BW Den Bosch verdient finale NODIG! AC Milan verzet zich tegen straf STOOTTV Kansen van België vrijwel verkeken PSV zwalkend naar landstitel DIOK zet stap richting titel Weieens y':;'iyy 1 in geslaagd om 's avonds 'n reis verzekering af te sluiten? DONDERDAG 28 MAART 1991 BRUSSEL (GPD/Reuter/DPA/AP) Guy Thys is z'n 'konijne- poot' dus toch kwijt. Een jaar of twintig is de Belgische keuzeheer voor de voeten geworpen dat hij altijd geluk had. Gisteren had Thys pech. België speelde een schitterende wedstrijd, maar Wales had aan één schot op doel voldoende voor het punt: 1-1. hinderend Con- voorzet, Rush kopte tegen stant Vanden Stock-stadion tegen Wales betekent voor België vrijwel zeker uitschakeling voor de eind ronde van het EK in Zweden. Thys hoeft het zich niet aan te trekken. Eric Gerets, die na afloop meedeel de zijn laatste interland gespeeld te hebben, ook niet. Geen Belg viel eigenlijk wat te verwijten. Erwin Vandenbergh en Mare Degryse waren onzichtbaar toen het er op aan kwam, maar die twee worden ook nooit voor hun vechtlust opgesteld. Gerets vond daar zelfs de reden van het gelijk spel. "We hebben ons mee laten sle pen door het publiek, misschien hebben we te veel gevochten en te weinig gevoetbald na rust". De excellerende aanvoerder stip te ook terecht aan dat Enzo Scifo 'een superdag' had, waarmee te wei nig was gedaan. De Italiaanse Belg kon tegen Wales inderdaad alles. Scifo heerste zoals hij op het WK heerste. In de eerste helft kopte de spelmaker, toch zo'n beetje de kleinste man van het veld, boven dien hoogstpersoonlijk een vrije trap keihard op de lat. De Belgen hadden vaker pech. Voor rust werd in een adembene mend hoog tempo het doel van Southall gezocht. Scifo, Van der Eist en Degryse combineerden schitterende aanvallen bij elkaar, voorin kon de jonge Wilmots het echter niet allemaal alleen doen. Pal na rust had België ineens het gelukje waar de ploeg recht op had. Aizlewood speelde te kort terug op Southall, Degryse profiteerde met een subtiel lobje: 1-0. Dat was mooi voor de thuisploeg, zeker zo mooi was het dat Wales niet bij machte leek iets terug te doen. Tien minuten later was het echter wel gelijk. Vandenbergh en Gerets weerhielden Bodin niet van een dediger aan, Saunders sloeg direct met een volley toe: 1-1. Het was onrechtvaardig voor de Belgen, anderzijds kwam Thys weer eens scorende spitsen te kort. In vergelijking met Nederland, waar Rinus Michels zich geen raad weet met de enorme hoeveelheid Oranje-rijpe aanvallers, heeft Belgie al jaren een groot probleem. Het weerhield de Rode Duivels er niet van bij voortduring acte de pré- sence te geven bij grote toernooien en daar zelfs regelmatig de show te stelen. Altijd werd er vanuit de tweede of derde lijn wel een keer ge scoord als het nodig was. Tegen Wales lukte dat een keer te weinig. Bij spelers, trainer en aan hang overheerste niettemin de trots. Guy Thys: "Je moet realis tisch zijn. ili denk dat onze kans bureau, wordt aangegrepen voorbij is, We moeten ons nu prepa- eerder afscheid van Thys reren op het WK in de Verenigde kondigen. Staten. Maar ik ben ervan overtuigd dat we rond Scifo wee ploeg kunnen bouwen" Een ploeg zonder Clijsters, Ge- welverzekerd Dresden aanvaardt uitsluiting ZURICH (ANP/AFP/Reuter) - AC Milan heeft vrijwel meteen na de uitsluiting voor een jaar Europees voetbal aangekondigd in be roep te gaan. Milan was één van de twee clubs die werd gestraft na de kwartfinales van het Europa Cup-voetbal. De spelers weiger den door te voetballen na het uitvallen van een gedeelte van het licht. Dynamo Dresden blijft twee seizoenen verstoken van inter nationaal contact, na rellen op de tribunes. Milan-voorzitter Berlusconi, die straf blijft gehandhaafd. "Ik bereid had gerekend