i 'Veilplicht vis met gemak te omzeilen' Zo'n prijsje is allemacntig Macintosh Bukman ziet niets in maatregel Over twee jaar wellicht lynxen op de Veluwe Basisverzekering ziektekosten gaat door Milieu ram j) dreigt na zinken schip 'Slag bij Tiel' wordt dunnetjes overgedaan Minister stopt actie van T/T #ll i* •- Toxopeus niet Kliniek breidt anb-aids assortiment uit „J fl. 5.750,- fl. 3.900,- Alac ZATERDAG 6 APRIL 1991 PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) Een veilplicht is een ondeugdelijk middel om illegale visvangst te gen te gaan. Dat schrijft minister Bukman van landbouw en visserij aan de Tweede Kamer. De bewindsman wijst er op dat vis sers de veilplicht met gemak kun nen omzeilen door hun vis in een buitenlandse haven aan land te brengen en vervolgens in Neder land in te voeren. De EG zal niet toe staan dat ons land een veilplicht in voert voor alle (dus ook voor inge voerde) vis, denkt Bukman. Op verzoek van de regeringsfrac ties van CDA en PvdA in de Tweede Kamer is Bukman begonnen met de wettelijke voorbereidingen voor een veilplicht. Maar uit de brief blijkt dat Bukman er nog altijd wei nig heil in ziet vissers te dwingen hun vis via de veiling te verhande len. De brief is een opsomming van de "zwakke plekken" van de veilp licht en "complicaties" die de be windsman voorziet. Een veilplicht voor alle EG-lan- den komt er sowieso niet. Net als in het midden van de jaren '80 meent de EG dat een veilplicht voor alle EG-landen in strijd is met de vrij heid van handel, aldus Bukman aan de Tweede Kamer. Bovendien zou veilplicht nooit een waterdicht systeem worden, zo valt uit de brief op te maken. Vol gens Bukman moeten veel soorten vis van de veilplicht uitgezonderd worden. vens wordt verhandeld. Een moge lijke oplossing is de vis in verzegel de vrachtwachtens van de haven naar de veiling te vervoeren, oppert Bukman. Nederland kent sinds Dat geldt vooral i die afkomstig is vu.. Deze vis wordt in omvangrijke hoe- aanlandingscontrole. Steekproefs- veelheden tegelijk aan land ge- gewijs wordt in de havens gecontro- RHEDEN (GPD/ANP) - In het Nationaal Park Veluwezoom zul len mogelijk over twee jaar lynxen worden uitgezet. Dat is in ieder geval de bedoeling van de Vereniging Natuurmonumenten. De vereniging heeft de bioloog Roel Cosijn opdracht gegeven de overlevingskansen voor de lynxen te onderzoeken. Met dit plan volgt Natuurmo numenten de in Joegoslavië, Duitsland, Zwitserland, Oosten rijk, Italië en Frankrijk opgezette lynxprojecten. Daar zijn deze meer dan één meter grote, wilde roofkatten zowel illegaal als le gaal uitgezet in natuurgebieden. Niet overal met evenveel succes, want in de Franse Vogezen bij voorbeeld mislukte het experi ment. Lynxen vielen daar scha pen aan en stropers maakten weer jacht op de katachtigen. Bioloog Roel Cosijn weet nog niet zeker of de proef op de Velu- wezoom kans van slagen heeft. De mensenschuwe roofkat heeft een rustig en groot prooigebied nodig, al weet niemand hoe groot dat gebied precies moet zijn. Er wordt over varianten van tien tot driehonderd vierkante kilometer per lynx gesproken. De lynx leeft alleen, maar heeft via geurmarkeringen contact met soortgenoten. Hij bespringt zijn prooi (haas, konijn, ree, hertekalf, das, fazant) vanuit een hinder laag, niet zelden vanaf een boom tak. Zijn jachtacties zijn kort en flitsend. Voor lange achtervolgin gen heeft het dier onvoldoende uithoudingsvermogen. Vijanden van de lynx zijn wol ven, maar ook een schoothondje is in staat een lynx de boom in te jagen. Dat is dé veilige plek voor een lynx (ook wel los genoemd) tegen vijandelijke dieren. Daarbij is hij echter ook altijd een makke lijke jachtprooi geweest van de mens. In Oost-Europa werd de lynx bejaagd vanwege de goed geld opleverende bontpels. Overigens verwacht Cosijn, dat het gemotoriseerde verkeer de eerste jaren veel slachtoffers