Rode Ster barst van de talenten Barcelona wil Van Basten Kans van Valkenburg op etappe Tour stijgt Kasalo: een bedrieger of niet? Van onze verslaggever Albert Geesing MUNCHEN Robert Prosinecki draagt op de revers van zijn blazer een speldje van AC Milan. Het lijkt een detail, maar het zegt in werkelijkheid alles over Rode Ster Belgrado. In eigen land is de club een fenomeen en heeft zij een magische aantrekkings kracht op iedere Joegoslavische voetballer. Kroaat of Serviër, het maakt geen verschil. Buiten Joegoslavië geniet Fudbalski Klub Crvena Svezda vooral een reputatie als bron van het Europese voetbal. Sinds 1985 verruilden niet minder dan 34 spelers, drie complete elftal len, Rode Ster voor een club in het buitenland. De meesten zochten hun heil in Frankrijk en Grieken land. Desondanks speelt Etoile Rouge, op zijn Frans dus, nu al bijna een kwart eeuw (sinds '68) onafge broken Europees voetbal. Van avond staat de beste club van Joe goslavië (17 landstitels) in de halve finales van het toernooi der lands kampioenen tegen Bayern Mün- chen. Contract Voor Prosinecki is dat een mooie gelegenheid de tv-kijkers in Europa te laten zien wat hij zoal in zijn mars heeft. Want daar is het de voetbal lers in Joegoslavië toch in de eerste plaats om te doen: een contract in het buitenland. Geld, weet Mitar Mrkela, de linksbuiten van FC Twente, is de enige drijfveer om het vaderland de rug toe te keren. De politieke onrust in het land speelt volgens hem geen enkele rol bij de exodus van spelers. Mrkela kan het weten. De 'gou den tip' van Jan Reker speelde acht seizoenen bij Rode Ster en kwam vorig jaar september naar Ensche de. Door de terugkeer van Binic, die in het Franse Brest niet kon aarden, was Mrkela min of meer overbodig en mocht hij Belgrado verlaten. Hij pakte de kans met beide handen aan. "In Joegoslavië is het onmoge lijk om met voetbal veel geld te ver dienen. Dat kan alleen in het wes ten". Het is vooral de transferregeling Bayem loopt binnen MÜNCHEN(GPD) - Over gebrek aan inkomsten heeft Bayern Mün- chen deze week niet te klagen. In minder dan vier dagen zal het Olym- pia-stadion met ruim 60.000 toe schouwers twee keer vrijwel uitver kocht zijn: vanavond tegen Rode Ster en zaterdagmiddag voor de competitie tegen Werder Bremen. De Europese bekerontmoeting van vanavond brengt Bayern bijna vijf miljoen Mark in het laatje. die het aantrekkelijk maakt om in West-Europa aan de slag te gaan. Zodra een speler zijn contract heeft uitgediend en hij de 25 is gepas seerd, de officiële leeftijd waarop hij naar het buitenland mag, ligt het geld voor hem op straat. Na aftrek van het percentage, doorgaans 30 tot 50 procent, dat hij contractueel met de club is overeengekomen, steekt hij de rest van het transferbe drag in eigen zak. Dat kan voor een speler aardig oplopen. Zelfs als er met een transfer als die van Mrkela maar een bedrag is gemoeid van 300.000 Mark. Afkoopsom Van die 'transfers' moet Rode Ster het daarom ook niet zozeer hebben. Wel van spelers als Dragan Stojko- vic, voor wie Olympique Marseille vorig jaar zomer een afkoopsom van zo'n slordige 13 miljoen gulden op tafël legde. En van Darko Pancev, met 20 competitiedoelpunten top