Consument slecht af bij bankroet leverancier LUSV brengt de spanning terug T>U I VENTI L Woning warm inpakken met spouwmuurisolatie Minder vet vlees in folder Tennisprijs voor Mens DINSDAG 26 MAART 1991 PAGINA 17 SAMENSTELLING RAYMOND PEIL Als een bedrijf failliet gaat is de klant in de meeste gevallen slecht af. Zeker de consument aan wie het bedrijf nog wat schuldig is in de vorm van geld, te leveren spullen of earantie. Volgens de Consumenten- ond zijn er maar een paar bedrijfs takken met een regeling, die soelaas biedt in geval van faillissement. Er zijn echter ook manieren waarop xnen zich van te voren kan indekken en soms is vooraf duidelijk dat een bedrijf het loodje gaat leggen. Meestal is de positie van de klant Faillissement hoeft geen donderslag bij heldere hemel te zijn commissaris en moet toezicht hou den op de curator. De curator plaatst onder meer de zojuist genoemde advertenties en geeft het faillissement door aan de Kamer van Koophandel (KvK), bij het faillissement van de leveran- waar het wordt ingeschreven in het cier zwak. Als hij geld of spullen te- Handelsregister. Alle rechtbanken goed heeft is het zeer de vraag of hij houden tevens registers bij van alle daar nog iets van terugziet. Eerst faillissementen die in Nederland worden namelijk de kosten van het zijn uitgesproken. Inzage van zo n Ifaillissement betaald en daarna de register is gratis, informatie van de preferente schuldeisers (die voor- KvK meestal niet. rang hebben bij uitbetaling, zoals belastingen en banken). Pas dan ko men de concurrente schuldeisers (die zonder voorrang) aan de beurt Wie geld of goed te goed heeft uit en daar zitten dus de klanten een faillissement moet de curator vragen of deze van plan is de toezeg gingen van het bankroete bedrijf na kan betalen, kan op verzoek van één te komen en, zo nee, of de overeen- of meer schuldeisers of op verzoek komst die was gesloten kan worden van het bedrijf zelf door de rechter ontbonden. Daarna moet gevraagd failliet worden verklaard. Een fail- worden om erkenning als schuldei- lissement betekent meestal dat alle ser door de curator. Eventuele bij bezittingen en goederen van en in komende schade, die het gevolg is het bedrijf niet meer door de oor- van de ontbinding van overeen- spronkelijke eigenaar mogen wor- komst, kan ook als te vorderen Ontbinding jden verkocht. Uit de verkoop van de spullen en schuld worden ingediend. Ook als er geen cent te halen valt Bij de aankoop van een keuken kan een garantieregeling van de vereniging van leveranciers de consument te- (PR-foto) het innen van de uitstaande reke- voor een schuldeiser kan het toch ningen moet er zo veel mogelijk verstandig zijn een claim in te die- leriYig wc in de toe! jgen, mo ^ld een eenmans- ment niet eens worden betaald uit zaakje hebben, de opbrengsten. In de plaatselijke dag- en/of week- bladen worden meestal uitspraken G©brek 3Bn baten van de rechtbank, dat een bedrijf failliet is gegaan, bekendgemaakt. Geld dat is aanbetaald op een nog In zo'n geval benoemt de rechtbank niet geleverd produkt valt in de fail- een curator, meestal een advocaat, liete boedel. Gaat het daarentegen gen een faillissement van de leverancier beschermen. die het bedrijf na het faillissement om een apparaat dat moet worden beheert en het faillissement moet gerepareerd dan kan de eigenaar dit eigenaar te zijn van het voorwerp de curator alsnog leveren, dat moet bij. afwikkelen. Eén van de rechters wel terugkrijgen via de curator, dat in reparatie is. Heeft