Steijn Pallets blij met overname door KNP Zoeterwouds afval apart opgehaald Zoeterwoudenaren krijgen spreekrecht WETHOUDER LUISTERT NAAR DICHTER Bus blokkeert weg bij Leiderdorp Zoeterwoude betaalt mee aan Dorpskerk Zwembiis met zingende kinderen door DONDERDAG 28 MAART 1991 k&ydildtlMUdlild? 1 donateursavond Wereld Natuur Fonds over 'het belang van de wa terzuivering voor de polders rondom Alphen', aanvang 20.00 uur in de Flamingozaal van Avifau- Katwijk ledenvergadering Ontspannings Vereniging Katwi|k in zaal 6 Tripodia, aanvang 20.30 uur. J.S. Bach door het Bachkoor Hol land, het Residentie Orkest en so listen olv Charles de Wolft, aan vang 19.30 uur in de Pieterskerk. voorstelling door Marjol Flore 'Marjol gaat vreemd', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. lezing: 'Barcelona, bakermat van de moderne kunst', door E. Kreytz, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O. Haze- windsteeg. clubhuis Beukenschans, aanvang 20.00 uur. klaverjassen bij de Sfeerjassers. aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. klaverjassen en rummikub bij Oe Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in Frerikshof. Noordwijkerbout open podium bij Folk Club Noordwijkerhout. vanaf 20.30 uur in 1 Wapen van Noordwijkerhout. Valkenburg klaverjassen in Oe Terp. aan vang 20.00 uur. Schoolstraat. VRIJDAG 29 MAART Alphen einde weekborrel mmv The Dick'sies All Stars, aanvang 18.00 uur in café Dick'sies, Hoofdstraat optreden van de heavy metai- band Wolverline'. aanvang 21.00 uur m jongerencentrum Het Kas teel. Concertweg. 'Ja- Edwm de Vries, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de 'Beethoven-cy clus', met Alwm Bér (piano), aan- 20.15 uur In de Kapelzaal van Hazewmdsteeg Leiderdorp pnjskiaverjasaen en sjoelen in de kantine van de IJsclub. Maurrts- •ang 20.00 uur. samenkomst met spreker J. van Ark, Picképlem paaskaaden bij HSV 'De Sport visser'. aanvang 20 00 uur in het clubgebouw. Bosweg Voorhout Top-100-dag b«j E* Voto. met o a ontbijtshow. spelletjes, ont spanning. muziek enz van 07.00 uur tot 's nachts 02 00 uur Zoeterwoude uitvoering van de Johannes Pas sion, 20.00 uur in de Dorpskerk ZATERDAG 30 MAART AJkomedo poppeniheater voor volwasse nen 'Manipulator', door Stuffed Pupped Theatre, aanvang 21 15 uur in de Alkeburcht, Roetofarends- AJphon poppenbeurs annei eipovt* in Parkrestaurant van Avifauna optreden van de ska-bends "Ka le Manneh en "Let s Ouitaanvang 21 30 uur m jongerencentrum Ma- Loiden snuffeimarvi m de G roe noord hallen, van 10.00 tot 17.00 uur Loidordorp eieren verven b| De Buitenge- wonen, aanvang 14.00 uur m de Muzenhol bazar Muziekvereniging Wthel- mma. met speiiet^s en prijzen m nature ven 14 30 tot 17 00 uur en van 19 30 tot 23 00 uur m oe Nuts- LEIDERDORP - Een in de berm vastgeraakte bus heeft vanmorgen anderhalf uur de provinciale weg 5 bij Leiderdorp geblokkeerd. De chauffeur, die onderweg was van Leiden naar Leimuiden, miste een afslag en wilde bij een bushalte ke ren. Daarbij raakte de achterwielen in de berm en werd een rijbaan ge stremd. Alle verkeer uit Leiden moest via Leiderdorp omgeleid worden. Pas na anderhalf uur kon de bus er door een andere bus wor den uitgetrokken. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude betaalt 375.000 gul den mee aan de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk aan de Dorpsstraat. Dat heeft de gemeen teraad gisteravond unaniem beslo ten. In 1991 krijgt het kerkbestuur 135.000 gulden, de resterende 240.000 gulden volgt in 1992. In totaal kost de restauratie bijna 1.6 miljoen gulden. Ruim 850.000 gulden moet de kerkvoogdij nog uit diverse bronnen bijeen zien te sprokkelen. Als dat niet lukt, kan de gemeente bijspringen via haar meerjarenprogramma restauratie monumenten. Omdat Zoeterwoude daarvoor maar weinig geld beschik baar heeft zou dat een zeer langduri ge kwestie kunnen worden. Als het tekort niet snel wordt op gelost bekijkt de kerkvoogdij sa men met Monumentenzorg of som mige onderdelen van de restauratie uitgesteld kunnen worden. VOORSCHOTEN - Ruim baan voor het bronzen paard, dat al tien jaar de hoek Voor straat/Koninklijke Marinelaan- /Veurseweg in Voorschoten op siert. Omdat het nogal verscho len stond in een als ouderwets bestempeld plantsoen en datzelf de groen nogal eens voor te wei nig 'sociale veiligheid' zorgde, is dat radicaal gekapt. Daarvoor in de plaats komen sierbestra ting, bloembakken en zitbanken. Het paard is naar achteren ge plaatst en komt wat hoger te staan, zodat meer Voorschotena ren dit symbool van de jaarlijk se paardenmarkt zullen opmer ken. Overigens moest het brand- pad bij het muurtje wel wijken voor het nieuwe plantsoen. De gemeente vindt dat geen punt omdat juist dat pad vaak wat 'obscuur' volk aantrok, (foto wim Dijkman) 'We moeten met alternatief produkt komen' VOORSCHOTEN/NAAHDEN - "Van deze overname gaan vooral stimulerende effecten uit", zegt directeur W. Vreezen van Steijn Pallets b.v. uit Voorschoten, een werkmaatschappij van Steijn Be heer. Het Voorschotense bedrijf wordt definitief overgenomen door het papier- en verpakkingscon cern KNP uit Naarden. "We worden er zeker niet slechter van". Vreezen ziet in de overname een be langrijke ruggesteun bij de poging van Steijn Pallets in te spelen op de nieuwe vraag vanuit de tuinbouw om emballages van karton. "We moeten met een alternatief produkt komen". Voor het personeel - in de Voorschotense vestiging werken 150 van de in totaal 300 werknemers - heeft de overname geen directe gevolgen, verzekert de directeur. Steijn Pallets is 25 jaar lang een familiebedrijf geweest. De aandelen zijn in handen van vijf broers. Vree zen vertelt dat de broers de vut- en pensioengerechtigde leeftijd nade ren en dat hun bereidheid om de winsten 'in te houden' ten behoeve van de groei van het bedrijf is afge nomen. "De broers hebben zo'n 25 jaar lang de winsten in de groei ge stoken. Daardoor heeft het bedrijf zo omvangrijk kunnen worden. Dat ze die opstelling nu verlaten, is niet vreemd. Dat gebeurt wel vaker met aandeelhouders die ouder worden en wat losser van het bedrijf komen te staan". ZOETERWOUDE - Zoeterwoudse burgers krijgen voortaan spreek recht voorafgaande aan de maande lijkse vergadering van de gemeen teraad, zo besloot de raad gister avond. Tot nu toe mochten burgers alleen aan het einde van de raads vergadering hun zegje doen, maar Auto rijdt in de sloot ZOETERWOUDE - Een 32-jarige automobilist uit het Drentse Valter- mond is dinsdagavond in een sloot aan de Westeindseweg in Zoeter woude beland. De man reed met zo'n hoge srtelheid van de weg, dat de auto op zijn kop in de sloot te recht kwam en alleen de wielen nog te zien waren. Omstanders hielpen de man ongedeerd de wagen te ver laten. Een ademanalyse wees uit dat de man teveel had gedronken. dat is volgens een meerderheid van CDA en Progressief Zoeterwoude vaak mostert na de maaltijd. De be slissingen zijn dan immers net ge vallen en daar kan de inspreker dan toch niets meer aan veranderen. Alleen WD-fractieleider H.O. van der Kooi dacht daar gister avond anders over. Volgens hem is het speekrecht direct voor de verga dering een vorm van 'schijndemo- cratie', omdat de fracties hun stand punten dan toch al bepaald hebben. Deze vorm van inspraak hoort in commissievergaderingen, zoals al lang het geval is, meende de libe raal. Burgemeester A. Houdijk stelde daarop vast dat de meeste Zoeter woudenaren de weg naar een raads lid wel te vinden als ze iets Van 'de politiek' nodig hebben. "En boven dien hanteren wij een zeer 'liberale' opvatting van het spreekrecht in de commissies, waar iedere burger aan alle discussies mag meedoen". ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat groente- fruit- en tuinafval gescheiden inzamelen. Nadat eerder al de raadscommissies daar positief over adviseerden, nam de gemeenteraad gisteravond for meel het besluit om alle Zoeter woudse huizen in de toekomst te voorzien van twee containers. Eén is dan bestemd voor groente-, fruit en tuinafval. In de andere bak moet het gewone huisvuil worden verza meld. De 'operatie' kost de gemeen te Zoeterwoude in totaal bijna 900.000 gulden. Het is de bedoeling dat de containers bij alle laagbouw- woningen worden neergezet. Men sen in flats krijgen wijkcontainers. Enige raadsleden hadden nog wat op- en aanmerkingen. WD-er H.O. van der Kooi vreesde 'beeldvervui ling' op straat door de grote groene bakken. Volgens wethouder A.B. Ringersma (Progressief Zoeterwou de) valt dat allemaal best mee. "Nu bepalen vuilniszakken het straat beeld en daar is ook iedereen aan gewend". Bovendien komt in de nieuwbouwwijk Bloemenweide een speciale plaats waar de bakken 'een beetje uit het zicht' verzameld kunnen worden op ophaaldagen. Als in de toekomst andere Zoeter woudse woonwijken aan herinrich ting toe zijn, worden ook daar verza melplaatsen ingericht. Raadslid A.M. de Lange (PZ) vroeg zich af waarom iedereen met een grote afvalbak van 240 liter wordt afgescheept. Eenpersoons huishoudens moeten een kleinere bak kunnen krijgen, meende zij. Dat moet ook gelden voor ouderen die moeite hebben met het versjou wen van een grote bak, vulde raads lid J. Berkouwer (CDA) aan. Vol gens wethouder Ringersma krijgt iedereen dezelfde bak omdat dat goedkoper is. Hij zegde toe in een commissievergadering nog eens op de kwestie terug te komen. Kartonnages Het belang van Steijn van 50 pro cent in Halbertsma Holding m Grouw blijft buiten de overname, die in contanten wordt betaald. De massief-kartonactiviteiten worden ondergebracht bij KNP Kartonna ges. De activiteiten van Steijn op het gebied van pallets en kisten worden samengevoegd met een an dere eenheid van de Solid Board Di vision van KNP. Deze combinatie krijgt de naam PKF/Steijn en zal be schikken over zes produktieloka- ties in de Benelux, waar in totaal werken. Van der Kooi: 'beeldvervui ling...' (toto Wim Dijkman) Het belang van 50 procent in Hal bertsma gaat naar Arikering in As sen, een houdstermaatschappij waartoe onder andere Faber-pallets behoort. De nieuwe groep krijgt de naam Faber/Halbertsma-groep, Deze beschikt over zeven produk- tiebedrijven in Nederland en Belgie en heeft 550 mensen in dienst. BASSIE ADRIAAN II\ AANTOCHT LEIDERDORP Bassie Adriaan komen naar Leiderdorp. De bekende tv-clowns doen op 14 april het Leiderdorpse zwembadcom plex De Does Hoogmadesewegaan. 'De Lachspektakelshow', zo heet de show van Bas en Adriaan van Toor. De clowns, die wekelijks via Kindemet in 19 landen op tv ver schijnen, brengen in Leiderdorp een twee uur durende show. Aan vang 14 april twee uur. Kaarten in de voorverkoop halen is geen overbodige luxe, want doorgaans zijn de Bassie Adriaanshows compleet uitverkocht. Toegangskaarten zijn te koop bij het Liethorps Boeckhuys aan de Hoogmadeseweg. aoto prt LEIDERDORP Een sfeervol plaatje. De Leiderdorpse wethouder Carla Kemer luistert, zetelend op de t fel, zeer aandachtig naar de eveneens uit Leiderdorp afkomstige dichter Anton Huisman, die voorleest uit t gen werk. Huisman presenteerde gisteren zijn twaalfde gedichtenbundel, 'Voor mensen een mens', aan de ge- I meente en daarvoor wilde de wethouder wel even tijd vrijmaken. De Leiderdorpse dichter werkt zeer klein- schalig. Zo is de bundel