scorer in Joegoslavië, op wie Fio- rentina inmiddels al een bod van tien miljoen heeft uitgebracht. En van Dejan Savicevic, een dribbelaar pur sang, die in de belangstelling staat bij Napoli en wiens markt waarde wordt geschat op 12 mil joen. En natuurlijk van Robert Prosi necki, de balkunstenaar op het mid denveld, die in 1987 voor een appel en een ei overkwam van Dinamo Zagreb, omdat de toenmalige trai ner Blazevic hem maar een doetje vond. In Zagreb zullen ze zich nog wel een paar keer achter de oren hebben gekrabd. De pas 22-jarige opvolger van Stojkovic als regis seur van de ploeg vormt nu zelfs het heuse middelpunt van een conflict tussen Real Madrid en AC Milan. Beide clubs beweren dat Prosi necki een voorcontract heeft gete kend, in München doet de speler zelf of zijn neus bloedt. Geboren in Schwenningen aan de Neckar, speelde Robert Prosinecki als junior bij Stuttgarter Kickers, waarna hij met zijn ouders terug keerde naar Joegoslavië. Zijn Duits heeft er niet onder geleden, de kunst om de pers met een kluitje in het riet te sturen, heeft hij snel aan- VALKENBURG (GPD) Valkenburgs kansen op het binnenha len van een etappe in de Tour de France van volgend jaar zijn aan zienlijk gestegen nu de Limburgse gemeente definitief gehoor heeft gegeven aan het verzoek van de Socièté du Tour de France om zich officieel kandidaat te stellen. Als antwoord op het succes van het toeristenstadje als etappeplaats in de EG-ronde en Tour Féminin 1989 spoorde de Tourdirectie Valkenburg vlak voor de jaarwisseling zelf aan om de al eerder aangekaarte kandidatuur als etappeplaats in de Ronde van 1992 schriftelijk te bevestigen. geleerd. Het heeft volgens hem geen enkele zin te speculeren over zijn toekomst. "Mijn contract bij Rode Ster loopt weliswaar over drie maanden af, maar ik ben pas 22. En iedereen weet dat een Joegoslavi sche voetballer niet voor zijn 26ste weg mag". Strijden Dat is de officiële verklaring. In Bel grado is het echter een publiek ge heim dat Prosinecki zich niet zon der slag of stoot zal overgeven. Hij is wel degelijk van plan het reglement van de bond aan te vechten en te strijden voor het recht 'om te kun nen werken waar ik wil'. De meeste weerstand ondervindt hij van Mil- jan Miljanic, de manager van de na tionale ploeg en de belangrijkste woordvoerder van de bond. "Ik heb alle clubs verteld dat ze nog vier jaar moeten wachten. Hij is te waarde vol voor de nationale ploeg om hem nu al naar het buitenland te laten vertrekken". Voor het in eigen land opper machtige Rode Ster is het een kwes tie van kiezen of delen. Want niet al leen Prosinecki, ook Pancev en Sa vicevic hebben op basis van hun leeftijd (25) nog een jaar te gaan. Daar komt bovendien bij dat Pan cev nog een contract heeft tot medio '92. Alleen die van Marovic, Binic en Sabandzovic lopen aan het einde van dit seizoen af. Maar dat zijn uit gerekend de spelers voor wie clubs niet in de rij staan. Ook die spelers kwamen van el ders uit Joegoslavië en zijn niet het produkt van de eigen jeugdoplei ding. Van de huidige selectie zijn ër maar vier (Stosic, Stojanovic, Jugo- vic en Lukic) die in Belgrado wer den opgeleid, de rest werd elders in het land de kneepjes