m. Hockeysters weer vol zelfvertrouwen IJshockeyteam zit vol met frustraties Davis Cup-team VS redt het net Berkhout nog in de race op Unicum- toernooi Korfballers niet in vorm OPVALLEND AANWEZIG DINSDAG 2 APRIL 1991 PAGINA 23 MÜNCHEN (GPD) Het behalen van de wereldtitel vorig jaar mei in Sydney heeft bij het Nederlands vrouwen-hockeyteam sportief gezien in alle opzichten bevrijdend gewerkt. De twijfel na de teleurstellende verrichtingen bij de Olympische Spelen in Se oul in '88 (derde) en de Champions Trophy in Frankfurt (vijfde) heeft weer plaatsgemaakt voor zelfvertrouwen, vastberadenheid en vooral ontzag bij de rest van de wereldtop. Alleen de (hernieuw de) knieblessure van Lisanne Lejeune speelt er als onzekere factor doorheen. In Munchen, ploeg het Paasweekeinde overtui gend, ongeslagen en in een ontspan- sfeer winnaar werd de nationale die van de overige toonaangevende hockeynaties. Alle opponenten Nederland in de Beierse hoofdstad met de sterkste poule-participant vierlandentoernooi, straalden de Duitsland voorop beginnen vol- sterren (nog) niet zoals in Australië. Maar de gouddelfsters deelden op het kunstgrasveld van de bundes- ligaclub Roth Weiss München een paar ontnuchterende tikken uit aan Engeland (4-1), Spanje (3-0) maand op de EK in Brussel (1 tot en met 12 mei) in de halve eindstrijd worden verwacht. „Van deze overwinningen-reeks gaat een psychologisch effect uit", stelde bondscoach Roelant Olt- mans naderhand tevreden vast. „We hebben onszelf en de concur rentie laten zien dat we nog steeds de sterksten zijn. Dat is de meer waarde van dit toernooi. Veel wed strijden waren aardig, maar niet briljant. De scherpte moet nog ko men en er dienen links en rechts za ken te worden verbeterd. De ko mende maand gaan we daar aan sleutelen", aldus de Oegstgeeste- Lisanne Lejeune, alleen tegen Engeland van de partij, durfde een stapje verder te gaan. „Een jaar na het WK", wist de 27-jarige strafcor nerspecialiste, „blijkt op een sterk evenement als dit waar we staan in Europa: aan de top met een behoor lijke voorsprong op de rest". En dat met een voorbereiding, die geen enkele verhouding staat tot gende maand met meer dan het dubbele aantal interlands in de be nen (ruim twintig) aan de EK dan de tweevoudige titelverdediger. Bui ten een toernooi (half december) en oefenstage in Spanje (eind janu- botsing (München) en een paar 'overblijfdagen' in Papendal en in Tilburg. De komende twee weken zijn er zelfs geen centrale trainingen in Amstelveen, omdat de hoofdklasse clubs met nog twee slotronden te gaan de beschikking willen hebben over de internationals. Die afspraak dateert van het begin van het sei zoen, maar toen was uiteraard niet te voorzien dat de competitie in deze fase (met Amsterdam als landskampioen) al beslist zou zijn. Omdat de hockeybond niet aan de overeenkomst wil tornen, trekt Olt- mans de komende veertien dagen uit armoede het land in om de speel sters in hun vrije tijd individueel klaar te stomen. Met de trainers van Amsterdam (Donald Drost), HGC (Hans Jorritsma) en MOP (Gijs van Heumen), de hofleveranciers van Oranje, wil de technisch leider gaan praten of er toch niet wat meer speelruimte voor hem te creëren valt in die loze en verloren periode. De aanvoerder van het Franse Davis Cup-team, Yannick Noah (rechts), is blij met Henri Leconte