men wat men dat accepteren. Service en ga- Eén van de eerste dingen die de cu- van de rechtbank wordt rechter- Men moet wel kunnen aantonen besteld zonder aanbetaling en kan rantie is er dan uiteraard niet meer rator na zijn aanstelling doet is na gaan wat er aan bezittingen, te ont- vangen betalingen en schulden in de boedel zit. Dan wordt bekeken of verkoop van bezittingen en inning van uitstaande rekeningen voldoen de oplevert om het faillissement en minstens een deel van de schulden van de failleur te voldoen. Is het waarschijnlijk dat niet eens de faillissementskosten kunnen worden gedekt uit de boedel, dan zal de curator de rechtbank voor stellen het faillissement op te heffen wegens gebrek aan baten. Vaak wordt dat ook gedaan als de kosten van het faillissement plus schuld aan belasting en sociale lasten ho ger zijn dan de te verwachten op brengst. Als de rechtbank tot ophef fing besluit dan hoeven de schuldei sers niets te verwachten. Zijn er waarschijnlijk voldoende opbrengsten wat niet vaak het ge val is dan roept de curator via een Buitenmuren veroorzaken geveer vijf tot zes jaar. De veel 'koudestraling'. Als de isolatie van muren kan in muren goed geïsoleerd zijn, allerlei variaties. Gespecia- treedt dit effect veel minder op. Van nieuwbouwhuizen zijn de muren bij de bouw geïsoleerd. Bij oudere wo ningen is dat vaak niet het geval. Daardoor gaat veel warmte door de muren ver loren. Dat kost spaart te vens energie en dus geld en ook het milieu. Een besparing van negen kuub gas per vierkante me ter geïsoleerde müur is nor maal. De terugverdientijd is bij de huidige gasprijs on- liseerde bedrijven kunnen daarover informatie ver strekken alsmede het ener giebedrijf. Op spouwmuur- isolatie zit 30 procent subsi die. Spouwmuurvulling moet bijna altijd door vakmen sen van een erkend bedrijf worden aangebracht. Be drijven die aan bepaalde maatstaven voldoen, staan genoemd in de KOMO/KBS-lijst van er kende spouwmuurvullers De lijst kunt is te bestellen leren. De kosten zijn hoger met vocht te voorkomen en BKB/BKS, Postbus 20714, dan bij spouwmuurvulling, voor de juiste aansluiting 300 JA Rotterdam. Erkende Binnenisolatie kan men met vloer, plafond en kozijn bedrijven gebruiken alleen eventueel zelf uitvoeren, (en). Het aanbrengen geeft goedgekeurde produkten even wat overlast in huis, en geven tenminste 10 jaar Daarvoor moet op een paar maar levert later weer voor garantie. Het Bureau Kwa- centimeter afstand een ex- liteitsbewaking Spouw- tra wand voor de muur wor- muurvulling (BKS) contro- den geplaatst. De tussen- leert steeksgroepsgewijs ruimte kan men zelf bepa- het werk van de bedrijven, len, maar die gaat natuur lijk wel van de ruimte in de Vóór 1930 werden huizen kamer af. De tussenruimte voornamelijk met massieve wordt opgevuld met bij- muren gebouwd, dus zon- voorbeeld glaswoldekens. der spouw. Die muren laten Deskundig advies in bij de de kou makkelijk door. Een leverancier van het isolatie oplossing is deze muren aan materiaal is zeer zinvol, bij- de binnenkant te laten iso- voorbeeld om problemen deel op: meer comfort en minder gasverbruik. De subsidie voor investe ringen in energiebesparen de maatregels in bestaande huizen krijgt bedraagt 30 procent van de kosten als een vakman het werk doet. Bij het energiebedrijf ligt een gratis brochure met alle informatie op dit gebied. Daar moet ook de subsidie worden aangevraagd. advertentie een verificatieverga dering bijeen waar schuldeisers el kanders vorderingen kunnen be