Recreatiegebied aan de Kaag nadert voltooiing 'Bouw van de brug verstoort broedende vogels in polder' Bouw van brug voor Merenwijkers van start Kruising bij Zoeterwoudse sluiproute wordt veiliger actief in vrije tijd VRIJDAG 12 APRIL 1991 WARMOND - De ontwikke ling van het recreatiegebied Kagerzoom heeft een beslis send stadium bereikt. Gede puteerde P. van Heemst slaat vanmiddag de eerste paal voor de drie meter bre de fiets/voetbrug die de aan de Leidse Merenwijk gren zende Broek- en Simontjes- polder verbindt met het ei land Strengen en Tengnagel. Dat ligt tussen de Warmond- se Boterhuispolder en het recreatie-eiland Kouden- hoorn. Het recreatiegebied is vooral bedoeld voor de be woners van de Leidse Me renwijk. Kagerzoom omvat de eilanden Strengen en Tengnagel, maar ook het aan de Merenwijk grenzende deel van de Broek- en Simontjes- polder en het Warmondse recreatie eiland Koudenhoorn. Met de aanleg van het gebied is, inclusief de aankoop van de beno digde grond en de inrichting, een bedrag van 3.200.000 gulden ge moeid. Het ministerie van land bouw en visserij betaalt 75 procent van de kosten, een bedrag van bijna 2,5 miljoen gulden. De provincie en de gemeenten Leiden en Warmond dragen de rest van de kosten, res pectievelijk 615.000 en 210.000 gul den. Deze zomer worden allerlei voor zieningen op Strengen en Tengna gel ingericht. Er komt een surf- en zwemstrand met een speel- en lig- weide. Op het westelijke deel van ZOETERWOUDE - De kruising Nieuweweg/Weipoortseweg in Zoe- terwoude wordt veiliger gemaakt. Automobilisten kunnen nu van bei de kanten van de Weipoortseweg met grote snelheid de bocht naar de Nieuweweg nemen, met alle gevaar vandien voor overstekende voet gangers en fietsers. Door de boch ten scherper te maken worden au- tombilisten gedwongen vaart te minderen. Bovendien hebben ze dan wat beter zicht op de overste kers. Met dit voorstel konden de leden van de commissie openbare werken in Zoeterwoude gisteravond ak koord gaan. Moeilijker werd het met voorstel om de Weipoortseweg in de richting van de Langerberger- brug te vernauwen. Bij de huisjes aan de kruising zou een tegelrandje komen en de berm aan de overkant zou iets worden verbreed. Gevolg hiervan is dat automobilisten uit te gengestelde richtingen telkens op elkaar moeten wachten als ze door dat nauwe stuk willen. Een bewoner, H. van Dam, vreest hierdoor veel filevorming en onge lukken. Het argument van wethou der Ringersma dat het sluipverkeer door die opstoppingen de grote ver keerswegen weer zou opzoeken, vond geen genade in de ogen van Van Dam. Hij wil dat het verkeer vloeiend zijn weg zal vinden en v^n sluipverkeer wil de Zoeterwoude- naar helemaal niets weten. "Sluip verkeer was er in de oorlog, toen we geallieerde piloten langs vluchtwe gen moesten voeren", zo stelde Van Dam gisteravond. Ook WD-raadslid Van der Kooi had zijn bedenkingen tegen dit deel van het plan. Sluipverkeer tegen houden is wel goed, oordeelde Van der Kooi, maar dan moetje hen wel een alternatief geven om een andere weg in te slaan. Dat kan hier niet. Hij wilde nog geen definitief stand punt geven. Ook CDA-raadslid Van der Salm wilde hierover nog enige bedenktijd. PZ-raadslid Stuijt vond het een goede zaak om sluipverkeer te we ren en keurde de versmalling goed. Vooral ook omdat na het gereedko men van rijksweg 11 tot aan Heine- ken (mei 1993) dit sluipverkeer voor een flink deel tot het verleden zal behoren. De Strengen komt i vegetatie. Dit deel van De Strengen wordt door een smalle strook water gescheiden van het stiltegebied van het Warmondse