Buitenbad Poelmeer misschien gespaard §§0!§@@ Meeste Voorschotense ouderen zijn dik tevreden Zwemmen in Zoeterwoude moet minder gaan kosten Dank zij inspanningen van actiegroep 'Verkeer op Engelendaal moet beter doorvloeien' Jongeren 'Utopia' in gedempt binnenbad? VOORSCHOTEN - De meeste Voorscho tense ouderen zijn tevreden met hun wo ning in de 'Parel aan de Vliet'. Dat blijkt uit een woonwensenonderzoek dat de Vrouwen Advies Commissie op verzoek van het vorige college heeft uitgevoerd onder 230 van de 6.966 Voorschotense ou deren. De meesten ouderen zijn tevreden over voorzieningen zoals winkels, post kantoor en horeca. Alleen bushaltes en het NS-station worden door de vijftig plussers vaak moeilijk bereikbaar ge noemd. Voor het onderzoek zijn 400 willekeuri ge ouderen boven de 55 jaar uitgekozen, die in verschillende wijken in de gemeen te wonen. 230 mensen verleenden hun medewerking. De gemeente heeft de VAC het onder zoek laten doen om inzicht te krijgen in de woonwensen van de ouderen in Voor schoten. Hierdoor denkt de gemeente in haar toekomstige bouwbeleid beter reke ning te kunnen houden met hun woon wensen. Gedacht wordt aan de woonom geving, de aanwezigheid van winkels, bushaltes en groen, maar ook aan de wo ning zelf. Er zou zo moeten worden ge bouwd, dat de woonruimte minder hoeft te worden aangepast wanneer de bewo ners ouder worden. Een groot deel van de ondervraagden, maar liefst 83 procent, woont nog in een eengezinswoning. De anderen wonen in flats, maisonettes en bejaardenwoningen. Het grootste deel van de ouderen, 63 pro cent, woont 15 jaar of langer in hun wo ning. De gemiddelde woningbezetting is 2,17 personen. In vergelijking met andere gemeenten zijn de meeste Voorschotense senioren ruim behuisd, de gemiddelde huurprijzen liggen echter wel hoger dan in andere gemeenten. De meesten ouderen weten nog niet of willen verhuizen, maar wanneer ze hun huis moeten verlaten, wil 76 procent in Voorschoten blijven wonen. Slechts tien procent wil dat niet. De mees ten, 41 procent, willen in hun huidige woonwijk blijven wonen. Als tweede voorkeur volgt het centrum/Nassau wijk en als derde kiezen de ouderen voor Ade- geest. Lift Slechts zes procent van de ondervraag den maakt gebruik van woningen met speciale voorzieningen zoals een maal tijdvoorziening of huismeester, maar 92 procent geeft aan in de toekomst vaker gebruik te willen maken van dergelijke voorzieningen. Van de ouderen heeft 62 procent nu een koopwoning. Daar staat tegenover dat 51 procent van hen aangeeft in de toekomst te willen verhuizen naar een huurhuis. Vooral het ontbreken van een lift is de re den waarom ouderen in de toekomst den ken te verhuizen. Een meerderheid van 52 procent wil dan naar een zogenaamde meergezinswoning met gemeenschappe lijke ruimten en een lift. De meeste senioren willen een woonka mer op de begane grond op het zuiden. Vijftig procent van de ondervraagden wil drie kamers, 30 procent wil vier kamers, 12 procent wil minder dan drie en zes pro cent van de ondervraagden wenst meer dan vier kamers. Over geheel Voorschoten zijn er weinig klachten over de bereikbaarheid van voorzieniningen zoals winkels, postkan toor en horeca. Een uitzondering hierop zijn stations en bushaltes. Een op de vijf ouderen in de wijken Adegeest en Bloe- menwijk/Boschgeest vindt ze moeilijk be reikbaar. Ook de aansluiting van de bus op ander openbaar vervoer vinden velen slecht. Ouderen vinden goede groenvoorzie ningen, rust en goede contacten met bu ren belangrijk. Vooral aan de aanwezig heid van goed onderhouden groenvoor zieningen wordt veel waarde gehecht. De geenqueteerden hadden ook wat losse opmerkingen die de VAC in de en quête