Eirbissem, een fruitige Belg Eigen restaurantmenu maken Van Eek heeft draai gevonden Nederlanders eten meer vlees Vetschijf meldt hoeveel en wat voor vet OVER DE GRENZEN Van der Ark wil weer terug naar het continent WOENSDAG 27 MAART 1991 Hoogstraten en Borgloon betwis ten elkaar de eer Belgies bekend ste aardbeiencentrum te zijn. Bei de brengen zij met hun directe omgeving in ieder geval zo'n vier miljoen kilo aardbeien per jaar naar de veiling. En als ze in Borg loon beweren de meeste aardbei ensiroop te leveren, dan kloppen die van Hoogstraten zich op de borst omdat hun aardbeien veel te mooi zouden zijn om er sap van te maken. Maar niét te fraai om er een bier mee te verrijken; sinds kort schenken ze daar in de Noor derkempen het eerste en enige Belgische aardbeienbier, de 'Eir bissem' wat plaatselijk dialect is voor aardbei. Pikant detail in dit verhaal is dat de aardbeiensiroop voor de Eir bissem wordt geleverd door een Nederlandse firma. Niemand in Hoogstraten durft te garanderen dat dit bedrijf in Noord-Brabant zijn aardbeien betrekt uit de Ant werpse Kempen. Boze tongen be weren dat Borgloonse aardbeien wel eens de basis zouden kunnen vormen van het Hoogstraatse aardbeienbier. Erger nog, er zijn er zelfs die een Oosteuropese af komst niet uitsluiten. door Rien van Reems De Eirbissem is een vondst van de NV Bremdonckx van Peter Crynen en Jef van den Broeck, die vastbesloten zijn van dit nieu we bier een succes te maken. Wat wel zal lukken, want beide heren exploiteren een groothandel met de veelbelovende naam Bierpara dijs en die opent half april in de transportzone aan de E 19 in Meer een distributiecentrum waar alle bieren van België mét hun glazen te bezichtigen en te koop zullen zijn. Een Bierparadijs op de grens van Nederland en België, met in totaal 500 bieren voor het wegha len, per krat, per pallet of met een wagonlading tegelijk - als dat niet Eirbissem, aardbeienbier, was daar bij alle reeds bestaande fruit- bieren nu echt nog behoefte aan? Bierpuriteinen vinden van niet. Kriekenbier, oké, dat berust op een traditie, maar frambozenbier en perzikenbier en straks mis schien ook nog bananenbier, dat is toch je reinste onzin? De Objec tieve Bierproevers, een kring van bezorgde Belgische bierconsu menten, constanteren een toene mende verzoeting (lees verloede ring) van het Belgische bierpatri monium. die ten koste gaat van het bitter en het zuur. welke toch de kenmerken zijn van de streek- bieren. Brouwerij Van Honsebrouck in Ingelmunster (Brigand, Kasteel- bier en Geuze St.Louis) maakte van eirbissem een alleszins drink baar produkt van. Brouwmeester Jozef Maes mengt geuze met aardbeiensap en laat het mengsel vervolgens enige tijd rijpen, waarna het nogmaals wordt ver sneden met jonge geuze. Het re sultaat is de Eirbissem, een licht amberkleurig bier met roze gloed, slechts vijf procent alcohol en een fruitige afdronk. Het bier smaakt fris en is minder zoet dan je zou verwachten. Als aperitief geen slechte keus en waarschijnlijk een drankje dat dames die van een kriekje houden, zal bekoren. Afstand tusen eten en kennis waar het vandaan komt verkleinen Tijdens een dineetje ontstond het idee. Rolf en Heieen Oosterveld, tot een kleine twee jaar geleden respectievelijk gastheer en chef-kok