van het vak bijgebracht en kwam bij Rode Ster tot volle wasdom. "Het is een droom van elke voetballer om bij Rode Ster te spelen", zegt Mrkela. "Vraag me niet waarom, het is gewoon zo. Het is een perfect georganiseerde club, met 17 takken van sport een van de grootste in Europa. En het heeft een fantastisch groot sta dion". Rode Ster beschikt volgens Mr kela nu over de beste ploeg sinds twintig jaar. "Alle linies zijn bijna even sterk bezet, er zit geen zwakke ploeg in de ploeg. Als ze met deze ploeg nu de Europa Cup niet win nen, wint Rode Ster die nooit meer. Het probleem is alleen de tegen stander, Bayern München. Joego- slaven hebben altijd problemen met Westduitse ploegen. Je zag het vorig jaar bij de WK in Italië. Het overkwam ons tegen FC Köln. Thuis wonnen we met 2-0, uit verlo ren we toch met 3-0". Hermetisch Met die schok nog vers in het ge heugen, heeft Dragan Dzajic, de vermaarde international van weleer en sinds tien jaar directeur van Ro de Ster, de ploeg hermetisch van de buitenwereld afgesloten. Op de 22ste verdieping van het Sheraton- hotel. Om zodoende te voorkomen dat de vaderlandsliefde van de tal rijke gastarbeiders opnieuw de rust verstoort. Net als in Keulen, waar de spelers geen stap buiten de hotelka mer konden doen of ze werden vol gens Mrkela aangeklampt door landgenoten. Of alle voorzorgsmaatregelen vol doende zijn om Bayern München de eerste nederlaag in 43 thuiswed strijden voor de Europa Cup 1 toe te brengen? Bayern-trainer Jupp Heynckes gelooft daar niet in. "Aan techniek ontbreekt het Joegoslaven niet, wel aan psychische kracht. Dat zal over twee wedstrijden doorslag gevend zijn". Over twee weken in Belgrado, waar Rode Ster in decem ber '89 voor de laatste keer een wed strijd verloor, zal Heynckes het we ten. Nadat de Gemeente Valkenburg aan de Geul alle gestelde voorwaar den met betrekking tot de organisa tiekosten, hotelaccommodatie en fi- nishlokatie kon beantwoorden, werd onlangs aan dat verzoek ge hoor gegeven. Met het organiseren van een aan komst en start van een Touretappe zijn enkele honderdduizenden gul dens gemoeid. De gemeente Val kenburg heeft de afgelopen maan den met succes gezocht naar een geldschieter voor deze organisatie kosten: het landelijke sportmarke tingbureau ARC Sports Events, dat sinds kort in de sportwereld ac tief is en waarvan oud-wereldkam pioen Gerrie Knetemann als ac count-manager voor het wielrennen aan de weg timmert. ARC Sports Events gaat de ge hele kostenpost van Valkenburg als Tourstad voor zijn rekening nemen. En Gerrie Knetemann, die namens ARC het Tourproject Valkenburg gaat leiden, zal er namens de organi satie voor ijveren dat de eindstreep op de top van de Cauberg getrokken zal worden. Hoewel ook andere Nederlandse gemeenten (Den Haag en Den Bosch) zich bij de Tourorganisatie kandidaat hebben gesteld, heeft Valkenburg veruit de beste papie ren. Niet alleen gezien de geografi sche ligging ten opzichte van Frankrijk, maar ook omdat de beide Tourdirecteuren Jean-Pierre Ca- renso en Jean-Marie Leblanc bij zonder gecharmeerd zijn van de Limburgse gemeente. Dat onder streepten beiden vorig jaar septem ber toen de inmiddels voorlopig ter ziele gegane EG-ronde en