op een boete, zei na me voor op mijn ontslag", zei hij na ?roordeling: "De straf gaat de de uitspraak. "Ik heb een fout ge- Franky Met een overwinning grote Noord-Ierland heeft het Joegosluv sche voetbalelftal zich gisteren vrij- deelname a de kwalificatiestrijd voor het Euro pees kampioenschap met enige moeite gewonnen van voetbald- 4-1 op werg San Marino. Voor 1500 toe schouwers in Serravalle werd het 3- de Oosteuropeanen, met de Popescu (PSV) en Sabau (Feye- rets en de geblesseerde Ceulemans, Europese kampioenschappen voet- noord) in de ploeg. In dezelfde groep speelde Schotland in Glas gow gelijk tegen Bulgarije: 1-1. De Schotten blijven wel koplo per. Na vier duels hebben ze zes punten, twee meer dan Zwitser land, dat een wedstrijd minder die dus op 96 interlands blijft staan, tien meer dan de aanvoerder van PSV. Guy Thys gaat nog wel even door, tot zomer 1992 om precies te bal die volgend jaar in Zweden v den gehouden. De zege was voora te danken aan Darko Panchev, dit de tweede helft drie van de viei zijn. Tenzij de aangekondigde pers- doelpunten scoorde conferentie, vandaag op het bonds- Roemenie heeft in groep 2 speelde. Roemenie verzamelde vier uit vier. De voetballanden van Engeland en Ierland houden elkaar perfect in evenwicht. Na de 1-1 in Dublin, werd het gisteren op Wembley in Londen eveneens 1-1 tijdens de kwalificatiereeks voor de Europese titelstrijd in Zweden. Negen maan den geleden werd het ook al 1-1 tij dens het WK in Italië. Na drie duels hebben beide landen drie punten. Dixon scoorde voor Engeland, Quinn maakte de gelijkmaker UEFA-regels te buiten en heeft verrast. De ban is is erg schadelijk voor ons imago De praeses ver wacht strafverlichting na het be roep. Volgens hem berusten de ge beurtenissen in Marseille op een misverstand. Omzichtig zegt hij: "We zeggen niet dat er niet genoeg licht was om verder te spelen, maar wel dat de omstandigheden ontoe reikend waren om de wedstrijd voort te zetten. Onze officials op het veld bevonden zich onder grote spanning. Er was zelfs sprake van intimidatie". De spelers van Milan, onder wie Ruud Gullit en Frank Rijkaard, stapten vorige week vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd tegen Olvmpique Marseille van het veld. nadat een gedeelte van het kunstlicht was uitgevallen. Milan stond 1-0 achter. Thuis was 1-1 ge speeld. Vice-voorzitter Adriano Galliani. die tot 30 juli 1993 schorst, zei ontslag te nemen 16.00-18 00 Sportnet: VS Pro Ski Tour 17.00-18.00 EURO Ski Report. 18.00-18.30 EURO: Motor Sport. Sportnet: Skién. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News. 20.00-21.00 EURO Hoogtepunten van het World Cup skiën in de VS. 20.00-22.00 Sportnet Spaans voetbal Real Sporting-Barcelona, Real Madrid- 21.00-22.30 EURO: Autosport: kijkje ach ter de schermen van de Formule-I. 22.00-00.00 Sportnet: VS PGA Golf. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.55-23.05 BRT 1: Sport Extra: wielren nen (Dwars door België) 22.55-23.50 RTL V: Match: Barend en Van Dorp. 00.00-00.30 RTL V: Ski Europe. 00.00-01.30 EURO: WK IJshockey: Frankrijk-Polen. 00.00-02.00 Sportnet IJshockey toernooi Zwëden (Tsjechoslowakije-Sovjetunie). 02.00-03.00 EURO: 08.30-09.00 EURO: Eurobics. 09.00-09.30 Sportnet: Action Auto. 09.00-10.30 EURO: Autosport: kijkje a PGA. 10.30-11.00 Sportnet: Paardërennen in Frankrijk. 10.30-11.30 EURO: US Open Tafeltennis. 11.00-12.00 Sportnet: Worstelen. hippique in Antwerpen. 12.00-14.00 Sportnet: IJshockey: toernooi in Zweden (Tsjechoslowakije-Sovietunie). 