in restaurant Het Boterlam in Ede, bedachten wel vaker iets 'dat de volgende ochtend onuitvoerbaar bleek'. Maar dit keer ging het anders. Het plan om een sfeervol etablissement te creëren voor het geven van exclusieve kook- en wijncursussen, werd werkelijkheid, in oktober 1989. Kleine groepen kooklustigen - maximaal veertien - kunnen in Bou quet Garni in het dorpje De Klomp bij Ede leren koken 'in de stijl van de betere restaurants'. Intussen is het cursuspakket flink uitgebreid (15 verschillende) en is de belang stelling uit het hele land nog groei ende. Inmiddels hebben 850 cursis-* ten de fijne kneepjes van de exclu sieve keuken leren kennen. "Lekker en bijzonder koken, maar dan wel zo dat je het thuis kunt toepassen", zegt Heieen, die de kooklessen zelf geeft. "In een ge zellige, informele sfeer leg ik de deelnemers uit hoe ze een exclusief viergangen menu moeten maken. Het is een combinatie van iets spe ciaals te leren bereiden (geen aard- De Nederlander at vorig jaar iets meer vlees dan in 1989. Dat is gebleken uit een groot onderzoek onder 2000 huishoudens. Vorig jaar kocht 98,6 pro cent van de huishoudens ten minste één keer vlees. In 1989 was dat nog 97,6 procent. Die ene procent verschil betekent overigens wel ongeveer 60.000 nieuwe klanten voor de slager. Maar wat voor vlees de conusment heeft, daarin is wel verandering geko men. Zo werd afgelopen jaar weer een procent minder varkensvlees omge zet. "Maar", zegt het Produktschap Vee en Vlees, "het dieptepunt hebben we nu toch wel achter de rug". Opvallend is de belangstelling van de con sument voor gehakt en voor panklare produkten bij de slager. Gehakt blijkt, nu vlees toch wel duurder is geworden, een goed alternatief in veel huishoudens. De vraag ernaar steeg met 2 procent. Gemaksvoeding steeg zelfs met 4 procent. Daarmee lijkt de slager dus op tijd te hebben inge speeld op de grotere vraag naar kant-en-klare produkten. Zuurkool, snert en chili con came, naast lasagne en andere kant-en-klaar-schotels (niet te vergeten de fondue- en barbecue-pakketten). Ook met de vleeswaren gaat het goed. Er werd drie procent meer ver kocht en omdat de prijzen inmiddels ook zijn aangepast, scheelt dat de sla ger gemiddeld zo'n zeven procent meer omzet. Het blijkt dan dat er niet al leen meer huishoudens zijn die vleeswaren kopen, maar dat men gemid deld in het huishouden ook meer koopt. De consument kocht zijn vlees in bijna 60 procent van de gevallen in de supermarkt. Voor vleeswaren ligt dat percentage zelfs hoger. Dan is het 75 procent. appels, groenten, vlees) en gezellig uit eten gaan. Gedeeltelijk koken ze het zelf en ten slotte wordt het klaargemaakte diner gezamenlijk geconsumeerd. Daarbij doen Rolf en ik de bediening èn de afwas". Het echtpaar werd bij de ontwik keling van de plannen gewaar schuwd. "Iedereen zei: doe het toch niet, je hebt toch een goedlopend restaurant", herinnert Heieen zich. ..Wij zijn hier begonnen met het idee dat het moest lukken. Je moet er zelf in geloven. En verder hart en ziel werken en kritisch blij ven". De goedbedoelde raad van vrienden en bekenden werd dus in de wind geslagen en inmiddels is een gevarieerd aanbod goedbezette cursussen ontwikkeld. Het ideaal van Heieen, gezellig met mensen omgaan, koken, uitleggen (ze praat graag) en dat van Rolf - wijnen - kon worden verwezenlijkt. Provencaals De eerste fase ging niet van een lei en dakje. Het vinden van een pand echter lukte wonderwel. Op drie mi nuten loopafstand van station De Klomp, pal naast 'de oude rijksweg Arnhem-Utrecht'. De verbouwing en inrichting hadden meer voeten in aarde. Met behulp van de be vriende architect Serge Martin werd 'eindeloos gedebateerd'. "We wilden het sfeervol ingericht heb ben. Het idee van een grote proven- gaalse keuken", legt Heieen uit. Serge Martin is de bedenker van het geraffineerd driekantige kook- meubel met marmeren blad, van waarachter Heieen haar lessen geeft. In een aparte ruimte, die daar voor speciaal in dezelfde stijl als het oorspronkelijke huis werd aange bouwd, is de wijnproeverij onder gebracht. Daarnaast is een 'shop' waar moeilijk verkrijgbare ingre- diëenten en kookattributen te koop zijn. Heieen: "Als ik iets zie waarvan ik denk dat de mensen het niet ken nen, dan koop ik het." Echtgenoot Rolf valt haar bij: "We willen de af stand tussen het eten en de kennis van waar het vandaan komt, de bron, verkleinen. Hoogst noodzake lijk, want er zijn eters die niet weten wat de onder- of bovenkant van een geplukte kip is". De cursussen hebben veelal een thema, zoals wild, vis, gevogelte, of de fijne Franse, de Italiaanse en In diase keuken. Veel belangstelling is er ook voor de lessen 'grand des sert', vegetarisch koken, en 'creatief elegante borrelhapjes'. Indonesisch koken (met gastdocente Milly van Genderen). buffetten en 'feestda genmenu's' kennen ongekende be langstelling. Rolf zegt desgevraagd dat het veelal mensen uit de betere inko mensgroep zijn die zich bij hem melden. „Maar we hebben hier ook een timmerman en loodgieter, die koken als hobby hebben". De kos ten per cursus zijn verschillend. „Vanwege de ingrediënten en het materiaal. Gemiddeld kost een les 65 tot 75 gulden." Er zijn een- en meerdaagse Het echtpaar Oosterveld vil zo veel mogelijk kleinschalig blijven werken. "Collega-koks uit de buurt treden wel eens als gastdocent op en de visboer laat soms zelf zien hoe je een vis fileert, maar we zijn niet van plan uit te breiden, hooguit de catering, die we ook in toenemende mate verzorgen". Er wordt ingespeeld op de steeds nadrukkelijker naar voren tredende behoefte aan 'maandclubs'. De er varing heeft geleerd dat - vooral mannen - graag terugkomen en dat soms willen blijven doen. "De Eens- Per-Maandclub wordt nu regulier in het programma opgenomen De landelijke actie om minder vet te eten is op zich een prima initiatief, ware het niet dat fabrikanten er al les aan doen om er vooral commer cieel gewin uit te behalen. Een voor beeld is het fenomeen van de vet-ar- me kazen. Was er vroeger al de vrees dat met de opkomst van de fa- bnekskazen het aloude produkt op het brood steeds meer op een plakje plastic ging lijken, met die vet arme kazen wordt die ontwikkeling nog aangezet. Jammer. Niet klakkeloos Er klopt ook iets niet. 