Tour Fé minin met succes in Valkenburg ar riveerden. Zowel Leblanc als Ca- renso wezen op de klinkende naam die Valkenburg als wielerstad over de grenzen geniet. In het verleden was het Geulstadje drie keer strijd toneel van het wereldkampioen schap en meerdere malen van de Nederlandse kampioenschappen. De Tour de France start volgend jaar in San Sebastian. In het kader van Europa 1992 wil de directie van de Ronde van Frankrijk de kara vaan door meer landen dan gebrui kelijk laten trekken. De Spaanse startplaats is de meest zuidelijke Tourlokatie. Het is de bedoeling dat Valkenburg de meest noordelijke wordt. In de geschiedenis van de Tour de France kwam 's werelds belangrijk ste etappekoers vier keer naar Ne derland. In 1954 voor het eerst, toen Amsterdam zelfs startplaats was. In 1969 werd Maastricht als finish- plaats uitverkoren van de etappe die in de Brusselse randgemeente Woluwé begon. In 1973 (Schevenin- gen) en 1978 (Leiden) klonk in ons land telkens opnieuw het startschot van la Grande Bouclé. Sindsdien is de Ronde van Frankrijk nooit meer binnen onze landsgrenzen versche- Overigens is het definitief dat de Tour de France voor dames dit jaar opnieuw naar Nederland komt. Op 12 september zal de slotetappe in Den Haag eindigen. De Tour Fe- minin start op 3 september in Duits land. Marathon van Rotterdam mikt op de strijd ROTTERDAM (GPD) Rotterdam mikt dit jaar meer op strijd dan op tijd. De organisatoren van de elfde marathon in de Maasstad zijn er niettemin in geslaagd de twee snel ste stayers uit de geschiedenis te strikken: de Etiopiër Belayneh Densimo en Ahmed Saleh uit Dji bouti. Beide Afrikanen joegen el kaar drie jaar terug in Rotterdam op tot ongekende snelheden, wat leid de tot Densimo's wereldrecord van 2.06,50. Saleh volgde op zeventien seconden. Maar een wereldrecord zit er op zondag 21 april niet in, meent Jos Hermens. De Nijmegenaar, belast met het aantrekken van het deelne mersveld, is wat wijzer geworden. Vorig jaar kondigde hij met veel tamtam een serieuze aanval op het record aan, maar een weersomslag gooide roet in het eten. „Ik gok op een tijd tussen de 2.08 en 2.09", zegt Hermens, die een kopgroep voor spelt met de twee Afrikanen, met Robert de Castella uit Australië en met de Italiaan Francesco Panetta. MADRID (GPD) Barcelona-voorzitter José Luis Nunez onder zoekt momenteel de mogelijkheden voor een transfer van AC Milan-spits Marco van Basten naar zijn club. Dat meldden het Bar- celonese dagblad El Periodico en de Madrileense krant El Mundo in hun edities van gisteren. Cor Coster, de schoonvader van Basten heeft zich volgens de be- Barcelona-trainer Johan Cruijff, die richtgeving al akkoord verklaard- ook de zakelijke belangen van Van met de inhoud. Basten behartigt, zou de AC Milan- De Nederlandse international speler reeds een pnncipe-cojitract heeft overigens nog een contract t jaar m§t de club van Silvio 5 jaar hebben voorgelegd. Van Haan en Entenmann een paar apart Arie Haan en Willi Entenmann vormen weer een paar. Eerst drie jaar bij VfB Stuttgart, sinds deze week bij FC Nürnberg. Als co-trainer en opvol ger van Dieter Renner, die met hartproblemen is afgehaakt, tekende En tenmann een contract