miiiohww in m S"STV 'Snelle Jelle' slaat toe in 'De Panne' Paul Haarhuis zet Emilio Sanchez weg Sterke start junioren BV Leiderdorp Nijdam na tijdrit klassementsleider WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 21 HONGKONG/ESTORIL (ANP/Reuter) - Paul Haarhuis maakt er een gewoonte van een toernooi te beginnen met winst op een ge plaatste speler. In Rotterdam was dat de Zweed Jonas B.Svens- son; in Key Biscayne de Tsjech Karei Novacek. In het Portugese Estoril startte de Eindhovenaar gisteren het Europese gravelcir- cuit met een afgetekende winst op de als tweede geplaatste titel houder Emilio Sanchez: 6-0 6-2. De overwinning leverde bonus- punten op. De Spanjaard staat dertiende op de wereldranglijst; Haarhuis 42 plaatsen lager. Paul Haarhuis zorgde voor een surprise door de nummer 13 van de we reld, Emilio Sanchez, te verslaan. {f0to epa) Mark Koevermans had aanpas singsmoeilijkheden. De Rotterdam mer verloor met tweemaal 3-6 van de als achtste geplaatste Spanjaard Sergi Bruguera. Ook in Estoril was sprake van een favorietenval. De of- fiële favoriet Andres Gomez, de als vierde geplaatste Andre Sjerkasov en de als vijfde geplaatste Mare Ros- Cindy Berkhout maakt een foutje LEIDEN - De aankomende tennis spelers hebben het niet gemakke lijk. Vooral voor de B-garnituur is het moeilijk om een A-toernooi bin nen te komen. Eerst moet vaak kwa lificatie worden gespeeld en soms worden de spelers daarvoor nog te min geacht en kunnen ze huis waarts. Cindy Berkhout uit Hille- gom is zo'n B-topper. Te groot voor het servet en vooralsnog te klein voor het laken. 'Zo'n kind geef je een wild card voor de kwalificatiereeks' dachten ze bij Unicum, waar deze week het tweesterren A-toernooi wordt ge houden. Want in interviews kondig de de 17-jarige dubbelvoudige win nares van de Masters (B) ook nog eens aan dat ze het A-werk serieus ging aanpakken dit seizoen en een ruggesteuntje kon ze dus wel ge bruiken. Maar waar was de kleine blonde belofte gistermiddag om 14.00 uur toen ze voor het kwalificatietoer nooi in Leiden moest aantreden te gen Petra Dallinga? In bed. Ze lag nog weg te dromen over misschien wel een mooie tenniscarrière, ter wijl ze behoorde te serveren aan de Haarlemmertrekvaart. Toen ze een maal wakker schoot, had haar oppo- nente al een 'walk over' binnen en kon Berkhout naar het hoofdtoer nooi fluiten. "Ik schaam me dood", zegt ze, eenmaal uitgeslapen. "Dit is me nog nooit gebeurd. Mijn ouders zijn op vakantie. Die wekken me normaal wel. Ik werd om 11 uur wakker. Mooie tijd dacht ik, maar toen ik me nog een keer omdraaide sliep ik in tot drie uur. Het is triest, maar een wijze les ook". Marquérite Patiwael overleefde de kwalificaties ook niet, maar speelde er in elk geval nog voor. Ze pakte nog wel de eerste set tegen Hanneke Vleeschouwer (6-4), maar ging daarna in de fout en leverde twee sets in (3-6, 3-6). Dat betekent dat alleen Nathalie van der Voort en Bionda Zonderop met een wild card als regionale spelers in het hoofd schema zitten. Van der Voort treft morgenavond om 20.00 uur de als eerste geplaatste Eva Haslinghuis. Zonderop komt dan morgenmid dag in actie tegen Narinka Bartels. Bij de mannen is Erik Bakker op het laatste moment nog met een wild card binnengeslopen. De Uni- cummer treft vanmiddag Huib Troost. In de avonduren komen twee andere thuisspelers op de baan. Martijn Krans krijgt een 'lucky loser' uit het vanochtend pas afgeronde kwalificatietoernooi