Stunt in het hol van de leeuw SP0£TV Ajax draait nog steeds niet Grasshoppers kan nu de beker wel vergeten Becker schiet flink te kort ft Feyenoord schakelt PSV verrassend uit VRIJDAG 12 APRIL 1991 PAGINA 17 Povere Amsterdammers hebben moeite met SW AMSTERDAM (GPD/ANP) Ajax heeft er na het echec vorig weekeinde tegen PSV een kater öij- Ofschoon de Amsterdammers niet nog verder achterop raakten, de inhaalwedstrijd tegen SW werd met 2-0 gewonnen, was het spel dermate pover dat de aanhang weinig vreugdevols in de Meer beleef de. Rotterdam Zuid wint eerste duel KATWIJK - De vrouwen van Olivetti Grasshoppers hebben gister avond de eerste finalewedstrijd om de nationale basketbalbeker tegen titelverdediger Rotterdam Zuid verloren. In een goed bezet te Katwijkse sporthal Cleijn Duijn werd het 61-70. Zora Malacko (midden) is met enige asssistentie van ploeggenote Ada Hoek in deze reboundsituatie de Rotter- dammers te snel af. De totaalwinst ging echter naar Rotterdam Zuid. (foio Lock Zuyderduin) De laatste drie jaar doen er pas ere divisieclubs aan de bekerstrijd mee. Voor die tijd was de beker het speel tje van de mindere goden uit het rayon. In het eerste jaar dat de hoog ste clubs mee konden doen, gaven slechts drie ploegen gehoor aan die mogelijkheid, waaronder Grasshoppers. Nog steeds is er bij de topploegen weinig animo om mee te doen, maar er zijn plannen om volgend seizoen de topsport- BARCELONA (SID/Rtr) - Boris Becker is in de strijd om de topposi tie van de computerlijst verder ach terop geraakt bij zijn rivaal Stefan Edberg. De Duitser leed in de derde ronde van het toernooi in Barcelona een gevoelige nederlaag tegen de in uitstekende vorm verkerende Spanjaard Sergi Bruguera (2-6 4-6). Edberg won in de derde ronde van Tokyo niet zonder moeite van de niet van opgeven wetende oude maestro Jimmy Connors: 6-4 6-7 6-1. Becker had pas kort voor het toer nooi in Barcelona besloten mee te doen, waarop hij prompt een wild card kreeg. Tegen gravelspecialist Bruguera, die afgelopen zondag nog het toernooi van Estoril won en eerder in Barcelona de Duitser Steeb uitschakelde, schoot Becker op alle fronten te kort. Het spel van de als eerste geplaatste Duitser komt op gemalen baksteen nooit zo tot zijn recht. Bruguera (20) begon furieus met twee aces in de eerste game en had in 36 minuten de eerste set met 6-2 te pakken. Hij werd daarbij geholpen door de voortdu rend haperende opslag van Becker. In de tweede set bood Becker, die zes doorbraken moest toestaan, hardnekkiger tegenstand. Hij kon echter niet voorkomen dat Brugue ra zich na een uur en 26 minuten voor de kwartfinales plaatste. Bec ker was de negende speler van de plaatsingslijst die vroegtijdig werd uitgeschakeld. "Ik sloeg goede en slechte ballen vandaag, maar de slechte ballen waren in de meerder heid", aldus Becker, die over tien dagen deelneemt aan het toernooi van Monte Carlo. "Het spel op gravel is heel anders dan op andere banen. Het is lang geleden dat ik op gravel stond en dat was te merken". Becker was vol bewondering over Bruguera. "Als hij zo doorgaat is hij op Roland Garros een gevaar lijke klant". Bruguera deed vorig jaar al in Parijs van zich spreken door in de eerste ronde de als eerste geplaatste Edberg uit te schakelen. In Tokyo kreeg de Zweed te ma ken met 'gouwe ouwe' Connors. De 38-jarige Amerikaan, die 577ste op de wereldranglijst staat na een lan ge blessureperiode, deed