Stuntwerk van negen UVS'ers Lugdunum baas in eigen huis Roodenburg toont twee gezichten Foreholte en Lisse houden het spannend WSB maakt Nieuwkoop kopje kleiner Makkelijke zege op SJC: 3-0 MAANDAG 25 MAART 1991 "DO/STA PAGINA 15 LEIDEN - Roodenburg pakte te gen het in degradatiezorgen ver kerende GDS een puntje mee. In het 2-2 gelijke spel droeg de Noord-equipe twee verschillende maskers: voor rust een triest ge zicht zonder enige inspiratie, na de thee een verfrissend gelaat met de nodige agressiviteit. GDS wist voor aanvang waar het aan begon. Twee punten wa ren hard nodig en die moesten gisteren behaald worden. Omdat Roodenburg gedurende de eerste helft nog sliep, konden de Hage naars simpel het initiatief nemen. Desondanks moesten er twee fou ten van de Leidse defensie aan te pas komen om dit overwicht in doelpunten om te zetten: na een scrimmage voor het doel van Mar cel Vink belandde de bal voor de voeten van de opmerkelijk vrij staande Ricardo Koers. Die aar zelde geen moment en verraste Vink met een droge schuiver van ruim twintig meter. De tweede te- gengoal heeft Marcel Vink de af gelopen nacht minstens een paar keer teruggezien: een vrije trap, die hoog voor zijn doel kwam. dacht de lange doelwacht wel even uit de lucht te plukken. Hij riep 'oke', maar zag tot zijn verba zing hoe Marcel Westen boven hem uittoornde en met het hoofd 0-2 aantekende. Trainer Jan Reurings gaf toe dat het voor rust van geen kant liep: "In de eerste helft liep ons spelletje gewoon niet. Ik miste agressiviteit in de acties. Eigen lijk was Rob Pret de enige die een voldoende behaalde." Reurings bevestigde verder het cliché dat je bij 0-2 achterstand niet de moed moet opgeven. Toch was de wedstrijd gelopen geweest, als de gezette Hagenaar Marcel Paalvast in de eerste minuut na de hervat ting niet twee kansen voor open doel om zeep had geholpen. Snel daarna kreeg Roodenburg het ritme te pakken. Achterin werd één op een gespeeld om druk uit te oefenen op de Haagse defensie. De aanvallen werden voortdurend op rechts opgezet, omdat de Leidenaren zagen dat daar de zwakke plek van GDS te vinden was. Deze aanvalsmetho- de bracht de thuisploeg terug in de wedstrijd: Mark Helder profi teerde van een aarzeling van de GDS verdediging, die voor bui tenspel appelleerde, en kon al leen op het doel af gaan. Op het juiste moment legde hij de bal breed op de inkomende Marcel van der Burg, die ternauwernood het leer kon inschuiven. In de si tuatie. die de 2-2 opleverde, be reikte Richard Gottmer. zoals dat veelvuldig gebeurde, de achter lijn. Daarvandaan wist hij perfect het hoofd van Helder te vinden. De bekende sportterm 'erop en er over' leek op dat moment van toepassing. Toch nam Rooden burg het laatste kwartier gas te rug. Reurings: "Het is logisch dat die jongens het wat voorzichtiger aan gaan doen. Als we gaan force ren. lopen wij het risico dat die lui in de counter toeslaan. We kun nen ons nu geen verlies meer per mitteren. In deze situatie is het dus normaal de we er voor kiezen minstens één punt mee te ne men." Gezien de eerste helft mochten de Leidenaren ook te vreden zijn met een gelijkspel. Maar op het moment dat Rooden burg langszij kwam. leek GDS rijp voor de slacht. Een extra excuus voor de lichte terugval was, dat de Leidenaren die laatste vijftien minuten niet op volle kracht uit konden spelen. De gisteren niet scherpe, maar toch altijd gevaarlijke Marcel van der Burg wilde over een verdedi ger heen springen en belandde daarbij in een kuil. Hij ging hier bij door zijn enkel heen en moest van het veld gedragen worden. In het ziekenhuis bleek de blessure mee te vallen: de enkel was niet gebroken. Dat is maar te hopen, want de Roodenburgse selectie is toch al niet zo breed. Ook gisteren maak te Jan Reurings weer gebruik van drie jeugdspelers (Patrick Heij- mans in de basis en Ron van der Linden en Peter Kruit als wissels in de tweede helft). Er gaan stem men op om deze A-junioren voor de rest van het seizoen naar selec tie over te hevelen. De A-landelijk kan niet meer promoveren en twee wedstrijden per weekeinde zou te veel zijn voor die jonge gas ten. Reurings trekt een afkeurend gezicht als hij met deze mogelijk heid geconfronteerd wordt: "Na tuurlijk doe ik dat niet. Die jon gens spelen het hele jaar bij el kaar en laat dat maar zo houden. Ik heb elf man. Da's genoeg. Daar moet het