on der lynxen zou zal zijn. Bij andere projecten bleek, dat de lynx een paar jaar nodig heeft om aan het autoverkeer te wennen. In ons land komt de lynx al eeu wen niet meer voor. Toch moet dit roofdier ook hier geleefd heb ben. en dus inheems zijn. want in alle omliggende landen zijn fos sielen van de lynx gevonden. Overigens hebben zich nu al te genstanders van het project ge meld. Tot die groep behoort de bioloog J. van Haaften. die be trokken is geweest bij buiten landse lynxprojecten. Hij vindt dat de Veluwezoom ten noord oosten van Arnhem te geïsoleerd ligt: "In het buitenland is uitwis seling tussen diverse projectge- bieden mogelijk. Die kans krijgt de lynx op de Veluwezoom niet en dat mag je het dier niet aan doen. Dit is een te kleinschalig project." Als de proef doorgaat worden de lynxen in Oost-Europa aange kocht omdat er in Polen. Rusland en Tsjechoslowakije nog vol doende in het wild leven. de Ne. leerd of de vissers niet nietberekend lanc* brengen dan ze officiéél opge- Een veilplicht kan de controle bracht. "De capaciteit derlandse afslagen op het verwerken van dergelijke hoeveelheden tegelijk", aldus de °P deze legaal aangevoerde minister. Ook voor vis die niet vooi -♦ menselijke consumptie bestemd is zal een uitzondering nodig zijn. Controle op naleving van de veil plicht kost volgens Bukman veel de bewindsman "hoogst controleurs gemoeid zijn. Dat gaat brengen, ten koste van de huidige controle op Voorzitter Langstraat de naleving van de vangstbeper- Produktschap voor Vis e king of ten koste van de controle op dukten heeft ^tongvi: de mest en bestrijdingsmiddelen. u Om de controle van de veilplicht te vergemakkelijken zal de veild moeten worden waar de vis aan land wordt bracht. Dat zou weer de sluiting de afslag in Urk met zich meebren- 3 iets verfijnen, zo meent Bukman. Maar veel belangrijker is het om de illegale visvangst aan banden te DEN HAAG (GPD) Het kabinet leggen, vindt de minister. Het lijkt wil doorgaan met het plan voor Kabinet wil huisartsenhulp per '92 onderbrengen in awbz ir- basisverzekering ziektekosten die illegaal voor iedereen moet gelden. Per 1 ja- g zullen nuari 1992 wordt een belangrijke stap gezet met het onderbrengen an het van onder meer de huisartsenhulp Vispro- in de algemene wet bijzondere ziek- gisteren tekosten (awbz). Alle verzekerden gewaarschuwd dat de tongvangsten moeten dan een aparte premie groot zijn dat dit jaar opnieuw deze verstrekking betalen. w vroegtijdige sluiting van die vis- Gisteren besprak de ministerraad de haven serij dreigt. Hij noemt de situatie een nota over de basisverzekering "hoogst zorgwekkend" en verwacht die staatssecretaris Simons (volks dat, als het zo doorgaat, het tong- gezondheid) naar de Tweede Kamer quotum halverwege november, mo- zal sturen. De bedoeling is nog gen omdat daar vis uit andere ha- gelijk zelfs al in oktober op i steeds dat de reorganisatie het Gemeentewerken: ziekenhuisterrein niet radioactief ROTTERDAM (ANP) - Op het ter rein van het voormalige Eudokia- ziekenhuis zou volgens gemeente werken tot nu toe geen verhoogde radio-activiteit zijn gemeten, hoe wel eerdere berichten wél spraken over radioactieve besmetting. Vol gens een woordvoerder van "jge- meentewerken blijft het bij geruch ten dat op het terrein radio-actief af val zou zijn begraven. Dat er aanvankelijk gesproken werd van verhoogde radio-activiteit berust volgens de woordvoerder op een misverstand. "Het feit dat er geen verhoogde straling is gemeten, hoeft overigens niet te betekenen dat er geen radio-actief afval ligt", verklaarde de woordvoerder giste- Bij de dienst zijn vrijdag onge veer dertig telefoontjes binnenge komen van mensen die nadere in formatie wilden over de mogelijk radio-actieve verontreiniging. In de meeste gevallen waren die net buiten het gebied waar de gemeente gisteren een schrijven van burgemeester