Eigenaar zeppelin wacht forse schadeclaims Plan voor schadefonds strandpaviljoenhouders actief in vrije tijd Nieuwe plannen voor uitbreiding gemeente- archief Justitie haakt af bij iets anders dan Jansen LEIDEN/REGIO DINSDAG 9 APRIL 1991 'Het was een mooi gezicht, maar tegelijkertijd angstig' LISSE De reclamezeppelin die zondagavond in Lisse door de politie is lekgescho- ten heeft in de regio voor naar schatting tienduizend gulden schade aangericht. De eige naar van de ballon, een meu belpaleis in het Engelse Bed ford, wordt waarschijnlijk aansprakelijk gesteld. De ka belballon zoals het gevaarte officieel heet heeft overi gens een vlucht van circa vier honderd kilometer gemaakt, alvorens hij in buurtschap De Engel strandde. Vanaf de meubelzaak in Bedford, zo'n honderd kilorpeter boven Londen, is de kabelballon op drift geraakt. Na een tocht over zee be reikte de ballon zondagavond om zeven uur Scheveningen om oostelijke richting. Toen de zep pelin, die acht meter lang was en een doorsnede had van twee me ter, in de aanvliegroutes van Schiphol dreigde te komen, maakte de Lissese politie een ein de aan de vlucht. "Het was een mooi gezicht maar tegelijkertijd angstig", ver telt Wim Goedemans uit de Nico- laas Damesstraat in De Engel. De kabel die aan de ballon hing, raakte om ongeveer half acht ver strikt in de antenne op het dak van zijn buurman. "Ineens was het buiten een tumult van jewel ste met politie-auto's en sirenes, maar in eerste instantie schonk ik daar niet te veel aandacht aan. Totdat er bij me werd aangebeld met de mededeling dat er een zep pelin aan mijn dak hing. Eenmaal buiten bleek het om de antenne van de buren te gaan die aan de schoorsteen was bevestigd die op de scheiding van onze woningen staat". Volgens Goedemans beleefde hij een paar benauwde momenten toen het gevaarte in de stormach tige wind met een bulderend ge luid aan zijn woning rukte. "De schoorsteen begon af te brokke len, stenen rolden naar beneden en juist toen ik het idee kreeg dat hij er met het volledige rookka naal vandoor zou gaan, schoot de antenne los en ging de zeppelin verderop, de antenne met zich meeslepend". De ballon zette vervolgens koers richting Heereweg en rukte daarbij en passant van enkele an der woningen in De Engel de an tennes krom of los. Uiteindelijk sloeg de kabel met de antenne vast om een lantaarnpaal langs de Heereweg tussen De Engel en Jaap Kooy's Tuincentrum. Vanaf dat moment heeft Goe demans, vertelt hij, alleen nog maar genoten van het schouw spel. En met hem honderden an dere passanten en omwonenden die zo'n drukte veroorzaakten dat het verkeer op de Heereweg moest worden stilgelegd. Goede mans: "De politie probeerde eerst met lasso's de antenne te berei ken. Toen dat niet lukte is een van de agenten zelfs nog in die lan taarnpaal geklommen, wat ik trouwens knap gevaarlijk vond. Straks wordt die man nog mee de lucht m getrokken, dacht ik nog, want de kracht die dat ding ver oorzaakte trok de lantaarnpaal helemaal krom". Kabels Uiteindelijk besloot de politie de zeppelin lek te schieten. Staand op een vrachtauto werden zo'n veertig kogels op de ballon afge vuurd, die daarop langzaam leeg liep. Het duurde ruim een kwar tier voor het gevaarte op de grond lag en naar het politiebureau kon worden overgebracht. Door de Lissese politie wordt nu geïnventariseerd welke scha de de zeppelin heeft aangericht. Via de dienst luchtvaartonder- zoek van de rijkspolitie gaan de schadeclaims naar de eigenaar van de meubelzaak in Engeland. Naast de antennes en de schoor steen in De Engel heeft de ballon het Elektriciteitsbedrijf Zuid- Holland (EZH) op kosten ge jaagd. Voordat de zeppelin De Engel bereikte, heeft hij enige tijd vastgezeten aan een hoogspan ningskabel in de gemeente Voor hout. "Daarbij werd weliswaar geen schade aangericht, maar er zijn wel enkele mensen van ons in touw geweest om