recreatie-eiland Koudenhoorn. Met het oog op de rust in het stiltegebied is voor deze buffer gekozen. Golfbaan Strengen en Tengnagel zijn voor voetgangers en fietsers bereikbaar via de nieuwe brug en voet- en fiets paden in het oostelijke deel van de Broek- en Simontjespolder. Vanaf De Strengen loopt een wandelpad naar het langgerekte Tengnagel. Zo kunnen wandelaars de meest noor delijke kant van Tengnagel berei ken en hebben ze uitzicht over het Joppe en het polderlandschap van de Boterhuispolder aan de oostzij de. Op de Strengen zijn geen extra recreatieve voorzieningen getorf- fen. Men kan er alleen wandelen en er is ruimte voor 'rustige recreatie'. In het westelijke deel van de Broek- en Simontjespolder ver schijnt over enkele jaren een negen holes golfbaan. De golfclub Kager zoom zal de baan beheren. Ook hier komt in een 25 meter brede strook een fiets-voetpad dat rond de baan loopt. Het pad sluit aan de ene kant op het pad naar Strengen en Teng nagel en aan de andere kant op het provinciaal fietspad dat van Leiden naar Warmond leidt en dat tussen de spoorbaan en de Dekkerhallen ligt. Naar verwachting zal de ontwik keling van het westelijke deel van Broek- en Simontjespolder nog even op zich laten wachten, want de provincie is momenteel bezig met de onteigening van de grond. De aanleg van de baan is vertraagd, om dat de benodigde grond toebehoort aan verschillende eigenaren die niet willen verkopen. Naar verwachting zal de eerste bal pas in 1994 worden geslagen. De karakteristieke Broekmolen die zich tegenover De Strengen in de Broek- en Simontjespolder be vindt blijft gewoon staan. Ook kun nen agrariërs gedeelten van het re creatiegebied blijven gebruiken. e eerste paal voor de brug tussen Leiden len Warmond werd gisteren geslagen. WARMOND - A.G.M. Schavema- ker, raadslid van Progressief War mond, vindt het bijzonder vreemd dat de werkzaamheden voor de aan leg van de brug naar Strengen en Tengnagel midden in het broedsei- zoen beginnen. "Een paar jaar gele den gebeurde hetzelfde tijdens de werkzaamheden aan de boezemka de van de Zwanburgerpolder". Vol gens Schavemaker is toen nooit duidelijk geworden wie het initia tief had genomen om tijdens het broedseizoen met de werkzaamhe den te beginnen. Hierdoor werden broedende vogels gestoord en wer den nesten vernield of in de steek gelaten. Schavemaker begrijpt niet waar om nu weer dezelfde fout wordt ge maakt. De gemeente had in zijn ogen moeten pleiten voor een ander aanvangstijdstip voor de werk zaamheden. "Waarom leert men niet van de geschiedenis? Strengen en Tengnagel is Warmonds grond gebied, daar heb je als gemeente zorg voor". Volgens wethouder C.J.M. Was senaar heeft de gemeente niet zo veel over het aanvangstijdstip te zeggen, omdat de provincie de werkzaamheden uitvoert. Wel heb ben B en W met het oog op de pro blemen in de Zwanburgerpolder de provincie verzocht de vogels tijdens de werkzaamheden te ontzien. De mensen die de werkzaamheden uit voeren moeten in zijn ogen zelf be kijken hoe ze dat het beste kunnen doen. Ovetigens denkt hij dat de overlast voor de vogels kan meevallen om dat eerst wordt gewerkt aan de brug. Met de aanleg van het strandje en een toiletgebouw wordt pas in een later stadium begonnen. Net als Schavemaker vindt hij dat tot elke prijs moet worden voorko men dat het stiltegebied op Kou denhoorn te lijden heeft onder de recreatie. Auto's kunnen het recrea tiegebied Kagerzoom weliswaar niet bereiken, maar surfers en boten kunnen in de Groote Sloot aanleg gen. De PW'er is vooral bang dat Folkmuziek Folkclub 