'Let op vet' zou moeten betekenen dat we be wuster omgaan met vet. Dat is iets anders dan alleen maar klakkeloos te kiezen voor produkten waar min der vet in zit. Bewust omgaan met vet kan ook betekenen dat we maar een in plaats van twee plakjes heer lijke volvette kaas op het brood eten. Om te weten waar hoeveel vet in zit en vooral wat voor vet heeft Westland Kaasspecialiteiten in Hui zen een vetschijf laten ontwikkelen. Een handige draaischijf waarop snel valt af te lezen wat de vetgehal ten zijn in de meest voorkomende voedingsmiddelen. Ook is af te le zen of het om verzadigde of onver zadigde vetten gaat Bovendien heeft het bedrijf een brochure sa mengesteld met 'recepten voor de cholesterol-arme keuken'. Boekje Dat Westland ook de bedenker is van vet-arme kazen als Westlite en Trenta, moet op de koop toe worden genomen. De vetschijf en het recep tenboekje is gratis verkrijgbaar bij Westland Kaasspecialiteiten. Post bus 13. 1270 AA in Huizen. De Wolf stopt De Rode Duivels zijn voor Mi chel de Wolf voltooid verleden tijd. De linksback van An- derlecht werd maandag door bondscoach Guy Thijs verwij derd uit de Belgische selectie, die zich in Knokke voorbereidt op de EK-kwalificatiewedstrijd vanavopd tegen Wales. Voor De Wolf, 35 interlands, was dat aan leiding voor verdere eer en na tionale glorie te bedanken. „Ik denk dat ik voldoende verdiensten voor de nationale ploeg heb gehad om een ander afscheid te verdienen", aldus De Wolf. Kieft moet zelf kaartje betalen Trainer Gérard Gili van Bordeaux heeft gisteren gezegd dat hij en zijn spelers tot het einde zullen vechten om de bijna failliete club te redden. Desnoods betalen de voetballers, onder wie Wim Kieft, zelf een trein kaartje voor de reis naar Nancy, waar de volgende uitwedstrijd wordt gespeeld. Gili, eerder dit seizoen ontslagen bij Olympique Marseille: „Ik heb de spelers gevraagd of ze wilden dat ik bleef. Ze zeiden allemaal ja. Ze zijn solidair en zullen tot de laatste minuut vechten om in de hoogste klasse te blijven. Als er'geen geld is, betalen ze zelf hun treinkaartjes voor de reis naar Nancy." De positie van Bordeaux is sinds maandag vrij uitzichtloos, na het af haken van voorzitter Jean-Pierre Derose. De zakenman trok met zijn vertrek tevens het beroep tegen de ingediende faillisementsaanvraag in. Dat beroep zou woensdag worden behandeld. De club staat onge veer vijftig miljoen gulden rood en verkeert in degradatiegevaar. Dertigste interland voor debutant De Duitsers noemen Thomas Doll debutant, de aanvallende midden velder van HSV heeft echter al 29 wedstrijden voor de DDR gespeeld. De Duitse bondscoach Berti Vogts koos Doll (24) voor de vriend schappelijke wedstrijd van woens dag tegen de Sovjetunie als derde „Oostduitser" in zijn nationale elf tal. Sammer en Thom gingen hem Ter voorbereiding op de kwalifi catie voor het Europese kampioen schap van 1992, met Belgie en Wales als concurrenten, streeft Vogts naar aanvallend voetbal. Dat verklaart de keuze van Doll naast Sammer, terwijl Helmer (Borussia Dort mund) en Möller (Eintracht Frank furt) een plaats op de reservebank kregen. Vogts brengt de volgende ploeg in het veld: Illgner (Koln); Kohier (Efayern), Berthold (Roma) en Buchwald (Stuttgart); Reuter (Bayern), Hassler (Juventus), Matt- haus (Internazionale), Sammer (Stuttgart) en Doll (Hamburger SV); Klinsmann (Internazionale) en Vol ler (Roma). HSV in problemen Sportief gaat het de Hamburger SV dit seizoen weer voor de wind, financieel is het nog steeds kommer en kwel. De nummer vier van de Bundesliga heeft een schuld van 12 miljoen Mark, de kredietwaardigheid en de licentie zijn duidelijk in het geding. Saneringsmaatregelen zijn volgens penningmeester Manfred Gerber een absolute noodzaak, 'anders is de club niet meer levensvatbaar'. 