13.00-15.00 EURO: Golf: Australian Mas ters. 14.00-15.00 Sportnet: Golf Dunhill Cup in 14.35-^7.10 15.00-16.00 15.00-20.30 ÉURO: Davis Cup DEN BOSCH (ANP/GPD) - De betere is hautain, de zwak kere speelt op de grens van zijn mogelijkheden en wordt daarvoor beloond. Zoals BW Den Bosch in de eerste halve finale van het bekertoernooi. De aantrekkelijkheid van het bekervoetbal sluipt langzamerhand ook Nederland binnen. In dit toernooi won Roda JC daarvoor van Ajax, gister avond in de voorlaatste wedstrijd overkwam de beste ploeg van Limburg het vergelijkbare. Tegen Den Bosch, de laagst geklasseerde betalende club uit Brabant. Na een voorsprong van 2-0 verloor Den Bosch in het laatste kwartier zijn greep op de strijd. Het werd ge lijk, de verlenging leverde niets op, maar de strafschoppen wel. Weer werd doelman Van Grinsven fi guurlijk de grote man. Hij stopte de strafschoppen van Arnold en Boe- rebach en maakte daardoor dat Eu ropees voetbal mogelijk is voor de eerste-divisieclub. Den Bosch had geen ontzag voor pseudo-vedetten als Been, Boere- bach, Groenendijk en Hofman. Be dijk, beiden bijzonder in-effectief, moesten plaats maken voor Haan en Van der Luer. Wat Reker er op dat moment nog niet in kon bren gen was strijdvaardigheid, die Den Bosch al bijna een uur getoond had. Het verschil in inzet leverde de tweede treffer op. Van der Luer liet zich de bal afpakken door Jan Gös- gens, die zijn 'overval op de bal' vol tooide met een schot uit duizenden, 2-0 van ruim buiten het strafschop gebied. Den Bosch jubelde nog een kwar- kervoetbal vraagt overgave en daar tier. Na de eliminatie van Vitesse II hadden de spelers uit de eerste divi- en I, Geldrop en Sparta, leek de be- sie aanzienlijk meer van. Het bleek kerfinale een zekerheid. Met een gen te plaatsen. Het doelpunt dat uit ropees voetbal betekenen. komen bleef achterwege. Omdat de. Roda schoof Trost i Jack de Gier, dit seizoen meer tref- ging met fers dan alle andere Bossche spelers vond gaatjes samen, het lege doel miste nadat hij Bolesta voorbij gegleden was. Inzet Verrassingen kwamen er ook in de tweede helft, voornamelijk dank zij Den Bosch, dat voorlopig geen prijs betaalde voor zijn inzet. De mentali teit van Roda's aanvoerder Eugene Hanssen, bezaten alle Bossenaren. Bults en Van Eek het meest, Meu- lendijk en Goossens nauwelijks minder. Het elftal toonde boven dien ook voetballend vermogen. Door Broeken, Jan Gösgens, Van Schijndel en De Gier. De aanval, die in de eerste helft goede plannen net niet had kunnen uitvoeren, vond kort na de hervat ting wel de weg. Een gave actie van Broeken en Van Schijndel werd door De Gier voltooid op de manier die een topschutter betaamt. Jan Reker gooide op slag twee wisselspelers in. Been en Groenen- vallers spelen en de verdediging, die vallen na de slopen- was. Boere- m Trost, na an Van der slordighe- Roda JC-aanvoerder Eugène Hanssen (derde r heel v het punt de strijd dicht genaderd bach (uit een vrije trap) een geslaagde voorzet v Luer, profiteerden van den door vermoeidheid. Wat zo dicht bij leek, Den Bosch plotseling we af. Niet voor die laatste zi ten van de wedstrijd, wel verlenging. In dat halve de de club die achttien spelers moest verkopen, niet opnieuw een vergaand beroep PSV staat of valt met de klasse op Jan van Grinsven te doen. Roda Romario, de wilskracht (Arnold en Trost) namelijk misten gewoonweg de kansen die zich voordeden. de Grinsven opmerkelijk snelle re r behoef- ties naar de linkerhoek toonde. i de laatste driejaar D c miipct tiprlfnnon XvUIIlul 1U Gerets pulsen van Popescu. Twee van de drie (Gerets, Popescu) ont braken gisteravond in Eindhoven Strafschoppen dus, net als tegen vanwege interland-verplichtingen, Vitesse. Opnieuw werd een beroep de derde (Romario) liep ook tegen gedaan op Van Eek en Meulendijk Heerenveen met z'n hoofd in de en dit keer ook op De Gier en Van wolken. Net als vier dagen eerder Bergen. De vier, die aan de beurt tegen Roda JC. Het weerhield PSV merken en