Rehabilitatie Ijshockeyers f Michel Schouten blijft VNL trouw Luchtfietserij Bordeaux eindigt in totale malaise Uitgeslapen Van der Wal vindt aansluiting De Zwarte Pion put hoop uit verlies concurrentie U.V.S. - PAPENDRECHT ZATERDAG 30 MAART 1991 02 Vai redacteur Rob van der Zanden LEIDEN - Michel Schouten heeft een beetje haast met VNL. Als de Leidse afdelingsclub dit seizoen nog promotie naar de KNVB wil bereiken dan moet dat van de 23-jarige spits zo snel mogelijk gebeuren. Dus niet via de nacompetitie, waartoe de Vlietclub via de derde periodetitel toegang heeft. Want de goaltjesdief van VNL is dan met vakantie en kan zijn collega's dus niet naar de vierde klasse schieten in die extra wedstrijdenreeks. Daarom trapte de Haagse aanvaller andere spelers. Dat ik e zijn ploeg daarom vorig weekeinde alvast een eindje in de goede rich ting met maar liefst vier treffers in de wedstrijd tegen Stompwijkse Boys (5-1). Het bracht zijn totaal op zeventien doelpunten. Een aantal dat nog extra glans krijgt als men beseft dat de VNL'er voor de win terstop amper in actie kon komen vanwege een spierscheuring. Mor gen bij FC Rijnland wil dë 'goud vink' uit de zondagafdeling op nieuw toeslaan. Vier doelpunten in één wedstrijd, mdat zal je niet vaak overkomen. "Nou, ik dacht het wel. Vraag dat VNL ben ik r maar eens aan Roodenburg". Hoe bedoel je? 'Toen ik nog bij VUC speelde heb ik in een wedstrijd tegen Rooden burg ook vier keer gescoord. Dat bijna op een gemiddelde van twee goals per wedstrijd staat, wordt ex tra bewaakt. "Natuurlijk, ze weten dat ik een Niet dat wij bezwaren hebben, veelscorende spits ben en dus word fijfi Je ik aangepakt. Maar ik sta mijn man netje wel in de duels. In feite ben ik ben (Schouten junior woont nog bij zijn ouders, red.) speelt daarbij geen rol. Het is ook niet zo dat ik na een paar jaar hoog in de KNVB te hebben gespeeld, denk dat ik het wel effe op m'n slof fen doe in de afdeling. Sterker: ik heb het idee dat ik er meer voor over heb en dat ik sterker ben geworden. Mijn motivatie is vooruit gegaan. Maar misschien komt dat omdat ik het plezier in voetbal helemaal te rug heb. Het klinkt gek maar in al die VUC-jaren heb ik me nooit zor gen gemaakt voor een wedstrijd. Bij -i duel steeds ben je niet woonplaats Den Haag gebleven? "Ik speelde vier jaar bij VUC. In het laatste jaar vielen er wat verve lende dingen voor, waarover ik niet wil uitweiden. Mijn vader (Koos Schouten, red.) koos in datzelfde jaar voor VNL en ik ben met hem meegegaan naar Leiden". Frans voetbal financieel fiasco BORDEAUX/GRONINGEN (GPD) Amper vier jaar geleden dacht Jacques Chaban-Delmas nog dat de bomen bij Girondins de Bor- derd miljoen gulden in het rood s failliet verklaard. Hoewel de behandeling van ht faillissement woensdag met twe blijven doorgroeien, deaux zou, z H burgemeester i de hemel zouden weken werd uitgesteld, is Les Giro- veronderstelde de dood. Al beschouw de wijnstad, wel de situatie nog niet ndins de Bordeaux op sterven de curatoren geheel hope- i de haal ging. En 1988 leek hem schieters, die eventueel bereid daarvoor een bijzonder geschikt den zijn de club over te nemen, jaar. Chaban-Delmas bouwde zijn Niettemin lijkt de beroemde voet luchtkasteel in een speciaal compe- balclub-in-nood alleen met finan ciële toverkunst de liquidatiedans 'Marine et Blanc'. De dagdromende nog te kunnen ontspringen. burgervader (nu 84) sloot zijn Dat geldt overigens