'Gazza' doceert (GPD) Zo vlak na zijn overgang vorige zomer had hij nogal eens te kampen met heimwee naar Rotterdam, maar dat is inmiddels verleden tijd. René van Eek (25) heeft zijn draai gevonden bij FC Luzern. „Het was een gok om hier naar toe te gaan, maar tot nu toe is het allemaal goed uitge pakt. Ik voel me thuis in Zwitserland", zegt de voormalig voorstopper van Den Bosch, die aan zijn eerste seizoen be zig is bij Luzern. - Je hebt het de eerste maanden be hoorlijk moelijk gehad? Van Eek: „Ik heb een heel sterke familieband en dat miste ik in het begin enorm. Ik heb wel eens traan tjes in mijn ogen gehad als mijn va der weer eens had gebeld. Dan ver langde ik naar huis. Nu is dat over, al bel ik nog wel elke dag naar huis. Ik trek veel op met de aanvoerder, Urs Schonenberger. Die neemt me overal mee naartoe. Verder zorg ik voor mezelf, kook mijn eigen potje en doe de was. Allemaal heel leer- - Hoe vergaat het je sportief? „Het kan altijd beter, maar de trai ner is tevreden over me. Hij heeft me inmiddels als voorbeeld voor de rest van de groep gesteld. Ik ga voorop in de strijd en dat waardeert- - Je bent dus nog niets veranderd Van Eek: „Ik verander nooit. Ik houd van scherp spelen. In het be gin was het wat dat betreft wel even wennen. Ik keek mijn ogen uit. Toen ik hier kwam, bleek het dra gen van scheenbeschermers ook op de training verplicht te zijn. Ik dacht: nou dan zal het er wel hard aan toe gaan. Het tegendeel was het geval. Er waren er bij, die nog nooit een sliding hadden gemaakt. Ik heb ze inmiddels aardig wat bijge bracht. Ze vonden mij in het begin maar een idioot, maar nu wordt het geaccepteerd. Een dag voor de wed strijd moet ik op de training wel al tijd in de spits spelen. De trainer is bang dat ik anders mijn medespe lers blesseer". - In Nederland liep je nogal eens tegen een kaart op. Hoe zit dat in Zwitserland? Van Eek barst in lachen uit: „Ik heb afgelopen zaterdag mijn negen de gele kaart gehad. Het record in Zwitserland staat op 10, dus dat wordt nog wel gebroken". - Je moet inmiddels een aardige naam hebben opgebouwd. Van Eek: „In het begin was ik de blonde Engel. Tegenwoordig noe men ze me Rambo. Ze hebben me omgedoopt tot een soort slager. Dat is gebeurd na de derde wedstrijd van het seizoen, tegen Aarau. Er brak iemand door op links, ik maak te een sliding, hij sprong op, viel en scheurde zijn achillespezen. Ik werd meteen door de pers en die gasten van Aarau afgemaakt. De tv- beelden later wezen uit dat ik hem niet had geraakt. Kijk, ik ben wel een harde, maar zal nooit iemand in het ziekenhuis schoppen. Negen ge le kaarten is veel, maar ik heb ook heel wat prenten gekregen voor handsballen en dergelijke". voetballer haarfijn uit legt hoe het spelletje ge speeld moet worden. Scifo wellicht weer naar Italië Enzo Scifo speelt volgend seizoen waarschijnlijk weer in de Italiaanse Serie A. De Belg, nu nog uitkomend voor het Franse Auxerre, heeft een voorkeur voor Torino. Hij. zijn va der en zijn manager hebben inmid dels gesprekken