tot het einde van dit seizoen. „We hebben in Stuttg art prima met elkaar samengewerkt, dat moet hier ook lukken", zegt Haan. Maar of dat genoeg is om FC Nürnberg te behoeden voor degradatie? Jan Bartram heeft maar een paar dagen kunnen genieten van het on vrijwillige verlof in Krefeld. De Deen vergat op paaszondag de (zomer)tijd bij te stellen, kwam een uur te laat op de training bij Bayer Uerdingen en kon meteen zijn biezen pakken. Nu mag hij z'n koffers pakken. Op weg naar Aarhus, dat hem tot het einde van het seizoen heeft gehuurd van Bayer Uerdingen. Met recht op koop uiteraard. Guido Buchwald is aardig in de aap gelogeerd. Net nu het er naar uit zag dat de international van VfB Stuttgart zijn WK-roem zou kunnen om zetten in miljoenen Spaanse pesetas bij Real Madrid scheurt hij een spier. Hij is tenminste zes weken uitgeschakeld, mist het restant van de com petitie en de EK-interland op 1 mei tegen België en verwacht dat Real Ma drid het contact op een waakvlammetje zal zetten. Dat komt goed uit voor Stuttgart-manager Dieter Hoeness, die er nu van overtuigd is dat hij Buchwald in het Neckar-stadion kan houden. „We doen hem een aanbieding waarmee de club aan het absolute plafond van z'n financiële mogelijkheden zit. Hij moet dan wel voor 30 april beslissen". Berlusconi, maar heeft er nooit eni ge twijfel over laten bestaan dat hij dolgraag voor Barcelona wil Uitko men omdat zijn vriend en leermees ter Cruijff daar trainer is. Volgens El Mundo en El Periodi co heeft Nunez contact opgenomen met het financieringsbedrijf Eco Fi nance Europe, dat het twee jaar ge leden als 'tussenpersoon' mogelijk maakte dat Ronald Koeman voor 800 miljoen peseta's (16,5 miljoen gulden) overstapte van PSV naar Barcelona. Nunez zou bereid zijn 1000 miljoen peseta's (19 miljoen gulden) voor Van Basten op tafel te leggen. Bij Barcelona gaat men er van uit, dat de komst van de spits zeker is, als Arrigo Sacchi trainer blijft bij AC Milan of op een andere manier aan dezeclub verbonden blijft. Het is algemeen bekend, dat Van Basten en Sacchi niet erg goed met elkaar kunnen opschieten. Sacchi liet gisteren overigens we ten dat hij de aanbieding om voor een jaarsalaris van 1,5 miljoen dol lar bij Real Madrid in dienst te tre den naast zich neer heeft gelegd. De Italiaanse coach hakt pas aan het einde van dit seizoen een knoop door over zijn toekomst. Ruud Gullit heeft weliswaar ont kend dat ook hij is benaderd door 'de Koninklijke', maar voorzitter Mendoza bevestigde maandag dat hij van AC Milan-praeses Berlusco ni te horen heeft gekregen, dat hij de Nederlander voor een zacht prijsje kan overnemen. In ruil daar voor moet Real afzien van de Joego- slaaf Prosinecki, die tract met zowel Real als AC Milan 'zou hebben getekend. Als Van Basten inderdaad naar Barcelona verhuist, moet er wel een van de drie buitenlanders bij de koploper in de Spaanse competitie vertrekken. Van deze drie lijkt al leen Ronald Koeman zeker te mo gen blijven. Hoewel de Bulgaar Sto- Heeft Vlado Kasalo nu wel of niet twee keer met opzet de bal achter z'n eigen doelman gedeponeerd? De Joegoslaaf van FC Nürnberg 'zweert bij het leven van m'n vierja rig zoontje' dat hij onschuldig is. In