'Horus' houdt op vrijdag 12 april een Open Podium in het Waaggebouw aan de Aalmarkt 21Solisten en/of groe pen die folkmuziek maken krijgen de ge legenheid om maximaal drie nummers op het podium ten gehore te brengen. Deze dienen zich wel van tevoren op te geven op telefoonnummer 612726. Aan vang: 20.30 uur. De toegang is gratis. Open dansavond Ter afsluiting van het stijldans-seizoen is er op vrijdag 12 april in buurthuis "Winnie Mandela' aan de Trix Terwindtstraat in Leiden een open dansavond. Alle cursis ten worden verwacht om het geleerde van afgelopen seizoen in praktijk te bren gen. Ook alle dansliefhebbers uit Ste venshof en omgeving zijn welkom. Aan vang: 20.30 uur. De entree bedraagt 2 gulden 50. Gaya In buurthuis Vogelvlucht wordt een infor matie-ochtend voor 55-plussers gehou den over het onderwerp Gaya, een ma nier om tegen de wereld aan te kijken. Dit gebeurt vrijdag 12 april van 10.00 tot 11,45 uur in het buurluis aan de Boshui- zerkade 5. De toegang bedraagt een gul den. Het is wel de bedoeling tevoren op te geven: tel..313648. Rembrandt De Ouderen Activiteiten Commissie Lei den Zuid-West houdt zondag 14 april een ontspanningsmiddag voor 55-plussers in verzorgingstehuis Rijn en Vliet aan de Aaltje Noorderwierlaan 1. Centraal staat een lezing en diaserie over Rembrandt van Rijn. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Aanvang 14.30 uur. Eventu eel kan vervoer worden geregeld, hier voor opgeven bij tel. 313987, 762482 of 315050. Concert Harmoniekapel Werkmans Wilskracht' geeft op vrijdag 12 april een concert in de zaal van 'Con Fuoco' aan de J.C. de Rijp- straat 27. Aanvang: 20.00 uur. Documentaire De Pink Puppies, de jongerenafdeling van de Leidse Werkgroep Homosexuali- teit (LWH). toont op zondag 14 april de documentaire The times of Harvey Milk'. De film gaat over een homosexuele bur gemeester van San Francisco. In aan sluiting op de documentaire volgt een discussie. Het geheel vindt plaats in het pand van de LWH. Langegracht 65. Aan vang: 20.00 uur. De toegang is gratis. Cronestein De afdeling Leiden van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie houdt op zondag 14 april een weidevogelexcursie in polderpark 'Cronestein'. De excursie begint om 07.30 en duurt anderhalf uur. Verzamelen op de fiets bij Cafe Crones- tei. Vlietweg 2. Voor meer inlichtingen: tef. 217365. REDACTIE: EMIEL FANGMANN, TELEFOON 161444 Eisen (I) Je moet nooit de huid verkopen, voor de beer geschoten is. Dat on dervindt deze dagen de familie Maaskant, die in een flat aan de Paramaribostraat woonachtig is. Twee weken terug heeft de fami lie haar caravan van een buiten Leiden gelegen staanplaats ge haald en op een parkeerplaats voor de deur neergezet. De ver slaggever mag in de flat in een strandstoel plaatsnemen. In de huiskamer staan alleen nog twee televisies, een stereotoren, een vi deo, een matras, een andere strandstoel en lege kasten. "We hebben de kleine spullen alle maal ingepakt, maar ons bed heb ben we verkocht, want daar heb ben we geen ruimte voor straks. En onze zitbank hebben we ver kocht, want die kunnen we ook nergens opslaan". De kans lijkt heel groot dat Els en Tom Maaskant en hun 13-jari- ge zoon Steven op 25 april in de caravan hun intrek gaan nemen. Op die dag wordt hun flat eigen dom van een nieuwe eigenaar. En ze hebben behalve de caravan geen vervangende woonruimte. "Die caravan mag hier trouwens van de wijkagent blijven staan, zolang de buren er geen klachten over hebben", zegt Tom Maas kant. Els Maaskant kan er wel om huilen. De basisgezondheids dienst had een