en andersom. MEXICO STAD (Rtr) - Het Ameri kaanse Daviscupteam is in Mexico Stad met holle ogen aan een vroeg tijdige uitschakeling ontsnapt. In plaats van de vooraf rondgebazuin de 5-0 werd het maar net 3-2. In de ijle lucht op 2300 meter raakte niet alleen Amerika's succesvolste ten nisser van de laatste weken Jim Courier geen bal; ook de overige teamleden hadden de grootste moeite zich aan de omstandigheden aan te passen. Twee van de drie Amerikaanse winstpartijen gingen over de volle vijf sets. Allereerst in het dubbelspel, waarbij de Wimbledonkampioenen Rick Leach en Jim Pugh ruim vier uur nodig hadden om Lonardo La- valle en Jorge Lozano er met 6-4 4-6 7-6 (7-2), 6-7 (3-7) 6-4 onder te hou den. Een dag later gebruikte Brad Gilbert tegen Luis Herrera nog eens drie en een halfuur: 4-6 6-3 7-5 3-6 6- 3 om er het beslissende derde punt uit te slepen. Hoe benauwd de ont snapping was geweest, bewees La- valle nog eens in het laatste enkel spel tegen Courier: 6-4 6-7 (2-7) 7-5. In de kwartfinales treedt het Amerikaanse team aan tegen Span je. Dat het er dan heel anders aan toe kan gaan, bewees Duitsland. In de eerste ronde wonnen Becker en co slechts met 3-2 van Italië. Afgelo pen weekeinde werd in Berlijn wei nig heel gelaten van Argentinië: 5-0, waarbij alleen het dubbel Jelen- /Stich zich flink moest inspannen. De geïnspireerde Michael Stich in geen enKeie vernouaing iiaai lui van in uie en veiiuieu penuue. vaile en Jorge Lozano er met 6-4 4-6 De geïnspireerde Michael Stiel LEIDEN - De meeste regionale ten- man: 6-3, 6-3. Berkhout was te sterk afgeserveerd door Edwin Kiene: 6- ressante aanvullingen in haar ach nissers hebben de kwalificatiereeks voor Jacqueline Paauw (6-4, 6-1). 0, 6-2. Karin Croese kreeg bij de terhoofd. Inmiddels hebben Fred van het Noorlander Paas-toernooi Saskia Paauw kon het niet bolwer- vrouwen nog duidelijker kloD van die Sauer. Jorn Dankaart en Mik< LEIDEN - De meeste regionale ten s hebben de kwalificatiereeks het Noorlander Paas-toernooi op het park van Unicum gisteren niet overleefd. Bij de vrouwen won nen alleen Cindy Berkhout en Mar quérite Patiwael hun partij in de eerste ronde. Vandaag kunnen zij zich plaatsen voor het hoofdschema dat maar zestien namen telt. Marco van Trigt is bij de mannen nog in de 6-3, 6-3. Berkhout was te sterk Jacqueline Paauw (6-4, 6-1). Saskia Paauw kon het niet bolwer ken tegen Patries Dallinga die ook in twee sets won (6-4, 6-3). Marco van Trigt had geen kind aan J. Has- linghuis die hij geen game gunde. Het hoofdtoernooi van het twee sterren A-toernooi bleek wel te ver weg voor Robert Paul Hartwijk die met een wild card binnenkwam. De jonge Unicummer, die dit seizoen zijn opwachting maakt in het twee de team van de hoofdklasser, werd afgeserveerd door Edwin Kiene: 6- 0, 6-2. Karin Croese kreeg bij de nog duidelijker klop K. de Smit. De leerlinge uit de Dek ker-school - ook bezitster van een wild card - maakte geen enkele ga- Alphenaar Onno Guineau moest Richard van Diermen voor laten gaan (3-6, 1-6). Wedstrijdleider Lies Klumper heeft trouwens voor het deelne mersveld van hoofdtoernooi dat morgen begint nog een aantal inte ressante aanvullingen in haar ach terhoofd. Inmiddels hebben Fred die Sauer, Jorn Dankaart en Mike Oosterveen al te kennen gegeven dat ze een wild card wensen voor het