zijn tegen stander versteld staan. Pas na twee uur en 42 minuten was Edberg ze ker van kwalificatie voor de kwartfinales (6-4 6-7 6-1). "Dit was waarschijnlijk de beste partij, die we ooit tegen elkaar speelden", zei Edberg vol bewondering. "Ik had niet verwacht, dat hij nog zo goed uit de voeten zou kunnen." Connors keerde in februari terug in het circuit na herstel van een polsoperatie, die hij in oktober on derging. "Ik snap de jongens niet die er vroeg mee stoppen", aldus de onverwoestbare Jimbo. "Bij hen moet ergens een steekje los zijn". Pas in de derde set toonde Connors tekenen van slijtage. „Ik werd wat moe en mijn benen voelden zwaar aan". Met Edberg bereikten de laatste acht: Lendl, Stich, Courier, Chang, John McEnroe, Hlasek en Cash, die de als derde geplaatste Amerikaan Gilbert aftroefde. In Amelia Island beleefde Brenda Schultz een opleving na de recente malaise. De naar de 87ste plaats van de wereldranglijst gezakte Heem- steedse won in de tweede ronde met 6-3 6-0 van de Italiaanse Cecchini. In de eerste ronde had Schultz van de Argentijnse Labat gewonnen. Het is de eerste keer dit jaar dat Schultz in een toernooi twee partijen met een positief resultaat heeft afgerond. Leiden gaat in zee met Samson LEIDEN - Luba/Leiden is erin ge slaagd een nieuwe coach aan te trekken. Het bestuur van de basket balvereniging kwam gisteren tot een overeenkomst met Bert Samson. Er werd een contract van een jaar getekend. Samson volgt daarmee trainer Ben Ponsioen op, die de Leidenaren dit seizoen onder zijn hoede had. ligaclubs tot deelname te verplich ten. Er valt immers een ticket te ver dienen voor de Europa Cup 2. Dit jaar was al vanaf de eerste ron de duidelijk dat de finale tussen Grasshoppers en Rotterdam Zuid zou gaan. Dat waren immmers de enige ploegen uit de hoogste divi sie. Op weg naar de eindstrijd werd er dan ook nauwelijks tegenstand ondervonden, ondanks reglemen taire achterstanden van maar liefst 50 punten (voor elke klasse lager krijgt een ploeg tien punten voor sprong). In de competitie hebben beide ploegen elkaar twee maal bestre den. Beide keren trok de bezoeken de club aan het langste eind. In Kat wijk won Rotterdam Zuid destijds met een kleine tien punten, de re turn ging met 49-76 naar een ontke tende Katwijkse ploeg. De eerste helft van de wedstrijd in Cleijn Duijn, waar een slordige 500 toeschouwers plaats hadden geno men, was het aanzien nauwelijks waard. Vooral Grasshoppers leek zonder enige bezieling te spelen. Rotterdam Zuid trachtte via het kwikzilveren guard-duo Esther van den Bosch en Petra Weeda te pene treren waarna de bal weer naar bui ten naar een openstaande speelster werd gepasst. Met name Simone Klaverdijk wist wel raad met de haar geboden vrijheid, zij was 'hot'. Ging het niet van buiten dan from melde de van enige techniek ge speende Akkie Heusinkveld er on der het bord wel een bal in. Grasshoppers wist tegen de man- to-man van Rotterdam Zuid nog wel te scoren, maar nadat de Rotter dammers waren overgegaan op een box-and-one verdediging, waarbij alle aandacht uitging naar Zora Ma lacko, viel de Katwijkse ploeg stil. Slechts Marie-José Allers ontsteeg het zwakke niveau van de thuis- Wim Jansen, de spelers en de dui zenden meegereisde Rotterdamse fans konden na afloop amper gelo ven dat de stunt in het hol van de be kerhouder was geslaagd. Jansen, nauwelijks vier weken aan de slag bij Feyenoord, schudde ongelovig