gewoon op zijn huisadres (Beukenschans 75) te koop, maar ook bij alle filialen van Leidse boekhandel De Kier. (toto Hieico Kuip Eric Jan Weterings VOORSCHOTEN - "Leeg? Je be doelt dat er helemaal niemand in de bus zit? Dus het is geen geintje?". Lichte verbijstering tekent het gezicht van manager R. Schouten van sportfondsen- bad Het Wedde in Voorschoten. Zojuist is een lege bus het par keerterrein voor het zwembad aan de Richard Wagnerlaan op gedraaid na een vergeefse rit door de Leidse Stevenshof. Het leek zo'n aardig idee. Op drie woensdagmiddagen rijdt een 'zwembus' door Voorschoten om de plaatselijke schooljeugd op hun vrije middag naar het zwembad te lokken. Via twee aparte routes, door de Leidse Stevenshof en door de Voorscho tense wijken Bijdorp en Vlietwijk, worden kinderen bij een aantal opstapplaatsen opge pikt. Gistermiddag reed de bus voor de eerste keer. De kosten voor entree en vervoer van en naar het bad zijn 4,50 gulden, maar voor deze eerste rit hoefde maar 2,70 gulden te worden be taald. Om kwart over een 's middags rijdt de bus het parkeerterrein af, het dorp in. "Is het niet een erg grote bus?", wil wethouder Bruinesse weten. Zij is bij de eer ste rit als speciale gast aanwe zig. Schouten heeft in zijn en thousiasme een harmonica-bus besteld. Deze heeft 59 zitplaatsen en 65 staanplaatsen, zo meldt Voorschotense kinderen arriveerden gistermiddag met de speciale zwembus bij Het Wedde. De chauf feur kijkt glimlachend toe (foto Holr at) het bordje boven de stoel van de chauffeur. 'Misschien', aarzelt de manager, 'maar we gaan zo 'een paar kinderrijke wijken in'. "Je moet optimistisch blijven, zeg ik altijd maar". Met een zorgelijk gezicht kijkt Schouten door de voorruit van de bus naar de eerste opstap plaats aan de Boshuislaan. Ze ven kinderen stappen in. "Hè, hè. het begin is er", verzucht hij. Ook het gezicht van de wethou der vertoont een glimlach. De kinderen spurten direct door naar de achterste banken in de bus. Daar zit je natuurlijk het leukst, want als de bus over een flinke hobbel rijdt, krijg je zo'n lekkere zure plons in je maag. Gezang Als de eerste passagiers zijn doorgelopen lijkt de grote bus weer leeg. De volgende halte stappen slechts drie kinderen in, maar dat zijn gelukkig sfeerma kers met welluidende stemmen. Nadat de bus zich weer in bewe ging heeft gezet en Schouten de moed er inhoudt door op te mer ken 'dat we nu naar een écht kin derrijke wijk gaan', barst ach terin de bus het gezang los. "Olé, olé, we are the champions" en ander klassiek repertoire galmt vanaf de achterbank. Bij de volgende haltes drup pelt steeds een handvol kinderen binnen. Als na een kwartier het grootste deel van de route is af gelegd zwelt het gezang aan, overigens zonder dat de keuze van de liederen veel variatie vertoont. Op de laatste halte aan de Valkeweg stappen nog eens zeven kinderen in. Wethouder Breunesse is niet echt teleurgesteld over de op komst, 'want ik had nergens op gerekend'. "Ik had wel een klei nere bus verwacht. Met zo'n der tig a veertig kinderen zou die aardig volgezeten hebben" Ook manager Schouten laat de moed met zakken. "Ik lel 25 kinderen en dat valt toch nog mee. Ik ga »n ieder geval de komende twee u»e- ken door met de zwembus, zoals de bedoeling was. Volgende week hebben de lagere scholen vrij, dus dan verwacht ik een grotere toeloop". "We gaan om tien voor vier weer terug met de bus, dus dan moet iedereen er zijn". De stem van de chauffeur schalt door de intercom als de bus het parkeer terrein voor het zwembad op draait. "Olé olé", klinkt als ant woord uit de kinderkelen. Even later stormen 25 enthousiast joe lende zwemmertjes over de par keerplaats naar het zwembad.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19