te genover zich om 20.00 uur. Wouter van der Heyde komt twee Uur eer der aan de bak tegen Jeroen van de Heuvel. De als eerste geplaatste Roemeen George Cosac meldde zich gisteren kort voor de loting af bij de organi satie. Cosac had Davic Cup-ver plichtingen met zijn land. Nederlandse titel voor Linda Paauw LEIDEN - Linda Paauw heeft haar eerste grote titel op zak. De Rijns - burgse uitkomend voor Center in Leiden, werd in Helmond Neder lands snookerkampioene door Wil- ma Kant in de finale met 2-1 de baas te blijven. In de halve finale zette Paauw een andere concurrente, Saskia Smits, met dezelfde cijfers opzij. René Dikstra prolongeerde zijn titel bij de mannen via een overtui gende 5-1 op Pascal Houke. Houke schakelde in de halve eindstrijd Wilfred Dijkstra uit met 4-2. De snookerspelers uit de Leidse regio konden in Helmond geen pot ten breken. Leidenaar Kees Essaadi kon overigens wel terugzien op een sterk toernooi. Hij bereikte de laatste zestien. Mark Dencker speel de zich bij de laatste 32. set vergezelden Emilio Sanchez bij diens vroegtijdige uitschakeling. Voor Gomez kwam de uitschake ling met 6-4 6-3 door Ronald Agenor zo hard aan, dat de Zuidamerikaan zich openlijk afvroeg of het wel zin heeft zijn titel van Open Frans kam pioen over anderhalve maand te verdedigen. McEnroe Na jaren onpasselijk te zijn gewor den van umpires, lijnrechters, te genstanders, toeschouwers en alles wat nog meer zijn pad kruiste, heeft John McEnroe gisteren eindelijk toegegeven dat hij ziek is van zich zelf. „Als ik mezelf niet beter kan beheersen, zijn mijn dagen als ten nisser geteld. Ik behoef niet eens over stoppen na te denken. Voor het zover is, word ik eruit gegooid." De vroegere nummer één kwam tot die bekentenis na zijn uitschake ling met 3-6 7-5 6-7 (3-7) door landge noot Todd Witsken in de eerste ron de van het toernooi van Hongkong. De 32-jarige acteerde er op zijn slechtst en was er slechts één stap van diskwalificatie verwijderd. Onsportief gedrag en schelden op een lijnrechter kostten hem achter eenvolgens een waarschuwing en een strafpunt. Big Mac was pas 24 uur eerder in Hongkong gearriveerd en maakte een vermoeide en geirriteerde in druk. Vooral toen bleek dat Wits ken, de nummer 82 van de wereld, weigerde mee te werken aan een vlot vertrek en met tempo-wisselin gen het ritme van de steeds onheb- belijker wordende McEnroe pro- Denk niet dat dat geen koers is voor Jelle Nijdam. Denk niet dat Jelle Nijdam alleen maar een jongen is voor korte tijdritten en lange, glad de, aankomsten. „Ik ben 27 nu en die paar prologen die er zijn, daar kan ik ook niet ven leven. Ik ben al jaren bezig een ander type renner te worden". Hij zit in een ploeg met haast lou ter klassieker-specialisten. Met Bel gen als Edwig van Hooydonck en Eric Vanderaerden en met een Ne derlander als Frans Maassen. Maar Jelle zelf droomt wel degelijk van de overwinning zondag in de voor lage landers belangrijkste wereld bekerwedstrijd. Reken maar dat er vrijdag en zaterdag veel koolhydra ten naar binnen worden gewerkt in Zundert. Maar liever had Jelle Nijdam ge had dat de Driedaagse van De Pan ne een dag eerder was begonnen en dus ook een dag eerder was geëin digd. Dan hadden er drie dagen tus sen gezeten. „Zou ik persoonlijk be ter hebben gevonden. Maar het is niet anders. Twee dagen om op ver haal te komen moet genoeg zijn en ik ben een jongen die pas goed pres teert als'ieveel rijdt". Harelbeke De Driedaagse