heeft meegenomen. Zo wordt ge klaagd over het onderhoud van huurwo ningen, dit geldt vooral voor het centrum en de Nassauwijk. Ook zou de renovatie van woningen in de Vlietwijk te lang du- De ouderen vinden verder dat er een aantal aangepaste woningen beschikbaar moeten komen voor rolstoelgebruikers. Ook zouden de senioren een bouwwijze op prijs stellen waarbij de inrichting mak kelijk kan worden veranderd, bijvoor beeld door gebruik van flexibele wanden. OEGSTGEEST De kans dat het buitenbad van het Oegstgeester zwembad Poelmeer aan de Lange Voort behouden blijft, groeit dank zij de inspanningen van de actiegroep. De actiegroep was op ster ven na dood na de totale afwijzing van haar eerdere plannen, maar nu lijkt ze redelijk te scoren met haar nieuwe 'compromis-variant'. Wel gaat daarbij het huidige formaat van het buitenbad, 25 bij 50 meter, verloren. Er is nu ingezet op 25 bij 15 meter. De actiegroep, aangevoerd door Leidenaar mr. P. Lever, is inmid dels getransformeerd tot de stich ting vrienden van Poelmeer en on derhoudt tot op de dag van vandaag nauwe contacten met de politieke partijen. Lever heeft alle fractie voorzitters al over de vloer gehad. Donderdag moet het raadsbesluit vallen. Voor niet één van de acht al ternatieven die B en W hebben aan gedragen is een raadsmeerderheid te vinden. Een meerderheid in het college is voor sluiting van het buitenbad, wil de vrijkomende grond verkopen der uitgesproken dat dat aanvaard- ten behoeve van woningbouw met de opbrengsten het binnenbad nenbad met een recreatieserre, wijzen echter niet alle 'waarin een aantal nader te bepalen richting, voorzieningen worden gesitueerd'. Buiten willen ze behalve het klei nere buitenbad ook minimaal 5.000 vierkante meter ligweide behou den. Voor een Poelmeer zoals de vrienden willen is een investering nodig van zo'n 5,4 miljoen gulden. Dat kan worden betaald uit de op brengsten van de grondverkoop De grote winst van de correspon dentie is volgens Lever 'dat de zaak nu zo helder is geworden als maar kan'. En: "Doordat Van der Reijden nu op de proppen is gekomen met cijfers die in de discussie nog niet eerder zijn opgedoken, is de hope loos ingewikkelde discussie met overvloed aan varianten terug- de Poelmeer-terreinen. Lever gebracht tot de volgende vraag: hoe heeft uitgerekend dat de jaarlasten baar i Het beheer van het zwembad moet aan een stichting worden overgelaten, vindt Lever. De ge meente moet die stichting subsidi ëren. Voor de rechtspositie van het zwembadpersoneel heeft dit geen noemenswaardige gevolgen. Voor zijn eigen vriendenclub ziet Lever een adviserende taak weggelegd. Dank zij de stichtingsvorm waarin de vrienden opereren, kunnen er fondsen worden geworden. radicaal vernieuwen. Alleen met een vernieuwd binnenbad kan het teruglopende bezoekersaantal een halt worden toegeroepen, menen B en W minus PvdA-wethouder T. Kohlbeck. Het plan waarmee 'de vrienden', naar nu blijkt, sinds de woensdag voor pasen de gemeenteraad voor zich proberen te winnen, wijkt aan zienlijk af van van hun aanvankelij ke bedoelingen. In feite wilden ze alles bij het oude laten. Met een ver- GnneStlTJQ hoging van de onroerend-goedbe- Lever is met de fractievoorzitters lasting konden de tekorten, die nu als intermediar in een driftige pen- zo'n zeven ton per jaar bedragen, te nestrijd verzeild geraakt met wet- lijf worden gegaan. houder J. van der Reijden (CDA). Lever: "Voor ons was de grootste De christen-democraat lijkt in zijn teleurstelling dat de directeur van het zwembad in Driebergen, die we naar Oegstgeest hebben gehaald, onze eerste ideëen als onhaalbaar beschouwde. Hij zei dat alles van Poelmeer in slechte conditie ver keert. Vergeet