jaar geleden ge zegd dat ze toch binnen een jaar vast wel van de gemeente een huurwoning zouden krijgen. Daar had Els zich toen laten keu ren, nadat ze eerder twee hartin farcten en kort daarop een hart stilstand had gehad. Daardoor kon ze bijna niet meer traplopen. En op de Paramaribostraat is in hun flat, drie hoog, geen lift. "Ik kan nog wel naar beneden. Maar naar boven, en dan in de zomer, dan is het hier een sauna". Dus zochten ze een ander huis. "Maar geen koophuis", zegt Tom Maas kant. "Ik ben vijfenveertig en op mijn leeftijd ga je niet meer een ander huis kopen. Je begint dan als het ware weer helemaal op nieuw". "Als mij weer wat over komt", verzucht zijn even oude vrouw Els. "dan zit hij in zijn een tje in een duur koophuis". Eisen (2) De familie Maaskant besloot hun flat verleden najaar te gaan verko pen. Ze stonden toen al een paar maanden als huurwoningzoeken- de bij de gemeente ingeschreven. Met nog weinig punten. Maar toen ze bij huisvesting bekend maakten dat ze op medische indi catie moesten verhuizen, kregen ze er honderd punten bij. En-huis- vesting hoopte dat men snel een vervangende huurwoning voor het echtpaar met hun zoon had. In november vond het echtpaar een koper, die er graag per januari in wilde. Inmiddels had de fami lie nog geen aanbieding van de gemeente gehad. Steven en Tom Maaskant in de c Nou had Els Maaskant wel een paar eisen. Ze wilde alleen maar een huurflat in de Kooi met een lift, of desnoods zonder lift een flat op een eerste verdieping. "Ik ga niet weg uit de Kooi, beslist niet, ze kijgen me hier niet weg. Het liefst zou ik in de Paramari- bohof willen wonen. En mijn huisarts steunt mij daarin. Om psychische redenen moet ik hier blijven. Ik kan nergens anders meer aarden en mijn zoon zit hier op school. En ik wil ook niet in een rijtjeshuis, daar kom ik trou wens niet voor in aanmerking, omdat daar geen lift inzit. Ik heb altijd vrij in een flat gewoond. En ik wil bijvoorbeeld helemaal niet in de Horsten of in de Mors wo nen, want dan kom je als enig blank gezin op een galerij met ne gen nationaliteiten". Nee, natuur lijk heeft ze niets tegen buitenlan ders, want met een bovenbuur hadden ze nooit last gehad, maar ze hebben nu eenmaal een andere cultuur. De familie kreeg tot nu toe hele maal geen woonruimte aangebo den. En in de Kooi is het volgens de familie niet mogelijk om in de vrije sector te huren. Tom Maas kant: "Terwijl wij in de Paramari- bohof voordurend woningen zien leegkomen. Maar dan zegt men bij woonruimteverdeling weer dat die voor bejaarden zijn, en dan weer voor mensen die tijde lijk wegens renovatie uit hun wo ning moesten. Nou, ze gaan er nooit meer weg. Terwijl we zo in de woning van mijn overleden r hun flat in de Paramaribostraat. broer aan de Zijloever hadden ge kund. Sterker nog, iemand uit de Merenwijk kreeg tegen zijn zin in de Paramaribohof een woning, ie mand die maar 160 punten had, terwijl wi j er nu al 230 hebben. En die weigerde de woning, omdat er te weinig zon is. En wij maar wachten. Zeg je dat nou bij de woonruimteverdeling, dan krijg je geen antwoord". Volgens zijn vrouw is het daar een loterij. "Ze drukken zeker op een computerknop en wie er uit rolt krijgt een huis". Ze hebben ook de politiek nog ingeschakeld. "Ik heb met toenmalig raadslid De Vreeze gesproken. Die zei dat hij niets kon doen, maar dat we De Kooi ruim moesten zien". Eisen (3) Het echtpaar moet wel toegeven, dat men bij de afdeling woon ruimteverdeling nooit gezegd heeft wanneer men daar een huurhuis ter beschikking had, dat aan de eisen van de familie