twisten. Worden vorderingen niet betwist dan komen zij op het lijstje erkende vorderingen. Schuldeisers kunnen op een veri ficatievergadering ook een akkoord voorstellen, wat inhoudt dat alle be trokkenen een deel van hun claim terugzien. De rechtbank moet zo'n akkoord bekrachtigen. Dat heet ho mologatie, waarmee het faillisse ment tevens wordt beëindigd. Zon der akkoord worden de zaken in het opeisbaar verkocht en de opbrengst verdeeld onder de schuldeisers. Zij kunnen het deel dat ze dan niet te rugkrijgen later nog opeisen. Was het failliete bedrijf een een manszaak, vof (vennootschap onder firma) of een cv (commanditaire vennootschap), dan blijft de eige naar dan wel blijven de vennoten ook na het faillissement persoonlijk aansprakelijk. Als de faillieur later nog weer eens slaagt, in zaken of persoonlijk, kan de schuldeiser nog eens bij hem aankloppen. Bij bv's en nv's werkt dat overigens niet zo. Garantiefonds In een aantal bedrijfstakken zijn er regeling ter bescherming van de consument tegen het bankroet. Zo heeft de reiswereld het Garantie fonds Reisgelden, met de mogelijk heid voor een klacht als het mis gaat bij de geschillencommissie Reizen. Het boekingskantoor geeft de garantie tegen het faillissement van de reisorganisator. In de woningbouw is er het Ga rantie Instituut Woningbouw (GIW), dat de klant beschermt tegen het faillissement van de bouwer tij dens de bouw. Er is een GIW-certifi- caat dat de aannemer voor de koper bij het GIW moet aanvragen. In de meubelbranche is er de garantiere geling Interieurwaarborg. De parketbranche heeft een rege ling voor leveranciers die zyn aan gesloten bij de Vereniging van Par ketvloeren Leveranciers (VPL) en de keukenbranche voor leveran ciers die zijn aangesloten bij de Al gemene Nederlandse Vereniging van Keukenspecialisten (ANVK). In het bankwezen geldt een garan tieregeling onder toezicht van De Nederlandsche Bank voor tegoeden op naam tot maximaal 40.000 gul den. Donderslag Er zijn een paar tips om te voorko men dat een faillissement als een donderslag bij heldere hemel komt: niet vooruitbetalen, ook geen deel. Het is in geen enkele branche ver plicht. Kan men er niet onderuit dan nooit meer betalen dan 25 pro cent. Betaal rekeningen voor niet gele verde goederen of diensten niet. Wie niet onder een aanbetaling uit komt kan het best in zee gaan met een bedrijf dat aan een garantiere geling meedoet. Probeer voor grote bedragen desnoods een bankgaran tie te krijgen. Dit houdt in dat de bank van de klant zich garant stelt voor de betaling van de klant. Leveranciers die in moeilijkhe den houden klanten nogal eens aan het lijntje. Reageer meteen als de af gesproken levertijd wordt over schreden. Wordt een tweede af spraak evenmin nagekomen, dan moet er meteen een aangetekende brief overheen. Daann moet de le verancier de wacht worden aange zegd: bijvoorbeeld nog twee of drie weken en dan wordt de koop als ontbonden beschouwd met de plicht tot teruggave van een eventu ele aanbetaling. Vraag een schrifte lijke bevestiging van de leverancier. Tot slot: wie iets in reparatie geeft kan het best een bon vragen met merk. type. senenummmer en an dere kenmerken. Anders bestaat de kans dat bij faillissement van de le verancier de eigendom van het voorwerp niet is te bewijzen. In verband met de landelijke actie 'Let op vet' die deze weken wordt gehouden heeft het Voorlichtings bureau Vlees een folder MIBH» steld over magere vleessoorten en vetarme bereidingswijzen. Die fol der is gratis