het type John 1 Maar zo lang ben je toch niet? "Nee, maar wèl zo irritant". Letten er behalve tegenstanders ook al andere clubs op je? Er gaan Lekker makkelijk. Als pa trainer geruchten dat UVS belangstelling heeft. Ze kunnen daar een goalget- r altijd "Zo werkt dat niet. Ik moet mijn ter wel gebruiken. plaats gewoon afdwingen. Tot - 'Dat zal best, maar ik heb voorlo- dat aardig gelukt. Maar ik pig geen interesse in UVS of welke moet me gewoon bewijzen zoals alle andere club ook. Ik heb het naar Michel Schouten:"Bij VNL ben ik nu voor een duel steeds behoorlijk gespannen". (foto Loek Zuyderduln) mijn zin bij VNL en heb de club be loofd dat ik ook volgend jaar nog bij ze speel. Daarna kijk ik wel verder. In mijn achterhoofd denk ik wel eens aan een eerste- of hoofdklas ser. Dat niveau kan ik aan. Dat wil ik bewijzen in de toekomst. Trou wens: in feite heb ik dat al bewezen. Met VUC heb ik jarenlang in de eer ste klasse gespeeld en dat ging me goed af'. woord in het wekelijks verschijnen- clubs waar het voetbal doodziek is. Jean- Michel Aulas, de voorzitter van Olympique Lyon, heeft berekend n eH,e,m~rP doorT« mafesf^ rSïï? Stade ^la Mun.aM Te^acdett 220 50.000 toeschouwers). En aan het veroveren van de Europa Cup I denkt in de 700.000 zielen tellende gemeente aan de Franse westkust geen mens nog. Slechts in het schul denklassement van het Europese voetbal neemt Girondins de Bor deaux Football Club een prominen te plaats in. De werkgever van Wim Kieft staat voor een slordige hon- Burgemeester wil Bordeaux redden BORDEAUX (Reuter) - Jacques Chaban-Delmas, de oud-premier van Frankrijk en thans burgemeester van Bordeaux, wil de voetbalclub Gi rondins Bordeaux redden van de ondergang. Tijdens een persconferentie na afloop van een gemeenteraadsverga dering verklaarde Chaban-Delmas gisteren bereid te zijn te helpen bij het redden van de club, waarvoor het faillissement is aangevraagd. Gi rondins kampt met een schuld van meer dan 100 miljoen gulden. De burgemeester van Bordeaux zei te denken aan een economische binding van de club met de stad. waarbij die gedeeltelijk verantwoor delijk is voor de financiën. De curators verklaarden eerder deze week te werken aan een reddingsplan, dat binnen veertien dagen in werking moet treden. eind vorig seizoen 220 miljoen gul den bedroeg. Bij Les Girondins leed deze week de zoveelste reddingspo ging schipbreuk. Jean-Pierre Dero- se liet weten zijn beroep tegen de onlangs bij de plaatselijke recht bank ingediende faillissementsaan vraag in te zullen trekken. Provincieclubje Girondins de Bordeaux Football Club, opgericht in 1881, was lange tijd een kleurloos provincieclubje waarvan er dertien in het dozijn pas sen. Dat veranderde toen Claude Bez twaalf jaar geleden als voorzit ter werd gekozen. De plaatselijke miljonair, die als directeur van ad ministratieve centra als een reken wonder gold, nam zich voor de om- ni-sportclub op te stuwen in de vaart der volkeren. Direct na zijn benoeming nam Bez contact op met Chaban-Delmas en vroeg hem om financiële ondersteuning. De burgemeester van Bordeaux, en voormalig premier van Frankryk onder president Pompidou, ging met de zakenman in zee. En niet zo'n klein beetje ook. De gemeente Bordeaux investeert jaarlijks twin tig miljoen gulden in de club. die in ruil daarvoor de naam van de wijn stad ver moet uitdragen. De ambi tieuze aanpak van Bez wierp eerst ook zijn vruchten af. Sinds 