de hand van Bobby Robson. De spe lers gooiden zo ongeveer al hun kle dingstukken over de omheining en de aanhang, niet bepaald verwend met successen de laatste jaren, raakte in al het tumult na het laatste fluitsignaal slaags met de politie en de ordedienst van PSV. Spionagetrip Met eerste divisieclub Den Bosch, dat zijn spelers voor een spionage trip naar Eindhoven had gestuurd, als tegenstander in de eindstrijd van het bekertoernooi ziet de afge gleden Stadionclub plotseling zijn kans om het tot op heden drama tisch verlopen seizoen in één keer goed te maken en alsnog Europees voetbal binnen te slepen. De forse investeringen van Feye noord (zo'n negen miljoen in twaalf maanden) lijken daarmee alsnog enige vruchten af te werpen. Ook voor de sponsor van de Rotterdam mers (HCS) komt het succes als ge roepen. Kort voor het duel met PSV lekte immers het nieuws uit dat het automatiseringsbedrijf van de Raad van Bestuur te verstaan heeft gekre gen dat de financiële steun aan Feyenoord met onmiddellijke in gang moet worden geminimali seerd. Voor president-direkteur Huub van den Boogaard was tot voor kort geen zee te hoog. Maar de gisteren gepubliceerde, zwaar tegenvallen de jaarcijfers van zijn bedrijf zou den extra investeringen in Feye noord niet langer rechtvaardigen. Het bereiken van de bekerfinale, die zo goed als zeker in Rotterdam terecht komt, levert Feyenoord ech ter weer enkele tonnen op en een eventueel toegangsbewijs voor het Europa Cup Il-toernooi zal nog eens meer geld in de lege kas doen stro men. Hoewel de winst van Feyenoord op PSV pas in de tweede helft veilig werd gesteld, tekende het debacle voor Bobby Robson en zijn volge lingen al in het eerste bedrijf af. Feyenoord tapte uit een heel ander vaatje dan een maand geleden, toen de Rotterdammers in de competitie voor gek werden gezet in het Phi- lips-stadion. Wim Jansen had voor af al zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat achterin ander maal wijd zou worden opengezet. John de Wolf werd naast Henk Fra- ser en Johnny Metgod in het cen trum van de defensie neergezet. Dat ging ten koste van Harry van der Laan, nog altijd topscorer in de Kuip. ploeg, al was het alleen maar door haar harde werken. Bij rust genoot Rotterdam Zuid dan ook een 23-29 voorsprong. Na de pauze werd het publiek aanvankelijk hetzelfde spelbeeld voorgeschoteld. In de vijfde minuut kwam echter een keerpunt. Ma lacko scoorde net voor het 30-secon- den signaal en zij kreeg bovendien nog een fout mee. Ook haar bonus vrije worp werd benut waardoor het scorebord opeens 32-37 aangaf. Als door een wesp gestoken veerde de thuisploeg op. Anja Kuyt en Allers scoorden vervolgens zonder dat Grasshoppers een tegenpunt hoef de te incasseren. Gevolg was een ge lijke stand na acht minuten: 37-37. Grasshoppers verkreeg zelfs bal bezit, maar slaagde ondanks vier aanvallende rebounds en evenzove- le missers er niet in om de leiding De goaltjesdief Van der Laan werd in het eerste half uur nog node ge mist voor het doel van Hans van Breukelen. Want Feyenoord kreeg in de beginfase kansen, waarvan het sinds de komst van Wim Jansen al leen nog maar heeft kunnen dro men. Jozsef Kiprich kreeg een vrije doorgang op de doelman van Oran je, maar wachtte zo lang met schie ten dat hij door Stan Valckx van achteren werd neergesabeld en de pech had dat de zwak leidende scheidsrechter Van Vliet geen straf schop wenste toe te