het maar dat je dit nog bij te tijd kunt maken. En die plas water die we buiten wilden, een plas van 50 bij 25 meter, die is niet te verwarmen. Dat zei hij". Recreatieserre In het plan waarmee Lever nu voor de dag komt hebben de vrienden veel meer oog voor het huidige overdekte bad van Poelmeer. De vrienden willen het achterstallig onderhoud wegwerken. Ze pleiten voor een uitbreiding van het bin- Zwembad Poelmeer vanuit de lucht. Linksboven de kruising Lange Voort/Abtspoelweg. Linksonder de buiten- woningbouw in de plaats komt. De stichting vrienden van Poelmeer wil graag 25 bij 15 meter, ook al heeft dat tot gevolg dat het binnenbad, rechts bij de par- i de Abtspoelweg, van wat minder toeters en bellen wordt voorzien. (foto Fr»ns baden die dicht gaan een nieuw, kleiner buitenbad i keerplaatsen, aan de zuidkant LEIDERDORP - Een onderzoek moet uitwijzen hoe het verkeer op de Leiderdorpsc Engelendaal be ter kan doorstromen. Het college van burgemeester en wethouders heeft hiertoe opdracht gegeven. "Er wordt onder meer gedacht aan een rotonde", verklaart een woordvoerster van de gemeente. "Nu vallen er nog wel eens stop lichten uit of moet het verkeer juist wachten voor stoplichten. Het gaat erom dat het verkeer goed moet vloeien". Al in 1988 werd een dergelijk onderzoek aangekondigd, waarbij vooral gekeken zou worden naar een verbetering van de groene golf op de Engelendaal. "Dat ver keerscirculatieplan is eindeloos blijven liggen. Er was geen geld en nu er nieuwe ontwikkelingen zijn met die rotondes komt het op nieuw ter sprake", aldus de Voorschoten laat lamst nit eigen huis zien VOORSCHOTEN - De Voorscho tense PvdA-wethouder M. Breunes- se opent vrijdag om 20.00 uur een tentoonstelling met kunstaankopen van de gemeente Voorschoten. De expositie wordt gehouden in het Ambachts- en Baljuwhuis, Voor straat 12 in Voorschoten. Te zien zijn etsen, aquarellen en acryl op pa pier van Tiny van der Sar, van de in Voorschoten woonachtige Ina Ver steeg en de Sassenheimer Giel Lan- geveld. De expositie duurt van 13 april tot 6 mei en is dagelijks ge opend van 14.00 tot 17.00 uur. Cv-ketel ontploft WARMOND - In een pand aan de Oranje Nassaulaan in Warmond is gisteren een cv-ketel ontploft. Het huis werd door meerdere personen bewoond, maar er raakte niemand gewond door de ontploffing. De schade bleef beperkt. besteed je de opbrengsten van de grondverkoop? Aan een vernieuwd binnenbad met alle mogelijke toe ters en bellen? Of aan een wat klei ner recreatiebad met minder toeters en bellen en aan een wat kleiner buitenbad?". Het antwoord op die vraag komt donderdagavond. Heeft Lever zijn actiegroep niet wat te vroeg tot vrienden van Poelmeer getransfor meerd? "Hoor eens even, geen openluchtbad, dan is er ook geen vriendenstichting meer. Het karak ter verandert dan in die van een de vrienden van Poelmeer, (foto gpd> het raadsbesluit zal indienen". Kledingbeurs gebouw naast de Laurentiuskerk aan de Leids- eweg in Voorschoten. Op de beurs kan voor- jaars- en zomerkleding voor dames, heren en kinderen en sportkleding ingeleverd worden en wel vanavond van 19.00 tot 20.00 uur en mor gen van 9.30 tot 13.30 uur. De verkoop is mor gen van 18.00 tot 21.00 uur en vrijdag van 10.00 uur tot 14.00 uur. Babymassage Els van Wissen start morgen aan de Nagel- kruidzoom in Leiderdorp een cursus babymas sage. De cursus is van 9.30 tot 11.00 uur. Klaverjassen De Buitengewonen houden morgen om 20.00 uur een klaverjas- en rummikubavond aan de Frerikshof in Leiderdorp. Con Bravura houdt )uw aan de Leiderdorp- i klaverjasavond. Aan- ZOETERWOUDE Een jaarlijks tekort van 200.000 gulden, dat nog verder op kan lopen als er per soneel in vaste dienst