gevoerd met de lei ding van de Turijnse club. En die zijn volgens Scifo en zijn gevolg po sitief verlopen. Er zit overigens nog wel een ad dertje onder het gras: Scifo's con tract bij Inter Milaan, dat hem dit seizoen heeft verhuurd aan Auxer re. De Belg vecht de geldigheid van zijn verbintenis met de grote rivaal van AC Milan aan bij de Italiaanse bond. Inter heeft met de Duitsers Matthaus, Klinsmann en Brehme al drie buitenlanders op de loonlijst staan, terwijl een vierde (Scifo) ver boden is. Wordt de Belg in het onge lijk gesteld, dan ontstaat een nieu we situatie. Inter zal in dat geval een fiks transferbedrag voor hem vra gen en het is de vraag of Torino dat wil ophoesten. Willem van der Ark was het afgelopen weekeinde eindelijk weer nadrukkelijk in beeld. Na tien maanden afwezigheid als gevolg van een slepende liesblessure, speelde de voor malige spits van Cambuur-Leeuwarden en Willem II weer een volledige competitiewedstrijd voor het Schotse Aber deen. Dankzij de inbreng van de Neder landers - treffers van Van der Ark en Hans Gillhaus en spectaculaire red dingen van doelman Theo Snelders aanhechting van de buikspieren l Aberdeen de uitwedstrijd gen Dundee United met 1-2. Omdat Glasgow Rangers in het beladen du el tegen stadgenoot Celtic met 3-0 onderuit ging. naderde Aberdeen de regerend landskampioen en kop loper in de Schotse eerste divisie tot op drie punten. „Het geluk lacht me eindelijk weer toe", zegt Van der Ark. „Niets is erger dan zo lang buitenspel te staan. En niets is mooier dan tijdens je rentree te scoren. Bovendien na deren we de Rangers stap voor stap Het zelfvertrouwen neemt bij ons met de week toe". De Schotse media speculeerd> afgelopen weekeinde op groeiende kwelling. „Ik heb vaak getwijfeld, onrust bij Glasgow Rangers. De ne- Het was de eerste keer m mijn carri- derlagen in de strijd om de Schotse beker en luttele dagen daarna in de competitie, andermaal tegen Celtic, mand kon me duidelijkheid geve da and ■Érito zijn bij de Rangers hard aangeko men. Het gat op de ranglijst tussen een geven r Aberdeen en de Rangers bedroeg gebeurd w ooit zeven punten, maar sinds zater dagmiddag nog maar drie. Er zun nog zeven wedstrijden te gaan. Op de laatste competitiedag speelt keken op het lev Aberdeen een uitwedstrijd tegen de havenstad Rangers. „Het kan nog een leuke slotfase worden", zegt Van der Ark De 26-jarige en kopsterke spits is net op tijd teruggekeerd in de b, de blessure Op loment dacht ik dat het is, dat ik een verdere loopbaan in het voetbal wel uit m'n hoofd kon zetten". Bovendien raak te Van der Ark meer en meer uitge- de Schotse e hier niet echt thuis. Een gevoel dat door de knagende onzekerheid over de bles sure alleen maar verergerde. Ik wil erug naar het continent. Dat heb ik bij Aberdeen. Aan het eind van het de clubleiding een paar weken gele den ook duidelijk gemaakt" Het contract dat Van der Ark hal verwege het seizoen 1988-1989 met kwaal bleef. Van der Ark belandde Aberdeen afsloot, loopt over een naanden ten einde. 50-24 (20). N.euwenburg - Lm (VSl) 50-47 (41). Van Bracht (Ned) - Ceulemans 50-50 (35) Eind stand 1 Ceulemans 5 punten. 2. Van Bracht 3.3. Lm 2. 4 N.euwenburg 2 Groep B: We.jenburg (Ned) - Jaspers (Nedl 50-42 (30), We«ienburg (Fra) 50-47 (44), Jaspers - Van der Smissen 50-35 (29) Eindstand 1 Jas pers 4 punten (moyenne 1.543). 