Zeelenberg op het ereschavot Key Biscane ligt Monica Seles wel Wintertriathlon is opnieuw voor De Graaf Jansen wint bij NK dammen MAANDAG 25 MAART 1991 SUZUKA (ANP) - Twee wereldtitels heeft Jan Huberts met zijn wegraceteam dit seizoen voor ogen. Na de eerste Grand Prix, gis teren in Japan, is Wilco Zeelenberg voorlopig zijn enige kandi daat. De Bleiswijker werd voor 100.000 Japanners derde in de 250cc-klasse. Voor Huberts' tweede pupil Hans Spaan werd de opening in de lichtste soloklasse een faliekante mislukking. In een knellend racepak reikte hij niet verder dan de zestiende plaats. Zeelenberg kende zaterdag het ge noegen voor het eerst in zijn loop baan de snelste trainingstijd neer te zetten. De Zuidhollander, vorig jaar de ontdekking bij kwartliters, ver trok gisteren goed maar moest de eerste plaats snel afgeven. De Hon- da-rijder moest de Italiaan Cadalora en de Spanjaard Cardus laten gaan. „Tijdens de warming-up heb de versnellingsbak bijgesteld. Dat pakte niet helemaal goed uit. Vooral op de rechte stukken kwam de ma chine niet volledig op toeren", ver- Droom Senna wordt vervuld SAO PAULO (ANP/Rtr) - Een swingende stad is Sao Paulo niet. Een swingende formule 1- race was het op het Interlagos- circuit niet. Toch swingde Inter- lagos, Sao Paulo en Brazilië als op de heetste carnavalsdag. Na zeven vergeefse pogingen had Ayrton Senna da Silva eindelijk de Grote Prijs van Brazilië op zijn naam gebracht. Het lentekind, op 21 maart werd hij 31 jaar, had alles in zijn formule 1 carrière gewonnen, behalve Brazilië. Gisteren ging zijn droom in vervullling. In zijn geboortestad. Voor 120.000 hondstrouwe fans, die 350 gul den (bijna twee maandsalaris sen) voor een toegangskaartje moesten neertellen. Superman Senna leidde van start tot finish. Stuurde zijn McLaren perfect over het 4325 meter lange circuit. Sloeg de aanval van de als altijd overver hitte Mansell af en had irrde slo- tronden precies voldoende voorsprong om zijn haperende bolide voor veteraan Patrese over de streep te sturen. Uitgeput lag hij na zijn 28e ze ge in zijn 112e start in de cock pit. Uitgeteld, maar dolgeluk kig. De toeschouwers werden gek van vreugde. klaarde hij het mindere vermogen. Zeelenberg concentreerde zich op de derde plaats, die hij na een lang gevecht met een groepje Japanners kon vasthouden. „Ik ben tevreden met die klasse ring. Het seizoen is nog lang. Dit is een stap in goede richting', zei hij na zijn vijfde derde plaats uit zijn Grand Prix-loopbaan. De race werd gewonnen door Cadalora voor Cardus. Leon van der Heijden de buteerde met de 23ste plaats. De Honda-rijder uit Zaltbommel was content met zijn prestatie. Spaan Hans Spaan gaat voor de Grand Prix van Australië, over twee we ken, eerst op bezoek bij zijn kleer maker. De Castricummer zat er na zijn mislukte race op Suzuka sipjes bij. De nummer twee van vorig jaar had last van een te nauw racepak. Het leer klemde de linkerknie af, waardoor hij na enkele ronden geen gevoel meer had in zijn schakelvoet. Bij de opwarm-sessie in de och tenduren liep de machine redelijk, in de wedstrijd ging het een stuk minder. Spaan deed aanvankelijk mee in de strijd om de vijfde plaats. Tot Gianola onderuit vloog. Spaan reed achter de Italiaan en belandde bij zijn uitwijkpoging in het gras. Hij keerde als veertiende op de baan terug, maar verspeelde in de slotfa se de twee punten voor de wereldti telstrijd. Een slechte start voor de titelkan didaat die vorig jaar op Suzuka het seizoen begon met een overwin ning. „De eerste van mijn twee schrapresultaten heb ik nu ver bruikt", klonk het somber uit zijn mond. Zijn belangrijkste rivalen, de Italianen Capirossi en Gresini, scoorden wel goed. Gresini werd tweede, titelverdediger Capirossi derde. De winst ging naar de onbe kende Japanner