verkrijgbaar bij de sla ger. Opvallend is dat in de folder wat nieuwe gegevens staan over het vet gehalte van sommige soorten vlees. Zo bleek uit een recent TNO-onder- zoek dat varkensfricadeau. var kenshaas en een ongepaneerde sch nitzel slecht drie gram vet per 100 gram vlees bevatten. Wat ongeveer even weinig is als magere rund- vleessoorten. Voort staat er een aantal tips in om vlees vetarm klaar te maken bij voorbeeld door een pan met anti aanbaklaag te gebruiken, waardoor minder boter nodig is. Maar ook voor grillen is veel minder vet nodig dan voor gewoon bakken of braden Het verpakken van mager vlees in aluminiumfolie is voorts een goede mogelijkheid. En zo zyn er nog ne gen andere methoden van vetarme vleesbereiding. In de folder staat voorts ook dat lekkere, vetarme recepten gratis zijn aan te vragen by het Voorlich tingsbureau Vlees. Door een kaartje te sturen naar het Voorlichtingsbu reau Vlees, postbus 39. 2280 AA Rijswijk. Op het kaartje moeten naam en adres ook 'Recepten let op vet' worden vermeld. Regionale volleybalcompetitie LEIDEN - De mannen van LUSV hebben zich door een 3-1 overwinning op Orion samen met die ploeg aan de kop van de ranglijst van de regionale eerste klasse, van de volleybal competitie genesteld. Dat belooft dus, tegen de verwach ting in nog een spannende ontknoping te worden. Bij de vrouwen blijft RW wachten Universitaire sporthal hebben ver- op een misstap van VCS. Maar het is laten. Dan zou LUSV zich geen illu- zeer de vraag of die misstap in deze fase van de competitie nog komt. Het programma dat VCS nog moet afwerken biedt wéinig perspectief. Op papier dan. Tenslotte verspeel- sies meer mogen maken. Daar zag het aanvankelijk wel naar uit. De studenten gingen daverend van start en namen een 6-1 voorsprong in de eerste set. Om vervolgens door de de favoriet voor het kampioen- een goed blokkerend en sterk ver schap in de eerste klasse eerder dedigend Orion toch nog op setver- punten aan zwakker geachte ploe gen. De wedstrijd van de week was zonder twijfel LUSV - Orion. Bij een lies te worden gezet, 12-15. Toen in de tweede set Orion op setpunt kwam, 11-14, leek het pleit beslecht. Maar juist toen kwam iUB)°fa(ate(ei(8iff gelijk spel zou Orion fluitend de LUSV als een vechtploeg uit de pe rikelen. Casper Schaft, die in de eer ste set faalde op de service, faalde op het kritieke mmoment niet. En de gangmaker in de studenten ploeg, Reggy de Felix, was overal aanwezig om gave setups af te leve ren. LUSV won de set met 16-14. Die tegenslag kon Orion niet ver werken. Het kampioenschap is nog op geen stukken na verdiend maar de studenten namen na 15-11 en 15- 10 toch maar vast een voorproefje in de kantine waar het rondje bier best smaakte. DAC 2 won simpel van Gemini- /Kangeroes 3,15-12,15-10,15-8. SKC daarentegen mocht zich gelukkig prijzen met de 1-3 winst tegen DAC 3, 13-15, 8-15, 16-14, 10-15. NOVO 2 had geen kind aan Liusna dat zich nu wel met degradatie zal verzoe nen, 15-10,15-5,15-7. RW 2 speelde slecht tegen Ridderveld, 15-8,11-15, 15-17, 15-17. In de derde en vierde set stonden de Rijnsburgers met 14- 12 voor. Blok en aanval faalden. Aarlanderveen en Graficon/Donar 2 speelden gelijk, 2-2. De vrouwen van RW wonnen in drie sets, 6-15, 11-15, 10-15 van Ley- thon 3. Valken moest hard werken om LUSV 2 op 2-2 te houden. De studentes namen een verrassende voorsprong, 9-15, 14-16, maar zagen Valken toch langszij komen: 15-10, 15-10. Liusna leek een harde dobber te hebben aan In Up Go, 15-10, 12- 15. Toen