Haaswijk definitief van verhaal bom af 'Storm' rond milieuplan Zoeterwoude Huurders Huize Gerto spannen kort geding aan tegen huisbaas Dorpskern Zoeterwoude zal er heel anders gaan uitzien Buitenbad verdwijnt 'Glasbakken overvol' 'Uitbreiding begraafplaats niet ten koste van weiden' GEN DA uan 10 00 ,o' Wassenaarse jongeren brengen musical Strafmaatregel hondeneigenaren uitgebreid in de pers ZOETERWOUDE Dat Zoeterwoude van plan is eigenaren van honden en paarden voor straf op de foto te zetten als hun viervoeters uitwerp selen deponeren op plaatsen waar dat niet mag, heeft een storm doen losbarsten. De landelijke pers en zelfs de radio heeft zich gretig op het 'item' gestort. Vooral het gegeven dat het hier maar een klein onderdeeltje betreft uit een 56 punten tellend gemeentelijk milieuplan, is op merkelijk. WD-raadslid Van der Kooi heeft zich hevig opgewonden over de wijze waarop Zoeterwoude met het milieuplan naar buiten is gekomen. "Het strijdbare Zoeterwoude komt hier wel erg klein naar voren", stelde hij gisteravond in de commissievergadering openbare werken. Maar wethouder Ringersma heeft nergens spijt van. "Het gaat hier om maatregelen die de raad kan goedkeuren of afkeuren, u bent er kennelijk te gen, maar ik heb al een aanbieding van iemand die nu al op stap wil om foto's te maken", zo zei hij. Overigens had Van der Kooi veel lovende woorden voor het milieuplan zelf. Hij miste al leen een opsomming van de meest urgente din gen. "Alles is kennelijk belangrijk, maar wat ge beurt er als we geld te kort komen, wat moeten we dan het eerst gaan schrappen?" Ringersma meende dat het schrappen inderdaad pas aan de orde komt bij financiële problemen, dan moe ten we echt gaan kiezen. Dat Zoeterwoude al in september gaat beginnen met het gescheiden op halen van huisvuil, vond Van der Kooi een com pliment waard. PZ-raadslid Stuijt vond het plan uitstekend en concreet. Hij vroeg zich alleen af hoe het in de toekomst moet gaan met de enige ophaler van 'groen' afval in het dorp, de schillenboer. Daar naast uitte hij een aantal wensen zoals het ver minderen van de hoeveelheden plastic zakken in de winkels en het gebruik van kringlooppapier op het gemeentehuis. Ir. F. Bakker van het Woonoverleg vond het milieuplan nogal technisch en "alleen maar uit gaande van de rol van de gemeente". Bakker mist een inbreng van burgers en bedrijfsleven. Juist van die burgers, de bedrijven en de bon den heeft Zoeterwoude nog weinig reacties op het milieuplan binnengekregen. Daarom werd gisteravond besloten om het plan op woensdag 8 mei nogmaals aan de orde kan stellen. Iedereen kan er dan z'n zegje over doen. OEGSTGEEST - De onontplofte vliegtuigbom in de bodem van de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk bestaat niet. Burgemeester S. Scheenstra vertelde gisteravond in de gemeenteraad dat het absolute bewijs is geleverd. Er komen dan ook geen verdere onderzoeken meer. VOORSCHOTEN - "Je hebt de kans een slagaderlijke bloeding op te lopen wanneer je een fles in het gat van de glasbak moet werpen". Met deze opmerking kaartte het Voorschotense WD-fractievoorzitter P.J. Verschoor gisteravond tijdens de commissiè openbare werken het pro bleem aan van de overvolle glasbakken in de gemeente. "Of er moeten meer bakken komen of ze moeten vaker worden geleegd", vond de W- D'er. Woordvoerder Dijksman van de afdeling openbare werken, sprak van 'een piekprobleem'. De bakken zijn vooral overvol na de feestda gen wanneer het glasaanbod extra groot is en het personeel dat de bak ken leegt vakantiedagen opneemt. "We kunnen moeilijk extra bakken neerzetten voor overmatig drankgebruik tijdens bepaalde gedeelten van een jaar", vond hij. PvdA-raadslid Dordregter zette vraagtekens bij de opmerkingen van