Bild, het super-boulevard, klaagt Kasalo steen en been. Hij maakt volgens de verslaggever een nerveuze en opgejaagde indruk. „Iedereen wijst mij met de vinger na, net alsof ik een misdaad heb be gaan. Ik ben de laatste dagen vier kilo afgevallen en heb al drie nach ten geen oog dichtgedaan". Kasalo ontkent niet dat hij z'n ge luk heeft beproefd bij een illegaal gokspel. „Ik ben twee keer gepakt, maar schulden had ik beslist niet". Hij verdenkt mensen bij de club er van dat die geruchten zijn verspreid 'om mij kapot te maken'. Hij vraagt zich wanhopig af waar om niemand hem gelooft. „Kort voor Kerst heeft m'n vrouw mij ver laten. Toen ben ik naar een casino gegaan waar doorgaans veel landge noten zijn". En de toto-maffia, die ANP) ichkov een aantal keren in negatie ve zin bij Barcelona is opgevallen, met name vanwege zijn agressieve gedrag in het veld, is het niet aanne melijk dat Cruijff hem zal laten gaan. Dat betekent, dat Michael Laudrup een andere club mag zoe ken, maar het moet niet worden uit gesloten dat Cruijff besluit om de blessuregevoelige Laudrup als 're serve-buitenlander' te handhaven. hem onder druk zou hebben gezet om Nürnberg te laten verliezen, daar klopt volgens Kasalo ook al niets van. In Nürnberg weten ze wel beter. Het management van de club heeft hem inmiddels aangeraden zijr. heil elders te zoeken, bij z'n oude club Dinamo Zagreb. Die kans kreeg hij niet. Net toen Kasalo op het punt stond het advies op te volgen, werd hij gearresteerd. Zijn paspoort is in genomen, zodat hij het land niet uit kan. Ruzie FA en league In Engeland liggen de FA (verant woordelijk voor het totale Engelse voetbal) en de Footballeague (be stuursorgaan van de vier profcom petities) met elkaar overhoop. Aan leiding is het plan van de FA om de 18 beste clubs onder te brengen in een 'Superleague', gesteund moe ten worden door de commercie en televisie. De Football League voelt er weinig voor alleen de belangen te verdedigen voor de clubs in de lage re divisies en het amateurvoetbal. nnPillFftl SOFTBAL - De KNBSB (Ko fi V FR OF RRFNZFN ninkl|jke Nederlandse Baseball en UVE.V1 UK. UllK.ll£.kll softbal Bond) heeft een overeen- komst bereikt met de Japanse firma 7 Nagase Kenko Corporation over fi nanciële steun van 38.000 gulden en materiaal voor de ontwikkeling van jeugdhonkbal. Het contract loopt tot en met volgend jaar. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Schuurhulzen (Sparta). NEC - MW 2-1 (2-0). 27. Lok 1-0,45. Arts 2-0,85. EERSTE DIVISIE De Graafschap - Wageningen 4-4 (1-3). 7. Oos terhuis (strafschop) 0-117. Kreekels 0-2, 21Vink 0-3,35. Koolhof 1 -3,51Vink 1 -4,69. Van de Brink 2-4, 80. Koolhof 3-4, 84. Hofstede 4-4. Scheids rechter: Brekelmans. Toeschouwers: 5.050. Gele Haarlem - VW 0-3 (0-2). 36. Driessen 0-1, 38. Grael 0-2,89. Vandenbroeck 0-3. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschouwers: 689. Gele kaart. Weerts (VVV). VRIENDSCHAPPELIJK FC Utrecht WGW (4e klasse) 5-0 (2-0). Doel punten: Bijl 2x, De Kruijff, Van de Weert en Roest. Volendam - FC Haka (Fm) 1-0. Doelpunt: Den Ouden. Toeschouwers: 700. (Den Bosch). Helmond Sport - RBC 1-1 (0-0). 61Weijers 1-0, 83. Van Hooijdonk 1-1. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 1500. AZ - Heracles 1-1 (0-1). 44. Booy0-1,89. Kool 1- 1. Scheidsrechter Overkleeft. Toeschouwers: 2591. Gele kaart: Vennema en Manders (Hera cles). FC Zwolle - Telstar 1-0 (1-0). 43. Roelofsen 1-0. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschouwers 1000. Gele kaart: De Roode (Telstar). Eindhoven - Excelsior 2-0 (0-0). 60. Verhoeven 1-0, 66. Custers (strafschop) 2-0. Scheidsrechter Modderman. Toeschouwers 1178. Gele kaarl: De Leeuw (Eindhoven), De Romijn', Burleson en Van der Plas (Excelsior). Tokyo. 2 miljoen gulden: mannen, eerste ron de: Goldie (VSt) - Siemerink (Ned/13) 6-4, 3-6,7- 6, Fitzgerald (Aus) - Krajicek (Ned) 6-16-4, Herre- ra (Mex) - Eltingh (Ned) 6-2, 6-2, Kühnen (Dui) - Krickstein (VSt/9) 6-2, 7-5, Mayotte (VSt) - Muller (ZAf) 7-6, 4-6, 6-3, vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) - Sawa- matsu (Jap/3) 7-5, 4-6, 6-4, Frazier (VSt) Kam- stra (Ned) 6-0, 6-3, Kschwendt (Lux) Date (Jap) 7-5, 6-4, Cunningham (VSt) - Loosemoore (GBr) 6-2. 7-5, McNeil (VSt/7) - Vasguez (Per) 6-1. 6-4, Gildemeister (Arg/5) - Kijimuta (Jap) 6-4, 5-7, 7-5, Lindqvist (Zwe/4) - Kidowaki (Jap) 6-1.6-3, Basuki (Jap) - Miyagi (Jap) 2-6, 6-4, 7-5, Okamoto (Jap) Mmter (Aus) 6-3, 6-4, Sviglerova (Tsj) - Godndge (Aus) 6-17-5, DeLone (VSt) - Takagi (Jap) 2-6,6- 4. 7-5. Werdel (VSt/8) - Kamio (Jap) 5-7, 6-3, 6-3, Javer (GBr) - Miyauchi (Jap) 6-0,6-4, Hiraki (Jap) - Provis (Aus) 6-2, 7-6, Appelmans (Bel/2) - Yamagi (Jap) 6-3, 6-2: Mannen Eerste divisie: VoCASA-BCS/Comp.Ser- vice 3-0, Nashua/VCG 2-Camp/Linne 1-3, Sliedrecht Sport/Leython 3-2, Gevamij- /VVC-Somas.Activia 3-1Vrevok-Rijnmond 3-0, Radius-Tornado 3-1. Radius 19-48 Sliedr. Sp. 20-29 Tornado 20-45 BCS/DS 20-24 Vrevok 20-38 Rijnmond 19-22 Gevamij/WC 20-37 Camp/Linne 20-20 Tweede divisie B: Compaen-US 3-0, NO- VO-Utrecht 3-2, Volendam-Piet Zoomers- /DA 2 0-3, Madjoe-Vollkei 3-1, WM '63- Deltalloyd/AMVJ 2 0-3, VCW-Brezan/SSS t Z./DA 2 20-42 US 20-23 Brezan/SSS 20-37 WM '63 20-23 AMVJ 2 20-33 Utrecht 2 20-19 NOVO 19-30 Volendam 20-(-2) Tweede divisie C: Ekspalvo-Rentokil/ZVH 2 3-1, Nokia/VTC-USS 3-0, Super/Roosen- daal-VC Krimpen 1-3, CWS/Gemini-Tonny Leynse/EVVC 0-3, DAC-Rijnmond 2 2-3, SVC-Zovoc 3-0. Nokia/VTC 20-55 Zovoc 21-31 EVVC 20-49 Rentokil 2 20-29 Krimpen 20-43 Roosendaal 20-18 DAC 20-37 SVC 20-15 Ekspalvo 20-33 USS 20-13 Rijnmond 2 20-32 CWS/Gemini 21- 8 Derde divisie E: Thor-VS Haag 1-3, Ley- thon 2-Gemini/K 3-0, Sille/Jupiter-Riva- /Rijswijk 2-3, Rijnmond 3-DOS 3-0, Inter Amicos-Skania 0-3, Radius 2-Allides 3-1. Allides 20-56 Radius 2 20-30 Rijnmond 3 20-45 Jupiter 20-26 Gemini/K 20-39 DOS 20-23 Inter Amicos 20-33 Riva/R 20-21 Skania 2031 Leython 2 20-18 Thor 20-30 VS Haag 20-11 Promotieklas A: VOY 1-Leython 3 3-0, Usselvogels 1-Skania 2 3-1, Radius d-Ka- linko 1 3-2, Riva/Rijswijk 2-VCS 1 0-3, RW 1 -Agon 1 3-1, Rentokil-ZVH 3-CVB Bank- /Be Fair 1 0-3. Usselvogels 20-48 Agon 20-28 Skania 2 20-48 Radius 2 20-22 Rent./ZVH 3 20-45 Riva/R 2 20-21 VCS 20-42 VOY 20-15 RW 20-36 Kal.nko 20-13 Be Fair 20-36 Leyth. 