van de Panne dus toch als de (bijna) ideale voorberei ding op de Ronde van Vlaanderen. Vrijwel het gehele peloton denkt er zo over, kijk maar naar het deelne mersveld dat gisteren in Harelbeke aan het vertrek stond. Risico's werden er natuurlijk niet genomen. Zo deed de aan zijn lucht wegen geïnfecteerde Adrie van der Poel het rustig aan, zo liet Ronald beerde te breken. De enige troost voor McEnroe was, dat hij bij zijn vroegtijdige uit schakeling werd vergezeld door de als vijfde geplaatste Aaron Krick- stein. Deze was niet opgewassen te- Fignon zich rustig op bijna zes mi nuten rijden in de eerste rit in lijn, en zo stapte Dmitri Konychev uit de ploeg van Cees Priem al snel in de eerste rit in lijn af. Maar Jelle Nijdam ging voor de overwinning. „Als je goed bent, wil je je niet verstoppen. Waarom zou je ook? Ik sta dan wel bekend als een specialist voor de echt korte tijdrit ten, maar deze zeventien kilometer was ook niet lang. Het was een vrij lastig rondje, met een wreed wind- ke, zouden de Belgen zeggen". Het gaat dus goed met Jelle en met de ploeg van Jan Raas. De Zeeuwse teamleider had zich in het begin van het paasweekeinde nog vanuit zijn woning vertoornd ge toond over het weinig attente rijden van zijn jongens, maar de overwin ningen van eerst Eric Vanderaer den, later Edwig van Hooydonk en nu dus Jelle Nijdam hebben de Zeeuw weer een beetje bedaard, mag worden verondersteld. Boven dien volgde gisteren de andere Buckler-coureur, Frans Maassen, in het kielzog van Nijdam, in zowel de tijdrit als in het klassement. Zenuwen Nijdam over de bemoeienissen van Jan Raas, die zich 'in cognito' langs het parcours had opgesteld: „Vorig jaar stond hij vlak voor de Ronde van Vlaanderen bijna stijf van de ze nuwen. Nu is hij er gelukkig in de aanloop naar die wedstrijd niet al te vaak bij. Raas heeft het wat meer aan Hilaire Vanderschueren over gelaten, maar af en toe klimt-ie na tuurlijk wel in de telefoon en dat merk je dan. Zondag is Jan er van zelfsprekend zelf weer bij, nerveus en wel. Maar dat is niet erg. Om de Ronde van Vlaanderen tot een goed einde te kunnen brengen, moet je wel nerveus ziin". Wie weet wat er nog allemaal voor moois komt voor Jelle Nijdam. In dit jonge seizoen heeft hij in elk ge val al weer drie overwinningen te Meertens ontslagen VEENDAM (GPD) Eerse divisie club Veendam heeft zijn trainer Thiemo Meertens gisteren met on middellijke ingang aan de kant ge zet. De slechte prestaties en het uit blijven van spectaculair spel zijn volgens voorzitter Aart van Bo- degom de belangrijkste redenen voor het plotselinge ontslag. De trainer, die een half jaar geleden al eens de wacht werd aangezegd, heeft de vakbond voor oefenmees- ters (WON) in de arm genomen om het ontslag aan te vechten. gen veteraan Kevin Curren: 6-7 4-7) 1-6. Richard Krajicek zette voor het eerst sinds weken weer eens een partij naar zijn hand. Hij versloeg de Australiër Neil Borwick met 6-4 6-7 6-3, waarbij de tiebreak van de twee de set met 8-10 verloren ging. pakken. Want eerder won hij in de Ronde van de Middellandse Zee ook al een etappe en een tijdrit. Gianni Bugno doet zondag niet mee aan de wielerklassieker Ronde van Vlaanderen. De Italiaan, afgelo pen jaar winnaar van de wereldbe ker en de nummer een op de FICP- ranglijst, heeft griep. Dat meldt de Belgische krant Het Nieuwsblad, organisator van de wedstrijd. De winnaar van de laatste Ronde van Warming up De warming up duurde afgelopen