de ambtenaar. "Dan is het zeker elk weekeinde kerstmis", merkte hij op. Ook hij drong aan op maatregelen. Dijksman merkte op dat plannen worden voorbereid om aparte bak ken neer te zetten voor het scheiden van gekleurd en kleurloos glas. Hierdoor wordt het aantal bakken in de gemeente vergroot en zal het probleem verminderen. Huize Gerto-bewoners G. Verdouw, A. SeurenA. Stegink bij de grote boosdoener, de cv-ketel die medio deze week ontplofte. <f°t0 Holvast) Warmonders deze week 'aan de dood ontsnapt' Burgemeester Scheenstra: "Mijn - voor de heer D. Breedijk pijnlijke - conclusie is dat hij tien jaar onder zoek heeft gebaseerd op een type fout in de logboeken", aldus Scheenstra. Breedijk, tijdens de bouw van Haaswijk bouwopzichter van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, probeert al jaren aan te tonen dat in de Tweede Wereldoor log een Engelse bommenwerper, een Halifax HR836, met bommen en al is neergestort in de bewuste Oegstgeester polder. Het gevaarte zou zich in de bocht van de Kleyn Proffijtlaan bevinden. Scheenstra heeft het verhaal nooit geloofd, maar zoekt desalniet temin al jaren naar het bewijs. Hij had twee redenen om Breedijk niet OEGSTGEEST Voor het Oegstgeester zwembad Poelmeer is geen toekomst met een buitenbad wegge legd. Zwemmen in de open lucht kan alleen nog in een uitzwembassin van zo'n tien bij tien meter dat aan het te vernieuwen binnenbad kan worden vastgebouwd. Of zo'n uitzwembassin er komt, is allesbehalve zeker. Dat is de uitkomst van het finale Poelmeer-debat in de Oegstgeester gemeenteraad, gisteravond. CDA, WD en D66 stemden voor het voor stel van het college van B en W, mi nus PvdA-wethouder T. Kohlbeck. Dat betekent dat aan het overdekte deel van Poelmeer, dat een face lift krijgt, een recreatiebad wordt toe gevoegd en het buitenbad wordt af gestoten. Daarvoor komt woning bouw in de plaats. Met de opbreng sten van de grondverkoop moet de operatie Poelmeer worden bekos tigd. De voorstanders gaan ervan uit dat met dit plan het inmiddels tot bijna zeven ton opgelopen tekort op Poelmeer, kan worden terugge bracht naar vijf ton. Het plan van de pas opgerichte stichting vrienden van Poelmeer om een nieuw kleiner buitenbad van 25 bij 15 meter te bouwen - het huidige is 50 bij 25 meter - maakte geen schijn van kans. Volgens WD-raadslid Moonen is het plan van de Poelmeervrienden 'op finan cieel drijfzand' gebouwd. De libe raal betoogde dat in het plan van de vrienden minder grond kan worden verkocht tegen bovendien lagere prijzen per vierkante meter. Consumptief Groen Links en in iets mindere ma te de PvdA voelen nog het meest voor de optie van de vrienden. Bei de tweekoppige fracties stemden tegen het voorstel van B en W. De PvdA omdat ze vindt dat er te dure huizen op het Poelmeer-terrein ko men en Groen Links omdat 'zwem bad-wethouder' J. van der Reijden (CDA) met de operatie Poelmeer de strijd aanbindt met zwembaden in de regio en zich daarmee op een weg zonder einde begeeft. De frac tie moet niets hebben van deze ma nier van het 'consumptief aanwen den' van grond. Wethouder Van der Reijden komt in een later stadium terug in de raad met een nota over de voor- en nade- te geloven. "De eerste les die piloten krijgen, is dat ze, als ze worden aan geschoten, hun bommen direct moeten loslaten. Op de tweede plaats gaat het om fosforbommen. Als die nu nog onder de grond in Haaswijk zouden zitten dan hadden de boringen de aanwezigheid van fosfor aangegeven. Dat was niet het geval. Kortom, ik heb het nooit ge loofd. Maar geloven is wat anders dan weten. Ik bedoel: zelf ben ik ook nog nooit onder de grond in Haaswijk geweest". De onrust in Haaswijk groeide, zeker nadat de Vereniging Haas wijk zich ermee ging bemoeien, een Haaswijker in zijn