3 (D) 20- 3 Promotieklas B: Graficon-Donar 1-Zovoc 2 3-0, Oikos/S 1-GSC 1 3-1, Gemim/Kan- geroes 2-DOS 3 3-0, Forum/Jodan Boys 1- Riva/Rijswijk 3 3-0, Netwerk 1-DVC 1 0-3, Super-Spanning 220 1-Thor 2 3-0. DVC 20-47 Super Sp. 20-33 Jodan Boys 20-45 Zovoc 2 20-30 GSC 20-42 Gemini/K 2 20-18 Oikos 20-42 Riva/R 3 20-11 Netwerk 20-35 DOS 3 20-11 Graficon 20-34 Thor 2 20-6 Eerste klas: SKC1-NOVO 2 3-0, üusna 1 - RW 2 2-2, Rid. veld 1-DAC 2 2-2, Orion 1- DAC 3 3-0, Gemini/K 3-Aarl.veen 1 2-2, Graficon 2-LUSV 1 1-3, Aarl.veen 1-LUSV 1 3-1. Orion 1 20-35 NOVO 2 20-17 LUSV 1 19-31 Gemini/K 3 20-16 SKC 1 20-27 DAC 3 19-15 DAC 2 19-26 Graficon 2 20-15 Aarl.v. 1 18-18 Rid.veld 1 20-12 RVV 2 21-18 üusna 1 (D) 20- 6 Tweede klas A: Valken 1-Leython 5 2-2, Aspasia 1-VCO 1 0-3, Rid. veld 2-VCS 2 3- 0. WW 1 -InUpGo 1 1 -3. WVC 1 -OVO 2 3- 1, Utopia 2-DVO 1 2-2. Tweede klas B: Leython 4-TO11 2-2, üus na 2-Graficon 3 3-0, Scarabee 1 -Rid. veld 3 1-3, Utopia 1-LUSV 2 2-2, NOVO 3-RW 3 3-0 Derde klas A: Utopia 3-SKC 4 2-2, Blok 77 2-LPSV 1 2-2, DVO 4-Graf«x>n 4 0-3, Blok 77 2-Utopia 3 3-1, Leython 6-LUSV 3 1-3, Setumup 1-Aarl.veen 2 2-2, S 70 1-Gem»- ni/K 5 3-1, Aarl veen 2-Leython 6 3-1. Dor do klas B: Salvo 1-SKC 2 0-3. VCS 3- DAC 4 2-2, Onon 2-Leython 7 3-0, Rtf veld 4-WVC 2 3-1, üusna 3-Meerburg 1 1-3. Derde klas C: Meerburg 2-DAC 5 1-3, GGV 1-InUpGo 2 2-2, SKC 3-Aspasia 2 3- 1Blok 77 1 -TOI 2 3-0, Orion 3-VCS 4 3-1. Gemini/K 4-RW4 1-3. Vrouwen Derde divisie E: VS Haag-Zovoc 3-1, CVB Bank/Be Fair-Utrecht 2 3-0, Toneg.do- Noorb. 3-Nokia/VTC 3 3-0, Sille/Jup.tor- Gemini/K 1-3, Nivoc-Riva/Ri|Swijk 2 0-3. SVC-AV '40 2-3. Gemini/K 20-37 Zovoc 20-25 SVC 20-34 Nivoc 20-18 AV '40 20-32 Jupiter 20-18 Utrecht 2 20-31 Nokia/VTC 3 20- 3 Promotieklas A: DVC 1-Leython 1 2-3, Oikos/S 1-Radius 2 3-1, Riva/Ri|swi|k 3- Riddervek) 1 3-0, Zovoc 2-GemirWKange- roes 2 3-1, Rentokil/ZVH 2-NOVO 1 3-2. DVC 20-56 Zovoc 2 20-23 Leython 20-53 Okos 20-22 Riva/R 3 20-42 Gemmi/K 2 20-20 Ridderveld 20-34 NOVO 20-19 Radius 2 20-30 Rent/ZVH 2 20-19 Vak) 20-26 WW 20-16 Promotioklas B: Tonegdo/Voorburg 4- Super-Spannmg 220 1 3-0, Agon 1-Skania 1 2-3, Gem.ni/Kangeroes 3-AV '40 2 1-3, DAC 1-Mov'over 13-1. KaWnko 1-Dosko 1 34). Orion 1-Leython 2 0-3. Kahnko 20-54 Gem.n./K 3 20-31 Dosko 20-51 Super Sp. 20-26 Agon 20-43 Skan.a 20-21 Toneg /V 4 20-42 Mov'over 20-15 AV '40 2 20-31 DAC 20-10 Leython 2 20-31 Onon 20- 5 Eerste klas: Blok 771 -InUpGo 1 3-0, S 70 1-Valken 1 0-3, Leylhon 3-LUSV 2 3-0, RW 1-Leython 4 34). VCS 1-LUSV 1 34) VCS 1 20-37 VCO 1 18-18 RW 1 20-36 Leylhon 3 20-17 üusna 1 19-25 Leython 4 21-15 Valken 1 19-24 InUpGo 1 20-12 LUSV 1 21-22 Blok 77 1 18-10 LUSV 2 21-19 S 70 1 (D) 194-1) Tweodo klas A: DVO 1-VCO 2 3-1, Salvo 1 -NOVO 4 34), Setumup 1 -DAC 2 0-3, RW 2-R«J veld 3 2-2, LUSV 343enwWK 4 0-3. NOVO 2-Leython 5 2-2 Twoodo klas B: Blok 77 2-VCO 3 2-2. DVO 2-MVKV 1 1-3, Rd veld 2-Uusna 2 1- 3. SKC 1-Utopia 1 34). Onon 2-NOVO 3 0- 3. Derde klas A: Leython 6-VCO 4 34). Sca rabee 1-Aspas.a 1 34). NOVO 6-lnUpGo 2 3-1, Rid veld 4-VCO 4 34) Derde klas B: B»ok 77 3-VCS 3 2-2, LUSV 4-RW 3 2-2, TOI 1-WW 2 2-2, DAC 6- VCS2 0-3. NOVO 5-Utopia 3 1-3 Dorde klas C: GGV 2-Scarabee 2 0-3, Se tumup 2-üosna 4 0-3. WW 3-OAC 5 ver vallen, GemtrWK 5-Aspaüa 2 3-1

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23