zaterdag een eeuwigheid voor de voetballers van Oegstgeest 2. Op het programma stond de wed strijd in de reserve derde klasse tegen het derde elftal van ARC, maar begeleider Dick van der Meij van Oegstgeest rook onraad toen om kwart voor twaalf nog geen enkele Alphenaar was gear riveerd. En de geelhemden maar rennen. Een telefoontje naari sportpark Zegersloot in Alphen deed Van der Meij aanvankelijk duizelen. "Beste meneer Van der Meij, de wedstrijd Oegstgeest 2-ARC 3 is reeds gespeeld. Dus wat bazelt u over het wegblijven van ARC 3", werd hem vanaf de andere kant toegebeten. Maar de officiële me dedelingen, waarin het program ma van de KNVB staat vermeld, stelde Van der Meij in het gelijk. Het stond er echt: zaterdag 30 maart, Oegstgeest 2-ARC 3, 12.00 uur. De aanwezigheid van de scheidsrechter vormde daarbij nog het overtuigende bewijs. Iets moest dus niet goed zitten in de administratie van ARC. Maar wat? De voetballers hadden graag willen spelen, daar lag het niet aan. Op het moment dat Oegst geest 2 zich in het zweet werkte tijdens de warming up, trainde ARC zich in het zweet op het oe- fenveld. Dat had dus ook op de Voscuijl gekund, met als inzet twee punten. Die raken de spelers van ARC 3 nu waarschijnlijk kwijt, zonder dat ze ook maar een nederlaag hebben geleden. De re glementen van de KNVB vermel den immers dat een ploeg die niet komt opdagen gestraft wordt met twee punten in mindering. Maar wie heeft er nu schuld aan het wegblijven van ARC? De voetballers treft geen blaam, Italië heeft bovendien een infectie aan zijn ogen. Hij verscheen zondag niet aan de start van de Ronde van Calabrië. De Deense kampioen Brian Holm heeft gisteren de 52ste editie van de wielerkoers Parijs-Camem- bert gewonnen. In de sprint ver sloeg Holm zijn medevluchter, de Noor Olaf Lurvik. Het tweetal had een voorsprong van een twintigtal hadden we heus wel naar Oegst geest gekomen". Competitieleider Peter Vroon van de KNVB is zich van geen kwaad bewust. Volgens zijn in formatie is ARC wel degelijk in gelicht. "Alleen kan ik natuurlijk niet bewijzen of de secretaris die brief heeft ontvangen. Je moet altijd nog maar afwachten of de PTT z'n werk goed doet. ARC had na tuurlijk wel op zijn vingers kun nen natellen dat er gevoetbald had moeten worden door het der de elftal. Er waren twee inhaal programma's en als je een wed strijd achter loopt kan het natuur lijk niet missen dat er gespeeld wordt. Er lopen voldoende be stuursleden bij ARC rond die dat hadden kunnen weten". Moet ARC nu boeten voor het 'vergrijp' van zaterdag? Vroon: "Dat bepaal ik niet. We moeten eerst bekijken waar de fout zit. Als blijkt dat ARC nalatig is ge weest. dan wordt de kwestie voor gelegd aan de tuchtcommissie. En die kan besluiten om twee punten in mindering te geven". Aanfluiting Er lopen in universiteitsstad Lei den zo'n 15.000 studenten rond. Ongeveer de helft daarvan, waar schijnlijk iets meer zelfs, heeft het mannelijke geslacht. Maar dat be tekent nog niet dat de Leidse Stu denten Voetbal Vereniging 1970 - kortweg LSW '70 - elf jongeman nen bereid vindt voor een potje voetbal in de eerste klasse van de zaterdagafdeling. Afgelopen weekeinde stonden er voor de uitwedstrijd bij MVKV slechts tien LSW'ers op het veld. De 'in potentie' misschien wel grootste voetbalclub van Leiden kwam een mannetje tekort en dat (foto EPA) seconden op het grote peloton. Holm en Lurvik ontsnapten na 95 kilometer voor de in Vimoutiers