resten die aan de kabels waren blijven hangen te verwijderen", vertelt H. van Lith van het EZH. Hoeveel de schade voor het EZH precies bedraagt, moet nog worden bepaald. "Maar gezien het feit dat enkele mensen een paar uur ermee bezig geweest zijn en ook de spanning enige tijd van de leidingen af moest, schat ik dal het zeker enige duizenden gul dens zal bedragen", aldus Van Li th. Door met omleidingen te wer ken is de elektriciteitsvoorzie ning overigens niet onderbroken geweest. De totale schade die in de regio is aangericht schat J. Bandstra van de Lissese politie op zeker tien mille. Alleen al de kromgetrok ken lantaarnpaal kost ongeveer 1500 gulden. Of de op drift ge raakte zeppelin ook in Engeland schade heeft veroorzaakt weet de Lissese politie niet. "Er is maan dagmorgen wel contact met onze collega's in Engeland geweest, maar die konden daarover nog niets zeggen". De dienst luchtvaartonderzoe- ken heeft gistermiddag de kabel ballon onderzocht op technische mankementen. "Zo'n ballon hoort een ventiel te hebben dat uit zichzelf open gaat als hij los slaat. Dat is niet gebeurd en wij bekijken hoe dat mogelijk is ge weest. Op grond daarvan kan ook worden bepaald wie uiteindelijk voor de schade aansprakelijk kan worden gesteld", aldus A. de Jong van de luchtvaartpolitie op Schiphol. Ouderen KATWIJK/NOORD WIJK - De strandpaviljoenhouders die buiten hun schuld schade lijden door bij voorbeeld storm of strandafslag, kunnen mogelijk in de toekomst een beroep doen op het 'schade fonds voor strandexploitanten'. De Nederlandse Vereniging Strandex ploitanten Noordzee-strand besluit vrijdag of een dergelijk fonds in het leven wordt geroepen. Volgens P. Zonneveld, voorzitter van de vereniging, moet het schade fonds worden gezien als een soort verzekering tegen inkomstender ving. De leden zullen jaarlijks een fors bedrag storten in een pot waar op een beroep kan worden gedaan als een strandexploitant om bepaal de redenen inkomsten misloopt. Het schadefonds moet echter niet worden gezien als een verzekering tegen slecht weer. "Als er een slech te zomer is en we met z'n allen niks verdienen, kan geen beroep op het fonds worden gedaan. Dat is nu een- Afgelast De bingo die de Ouderen Activiteiten- Commissie De Kooi zou houden op 10 april, gaat niet door. De bijeenkomst in het buurtcentrum De Kooi is verplaatst naar 30 april. Aquarium De Leidse Aquariumvereniging houdt dinsdag 9 april een lezing over Mada gascar, het rode eiland'. Aanvang 20.00 uur in clubgebouw K&G aan de JC. Rijp- straat 29 in Leiden. Denemarken Voor degenen die hun vakantie in Dene marken willen doorbrengen organiseert K&O een korte vakantiecursus Deens. De cursus bestaat uit zes lessen die van af 9 april elke dinsdagavond tussen 19.00 en 20.30 uur gegeven worden. Voor informatie en opgave kan contact worden opgenomen met K&O, tel 141141. Info-avond Infocentrum 'De Invalshoek' en de India Werkgroep Leiden en omstreken hebben voor woensdagsavond 10 en 17 april een informatie-avond over India georgani seerd. De informatie-avonden bestaan uit lezingen, dia-vertoningen en discus sies en vinden plaats bij 'De Invalshoek' aan de Koppenhinksteeg 2 te Leiden. De aanvang op beide avonden is om 20.00 uur. Toegang gratis Cursus In buurthuis 'Vogelvlucht' aan de Boshui- zerlaan start vanaf 11 april de cursus 'Meer leren durven'. De cursus, die is be doeld voor mensen die bevreesd zijn om ergens op af te stappen en hier iets aan willen doen, bestaat uit acht bijeenkom sten van anderhalf uur. Aanvang 15.00 uur. De kosten bedragen 30 gulden per deelnemer. Niet-Leidenaars betalen 45 gulden. Aanmelden dient te geschieden bij 'Het Volkshuis', tel. 149180 of bij 'Vo gelvlucht'. tel. 313648. Informatieochtend Het Fiom bureau Leiden houdt op don derdag 11 april tussen 10.00 en 12.00 uur een informatieochtend over vakan tiemogelijkheden voor alleenstaande ou ders en hun kinderen. Iemand van de Stichting Zon en Vrijheid geeft tips over goedkope vakantiemogelijkheden. De toegang is gratis. Cursus K&O afdeling Leiden houdt voor de laatste maal dit seizoen een cursus 'om gaan met tieners'. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten en begint op 11 april om 19.30. Opgeven bij K&O, tel. 141141 of 141200. De kosten bedragen 90 gulden en het lidmaatschap van K&O. Voordracht De Belgische arts J. Lebbink houdt op 13 april voor de Vereniging van Migraine- patienten, afdeling Leiden e o een voor dracht over het onderwerp 'De rol van spieren bij migraine/hoofdpijn'. Plaats van handeling: ziekenhuis 'Bronovo', Bronovolaan 5 Den Haag. Aanvang 10.30 uur Leden en hun partners heb ben gratis toegang. Belangstellenden betalen 2 gulden 50. maal het risico van het vak. Iedere strandexpoitant weet dat zijn be drijf het ene jaar beter kan lopen dan het andere. Maar kan een strandexploitant zijn zaak niet ope nen op het moment dat hij dat wenst omdat bijvoorbeeld het strand moet worden opgehoogd, dan kan het fonds worden aange sproken", aldus Zonneveld. Het idee voor het schadefonds is van de leden van de vereniging zelf afkomstig. Zonneveld verwacht daarom dat de honderd strandtent houders (van de in totaal 273 strand exploitanten die in Nederland ac tief zijn) die bij de vereniging zijn aangesloten met het voorstel zullen instemmen. Het bedrag dat de ex ploitanten jaarlijks moeten storten is volgens Zonneveld aanzienlijk. Hoeveel precies wil hij op dit mo ment nog niet kwijt. "Daar moet de vereniging eerst vrijdag zijn goed keuring aan geven". Volgens Zonneveld, die zelf een strandtent in Zandvoort exploi teert, is het de hoogste tijd dat er een schadefonds komt. "Tegen be paalde omstandigheden kunnen wij ons namelijk nauwelijks verzeke ren. Omdat het moeilijk is om te be palen welk risico de strandtenthou ders lopen, is een verzekering on mogelijk of wordt een veel te hoge premie gerekend. Daarom zorgen we nu voor onze eigen verzeke ring". Als voorbeeld noemt Zonneveld de strandexploitanten van de Noordhollandse badplaatsen Eg- mond en Bergen die vorig jaar pas op 1 mei en 1 juni met de opbouw van hun strandtent konden begin nen. Voor die tijd was het Rijk bezig met herstelwerkzaamheden aan het strand na de stormen van januari. "In Egmond is het toen allemaal nog redelijk op zijn pootjes terecht gekomen omdat de prachtige zomer veel goed maakte en daarmee de ge miste inkomsten in het begin van het seizoen werden gecompen seerd. In Bergen echter, waar pas in juni het strand werd vrijgegeven, besloten veel exploitanten hun tent niet meer op te bouwen omdat het de moeite niet was. Die onderne mers hebben daardoor veel schade geleden". Over het instellen van een scha defonds wordt vrijdag een besluit genomen tijdens de algemene le denvergadering die in Schevenin gen wordt gehouden. In het Leidsch Dagblad van 4 april stond een interview met Steven de Vreeze naar aanleiding van zijn nieuwe functie als wethouder van Financien. Hij heeft ook ouderen zorg in zijn portefeuille en hij is van mening dat wethouders niet een soort managers moeten zijn maar beleid moeten maken. Aan het einde van het interview zegt hij: "Onder meer door de soci ale vernieuwing heb ik een paar ton om in het nieuwe beleid leuke din gen te doen voor ouderen, van wie er steeds meer komen: een groot maatschappelijk probleem dat nog te weinig politiek onderkend wordt. Op maandag bijvoorbeeld wil ik op de fiets de bejaardenhuizen langs om mij te laten zien. Dan ga ik eens een middagje klaverjassen. Niet dat ik goed kan klaverjassen, maar laat de bejaarden mij dat maar eens le- Waarom is het een "groot maat schappelijk probleem" dat er steeds meer ouderen komen? 90 procent van alle ouderen woont zelfstandig. 