kennen. Regi Blinker bezorgde de PSV- aanhang en Wim Jansen een nieuwe schok toen hij een kwartier later oog in oog met Van Breukelen kwam. De kleine vleugelspits, die binnen enkele dagen een nieuw contract krijgt aangeboden van Feyenoord, faalde jammerlijk door recht in de handen van de PSV-kee- per te schieten. De Eindhovense miljoenenploeg reageerde verschrikt, had op zoveel kracht erf verrassingen in de voor ste linie van Feyenoord niet gere kend. "We werden volkomen over speeld," mokte Bobby Robson, die na de vroege uitschakeling in het UEFA Cup-toernooi zijn zinnen op de 'dubbel' had gezet maar nu weer moet vrezen voor een nieuwe aan val van de media (en zijn spelers?) op zijn positie. "Taktisch zag het er bij Feyenoord prima uit. Al onze be langrijkste spelers zaten in de tang. Men liet ons rustig in de val lopen en sloeg telkens in de counter gena deloos toe. Feyenoord kende een geweldige agressie en wil om te winnen. Met name John de Wolf, die Romario uit de wedstrijd speel de, was daar een goed voorbeeld van", aldus de PSV-coach. Het enige wat PSV daar in de eerste helft tegenover stelde was een har de vrije trap van Johnny Bosman, over te nemen. Weeda gooide ver volgens twee 'home runs' raak zo dat het weer 37-43 werd. Daarna ging het licht voor Grasshoppers langzaam uit. Na het met vijf fouten uitvallen van Allers dreigde het ver schil zelfs tc. boven de tien punten op te lopen maar scores van Ma lacko en Marianne Schuit voorkwa men dat de ploeg nu al op onoverko melijke achterstand werd gezet. Al zal het op 24 april nog een hels kar wei worden om de 61-70 eindstand in winst om te zetten. Scores Grasshoppers: Malacko 14, Allers 14, Kuyt 12, Van Duyn 8, Schuit 7, Van Beelen 4 en Van Meurs 2. Rotterdam Zuid: Klaverdijk 21, Heusinkveld 18, Weeda 13, Van den Bosch 8. Bult 7 en De Ridder 3. MARTIN HOEKSTRA die op de paal belandde. De enige PSV'er die zijn normale niveau haalde was Hans van Breukelen. Kort na de rust behoedde hij zijn ploeg met een schitterende redding voor een achterstand. Een inzet van Gaston Taument na een voorzet van Kiprich werd bekwaam onder schept. Maar een minuut later had ook 'Breukie-boy' geen antwoqrd De huidige landskampioen had na tuurlijk alleen maar kunnen verlie zen. Het gat van drie verliespunten mag niet nog groter worden, wil Beenhakkers selectie niet ook de 'wachtkamer', die eventueel toe gang biedt tot de titel, uitgezet wor den. Jan Wouters, die over de wed strijd tegen PSV niets meer te zeg gen heeft, geeft de hoop op een wondertje niet op. "Vorig seizoen stonden we vijf punten achter, ook rond deze periode. Het kan dus nog makkelijk". De Ajax-trainer wilde na afloop kort zijn. Geen verbaal vuurwerk van de coach met de psychologi sche aanpak. "We hebben getracht ons te hervinden na alle kritiek van de laatste dagen. In de eerste plaats op basis van resultaat, in de tweede plaats met een behoorlijke manier van spelen. Het eerste is gelukt, het tweede niet of nauwelijks". Misschien heeft Ron Willems een kleine persoonlijke revanche kun nen nemen op de nederlaag in Eind hoven, zijn verprutste kans op een 2-0 voorsprong in het bijzonder. De spits maakte in de eerste helft twee treffers. Na 18 minuten strafte hij het mistasten van Joop Hiele op een voorzet van Bryan Rov, die na 38 minuten met een al langer opspe lende achillespeesblessure het veld verliet voor Michel Kreek, keihard af. Vier minuten later