spooRrrv Bröndby hoopt op mirakel Krajicek droomt van Wimbledon -AAN DE ZIJUJN Morten Olsen bezorgt Deens voetbal primeur 'Bloedtransfusie' oorzaak overlijden profvoetballer Dat eeuwige gezeur Kwartfinaleplaatsen LD-cup op het spel DINSDAG 9 APRIL 1991 'Met zo'n service is alles mogelijk' Va redacteur Rob van der Zanden LEIDEN - Richard Krajicek is pas 19 jaar en heeft nog veel ten- nisroem voor de boeg. Maar het begenadigde service-kanon kan zich nu al voorstellen dat hij er zo rond zijn 25ste een vette punt achter zet. Dat is een leeftijd waarop andere nationale toppers als Mark Koevermans (23) en Paul Haarhuis (25) pas gaan oogsten. Maar 'Kraai' denkt het straks als jonge twintiger wel gehad te heb ben. „Als ik 25 jaar ben, zit ik al 23 jaar met een tennisracket in mijn han den. Als het goed met me gaat, zou het best eens kunnen zijn dat ik op eens besluit om te stoppen". Geld vindt hij niet het voornaamste doel van zijn inspanningen op de baan en de roem kan de vaak introvert en humeurig overkomende tennisser gestolen worden. Toch is het een opmerkelijke uit spraak van een talent dat afgelopen weekeinde zijn eerste Grand Prix- titel in Hong Kong won en daarmee Tom Okker en Mark Koevermans als GP-winnaars volgde. Ongewild dringt zich de vergelijking op met Björn Borg, die ook als tiener zijn eerste grote toernooi won en op 26- jarige leeftijd - niet definitief zo blijkt nu overigens - brak met de tennissport. Ziek van alle bijverschijnselen en het gebrek aan privacy. Iets wat voor Krajicek ook een prima reden zou zijn om zich vroegtijdig terug te trekken uit het circuit. „Buiten de baan kan ik me vaak moeilijk ont spannen. Vooral als er veel onbe kende mensen zijn, dan wil ik zo snel mogelijk naar huis. De tennis baan is als een bed voor me, daar voel ik me prettig", zo klonk het on langs uit de mond van de schuwe tennisser, die erkent dat hij vaak 'negatief en depressief overkomt, maar dat toeschrijft aan zijn verle genheid. Zes wedstrijden schorsing Wilson ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Groningen speler Ulrich Wilson voor zes duels geschorst. De commissie achtte na het bekijken van de televisiebeel den van de wedstrijd Willem II - Groningen op 30 maart bewezen dat de verdediger tegenstander Stewart had geslagen. Wilson dient tevens een boete te betalen van 250 gulden. Scheidsrechter Schuurmans had de slag op het hoofd van Stewart niet waargenomen. Ook Edwin Olde Riekerink werd door de tuchtcommissie geschorst. Hij kreeg wegens het meermalen op ruwe wijze wegduwen van een te genstander twee duels en een boete van 250 gulden. Earnest Stewart, de betrokken tegenstander die-zelf ook niet vrijuit ging, kreeg een schor sing van één duel maar wel met de zelfde boete. Wonderkind Krajicek kan verder de vergelijking met de wereldberoemde Zweed niet doorstaan, maar net als Borg was ook hij vele jaren geleden wel degelijk een wonderkind in Neder land. Hij won als zesjarige al potjes van twaalfjarigen en was voorbe stemd om de wereldroem van Tom Okker snel een vervolg te geven. De rest van het verhaal is al vele malen verteld en komt vooral Kraji cek zelf de neus uit. Hij won na ver loop van tijd niks meer, kreeg dage lijks ruzie met zijn zeer strenge va der, hij groeide te snel, zijn (Tsjechi sche) ouders scheidden. Kortom: een belofte belandde in de