Grote drukte door 'meubeltoeristen' Filerijden op tweede paasdag in Leiderdorp en Zoeterwoude Haaswijkloop: 500 hardlopers Advocaat moet braderie Leiderdorp doorgang geven PONTJE VAART LAATSTE SEIZOEN Zoeterwoudse april-mopjes niet voor iedereen lollig DINSDAG 2 APRIL 1991 REGIO LEIDEN Overzicht van het Leiderdorpse Meubelplein vanuit de lucht. Helemaal rechts de bomvolle parkeerterreinen van De auto moest gisteren al ver vóór het Meubelplein worden achtergelaten. Te voet legden de meubelliefhebbers het plein zelf. Links voor: bij de buren is alles, dat niet is afgezet, ook snel volgelopen. Op de voorgrond een rij het laatste stuk af(toto Hii los M»«nl wachtenden op de Persant Snoepweg. (foto Hieico Kuipers) Van onze redacteur Eric-Jan Weterings LEIDERDORP/ZOETERWOUDE- RIJNDIJK - Grote drukte, tevreden winkeliers en een verkeersstroom die nog net in de hand is te houden. Dat is het beeld van de verkoopdag op Meu belplein Leiderdorp en de aan de Zoe- terwoudse Hoge Rijndijk verzamelde 'woongiganten' op tweede Paasdag. 'Meubelmania' met mate. De meeste meubelzaken in Leiderdorp hebben het druk tot 'verschrikkelijk druk'. Een woordvoerder-van Baalbergen, een van de grotere zaken aan het meubel plein, kan nauwelijks woorden vinden om zijn euforie te verklanken. "Het is hier werkelijk gigantisch, de balie in onze zaak is zelfs nauwelijks te bereiken. Alles wordt verkocht, van klein grut tot complete zit groepen. Het lijkt wel tweede kerstdag, toen was het net zo'n gekkenhuis". Speciale attractie bij Baalbergen is de Jan des Bouvrie-shop. De modelletjes van deze ontwerper sierden tot voor kort slechts het huis van prinses Christina en dito bekende kapitaalkrachtige Nederlan ders. Parkeerruimte Het enige probleem op deze winderige tweede paasdag lijkt de woordvoerder van Baalbergen het gebrek aan parkeerruimte. Hoewel recentelijk tussen hotel Ibis en het meubelplein een nieuw parkeerterrein werd aangelegd, staan de bermen van de toevoerwegen vol en ook in woonwijken in de buurt is geen plaatsje onbenut geble ven. "Ik hoop maar dat de politie een beetje coulant optreedt vandaag". En dat doet ze inderdaad, bevestigt de wachtcommandant van de rijkspolitie in Leiderdorp. "Met parkeerovertreders zijn we deze dagen erg soepel, het is tenslotte maar twee of drie keer per jaar zo druk". Wel heeft de politie de hele dag de handen vol aan het regelen van het verkeer. Vanaf het meubelplein richting rijksweg en Ha- zerswoude kruipt vrijwel de hele dag een stroom langzaam rijdende auto's. "Doordat we op de kruising van de Persant Snoepweg en de Engelendaal en de kruising bij de rijksweg het verkeer een beetje 'bijgeregeld' hebben, is de zaak steeds in beweging gebleven", weet de wachtcommandant. "We hebben uit het verleden de ervaring dat de koopdagen op tweede kerstdag en tweede paasdag de drukste zijn, dus we waren er op voorbe reid. Behalve een paar kleine filetjes is het allemaal redelijk verlopen". De politie in Zoeterwoude spreekt ook van een 'erg drukke dag', die nergens tot grote opstoppingen heeft geleid. Meubel zaken aan de Hoge Rijndijk - doorgaans al een overvolle verkeersader - hielden ook open cfag, waardoor het verkeer nog erger in de knel kwam te zitten. "Langzaam rij dend en stilstaand verkeer, zoals ze dat op de radio altijd omroepen", zegt een agent. "Maar hier is de zaak de hele dag min of meer in beweging gebleven". Rijndijk Een werknemer van Kwantum, een van de grotere zaken aan de Rijndijk in de buurt van de Heineken-brouwerij, constateert dat het 'heel erg druk" is. Parkeerproble men zijn echter uitgebleven. "Het parkeer terrein achter onze winkel is de hele dag vol geweest. We hadden daar een paar gas ten met walkie-talkie's staan, die de zaak een beetje hebben begeleid. Zo konden de meeste Idanten hun auto toch kwijt". Over de omzet heeft Kwantum deze dag niet te klagen, 'omdat de mensen veel klein spul meenemen'. "Je weet wel, kar