toernooi. De toernooileiding maakt overigens pas vanavond, als ook de loting plaats heeft, de geluk kigen bekend. Met Sauer - nummer 17 van Nederland - en Jorn Dankaart (vorig jaar verliezend fi nalist) wint het veld behoorlijk in aantrekkingskracht. Ook Jacque line van Wijk wordt nog benaderd voor een plaatsje via een wilde kaart. LJUBLJANA (ANP) - Het Nederlands ijshockeyteam stevent in Joegoslavië af op een sportief faillissement. Als curator wenst technisch directeur Larry van Wieren, wiens contract officieel tot medio 1992 doorloopt, na het wereldkampioenschap voor B-lan den wellicht niet te fungeren. en de gedegen Boris Becker waren een klasse te sterk voor hun indivi duele tegenstanders. Opvallend was de inbreng van de Becker-clan: Niki Pilic, tegenwoordig privé coach, zette even zijn pet van bondscoach op en privé-manager Ion Tiriac baatte het gebeuren in de Deutschlandhalle financieel uit: één miljoen mark winst bij een om zet van 4,5 miljoen mark. Ook Joegoslavië plaatste zich voor de halve finales. In Praag vier den Goran Ivanisevic en de terug geroepen Slobodan Zivojinovic het eerste Daviscupsucces tegen Tsjechoslowakije in 45 jaar. Na de 1- 1 van vrijdag werden de volgende drie partijen door de Joegslaviers gewonnen. Ivanisevic zorgde zon dag met 6-3 3-6 7-6 (7-4) 3-6 6-4 tegen Karei Novacek voor de beslissende Frankrijk won de wegens de golf oorlog uitgestelde ontmoeting te gen Israël met 5-0. Duitsland komt uit tegen de winnaar van de wed strijd Verenigde Staten - Spanje, die van 14 t/m 16 juni in de Verenigde Staten wordt gehouden. Intussen is er iets meer zicht ge komen op de tegenstanders, die het Nederlands Daviscupteam kan tref fen op weg naar promotie. Israel en Mexico voegden zich bij de eerdere verliezers van de eerste ronde: Ca nada, Nieuw-Zeeland, Italië, Zwe den, Oostenrijk en Belgie. Deze acht loten voor de play-off ronde van 20 t/m 22 september tegen de i de regionale zones. De twee nederlagen tegen Frank rijk (1-9) en Oostenrijk (4-6) tijdens het Paasweekeinde hebben de wils krachtige Nederlandse Canadees aan het twijfelen gebracht. Het her stel dat zich na de blamage tegen Italië (0-13) in het duel met Noorwe gen (0-4) aankondigde, zette zich zondag niet door in de derde wed strijd. Ontgoocheld stelde Van Wie ren in Ljubljana na de afstraffing te gen Frankrijk zijn positie ter discus- „Op deze manier heeft het voor mij geen zin als bondscoach door te gaan", sprak de 44-jarige oud-inter national ontredderd. „Ik ben diep teleurgesteld. De spelers willen wel, maar kunnen niet. Het is een menta le kwestie. Ik begin me af te vragen of ik het als coach wel goed doe. Het is nu echter nog te vroeg om ingrij pende conclusies te trekken." Kritiek Gisterochtend na de training uitte Van Wieren in een groepsgesprek harde kritiek op de spelers. „Ik heb ze verteld, dat ik het gevoel had dat ik belazerd werd. Ik heb daarbij en kele namen genoemd. Van de be treffende spelers kwam geen weer woord. Ook reageerde niemand op mijn vraag wat er in de voorberei ding was fout gegaan of wat anders moet tijdens het toernooi. Dat was voor mij het bewijs, dat het pro bleem bij de spelers lag. In de wed strijd tegen Noorwegen heeft de ploeg zich gerevancheerd voor de wanprestatie tegen Frankrijk. Jam mer dat de beloning in de vorm van een overwinning is uitgebleven. In