goot. En werd eruit gehaald door trainer Cees Houweling van het Amster damse Popeye. Dat was vier jaar ge leden. Pas in 1989, toen hij in Apeldoorn tijdens de Mastersfinale Paul Haar huis versloeg, dook zijn naam weer op. En vanaf dat moment moest ie dereen rekening houden met de te rugkeer van Richard Krajicek. Bondscoach Stanley Franker be loonde het goede gedrag van de spe ler met een contract voor Jong Oranje, het belofte-team waar hij nu nog steeds deel van uitmaakt. En Martin Sirriek - de vroegere begelei der van. Michiel Schapers - bracht hem in contact met Ted Troost. Toch lijkt Krajicek, ondanks alle professionele begeleiding, nog erg wisselvallig en onderhevig aan de- Richard Krajicek denkt op Wimbledon met zijn service de nodige schade pressies en opklaringen. Zowel op de baan als buiten de baan. Nadat hij samen met een andere nationale belofte, Jan Siemerink, in januari van dit jaar verrassend de laatste zestien van de Australian Open be reikte, raakte hij immers weer een tijdje uit vorm. Terwijl Siemerink aan de weg timmerde in Stuttgart, Rotterdam en Key Biscayne en in middels de top vijftig van de wereld bereikte, won Krajicek geen enkel partijtje meer. Zelfs in de kwalifica ties beet hij in het stof. Daarom was zijn plotselinge eind overwinning in de Salem Open in Hong Kong na overwinningen op Borwick, Kühnen, Müller en Masur zo sensationeel. Van nummer 93 op de mondiale hitladder springt hij nu naar de 66ste plaats. De grote vraag is: wat wordt er van Richard Kraji cek in de komende maanden en ja ren? Deze week al mag hij in Tokio, waar ook Jan Siemerink speelt, zijn kampioenenstatus verdedigen. Zelf kondigde hij afgelopen zon dag al aan dat hij in juni op Wimble don 'de nodige schade kan aanrich ten'. De steenharde services van de boomlange Hagenaar zullen op het gras velen voor problemen stellen, dat is zeker. Bovendien zijn de vol leys aanmerkelijk verbeterd nadat hij een maand geleden samen met Siemerink in Amerika een 'cursus volleren' heeft gevolgd bij de voor malige wereldtopper Roy Emerson. Een jaar geleden liet Krajicek nog weten: „Ik droom van Wimbledon". Nu kan hij de droom uit laten ko men. Want waarom zou hij niet de laatste vier of meer kunnen berei ken net als Goran Ivanisevic vorig jaar? Het Joegoslavische service- wonder stuntte als 19-jarige ook in Londen, terwijl hij voor die tijd am per bekendheid genoot. „En Ri chard heeft de service van Ivanise vic", meent Paul Haarhuis, die meer dan eens met de dodelijke opslag van Krajicek kennismaakte. Cees Houweling is dezelfde me ning toegedaan. Hij is als Krajiceks privé-trainer op de achtergrond ge raakt, omdat zijn pupil nu gratis be geleiding van de bond (Jong Oran je) krijgt in de persoon van Rohan Goetzke. „Richard en ik hebben on langs een gesprek gehad over de pe riode daarna. Want in oktober loopt het contract met de bond af. Ik ver moed dat hij terugkomt. Hij heeft nogal wat te danken aan me", zegt Houweling die de restauratie van het talent jarenlang begeleidde en de reeds aanwezige service en goe de forehand uitbreidde met een en kelvoudige backhand. Houwelink: „Kort voor Hong Kong sprak ik nog met hem. Zijn overwinning van afgelopen week einde verbaasde me niet. Wimble don? Met zo'n service is daar alles mogelijk". Van onze correspondent Jan Mennega KOPENHAGEN Het Deense