petten, rotan stoelen, verf en behang, dat soort spullen". De enige disssonant in het gezelschap enthousiaste winkeliers lijkt Brugman keukens. "Het is best druk, maar het is wel eens drukker geweest. Er wordt wel wat verkocht, maar we hebben veel mensen in de zaak gehad die alleen kwamen kijken. Maar alles bij elkaar was het zeker de moeite om open te zijn van daag". Jacht op autodief LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie stelt een onderzoek in naar de bijzondere auto-diefstallen die sinds twee weken in het dorp wor den gepleegd. De dader snijdt de rubberrand rond een autoraampje weg om zo de radio-cassetterecor der te kunnen stelen. Vanochtend werd in een auto aan de Koningshof ingebroken en zater dag haalde de dader zijn buit uit een wagen aan het Loevestein De poli tie vermoedt dat het in alle gevallen dezelfde dader betreft. In de afgelo pen weken telde elke dag een derge lijke auto-inbraak. T andartsbezoek na vechtpartij WASSENAAR - Een 19-jarige Was senaarder heeft in de nacht van za terdag op zondag een vuistslag in zijn gezicht gekregen na afloop van een disco-avond bij de Wassenaarse hockeyclub De Kievit. Door de klap brak een tand af. Vier jongeren wachten de Wassenaarder op, die zich na de schermutseling onder be handeling van een kaakchirurg moest stellen. De aanleiding van de vechtpartij is niet bekend. Auto slaat over de kop in Wassenaar WASSENAAR - Op de Wassenaar- seslag in Wassenaar is zondagoch tend een auto over de kop geslagen. De 29-jarige Leidse bestuurder en zijn twaalf-jarige zoontje bleven on gedeerd. De Leidenaar reed rich ting Katwijk toen een tegenligger voor hem afsloeg ter hoogte van de Katwykseweg. Bij een uitwijkma noeuvre naar de middenberm ver loor hij de macht over het stuur. De auto sloeg over de kop en kwam te gen een lantaarnpaal tot stilstand. Het jongetje is voor controle naar het ziekenhuis gebracht. Ruit kiosk vernield LEIDERDORP - De ruit van de bloemenkiosk van het St Elisabeth Ziekenhuis aan de Simon Smitweg in Leiderdorp is vrijdagnacht ver nield door twee Leidse mannen. De dronken 23- en 22-jarige Leidenaren werden kort na de vernieling aange houden. Na verhoor is het duo naar huis gestuurd. OEGSTGEEST - Ondanks de vele wind en de lage temperaturen heeft de Haaswijkloop in Oegstgeest op tweede paasdag 500 hardlopers op de been gebracht. Volgens een woordvoerster van de organisato ren van de Buurtgroep Haaswijk is 500 een 'normale' opkomst. De weersomstandigheden in aanmer king genomen is er zelfs sprake ge- wees van een hoge opkomst. Bij de Haaswijkloop in septem ber is er weliswaar meer belangstel ling maar dat heeft veel te maken met het gegeven dat dan de kwart- triathlon een paar weken eerder is afgewerkt. De mania die dit evene ment oproept, werkt nog lang door. "Er zijn er dan altijd nog veel die nog even willen uitlopen". Ook is het weer in september doorgaans LEIDERDORP - Een advocaat moet ervoor zorgen dat er dit jaar toch een braderie komt op de Lei derdorpse Hoofdstraat. De advo caat moet aantonen dat de braderie na twaalf jaar niet zo maar verboden kan worden en dat het verkeer min der belast wordt dan in voorgaande jaren. D,e gemeente verbood organisa tor C. Bos in maart de braderie te houden. "De toelaatbare beperking van het gebruik van de weg door en voor het verkeer wordt overschre den", zo verklaarde de gemeente in een brief. Bos had bovendien geen overleg gevoerd met de coördine rende Oranjevereniging. Bos reageerde woedend op het af stel van zijn braderie. "De burge meester heeft me drie jaar geleden bij de braderie nog gezegd dat dit al tijd doorgang moest vinden, omdat het zo'n succes was. Het Oude Dorp wordt aan alle kanten geboycot. Als het tegenzit gaat de weekmarkt ook nog weg", aldus Bos. beter dan in april. Deelnemers konden kiezen uit 16, 11 of 6 kilometer. Het parcours liep door de Oegstgeester nieuwbouw wijk. Het start- en finishdoek hing bij de Kerckwervelnaa/Haaswijk- laan. Voor de kinderen was er een Haas wij kloopje over twee kilome ter. Floris Ruygrok was daarbij de snelste jongen. Hij deed er zeven minuten en 33 seconden over. Bij de meisjes was Tatjana Zwaan het rapst: 7.48. 