de laatste drie wedstrijden hoop ik dezelfde vechtlust bij de spelers waar te nemen. Op basis daarvan neem in de beslissing of ik aanblijf als bondscoach." De tussenbalans van Oranje ziet er hoe dan ook triest uit. De vier ne derlagen in de openingsweek tegen de sterkere landen waren ingecal culeerd, maar dat het krachtsver schil zó groot zou zijn, had niemand verwacht. Met de veelzeggende doelcijfers 5-32 bungelt de ploeg ho peloos onderaan in de B-groep. De kans op kwalificatie voor de Olympische Spelen, verbonden aan een plaatsje bij de eerste vier. is in een vroegtijdig stadium verkeken. Het toernooi dreigt een herhaling te worden van de treurige nederlaag serie vorig jaar in Frankrijk. Met één schamel puntje (tegen Japan) en een doelsaldo van -29 degradeer de Nederland beschaamd naar de C- groep. Het wegvallen van de DDR be zorgde Oranje een papieren promo tie. die achteraf gezien wellicht be ter achterwege had kunnen blijven. Het toernooi in Joegoslavië levert voorlopig louter frustraties op. TILBURG - Het Nederland zaal- korfbalteam heeft de juiste vorm nog niet gevonden. In de laatste oe fenwedstrijd voor het wereldkam pioenschap m Belgie werd gister middag in Tilburg moeizaam ge wonnen van de nieuwe hoofdklas ser SDO. Pas in de slotfase schoot Oranje met scherp: 16-8. Bondscoach Crum heeft aan de vooravond van het WK nog grote zorgen. Het schot van Heemskerk bijvoorbeeld miste nog de zuiver heid. De speler van Fortuna werd in de pauze gewisseld. Daarvoor had hij getekend voor slechts een tref fer. De vervanging betekende een vingerwijzing voor de opstelling van de ploeg in Belgie. Crum heeft vijf gelijkwaardige mannen voor vier posities. In Tilburg koppelde hij in de eerste helft Van der Zee aan Heemskerk en Wolsink aan Steen bergen. Na de rust werden de twee tallen Van der Zee/Steenbergen en Wolsink/Mulders het veld inge stuurd. De wissel van Heemskerk had aanvankelijk een averechts effect. SDO kwam van 7-4 terug tot 7-7. Tot groot plezier van de 750 fans. die een sensatie roken. Direct daarna echter schroefde Oranje het tempo op en werd SDO volledig over speeld. Daarbij tekenden Wolsink en Mulders samen voor vijf goals. Crum kan nog een paar wedstrij den experimenteren. In Belgie be gint Nederland met een reeks wed strijden tegen ontwikkelingslanden op korfbalgebied. Pas op de slotdag van het toernooi, in de finale tegen rivaal België, moet het achttal er echt staan. Frank Rijkaard, in NRC Han delsblad: „Ik heb er recht op, op mijn ma nier naar geluk te zoeken. Mijn ei gen wed'in te slaan. Door missers wordt de film van het leven duide lijk. Dat het ergens voor nodig is. Ik ben heus geen gelukszoeker, ik loop niet mijn eigen schaduw ach terna. Ik kies de dingen die ik fijn vind te doen". Frank Rijkaard, in Het Pa rool: „Je leert van missers, van nare ervaringen; die maken je rijker, figuurlijk gesproken dan. Je be grijpt de film van het leven beter; ziet het doel. Profs willen posi tief werken, net als ieder ander die plezier heeft in zijn beroep". Ajax-voorzitter Michael van Praag, in Man: „Het gedrag van supporters probeert het Ajax-bestuur in goe de banen te leiden door zelf te la ten zien dat je op een fatsoenlijke manier bezig bent. Ajax moet geen voorzitter hebben die zich als een boer gedraagt". Maradona, in Sport Interna tional: „Ook