Peper over de zaak had verspreid. Onwerkbaar weer Staatssecretaris Ter Veld (sociale zaken) en de Bedrijfsvereniging voor het Agrarisch Bedrijf verschil len van mening over weersomstan digheden die op het platteland als "onwerkbaar weer" worden aange merkt. Dat heeft gevolgen voor de werkloosheidsuitkering aan werk nemers in de agrarische sector we gens buitengewone omstandighe den. Ter Veld heeft bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel om de ww voor agrariërs aan te passen. Kind in toiletpot Een pas geboren baby uit Den Bosch maakt het redelijk goed on danks het feit dat het kind donder dag in een toiletpot ter wereld kwam, daarin door de moeder in pa niek werd achtergelaten en nog 071-134248 ('s avonds: 071-310869) BOVENKERK - De vijfjarige tweelingbroertjes Jaap en Jan spoelen twee jonge berggeitjes van vier dagen af in een teiltje water. Op een boerderij in Bovenkerk kwamen de pasgeboren dieren nog wat onwennig in het buitenleven in de sloot terecht. De boer zag het gebeuren en kon de geitjes bijtijds uit het water halen. (foto ANP) ziektekostenstelsel in fasen plaats vindt. tussen nu en 1995. Premier Lubbers deelde na afloop van het kabinetsberaad mee dat huisartsen volgens plan in de volgende fase naar de awbz verhuizen. Dit bete kent dat deze hulpverlening een volksverzekering wordt, waarop ie dereen recht heeft. Volgens Lubbers heeft deze maatregel wel invloed op de koop kracht. "Maar de effecten daarvan zijn niet onoverkomelijk", voegde hij daaraan toe. Hoe de situatie er fi- nancièel per 1 januari zal uitzien komt volgens de premier nog nader OUDE TONGE (GPD) - Als tijdens de berging van het donderdag avond gezonken Belgische binnen vaartschip 'Come Back' iets mis gaat, dreigt er in het Zeeuwse Zoommeer een milieuramp. Het schip, dat aan de oostzijde van de Krammersluizen ligt. heeft 1040 ton losgestort kunstmest aan boord dat voor 48 percent fosfaat bevat. Als er te veel fosfaat in het water terecht komt, betekent dat de dood van dui zenden vissen in het Zoommeer. Gisteren hebben deskundigen zich de hele dag gebogen over de manier waarop het schip volgende week het beste geborgen kan wor den. Maandag begint Smit-Tak met de bergingsoperatie. Daar zijn drie drijvende bokken voor nodig Rijkswaterstaat in Middelburg heeft stringente eisen gesteld waar aan de berging moet voldoen. Bij de verzekeraar van de Duitse 'Gra- bow', die uit zijn roer liep en daarop de Belg aan bakboordzijde met zijn anker openscheurde, heeft de dienst een bedrag geclaimd van een half miljoen gulden. Als de verzeke raar van de 'Come Back' afstand doet van het schip en het onder de wrakkenwet valt, moet dat geld die nen om de berging te financieren. Om de verspreiding van fosfaat te voorkomen is het doorspoelen van het Zoommeer via de Bathse spui- sluis voorlopig gestopt. Duikers hebben inmiddels vastgesteld dat op de bodem rond het scheepswrak een laag kunstmest ligt. aan de orde. Een en ander betekent dat is afgezien van het plan nog dit jaar (gedacht werd aan 1 juli) vast bedrag per verzekerde ii De koopkrachtkwestie houdt on der andere verband met de ideeen die het kabinet heeft over verder gaande financiële verantwoorde lijkheid van de verzekerden. Bezui nigingen, zoals die in de tussenba lans staan, vormen aanleiding om de ziektekostenverzekering duur der te maken. Daanoor zijn twee mogelijkhe den: of de in te voeren vaste premie wordt iets verhoogd of de premie blijft gelijk. In dat laatste geval komt er een eigen bijdrageregeling met een maximum naar inkomen. De adviezen die hierover zijn ge vraagd. zijn nog Lubbers. Het kabinet wil zijn standpunt over deze twee mogelijkheden vóór de parlementaire behandeling van de plannen bekendmaken. Dan zul len echter nog niet alle financiële gevolgen van de maatregelen be kend zijn. Daarover moet in de zft- mer nog worden gesproken in