'De 16' 'De 16' kwam op naam te staan (55 minuten) van Ronals Zeizenaar en Nel Vreugdenhil (1 uur en 9 minu ten). Annemiek Slingerland had van de dames de snelste tijd op de elf kilometer (50.15) en Sam Sprin ger bij de heren (38.06). Bert van der Plas, die al een kwarttriathlon op zijn naam heeft staan, had de minste tijd nodig op de zes kilometer (20.27). Bij de da mes was Suze Groen in 't Woud het snelst op de korste afstand voor vol- De beloning bestond uit taarten, bloemen en medailles. Het aantal toeschouwers viel mede door de weersomstandigheden wat tegen. Jongen (12) steelt porno-tijdschrift VOORSCHOTEN - Een 12-jari- ge jongen is zaterdag op heter daad betrapt toen hij in een boekhandel aan de Voorscho- tense Schoolstraat een tijd schrift met pornografische fo to's wilde stelen. Uit een damesmodezaak aan de Schoolstraat zijn zaterdag vier blouses ontvreemd. Totale waarde van de kledingstukken is ongeveer duizend gulden. Van de dader ontbreekt ieder spoor. Motorrijder na dollemansrit ten val op rijksweg OEGSTGEEST - Een 23-jarige motorrijder uit het Noordhol landse Kudelstaart is vrijdag nacht ongedeerd gebleven na een val bij een snelheid van tweehonderd kilometer per uur. De man passeerde op de Rijks weg 44 een politie-auto, die de achtervolging op de motor in zette. Bij de afslag Voorhout raakte de Kudelstaarter de vangrail en kwam ten val. Zijn twee weken oude motor werd daarbij totaal vernield. Een ademtest wees uit dat de man stevig had gedronken. Inbraak Duinrell WASSENAAR - De amuse mentshal Wonderland in het Wassenaarse attractiepark Duinrell was vrijdagnacht doel wit van een inbraak. De buit be droeg enkele honderden gul dens en de schade was volgens de politie 'aanzienlijk'. Tonic gestolen OEGSTGEEST - Vier flesjes to nic waren maandag de buit van een inbraak in het Oegstgeester zwembad aan de Lange Voort. De daders vernielden een deur door die uit de scharnieren te til len. Uit een auto aan de C. Dopper laan in Oegstgeest zijn vannacht een radio-cassetterecorder en een zonnebril gestolen. De tota le waarde bedraagt zevendui zend gulden. De dader sloeg een ruitje van de wagen in. klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd. Hugo de Groot straat. aanvang 20.00 uur. Leiden concert mmv het Japans kinder orkest 'Ensemble Fantastique', olv Toshihiko Mitsunaga. aanvang 19.30 uur m de Kapelzaal van K&O. Hazewindsteeg. Noordwijk klaverjassen vereniging 'Nooit- gedacht'. aanvang 20.00 uur in café De Wels. Abraham van Rc bijeenkomst Vereniging Amateurfotografen 'X 65'. aanvang 20.00 uur in De Kuip. Zeestraat vergadering commissie ruimteli ke ordening, aanvang 20.00 uur i het gemeentehuis. Voorschoten opvoering van: The tale of Little King Matt', met na afloop d forum met Rotaryclubs Voorscho ten en Leidschendam. Greenpeace Stichting Milieudefensie 1 spreekuur voor 55-plussers in het OSO-kantoor. Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur jeugdinstuif volleybal, van 18.30 tot 19.30 uur m gymnastieklokaal van de Zonnebloemschool. Jong kind! Com optreden voor kinderen vanaf 6 laar. aanvang 14.30 uur in de Ka pelzaal van K&O. Hazewindsteeg film 'Smaga, een familiehoofd in voorstelling 'Mahlzeit', door To neelschuur. aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater. Cleveringapiaats. Leiderdorp bridgen in het Bridge Centrum Leiderdorp. Bemhardstraat. aan vang 13.30 uur. Noordwijk knutselclib voor kinderen van 6 tot 12 iaar. 14.00 tot 15.30 uur in het JOIN-centrum. Weteringkade. vergadering commissie onder wijs en welzijn, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Ocgstgocst kindervoorstelling (4 t/m 10 |aar) 'De Flierevogel'. aanvang 14 00 uur m 't Groot Profijt, Boerhaavepiem