voetbal staat aan de vooravond van een primeur: een wedstrijd in de halve finale van een Europa cuptoernooi. Bröndby IF tekende voor deze mijlpaal. De club van Morten Olsen hoopt tegen AS Roma uiteraard op meer, maar de ongediplomeerde coach met de grijzende haardos houdt het meest rekening met een Waterloo. „Je moet realistisch zijn", oor deelt de voorbeeldige ex-prof van Cercle Brugge, RWD Molen beek, Anderlecht en FC Köln, „Roma is favoriet. Het zou een mira kel zijn als wij de finale halen". Italiaanse skiër Ghedina in coma RHO (SID) - De Italiaanse skiër Kristian Ghedina is zondagavond bij een auto-ongeluk in de omge ving van de Noorditalieanse Rho zwaar gewond geraakt. De artsen in het ziekenhuis maakten bekend dat de situatie van de 21-jarige skier kri tiek is. Ghedina ligt in coma. Ghedina liep bij het ongeluk een schedelbasisfractuur, een breuk van zijn linkersleutejbeen alsmede diepe vleeswonden op. Hij ligt op de afdeling intensive care. Volgens de politie was Ghedina betrokken bij een ongeluk met drie andere auto's op de weg Milaan-Tu- rijn. De wagèn van de skiër raakte de vangrail en sloeg enkele malen over de kop. Zijn ploeg, vertelt Olsen, is momen teel in mindere doen dan in de pe riode september/oktober/november van het vorige jaar. In die voor Bröndbyernes idraets Forening dolle herfst van 1990 stuntte de eer ste Deense full-proforganisatie er in Europees verband vrolijk op los. Vooral als het zich in de rug gedekt wist door de eigen enthousiaste aanhang, mepte het van zich af met de kracht van Mike Tyson. Ein- tracht Frankfurt werd bijkans de ring uitgetimmerd (5-0). Het Hon gaarse Ferencvaros ging eveneens zwaar knock out (3-0). En Bayer Le- verkusen, de eerdere bedwinger van FC Twente in het UEFA-cup- toernooi, blies ook al met dichtge- beukte ogen de aftocht (ook 3-0). Als bokstent fungeerde evenzo- vele malen Idraetsparken, waar een slordige 50.000 supporters zich de kelen schor schreeuwden als hun favorieten zich schrap zetten voor weer een Europees kabinetstukje. TURNHOUT (ANP) - De politie in Turnhout heeft een onderzoek ingesteld naar de dood van de voetballer Luc de Rijck vorige week donderdag. Aanleiding is de in het weekeinde voor de Belgische te levisie afgelegde verklaring van zijn vroegere teamgenoot Frank Belmans dat de clubarts een soort bloeddoping toepaste. De Rijck zakte donderdagavond na de training van de tweede klasser plotseling ineen. In eerste instantie was de doodsoorzaak van de topschutter in de Belgische twee klasse onduidelijk. Volgens Belmans klaagde De Rijck vorige week net als hij over vermoeidheid. Beide spelers stapten daarop naar de ploegarts. Van Deun. De medicus stelde daarop beide spelers voor na de trainingen naar zijn privé-kliniek te komen. Van Deun vertelde hen toen dat hij door middel van bloeddoping wilde proberen beiden van hun vermoeidheid af te helpen. Hij had daarvoor als eerste in België een nieuw soort zuurstofmachine in ontvangst mogen nemen. De verte genwoordiger zou de premiere bijwonen. De Rijck werd als eerste aan de machine aangesloten. Er werd bloed afgetapt van de spits dat na toevoeging van extra zuurstof door de machine weer zou worden teruggebracht in zijn lichaam. Een vorm van bloeddoping dus, omdat normaal gesproken het op natuurlijke wijze verrijkte bloed pas na een paar weken wordt te