nu zal het geld me door de problemen helpen. Een arme man in de problemen heeft het slechter dan een rijke voetballer met pro blemen". Fernando Signorini, huis vriend van Maradona, in Sport International: „Gullit is een veel sterkere per soonlijkheid. Die draagt een on derscheiding op aan Nelson Man dela. Daar zal Maradona nooit aan denken. Oorlog in de Golf? Het interesseert hem geen bal. Ja, hij loopt met de vlag van de zuide lijken uit de Amerikaanse burger oorlog. Die vlag gebruiken som mige Ilaliaanen als symbool in hun strijd tegen het rijke noorden. Diego loopt met die vlag, die wat mij betreft staat voor prostitutie, drugs, mafia, camorra en vals heid. Dat is typisch de sfeer van Maradona. Die hele verbonden heid, die solidariteit met het zui den, dat is allemaal fake". Tennis-bondscoach Stanley Franker, in NRC Handelsblad: „Mensen van vroeger zouden veel gemakkelijker de top kunnen halen dan tegenwoordig omdat er veel meer discipline in de maat schappij bestond toen zij opgroei den. De huidige spelers hebben het twee keer zo moeilijk. Want ze moeten een Montesson-opleiding ombuigen tot een commando-trai ning". Rinus Michels op de vraag of Amsterdam ten onder dreigt te gaan, in Het Parool: „Meneer, ik weet van geen on dergang af. Dus wat moet ik zeg gen? Ik kom weinig in de stad, als u daarmee het centrum bedoelt. Dus ik heb weinig binding met het stadsleven, om het zo te zeggen. En zo ja, zo'n kwestie ligt natuurlijk erg genuanceerd. Het is maar wel ke bril je opzet. Kijk, we hebben in deze wereld en in onze metropolen te maken met een tendens van vui ler worden en zijn. Dat ligt echter niet aan de grote stad, maar aan de zelfdiscipline van het individu in het algemeen. Die wordt er niet beter op". RBC-spits Pierre van Hooijdonk in Voetbal Interna tional: „Ze hebben me ook al eens met z'n allen in mijn ballen geknepen nadat ik gescoord had. Dat is voetbalhumor". De aan een rentree werkende dammer Harm Wiersma in De Volkskrant: „Tsja, waar ben ik mee bezig? Een van mijn belangrijkste acti viteiten is metalen weg krijgen uit de Sovjet-Unie. Daar zit handel in. En dan zit ik nog in de gokau- tomatenhandel en, ook niet onbe langrijk, ik ben ver gevorderd met het opzetten van een casino in Minsk". Tafcltennister Bettine Vries- ekoop in Sport International: ..Ik kijk iemand aan met een do delijke blik. Zo van: ik vreet je op. Maar düt is niet persoonlijk ge richt". FC Groningen-voetballer Milko Djurovski in De Krant: „Ik zou mijn twee zoons nooit toestemming geven om prof te worden". Feycnoord-voorzitter Martin Snoeck in De Krant op Zondag: „Voor volgend seizoen is er vijf tien miljoen beschikbaar". Wielrenster Leontien van Moorsel in Nieuwe Revu: „Ik ben wel trots op mijn figuur. Maat 34. 36. Ik ga lekker strakke broeken dragen en korte rokken. Is toch leuker dan dat ze bij de fi nish staan met een spandoek 'Tien met haar dikke reet gaat als eerste over de meet". Ongeval (1) De Paasraces op het Circuit Zandvoort zijn overschaduwd door een ongeval met dodelijke afloop. De Duitse coureur Oliver Heimann, net 22 geworden, raakte zaterdag tij dens de trainingen zwaar gewond, toen hij op een stilstaande wagen botste. In een ziekenhuis in Haar lem overleed hij even later aan zijn verwondingen. Heimann reed in de Vendorado- bocht op de bolide van de Hagenaar