bndgen b«i DOS. aanvang 19.45 uur m hotel Het Witte Huis. Warmond vlieger maken voor kinderen vanaf 5 jaar. aanvang 14.00 uur m Wassenaar dia-lezing Stichting Histonsch 'Opgravingen in Was- DONDERDAG 4 APRIL klaverjassen b<i speeltumvereni- kindervoorstelling (3 t/m 5 jaar) 'Een grote, dikke kip door poppen- speelster Camilla Koevoets, aan vang 14 30 uur m Tnpodia. Leiden lunchconcert door NabvAo Takahasm. van 12 45 tot 13 30 u m de Kapelzaal van K&O. Haze windsteeg concert door Guy de Medafto ftamenco-gitarist, aanvang 20.15 Leiderdorp klaverjassen b'j de Sfeerjastert. aanvang 20 15 uur .n de Muzenhof klaverjassen en rummikub b«i d COSBO en de semorenaoov 14 00 tot 16 00 uur en van 19 30 tot 21.30 uur d-enstencent/um 1 Trefpuni. Schoolstraat vergadering commissi algeme- Het slechte weer op tweede paasdag had geen noemenswaardige invloed op de belangstelling wijkloop in Oegstgeest. (tot ZOETERWOUDE - Het was weer lachen geblazen met de éen-april grappen in Zoeterwoude dit jaar. De supporters van voetbalclub SJZ lieten weten dat hun favorieten te gen het Nederlands elftal zouden spelen en in de gemeentelijke ad vertentierubriek verscheen de me dedeling dat alle ambtenaren op kosten van de burgers gratis een dagje skiles zouden krijgen. Op het twee man sterke gemeen telijke bureau welzijn - waar de grap vandaan komt - zijn nog geen reac ties binnengekomen. "Maar we wachten nog vol spanning een dag je af'. Een stuk moeizamer verloopt de speurtocht naar de bron van de advertentie die 'SJZ-supporters' op de voorpagina van deze krant van afgelopen zaterdag lieten plaatsen. Op tweede paasdag zou SJZ om half drie tegen het Nederlands elftal aantreden, zo liet de supportersclub weten. Voorzitter M.M. Berg van SJZ weet van niets. "Ik ben niet eens wezen kijken, dus ik zou niet kunnen zeggen of er mensen zijn ge weest". Dan maar bellen naar het clubhuis, maar daar weet men ook van niks. "Het was gisteren name lijk één april, hi. hi". Dan weet misschien voorzitter van de supportersclub J. de Romijn er meer van. Dat valt tegen. "Ik weet van niks, ik heb die adverten tie wel gezien, maar ik ben natuur lijk lekker thuis gebleven". Ver baasd was De Romijn wel over de advertentie. "Sterker nog, ik stond er versteld van toen mensen mij er over gingen bellen. Wij van de sup portersclub doen alles altijd met z'n vijven, dus als het van ons komt zou ik zeker wat hebben gehoord". Dat is nou naar, want zo' n adver tentie kost al gauw 175 gulden. De bestelling blijkt al op tien maart schriftelijk te zijn gedaan. De reke ning kon naar de supportersclub van SJZ, per adres de heer De Ro mijn. Snel gaat vanaf de krant een fax van de handgeschreven bnef naar de inmiddels danig verontrus te voorzitter. Nee. dat handschrift is niet van een van zijn medebestuurs leden. "Gaat wel erg ver he. <ÜB MQ apnl-grap. Dit is eigelijk niet leuk Het pontje Vlietland-Voorscho ten in de vaart met links schip per C. Kroon, medewerker A. Taghavi zit aan het roer. iroio Ellra Mirten.) VOORSCHOTEN - Het pontje over de Vliet tussen de gemeen te Voorschoten en het recreatie gebied Vlietland is afgelopen za terdag aan haar laatste vaarsei- zoen begonnen. De pont vaart dit jaar voor het laatst omdat de nieuwe brug van Voorschoten naar Vlietland het boogje over bodig maakt. In het paasweek einde maakten al weer enige honderden mensen gebruik van de verbinding. In de afgelopen jaren is druk gebruik gemaakt van de pont. Zowel in 1989 als in 1990 zijn per jaar ongever 30.000 passagiers overgezet van het Voorschoten- se Frans Halsplantsoen naar de Oostvlietweg achter de scheeps werf in Vlietland aan de Vliet en De lage taneven zullen zeker debet zijn aan de grote toeloop. Voetgangers betalen vijftig cent en voor fietsen en surfplanken hoeft slechts een klem bedrag te worden bijbetaald. Op twintig oktober vaart de pont voor de laatste keer.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 13