liet Willems zijn andere specialiteit zien. Uit een voorzet van Frank de Boer kopte hij met een stijlvolle snoekduik 2-0 achter Joop Hiele. Koek En daarmee was de koek van Wil lems, en die van heel Ajax, ook meteen op. De stand-in van Stefan Pettersson, ook Wim Jonk ontbrak, kan zeer waarschijnlijk de komen de competitiewedstrijd tegen Heerenveen, zondag over een week, weer vanaf de bank volgen. Petters son zal zijn vaste stek in de aanval weer innemen, en gezien het matige kaats- en combineerwerk van zijn op de volgende doorbraak van Feyenoord. Henk Fraser rondde tot uitzinnige vreugde van interim-trai ner Wim Jansen, die zijn ploeg van af de zijlijn staande coachte, een dieptepass van Joszef Kiprich sim pel af: 0-1. PSV mocht van geluk spreken dat arbiter Van Vliet luttele minu ten daarna andermaal weigerde de vervanger Willems. heeft Ajax, dat een warme belangstelling koetsert voor de terugkeer van Wim Kieft, de Zweed hard nodig. De andere kan didaat voor de spitspositie. Ronald de Boer, ondergaat vandaag een kij koperatie aan de knie. Gedwongen door de personele problemen voegde Beenhakker vooraf ook Michael Reiziger toe aan zijn selectie. De 17-jarige midden velder kwam in 1985 naar Ajax en is vaste keus in het UEFA-elftal. Te gen SW mocht hij in elk geval zijn debuut nog niet maken. In het begin van de tweede helft strafte Willems de tweede blunder van Hiele niet af. Een inzet van Frank de Boer werd door Eddie Ridderhof van de lijn gehaald. En dat was het dan. van Ajax-zijde. Ter wijl Ajax het felle verdedigen van SVV niet meer kon omzeilen, gin gen de Schiedammers zelfs nog een paar aanvallen opzetten ook. Stan ley Menzo zag een actie van Virgil Breetveld en een schot van Jerry Si mons. al na een half uur ingevallen voor de slecht spelende Zier Teb- benhof, naast zijn doel verdwijnen. SW-trainer Dick Advocaat, die woensdagavond in Barcelona een prachtige Europa Cup-wedstrijd zag, heeft Ronald Koeman uitgeno digd voor het Nederlands elftal, dat aanstaande woensdag de EK-kwali- ficatiewedstrijd tegen Finland af werkt in het Fevenoord-stadion. Koeman moet echter op advies van de Spaanse medische staf verstek laten gaan. De rustperiode tussen de interland en de eerstvolgende competitiewedstrijd op zaterdag avond, is nog te kort voor de centra le verdediger. Hij is wel bereid in de daaropvolgende wedstrijd zijn ren tree te maken in Oranje. Koeman gaf na afloop van Barcelo na - Juventus (3-1) aan aan volledig hersteld te zijn van zijn achilles peesblessure, die hem vier maan den aan de zijlijn hield. Maar na elke wedstrijd moet de libero van Bar celona twee dagen rust nemen om bal op de stip te leggen. De overtre ding die Jerry de Jong maakte te gen Regi Blinker was wel degelijk binnen het strafschopgebied, maar de angstige Van Vliet legde de bal er tot grote opluchting van Bobby Robson buiten. Al scheelde het maar een haar of loan Sabau had vanaf die plaats nog raak geschoten. Bij PSV kwam de uitschakeling keihard aan. Robson: "Dit is een verschrikkelijke teleurstelling. In mijn gedachten hadden we de be ker al binnen. Dit kost de club ook opnieuw handenvol geld". Feyenoord en Den Bosch heb ben overeenstemming bereikt over de datum van de bekerfinale. De fi nalisten zullen de KNVB voorstel len de eindstrijd op zondag 2 juni te houden. De twee bereikten in Eindhoven geen akkoord over de plaats. Feye noord houdt vast aan het eigen sta dion. Den