75 procent heeft geen hulp nodig bij de dagelijkse verzorging en 50 pro cent ook geen huishoudelijke hulp. Daarentegen wordt er door ouderen ontzaglijk veel onbetaalde arbeid verricht, bij UW, in buurthuizen, verzorgings- en verpleeghuizen en zovoorts, enzovoorts. Prof. van Melsen, filosoof, zegt in Trouw van 4 januari jongstleden: "Vergrijzing en ontgroening zijn al lerminst een ramp, maar veel eerder een gelukkige ontwikkeling Een groter aantal ouderen in de cultuur en in het arbeidsbestel kan wellicht belangrijk bijdragen tot het benut ten van de mogelijkheden van de natuur". Bestaan er dan helemaal geen problemen met betrekking tot de ouderen? Zeker wel! Op dezelfde pagina van het Leidsch Dagblad le zen we het schrijnende verhaal van een demente bejaarde met wie ein deloos geleurd wordt om hem opge- te krijgen, zodat er nu zelfs, ten einde raad, een beroep op de ko ningin wordt gedaan. Nu is het be leid met betrekking tot verzorgings- en verpleeghuizen een zaak van de provincie en niet van de gemeente, ik denk dat de gemeente wel kan trachten het provinciaal beleid in deze te beïnvloeden. Gemeentelijk ouderenbeleid dient zich te richten op het bouwen goede, betaalbare woningen ouderen en goede praktische voorzieningen, zodat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Als ouderen eenmaal in een ver zorgingshuis zijn opgenomen kan de gemeente niets meer voor hen doen, dus dat fietsen langs de be jaardenhuizen heeft weinig zin en klaverjassen al helemaal niet. Als Steven de Vreeze graag wil klaver jassen moet hij dat maar in zijn ei gen tijd doen. We hopen dat hij er voor zorgt, dat de Ouderenadviesraad nu eindelijk eens van de grond komt. Dan zullen we hem heel graag adviseren hoe hij die paar ton van de sociale vernieu wing werkelijk ten nutte van oude ren kan gebruiken. Trijntje Pols Rijndijkstraat 21 Leiden Het gemeente-archief aan de Boissotkade. Rijgedrag LEIDEN Voor de uitbreiding van het gemeentearchief aan de Boisot- kade moeten verschillende archi tecten ideeën aandragen, waarna de gemeente met een van hen verder in zee gaat. Vandaag hebben burge meester en wethouders drie of vier architecten uitgekozen. Vanmiddag was nog niet bekend wie dat zijn. "We zijn weer bij nul", hield amb tenaar R. van Gulick vertegenwoor digers van de Pieters- en Academie- wijk gisteren voor tijdens een ver gadering. Plannen om het archief uit te breiden bestaan al heel lang. Reeds geruime tijd klagen de archi varissen over een zeer groot ruimte gebrek. Tegen een in 1988 gelan ceerd plan om een nieuw gedeelte aan te bouwen, bestond echter veel bezwaar. Zowel omwonenden als sommige wethouders zagen er niet zo veel heil in. Begin dit jaar besloot het college van B en W het contract op te zeg gen met het bureau dat het ontwerp had gemaakt. Voormalig stadsar chitect W. den Haring was wegge gaan bij het bureau en daarom had het gemeentebestuur weinig fidu cie meer in het ontwerp. Bovendien bestond de vrees dat de uitvoering van dit plan veel te veel geld zou gaan kosten. Er wordt volgens Van Gulick ge zocht naar een ruimte waar materi aal tijdelijk kan worden opgesla gen. Wijkvertegenwoordigers dron gen er gisteren nog eens op aan uit te zien naar een andere plek voor het archief. Op de huidige plaats is te weinig ruimte, denken zij. Van Van onze redacteur Roy Klopper LEIDEN - Sommige krijgen bij geboorte een iets origi nelere naam mee dan Jansen of De Vries. Daarop is de Neder landse samenleving alleen niet in gesteld. Namen die enigszins af wijken van de categorie Dik Trom worden verbasterd tot de meest exotisch klinkende termen. Justitie maakt zich ook gere geld schuldig aan de verkrach ting van achternamen. Dat kwam gisteren weer eens naar voren bij de zitting van de Leidse kanton rechter. Een man van Surinaamse afkomst moest voor het hekje ver schijnen omdat hij wat te hard had gereden. Het eerste probleem deed zich voor bij de bode die de man moest introduceren. De mededeling 