TAD LEIDEN Merenwijk houdt een zelfstandig kabelnet LEIDSCH DAGBLAD Broer mag autobedrijf De Jong niet beheren Inspraak voor huurders WBL wordt verbeterd Aansluiting bij Stadskabei verworpen Nieuwbouw Elascon aan Agaatlaan nog onzeker s WOENSDAG 3 APRIL 1991 DEN HAAG/LEIDEN - De oud ste broer van het familiebedrijf De Jong aan de Boommarkt, ver huur van trouwauto's en oldti mers, is door de Haagse recht bank uit het beheer ontzet. De rechtbank verbiedt de man zich nog langer met het bedrijf te be moeien. Dat is de uitkomst van een kort geding dat de broers vo rige week aanspanden. De oudste broer eiste in dat kort geding dat zijn jongste broer uit het bedrijf zou worden gezet, omdat die zich te weinig met de gang van zaken zou bemoeien. Ook luidde het wederzijdse ver wijt dat ze te veel geld aan de zaak onttrokken waardoor het voort bestaan van het verhuurbedrijf op de tocht zou komen te staan. Het beheer van de firma is door rechtbanktpresident mr. Brink hof nu toegewezen aan de jongste broer. Wel moet hij aan zyn broer periodiek een bedrag van 1500 gulden betalen. Daarnaast moet de oudste broer volledige opening van za ken geven in de huuropbrengsten van enkele panden die in het bezit zijn van de firma die zich gespe cialiseerd heeft in de verhuur van antieke trouwauto's. De man moet van de rechtbank vervol gens ook bedragen die hij zich on rechtmatig heeft toegeëigend, overmaken aan de firma. De rechtbank heeft hem een dwang som van 500 gulden opgelegd voor elke dag dat hij de huurpen ningen niet betaalt. Rechter mr. J.J. Brinkhof had tijdens de zitting van vorige week al geconstateerd dat de verhou dingen tussen de broers dermate was verziekt dat 'het samen niet ging' en dat er dus één moest ver dwijnen. Een zitting die zich ken merkte door emotionele uitspra ken van beide partijen. Volgens de oudste broer was de belasting-adviseur de 'kwade ge nius' achter het geschil. "Ik krijg op allerlei manieren de Zwarte Piet toegespeeld. Ze willen me fi nancieel kapot maken", riep de oudste vorige week. Hij wordt in zijn strijd tegen zijn broer ge steund door zijn vader, die de rechter duidelijk maakte dat zijn zoon 30 jaar voor het bedrijf heeft gewerkt. De jongste broer verdedigde zich door erop te wijzen dat een groot deel van de chauffeurs die bij het bedrijf in dienst zijn achter hem staan. LEIDEN Een 64-jarige automobilist uit Leiderdorp heeft gisteravond een flinke aanrijding veroorzaakt op de Hoge Rijndijk. Twee mensen raakten gewond en drie auto's liepen schade op. De Leiderdorper werd met een hoofdwond overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis, een 26-jarige Leiderdorper brak zijn been en werd naar hetzelfde hospitaal gebracht. Het ongeluk gebeurde rond half acht. De 64-jarige hield volgens de politie onvoldoende rechts en kwam in bot sing met de auto van de 26-jarige Leidenaar. Door de klap schoof diens auto tegen een geparkeerde wagen langs de kant van de weg. u«to Hieico Kuiper» LEIDEN - Voor de negentiende maal organiseert de Leidse Studen ten Kanovereniging Levitas op zon dag 7 april de Tijdrace', een kano wedstrijd over verschillende afstan den. De ervaren kanovaarders kunnen afstanden van 10 en 20 kilometer va ren rond de gemeente Leiderdoro Levitas houdt 19e kanowedstrijd (via de Zijl, Rijn, Does en Dwarswe- tering). Voor beginners is er een parcours van 5 km uitgezet van het AC-restaurant in Leiderdorp over de Dwarswetering en weer terug. Deelnemers aan deze laatste race moeten hun eigen kano meenemen en moeten zich om 10.00 melden bij het Universitair Watersportcen trum aan de Dwarsweteringkade in Leiderdorp. Informatie: 070- 3402679 en 071-226407. Zo'n stijlvolle trenchcoat in 4 verschillende modekleuren kit, mauve, mais