1984 werd de club drie maal landskam pioen (behalve in 1984 ook in 1985 en 1987), veroverde het twee keer de Franse beker (1986 en 1987) en reik te het eveneens twee maal tot de halve finale van een Europees cup toernooi (EC 1 in 1985; EC II in 1987). De club uit de hoofdstad van het departement Gironde dacht ten tij de van Bez in alle opzichten in het groot. Les Girondins speelden met de gedachte op een kabelnet een commercieel televisiestation te be ginnen. De aanschaf van een privé- vliegtuig werd e' gen. Maar helaas; s rij in Bordeaux i! men. De 'gigant' middels verder v< want ook sportief maakt de club barre tijden door. Bez. aanvankelijk met klaroenge schal ingehaald, blijkt er een zootje van te hebben gemaakt Hij zou zich ondermeer bezondigd hebben aan het houden van een zwarte kas en aan fiscale fraude. Chaban-Delmas. die degradatie van Bordeaux als een schande voor zyn stad be schouwt, hield Bez lange tyd de handen boven het hoofd. Alain Afflelou volgde Bez als voorzitter van Bordeaux op. maar na zeventig dagen zag hy het al niet meer zitten. Jean-Pierre Derose ver loste hem op 7 februari van zijn lij den. De vice-voorzitter van de Ka mer van Koophandel en organisator van het plaatselijke proftennistoer nooi heeft er intussen ook al weer tabak van. Hy laat Les Girondins de Bordeaux achter in complete chaos. i de luchtfietse een eind geko- in weleer is in- i huis dan ooit. JESENICE (ANP) - Het Nederlands ijshockeyteam heeft gister middag in Joegoslavië een nieuwe start gemaakt. Oranje rehabili teerde zich op de tweede dag van het wereldkampioenschap voor B-landen verrassend voor de afgang tegen Italië in de openings wedstrijd. De nederlaag van 0-4 tegen Noorwegen, dat vorig jaar uit de A-groep degradeerde, was alleszins acceptabel. Noorwegen is in Joegoslavië met Italië favoriet voor de titel. In vergelijking met de beschamen de ouverture (0-13) was het spel van Oranje tegen de jeugdige Noorse formatie een verademing. De ploeg van coach Larry van Wieren maakte een frisse en strijdbare indruk. In de persoonlijke duels, die tegen Italië slap en angstig werden uitgevoch ten, toonden de Nederlanders kracht en overtuiging. Oranje faal de in Jesenice slechts in de afwer king. Vooral in de tweede periode werden legio kansen gemist. „De gebrekkige afronding was "het enige minpunt", constateerde Van Wieren. „We hadden in de tweede periode minimaal één keer moeten scoren. De ploeg heeft een doelpunt op dit moment hard no dig. Toch ben ik tevreden over deze wedstrijd. We hebben gespeeld naar onze mogelijkheden. De spe lers hebben zich duidelijk gerevan cheerd voor de valse start tegen Ita lië". De wederopstandig van Neder land kwam even snel als onver wacht. Vrijwel niemand hield na de wanvertoning tegen Italië rekening met een opleving tegen het sterke Noorwegen, dat de openingswed strijd tegen Joegoslavië met 5-1 had gewonnen. Oranje bleek de dreun Bax verliest;4-2 LEIDEN Bax heeft gisteravond in Schagen tegen Scagha'66 slechts een helft goed gespeeld. Na een 1-0 ruststand verloren de Voorhoutse zaalvoetballers met 4-2. Voor Bax scoorden Rick van Dijk (2-1) en Martin Bax (3-2). „Na de wedstrijd tegen Italië heb ik de spelers in eerste instantie met rust gelaten", verklaarde Van Wie ren het wonderbaarlijke herstel.Jk wilde in de groep geen paniek zaai en. Met het begeleidingsteam heb ik overleg gepleegd over de juiste aan pak. De training, die vanochtend