tuin de alumini um resten van een oorlogsvliegtuig len van de privatisering van het zwembad. Volgens een woordvoerster van de gemeente heeft het raadsbesluit van gisteravond nog geen gevolgen voor dit seizoen. Wanneer het bui tenbad daadwerkelijk wordt geslo ten, is nog onduidelijk. vond en een feitelijke onderbou wing van Scheenstra's geruststel lingen uitbleef. Bewijs Het bewijs ligt nu op tafel in de vorm van een artikel in 'Bulletin Airwar 1939-1945, van de hand van de in Engeland woonachtige R. de Bruin. Breedijks theorie was dat het vliegtuig dat op de dag van de lucht aanval op Dortmund om 23.59 uur is opgestegen, nooit al weer om 02.24 uur terug in het Oegstgeester lucht ruim kon zijn teruggekeerd. Voor de Voorhouter stond vast dat het vliegtuig vóór het bereiken van Dortmund is geraakt door luchtaf weergeschut en met de bommen nog aan boord is neergestort in Oegstgeester Morsebelpolder. Een recent artikel van de in Engeland wonende R. de Bruin in het blad Bulletin Airwar 1939-1945 echter toont aan dat het vliegtuig niet om 23.59 maar een uur eerder is ver trokken. Het is dus neergehaald na dat het zijn vernietigende werk in Dortmund had gedaan. Het bewus te vliegtuig maakte deel uit van een van de drie formaties van 826 vlieg tuigen doe Dortmund hebben ge bombardeerd. De aanval was een succes, schrijft De Bruin. Van de vijfkoppige bemanning overleefde niemand de vrije val van het vliegtuig. Onduidelijk is of en wie er zijn begraven bü het Groene Kerkje. WARMOND - "Het enige wat hier nog kan worden afgesloten, is de riolering", zegt Warmonder Gaby Verdouw (22) cynisch. Hij en de 23 andere huurders van Huize Gerto aan de Oranje Nassaulaan zitten sinds de cv-ketel medio deze week ontplofte zonder gas, elek triciteit en warm water en het kan nog wel tot ergens volgende week duren voordat het gedoe met kaarsjes en badteiltjes tot het verleden behoort. Nutsleidingen zijn afgekeurd door brandweer en de technische recherche van de politie. De huur ders eisen vandaag in een kort ge ding dat hun huisbaas, Swakon bv uit Haarlem, in de tussentijd voor vervangende woonruimte zorgt. Dat moet binnen 48 uur na de uit spraak van de rechter op straffe van een dwangsom, stelt Ver douw. Het incident met de cv-ketel, waarbij A. Stegink volgens eigen zeggen nog maar net aan de dood is ontsnapt, staat niet op zichzelf, menen de bewoners. Zij verwij ten hun huisbaas het pand slecht te onderhouden. De schoorsteen brand, vorig jaar, duidt daar op, menen ze. Voorts is de elektra in het huis nergens geaard, ligt de riolering open onder het huis ("Een soort beerput"), kunnen niet alle buitendeuren goed wor den afgesloten en ontbreekt er verlichting op plekken waar die ZOETERWOUDE - Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude zijn van plan om na het gereedko men van de winkels op het voorma lig terrein van Van der Kolk, de Dorpsstraat en het Dorpsplein op nieuw in te richten. Daarvoor zal een platform worden ingesteld, waarin alle belanghebbenden kun nen meedenken. Hierop vooruitlo pend heeft een werkgroep van Pro gressief Zoeterwoude alvast een nieuw plan samengesteld voor de dorpskern. A. de Lange presenteer de dit plan gisteravond tijdens de commissievergadering Openbare Werken. Zij noemde als hoofddoel dat het Dorpsplein het welzijn van de bur gers moet dienen. Er is in het plan rekening gehouden met alle ver- wel zo handig en sociaal veilig kan zijn. De bewoners, die voor hun ka mers tussen de 360 en 600 gulden betalen, hebben via de Kamer- raad, een Leids kamerverhuurbu- reau, gepoogd in contact te komen met hun huisbaas. Het enige wat al die moeizame communicatie nog heeft opgeleverd, is de komst van functionarissen van verschil lende instellingen die de ene aan sluiting na