'Edelachtbare, de zaak tegen mijnheer....", was voor alle aan wezigen nog goed te horen. De naam die na een korte aarzeling volgde was echter onverstaan baar. Dat vond de bode zelf ook, getuige de toevoeging 'of zoiets' op het gemompel. De verdachte had blijkbaar als enige iets gehoord dat 'm in de verte aan zijn eigen naam deed denken en liep vanaf de publieke tribune naar voren. Daar liet hij meteen maar even weten dat zijn naam op de dagvaarding ver keerd was geschreven. Rechter van Leeuwen bood zijn excuses aan voor de verbastering. "Als het bij justitie even wat moeilijker wordt dan Jansen, haakt men af'. In eerste instantie leek de gedaagde hiermee genoe gen te nemen. Hij kwam echter terug op het voorval toen ter spra ke kwam waarom hij de thuisge stuurde schikking niet meteen had betaald. "De naam die erop stond, was de mijne niet. Ik voel de me dus ook niet aangespro ken", luidde de logische verkla ring. Je gaat immers niet zq maar iedere prent betalen die in je brie venbus glijdt. De man maakte duidelijk dat het een principe-zaak betrof. "Met de naam Jansen heeft nie mand moeite, dan zoekt justitie ook uit hoe je het schrijft". Dit moest de rechter beamen. "Met Jansen heb ik niet het meest ge lukkige voorbeeld gekozen. Die naam is ook op vijf verschillende wijzen te spellen". De officier noemde het 'flauw' dat de man de schikking niet had voldaan. "Dat er toevallig wat ver keer de,letters achter elkaar staan wil niet zeggen dat de post niet voor u is bestemd". De rechter achtte het echter niet meer dan fatsoenlijk dat de overheid de juiste naam gebruikt als ze mensen aanschrijft. Hij ver oordeelde de man tot een boete van 140 gulden, het bedrag van de verkeerd geadresseerde schik king. Van Leeuwen had nog wel een waarschuwing in petto. Doelend op de ongeëvenaard inefficiënte werkwijze van justitie waar schuwde hij de verdachte dat ook op de volgende accept-giro wel de verkeerde naam zou prijken. "Het zit nou eenmaal fout in de compu ter en dat ding spuwt het dan de volgende keer weer verkeerd uit. Dat schijnt niet te veranderen zijn. Trekt u zich daarvan niets aan en betaal gewoon. De reke ning is echt voor u bedoeld". Martelaar Je hebt van die mensen die het leed van de hele wereld op hun schouders nemen. Ze leiden een zwaar leven, aangezien ze vaak de dupe zijn van andermans streken. In Leiderdorp bestaat ook zo ie mand. Een garagehouder die gisteren voor kantonrechter Van Leeu wen verscheen kreeg op naam van zijn bedrijf een dagvaarding binnen. Met een van de bedrijfs auto's was in juni 1989 veel te hard gereden op het Engelendaal. Intern onderzoek wees volgens de directeur uit dat de overtre ding was begaan door een mon teur van de garage. Maar die wei gerde schuld te bekennen. "Ik weet niet of ik het was. Het zou best mijn baas eens kunnen zijn, die bang is zijn rijbewijs kwijt te raken als de bon op zijn naam komt", luidde het commentaar van de werknemer. De directeur van het automo bielbedrijf was bereid de schuld op zich te nemen om de goede vrede in zijn zaak te bewaren. "De verhoudingen liggen toch al ge voelig. Als ik nu de naam geef van de monteur, neemt de spanning in het bedrijf alleen maar toe", verklaarde hij zijn martelaar schap. Officier van justitie J. Ekel- mans eiste een boete van 310 gul den. Rechter Van Leeuwen had echter medelijden. "U en ik we ten beiden dat de overtreding is begaan door iemand anders. Ik begrijp de zakelijke belangen, maar wil u niet helemaal laten op draaien voor de consequenties. Ik geef u daarom een symbolische boete van 100 gulden". Gulick zei echter dat B en W het ge meentearchief niet willen verplaat sen. "Gemeente-archivaris Schel haas heeft ook al gezegd dat zelfs bij nieuwbouw het archief over twintig jaar weer met ruimtegebrek zal kampen", aldus Van Gulick. "Maar misschien dat er tegeh die tijd wel methoden zijn waardoor veel meer