voldeed. Maar Els Maaskant wil er niet van horen dat het daarom onverstandig was, om de flat vast te gaan verkopen. "Nee, want hoelang duurt het niet voor je een huis kwijt bent? En we kunnen niet op de gok iets gaan huren, terwijl we nog hypotheeklasten hebben. Dat zou ons zeventien honderd gulden aan lasten per maand kosten. Nou, dat kan voor een maand, maar niet langer. En op ons huis zit een gemeentega rantie, dus dan zouden we het voor een appel en een ei moeten verkopen. En daar heb je dan voor gewerkt". Haar man vult aan: "Kijk, als de gemeente nu ge zegd had dat het twee jaar zou du ren voor we iets zouden krijgen". Maar de gemeente zei helemaal niets, dat moet het echtpaar nog eens toegeven. "Als ik nou schul den had, dan helpt de gemeente je zo, maar ik heb helemaal geen schulden", zegt Tom. Het echt paar houdt in de eigen caravan straks daarom geld over, zo geeft Tom Maaskant toe. Els zegt met een mengeling van verdriet en verontwaardiging: "Nee, als je gaat scheiden. Dan krijg je vijf honderd punten en kan een part ner zo van een koophuis naar een huurwoning. Dat willen ze zeker, dat we gaan scheiden. Mijn oud ste zoon is ook al op kamers ge gaan door alle problemen. Wij schreven ons in met als voorkeur de Paramaribohof. Toen bleek dat je daar niet in kon als gezin met twee kinderen, maar slechts met één. Toen zei mijn oudste zoon: nou dan ga ik het huis wel uit, op kamers. Dus dat hebben ze ook nog voor elkaar weten te krij gen". Eisen (4) De koper van hun woning is trou wens coulant geweest. Hij wilde eigenlijk al in januari de flat be trekken, maar gaf het echtpaar nog tot eind april. Tom Maaskant gaf dit allemaal door aan woon ruimteverdeling. "Daar zeiden ze ons dat ze hoopten binnen de ter mijn een huis voor ons te heb ben". Maaskant vertelt dat hij al in zijn achterhoofd had, dat het beter was om tegen de zomer eventueel in zo'n caravan te gaan zitten. "Van de koper kunnen we ook nog een stuk van onze oude schuur als opslagruimte huren, maar niet al te lang". Els Maaskant maakt zich on dertussen grote zorgen. "Stel dat ik wat krijg 's nachts en er is geen telefoon". Maar gelukkig staan de buren achter hen. "Die vinden het een schande en steunen ons. Bij hen kunnen we elektriciteit krij gen. In de caravan is een che misch toilet. En wassen doe ik wel in zwembad 'De Zijl' De verkoop niet door laten gaan, daar peinst de familie niet over. "Nee, dat kost ons tienduizend gulden". Mevrouw M. Josias, directeur van de gemeentelijke woonruim teverdeling, betreurt het dat de familie hun huis verkocht heeft, voordat men zeker van een ande re woning was. "De familie heeft nog niet voldoende punten opge bouwd. Er zijn veel meer mensen met medische indicatie en meer punten. Punten die in een langere periode zijn opgebouwd. En ze ker omdat de familie maar een be perkte voorkeur voor een andere woning heeft opgegeven, dan is er weinig doorstroming. Ik hoop niet dat ze hun plan met de cara-1 van ten uitvoer brengen". picnictafels langs de weg rond het golfterrein iin de Broek en Si montjespolder grote aantrekkings kracht uitoefenen op langsvarende passanten. Om aanmeren te voorkomen heeft hij het college gevraagd om rietvegetatie langs de Groote Sloot aan te brengen. Volgens wethouder Wassenaar is deze suggestie overge nomen. "Overal waar het het wense lijk is dat boten niet aanleggen, komt rietvegetatie". Vernielingen LEIDEN Drie Leidenaren van 17. 