Michael van den Berg in de aanval De doorbraak van Patrick Preuter Real Madrid wil Gullit overnemen Koudekerker in halve finale bij Unicum Nieuw-Zuid in hoge staat van paraatheid Ü.V.S. D.W.V. De eeuwige jeugd, een vervulbare droom? ZATERDAG 6 APRIL 1991 PAGINA 15 Van onze redacteur Rob Onderwater LEIDEN - Uit het niets heeft de opvolger van de naar FC Den Haag vertrokken Marcel Valk zich aangediend bij UVS. Niks geen speurtocht langs de voetbalvelden, maar een simpele promotie van 'twee' naar 'een' leverde de Leidse hoofdklasser ineens een le vensgevaarlijke spits op: Patrick Preuter, 19 jaar, student logistiek management in Rotterdam. Afgelopen zondag ontpopte de Voor schotenaar zich tegen Papendrecht als één van de beste UVS'ers. En dat is best opmerkelijk, voor een voetballer die voor de winter stop nog anoniem in het tweede elftal bivakkeerde. Is dit de definitieve doorbraak van Patrick Preuter? "Dat is wel te hopen. Het gaat goed, dat kan ik moeilijk ontken nen. Vooral de laatste twee wed strijden". Verwacht je dat de trainer je laat staan, ook als Wout Holverda en Gerry Jansen straks weer fit zijn? "De concurrentie wordt groter, dat is waar, maar dat is alleen maar goed voor UVS. Zo moet iedereen voor zijn plaats vechten en dat heeft de ploeg nodig". Waarom is UVS nu pas doordron gen van de noodzaak om voor de punten te strijden? "Ik ben er pas de laatste wedstrij den bijgekomen, dus ik weet niet zo goed wat er zich voor die tijd heeft afgespeeld. Ikzelf werk er hard voor, dat vind ik niet meer dan lo gisch". Had De Groot je niet eerder kun nen opstellen? Zo goed presteren de spitsen van UVS niet. "Nou, ik vind dat het nog snel is gegaan. Vorig seizoen heb ik van wege een knieblessure nauwelijks kunnen voetballen. Dus ik ben dit McEnroe slaags met fotograaf HONGKONG (AFP/SID) - John McEnroe wordt wel steeds ouder, zijn streken raakt hij maar niet kwijt. De 32-jarige Amerikaanse tennisser, door de één bewonderd om zijn temperament door de ander om dezelfde reden verguisd, baarde gisteren in Hongkong ook buiten de baan opzien, in een café. Hij raakte op zijn vrije dag slaags met een foto graaf, die hem ineen wat zwoele po se met een barmeisje had vereeu wigd voor de Hongkong Standard. McEnroe had geen boodschap aan de Standard of het thuisfront en eiste de film op. Toen de verslagge ver dat weigerde, ontstond een handgemeen. De eigenaar van de „Kangaroo Pub" in de uitgaanswijk Kowloon haalde de kemphanen uit elkaar. Voordat de politie arriveer de, was de boze tennisser alweer vertrokken. McEnroe werd bij het Grand Prix-toernooi in Hongkong, waar Richard Krajicek andermaal over tuigde, al in de eerste ronde uitg- schakeld door zijn landgenoot Todd Witsken. Hij kreeg tijdens die partij tot twee keer toe een waarschuwing wegens obsceen taalgebruik en ris keerde daarmee een boete van ruim 3000 gulden. In het dubbelspel be reikte „Big Mac" met de Zuidafri kaan Gary Muller de halve finales. Record Dekker EDINBURGH (ANP) - Ron Dekker heeft bij de wereldbekerwedstrij den in Edinburgh het Nederlands record op de 200 meter schoolslag (25-meterbaan) royaal verbeterd. De zwemmer van de IJssel tikte aan in 2 minuten en 