moet komen: dat vinden burgemeester en wethouders een te hoge prijs voor het zwembad in Zoeterwoude. Zij stelden gisteravond de commissie welzijn dan ook voor om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om het zwemmen in Zoeterwoude te behouden, maar tegen lagere kosten. er direct diend. Er i wethou- te kracht ii ders de plannen van de werkgroep die 'gehuurd' wordt v 'Project' te grootschalig vinden Deze werkgroep wil een groot dekt bad i buitenbad naast moeten er activiteiten komen te verlengen. Op oproepen als sauna, sportmassage en squash. Duidelijk bleek ook dat de mees- te raadsleden niet veel voor dit plan voelen. Om beurten riepen de da mes Knops (CDA) en Spreij (WD) dat het zwembad gericht moet blij ven op gebruik door de Zoeter- woudse bevolking. "Wij zijn een dorp en moeten dat blijven. Het hui dige zwembad heeft zijn charmes en de prijs (een rijksdaalder) is ook charmant", aldus mevrouw Knops. Beide raadsleden vinden een groot onderzoek veel te duur en ze dron gen aan op een beknopte opdracht aan een onderzoeksbureau. Stuijt (PZ) oordeelde juist posi tief over een onderzoek. Zijn fractie wilde daarbij vooral de nadruk leg gen op privatisering, waarbij tege lijkertijd de voorziening toegankelijk blijft een groot publiek. De PZ-er had be rekend dat het zwembad nu elke in woner van Zoeterwoude 25 gulden per jaar kost. "Je kunt het zwembad ook sluiten kinderen honderd gulden geven, nt een vas- soneel is vrijwel niet gereageerd. De i tijdelijke, gemeente gaat nu proberen toe- i de gemeen- zichthouders aan te trekken. Dat te Boskoop. Het contract met Bos- over- koop loopt op 1 mei af. Zoeterwou- met een klein de doet momenteel moeite om de mate kan gebeuren, ligweide. Daar- overeenkomst tot eind september Het buitenbad gaat op 18 open. LEIDERDORP Welgeteld 286 Leiderdorpse kinderen hebben het jeugd-EHBO-diploma gehaald en precies de helft van hen kon het papiertje gisteren al in ontvangst nemen. Waardoor Leiderdorp een stuk veiliger is geworden, als de kinderen tenminste het geleerde in praktijk (kunnen) brengen. De Leiderdorpse dames Com- bee, Linnekamp, Molendijk, Serdijn, Van Staden en Voorst alsmede de heer Slingerland hebben de kinderen uit groep acht van de basisscholen afgelopen winter in eerste hulp onderwezen. Voor de 143 kinderen die gisteren aan de beurt waren, kreeg de overhandiging een extra sensationeel tintje door de aanwezigheid van een ambulance en een demonstratie van de brandweer. Een aantal kinderen wisten bovenop een brandweerauto te klimmen en daar snapte de fotograaf hen. De Leiderdorpertjes die gisteren nog niet aan de beurt waren krijgen op 13 mei het officiële papiertje. ZOETERWOUDE Creatieve geesten in Zoeterwoude blijven naar oplos singen zoeken voor het in financiële moeilijkheden verkerende zwembad. Presenteerde onlangs de werkgroep 'Project' plannen voor een volledig nieuw bad, gisteravond onthulde jongerenvereniging 'Utopia' een plan, waarbij in elk geval het buitenbad gespaard blijft. Utopia is tot nu toe gehuisvest in de Westender in sporthal de Klaverhal. .Hl V H Door de geluidsoverlast van de disco moet de jongerenvereniging daar gesteld wordt dat de weg. Het bestuur werkt in overleg met de gemeente sinds september aan een plan om op de parkeerplaats van sportpark Haasbroek een eigen on derkomen te realiseren. De jongerenvereniging grijpt nu de eventuele sluiting van het binnen bad aan om die plannen een andere richting op te sturen. Hierop voortbor durend stelt Utopia voor om dit binnenbad te dempen en er een zaal van te gezin met twee maken met ruimte voor disco en toneel. Van de kleedruimten kunnen toi letten en opslagruimten worden gemaakt. Utopia-voorzitter