was het eensklaps afgelo pen met het verweer van In Up Go dat misverstand op misverstand stapelde: 15-6, 15-3 voor Liusna. LUSV stond tegen VCO dik op winst, 13-15, 15-9, 15-13 en 13-5 om toch nog een punt uit handen te ge ven, 13-15. Dat punt verdiende VCO overigens wel door het sterke ver dedigen van de hele ploeg. Oe topschutters van de zaterdagclubs heb ben zich het afgelopen weekeinde koest gehouden. Alleen de üsser spits Mark Ens, de laatste weken toch al goed op schot, kroop met twee treffers, weer dichter naar de leiders toe, Edwin Otte (Quick Boys) en Rob Bink (Leiden). Robèr Marijnen van WSB loste Wim Bouckaert (FC Lisse) af aan de kop bij de zondagschutters. De Noordwijkerhouter scoorde liefst vier keer. Achter deze twee is het dringen geblazen. Vier spelers staan op een gedeelde derde plaats, overigens op eerbiedwaardige afstand van Marijnen. ZATERDAG Edwin Otte (Quick Boys) 14 Rob Bink (Leiden)14 Eric Grosman (Ter Leede) 13 Mark Ens (FC Lisse) 11 Richard Trompen (Kagia)11 Leo van de Wetering (RCL) 11 Hans Verkuylen (Ter Leede)10 Coen Wamau (Hazerswoudse Boys)10 Wilco van Leeuwen (ARC)9 Rem Grooters (Oegstgeest) 9 Edwin Grootendorst (RCL) 0 4 spelers met f doelpunten ZONDAG Robèr Marijnen (WSB) 16 Wim Bouckaert (FC Lisse)14 Yachya Farhane (LFC) 12 Edwm Verhoogt (Lugdunum)12 Steef Roodakkers (UDWS)12 Paul Pijpers (FC Lisse) 12 Joost Vink (SJZ) 11 Per Veilbrief (ROAC) 11 Marco de Ridder (SJC)11 Ruud Vertooy (Alphen) 10 Cliff Comvaiius (Randstad Sport)10 Stan Ul|ee (Foreholte) 10 7 spelers met 9 doelpunten In Japan vindt volgende maand het WK-tafeltennis plaats waaraan on dermeer wordt deelgenomen door een 'verenigd' Korea. Om nog wat laatste plooien glad te strijken arriveerden gisteren de vertegenwoordigers van Noord- en Zuid-Korea op Narita, het vliegveld van Tokyo. Een doorbraak ook voor de afgezanten Chong (I.) en Chang die de ontmoeting bezegelden met een ferme handdruk. (foto epa> Siemerink klimt naar plaats 47 LEIDEN - Jan Siemerink is geste gen naar de 47ste plaats op de we reldranglijst tennis. Hy volgt daar mee de best geplaatste Nederlan der, Mark Koevermans, op de voet. Koevermans staat nummer 46. Met Haarhuis en Krajicek heeft Neder land vier man by de top-honderd. Bij de vrouwen neemt Manon Bolle- graf de 33ste plaats in. Wereldranglijst per 25 maart Mannen 1. Edberg (Zwe) 3786, 2. Becker (Dui) 3440, 3. Lendl (Tsj) 2509, 4. Forget (Fra) 1927, 5. Agassi (VSt) 1713,6. Sampras (VSt) 1540,7. Ivani sevic (Joe) 1516, 8. Gilbert (VSt) 1443, 9. Courier (VSt) 1407, 10. Svensson (Zwe) 1398, 11. Gomez (Ecu) 1369,12. Chang (VSt) 1364,13. Emilio Sanchez (Spa) 1358, 14. Tsjesnokov (Sov) 1343, 15. Muster (Oos) 1241, klasseringen Nederlan ders: 46. Koevermans 667, 47. Sie merink 652, 55. Haarhuis 581, 93. Krajicek 394, 108. Eltingh 331. Vrouwen 1. Seles (Joe) 254, 2. Graf (Dui) 231, 3. Navratilova (VSt) 192, 4. Sa- batini (Arg) 166, 5. Sanchez-Vicario (Spa) 127, 6. Mary-Joe Fernandez (VSt) 126, 7. Novotna (Tsj) 120, 8. Katerina Maleeva (Bui) 109, 9. Gar rison (VSt) 103,10. Capriati (VSt) 94, klasseringen: 33. Bollegraf 28, 85. Schultz 14, 108. Jagerman 11, 130. Kamstra 8, 156. Rottier 6, 159. Ore- mans 6,187. Ter Riet 4. Lotto 12: Eerste prijs: 1 wmnaar. bruto 280 299.90 Tweede pnjs 3 winnaars, bruto 50 000.00 Derde prij* 82 winnaar*. 1709,10 Vierde pn|j: 4059 winnaar*. 34.50. Vijfde pnjs: 61 925 winnaar*. 5.00 Cijferapal: Zes oifers geen winnaar Vijf o|f*r* 3 Winnaar* Vier Offers 20 wmnaar* Dn* Ojfers: 244 winnaars Twee 0|fers 2 290 wmnaar* Toto: Eerste pnjs 77 winnaars. 