op de belachelijke tijd van ze' stond geprogrammeerd, heb ik be wust laten schieten. Ik heb eerst met de verdedigers gesproken en daarna met de voltallige groep. Ik heb iedereen op zijn verantwoorde lijkheden gewezen. Ook dokter Frank Baarveld heeft nog een psy chologisch praatje gehouden. De spelers hebben ons verhaal uitste kend opgepakt. Er stond tegen Noorwegen weer een echt team op het ijs. De spelers wilden voor el kaar werken en die instelling miste ik tegen Italië. Ik ben ervan over tuigd, dat we dit toernooi nog voor verrassingen gaan zorgen". Wijziging Van Wieren had zijn opstelling voor het duel met Noorwegen, dat in de voorbereiding op het toernooi al twee keer van Nederland had ge wonnen, grondig gewijzigd. Bill Wensink nam in de tweede verdedi gingslijn (met Robert Prick van We- ly) de plaats in van Nico van Galen Last, die m het derde defensieve blok aan Henk Hille werd gekop peld. De tweede, derde en vierde aanvalslijn kregen eveneens een nieuwe samenstelling. Slechts het basis-vijftal met Geesink, De Vries, Hartogs, Berteling en Van Gerwen bleef gehandhaafd. •Lege stoelen tijdens de zesde ronde van het Nederlands kampioenschap dammen in Drachten. Hoewel de dammers gisteren van lokatie veranderden, kwam er weinig publiek kijken. dote anp» DRACHTEN (ANP) - De Groningse groot meesters Van der Wal en Scholma hebben in de zesde ronde van het Nederlands damkampioen schap m Drachten de aansluiting met de mid denmoot van het klassement gekregen. In de kopgroep verspeelde Van der Zee een kostbaar punt tegen debutant Hoopman. De directe ach tervolgers kwamen echter ook niet tot winst, zo dat Van der Zee nog steeds alleen koploper is. Van der Pal en Van der Wal zorgden voor het echte spektakel. Na 33 zetten hadden beiden nog ongeveer één minuut bedenktyd in een voor Van der Pal iets aantrekkelijkere positie. Schijven vlogen in de slotfase over en van het bord, de klok kreeg het te verduren en de spe lers raakten door het dolle heen. Geen van bei den wilde als eerste de vlag laten vallen. Hoewel de vijftig zetten waren gehaald, werd het hoge speeltempo gehandhaafd. Jannes van der Wal bleek daarin bedrevener, want toen Van der Pais vlag op de zestigste zet viel, had de oud wereldkampioen een winnende positie op het bord getoverd. Scholma gebruikte veel tijd voor de ope ningsfase tegen Dollekamp, kreeg een betere stand, maar kon na de vijftigste zet nauwelijks nog op winst hopen. Totdat Dollekamp zomaar zijn dam liet afnemen. Na vier uur zag het er niet naar uit dat de zesde ronde nog twee winstpartyen zou opleveren. Ti telverdediger Rob Clerc kwam als eerste van de titelgegadigden de speelzaal uit. „Ik heb geen winst kunnen vinden", verklaarde de Hagenaar zijn betrekkelijk korte partij tegen Hein Meijer. Van Aalten is zijn verkoudheid kwijt en speelt als vanouds: snel en zonder risico's. Tegen Van der Tak leverde dat nog geen winst op. Euro pees kampioen Gérard Jansen leek op de goede weg tegen Van Leeuwen. Uit een verdedigende stelling probeerde hij vergeefs voordeel te krij gen. Koploper Van der Zee liet Hoopman even in de waan dat een aanval via het kerkhof succes kon hebben. De debutant had veel tyd nodig om daarna de juiste voortzetting te vinden, maar kwam spoedig tot het inzicht dat hy zich beter op de verdediging kon instellen. Van der Zee nam het initiatief over en leek op winst af te ste venen. In de tijdnoodfase- miste de leider de