of zeegroen Normaal 179- WBL-directeur J. Boggia beves tigt deze uitspraak. "Onze bestuurs leden stellen zich loyaal op. Tijdens de vergadering in juni wordt beslo ten of de begroting van de renovatie acceptabel is. Dan valt een defitief besluit". Als alles volgens plan verloopt kan in het najaar de eerste spade de grond in voor de verbetering en uit breiding van het kabelnet. Er ko men twintig tot dertig kanalen. Hoe lang het werk precies gaat duren is nog onbekend. Ouderenwerk houdt open dag in Merenwijk LEIDEN De Ouderen Activitei ten Commissie van het diensten centrum Merenwijk houdt woens dag 17 april een open dag. Ter gele- LEIDEN - De Woningbouwvere niging Leiden (WBL) wil de in spraak voor haar bewoners verbe teren. Daarom wordt de verkie zingsprocedure aangepast voor de Algemene Vergadering (AV), waarin de leden zitting hebben. De meest opvallende verande ring is dat de AV-leden niet meer per complex worden gekozen. Tot nu toe komen de vertegen woordigers uit 32 wijken, die veelal overeen komen met de ver schillende woningblokken. Dit leidde ertoe dat in de vergaderin gen veel werd gepraat over de problemen in bepaalde com plexen. Dit behoort eigenlijk tot de verantwoordelijkheden van de bewonerscommissies. In de le denvergadering hoort algemeen beleid ter discussie te staan. De WBL krimpt daarom het aantal van 32 wijken in tot 14. Ze hoopt hiermee te bewerkstelligen dat de AV-leden de belangen van de vereniging en individuen beter scheiden. Op die wijze hebben strubbelingen op complex-ni veau minder invloed op de AV- verkiezingen. In de huidige situa tie gebeurt het dat huurders uit onvrede met bepaalde maatrege len weigeren de ingewerkte AV- leden opnieuw te verkiezen. De Algemene Vergadering gaat vijftig leden tellen. Per wijk wordt bekeken welk aantal wo ningen er staat, aan de hand hier van wordt berekend hoeveel be woners kunnen worden gekozen. De zittingsperiode wordt ver lengd van drie naar vier jaar. Na twee jaar zijn tussentijdse verkie zingen mogelijk om opengevallen plaatsen in te vullen. Nu is dit on mogelijk, waardoor bepaalde complexen niet meer zijn verte genwoordigd in de ledenvergade ring. Van de zestig leden die in 1988 werden gekozen, zijn er nu nog maar veertig over. Ten slotte is het met ingang van de volgende verkiezingen, die op 20 november worden gehouden, niet meer nodig dat kandidaten namen overleggen van vier bewo ners die hen steunen. Velen erva ren dat 'handtekeningen jagen' als zeer vervelend. Met deze veranderingen blijft de WBL nog wel minder demo cratisch dan de andere Leidse wo ningbouwverenigingen. Daarvan kunnen alle bewoners lid wor den, en hebben stemrecht in de ledenvergadering. Bjj de WBL is dit niet het geval. Hier kiezen c ca gemiddeld honderd bewoners één vertegenwoordiger die in de AV hun belangen moet verdedi gen. Deze leden zijn volgens de statuten en het huishoudelijk r gelement niet verplicht zich te verantwoorden tegenover hun kiezers. Met name de Stichting Welzijn uitte onlangs nogal wat kritiek op de volgens haar on-democrati- sche structuur. "Het verschijnsel dat mensen steeds mondiger en kritischer worden vindt onvol doende weerklank. De oorzaak is een gebrek aan democratische structuur waarbij bewoners rechtsreeks invloed kunnen uit oefenen", aldus een publicatie in de Welzijn-uitgave 'Wonen of Wij ken' van november 1990. LEIDEN - De Merenwijk houdt haar eigen kabelnet voor radio en televisie. De exploitatie blijft in handen van de Stichting Kabelnet Merenwijk. Een motie van de woningbouwverenigin gen om de exploitatie over te dragen aan Stadskabei, heeft het in een vorige week gehouden bestuursvergade ring niet gehaald. Stadska- bel beheert het kabelnet in de overige delen van Leiden. Dit