11,58 seconden. Het oude record stond sinds 25 februari 1990 met 2.12,23 (Leicester) al op zijn naam. seizoen niet begonnen met het idee dat ik het eerste zou halen. Maar het ging wel goed in het tweede en als het dan slecht gaat met het eerste zit je stilletjes op een uitnodiging te wachten, dat is waar". En nu wil je uiteraard meer. "Laten we eerst UVS maar eens afwachten. We moeten ons eerst maar eens zien te redden, daarna zie ik wel verder. Maar inderdaad, als het even kan dan wil ik wel het be taalde voetbal in". Zou jij het als een afgang ervaren als UVS degradeert? "UVS degradeert niet, dat staat voor mij vast. Daar heeft de ploeg te veel klasse voor. En er wordt nu ge werkt, daarom kan het voor mijn ge voel niet meer misgaan. Het is al leen jammer dat Aad Andriessen wordt geschorst. Dat scheelt aan merkelijk. Hij, Rob Dorlas en Ma- rijn Mokveld zijn zo'n beetje de steunpilaren van UVS". Je bent afkomstig van RKAW. "Daar heb ik maar één jaar ge speeld. Daarvoor speelde ik bij Roodenburg en daarvoor weer bij Randstad Sport. Toen ik bij de Leidse selectie zat raadden ze mij destijds aan om naar een club met goede jeugd te gaan. Roodenburg dus. Maar daar was ik na een jaar weer verdwenen, omdat RKAW voor mij aantrekkelijker was. Niet alleen qua voetbal, maar ook qua vervoer. Toén het daar een beetje in elkaar stortte kwam ik bij UVS te recht". Een juiste keuze? "Ik dacht het wel. In de jeugd had ik te maken met Fred Filippo. Da's toch niet de minste. En dan nu Ruud de Groot. Hij heeft me halver wege het seizoen naar de A-selectie gehaald. En nu speel ik in het eer ste. Het kan snel gaan". Nu het scoren nog. "Ik heb voor UVS-één inderdaad nog geen goal gemaakt. Tegen Pa pendrecht kreeg ik kansen genoeg. Misschien moet ik wel wat zelfzuch tiger zijn. Misschien lukt het mor gen tegen DWV". MILAAN (SID/ANP) - Real Ma drid wil trainer Sacchi en Ruud Gullit overnemen van AC Milan. Voorzitter Mendoza bracht gisteren tijdens een be zoek aan Berlusconi, de eige naar van AC Milan, een bod uit op trainer en speler. De Italiaan heeft het in beraad. De positie van Gullit bij AC Milan is wankel. De speler heeft nog een contract tot de zomer van 1993, maar volgens de Gazfetta dello Sport is het absoluut niet zeker dat de aanvoerder van het Nederlands elftal het volgende seizoen in het rood-zwarte tenue speelt. De Milanese sportkrant heeft de 'selectie van 22 spelers doorgelicht. Het kwam tot de conclusie dat slechts acht spelers kunnen reke nen op continuering van het con tract. DaJ zijn Baresi, Maldini, Costacurta, Galli, Evani, Rossi, Rijkaard en Van Basten. Zeven spe lers moeten verdwijnen: Pazzagli, Gaudenzi, Carobbi, Agostini, Strop pa, Simone en Costi. Om de hals van de overige zeven hangt een prijs kaartje: Tassotti, Carbone, Ancelot- ti, Donadoni, Massaro, Gullit en Na- va. Hoewel het aanbod van Real Ma drid voorlopig nog in beraad is ge nomen, stappen Gullit en Sacchi mogelijk toch op in Milaan, want ook Berlusconi wil na een teleur stellend seizoen schoon schip ma ken. Sacchi leidde AC Milan vanaf 1988 naar nationale en Europese successen, maar dit jaar zitten er geen Europese of Italiaanse bekers in voor de