Yok Sing Huang, die kort tevoren was 'gespind'. De onfortuinlijke Duitser zag ondanks de vlagsigna- len van baanofficials geen kans het op de ideale racelijn staande obsta kel te ontwijken. Direct na het onge val schoten van verschillende kan ten hulpdiensten toe. Door de klap was de rijder be klemd geraakt en diende met de meeste zorg uit zijn benarde situatie bevrijd te worden. Van begin af was duidelijk dat de verwondingen zeer ernstig waren van de Duitser, die per ambulance ijlings naar het Haarlemse Elisabeth Gasthuis werd gebracht. Daar is de medische staf nog ruim een half uur bezig geweest met de reanimatie van het slachtof fer. Zonder resultaat. Korte tijd la ter overleed de rijder uit Wiesbaden aan de gevolgen van zijn verwon dingen aan de nek en de inwendige bloedingen. Ongeval (2) Direct na het bekend worden van het ongeval met dodelijke afloop or ganiseerde de Nederlandse Auto- rensport Vereniging een persconfe rentie. Een zichtbaar aangeslagen secretaris Wim Vreeken reconstru eerde nog eens het gehele voorval en concludeerde dat, mede door de goede communicatie-apparatuur, de hulpdiensten snel en adequaat waren opgetreden. Aan de hand van de verschillende getuigenverklarin gen werd vastgesteld dat de Yok Sing Huang, tegen wiens bolide Heimann was opgebotst, geen en kele blaam trof. Na overleg met de familie en de teamleiding van de omgekomen rij der werd besloten de trainingen en de wedstrijden gewoon door te la ten gaan. Het laatste ongeval met dodelijke afloop op Zandvoort vond ruim tien jaar geleden plaats. In 1979 kwam de legendarische Rob Slotemaker als gevolg van een crash op het circuit om het leven. Een jaar later raakte de Duitser Hans Georg Burger met zijn Tiga- BMW Formule 2 tijdens een op warmronde van de baan en over leed enige dagen later aan c^e gevol gen van zijn verwondingen. Burgemeester Hermans van Hillegom gooide gistermiddag een (tennis)balletje op. De eerste burger opende daarmee het vernieuwde park van de Hillegomse Tennis Club (HTC). Zeven van de negentien buitenbanen zijn daar nu van verlichting voorzien. Dat betekent vooral dat de vele recreanten van de club nu in de avonduren aan hun trekken komen. HTC had de lichtmasten hard nodig want met 1676 leden is de club qua ledenaantal de tweede vereniging van Nederland, na Heerhugowaard. Daarnaast kan de groundsman nu serieus gaan werken aan het groen tussen de banen. Hij heeft tien jaar lang gesukkeld met de bebossing, maar heeft nu een beplanting gekregen met een 'oppervlakkige' wortel, zodat de banen binnen een jaar beschut zullen liggen. Niet onhandig daarbn is een compleet nieuwe besproeüngsinstallatie die computergestuurd is. De kosten van de complete renovatie in Hil legom worden gedragen door de Hillegomse Tennisstichting die een en ander betaalt uit de huurpenningen van de tennishal op het park. «(0|0 t^i, zuydrrduii» heeft zelf ook meer vragen dan ant woorden. „Ik wil weten wat PSV wil". Negentien competitie-wedstrij den op rij speelde De Jong dit sei- Hij deed dat zo goed. dat bondscoach Rinus Michels hem bij Orarge haalde. De Jong deed twee keer mee en blonk twee keer uit. Tot de donkere all-rounder bij PSV plotseling op de bank kwam te zit- Daar zit hij zich nu al weken te verbijten. Het nieuwe, tweejarige contract wacht ondertussen op zijn handtekening. „Maar ik