472.30. Tweede pnjj: 1 413 wmnaars, 9.30. Derde pnjs 8.703 win naars, 3.70 Toto-geljk: Eerste po|* geen winnaar Tweede prijs 2 winnaars. 140,10 Derde prijs 10 wmnaar*. 140,10. Vierde pn|s: 197 wmnaar*. 12.00 LEIDEN - Jolanda Mens is in het bezit gekomen van het 'tennislad- dertje', de jaarlijkse onderscheiding van het Leidse district voor het meestbelovende talent uit de regio. De 12-jarige speelster van De Boek horst uit Noordwjjkerhout kreeg de prijs omdat ze vorig jaar enorme progressie maakte in het jeugdcir- cuit. In januari 1990 zette ze het suc cesjaar in met een achtste plaats bij de Audi Masters. Daarna won ze in Den Haag een jeugdtoernooi en kwam ze tot in de kwartfinales tij dens de Nederlandse jeugdkam pioenschappen. Ze won vervolgens de districtsjubileumkampioen- schappen tot en met 12 jaar. In au gustus stond ze vierde op de natio nale ranglijst in haar leeftijdscate gorie. Het 'tennisladdeitje', symbool voor de moeilijke weg die jonge spe lers moeten afleggen naar de top, werd overhandigd in tenniscen trum Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn. Daar vonden ook de fina les plaats van de districtswmter- kampioenschappen waaraan de af gelopen maanden 216 talenten deel namen. De tennissers streden in teams van twee. Bij de jongens A waren Jos Vergeest en Marco Noort (De Merenwijk) de besten. In B wonnen Erwin van Berkel en Jan Pieter Roelofs (Alkemade). Wijnand Deursen en Jan Willem Kaay (Fo- rescate) grepen de C-titel. In D was de eerste prijs voor Erik Colla en Geerten van der Kraay (Nieuwe Sloot). Victor Boere en Piotter van de Marei tenslotte waren de sterk- sten in de E-groep. By de meisjes waren Madeion Buijs en Bernice van de Hiel opper machtig in A. Heddy Boers en Ma- rielle Dekker van De Munnik won nen in B en Esther Kippensluis met Christel Tijsterman in C. WK: een zesje. ZAALVOETBAL ZURICH (AFP/SID) - Het moderne voetbal heeft veel van zyn aantrek kingskracht verloren. Dat is de con clusie van de FIFA-werkgroep ..Voetbal 2000", die na het WK in Italië de opdracht kreeg het evene ment te analyseren. Met het cyfer zes. op de schaal van tien, werd het WK als matig bestempeld. De werkgroep constateerde giste ren in Zurich wat miljoenen men sen de afgelopen zomer zelf konden zien: voetbal dat soms het aanzien niet waard was. Volgens de negen leden, onder wie de Franse bonds coach Platini, topscheidsrechter Mikkelsen en voetballer Voller, is de grote druk by het spel de belang rijkste oorzaak. Wilt U Iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54. 2300 AB Leiden. Pascal Vergeer (Warmond) is de tweede wielrenner van Swift- /Casba die is geselecteerd voor het Nederlands wegkampioen- schap in juni Quick Boys speelt op 30 april een Orarye wed strijd tegen een Leids KNVB-elftal Twee zwemmers van het Leidse LZ 1886 gaan op 28 maart naar Rome voor hun eerste interland. Het gaat om Christian de Groot en Fleur Bakker Tweede paas dag houdt de voetbalvereniging Leiden een groot toernooi voor E- junioren met deelname van Ajax, Feyenoord, SW en alle grote clubs uit de regio Woensdag 3 april speelt het Leids zaalvoetbal team in Dordrecht de tweede voorronde om het kampioen schap van Nederland. De ploeg bestaat uit René van der Meer (Boerenburg), Edwin Verhoogt (Martin Centrum), Ronald van Kesteren (Noordwyk), Frans en Wim Bouckaert en Rick Curfs (THB Boys), Richard Gottmer, Fred Ouwerkerk en Arno Lancel (Zwarte Wolf) Hengelo hoopt in samenwerking met Enschede