20 en 21 jaar zijn vannacht rond half twee op de Korte Mare wegens ver nielingen aangehouden. Kort daar voor had het drietal een aantal rui ten in een pand aan de Lammer markt ingegooid. Ook een fiets werd daar door een raarfi gegooid. Op grond van een signalement kon de aanhouding worden verricht. Regionale controle snelheid levert 78 proces-verbalen op LEIDEN Tijdens een reginale snelheidscontrole is gisteren tegen 78 gebruikers van motorvoertuigen proces verbaal opgemaakt. De con trole vond tussen acht uur 's och tends en twee uur 's middags plaats in Leiden. Leiderdorp, Voorscho ten en Nieuwe Wetering. De groot ste snelheidsovertreding werd aan de Lammenschansweg gemeten, waar men 50 kilometer per uur mag rijden. Een automobilist probeerde daar met een snelheid van 109 kilo meter een andere weggebruiker, die 103 kilometer per uur reed, in te ha- Klachten tegen luidspreker van makelaardij LEIDEN - Een aan de Hooigracht gelegen makelaardij mag een sto rende luidspreker niet meer buiten hangen. Na klachten van omwonen den constateerde de politie gisteren dat het bedrijf geen vergunning voor de luidspreker had. De ge luidsbox werd voor reclamedoel einden gebruikt en was de hele dag te horen. De luidspreker versterkte het geluid dat bij een videofilm in de etalage hoorde. De eigenaar moet nu eerst een vergunning zien te krijgen. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter. Janssen. Maris en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Crobach. tel: 218771 Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: C.E. van der Meer, tel: 215510, Stokroos 1. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk. Klaassen. Rus, Kruis. Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371. Minnebroersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, tel: 132500, Middel stegracht 129. Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de F.M.M. Huibers, tel: 125820, Burggravenlaan 102. r tot 24 uur: J.W. Lely, tel: 416555, Lek- nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, Paulides, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.G.S R.E. Zaaijer, tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Benit. tel: 720404. Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, tel: 122268, Noordeindeplein 2a. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. Waamemingsregeling Homeopatische arlsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: U.P. Arndt, tel: 894539. spreekuur: Hoofd straat 8; zo: S.P. Ouwerkerk. tel: 891037, spreekuur: Florijn 10, tel. 891000; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot Voorschoten za A Meiman, J.W. Fnsolaan 13. tel: 612118, F. Koopman, Churchillweg 19, tel: 616352. n Tolingen jr. tel: 15939, Hof- Zoeterwoude via uw eigen huisarts v. enddienst v APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- Meidoorn Apotheek, Voorstraat 59, Voorscho ten, tel 071-613350 Apotheek Langstraat. Langstraat 156, Wasse naar. tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890504. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk. De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe en mevr. C. van Roon, Bronkhorststraat 13, Leiden, tel: 218393, alleen op telefonische afspraak. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen: dok terstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: B.W.S. Odenkirche, Lorentzkade 24, Leiden, tel: 071-132828, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J. Klaver, Gezondheidscentrum. Hofcampwec 65, Wassenaar, tel: 18221. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel 120144 na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp er bmtan kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14