de andere hebben af gekeurd. Maandag staat er een be zoek van de brandweer en de af deling bouw- en woningtoezicht van de gemeente op het program ma. "En dat allemaal zonder tus senkomst van ons", meldt Ver douw. Vanmorgen hebben de bewo ners de buitenkant van Huize Gerto volgehangen met spandoe ken, waarop kreten die ervan ge tuigen dat zij niet bepaald geluk kig zijn met hun huisbaas. keersdeelnemers en de bestaande situatie. De werkgroep is tot de con clusie gekomen dat het niet wense lijk is om de gehele dorpskern ver keersvrij te maken. Volgens de werkgroep moeten er op het Dorps plein veel meer activiteiten als mu ziekmanifestaties plaatsvinden. Ook een horeca-terras en activitei ten van de wereldwinkel moeten mogelijk zijn op een autovrij Dorps plein. Als er goede voorzieningen voor de winkelwagens komen, kunnen de mensen ook wel enkele meters lopen, vindt de werkgroep. De Lan ge vindt dat het dorpsplein het vi- sistekaartje moet worden van het dorp. In ieder geval moet in de visie van VRIJDAG 12 APRIL 1991 Geen geld om Van Santhorstweg te verlichten ZOETERWOUDE - De aarzeling van de gemeente om langs het fiets pad aan de Zoeterwoudse Dirk van Santhorstweg drie lantaarnpalen te plaatsen, noemde raadslid J. van der Salm gisteravond tijdens de commissievergadering openbare werken een trieste zaak. "Het is er uiterst donker en er maken zeer veel kinderen en vrouwen gebruik van dit fietspad", zo zei hij. Van der Salm nam het wethouder A. Rin gersma kwalijk, dat deze nu aarzel de om die lantaarnpalen te plaatsen. Terwijl hij in zijn periode als raads lid zich altijd voorstander had ge toond van vrouw- en kindvriende lijke fietspaden. Dat het onderzoek had uitgewe zen dat het fietspad langs de Zuid- buurtseweg nog slechter verlicht is, zei Van der Salm niets. "Langs de Van Santhorstweg is het te donkèr en daar moet wat aan gebeuren, 't Is dat het zo slecht gaat met de boeren, anders had ik zelf wel die drie palen betaald," beweerde hij. Ringersma stelde dat er maar één hoeveelheid geld is, die al voor aller lei projecten is begroot en dat er voor die palen geen geld meer over is. Hij beloofde te zullen komen met een kostenberekening voor verlich ting langs de beide genoemde fiets paden en "dan moet er maar een keuze gemaakt worden." VOORSCHOTEN - De toekomstige uitbreiding van de Voorschotense begraafplaats Rosenburgh mag niet ten koste gaan van dierenkampjes of speelweiden, maar wel van de ge meentelijke opslagplaats naast de begraafplaats. Dat betoogde Voor schotenaar G. Slot gisteravond tij dens de commissie openbare wer ken. De gemeentelijke plannen om de begraafplaats na het jaar 2000 uit te breiden ten koste van de schapen weide konden niet op zijn instem ming rekeneh. In een later stadium moeten het nabijgelegen herten kamp en de speelweide misschien ook plaats maken voor nieuwe gra- De gemeente heeft straks nieuwe grafvelden nodig. In eerste instan tie wordt gedacht aan een uitbrei ding met 200 algemene graven en 175 roomskatholieke graven. Hier voor is een oppervlakte van 3000 vierkante meter nodig en komt de schapenweide in aanmerking. Slot vindt dat de gemeente eerst eens moet kijken naar de plaats waar zich nu het gemeentelijk op slagdepot voor koelkasten bevindt. "Een stuk schapenweide dreigt ver loren te gaan, terwijl de koelkasten opslagplaats blijft gehandhaafd. Ik vind dat een betreurenswaardige zaak", aldus de Voorschotenaar. Naast de opslag van koelkasten gebruikt de gemeente een deel van het gebied ook als opslagruimte voor stenen en grond. Volgens Slot zijn deze zaken in strijd met het be stemmingsplan 'natuur en buiten gebieden' dat ter plaatse zou gel den. Ambtenaren konden niet zeg gen of dat inderdaad zo is. Overigens geschiedt de ruiming van de