2 Wei|enburg 4 (1,191), 3. Van der Sm.saen 3. 4 B<lai.s 1 Dorde rondo: Clerc - Dc»ekamp 2-0, G Jansen - Van Aaien 1-1, Van Leeuwen - Oudshoom 1-1. Meijer - Van der Tak 1-1. Hoopman - Van der Pal 1-1, Van der Zm - H Jansen 1-1, Schokna - Van der Wal 2-0 Stand: 1 Clerc en Van der Zm 5.14 Van der Wal HILVERSUM Eerste koers. 2000 m Firsl Buitenzorg (H Schoonhoven) 2 42,0 - 1 21,0, 2 Figaro R'cardn. 3 Famous Crown Toto winnend 2,40, plaats 2 50 2 30 koppel 11,20 tno 153,90 Tweede koers. Fancy Dancer (A Moi'ema) 2 05.8 1.18,2, 2 Fatal Action, 3 Edze nend 2.90 plaats 1.70 1 30 koppel 5,90 Derde ko*rs. 2000 Toto i 1.80 kenhuis bij dokter Martens op de operatietafel. „De liesblessure werd .•eroorzaakt door een verkeerde Martens heeft me geopereerd voorspeld dat ik na drie maanden rust weer met voetballen zou kun nen beginnen. Die prognose is aar dig uitgekomen". Van der Ark viel de laatste weken een paar keer als reserve in en speel de zijn eerste volledige wedstrijd te gen Goteborg In de vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Zweden maakte hij een doelpunt. „Dat was genoeg om weer een basisplaats af te dwingen, want uiteindelijk ben ik hier aangetrokken om doelpunten De gedwongen rustpai Dash ot Scot (J Pooi) 2 38,6 1 19,3/2 Dmo De Bloomerd 3 Everest Montana. 4 Ei'ta Morgan N>ei gestel Ceo a D.epnow Toto w nnend 2.40 plaats 2 40 3,00 koppel 6.60 tno 72.40 kwartet 199.70 Vierde koes 2(XX) m 1 EsmarakJa iF Handelaar) 2 42.4 -1 21.2.2 Farouche Pr nee 3 Fortune Ka des Toto nnend 5.60 plaats 2 50 2.40 koppel 20,10 trio 6 263,60 V/de •oers, 2440 m 1 D-ego Harvester iB Dapper) 3 18,5 - 1 21.4. 2 Eböcny Pr.nce, 3 Evrta Mode*»,* Toto wmnend 2 60 plaats 1.70 1,60 koppel 4 80 tno 26,40 Zesde koers 1609m 1 Dream sCrown(H Gn«)203,7- i 16.9 2 McCarthy, Daan S, 3 Evokta Lelystad Toto winnend 2,10 plaats 1.10 2.50 1.60 koppel 3,60 tno 20.70 kwartet 91.50 Zevende koers. 2000 m 1 Comrade (M Poort) 2 38,9 - 1 19.5 2 Careiyn Space, 3 Cesar Buitenzorg N*t gestart Bonanza Bos, Chenk Hanover en Ci'P Parade To to wonend 2,90 plaats 1,30 2.40 koppel 9.40 tno 58,10 Achtste koers. 2000 m-1 Dazraf1B(A Mol- lerna) 2 38,8 1.19,4, 2 Cmdy YvOO, 3 Dream Merevek). 4 Donna Berkum Toto w.nnend 2,40 piaats i 40 1,80 koppel 3,50 tno 19.40 kwartet 69,20 Negende koers. 2440 m 1 Carst Welinga lB Lugies) 3 17.0 - 1 20.7. 2 Fulmar Jet. 3 Doo Volante Toto winnend 2 80 plaats 1.70 1 90 kop pel 3.00 tno 37,60 W5 (5-6-11-5-5) 91,90 Omzet total, sator 162 291 00 SUPERLIGA VROUWEN Nederland - Franknjk 4-3. Hoorn,*n Wang 21- 1421-14 Vnetefcoop-Coubat2l-l421-15 Keen - Leaanc 19-21 18-21. Hoornen Vnesekoop - WanQCoubat 14-21 16-21 Hooman - Coubat 21- 16 2M c 21-91 kreeg rust voorgeschreve VOETBAL - De meisjesselectie van de afdeling Leiden tot zevmtu-n jaar heeft gisteravond een voetbal duel tegen de leeftijdgenoten uit Gouda rr.i t 1-2 v.-rion-n Op het veld van NSV in Noorden scoorde Bren da van Straalen van LFC na een 0-2 ruststand de enige Leidse treffer Ter promotie van het meisjes voetbal wordt komende maandag in de rust van de wedstrijd UVS-Pa- pendrecht vier-tegen-vier gespeeld door spelers uit de regio

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19