Ueda. Arie Mole naar finishte als twintigste. Schwantz De poging van de internationale motorsport federatie (FIM) de 500cc-klasse de oude glorie terug te geven, lijkt succesvol te zijn. De sei zoensopening in Suzuka werd de KEY BISCAYNE (RTR/SID) - Key Biscayne zal altijd een bijzon dere klank houden voor Monica Seles. Vorig jaar begon in deze plaats in Florida de opmerkelijke opmars van de toen 16-jarige Joegoslavische, die vervolgens vijf toernooien achtereen won. Za terdag sloot de kersverse nummer één van de wereld het presti gieuze evenement opnieuw winnend af. spannendste race sinds jaren, met de Amerikaan Kevin Schwantz als winnaar. De Nederlander Cees Doorakkers bracht het met zijn pri- vémachine tot de 22ste plaats. De afgelopen seizoenen nam de belangstelling voor de halve liters sterk af. De hoge kosten van het produktiemateriaal en de over macht van enkele fabriekteams speelden daarbij een belangrijke rol. De koningsklasse had nieuwe De machines moeten voortaan minimaal 130 kilo wegen (was 115), de privérijders hebben een eigen comptitie waarin een aardige duit valt te verdienen en met Honda wordt gesproken over het op de markt brengen van goedkopere produktiemachines. De eerste race van deed denken aan oude tijden. Vijf rijders voerden afwisselend 22 ron den het veld aan. De Amerikaanse titelverdediger Wayne Rainey, zijn landgenoten Schwantz, Kocinski en de Australiërs Gardner en Doohan gaven elkaar geen centime ter toe. Het vijftal wisselde voortdu rend van plaats. De spanning bleef tot de laatste meter aanwezig. Dat was in de afgelopen seizoenen vaak anders. De zege van Seles was dit keer be paald frappant. Ze moest niet alleen een uiterst gemotiveerde Gabriela Sabatini bestrijden, maar had ook enorm veel te stellen met de hitte. Na de vrij gemakkelijke winst in de eerste set (6-3), ging de vier jaar ou dere Argentijnse net als in de halve finales tegen Steffi Graf over op een alles-of-niets spelletje. Daar had Se les aanvankelijk absoluut geen ant woord. Gevolg was dat ze met 0-4 en 0-40 achter kwam te staan. „Ik zag er vreselijk tegen op met die warmte een derde set te moeten spelen", aldus Seles later. „Want ik was hondsmoe. Ik kon haast niet meer ademen. Het leek of er geen lucht meer was." Seles haalde toch nog ergens een nieuwe dosis energie vandaan en won die vijfde game alsnog om ver volgens tot 4-4 op te halen. Sabatini, die ook steeds meer last kreeg van de benauwde omstandigheden, won wel de volgende game, maar liet zes setpunten liggen en maakte daarna geen enkel spel meer (5-7). LEIDEN Ronald de Graaf mag zich langzamerhand de koning van de Leidse wintertriathlon noemen. Voor de derde keer in het vierjarig bestaan van deze wedstrijd slaagde de prille twintiger uit Koudekerk erin zijn wil aan de overige 99 deel nemers op te leggen. Op de Menke- nijsbaan eindigde de verrassend sterke Fred van der Meer als tweede vóór de winnaar van vorig jaar, Mart Moraal. De Graaf was er gisterochtend al- De Nederlands kampioen mara- thonschaatsen voor B-rijders, ver trok bij het eerste deel van de triathlon, het hardlopen, dan ook als een bezetene en liep binnen de korste keren van iedereen weg. De Graaf overschatte zichzelf enigszins, want na 7,5 kilometer werd hij door een select groepje achterhaald. DRACHTEN (ANP) - Op de openingsdag van de strijd om de 78ste nationa le damtitel in Drachten wonnen alleen Europees kampioen Gérard Jansen en de Friese grootmeester Hendrik van der Zee hun partijen. De routiniers Clerc en Van der Wal kwamen niet verder dan remise. Burgemeester Van der Zaag deed voor titelverdediger Clerc de eerste zet in zijn partij tegen Oudshoorn. Deze extra hulp kon de vijfvoudig titelhou der echter niet uitbuiten, want in een positioneel duel had Oudshoorn na een opsluiting