het Europese kampioenschap atle tiek in 1998 naar de dubbelstad te kunnen halen. Hengelo denkt een kans te hebben nu Amsterdam zou afvallen vanwege financiële problemen Dinsdag 2 en woens dag 3 april kan de voetbaljeugd zyn talenten tonen op de Open dagen van Feyenoord. Degenen die lid zijn van een club dienen schriftelijk bewijs van toestem ming mee te nemen. De aanvang is op beide dagen om 13.30 uur op het Rotterdamse sportcomplex Varkenoord Voormalig wereld kampioen langebaanschaatsen Oleg Boyev gaat van de zomer skeeleren in Nederland. De win naar van de KNSB-marathoncup heeft een sponsorovereenkomst getekend met Haka Viktor Kortsnoj heeft wegens een te druk wedstrijdprogramma afge zegd voor een 'simultaan* in Noordwyk Quick Boys 14. vorig jaar kampioen, mag als beloning morgenavond op het hoofdveld van de Katwykse club oefenen te gen het Rynland 3 van Henk de Bolster en kornuiten. Om dat het publiek by de Amstel Goldra- ce te massaal sommige heuvels bezoekt zyn de Keutenberg, de Adsteeg en de Schweiberg uit de route gehaald. De organisatie heeft nu de Zonneberg. de Sint Pietersberg, de Rasberg en de Eperheideklim in de wereldbe kerwedstrijd opgenomen Ren baan Duindigt begint morgen middag om 14.30 uur met de Vreeburg-prijs De jeugdige korfballers Wendy van Hooven (Fides Pacta), Linda Dannys (TOP), Linda de Haas (Fides Pac ta) en Michiel Kok (TOP) spelen op 27 maart een selectiewedstrijd op het Fortuna-veld in Delft Het Limburgse Valkenburg is nog steeds een serieuze kandidaat voor het organiseren van een etappefinish in de Tour de France van 1992 Canon is de nieuwe hoofdsponsor van de Marathon van Rotterdam Trinko Keen blyft, ondanks de problemen, tot het einde van het seizoen voor ta feltennisvereniging Avanti uitko men Van 28 maart tot en met 6 april wordt in Nymegen het Has- koningschaaktoernooi gehou den. Dit toernooi omvat de Ne derlandse kampioenschappen voor jeugd van 14 tot en met 20 jaar. Regiodeelnemers zyn: Jop Delemarre (Leiden), Linda Jap Tjoen San (Leiderdorp), Eline Arendsman (Leiden). Machiel de Heer (Leiden), Caroline Slinger land (Leiden), Maaike Delemarre (Leiden). Fred Slingerland (Lei den), Adinda Koster (Leider dorp), Mariska Kouwenhoven (Oegstgeest) en Ins Thissen (Lei den) De Leidse rugbyclub DIOK bestaat op 28 maart 20 jaar. Op 6 april wordt dit op sportieve wyze feestelijk gevierd, onder meer met een wedstryd tussen de Witte Raven en oud-DIOK. De algemene ledenvergadering van de KNZB (knng Gouwe Rijn streek) is op dinsdag 9 april in De Bron te Alphen aan de Ryn De voetbalvereniging VNL is een grootscheepse jeugdactie begon nen De KNVB-beker wordt voortgezet met de wedstrijden Zwervers-Alphense Boys (30 maart), UVS-DSO (30 maart), AS- WH-Rijnsburgse Boys (1 april). Noordwyk-Spartaan '20 (1 april) en de winnaar van Vitesse Delft/Unitas-ARC (11 april) De bekende Leiderdorpse sport school Van Houdt bestaat 25 jaar In de Paasvakantie houdt de af deling Leiden by Bernardus (Ha- zerswoude Ryndyk) wederom een vriendinnendag voor meisjes in de leeftydcategorie van 8 tot en met 18 jaar. Inlichtingen: 071- 899372 Autocoureur Oscar Mid- dcldorp uit Rynsaterwoude zal met de bekende Michael Blceke- molen Nederland vertegenwoor digen in het Benelux kampioen schap Formule Renault Ook Ni- colet Montanus (Docos) is opge nomen in de voorlopige selectie van het Nederlands meisjesvoct- balelftal Een jubileumveiling by FC Lisse heeft liefst 23.000 gul den opgebracht

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17