club. Na de recente bla mage tegen Olympique Marseille zei de trainer dat hij waarschijnlijk een andere werkgever gaat zoeken. Gullit moet mogelijk het veld rui men voor de Joegoslavische mid denvelder Robert Prosinecki, die AC Milan van Rode Ster probeert los te weken. AC Milan faxte gisteren het offi ciële protest tegen de schorsing door de UEFA naar de commissie van beroep, die op 24 april uitspraak doet. De tuchtcommissie van de UEFA schorste de Milanezen een jaar omdat het elftal vorige maand bij een 1-0 achterstand van het veld afliep in de kwartfinale van de Europacup 1 tegen Olympique Mar seille. Een jaar Europese uitsluiting betekent een miljoenenstrop voor AC Milan. Vanenburg Gerald Vanenburg is vier weken uit de roulatie. Bij de middenvelder van PSV werd gisteren in het zie kenhuis van Geldrop een stukje van de meniscus uit de rechterknie ver wijderd. De kijkoperatie, die na het onder zoek op donderdag met de scanner aanbevolen werd, gaf aan dat er sprake was van een beschadiging aan de meniscus en niet aan de kniebanden zoals de eerste diagno se luidde. Een deel van de meniscus werd verwijderd. Het revalidatie- proces zal zeker vier weken in be slag nemen. Vanenburg raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen FC Den Haag in het Zuiderpark. PSV verloor dat duel met 3-0. De international zal tenminste vijf wedstrijden langs de zijlijn staan, de competitiewedstrij den tegen Ajax, Sparta en SW, de bekerwedstrijd tegen Feyenoord en de interland van het Nederlands elf tal tegen Finland. Hartstilstand Een topschutter uit de een na hoog ste afdeling van het Belgische voet bal is tengevolge van hartstilstand na een training overleden. Dde 25- jarigre Luc de Rijck van de tweede klasser Turnhout werd tijdens de training onwel. De Rijck gold als zeer talentvol. Vorig seizoen was hij topscorer in de derde klasse, dit jaar was hij met achttien doelpunten de schotvaardigste voetballer in de tweede klasse. libero achter slot en grendel na opzettelijke eigen doelpunten NEURENBERG (SID) - Libero Kasalo van 1. FC Ntirnberg is gis teren door de politie van Neuren berg in hechtenis genomen. Hij wordt ervan verdacht twee keer opzettelijk in eigen doel gescho ten te hebben. In de wedstrijden tegen VfB Stuttgart (0-1) en Karls- ruher SC (0-2) nam de Joegoslaaf twee van de drie doelpunten voor zijn rekening. Volgens de politie is Kasalo be trokken bij illegale wedden schappen en een zwarte toto. Door de uitslagen van zijn eigen club te manipuleren schijnt hij grote sommen geld gewonnen te hebben. Bij FC Nürnberg wordt de affaire serieus opgenomen. Het contract met Kasalo, die in 1989 voor 1,5 miljoen gulden van Dynamo Zagreb werd overgeno men, is met onmiddellijke ingang opgezegd. Bovendien heeft de club een klacht gedeponeerd bij justitie, die de zaak zal onderzoe ken. 