het kabinet wanneer het de begroting voor volgend jaar voorbereidt. De details worden nu in Simons' nota aan de Tweede Kamer uiteen gezet, met de vraag de benodigde wetsvoorstellen nog vóór het zo- Simons: details te behandelen. Al met al binnen, aldus zegt de nota dat de weg naar de ba sisverzekering met een breed pak ket dat veel zal lijken op de be staande ziekenfondsverzekering kan worden voortgezet. Deze week oefenden de huisart sen nog kritiek uit op het kabinets plan om hun dienstverlening vanuit de awbz te gaan betalen. De huisart senorganisatie LHV vindt dat het totaalplan niet duidelijk genoeg is. Eerder kritiseerde de Ziekenfonds raad Simons, die te hard van stapel zou willen gaan by de "verbou wing" van de AWBZ tot een attende verzekering. TIEL (GPD) - Binnenschippers en De aanvaring tussen actievoeren de rijkspolitie te water zullen de de schippers en de politie hield 'Slag by Tiel', zoals die eind mei 1988 werd uitgevoerd, nog eens dunnetjes overdoen. Dat gebeurt donderdag in de Tielse voorhaven. Ditmaal moet geweld echter achter wege blijven. De reconstructie is bedoeld om de strafkamer van het gerechtshof in Arnhem een beter in zicht geven in de ware toedracht van de gewelddadigheden, bijna drie iaar geleden. AMSTERDAM Vorig jaar september ontstond grote beroering toen Fight for Life humaan alfa-interferon, beter be- Directeur Walter kend als Kemron, in Nederland op Kamp is zichtbaar ingenomen met de markt bracht. De medische reld protesteerde heftig, omdat Kemron nog niet voldoende uitge- Amsterdam. "We krijgen nu de test was. Bovendien zou Fight for kans de zaken grootser aan te pak- Life onzorgvuldig te werk gaan, ken", aldus Kamp, die tot dusver de doordat er geen controlegroep was stichting in eigen kantoor onderdak en geen regelmatig bloedonder- oek. De gemoederen liepen hoog op. verleende. Op 19 april wordt de kli- zoek. niek officieel geopend. De stichting Fight for Life ijvert De Nationale Commissie Aidsbe- snellere beschikbaarheid van strijding (NACB) en de hiv-' net op tijd door een buur- veelbelovende middelen tegen de ging ontraadden aids-patienten zich het tempo Fight for Life hoopvol. By de mees ten van de 240 Kemron-gebruikers zijn klachten, zoals diarree, nacht- zweten, mondzweren en vermoeid heid geheel of gedeeltelijk verdwe nen. Het gemiddeld gewicht van de gebruikers is gestegen. "Pas over een jaar weten we hoe het zit met de mortaliteit. Maar sta tistisch zou je verwachten dat van een groep van 240 Aids-patienten maandelijks tien overlijden. In opze groep is dat nog geen kwart daar van", aldus Kamp. Wanneer het de finitieve verslag komt, hangt af v gering aantal T4-cellen z DEN HAAG (GPD) - Minister Maij-Weggen (verkeer en water staat) zal geen actie ondernemen te- toediening van plasma die wel besmet zijn met het hiv-vi- rus maar die nog niet de ziektever schijnselen vertonen. Voor deze nieuwe behandelingen zoekt Fight for Life nauwere con tacten met de medische wereld. Compound Q bijvoorbeeld kan i gens de stichting niet wachten tot stichting dreigde daarop met r kon worden gered. De 18-ja- ziekte aids. Patiënten kunnen vol- bij Fight for Life te melden. De resultaten rige moeder zat op het toilet toen ze merkte dat de vliezen braken. Het kind twee maanden te vroeg viel in de toiletpot. De moeder vaak jaren overheen voordat dacht dat haar baby dood was en nieuw medicijn alle tests heeft rende gillend weg. Haar 18-jarige doorstaan en het op de markt ver buurvrouw haalde het kindje uit de schijnt, afvoerpijp. deze middelen officiéél door de dische wereld zijn erkend. Er gaan ties. Aan de inmiddels kort geding tegen beide organisa- het wantrou- n eind geko- cnynt. Vanaf begin deze maand kunnen A16 IT bij niet n Dertig Energiebossen De klimatologische omstandighe den in Nederland zijn zo gunstig dat het kweken van energiebossen een rendabele aangelegenheid