ge trokken eindstreep. De voorsprong bedroeg maximaal zeven minuten. Afgezien van de beslissende vlucht poging en een mislukte aanval van de Amerikaan Greg LeMond, na dertig kilometer, had de wedstrijd een weinig opwindend verloop. Beste Nederlander was Nico Ver hoeven, veertiende. frustrerend om met tien man te beginnen. Ik heb het als speler zelf aan den lijve onderrx>nden" En de spelers van MVKV zullen bij het aanschouwen van het tien tal bij de aftrap ook niet overlo pen van enthousiasme. Van Haasteren: "Nee. dat zie je dan toch ver keerd. Was dat maar zo. Ze gin gen er meteen extra tegenaan, had ik het idee". Traditioneel worden de resulta ten van LSW na de winterstop minder en dan laten vele spelers het plotseling afweten. Moeten die bijdehante vrienden uit het Leidse studentenleven niet eens de eer aan zichzelf houden en ge woon de competitie overlaten aan verenigingen die elf spelers ter beschikking hebben? Misschien een aardige overweging voor het komende seizoen. "Zover hebben we nog niet na gedacht". aldus Van Haasteren. "Het is nu even crisis, maar ik neem aan dat we zaterdag wel weer elf man hebben. Hoewel, er waren in het begin van de week al weer een handvol afbellers hoorde ik...". Volgens zijn medespeler Hein Bijl is dat laatste iets te positief geschat. "We staan zaterdag met welge teld vier man op het veld. let maar op", zegt de gepikeerde speler. Dat zou inhouden dat LSW niet eens kan en mag spelen volgens de re glementen. Bijl gooide vorig jaar ad eens uit onvrede met de slechte instelling en opkomst van zijn teamgenoten de handdoek in de ring en nam Trumbic nieuwe polobondscoach DEN HAAG (ANP) - Ivo Trumbic wordt de nieuwe full-time waterpo- lo-coördinator van de KNZB. De 56- jarige Joegoslaaf gaat zich in die functie bezighouden met de trai ning en coaching van de nationale mannenselectie en van de jeugd on der zestien jaar. Feike de Vries zal hem daarbij „redactioneel" assiste ren als teammanager. In de periode 1974-1981 was hij al eens bonds coach van Nederland als opvolger van Harrie Vriend en Jan Bultman. WOENSDAG 15.00-16.30 Sportnet: Franse Rugby Lea- 15.00-18.00 EURO- Tennis Open toer nooi in Estoril. 16 30-10.00 Sportnet Pro Boksen. 18 00-18.30 EURO WK Circus. 18.00-19.00 Sportnet Supercross. 18.30-19 00 EURO WK karate 19.00-19.30 EURO Freestylo Sk.fln, 19.00-21.00 Sportnet: VS PGA Golt 19.30-20.00 EURO Eurosport News. 20.00-21 00 EURO Trans World Sport. 20.00-22 25 BRT 2 Sportavond 21.00-23.00 Sportnet Pro Boksen. 21.00-23.00 EURO RmgskJe boksen. 21.23-22.00 Ned 3 Studio Sport 22.10-22.20 Super Sports News 22.15-22.30 Ned 3 Studio Sport Journaal. 22 40-23 20 Did 2 Sport extra Bundeshg- 23 00-23 50 BBC 1 Sportsmght met o a. paarderennen (vooruitblik op de Grand National) en boksen. 23 00-01 00 Sportnet NHL IJshockey 23.00-01.00 EURO: WK IJshockey m Joe goslavië Poten-Noorwegen 01 00-01.30 EURO Eurosport News. 01.00-02.00 Sportnet Major League Honkbal. 01 30-04.30 EURO Tennis: Open toer nooi in Estoril DONDERDAG 07.20-07.30 Soper Sports News 08.00-08.30 Sportnet Usspeedway 00 30-09 00 Sportnet Rallysport Open Britse kampioenschappen 08 3009 00 EURO Eurotxs. 09.00-09.30 Sportnet Autosport Formu- te-3 vanuit Silverstone 09 0009 30 EURO: Finale World Cup Schansspringen. 09.3011 00 Sportnet Pro Bokser. 09.3011.30 EURO WK IJshockey m Joe goslavië Itaiie-Oostennjk. 11.0012.00 Sportnet Supercross. 11.3012.00 EURO: Eurobtcs. 12.0013.00 EURO: Gotf in Ital4. 