van Clercs korte vleugel de beste kansen. Clerc wist het ge vaar tijdig te keren, hoewel hij daar veel tijd voor gebruikte. Voor de klok echter een belangrijke rol ging spelen, werd tot remise besloten Veteraan Henk Verstegen, dit maal niet bijgestaan door tweeling broer Jan, doseerde zijn krachten het beste en mocht als eerste zijn loopschoenen inruilen voor de race schoenen. De Graaf volgde op 20 se conden en Fred van der Meer had al een achterstand van bijna twee mi nuten op Verstegen. Eenmaal op de fiets heroverde De Graaf simpel de koppositie en stond die ook niet meer af. Van der Meer, een schaatser van origine, bleek ook op de fiets goed mee te kunnen en naderde de Graaf tot op 37 tellen. De Graaf stond deze voorsprong tij dens zijn specialiteit - het schaatsen - niet meer af en voltooide de 10 ki lometer lopen, 45 kilometer fietsen en 20 kilometer schaatsen in 2 uur 18 minuten en 47 seconden. Van der Meer kwam 61 seconden later over de streep terwijl de onttroonde Mart Moraal maarliefst vier en een halve minuut na De Graaf binnenschaats- te. Eric van Kordelaar werd vierde terwijl Enk Bloklander de top-vijf completeerde. "Een mooie overwinning", vond De Graaf. "Alles ging goed, ik heb geen zware inzinkingen gehad, en zelfs het weer zat mee", aldus de 20- jarige scholier. Of De Graaf volgend jaar weer voor de overwinning van de leidse wintertriathlon zal gaan, is de vraag. "Ik ga me het komende jaar volledig op het schaatsen rich ten, in het bijzonder op een plaats bij de A-rijders. Dan zal ik geen re kening meer houden met deze triathlon. Misschien maar goed ook, eens een andere winnaar. Het be gint al aardig eentonig te worden", aldus een lachende De Graaf. Bij de veteranen ging de zege naar Teun Breugem. Deze 40-jarige Lei- derdorpse schaatstrainer voltooide de wedstrijd na 2 uur 35 minuten en 50 seconden. Willem Leemans werd tweede terwijl Henk Verstegen de derde plaats voor zich opeiste. Bij de vrouwen gingen de ereplaatsen naar Margriet Hoogervorst, Moni- - que Vergeer en Ellen van Toor. JAN BROUWER DE KONING „Ik weet niet precies wat er ge beurde". vertelde Seles. „Ik denk dat ik gewoon geluk heb gehad. Toen het eenmaal 2-4 was, voelde ik dat ik weer kansen had gekregen. Kort daarvoor dacht ik nog serieus aan opgeven. Zo uitgeput voelde ik me. Ik ben nog nooit eerder terug gekomen na een achterstand van 0- 4 en 0-40. Ik sta paf dat het me is ge lukt" Graf Seles zei het gevoel te hebben dat het heel moeilijk zal zijn haar eerste plaats op de computerlijst langdu rig te verdedigen. „Graf is nog altijd erg gevaarlijk. Sabatini wordt steeds sterker, Capriati zit er aan te komen, Mary Joe Fernandez speelt steeds heel solide. Er is ook nog zo iemand als Navratilova." „Al deze speelsters kunnen het me op een zeker moment moeilijk maken. Dat vergt in elk groot toer nooi van de kwartfinales het uiter ste van je. Het betekent wel dat het vrouwentennis een uiterst boeiende fase doormaakt. Sinds Sabatini is begonnen met Graf te verslaan is al les veranderd. Ik heb dat voorbeeld gevolgd, anderen later ook. Ik ben nu nummer één maar de anderen willen dat ook zijn. Dat betekent dat de jacht op mij is geopend." Steffi Graf, die dit jaar nog zonder toernooizege is, maakte intussen bekend haar programma te hebben aangepast. Ze heeft voor de komen de weken in achtereenvolgens San Antonio en Hilton Head wild cards aanvaard in een poging Seles te ont tronen. Oorspronkelijk wilde Graf pas weer 8 april in Amelia Island in actie komen. Jim Courier heeft zijn uitstekende vorm van de laatste tijd bevestigd door het toernooi van Key Biscayne op zijn naam te brengen. De als der tiende geplaatste Amerikaan ver sloeg in de finale zijn landgenoot David Wheaton in drie sets: 4-6 6-3 6-3. De organisatie van het toernooi in