'FC Nqrnberg, de club van trai ner Arie Haan, verkeert in degra datiegevaar. Het neemt op de ranglijst de een na laatste plaats in, hekkesluiter is Hertha BSC. Er degraderen twee clubs in de Bun- desliga, de nummer drie van on deren speelt promotie/degrada tiewedstrijden met de nummer drie van de tweede divisie. De bond heeft nog geen stap pen ondernomen. Gisteren verloor Nürnberg met 2-0 bij Fortuna Düsseldorf. Naast het verlies van Kasalo eerder op de dag, liep Maximilian Heiden- reich gisteravond tegen een rode kaart op. LEIDEN - Michael van den Berg wordt altijd afgeschilderd als een duffe base-liner Sie on danks zijn lengte het net maar zelden bestormt. Maar op het A-toernooi van Unicum de monstreert de Koudekerkse tennisser een agressiviteit en service-volley-spelletje dat voorlopig door niemand wordt beantwoord. Gisteren zette hij in de middaguren met veel machtsvertoon zelfs twee tegenstanders aan de kant. Via Andy Schaefers en Michiel Zeg veld zit hij inmiddels in de halve finale waarin hij vandaag ex-Unicummer Jorn Dankaart ontmoet. Trainer Beriy Janse is het niet eens met alle kritiek rond zijn pupil. Vol gens de coach zijn de beschuldigin gen over de defensief ingestelde speelwijze van zijn leerling niet ge baseerd op actuele feiten. "Michael zoekt tegenwoordig wel degelijk de aanval op. Hij werkt er hard aan en wordt steeds sterker". De 22-jarige speler van Dekker Warmond voegde gisteren de daad bij de woorden van zijn begeleider. Vooral de manier waarop hij Andy Schaefer overrompelde getuigde van veel zelfvertrouwen en vorm. Met 6-0 en 6-1 werd Schaefer reso luut naar huis gestuurd. Na de winst sommeerde Van den Berg zijn coach direct naar een afgelegen baan om nog wat te sparren en een paar uur later vermorzelde hij en passant zijn volgende opponent, Michiel Zegveld. De op de nationale ranglijst hoger geplaatste Zegveld LEIDEN - De spelers van Quick Boys hebben afgelopen nacht nog even de taktiek doorgeno men voor de allesbeslissende wedstrijd tegen Katwijk. Op het huwelijksfeest van keeper Tom van der Niet zijn de laatste plooi en gladgestreken en de krachten gebundeld. Want vanmiddag om 15.00 uur moet het gebeuren op sportpark Nieuw Zuid waar naar verwachting 5000 toeschouwers de wedstrijd van het jaar zullen bezoeken. Katwijk Zuid tegen Katwijk Noord. Ofwel: Quick Boys - Katwijk. Hopelijk heeft de huwelijk snacht van Van der Niet geen in vloed op zijn balvastheid. Want de doelman is in. feite de belang rijkste Quick Boys-speler van middag. Als hij zijn doel schoon weet te houden dan blijft de voor sprong van vier punten op de enig overgebleven concurrent Kat wijk minimaal intact en komt het kampioenschap dichtbij. Het huwelijksfeest wordt van daag dus voortgezet met een Kat- wijks volksfeest waar vooral de eigen bevolking maar verder de hele wereld welkom is. Slechts weinig zaken zullen morgen de pret kunnen drukken. Quick Boys is klaar voor de tita nenstrijd. Niet alleen sportief. Want behalve het in het veld brengen van elf spelers komt er voor een dergelijke ontmoeting iets meer kijken. De term 'risico wedstrijd' is nog niet gangbaar in het zaterdagvoetbal, maar alles wordt wel in hoge staat van pa- raatheid gebracht. Er is immers niet veel nodig om de gemoederen langs de lijn te verhitten. Vraag dat maar aan IJs- selmeervogels. Bij de Spakenbur gers sloegen de stoppen vorige week nog door na het thuisduel tegen Katwijk; de arbiter werd gemolesteerd en de club wacht nu op de straf. "Katwijkers onder elkaar zullen het gezonde ver