ruggebracht. Bij het toedienen van het met zuurstof verrijkte bloed traden plotseling complicaties op. De Rijck klaagde over stekende pijn in zijn arm en de hartstreek. De zak met bloed liep opeens erg snel leeg. Van Deun probeerde nog van alles om het leven van de speler te redden, maar slaagde daar niet in. De Rijck zakte ineen, waarna slechts de dood kon worden geconstateerd. De politie in Turnhout kreeg vrijdag lucht van de zaak. De plotse linge dood van de voetballer wekte argwaan. Uit het verhoor van de arts en Belmans kwam de waarheid naar boven. Op aanraden van de ouders van De Rijck trad Belmans in het weekeinde ook met het verhaal naar buiten. Een woordvoerder van de club maakte bekend niet van de doping door de clubarts te weten. Het bestuur zou zich nog beraden over stappen tegen Van Deun. Maar in Idraetsparken kan Brönd by niet meer terecht: het wat verou derde nationale stadion in Kopen hagen is al enige maanden gesloten. Er wordt op dezelfde plaats gewerkt aan een gloednieuwe, hypermoder ne arena met louter zitplaatsen. Voor het project is twee jaar uitge trokken. „Niet alleen financieel", laat Morten Olsen weten, „is het een enorm nadeel dat wij in ons eigen stadion moeten spelen, maar ook sportief. Het publiek was steeds on ze twaalfde man". Moeizaam Dat bleek. Want de eerste keer dit seizoen dat Bröndby IF, onlangs voor de vierde keer landskampioen geworden, voor een Europese wed strijd uitweek naar het eigen sta dion (capaciteit 14.000 toeschou wers) ging het bijna direct mis. Al speelt het feit dat naar mate het toernooi vordert de tegenstanders ook in kracht toenemen natuurlijk eveneens een belangrijke rol. Hoe het ook zij, in de kwartfinale won Bröndby in maart thuis moeizaam met 1-0 van Torpedo Moskou. In de hoofdstad van de Sovjetunie ston den veertien dagen later dezelfde cijfers op het scorebord; nu voor Torpedo. In de noodzakelijk gewor den toegift, het nemen van straf schoppen, toonden de Denen zich vervolgens het meest bedreven (4- 2). Morgenavond zal Bröndby Sta dion met 18.000 toeschouwers vol ler zijn dan ooit. Als de noodtribu- nes tenminste tijdig gereed zijn. Gistermiddag sjouwden werklie den nog af en aan en was het geluid van kloppende hamers en gierende Met 4-1 op je donder krijgen en dan gaan zeuren over de scheids rechter. Het is een kinderachtig heid die kennelijk nooit van het repertoire van coaches verdwijnt. Beenhakker gaf zich er na PSV- Ajax weer eens aan over. Zo ver doezelde hij heel aardig waar het bij hemzelf aan schortte: onvol doende greep op zijn tot minkuke- ligheid vervallende ploeg. Het wordt volgens de Ajax- coach hoog tijd dat er electroni- sche tijdmeting komt, want scheidsrechter Houben "met dat Belgische horloge" liet nu in de eerste helft te lang spelen naar zijn idee, waarvan PSV kon pro fiteren. Alsof electronische tijdmeting iets oplost. Ook dan zal iemand de klok moeten stilzetten en daar zal wéér over te twisten vallen. Toen ik Beenhakker daarover bezig hoorde, dacht ik: stel dat Ajax in blessuretijd op 0-2 was ge komen, zou hij dan ook zo hebben geëmmerdMorgen brengen. Nee, met die altijd wat vermoeide stem van hem zou hij hebben gezegd: "Of we het nu leuk vinden of niet, de klok van de scheidsrechter is de enige die telt en daar moet je je bij neerleggen". Nog even iets over Jan Wouters. Ik raak niet uitgekeken op dat hoofd van die man. Iets unieks. Die onheilspellende wenkbrau wen, die stekende ogen, die diepe groeven in de kop en die verbeten snor. De rechterhand van Marlon Brando in The Godfather. 