Bosch geeft de voorkeur aan een neutraal terrein, bijvoor beeld Galgenwaard in Utrecht. De leiding van de Bossche club beseft dat Feyenoord betere kaarten in handen heeft met de Kuip, omdat al voor aanvang van de competitie het Feyenoord-stadion aangewezen werd als plaats van de finale. De KNVB zal maandag beslissen over datum en plaats. MARCEL VAN DER KRAAN de achillespees niet te zwaar te be lasten. Bondscoach Rinus Michels en as sistent Advocaat moeten dus nog een wedstrijd geduld hebben met de libero. Ook met de Amsterdamse spelersgroep is geduld geboden. De manier waarop het leeuwedeel van de Amsterdamse spelersgroep vooral in de tweede helft tegen zich zelf voetbalde, moet Advocaat en lo gischerwijs ook Michels tot naden ken stemmen. Advocaat heeft het met eigen ogen kunnen zien. Ook al zei de SW-trainer voor de wed strijd. dat hij louter als SW-trainer de wedstrijd zou volgen. Schalkers is net niet rap genoeg ATAUN (ANP) - Martin Schalkers is in de sprint van de Grote Prijs van Denain gisteren verslagen door de Fransman Moncassin. De Voorhou- ter, lid van de ploeg van Priem, maakte deel uit van de kopgroep van vijf man. De rit over 187 kilome ter werd beslist in de laatste elf kilo meter. Claudio Chiappucci heeft de lei ding in de Ronde van Baskenland behouden. De Italiaan verloor giste ren in de vierde etappe zijn concur renten niet uit het oog. Hij eindigde na de 175.7 kilometer over vier cols tussen Vera de Bid- asoa en Ataun in een groepje van vijftien renners, dat 34 seconden achterstand had op ritwinnaar Jar- mann. De Zwitserse kampioen was met vier man ontsnapt. In de laatste twee kilometer had hij de vier in de steek gelaten. De Spanjaard Diaz werd tweede op 4 seconden, ge volgd door de Rus Oegroemov en de Spanjaarden Ridaura en Echave. In het groepje van Chiappucci handhaafde zich ook Eddy Bouw- mans. De tweedejaars-prof uit de ploeg van Peter Post klom met de besten mee. Met de sprint bemoeide hij zich niet. Hij werd negentiende. In het algemeen klassement werd hij de beste Nederlander met een dertiende plaats. Ook Patrick Tolhoek en Gerrit de Vries reden gisteren goed. Het duo had 2.27 achterstand op de ritwin naar. Erik Breukink kwam 11 minu ten en 45 seconden later binnen dan Jarmann. Hij bevond zich in een groep met Bugno, Lubberding, Winnen en Rooks. In de Ronde van Nedersaksen heeft Cyntha Lutke-Schipholt de leiderstrui moeten afstaan aan de Amerikaanse Karen Bliss. Lutke werd in de vierde etappe 28ste. De rit werd gewonnen door de Francai- se Clignet voor Bliss en Leontien van Moorscl. In de algemene rang schikking heeft Bliss vijf seconden voorsprong op Lutke. Van Moorsel behield de negende plaats. Subsidie van NOC voor baanrenners UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Olympisch Comité heeft 28.000 gul den ter beschikking gesteld aan de baanselectie. Met het bedrag wil het NOC de voorbereiding op de Olym pische Spelen van 1992 in Barcelo na daadkrachtig ondersteunen. Dat maakte VOORitter At: m.i van de sectie amateur wielrennen giste ren in Utrecht op de algemene ver gadering bekend. Atsma. die voor drie jaar herkozen werd als voorzit ter, noemde het in zijn openings speech verheugend dat de sponsors de weg naar het amateur wielren nen teruggevonden hebben. "Er worden weer miljoenen guldens in het amateur wielrennen gepompt", zei hij. Als oorzaak noemde hij de verhoogde belangstelling van de te- VRIJDAG 17 00-18 00 Sportnel Argentijns voetbal 17 30-18.00 EURO Hondenraces vanuit Bercy 18 00-18 30 EURO World Sports Special. 