stand toch wel'laten zegevieren", zegt Quick Boys' wedstrijdsecre taris Arie de Vreugd, die voor het gemak de vraag stelt en meteen beantwoordt. Een drooglegging van de kanti ne acht de club niet noodzakelijk. Er worden geen 'pijpjes' en gla zen bier verkocht, maar verder staat de bierpomp gewoon open voor plastic bekertjes. Ook wordt er geen extra politie ingezet. De Katwijkse dienders hechten er wel aan te vermelden dat elke auto die de toegang tot Nieuw Zuid blokkeert direct wordt weg- getakeld. Ook de pers stort zich op de kraker. Quick Boys verwacht be halve de regionale media ook journalisten van landelijke orga nen. Arie de Vreugd denkt ze alle maal wel te kunnen plaatsen. Maar hij waarschuwt de Evange lische Omroep alvast even. "Wij zullen niet toestaan dat de EO met camera's het veld op gaat zoals onlangs bij Rijnsburgse Boys - Quick Boys. Dat werd een beetje te gek". (28 tegen 34) had ook geen verweer tegen de offensieve daden van Van den Berg die met 6-4, 6-3 verder ging. Michael van den Berg - vorig jaar bij Unicum al uitgeschakeld in de tweede ronde - is een autodidact die het tennisvak uiterst serieus neemt. In tegenstelling tot veel collega's die misschien meer talent in hun vingers hebben, maar de juiste mentaliteit missen. Kijken naar Van den Berg is genieten van een speler die tot het gaatje wil gaan. Weer of geen weer. Sauer Trouwens, voor mooi-weer-tennis- sers is deze week weinig plaats op het door wind en regen geteisterde park van Unicum. Het publiek loopt niet warm voor spelers als Freddie Sauer die zich gisteren liet afserveren op een manier die niet past bij een eerste geplaatste. De op de zeventiende plaats van de nationale lijst bivakkerende Sauer kwam kort voor zijn partij in de derde ronde tegen Dankaart bij de wedstrijdleiding informeren wat de verdiensten waren voor een overwinning in de derde ronde. In gedachten trok de 29-jarige tennis ser - in zijn jongere jaren een inter nationale topper - zijn neus op voor de 'habbekrats'. Het was gênant om te zien hoe hij daarna stond te schutteren tegen Dankaart 6-2,6-2 naar de laatste vier ging. Een Wilson in staat van beschuldiging ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB doet maandagmor gen uitspraak in de zaak tegen de spelers Olde Riekerink en Wilson van FC Groningen en Stewart van Willem II. Gisteren werd de zaak in Zeist mondeling behandeld. Olde Riekerink en Stewart kre gen in het competitieduel tussen Willem II en FC Groningen de rode kaart van arbiter Schuurmans. We gens slaan, aldus de scheidsrechter. Stewart vroeg mondelinge behan deling aan. Hij had niet geslagen. Olde Riekerink ook niet, hij had ge duwd. Wilson werd donderdag in staat van beschuldiging gesteld aan de hand van de televisiebeelden. Hij had Stewart een klap verkocht, waarna de Willem Il-speler neer ging. Per brancard werd hij in be wusteloze toestand afgevoerd. ADVERTENTIE Sauer al met zyn prijzengeld van moeten zijn. Iedereen voorspelde 150 gulden in de auto naar huis. Die een gouden toekomst. Maar ik krijgt dus in 1992 geen wild-card de afgelopen jaren te veel ge- meer. leefd vrees ik". EERSTE DIVISIE FC Zwolle - Cambuur 1-0 (0-0). 