kan wor den. Dit is de conclusie van een Zweedse hoogleraar in de biofysica. Hij sprak vrijdag op de tweede en laatste dag van de derde nationale zonne-energieconferentie in Noord- wijkerhout. Zweden verbouwt reeds snel groeiende gewassen die geschikt zijn als brandstof voor de winning van energie. Twist bijgelegd Het kabinet heeft gisteren de ruzie tussen de ministers Alders (milieu- ding van aids. beheer) en Bukman (landbouw) "Er zijn duizenden artikelen over over het eventueel verkleinen van Levamisol geschreven. In de dosis de veestapel weten te sussen. Al- die wij verstrekken zijn de bijwer- ders is voorstander terwijl Bukman kingen verwaarloosbaar, te vergelij- eerst de komende jaren wilde aan- ken met die van een aspirientje", al- zien. Premier Lubbers zal zich nu dus Kamp. Groot voordeel van Le de komende tijd persoonlijk in vamisol is dat de kosten ervan laag Brussel inspanhen om de vereiste zijn omdat het patent inmiddels is Europese toestemming te krijgen verstreken. Fight for Life betrekt de voor het subsidiëren van de bouw ruwe grondstof van een organisatie van mestverwerkende fabrieken, in de Verenigde Staten. De kosten Zo hoopt het kabinet alsnog vervui- per gebruiker zijn slechts twee tien- ling door mest te beperken. tjes per maand. middel: Levami- Life, maar het is de taak sol. "Dit middel pakt niet het hiv-vi- neeskundige inspectie om daar rus zelf aan, maar prikkelt het af- alert op te zijn", aldus Bart Eijrond weersysteem waardoor de klachten afnemen en de levensverwachting toeneemt", aldus Kamp. Ontwormen Het middel zelf beschikbaar stellen. Naast de verstrekking van Kem ron en Levamisol heeft Fight for Li fe in de nieuwe kliniek nog meer pijlen op de boog. Een daarvan is het medicijn Compound Q. Het is een oud Chinees abortusmiddel, dat ook gebruikt wordt tegen baar moederhalskanker. Compound Q blijkt in staat om de cel te doen bar sten waarin het hiv-virus zich heeft genesteld. "Het vrijkomend virus moet dan de*NACB. "We erkennen dat de snel een nieuwe gastheer-cel zien te stichting een eigen bijdrage levert vinden. Anders is het een prooi voor in het aids-veld en werken nu met het afweersysteem in het menselijk hen samen." lichaam", aldus Kamp. Met name in Ook bij de hiv-vereniging leeft combinatie met Kemron en Levam- geen oud zeer meer tegen Fight for isol, die het afweersysteem verster- gens Karpas aanzienlijk stijgen bij gen de bezetting van Rottemeroog. Ze heeft het echtpaar Toxopeus in middels uitgenodigd voor een ge sprek over de toekomst van Rotte meroog. De heer en mevrouw Toxopeus houden sinds het begin van deze week het eiland bezet uit protest te gen het gebrek aan onderhoud door bijverschijnselen hebben en dan Rijkswaterstaat. Zij vrezen dat het wil de stichting terug kunnen vallen eiland daardoor op den duur zal ver- op spoedbehandeling in een zieken- dwijnen. De voorouders van huis. Voor de plasma-donoren is Toxopeus waren landvoogd van het Fight for Life in overleg met het Waddeneilandje. centrale lab voor de bloedtransfu- Maij-Weggen heeft toegezegd de siedienst (CLB). visie van de familie Toxopeus te be- Tenslotte is de stichting in de trekken bij haar eindoordeel over weer met een geheimzinnig nieuw de toekomst van het eiland In een middel, dat bij een farmaceutisch discussienota van Rijkswaterstaat bedrijf in de ijskast ligt. Het bedrijf (onderdeel van verkeer en water band met de omstreden Granaria- transporten. Met de reconstructie van de 'Slag by Tiel' is het hof inge gaan op het voorstel van de verdedi ging van zeven binnenschippers, die in hoger beroep terecht staan voor openlijke geweldpleging. In eerste instantie zijn de zeven schippers eind 1989 bij verstek door de politierechter in Arnhem veroor deeld tot boetes en voorwaardelijke gevangenisstraffen van enkele we ken tot een maand. Direct na de reconstructie don derdag wordt het verdaagde proces tegen de schippers voortgezet in het gebouw van het kantongerecht in Tiel, waar de strafkamer voor deze gelegenheid zitting houdt. De collectieve woede van de Ne derlandse binnenschippers richtte zich destijds tegen graanhandelaar Granaria, nadat toenmalig minister Smit-Kroes van verkeer en water staat het Rotterdamse bedrijf had toegestaan buiten de schippers- beurs om eigen vervoer te regelen. 