'Laten we blij zijn dat er nog ie mand is met zo'n emotie", zei Beenhakker prijzend. "Hij wil zo graag". Nou alleen nog een paar gaatjes in die oogkleppen. Arbiters De Afdeling Leiden van de KNVB hoopt via een speciale actie bin nen niet al te lange tijd over hon derd nieuwe scheidsrechters te be schikken. Dat schrijft redacteur Peter Onvlee in het jongste num mer van het Mededelingenblad van de Afdeling. Het werd inderdaad de hoogste tijd dat de Voetbalbond iets daad werkelijk ging ondernemen. Elk jaar wordt het arbiters korps kleiner en stijgt het aantal wedstrijden dat het met een z.g. clubscheidsrechter moet doen. On der hen schijnen heel behoorlijke fluitisten te zijn, maar terecht schrijft Onvlee dat die situatie on bevredigend is. Niet alleen omdat die functionarissen nogal eens de hand lichten met de afwikkeling van straf- en tuchtzaken een voetbalwedstrijd hóórt nu een maal onder neutrale leiding te Jan Wouters...unieke kop. staan. Dat is het wezen van het scheidsrechterswerk. De Afdeling wil nu proberen de clubscheidsrechters over te halen gewone scheidsrechters te wor den. (Een grotere overstap dan zo op het oog lijkt). Er komt dan een einde aan de 'inteelt' van nu (steeds het veilige eigen veld en de eigen teams), de kwaliteit zal er op vooruitgaan, er kan doorstro ming volgen en arbiters kunnen hogerop komen. Wat zet de Afdeling daar tegen over? Zij zal het cursusgeld voor haar rekening nemen en wellicht wordt er iets gedaan "in de mate riaalsfeer". En de begeleiding zal wat beter worden. Een paar keer per jaar komt een mentor met je praten. Ook schijn je als arbiter niet meer naar alle uithoeken van de Afdeling te hoeven reizen. Maar is dat alles nu aantrekke lijk genoeg om een grote toeloop van nieuwe scheidsrechters te ver wachten? Het wil er bij mij niet Een van de belangrijkste oorza ken voor de geringe animo van het scheidsrechtersbaantje is de agressie (fysiek en verbaal) die schering en inslag is op de velden. Een arbiter kan geen strafschop geven of er wordt gesjord en ge trokken aan hem. Over wat hij bij zelfs het minste of geringste naar zijn hoofd geslingerd krijgt, valt een slecht boek te schrijven. Strafcommissies. maar zeker ook clubbesturen, zijn daar veel te slap tegen opgetreden. In feite leg den ze zich er bij neer dat de nor men naar beneden gingen. Meer dan cursusgeld en wat ge rommel in de marge is vooral het klimaat waarin een scheidsrech ter zijn werk kan doen. bepalend voor de aantrekkelijkheid van het baantje. En daarover lees ik in het stuk in het Mededelingenblad he lemaal niets. Zo lang die kwestie niet ferm wordt aangepakt zal het, vrees ik, kwakkelen blijven. RUUD PAAUW LEIDEN - De voetballers mogen weer. Het heeft even geduurd, maar eindelijk wordt er opnieuw voor de LD-cup gevoetbald. Van avond staan de overige vijf wedstrijden van de achtste finales op het programma. De zaterdageersteklassers Rijnsburgse Boys en ARC plaatsten zich al eerder voor de kwartfinale, evenals de Leid- se zondagvierdeklasser UDWS. Morten Olsen (links naast Pele) bracht als speler het Deense nationale team tot grote hoogten. Als trainer