57. Roelofson 1- 0 (strafschop).Scheidsrechter: Merks, toeschou wers: 1500. Gele kaart: De Haan (Cambuur). BUITENL. VOETBAL BUNDESUGA 23e speeldag: Werder Bremen - Hertha BSC 6-0, Fortuna Düsseldorf - FC Nürnberg 2-0, Karlsruher SC - Leverkusen 3-0. ESTORIL (POR) 480.000 gulden, mannen, tweede ronde: No- vacek (Tsj/7) - Prpic (Joe) 6-2 7-5, Clavet (Spa) - Carbonell (Spa) 6-2 7-6, Skoff (Oos) - Fromberg (Aus) 6-4 6-2, Vajda (Tsj) - Margues (Por) 4-6 7-5 6-3, Javier Sanchez (Spa) - Agenor (Hai) 5-2 opg. wegens blessure. Kwartfinales: Novacek (Tsj) - Javier Sanchez (Spa) 7-5 6-3, Vajda (Tsj) - Clavet (Spa) 6-2 0-6 6-3, Tsjesnokov (Sov) - Skoff (Oos) 6-3 6-1, Bruguera (Spa) Furlan (Ita) 6-1 6-3. ORLANDO (VST) Mannen 450.000 gulden: Tweede ronde: Sam pras (VSt/2) - Nargiso (Ita) 6-3 7-6, Rostagno (VSt/4) - Hogstedt (Zwe) 4-6 6-2 6-2, Pate (VSt/8) - Tarango (VSt) 6-2 6-7 6-1, Arias (VSt/6) - Witt (VSt) 6-7 7-6 6-1. Adams (VSt) - Shelton (VSt) 3-6 7-6 7-6, Washington (VSt) - Perreira (Ven) 6-1 6-3, Gilbert (VSt/3) - Baur (Dui) 6-3 7-6, Agassi (VSt/1 - Engel (Zwe) 6-4 6-4. Kwartfinales: Rostagno (VSt/4) - Arias (VSt/6) 6-1 6-4, Sampras (VSt/2) - Pate (VSt/8) 6-3 6-3. HOUSTON (VST) Mannen, 400.000 gulden: Eerste ronde: Volk- ov (Sov) - Kroon (Zwe) 7-5 3-6 6-3, larsson (Zwe) - Oresar (Joe) 3-6 6-3 6-2, Stenlund (Zwe) - Lund- gren (Zwe) 6-3 6-1, Jonsson (Zwe) - Wostenholm (Can) 1-6 6-2 6-3. HONGKONG Mannen, 440.000 gulden, tweede ronde: Chang (VSt/1) - Van Rensburg (ZAf) 7-5 6-7 6-4, Mronz (Dui) - Mansdorf (lsr/7) 6-7 6-4 6-2, Krajicek (Ned) - Masso (Bel) 6-1 6-3, Barrientos (Fil) - Cur- ren (VSt) 1-6 6-1 7-5. Kwartfinales: Antonitsch (Oos) - Mronz (Dui) 3-6 6-3 6-4, Masur (Aus) - Bar rientos (Fil) 6-0 6-1Muller (ZAf) - Chang (VSt/15- 7 6-3 7-6, Krajicek (Ned) - Kühnen (Dui) 1-1 afge broken wegens regen. UNICUM-TOERNOOI Mannen, tweede ronde: Sauer - Den Ouden 7-6, 6-3, Van den Berg - Schaefers 6-0, 6-1Derde ronde: Dankaart - Sauer 6-2, 6-2, Van den Berg - 6-4, 6-3, Troost - Bierens 6-3, 7-6, Hofman - De Jonge 7-5, 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Haslinghuis - Van Erp 6-2, 7-5, Ritman - Zonderop 6-4, 6-2, Ketelaars Mulder 6-17-6, Bitter - Kamp 6-16-2. WK VOOR B-LANDEN Zesde speelronde: Frankrijk - Italië 1-5 (1-0 0-2 0-3) Joegoslavië - Japan 5-1 (2-0 1-1 2-0) Stand: 1. Italië 6-12, 2. Noorwegen 5-10, 3. Frankrijk 6-8, 4. Oostenrijk 5-5,5. Polen 5-4,6. Nederland 5-2,7. Joegoslavië 6-2, 8. Japan 6-1. WK Groep A: Australië - Verenigde Staten 8-12 (5-8), Duitsland - Indonesië 15-7 (6-2), België - Portugal 30-5 (12-0). Eindstand: 1. België 5-10, 2. Duits land 5-8, 3. Portugal 5-4, 4. Verenigde Staten 5-4, 5. Australië 5-4, 6. Indonesië 5-0. Mimoushka Kiön kon het gisteren niet bolwerken tegen Lara Bitterman. dkTmet ^weec^e geplaatste verloor in twee sets: 7-5, 6-1. (foto Lock Zuydcrduin) halve minuut^na"deTaatVte'raUy^at Reeuwijk, "ik had ook al schatrijk niet van die kleintjes hè, want die T"'1 Duitsers geven meteen zo'n kelk. En ik word al zo snel kachel. Soms stond ik lam op die baan les te ge ven". "Maar doe me een lol en schrijf eens positief over Wim Groeneveld. s^on^'rmrsser. ^"DiU jongen heeft Groeneveld - de nummer 