kreeg van Heerenve echter niet de oorzaak van de uitschakeling. Daarvoor helft al niet om aan te zien, de twee de had net zo goed overgeslagen kunnen worden. "De klok stond al op 26 toen Valckx het eerste schot loste". laatst van de eredivi sie, die in de laatste vier ontmoetin gen net zoveel punten oogstte als in de 15 eerdere duels, zegge en schrij ve zes, vond het allemaal prima. Op het openingsdoelpunt, na 18 minu ten, van Vanenburg viel niets maakt, die is veroorzaakt omdat ik te veel van de ploeg houd". Berlus coni wil daarvan niets weten. "Ik verdedig Galliani als al mijn 26.000 werknemers". Verdediger Tassotti: "Het is een buitensporige straf. On verdiend. hoewel we fout zaten". Sommigen, onder wie Gullit, trokken hun shirt al uit na het tijde lijk invallen van de duisternis. Na een onderbreking van zeventien mi nuten weigerden de Milanezen de strijd te hervatten, ondanks het te ken daartoe van scheidsrecher Karlsson. Milan voerde ondermeer de chaos als reden op. Fotografen en anderen waren al op het veld ge weest. Bovendien werden de spelers te gengehouden door vice-voorzitter Galliani, die druk gebarend duide lijk maakte dat van voetballen geen sprake meer kon zijn. De uitslag van het duel werd veranderd van 1-0 in het voordeel van Marseille naar 3-0. als de Het is niet duidelijk of Milan ook te gen die maatregel protesteert. Mar seille moet 35.000 gulden boete be talen vanwege de gebrekkige orga nisatie. In Marseille werd het nieuws zon der spoor van verrassing ontvan gen. Vice-voorzitter Jean-Louis Le- vreau sprak van een zware, maar rechtvaardige straf. "Vorig jaar in Lissabon, toen wij in de halve fina les tegen Benfica werden uitgescha keld door een handsbal van Vata. wilden sommige spelers ook het veld verlaten. Bernard Tapie, die op de bank zat, gebood hen te blijven en proberen gelijk te maken. Voor Milan was het jammer dat Silvio Berlusconi niet in Marseille was. In dat geval hadden de spelers en som mige begeleiders van Milan waar schijnlijk anders gereageerd". Dynamo Dresden, kampioen van de vroegere DDR. werd gestraft voor de ongeregeldheden op de tri bunes tijdens het duel tegen Rode Ster Belgrado. Scheidsrechter So riano Aladren staakte de confronta tie twaalf minuten voor tijd, bij de stand 2-1 voor de Joegoslaven, die thuis met 3-0 hadden gewonnen. Al lerlei voorwerpen werden op het veld gegooid Fans mikten daarbij op een van de grensrechters. Rode Ster kreeg een boete van 20.000 gul den, omdat supporters vuurwerk afstaken. Dynamo tekent geen be roep aan. Trainer Hafner: "Ik ben blij dat geen straf is uitgesproken voor het hele Duitse voetbal". LEIDEN - DIOK heeft de kansen weer geheel in eigen hand. De Leid- se rugbyers versloegen gisteravond in Den Haag één van de naaste con currenten voor de titel, HRC, met 6- 12. Hierdoor heeft DIOK met nog twee wedstrijden te spelen in de play-offs een voorsprong^ scheidsrechterlijke punt op de Hagenaars. Castneum gewoon Den heeft evenveel punten als de Leidse (foto ANP» ploeg. De eerste helft van het zwaarbela den duel had nogal een rommelig karakter. Bovendien kampten de De ex-PSV er deed geen slap te veel Lt,ldenaars met een fikse le8en. en gedroeg zich in de Emdhovense wmd Na een benutte penalty kick yoetbalschouwburg als een ma- van Gottfried Bos voor DIOK en troos met kadeverlof. één yan Rona)d Berrevocta voor de thuisclub werd er voor de pauze Over anderhalve week mag PSV niet meer geScoord 3-3 alles rechtzetten. Want tenzij Ajax DIOk pakte na de hervatting de op 7 april in Eindhoven een verras- wat energieker aan en kwam sing uit de hoge hoed tovert, staat vja de i,ne-outs veelvuldig in balbe- niets een nieuwe titel voor PSV Zlt druk op HRC werd hiermee flink opgevoerd. Drie penalty-kicks de weg. i