allereerste graven op Rosen burgh waarschijnlijk pas na het jaar 2015. Hoewel de begraafplaatsrech ten van sommige laatste rustplaat sen nu reeds zijn verstreken, wor den verschillende graven nog be zocht. De gemeente wil de graven uit respect voor de nabestaanden nu nog niet ruimen. PZ de Dorpsstraat aan één kant, bij de Dr. Bouwdijkstraat, worden af gesloten voor alle doorgaand ver keer. Ook voor de kerk moet er een afsluiting komen. Voor de Spar moet een rotonde komen, waar de auto's kunnen draaien. Er moet wel extra parkeerruimte worden geschapen bij de nieuw te bouwen winkels. Ook in de richting van de Dr. Kortmanstraat kunnen aan beide kanten van de Dorps straat nog parkeerplaatsen worden gemaakt. Het Dorpsplein zelf moet veel meer groen krijgen. Doordat het plein volledig autovrij wordt, wordt het er volgens De Lange alle maal minder rommelig en veel ge zelliger. De Dr. Bouwdijkstraat wordt in het plan verbreed, zodat er tweerichtingsverkeer mogelijk is. VRIJDAG 12 APRIL Alphen lezing over 'grafische partituren tussen beeldende kunst en mu ziek', door kunsthistorica Laetitia Smit, aanvang 20.00 uur in de de Gemeentelijke Muziekschool, aanvang 20 15 uur .n de aula van het Pieter Groen College. voorjaarsconcerl UNI in Tripodia, zaal open vanaf 19.30 film Baptistengemeente: 'De ia- ren van het beest', aanvang 20.00 uur m het Zi|lkwartier. Van der Marckstraat. Noordwijk Valkenburg bmgo-avond bij w Valken '68, 20.00 uur. kantine Duyfraklaan. Voorschoten opening tentoonstelling over de half om half', van Alan Ayck- boum. door Toneelvereniging Mi- m ^B micn. aanvang 20.15 uur inde Wa- K ZATERDAG 13 APRIL BÊ \f,A Alphon Hazcrswoude poppenspel 'Rimpels en Woel water'. door Theater Amfibie, aan vang 14.00 uur in jongerencentrum Stek. Katwijk wi. start om 14.00 uur bij de 'Open Hof'. optreden Amerikaanse zanger Andy Pratt, aanvang 20.45 uur. Het Doprpshuis. Leidon concert door het Amsterdams Promenade Orkest olv Ernst van Tiel, mmv Danièi Wayenberg. aan vang 20.15 uur in de Stadsgehoor- voorstelling: 'De dans van de optreden van het 'Dick de Graaf Septet', vanaf 21.30 uur, Parkthea- Lolden concert in de 'Beethoven-cyclus' door Alwm Bar op piano, aanvang geen automaten', door toneelvere- nigmg Louis Bouwmeester, aan vang 20.00 uur in De Kuip. Zee- Voorschotense kunst door wethou der Breunesse. aanvang 20.00 uur in het Ambachts- en baljuwhuis swingavond bi| |ongerencentrum ^B ^B kappen, snoeien, opruimen met Bj ^B Werkgroep Vrijwillig Landschaps- ^B beheer aan de Spi|kerboorse kade. ^B orens Boskooo/Alohen. van 9.30 uitreiking Wereldwinkelprijs om 11.30 uur in de wereldwinkel kledinginzameling Stichting mensen in Nood. van 10.00 tot kraammarkt. organisatie: Kruis vereniging Leiden i.s.m. Kraam- centrum Rijn en Vliet, van 11.00 tot 15.00 uur in wijkgebouw kruiswerk, Reiger', van Hugo Claus, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater. Oude Vest. Katwijk open avond KMBO presentatie van opleidingen, van 19.00 tot 21.30 uur in gebouw Krom 101. concert K&O door docenten van Leiderdorp pri|sklaver|assen en sioelen in de kanlme van de IJsclub. Maurits- singel. aanvang 20.00 uur. Noordwijkerhout nationale postzegeltentoonstel ling 'Omnifila', van 19.00 tot 22.00 uur in de Schelfl. F-Kwadraat. vanaf 20.30 uur in het Cuiktureel Centrum. Prinses Marij- Wassonaar i uitvoering van de comedie: 'Lief M ■V IB tot 15.00 uur. ■V bradene en rommelmarkt in en B mm m n m rond ontmoetingscentrum De Bron. 19.00 uur naast R.K.Parochie, Kat- wijk/Rijn. rommelmarkt vanaf 10.00 uur bij winkelcentrum Hoornesplem. sponsorloop ten bate van Male- Bernhardkade 36. open middag van vereniging 'Ouders van een Overleden Kind', aanvang 14.00 uur in sg 'De Leid- se'. Boerhaavelaan t.o. 44. Leiderdorp cabaret 