Mathieu Paardekooper ziet kans de verbouwing te rea liseren voor het bedrag dat de gemeente voor een eventueel nieuw gebouw had gereserveerd: 100.000 gulden. De vereniging wil het geheel daarna van de gemeente huren voor 10.000 gulden per jaar. Paardëkooper ziet als voordelen van het plan dat de gemeente Zoeter- baden in de omgeving kunnen gaan", zo luidde zijn stelling. In de commissievergadering van komen burgemeester houders met een uitgewerkt onder- woude af zoeksvoorstel, zodat waarschijnlijk in het n^aarBriBlM toekomst va worden genomen. Moeilijkheden i het huisvestingsprobleem i Utopu i dat het verlies het zwembad omlaag gaat. Bovendien blijft het buitenbad i n beslissing over de maanden geopend. het zwembad kan Wethouder Hogenelst wilde gisteravond nog geen commentaar geven op het plan. Wel zei hij het "eens stap te vroeg" te vinden, omdat eerst de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek bekend moeten zijn. "Mis schien is sluiting van het binnenbad dan een optie, maar voor dat bad heeft De moeilijkheden voor het komen- zich nog een gegadigde gemeld", aldus Hogenelst. Wie dat is. wilde de wet- de seizoen hebben zich al aange- houder niet onthullen. WOENSDAG 10 APRIL Alphen jeugdinstuif volleybal, van 18.30 tot 19.30 uur in gymnastieklokaal van de Zonnebloemschool. Jong- kindt Coninckstraat. thema-avond Stichting Aktieve Gezondheidszorg over 'de gevol gen van de welvaartsziekte 'stress' voor de gezondheid', aanvang 20.00 uur in De Bron. Leiden voorstelling: 'Voldoende Koolhy- draal', door Het Gebeuren/Het Na tionale Toneel, aanvang 20-30 uur in het LAK-Theater. Oeveringa- informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wonen. Gerestraat 20. tel: 121554. Oegstgeest bndgen bij DDS. aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. Valkenburg prestatieloop over diverse af standen bij w Valken '68, inschrij ven in de kantine, Duyfraklaan, start om 19.00 uur. DONDERDAG 11 APRIL Alphen klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd, Hugo de Groot straat. aanvang 14.00 uur. e concert door Theo O lof (viool), mmv Harro Ruijsenaars (cello) en Gerard van Blerk (piano), aanvang 20.15 uur in de Oudshoomse Kerk. Lelden informatieochtend Fiom-Leiden over vakantiemogelijkheden voor alleenstaande ouders en hun kin deren, van 10.00 tot 12.00 uur. Langegracht 65a. lunch-concert door Laurence Whitehead (bariton) en Vaughan Schlepp (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Hazewmdsteeg. voorstelling: "Voldoende Koolhy draat'. door Het Gebeuren/Het Na tionale Toneel, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater. Cleveringa- plaats. Buurthuie, Hoofdstraat opvoering van het stuk "Elcker- lyc'. t.g.v. Noordwijk 125 jaar bad plaats. aanvang 21 30 uur in de Grote- of Si Jeroenskerk. •**zvvemmên voor me neen met CA RA otv een fysiotherapeute, van 13 30 tot 14.15 uur en van14.15tot 15.00 uur in zwembad Poelmeer vergadering van d« aanvang 20.00 u Club. vanaf 21.00 u concert KA O door docenten v de Gemeentelijke Muziekschool, aanvang 20.15 uur m de aula van het Pieter Groen College. Leiden concert in de Beethoven-cyclus door Alwin Bèr op piano, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leiderdorp prijSkJavenassen en sjoelen m de kantine van de IJsclub. Maunte- Singei, aanvang 20 00 uur. htm Baptistengemeente "De ja ren van hel beest20 00 uur in het Zijikwarlier, Van der Marckstraat. ntgmg Louis Bouwmeester, aan vang 20.00 uur m De Kmp, Zee- straal Noordwfjkerhout nationale postzegehentoonstei- kng "Ommfila', van 19.00 tot 22 00 Vakenburg tango-avond bij w Valken "68. aanvang 20.00 uur. kantine Duyf-

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19