materiaal veel minder ruimte in be slag neemt". Tijdens de bijeenkomst werd nog het idee geopperd om de grote kel der onder het Kamerlingh Onnesla- boratorium te gebruiken voor op slag van archiefmateriaal. De facul teit natuurkunde en de Leidse In- strumentmakersschool die nu van dat gebouw gebruik maken, verhui zen over enkele jaren naar de Leeu wenhoek. Er bestaan plannen om dan het kantongerecht en de juridi sche faculteit in het lab te vestigen. Als de reorganisatie van de gerech ten dan al achter de rug is, zou een dependance van de Haagse recht bank in het gebouw kunnen wor den gevestigd. Het huidige pand van het kantongerecht aan het Ra penburg is daarvoor te klein. Burgerlijke Stand J.J. van Steen bergen geb. 12 mei 1910 man. A. van der Poel geb. 20 sept. 1897 gehuwd geweest met: J.H. Janse. W. van Strien geb. 19 febr. 1916 man, D.W. von Kriegenbergh geb. 31 jan. 1917 man, P. de Meij geb. 30 juni 1904 man. M. Hollebeek geb. 21 sept. 1974 vrouw. P.C. Hansen geb. 29 juni 1911 man. A.M. Koeleman geb. 25 aug. 1969 vrouw. E. Willemse geb. 18 mei 1920 man, J.L. Ammerlaan geb. 3 sept. 1914 man. H.M. Hoogervorst geb. 7 okt. 1911 man. C. Smit geb. 3 juli 1905 man. G. Ubels geb. 12 nov. 1897 gehuwd geweest met A. Kooijman, S. Kukler geb. 24 april 1927 man, G. Korbee geb. 17 mei 1920 gehuwd geweest met L. Be- dijn, C. laterveer geb. 3 mei 1908 gehuwd ge weest met A C. Kaas. P.A. Zoetmulder geb. 1 mei 1919 man. LEIDEN - Gehuwd: B. Honsbeek en H.J.M van Leijden, A. Laterveer en M.A. Smit. L.A. Doff en A.W.M. Koek. A.J. Scholten en T.C. Ar- werl, E.T. van Venrooij en G M. den Hollander. E. Kluts en S. Trui|ers. P.E.R. Vertiuyck en C.M.L Kisting. H F. de Haan en E.A. Hugen- holtz. P.J Boersma en A G. Dol. R.J. Brouwer en l.C. Honsbeek. R.A. Kip en H. van Due- ren den Hollander. P.P. Arisz en M.C.I. Bonn» Dit moet u niet beschouwen als 'n 'scribomanie', maar om de roeke loosheid en onverschilligheid wèg te halen bij onze weggebruikers. Het rijgedrag van vrijwel de meeste automobilisten is roekeloos en apathisch, gezien het niet tijdig afremipen bij het naderen van een zebrapad. Het komt vaak voor dat een voetganger voor- of achterlangs gepaseerd wordt op het zebrapad. Het niet houden van voldoende remstand en snelheid op onze snel wegen. Het constant rijden op de linker- of middenbaan van de snelweg, ook niet te vergeten de rijstrook uiterst rechts van de snelweg, welke voor politie, brandweer en ambulance is bestemd en als een weggebruiker pech heeft. Het resultaat spreekt voor zich zelf: ongeveer 2000 verkeersdoden per jaar. Met honderden gewonden van wie velen permanent invalide zijn. Verhoudingsgewijs gebeuren er meer ongelukken per jaar op on ze wegen en straten dan bijvoor beeld in Amerika. B. Bink sr. Lisztpad 43 Leiden Restaurant breidt uit zonder toestemming LEIDEN De gemeente onder neemt geen stappen tegen de eige naar van restaurant Charcoal aan de Pieterskerkchoorsteeg, ook al is die op een illegale manier zijn zaak aan het uitbreiden. De eigenaar trekt een pakhuis aan de achterkant bij het restaurant. Dat kan niet volgens het huidige bestemmingsplan. "De architect heeft overlegd met omwonenden en een aantal van hen heeft al aangegeven geen bezwaar te hebben tegen het plan. Wij vin den het ook niet erg om het bestem mingsplan ervoor te wijzigen. Het pakhuis aan de achterkant grenst aan een buurthuis. Er zitten geen ra men in, dus er kunnen ook geen wo ningen in gemaakt worden", legde ambtenaar G. Schramm gistermid dag uit tijdens een vergadering van de werkgroep Pieters- en Acade- miewijk. Wijkvertegenwoordiger R. van Cruyssen begreep die houding niet zo goed. "De gemeente laat zich dus gewoon belazeren. De eigenaar doet dit clandestien". "Dat doet-ie wel vaker", was de reactie van Schramm. "Doe er dan eens wat te gen", zei Van Cruyssen.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 12