'De wereld in een rug zak'. door Dolf de Vries, aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. WASSENAAR - Een groep van 22 jongeren van de Wassenaarse jongerencentra '01751' en 'Time Out' voert morgen en zondag in het St. Adelbert College de mu sical 'Emancipo' uit. Het doel van de musical is, jongeren be wust te maken van de vele on derwerpen die horen bij het vol wassen worden, zoals het ver antwoord nemen van eigen be slissingen, het onderhouden van contacten met vrienden en vriendinnen, het aangaan van relaties en vooral: respect leren hebben voor een ander. De musical is een initiatief van de 46-jarige Wilma Schumm, die als speldocente is verbonden aan de twee jonge rencentra. Vorig jaar voerde zij met negen meiden van 'Time Out' de musical 'Hé slimme meid, wees op je toekomst voor bereid' uit. "Dat was een groot succes" zegt de in Den Haag woonachtige Schumm. "De meiden vonden het zó leuk, dat ze vroegen of ze niet nog eens aan zo'n project konden mee doen." Ondertussen was zy voor '01751' begonnen aan de voorbe reidingen voor 'Emancipo' en de acht gingen voor de gelegen heid naar dit jongerencentrum Schumm heeft de musical zelf geschreven en voert ook de re gie. Haar zoon, die componist is. schreef de muziek en voert die uit in samenwerking met de uit zeven man bestaande Amers- foortse band 'Big Bellies'. Waar gaat 'Emancipo' over? "Op het podium worden situa ties getoond, waarmee jongeren te maken kunnen krijgen, of die tenminste de discussie prikke len. Zo is er een 16-jarig meisje, dat verslaafd is aan 06-lijnen. Ze wordt erdoor vermaakt, heeft (een soort van) contact, maar is toch eenzaam. Als zij zwanger wordt, gaat ze naar haar zuster om geld te lenen voor een abor tus. Die zuster is echter een BOM-vrouw, advocate boven dien en die wil haar jongere zus ter het geld niet zomaar lenen. Het meisje werpt haar zuster dan voor de voeten: jij was altijd zo modern en begrijpend, waar om begrijp jij mij nü niet? Zo komen conflicterende waarden Het meisje wordt gespeeld door de vlot ogende, maar toch wat verlegen Wassenaarse Nata- sja van Rijn (16). Wat vindt zij van haar rol? "Dat meisje vindt zichzelf nogal een trut. Ze is on zeker." De onderwerpen die aan de orde komen zijn nogal zwaar op de hand, maar toch denkt Schumm dat het een jongeren publiek niet zal vervelen: "Er zit veel zang en dans in en het is vrolijk om te zien. Bovendien is er met overgave aan gewerkt en dat zie je ervan af. Als je iemand op straat ziet struikelen, moetje ook lachten, maar je helpt wel! Dat is de humor die in het stuk zit." Dat de problematiek op veel jongeren misschien als gezocht zal overkomen, ontkent Schumm. "Jongeren van nu zijn anders dan bijvoorbeeld twee generaties terug. Ze worden met meer geconfronteerd, voelen zich ook meer bij sociale en poli tieke kwesties betrokken. Dat geldt zelfs voor een dorp als Wassenaar." Op zaterdag begint de musi cal om 20.15 uur en op zondag om 14.00 uur. De toegang be draagt fl. 7,50. Leugen komt na drie jaar uit WASSENAAR Voor een valse aangifte in 1989 heeft de politie Wassenaar gisteren alsnog een negentienjarige Wassenaar in de kraag gevat. De jongen had destijds gemeld dat zijn bromfiets gestolen was. Op de bromfiets zat een slot, waarop de fabrikant een garantie van een jaar had gegeven. Een diefstal werd door de Wassenaarder in scène gezet. De politie hield gisteren de nieuwe eigenaar van de bromfiets aan. De tweewieler was al enkele malen van eigenaar verwisseld. Door het spoor terug te voeren ontdekte de politie dat de jongen een valse aangifte had gedaan. Hij heeft inmiddels bekend en tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Nog wel kans op 'uitzwembassin'

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16