Key Biscayne heeft besloten bin nen twee jaar een geheel nieuw sta dion te bouwen De kosten bedra gen circa 30 mihoen gulden. Haptonoom Ted Troost in Se cond Look, een uitgave van de evangelische sportbeweging 'Sports Witnesses': ..Het vroege overlijden van m'n vader en het hele late overlijden van m'n moeder heeft in m'n leven een bepaalde functie. Ik denk ook dat als ik aan m'n jeugd terug denk, ik altijd aan vrouwen denk. Ik plaste toen ik heel jong was al tegen de benen van vrouwen. Ik ben gebiologeerd geweest door vrouwen, terwijl ik me altijd in een mannenwereld bewogen heb". Arie Don, voormalig prof voetballer, tegenwoordig actief voor de evangelische sportbe weging 'Sports Witnesses', in Voetbal International: „Ik ben niet gebonden aan het voetbal. Dat was ik wel. Mijn vrouw was een voetbal. Die be handelde ik als een bal en dat doen vele voetballers ook". Rinus Michels in Sportclub Amsterdam: „Kritiek wordt vaak persoon lijk, er*wordt op de man gespeeld. Dit is de rol van de moderne me dia in deze wereld. Het'geldt niet alleen voor de sport; je ziet het ook vaak terug in de verslaggeving van bij voorbeeld de Golfoorlog". Rinus Michels in Penthouse: Zodra je op de een of andere manier weer met die voetballerij te maken krijgt, ontstaat er een grondspanning. Dat is een groot verschil met elk ander beroep. Heb ik die voetballerij niet, dan heb ik ook een heel andere grondtoon. Een kalmere grondtoon. Die men tale grondtoon is absoluut lager dan wanneer je in de voetballerij zit". KRO-Brandpunt-verslagge ver Fons de Poel over Wiel Coerver, voormalig trainer bij onder andere NEC, in Voetbal International: Het was natuurlijk een wat vreemde man, die Coerver. Hij had een hekel aan mietjes. Zei- kerdjes waren in zijn optiek ook alleen om dochters te verwekken. En werd een speler die in zijn ogen een zeikerdje was onver hoopt vader van een zoon, dan was z'n vrouw volgens Coerver vreemdgegaan". Ajax-speler Bryan Roy in de landelijke milieu-campagne van het Ministerie van VROM: „Eerlijk gezegd, vind ik het best moeilijk om milieubewust te zijn. Mijn zus attendeert me nogal eens op het milieu". Freek de Jonge in Sportclub Amsterdam, sportkrant voor de regio Amsterdam: Ajax straalt iets uit. Net als Robert de Niro of, noem eens een mooie dame, Kim Basinger. Het heeft iets erotisch, iets lekkers. Ajax heeft iets erotisch, iets sma kelijks, iets waar je graag naar kijkt". Ex-Ajacied Peter Larsson over zijn voormalige club, in Het Parool: „Ik signaleer dat een aantal spelers ter onder de maat blijft, omdat deze jongens té tevreden over zichzelf zijn. De inzet is bij lange na niet voldoende". Zwaargewicht George Fore man (43) over Evander Holy- field, tegen wie hij op 19 april bokst om de wereldtitel, in Playboy: „Ik mag hem wel. Het is een goeie jongen. Weet je, mijn vrouw is weer zwanger, en mijn zoons he ten George jr., George III en Geor ge IV. Ik ben zo ongeveer door de Georges heen, dus als het een jon gen is, noemen we hem misschien wel Evander". Bryan Roy in Panorama: „Ik leef in een volwassen we reld. Van een jongen van 21 wordt verwacht dat ie zich gedraagt als een kerel van 27. Hij wordt im mers ook beloond als een kerel van 27". idem: „Bij Ajax word je een beetje groot gebracht met: Kijk uit voor journalisten. Spontaan kun je ei genlijk niet zijn". Jan Siemerink in Tennis Ma gazine: „Ik zou heel graag weer eens een potje willen voetballen. Lekker op het gras lopen en slidings maken, dat geeft me een ontspannen va kantiegevoel". Romario in Vrij Nederland: „Ik ben op het strand drukker in de weer dan op de training van PSV. Terwijl voetballen bij PSV toch mijn werk is. Maar ja, wat houdt dat nu in? Drie, vier uur per dag besteed ik aan het voet ballen, voor de rest van de tijd heb ik niet veel om handen". idem: „Op het moment dat ik me niet meer goed voel ben ik weg. Zo sim pel is dat. Dan zeg ik tegen Ploegsma: ik, Romano, heb het niet naar mijn zin. Ciao, ik ben weg". Trainers (1) Voetbaltrainers menen het altijd beter te weten dan sportjournalis ten. Die denkfout is ingegeven door het feit dat de heren coaches een op leiding oefenmeester 1, 2 enzovoort achter de rug hebben, terwijl ver slaggevers (meestal) niet kunnen bogen op een dergelijke cursus. Op voetbal is echter nog nooit iemand afgestudeerd, dus wat dat betreft is er weinig onderscheid. Journalisten hebben bovendien op de trainers voor dat ze tijdens een wedstrijd vrijwel alles zien en ook van vrijwel alles aantekening maken. Omdat het ze om het even is aan welke kant de bal op de paal komt of van de doellijn wordt ge haald. Terwijl de coach gek genoeg altijd een vuiltje in zijn oog heeft als bij zijn ploeg de bal op het hout werk komt en die ene keer dat zijn spits op de lat schiet vermenigvul digt tot twee schoten op de dwars ligger. Het zij ze vergeven. Clublief de maakt blind. Dat laatste is ook de reden voor het feit dat het humeur van de trai ner afhankelijk is van het resultaat van hun ploeg. Kom bij een trainer na een 0-3 nederlaag niet met de journalistiek verantwoorde vraag 'kon u niet beter na de 0-1 omscha kelen op...' want men krijgt de wind van voren. De trainer zal in sommi ge gevallen de volstrekt irrelevante tegenvraag stellen of de journalist in kwestie soms ook in het bezit is van het diploma Oefenmeester 1. In plaats van serieus in te gaan op de vraagstelling en desnoods de onwe tende vragensteller in zijn hemd te zetten met enkele vlijmscherpe tak- tische tegenwerpingen. Want: een speler mag worden bekritiseerd, een trainer is toch vooral onschend baar en onfeilbaar. We hebben ver diend gewonnen, ze hebben het niet slim gespeeld en verloren. U kent het wel. Trainers (2) Op zoek naar de meest correcte en objectieve voetbaltrainer lieten wij de beruchte carrousel eens aan ons (subjectieve) oog voorbijtrekken. Waar is de tijd van trainers als bij voorbeeld Gerard Désar en Pieter Versteegh? De oud-trainers van res pectievelijk UVS en Roodenburg gedroegen zich na een wedstrijd - ongeacht de uitslag - als heren en stonden de pers correct en objectief te woord. Tegenwoordig wil de coach in het slechtste geval nog wel eens met een boog om de pers heenlopen. De (vlucht)wegen van Arie Kurver bij voorbeeld waren vo»!g seizoen on doorgrondelijk. Toen zijn ploeg even wat minder draaide, had de coach van Rijnsburgse Boys even geen behoefte aan lastige vragen. Via de achterdeur verliet hij de cata comben, de pers verbaasd achterla tend. Toen Arie alsnog kampioen werd in hetzelfde seizoen was hij wel bereid om zelf de publiciteit te OPVALLEND I AANWEZIG Naam: Robèr Marijnen Club: WSB Beroep: Dienstplichtig soldaat Leeftijd: 21 Robèr Marijnen staat bekend als een makkelijk scorende spits, maar dat je dan vier doelpunten in een wedstrijd scoort, komt niet vaak voor. Tegen Nieuwkoop stelde Robèr Marijnen met een kwartet aan doelpunten de twee punten voor zijn ploeg veilig. Het betekende een valse hattrick, want nadat de 'opvallende aanwe zige' tweemaal doel had getrof fen, scoorde Nieuwkoper Van Belt. Met deze vier doelpunten staat hij wei aan kop van de top scorerslij st Je hebt er aI zestien gemaakt dit seizoen? "Zeventien, maar het kunnen er ook zestien zijn. Als jij het zegt, zal dat laatste aantal wel kloppen. De mooiste...dat was vorig sei zoen tegen WSE. Het was een be laden duel en ik schoot van 25 me ter in de kruising". Theo Aanhane scoort ook makkelijk. Concurreren jullie met elkaar, wat betreft doel punten maken? 