betekent volgens voorzitter Van Gelder van de SKM dat het licht de finitief op groen staat voor een in grijpende vernieuwing van het ver ouderde kabelsysteem in de Meren wijk. De voorstanders van overna me door Stadskabei zouden hebben toegezegd zich loyaal op te stellen, nu hun motie het niet heeft gehaald. De verwachting is dat binnen twee maanden exact bekend is wat de ingreep gaat kosten. Dan komt er ook duidelijkheid over de prijs die de abonnees moeten betalen voor hun kabelaansluiting. Het bestuur van de SKM heeft steeds volgehou den goedkoper te kunnen werken dan de Stadskabel. De laatste be strijdt dat. Met het verwerpen van de motie lijkt een einde gekomen aan een roerige periode voor het SKM-be- stuur. Begin dit jaar zette J. Olivier, een van de bestuursleden een fron tale aanval in op de stichting. Hij be schuldigde zijn mede-bestuursle den van on-democratisch gedrag en pleitte ervoor de SKM op te heffen en over te laten nemen door Stads kabel. De woningbouwverenigingen steunden Olivier. Daarom was de het de vraag wat het standpunt was van de verschillende verenigingen van eigenaren in de wijk. Tijdens de vergadering vorige week bleek dat alleen de vereniging van eigenaren Duin en Dalen de SKM wil zien ver dwijnen. Dit betekende'dat de SKM met een zeer nipte meerderheid (53 te gen 48) toestemming kreeg de acti viteiten voort te zetten. Vervolgens is uitgebreid gesproken over de ge volgen van deze uitslag. Volgens Van Gelder hebben de vertegen woordigers van de woningbouw verenigingen Leiden, De Sleutels, Ons Doel, De Goede Woning en de eigenaren van Duin en Dalen be loofd af te zien van verdere actie om de SKM de nek om te draaien. LEIDEN - Het bedrijf Elascon neemt aan het einde van deze week een definitief besluit over de ver huizing van de Zoeterwoudseweg naar de Agaatlaan. Dat deelde woordvoerder H. de Nie gistermid dag mee. Verder wilde hij weinig kwijt over de kwestie. "Als we een beslis sing hebben genomen, zullen we eerst onze eigen werknemers inlich ten. We zijn bezig het bedrijf sterker te maken en dat is niet de meest ge schikte periode om veel naar buiten te brengen". Het hoofdkantoor van het gevel- bekledingbednjf zou een nieuw on derkomen krijgen aan de Agaat laan. Wethouder T. van Rij (ruimte lijke ordening) zei vorige week tij dens een commissievergadering dat Elascon zou afzien van de verhui zing. Volgens De Nie is echter nog beslissing genomen. "Het wordt moeilijk", zei hij over de kansen dat de nieuwbouw doorgaat. Volgens de wethouder zou Elas con terugkrabbelen omdat de ge meente niet voldoende medewer king had verleend. Ook daarover wil De Nie geen mededelingen doen. Speelterrein Elascon verkeert al langere tijd in fi nanciële problemen. Het bedrijf was tot oktober 1990 eigendom van de Hollandse Constructie Groep (HCG). Omdat dit bedrijfsonder deel met verlies draaide, wilde HCG het afstoten. Elascon werd overge nomen door metaalbedrijf Dam- trade. De produktie-afdeling ver huisde naar wandbeplatingenfa- briek H. van Dam in Ridderkerk, een dochteronderneming van Dam- trade. De directie en de andere afde lingen met in totaal 20 werknemers, bleef achter in Leiden. Het bedrijf wilde een nieuw pand laten bouwen op een groenstrook aan de Agaatlaan. Omwonenden hadden daartegen bezwaar, omdat er al zo weinig groen is in de wyk en er geen speelplekken zijn voor hun kinderen. Ze beloofden hun bezwa ren in te trekken als de gemeente een speelterrein aanlegt. De gemeente stelde vervolgens het besluit over de goedkeuring van het bouwplan een week uit, om te bekijken of er een speelplaats kan komen. In eerste instantie werd ge probeerd van Elascon een financië le bijdrage te krijgen voor de aanleg van een speeltuin, maar dat lukte niet. Het