120014.00 Sportnet World Snooker Classics 13.0013.30 EURO. Fmate World Cup Schansspringen 13 3014 00 EURO Rally Challenge 14 0014.30 Sportnet Rally Challenge 14 0015.00 EURO World Cup Skrtn In Noordamenka 14.3015.00 Sportnet Sport uit Frankrt|k. Leidse voetbalselecties op schot LEIDEN - De Leidse voetbalselecties hebben gisteren huisgehouden in Zeeland waar een serie wedstrijden tegen Zeeuwse leeftijdsgenoten werd afgewerkt. De spelers onder veertien jaar wonnen met 7-0, de een jaar oudere ploeg met 7-1 en de selectie onder zestien met 3-0. Bij de jongste ploeg scoorde voor Leiden Tuncay Aksoy (Alphense Boys) en Maarten Smakman (FC Lisse) ieder twee keer. De overige treffers kwamen van Martin van Beelen (Quick Boys), Jack Hofmees ter (Katwijk) en Pascal ten Berge (Alphense Boys). Bij de ploeg onder vijftien was Pieter Slootweg van UVS trefzeker met drie doelpunten. De zeven werd volgemaakt door Ronald Pronk (Quick Boys), Juriaan de Vries (Alphense Boys) en Barry Dubbelde- man (UVS) die twee keer doel trof. Bij de oudste selectie opende Franklin Thielsch van Alphense Boys de score. Daarna brachten Jack Honsbeek (UVS) en Alex Barendse (RCL) de derde zege binnen. RCL heeft gisteren de oefenwedstrijd tegen Tonegido op eigen veld met 1-2 verloren. Na een 0-1 ruststand maakte Marcel van der Blom gelijk, maar de Voorburgse zondageersteklasser ging alsnog met de zege naar huis. LFC kreeg het thuis ook niet voor elkaar tegen Randstad Sport. De vierdeklasser uit Voorschoten won met 2-0 door twee goals van Marco van der Zon. LEIDERDORP - De junioren van BV Leiderdorp hebben gisteravond in sporthal 'Op Dreef hun ope ningswedstrijd van het eigen inter nationale NBM-basketbaltoernooi winnend afgesloten. De kadetten van de Antwerpse provinciale se lectie kwamen vooral aan het eind kracht te kort tegen de discipelen van coach Joris Zandbergen (72-68). De Belgen gingen voortvarend van start tegen de in het begin matig verdedigende en aanvallend on zorgvuldige Leiderdorpers en na veertien minuten stond er een on heilspellende 21-34 op het score bord. Een inhaalrace kwam vervol gens na een time-out tot stand, die Leiderdorp aanvankelijk langszij bracht en een ruststand van 35-38 opleverde. een weinig kwalitatief, maar wel spectaculair geheel. De excelleren de jeugdinternational en 'man of the match' Timo Versteegen (25 punten. 8 rebounds) zorgde voor een 55-55 tussenstand. De jonge Bas van der Heide was verantwoorde lijk voor een aantal nuttige scores, die Leiderdorp een voordelige mar ge bezorgde (66-60). Rustig uitspelen van de wed strijd, zonder noemenswaardig te genstribbelen van de Zuiderburen, gaf een eindstand van 72-68. De overige vier clubs in het zeer sterke door zes teams bezette toer nooi, komen uit Joegoslavië, Tsjechoslowakije, Zweden en het Limburgse Weert. Vandaag worden de overige poule-wedstrijden ge speeld, morgen volgen de kruisfina les en om 16.00 uur de finale van het voor de 10e keer verspeelde toer nooi. Vanwege het tweede lustrum dit jaar, zal er vanavond ook een groot all-star festival plaatshebben. Spe lers. die in het verleden aan het toer nooi hebben deelgenomen en die nu in Nederlandse en Belgische ere divisie spelen, hebben toegezegd een demonstratiewedstrijd te ko men spelen. Klinkende namen als Okke te Velde, Richard van Poel geest, Marcel Huybens en Ronny Bayer (beste guard van België) zijn vanavond vanaf 18.00 uur te bewon deren in sporthal 'Op Dreef. In de