sterkste voortzetting en na ruim vijf uur spelen kwam de debutant met de schrik en de halve winst vry. Tweede editie snookertoemooi over vier zalen LEIDEN - Het vier-zalen-toernooi, dat vong jaar voor het eerst werd gehouden, krijgt een tweede editie. De snookerzalen Jumbo in War mond, en Snookery. Center en De Ouwe Stal in Leiden zijn dat on langs overeengekomen. Het is de bedoeling dat in totaal 128 snooker- spelers uit de Leidse regio deelne men. Volgens organisator Frans Breddels is het daardoor "waar schijnlijk het grootste toernooi in Nederland waaraan geen profs en semi-profs meedoen Over elke zaal zijn inmiddels 32 inschryvingskaarten verdeeld. De eerste ronde, die verspreid over de vier zalen wordt gehouden, staat ge pland voor 4 mei. De volgende drie ronden hebben respectievelijk plaats in Jumbo op 7 mei, de Snook ery op 14 mei en Center op 21 mei. De finaledag, 26 mei. is geprogram meerd in de Ouwe Stal. Daar wor den de kwartfinales, de halve fina les en de finale verspeeld. De for mule van het vorig jaar blijft ge handhaafd. Ook nu is er geen plaat sing. Het prijzengeld bedraagt in to taal 3500 gulden. Voor de winnaar is een geldbedrag beschikbaar van 850 gulden, de nummer twee ont vangt 450 gulden. De beste vrouw kan rekenen op 100 gulden Sacchi stapt na vier jaar op MILAAN (Rtr) - Arrigo Sacchi heeft voorzitter Berlusconi laten weten dat hy aan het eind van het seizoen als trainer wil opstappen by AC Milan. De club mag het komende jaar niet in de Europese bekertoer nooien uitkomen. „Na vier jaar bij Milaan denk ik dat het zo wel ge noeg is". Volgens Sacchi heeft zijn vroeg tijdig vertrek - hij heeft een contract tot aan het eind van het seizoen 1991/92 - niets te maken met eventu ele problemen met spelers onder wie het Nederlandse trio Ruud Gul- lit. Marco van Basten en Frank Ryk- aard. Als nieuwe werkgever prefereert Sacchi een nationale bond. Hy gaf Berlusconi de verzekering niet voor de concurrentie te gaan werken. LEIDEN - De Leidse teams uit de derde klasse van de nationa le schaakcompetitie staan er na zeven ronden spelen tamelijk uiteenlopend voor. De Zwarte Pion 1 uit Lisse kreeg, in 3C door het falen van de concurrentie onverwacht nieuwe kampi oenskansen en won bovendien zelf met 61/2-11/2 van US. LSG 3 zag daarentegen in deze klasse na een 5-3 verlies tegen runner- up De Amstel de degradatiepro blemen op zich afkomen, al is er voor deze ploeg nog lang geen man overboord. In 3D lijkt Voorschoten 1 de laatste stro halm aan te zullen grijpen met een op handen zijnde 4-4 tegen De Ooievaar 2. LSG 4 weerde zich in deze klasse kranig tegen koploper Volmac 3, maar zit na een nipt verlies nog volop in de zorgen. Dc Zwarte Pion leek het niet gemakkelijk te hebben tegen het Amstelveens US. maar rolde plots door tot een uiterst royale zege. Het waren aan Lisser-zijde Joost van Hal. Rob van de Aardweg en Jan Bakker, die al len een slechte positie alsnog in een vol winstpunt konden omtoveren. Dankzij goe de zeges van Sjaak Kamps en Richard Go- dijn kon de thuisploeg toen niets meer ge beuren. Terwijl ook John van Dijk nog goed was voor het volle punt, moest Aad van de Poel als enige een nul incasseren. Een zwaarbevochten halfje van Jos Lemmers betekende tenslotte 6 1/2-1 1/2. LSG 3 kwam bij De Amstel een slechte start niet te boven. Ada van der Giessen. Jan de Wit en Klaas Hagendijk verknoeiden alle drie een kansrijke positie en konden het