'Tuurlijk niet. Hij is dit seizoen nog niet zo produktief geweest, maar dat komt omdat h(j last heeft gehad van blessures". Ben je egoïstisch In het veld? Als ik een kans krijg, dan schiet ik. Maar als er iemand be ter voorstaat, geef ik de bal af'. Weet jij van het bestaan van de Leidsch Dagblad-topsco- rers-bokaal? "Ja". Weet Je hoe hoog je staat? "Nee. Het is leuk, maar het heeft niets speciaals voor mij. Het maakt mij niet uit wie er scoort, maar wel dat we scoren. Nee. mijn concurrenten voor de LD- bokaal ken ik niet. Het interes seert mij niet echt". Waarom degradeert WSB niet? "We hebben een te goed elftal We staan zo laag door blessures en door onze instelling. We heb ben moeite met de vechtersmen- taliteit, die echter wel by degrada tievoetbal hoort". Het was nog niet zeker dat Je gisteren zou voetballen.' "Dat klopt. Ik heb een steen puist op mijn bovenbeen. Het duurt een dag of drie tot die rijp is en uitgeknepen kan worden". Zou Je een "steenpuist ne men". als Je daarmee weer lier doelpunten zou maken? "Nee! Het is iets naars. Als ik een beetje stijf was en ik stond op dan had ik er veel last van. Maar als ik in beweging blijf dan gaat het nog wel. Ik heb in de war ming-up gekeken of het ging en het bleek te gaan". Bocbkalijfa het op de foto al een beetje te zien aankomen, hoewel hij met zijn rechterknie vervaarlijk dicht bij de lat zit. Hij verbeterde afgelopen weekeinde zijn eigen wereldrecord polsstokhoogspringen weer eens Hetwas al de derde keer dit seizoen dat hij de grens verlegde. Deze keer ging hij van 6 meter en 11 centimeter naar zoeken. Zo hoort het dus gewoon niet. Toegegeven, Kurver heeft vaak goede teksten, maar dit gedrag is niet te tolereren. Niet voor de pers en niet voor het RB-bestuur. Want de oefenmeesters, die niet voor een habbekrats langs die lijn staan, zor gen toch ook voor een 'stuk repre- sentatiegebeuren' (om in trainers- jargon te blijven). Al zullen ze zeg gen dat ze er niet voor de pers zijn, maar voor de spelers. Sommigen hebben het beter door. Hans van der Zue (ooit Quick Boys, nu IJsseln ervogels) ge draagt zich immei >rrect en is een pr-man van het v erste water. En hij windt de verslaggevers - de on- schuldigen althans - rond zijn vin ger met voorgekookte citaten. Hij maakt de kop voor je artikel, als je even geduld hebt. Objectief is an ders. Correct en objectief gaan zelden hand in hand. Jan Reunngs van Roodenburg is een goed voorbeeld van hoe het zou moeten. Keurig, voorkomend en redelijk onpartij dig. Het zal wel geen toeval zijn dat hij ook met blocnote in de dug-out zit...net als de journalisten. Ab Kolkman van VTL doet het ook goed. Rustig, nuchter, bemin nelijk. Wim Eilander van FC Lisse ook wel een beetje. Niet te kinder achtig. Zeggen waar het op staat en niet gaan lopen zeuren als een jour nalist eens kritisch schrijft over je ploeg. Quick Boys-trainer Arjen van de Werf is ook niet flauw en vooral de rust zelve. Rustig trek kend aan zijn zoveelste sigaretje re lativeert h(j mee. Misschien zijn daar .de vorige trainers van Quick Boys wel in de fout gesprongen. Gek gemaakt door de kritiek. Die overigens met name van de eigen supporters kwam... Henk Krauwel van KRV is éen van de kleurrijkste. Welbespraakt, recht voor zijn raap en altijd vol met goede teksten. Prima, daar houden we van. En er zijn trainers die voor altijd ons hart hebben gestolen, maar die absoluut niet objectief zijn. Toch kunnen we maar niet boos worden op ze. Melbi Raboen (Wilhelmus), Bert Kort (Teylmgen), Wim Visser (Oegstgeest), Peter Cie- re (Leiden) en Hen Beerenfenger (LFC). De top van onze ranglijst: l.Wim Eilander en Arjen van de Werf, 3. Jan Reurings. 4 Ab Kolkman. 5. Henk Krauwel. De staart: 69 en ab soluut laatste: Chiel Jansen (over incorrect gesproken...hy tekende voor Roodenburg maar kwam nooit opdagen, waar zit hij eigenlijk"»)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 21