'We houden ons hart nog wel eens vast bij de werkwijze van Fight for heeft het patent, maar weigert ver der te investeren in het preparaat, omdat de markt te klein zou zijn. Fight for Life heeft nu op basis van de beschrijving m het patent een kleine hoeveelheid van deze Aids- remmer laten vervaardigen. Kamp "Als het inderdaad zo veelbelovend blijkt, willen we er een groot weten schappelijk onderzoek aan wijden." staat) oog o ordt voorgesteld Rottemer- te laten aan de natuur. Het r advies voorgelegd aan on- r het provinciaal bestuur mngen en de Waddenad- De minister wil nog voor de zo mer een bezoek aan het eiland bren gen. Ze heeft Toxopeus gevraagd haar te vergezellen. Spoorwegen gaan informatie geven via l>eelclscherm HILVERSUM - De Nederland se Spoorwegen beginnen nog dit jaar met het plaatsen van beeldschermen op de stations in het baanvak Amsterdam-Breu- kelen-Utrecht. Doel is de reizi gers betere informatie te geven over vertragingen. Zodra een storing is gesigna leerd. verschynt hierover een bericht op de beeldschermen in het gebied waar de storing is op getreden. Binnen anderhalf jaar moeten de beeldschermen ook in de rest van Nederland zyn geplaatst. ADVERTENflE jaar geleden kwam het op de markt Life. "We hadden eerst vraagtekens ken, zijn in de Verenigde Staten op medicijn om huisdieren te bij de zorgvuldigheid. Maar met de zienbarende resultaten bereikt: nieuwe kliniek is aan alle voorwaar- "T,-A den voldaan. We worden nu zeer correct geïnformeerd over de nieu we plannen van Fight for Life. zodat ontwormen, maar het bleek dat de dieren ook tal van andere klachten kwijtraakten. Bij mensen wordt het gebruikt tegen reuma en bepaalde vormen van darmkanker. Bij beide behandelingen wordt een hogere dosering gebruikt dan bij de bestrij- achterban kunnen infor- r; cfimillatip vertelt voorzitter Peter LxcGn SLlITlUlclUc Zuidervliet. Van steeds groter belang lykt dat "De maatschappij lijkt soms net aids-patienten met de behandeling op een apeboom. Als er een nieuwe beginnen voor hun afweersysteem, aap bijkomt op een tak waarop al gemeten in het aantal T4-cellen, te veel apen zaten, krijg je een énorm zeer is aangetast door het hiv-virus. gegil, gekrijs en gekwetter. De apen "Als er geen T4-cellen meer zyn, gaan elkaar met nootjes bestoken, valt er ook niets te stimuleren. Wie Maar na verloop van tijd schikt ie- er tijdig bij is heeft nu een goede dereen een beetje in en keert de rust kans de ziekte een flinke tijd buiten terug", schetst Kamp de geschiede- de deur te houden", aldus Kamp. nis van Fight for Life. Een vierde behandeling waarmee Kemron is net als Levamisol een Fight for Life snel wil starten is de middel dat het immuunsysteem sti- passieve immuuntherapie van de muleert. Een tussentijds verslag Britse viroloog Karpas De levens van de effecten van Kemron stemt verwachting van aids-patienten met "Het is nog te vroeg om de vlag uit te hangen, maar in incidentele ge vallen blijkt elk spoor van het hiv- virus verdwenen." Bundel 1 Macintosh LC, 2Mb Ram. 40 Mb harde schijf 12 inch RGB kleurenscherm StyleWriter inktietprmtcr. 360 dpi. sheetleeder MS Works, tekstverwerking, database, spreadsher Bundel 1 Bundel 2 eid btw Bundel 2 Macintosh Classic, 2Mb Ram. 40 Mb harde schijf. StyleWriter inktjetpnnter. 360 dpi. sheetfeeder MS Works, tekstverwerking, database, spreadsheet MacGroupflKApple Centre Leiderdorp vtVUp

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 3