deden het foutloos, Arnold ADVERTENTIE Omdat u overdag niet overal aan toekomt, is GWK ook 's avonds open Voor uw reisverzekering. Reis en Kredietbrief, Italiaanse benzinebonnen. Autobahnvignet en andere reispapieren Vragen? Bel gratis 06-0566 BIJ GWK HAAL JE 'T ALTIJD. GWK-LEIDEN (OP HET NS-STATION) niet van een blamabel slechte Boerebach niet, omdat Van wedstrijd met de overwinning (2-0) af te sluiten. Het bewijs hoe belangrijk Popes cu voor de koploper van de eredivi sie is, werd niet alleen gisteravond geleverd, maar onderkende PSV eerder al achter de schermen. Met het oog op de ontknoping van het seizoen op 7 april tegen Ajax gaat PSV pas volgende week dinsdag in beroep tegen de schorsing van drie duels. Tenzij de beroepscommissie daar geen stokje voor steekt, het geen volstrekt uniek zou zijn, is de Roemeense international tegen Ajax gewoon van de partij. Dat is geen overbodige luxe voor wie het gestuntel van het duo Valckx-Koot gisteravond van nabij meemaakte. De opbouw was zo traag en onzuiver, zo slordig en on geconcentreerd dat Bobby Robson zich gaandeweg groen en geel erger de. Voor de eerste keer sinds zijn entree in Eindhoven schoot de an ders zo koele Brit na afloop ongena dig uit z'n slof. De striemende kri- assistent-trainer Foppe de Haan te recht het predikaat 'magnifiek'. Aan de tweede, van Romario, ging een duidelijke overtreding van de Braziliaan vooraf. En dat was het dan. Heerenveen verdedigde rustig en beheerst, maar kon aanvallend weinig tot niets te rugdoen. "We hadden moeite de spitsen te bereiken", analyseerde De Haan, die Fritz Korbach verving (biloperatie). In werkelijkheid speelde de Friese debutant zonder aanval. Verbeek, de vervanger van de geblesseerde Camataru, mist kwaliteit en Van der Gijp snelheid. Van Sterkenburg nieuwe voorzitter van tennisdistrict MW heeft gisteren vlak voor tijd een wellicht kostbaar punt ver loren in de strijd tegen degradatie De Maastrichtenaren gaven een mi nuut voor het slotsignaal de voor sprong van 1-0 (doelpunt Vincent) Broers*v opnieuw Bos bleken uiteinde lijk genoeg voor de zege. HRC stel de daar slechts een penalty-kick van Berrevoets tegenover: 6-12. In de slotfase van het harde duel laaiden de emoties hoog op Robert DIOK werd in die hek- LEIDEN - Piet van Sterkenburg is tiek gold bijna hele ploeg, met uit- de beoogde opvolger van Ben Lan- zondering van Vanenburg en Heint- geveld als voorzitter van het tennis- district Leiden. De 49-jarige Ster kenburg wordt op 13 mei voorge dragen tijdens de voorjaarsvergade ring van het district en zal naar alle waarschijnlijkheid worden geko- Meewarig Robson had geen goed woord over voor het elftal "dat vanavond de slechtste wedstrijd van het seizoen heeft gespeeld". Hij schudde mee warig het hoofd, sprak van een 'mi serabel duel' en bood de 23.400 toe schouwers beleefd zijn veront- lexicologie bij de Universiteit schuldigingen aan. Was de eerste Leiden. uit handen en bleven onder de rode senketel van het veld gestuurd we- streep door de late treffer van gens het :luun VSO MB b gi n tun- óók om te weten welke films er draaien Zes dagen per week kompleet nieuws, tips en trends Dat willen we met missen' Wi| nemen een proefabonnement voor 7 weken en betaal slechts 28.75 Wi| nemen een kwartaalabonnement 76.75' LI Wi| nemen een jaarabonnement 298.60' Voor het abonnement ingaat ontvangen wi| de krant twee weken gratis' (aankruisen wat van toepassing is) Naam Adres Postcode. .Tel Sterkenburg was ooit voorzitter van de jeugdcommissie bij Unicum. Zelf is Hij recreatief tennisser. In het dagelijks leven is hij hoogleraar Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050. 2300 VB Leiden U kunt ook bellen 071-161400

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21