43 van het Ik heb al zo'n slecht imago in het jaren geleden staan spelen voor lanc* heeft niettemin besloten om tennis wereldje. Drank, vrouwen en drieduizend mensen en tienduizend weer een poging te wagen terug te zo. Ik wil nu weer iets laten zien in »*>-••<»... de toekomst. Tennissen kunnen ze toch allemaal. Fit moet je zijn". Fit genoeg was hij gisteren niet te gen Huib Troost. Het service-kanon wees Groeneveld met 6-4, 6-2 terug. Terwijl de Reeuwijker, tegenwoor dig in Den Haag levend, een dag eerder nog korte metten had ge maakt met de als vijfde geplaatste Mike Oosterveen (6-2, 6-0). "Ik zeg nog tegen die jongen: ben jij nou full-prof? Hou er dan gauw mee op. Ik heb een halfjaar lang geen potje gespeeld, moetje kijken wat de uit slag is". Bionda Zonderop moest gister avond Joke Ritman voor laten gaan. De speelster van Unicum verloor met 6-4, 6-2 en kan zich nog een week voorbereiden op de competi tie. Daarin opent ze tegen Petra Kamstra. Pas zestien jaar, maar al een naam in het nationale èn inter nationale tennis. En dat kan 'La Bionda' nog niet zeggen. ROB VAN DER ZANDEN dollar. Dan is het moeilijk om je op keren aan de top. "Als ik fit ben, kan te laden voor dit soort wedstrijd- 'kalles. En op gravel moetje fit zijn. jes". Maar ik heb een half jaar niks aan Groeneveld weet precies hoe mijn conditie gedaan. In Duitsland Sauer zich voelt: Zelf is hij ook 29 en beb ik maandenlang les gegeven, net als Sauer uitgerust met een Vijftig uur in de week. Een mooie meer dan behoorlijk slagenarse- verdienste, dat wel. Maar ik had het naai. En nu wordt het allemaal een helemaal niet naar mijn zin. En ik beetje laat om het nog uit te buiten, wérd me een partij zwaar. Als ik een "Schei uit", zegt de tennisser uit .uurtje vrij had zat ik aan het bier. En I PORTPARK "KIKKERPOLDER" NDAG A.S. AANVANG 14.00 UU HOOFDKLASSE Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Ri|nsburgersingel 61 Leiden Korff's nieuwste produkt zorgt voor olievlek-effect AMSTERDAM - Het nieuws afkomstig uit New York dat nu eindelijk een recept gevonden is voor de eeuwige jeugd heeft zich als een olievlek over heel Ne derland verspreid. Deze sensationele ontdek king, die het resultaat blijkt te zijn van onderzoeken naar de werkzaamheid van een rim- pelbcstrijdende rctinol-crèmc, vond een uitermate goed ont haal bij apothekers in de V.S. en in Europa. Het door de crème geoogste sukscs is te danken aan het researchwork van twee onderzoekers uit Pennsylvania, H. Eldcn en E. Sweitzer. Nu de retinol-crème ook in Nederland verkrijgbaar is, wor den de apothekers letterlijk overspoeld met een steeds gro tere vraag naar dit nieuwe pro dukt. In een Amsterdamse apo theek verklaart een assistente: «Het is een ware obsessie ge worden: elke dag komen er wel zo'n 60 a 70 klanten bij ons bin nen die om de crème vragen». In Nederland wordt de crème in de apotheken gedistribueerd door Korff Nederland (Hoekenrode 2, Amsterdam) in twee soorten, t.w. Anti Age Retard voor een zichtbaar resultaat binnen en kele maanden en Anti Age Su per met een nog krachtiger werking, verkrijgbaar op advies van uw apotheker.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17