ver volgens wel schudden. Omdat Peter van de Boogaard een slecht staand eindspel de re misehaven binnen wist te loodsen, hielden de Leidenaren nog enige tijd hoop. Chnsti- i Manniën, Rob Landsbergen en Mark Ooievaar 2 via Wiebe Wiebes. Bert Hout ling. Aart Huizer (vanuit slechte positie) en André de Boer (vanuit duidelijke plusposi tie) al snel de nodige halve punten Een on nodig verlies van Marcus Driessen bracht de formatie vervolgens in moeilijkheden Ger Both zorgde echter in tweede zitting voor een goede winst, terwijl Erik Bongers rfiet twee minuspionnen op de remise-wip stand kon houden Frits Fritschy maakte de Voor- schoter wederopstanding compleet. Bij een 3 1/2-3 1/2 stand lijkt 4-4 echter de meest waarschijnlijke uitslag LSG 4 was tegen koploper Volmac 3 dicht bij een stunt. Een blunder van Manska Kou- wenhoven werd daarbij geheel gecompen seerd door een sterke winst van Remmelt Otten. Terwijl Erik de Vries overtuigend tot een vol punt kwam. leek Ruud Mieremet hard op weg de score verder uit te bouwen, i foutieve afwikkeling werd deze ech- echter Peter Passe- nier die met een pion meer op remise bleef steken, terwijl Mark Irwing ver in tweede zitting een remise uit handen gaf: 4 1/2-3 1/2 verlies. In de promotieklasse van de Leidse compe titie redde Voorschoten 2 met een 4-4 gelijk spel tegen AAS vrijwel zeker het vege lijf. Weliswaar verloor kopman Simon Algera ondanks een kwaliteitsvoorsprong van Ko- renwinder. maar Marco Combe maakte dit goed door terug te komen uit slechte positie Veteranen Wise en Sluiter wisten bovendien voor goed opgebouwde zeges zorg te d/a- gen De Aalsmeerders konden toch nog te rugkomen Om het zekere voor het onzekere te nemen hadden de Voorschotenaren ech ter vrede met 4-4 Oegstgeest 1 stuitte in de slotronde op on verwacht taai verweer van het reeds gede gradeerde Daniël Notcboom 1. Pas in twee de zitting trokken de Oegstgeestenaren de zaken overtuigend recht Bij een 41/2-21/2 stand staat de stelling tussen Veenhuijsen en Lindhout nog open voor arbitrage EREDIVISIE Fortuna Sittard - FC Twente 0-0. Scheidsrech ter Van Vliet Toeschouwers 2000 Oudshoom 7.6 Scholma. Van der Wal. Hans Jan sen. Van Leeuwen 6.10 Van AaJten, Van der Pal. Hoopman 5,13. Van der Tak 4.14 DoHekamp 3 European bekert voor bekerwinnaars Vrouwen, eerste dag: Groep A: Kampong (Ned) - Hatsma Mikkeli (Fin) 12-0, Atletico Madrid (Spa) - borg (Zwe) teruggetrokken Mennen, eerste deg Groep A: Havant (Eng) - Spirtto Roma (Ita) 3-0, Egara Terrassa (Spa) - Avoca (Ier) 4-2 Groep B: Kampong (Ned) bite (Fra) 2-0. Rot-Weiss Köin (Dm) - Torbre* (Sch) 3- israéi 2-0, Leconte - Mansdorl 6-3 7-6 3-6 7-6, Forget - Bloom 6-4 6-7 6-2 6-4 Meóco-Sted: We»co - Verenigde Staten 1-0. Herrera - Courier WK VOOR B-LANDEN tweedo spoeironde Noorwegen - Nederland 44) (1-0 1-0 2-0). Doelpunten Gundecsen. Hort. Thoresen, Pener Sa Wen Scheidvecnier Korent- achrvg (Oos) Toeachouwer» 500 Strahrvnuten Noorwegen 8. Nederland 8 Franknjk Joegosiav* 4-2 (30 0-1 1-1J. Poten - Oostenrijk 2-1 (1-0 0-1 1-0) EERSTE DIVISIE A Den Helder - Den Haag/Alter Boys 8-3, Altmaar - Utrecht 3-1, Hoorn - Den Haag/Noordstar 4-5. ZwijOdrecM - Votendam 4-6, Schagen - B&i Voor- AD VERTE NTIE ^■EPOftTPAftK "KIKKERPOLDER I3L PAASDAG. AANYANG 14.00 UUR HOOFDKLASSE Crab assurantiën BV. tel. 224700 Crab makclaard.i og BV tel 225135 Runsburgersmgel 61 LeOen

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 23