college van B en W besloot 25.000 gulden van de grondop- brengst te gebruiken voor dit doel. Bewoners gingen langs bij onderne mers in de buurt. Verschillende van hen zegden een financiële bijdrage toe. Ruzie in garage LEIDEN De 34-jarige eigenaar van een garagebedrijf aan de Zijl- singel heeft gisteren aangifte ge daan van vernieling. De man had in zijn zaak ruzie gekregen met een 38- jarige Leidenaar, die zijn auto zou inruilen. Er was een prijs afgespro ken en daarover was een contract gemaakt. De garagehouder vond de prijs achteraf echter te hoog en krabbelde terug. Volgens de 'kleine lettertjes' op de papieren kon hij het contract eenzijdig verbreken. Daarop ontstak de 38-jarige man in woede. Hij gooide een rek om waardoor een fonkelnieuwe auto blik- en lakschade opliep. Verder dreigde hij de ruiten van de auto's die voor de zaak staan, in te gooien. De garagehouder stapte vervolgens naar de politie, die de 38-jarige man zal verhoren. Gereedschap weg LEIDEN Gereedschap met een totale waarde van 13.000 gulden is in het Paasweekeinde ontvreemd uit een pand aan de Steenschuur. Een 37-jarige aannemer heeft giste ren aangifte gedaan van de diefstal. Zijn bedrijf is bezig met renovatie van de woning. De daders hebben volgens de politie met bruut geweld de toegangsdeur opengebroken om binnen te kunnen komen. Ze na men onder meer een grote zaagtafel mee. GEBROKEN POLS - Een 21-jan- ge fietsster uit Leiden heeft gisteren een gebroken pols opgelopen bu een aanrijding op het Levendaal. De vrouw werd geschept door een 32- jarige automobilist die de inrit van een garagebedrijf wilde oprijden. Hij zag de vrouw die op het fietspad reed over het hoofd. LEIDEN Reizigers die op de nachttrein ston den te wachten, waren vanochtend in alle vroeg te getuige van de eerste nachtelijke werkzaam heden voor het nieuwe Leidse station. De komende drie maanden wordt 's nachts ge werkt aan de aanleg van zogeheten hulpbrug gen onder de perrons. Die dragen als het ware het spoor, zodat onder de grond kan worden ge graven. De voetgangerstunnel onder de sporen wordt namelijk verbreed. Het is de bedoeling dat allerlei winkeltjes komen in de tunnel onder het nieuwe station. Voor de aanleg van de hulpbruggen moeten stalen palen de grond in. Dat gebeurt met ma chines die op de spoorbaan staan, 'en het is erg lastig als dan treinen rijden', verklaart woord voerder N. Smit van Articon, het Amersfoortse bedrijf dat de werkzaamheden in opdracht van de NS verricht. In de zomer kan onder de grond worden ge werkt aan de verbreding van de voetgangers tunnel. "Daar merken de reizigers niets van", verzekert De Smit. Wanneer de tunnel klaar is, is nog niet bekend. Er worden ook voorbereidingen getroffen voor de aanleg van twee extra sporen voor treinen naar Den Haag en Schiphol. De reizigers onder vinden volgens Smit voor het eerst hinder van dit karwei in het laatste weekeinde van april. Dan worden de drie middensporen niet ge bruikt, zodat treinen van andere sporen vertrek ken dan gebruikelijk. Er vallen geen treinen uit. De aanleg van de extra sporen 9 en 10 voor de treinen naar Den Haag en Schiphol kunnen vol gens Smit pas in november '92 worden aange legd. "Er worden steeds nieuwe stappen gezet, maar het gaat allemaal niet zo snel", aldus Smit. (foto Hlelco Kuiper») genheid van het 5-jarig bestaan van het aktiviteitengebouw aan Rosmo len 6 is het gebouw van 10.30 tot 12 uur en van 14 tot 15.30 uur geopend. Op deze dag kan iedereen van 55 jaar en ouder zich ook inschrijven voor cursussen en aktiviteiten als bridgen voor niet-rokers, yoga, ori gami, zang, sjoelen, bingo, gym en handvaardigheid. In september be gint het nieuwe cursusseizoen. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15