rust zal er een spectaculaire dunkcontest gehouden worden tus sen de deelnemers aan het toernooi, met onder anderen de Zweed Den nis Aulander, die de afgelopen twee edities winnend afsloot. GERRIT-JAN VAN GEEN Korfbalploeg opent WK met zege DEURNE (ANP) - De Nederlandse zaalkorfbalploeg heeft de wereldti telstrijd geopend met een overwin ning. De tweede keus van bonds coach Crum liet gisteren in Deurne de sterkste ploeg van Engeland vol strekt kansloos, 19-6. Het WK in België telt twaalf deel nemers en duurt vijf dagen. In dat tijdsbestek worden 36 wedstrijden gespeeld, verdeeld over Antwer pen, Deurne, Gent, Brussel, Ber- chem en Turnhout. Er zijn twee se rieuze kanshebbers op de wereldti tel: Nederland en België. Die staan zaterdagavond in de Arena in Ant werpen in de finale. In de aanloop naar de eindstrijd ontmoet de Nederlandse ploeg En geland, Chinees Taipei (Taiwan dus), Armenië, India en Aruba. Voor Crum zijn dat veredelde oe fenwedstrijden, waarin hij de vorm van sommige spelers en speelsters kan aanscherpen en zijn speurtocht naar de juiste formatie voor de fina le kan voortzetten. In het openingsduel, voor 200 toe schouwers, liet hij de vaste basis op de bank. Na twaalf minuten was het al 5-1 en werd het duel een formali teit. Oranje schoot vaak. Raak en den geen enkele reden (massaal op vakantie gaan bijvoorbeeld) weg te blijven. Wedstrijdsecreta ris Nic Bouman hult zich even zeer in nevelen, zoals ook secreta ris Ardy Zwaan van de prins geen kwaad weet. Heeft iedereen in Al phen plotseling vuiltjes in de ogen of moet de beschuldigende vinger worden gewezen in de richting van de voetbalbond? i de "Ik heb al een brief geschreven naar Zeist met de mededeling dat ik niet op de hoogte was. Anders wiccnic ujueuis iitri uuci uai met 5-1 werd verloren. Niet alleen een aanfluiting voor de studen ten, maar voor het hele zaterdag voetbal. "Da's makkelijk gezegd", vindt Huub van Haasteren, spe ler van LSW en tevens wed strijdsecretaris. "We zijn er zelf ook niet blij mee. We begonnen met een selectie van 18 spelers. Afgelopen zaterdag za ten we met blessures en schorsin gen en konden we geen elf mensen opstellen. Het probleem was dat ook de lagere teams (LSW heeft vijf zaterdag elft allen, red.) moes ten spelen, zodat we geen aanvul ling konden vinden. Het is vrij hem toch maar weer op. Uit clubliefde wellicht. Tijdens een verblijf in het buitenland trok hij op het allerlaatste moment een overschrijving naar de w Oegst geest in, terwijl veel van zijn club genoten daar wel naar verhuis den. "Er werd mij verzekerd dat LS- W de zaken beter zou aanpak ken. Nou, het is dus gewoon het zelfde liedje bij de club. Nu stop ik er echt mee. Misschien moet ik in dienst. Als dat niet zo is, ga ik naar Oegstgeest. De laatste twee wedstrijden van LSW speel ik uit en dan is het afgelopen daar". Als die twee duels tenminste nog ooit gespeeld worden. HERZELE (GPD/ANP) - Snelle Jelle zat in de bus van Buckler, met het zweet nog op het voorhoofd, en schreeuw de: "Doe die deur dicht". Want hij mocht gisteren de tijdrit zege in de Driedaagse van de Panne en de leiding in het klassement wel binnen hebben, belangrijker was toch ge zond te blijven, althans niet verkouden te worden. Want zondag is het natuurlijk een veel gewichtigere dag, met de Ronde van Vlaanderen op het programma. De Deen Brian Holm gaat winnend over de meet in Parijs-Camembert.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21