18 00-19 00 Sportnet Truckracen 19 00-19 30 EURO World League Ameri can Football 19 00-21 00 Sportnel NBA Basketball" Phiiadeiphia-Ch-cago 19.30-20 00 EURO Eurosport News 20 00-21 00 EURO GP Ze len. 20 25-20 55 Ned 3 Sport StudK) 21 00-22 00 Sportnet Go auto- en motof- sportmagazine 21 00-22 30 EURO Worstelen 22 00-00.00 Sportnel Golf The Auflusta Masters 22 10-22 20 Super Sports News 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Journaal. 22 30-23 00 EURO B gWheeK 22 50-23 15 Did 2 De Sport-Roportaoo 23 00-01.00 EURO EK Snookor m Rot terdam 23 25-23 50 DkJ 1 Sportschau 00 00-01 30 Sportnet Pro Boksen 00 20-01 50 BBC 2 Golf verslag van het US Maslers-toernooi 1991 01 00-03.30 EURO Tenms Davis Cup (Duitsiand-Argenlmió) 01 30-03 30 Sportnel NHL IJshockey 03 30-04 00 EURO Eurosport News 03 30-05 30 Sportnet Pro Boksen 05 30-07 30 Sportnet World Snooker Classes. ZATERDAG 07 30-08 45 Sportnet VS Pro Bowlers Tour 08 45-09 45 Sportnet Sk.en 09 45-10 30 Sportnet VS Pro Ski Tour 10 30-11.00 Sportnet Moto News ADVERTENTIE Zaterdag 13 april Waterpolo wedstrijd Zijl LGB PSV Zwembad De Zijl Aanvang 20.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt lage Rijndiik 36 - 2315 JV leiden lel 071-224753 lax 071-222056 De Jong en Ellerman weer in selectie Oranje EINDHOVEN (ANP) - Jerry de Jong en Juul Ellerman zijn teruggekeerd bij de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Rinus Michels maakte dat gisteravond na de bekerwedstrijd PSV - Feyenoord bekend De Jong speelde verdienstelijk tegen Griekenland en Malta. Bij de daaropvolgende (thuis)wedstrijd tegen Malta werd hij gepasseerd, omdat hij de competitie-wedstrijd daarvoor door clubcoach Robson was gepa- seerd. Door blessures van Van Aerle en Gerets keerde De Jong vorige week tegen Ajax terug in de basis. Hij speel de sterk. Gisteravond tegen Feyenoord speelde hij eveneens, zij het minder sterk. Frank de Boer, verdediger van Ajax, werd het slachtoffer van de rentree van De Jong. Op de plaats van de geblesseerde Vanenburg verscheen Juul Ellerman bij de groep van 16 die zich maandag in Wassenaar verzamelt. Ellerman behoorde voor de laatste keer bij de voorlopige WK-selectie tot de uitver korenen. Vlak voor het begin van de wereldtitelstrijd werd hij door toenmalig bondscoach Beenhakker naar huis gestuurd. Of Roy zich in Wassenaar kan melden is twijfelachtig. De Ajacied raakte donderdag m de wedstrijd tegen SW geblesseerd. Onderzoek zal vandaag moeten uitwijzen of hij fit genoeg is. De selectie bestaat uit Blind, Vink, Van 't Schip, Bergkamp, Wouters, Roy, Richard Witschge (Ajax), Van Breukelen, De Jong, Ellerman, Erwin Koeman (PSV), Hiele (SVV), Van Basten, Gullit (AC Milan), Rutjes An- derlecht) en Kieft (Bordeaux). EINDHOVEN De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Zeker niet bij Feyenoord. De Rotterdammers, nog altijd worstelend om een langdurige crisis te boven te komen en in de competitie vechtend tegen degradatie, zorgden gister avond voor een regelrechte sensatie door PSV in de halve finale van het KNVB-bekertoernooi uit te schakelen: 0-1. Romario kreeg gisteren nauwelijks een poot aan de grond tegen John de Wolff. Hier kan hi echter toch uithalen onder het toeziend oog van John Metgod. «oto anpi

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17