werkt hij aan de opkomst van het Deense Clubvoetbal. (archieffoto) boren tot in de verre omtrek hoor- sel kegelde de 'vriend' van Rijkaard baar. „De belangstelling i drie weken geleden hoogstpersoon- rol overgenomen van de nationale ploeg, die er de laatste tijd weinig meer van bakt", aldus Morten Ol sen, zelf jarenlang international en met 102 interlands zelfs recordhou- Aanvallend Olsen (41), die in navolging van ge neratiegenoot Johan Cruijff aanval lend voetbal predikt, zegt zijn op vattingen ook tegen AS Roma geen geweld aan te zullen doen. „Op de lange duur win je het met aanval lend voetbal altijd. Al weetje datje je tegen Italiaanse ploegen geen foutjes op technisch/taktisch ge bied kunt veroorloven. Die worden direct afgestraft, daar zijn ze uitge kookt genoeg voor. En dan hebben ze bij Roma ook nog eens een we reldvoetballer als Rudi Voller in de spits staan". Met drie goals in Brus- nen afgerekend met achtereenvol gens Benfica, Valencia en het Bor deaux van Wim Kieft. Hoewel verrassend, komt de hal- ve-fmaleplaats van Bröndby in het EC III-toernooi nou ook weer niet geheel onverwacht. In 1987 (EC I) was het er ook al dicht bij, maar struikelde het in de kwartfinales nipt over de latere cupwinnaar FC Porto; na een 1-0 nederlaag in Por tugal volgde een 1-1 score in Kopen hagen. Olsen: „Wij hebben een goe de ploeg, met talentvolle spelers. En met een beetje geluk zijn wij in staat om Europees ver te komen. Maar het zou niet reëel zijn om ieder jaar een kwart-finale of een halve-fina- leplaats van ons te verwachten. Wij strijden vaak tegen ploegen die eco nomisch meer mogelijkheden heb ben. En, AS Roma is daar één van". DINSDAG 16.30-17 00 EURO: EK Taekwondo. 16.30-18.00 Sportnet Boksen. 17.00-18.00 EURO: Europacup basketbal 18.00-18. 18.00-19. de VS 18 55-19. 19.00-19 19.00-19. 19.30-20. 25 Ned 2: Veronica Sport. 30 EURO: Spaanse doelpunten. 45 Sportnet: VS Pro Ski Tour. .00 EURO: Eurosport News. 19.45-21.00 Sportnet: VS Pro Bowlers Tour. 20.00-21.00 EURO: EK IJshockey voor 20.55-21.00 Super: Sports News. 21.00-21.30 Sportnet Rallysport Open Britse kampioenschappen. 21.00-22.00 EURO Worstelen. 21 00-22 00 Super Spons 21.30-22.00 Sportnet Moto News. 21.30-22.00 BBC 1 A Ouestion ot Sport: 22.00-00.00 Sportnet: Pro Boksen. 22.15-22.30 Ned 3 Studio Sport Journaal. 22.45-23.15 Did 3 Sport Platz 00.00-02.00 Sportnet: Snooker: The London Masters. 00 00-02.00 EURO: EK Snooker in Rot- 02 00-02.30 EURO Eurosport News. 02 30-03 30 EURO: International cricket West Indiê-Austrahè 07.20-07.30 Super Sports News. WOENSDAG 07.20-07.30 Super: Sports News. 08 00-08 30 Sportnet: Rallysport. 09.00-09 30 Sportnet Moto News 09 00-11.00 EURO: EK Snooker in Rot terdam. 09 30-11 00 Sportnet Boksen. de VS 11 30-12 00 EURO Eurobics. 12.00-13.15 Sportnet: VS Pro Bowlers Tour. 12.00-14 00 EURO: WK IJshockey mJoe- goslavifl: Frankri|k-ltalié. 4 00-16 30 EURO Tennis Davis Cup (Duitsland-Argentimé). 14 15-14.45 Sportnet Bowlen The High 15.15-16.50 BBC 1 Paarderennen 15.15-17,00 Ned 3 Studio Sport wielren nen (Gent-Wevelgem). 