teken op deze manier niet. Ik wil niet zonder reden en zelfs zonder dat ik iets hoor aan de kant worden gescho ven. Ik heb op m'n kans gewacht, ik heb m'n kans gekregen en ik hem m'n kans genakt" Hij hoort nu dat Gerets niet het eeuwige leven heeft. Zaakwaarne mer Rob Jansen: „Hij begrijpt er he- le-maal niks meer van. Gerets be paalt kennelijk zelf wanneer hij speelt en hoe lang. Maar Jerry vindt dat hij Gerets al lang het elftal uit heeft gespeeld. Ik vraag me af hoe lang Jerry rustig blijft". Mokken Dat wordt een leuk gesprek, van daag in het PSV-stadion. Kees Ploegsma en Jerry de Jong zitten er aan tafel. Ploegsma wil weieens we ten wat De Jong wil. Maar De Jong Naam: Arco Korpelshoek. Club: Rijnsburgse Boys. Leeftijd: 26 jaar. Beroep: bloemenmedewerker. Hoewel Arco Korpelshoek het afgelopen Paasweekeinde 180 mi nuten het doel van de Rijnsburg se Boys diende te verdedigen, maakte de vervanger van vaste keeper Jan Blankenspoor er 135 vol. En dat met weinig succes; za terdag tegen Bennekom kon hij vier keer vissen en gisteren weer één keer. Bovendien was het in de bekerwedstrijd de omgekeerde wereld, omdat Jan Blankenspoor in het veld kwam, nadat Arco Korpelshoek achter was geble ven in de kleedkamer. Niet met een blessure, maar wel met twee boekingen op zak. Hoe vaak verdedig Je het doel van het eerste elftal van Rijns burgse Boys? "Elke keer als Jan Blanken spoor niet kan keepen vanwege een blessure. Normaal sta ik in het tweede elftal, maar nu Jan met een vervelende blessure zit, sta ik erin". Wat gebeurde er gisteren in bet duel tegen AS WH met je? "Nou. we kregen een straf schop tegen. Die speler van AS- WH (Ronald van Sliedregt; red) legt de bal een meter naast de stip. Ik zeg tegen de scheids 'kijk er effe naar' en loop naar hem toe. Toen floot die scheidsrechter en scoorde die speler. Ik stond niet op mijn lijn, dus die penalty had nooit genomen mogen worden". En toen? "Ik kreeg een boeking wegens commentaar op de leiding. In de rust kon ik mijn mond niet hou den. Daarom zei ik 'waarom luis ter je nou niet naar mij' met nog een paar vloeken Toen zei de scheids dat ik in de kleedkamer mocht blijven". Toen nam keeper Jan Blan kenspoor. ingevallen voor spe ler Fred Bodaan jouw plaats in en wordt het 2-0. Slaap je dan nog wel? "Ja, ik slaap vanavond lekker. Ik heb in de bus naar huis een koptelefoon opgezet en het ver werkt. Iedereen in de bus kwam even vragen wat er nou precies gebeurd was. Ik denk dat het door frustaties. stress, overspan ning en de druk van buitenaf mis is gegaan Ik ben altijd zenuwach tig als ik in het eerste sta. Die druk om te presteren". Was dit Je rrrsfe uitsluiting? "Nee, in het begin van de com petitie ben ik er bu het tweede er- uitgestuurd voor het neerhalen van een doorgebroken speler Toen ik net terug was van die schorsing liep ik weer een boe king op. Verder zgn er tot van daag (gisteren, red.) geen meer ge volgd". Wie verdedigt het doel vol gende week tegen DOSK "Ik ga ervan uit dat ik het doel nog verdedig, omdat de strafcom- missie deze week niet bijeen komt Bovendien is het een be langrijke wedstrijd om van de de gradatieplaatsen vandaan te big- Hoe luidt Je bijnaam? "Hiele. Dat is omdat ik vroeger nogal wild uitkwam Nu is dat niet meer het geval. Althans vaak".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23