15.20-17 00 BRT 2 Sport Extra wielren nen (Gent-Wevelgem). Drie andere zaterdageersteklassers staan voor de taak om zich van avond te plaatsen en zijn althans op papier zwaar favoriet. Noordwijk, dat zich nog steeds een klein kansje toedicht op de titel, ontvangt (19.30 uur) het Voorschotense Randstad Sport. Normaal mag dat natuurlijk geen probleem zijn, maar door het vele zand op het sportpark aan de Duinwetering komt het gevreesde combinatievoetbal van de roodwit- ten nauwelijks tot zijn recht. Bovendien kan Randstad Sport vrijuit voetballen. De zondagvierde klasser, getraind door Cor Pennen- burg, heeft niets te verliezen en in de competitie is de druk ook van de ketel. De club is sinds een tijdje ge vrijwaard van degradatiezorgen en een kampioenschap zit er niet meer in. De Voorschotenaren bezitten daarnaast een goede voorhoede met Marco van der Zon, Cliff Comvalius en Marcel Groenendijk. Docos treedt als gastheer op van Katwijk, een wedstrijd die alle kan ten op kan. De bezoekers zijn nog volop verwikkeld in de strijd om het kampioenschap. Het is de vraag of ze voluit zullen gaan. Leon Meijs is al geblesseerd, een tweede aderla ting lijkt de ploeg van Arie Lagen dijk niet meer op te kunnen vangen. Wellicht betreedt een versterkt tweede de grasmat aan De Morsch. Docos is de laatste tijd behoorlijk van slag af. Na een behoorlijke eer ste competitiehelft is de ploeg van de scheidende trainer Wim Mugge teruggezakt tot in de middenmoot. De LD-cup lijkt voorlopig nog de enige haalbare prijs. Van Alphia tegen Quick Boys (20.00 uur) kan eigenlijk hetzelfde worden gezegd. Ook dit duel is niet bij voorbaat beslist in het voordeel van de Katwijkers. Een groot klas- severschil is er natuurlijk wel, maar Quick Boys is niet genegen op nieuw de titel aan zijn neus voorbij te laten gaan. Het voorkomen van blessures lijkt ook hier het belang rijkste. De Katwijkse trots zou ook hier een veredeld tweede de gras mat op kunnen sturen. Alphia heeft de titel al op zak. Volgend jaar maakt de ploeg zijn opwachting in de vierde klasse za terdag. Met overmacht behaalde het keurkorps van trainer Chris van Oostrom het kampioenschap in de afdeling: 38 punten uit 21 wedstrij den. Het elftal, dat in de vorige ron de UVS uitschakelde, verkeert mo menteel in een winning-mood. Het is alleen de vraag of de ploeg vol doende hersteld is van het feest van afgelopen zaterdag. KRV ontvangt Roodcnburg. Ook hier is sprake van een open wed strijd. De Katwijkers opereren weliswaar in de schaduw van hun twee grote buren, maar draaien toch aardig mee in de vierde klasse zater dag. Het gat met koploper Zevenho ven, vijf punten, lijkt echter toch te groot geworden. In de strgd om de derde periode spelen de Katwijkers geen rol meer van betekenis. Voor Roodcnburg geldt een heel ander verhaal. Het elftal van Jan Reunngs is. geheel in de stijl van de afgelopen jaren, opnieuw verwik keld in een felle degradatiestrijd. De club weet daardoor bijna als geen ander hoe er geknokt moet worden. De aftrap vindt in tegen stelling tot eerder berichten niet om 18 30 uur plaats maar om 19 00 uur. Hoe, met alle respect, het afde- lingsclubjc MMO het eraf brengt bg RCL, lijkt bg voorbaat al vast te lig gen. Het klasscverschil is hier toch te groot. De Hoogmadenaren kun nen daarom echter wel fris van de lever voetballen. RCL is al gewaarschuwd. De Lei derdorpers plaatsten zich in een eerder stadium heel moeizaam via strafschoppen ten koste van afde- lingsclub ASC. Bovendien steekt de ploeg van Theo de Waard op dit moment in een goede vorm.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15