mee lukken." MAARTEN WIGGERS LEIDEN - Wederom een punt voor Docos. dat in Langeraar 1-1 speelde tegen degradatiekandi daat Altior. In dezelfde derde klasse heeft WSB goede zaken gedaan om de mogelijke afdaling tegen te gaan; met maar liefst 5-1 werd Nieuwkoop teruggewezen. Robér Marijnen was met vier doelpunten de grote man. Koplo per Blauw Zwart voldeed aan de verwachtingen en versloeg de ro de lantaarndrager met 1-5. Altic - Docos 1-1 De eerste helft heeft Docos niet genoeg geprofiteerd van de gebo den kansen. Met een magere 0-1 stand ging de ploeg van trainer Wim Mugge de rust in. Het doel punt was gemaakt door Hans van Marwijk na een goed uitgespeel de aanval. De thuisploeg, die met moed en wanhoop de degradatie probeert te ontlopen, had zich de eerste helft niet van zijn beste kant kunnen laten zien. Een ex cuus was er te vinden in de afwe zigheid van vier vaste krachten. Hetzelfde gold ook voor Docos. zij het in mindere mate. want al leen Cock van Boheemen ligt in de lappenmand. Gelukkig voor de Leidse ploeg kon Rob Reize- voort een lange blessureperiode afsluiten. Hij viel in de tweede helft in voor de gekwetste Leo van Teijlingen. Daarom moest wel de opstelling enigszins aange past worden. Het gevolg was dat Docos de controle over de wed strijd kwijtraakte, maar dat lag ook aan de verandering van speel wijze van Altior. Die was opportu- nistischer in vergelijking met de eerste helft. Docos kwam onder druk en kon ook via counters niet voor gevaar zorgen. Met nog een kwartier op de klok zette invaller Rob de Goede Altior naast Docos. WSB - Nieuwkoop 5-1 In Noordwijkerhout heeft WSB laten zien waarom het niet uit de derde klasse dient te degra deren. De eerste helft gaf de thuisclub ook de toon aan. maar had moeite de mogelijkheden in doelpunten om te zetten. Alleen Marco Joustra slaagde daarin. Op aangeven van Robér Marijnen nam oud-Noordwijker de bal op zijn slof en zette zijn ploeg zo op voorsprong. Keeper Johan van der Berg sleepte WSB erdoor heen in de benauwde laatste i nuten tot aan de rust. De tweede helft was voor Rober Marijnen. Met vier doelpunten bezorgde hij zijn trainer Fokke van der Reijd een plezierige middag. Twee keer rondde hij een voorzet van Theo Aanhane af en evenzoveel keer bekroonde hij zijn eigen actie met en treffer, ondanks een steen puist op het bovenbeen. Bij de stand van 3-0 redde Jan van Belt de eer voor Nieuwkoop. Donk - Blauw Zwart 1-5 De nummer een ging op bezoek bij de rode lantaarndrager, die be zig was aan een goede serie. Het verschil in plaasten op de rang lijst kwam er in de einduitslag ook uit. Gedurende de eerste helft leek dat nog niet het geval, omdat Blauw Zwart maar met 0-1 voor stond dooreen doelpunt van Paul Rozen, maar na rust nam de ploeg van trainer Den Hartog afstand van de hekkesluiter. Danny Min- nema zorgde voor de 2-0. waarna John Olfthoorn voor de aanslui ting kon zorgen. Kort daarna kon den twee Donk-spelers. Patrick Akerboom en John Ofthoorn. wc- gena grof spel de kleedkamers vroegtijdig opzoeken. Wijnand Bakker (strafschop), Marco La- gerberg en Mark van der Kooij zetten het numerieke overmacht om in doelpunten. WORMERVEER - UVS kwam gisteren bij WFC met een beroerd gevoel uit de kleedkamers voor de tweede helft. Twee rode kaar ten op zak, negen spelers in het veld en een 2-1 achterstand voor de boeg. "Ziezo", lachte de voorzitter van de thuisclub die nog over elf spelers beschikte, "dan gaan wij nu ons doelsaldo eens opvijze len". Zijn ambtscoilega uit Leiden - Bart van Leeuwen - sprak te gelijkertijd iets andere woorden ten overstaan van het resterende negental UVS'ers. "Heren, laat ons hier in elk geval nog beschaafd en eervol van het veld gaan". En zo geschiedde: UVS sleepte een 'beschaafde en eervolle' 2-2 uit het vuur. -- V A Fred, vc n der Kaay (links) wordt in en duel afgetroefd door Richard va n de Berg vc Tl SJC. De praeses van UVS had natuurlijk met zijn verzoek aan de spelers iets heel anders in gedachten dan het re sultaat. Hij hoopte slechts op zelfbe heersing en fatsoen bij de voetbal lers. Want de kleedkamer van de Leidenaars leek na die twee merk waardige rode kaarten (Nico van Dam en Aad Andriessen) op een meterkast met doorslaande stop pen. De einduitslag van de wed strijd was Van Leeuwen even worst. De reputatie en het imago van de - Leidse hoofdklasser stonden hier J" op het spel. Daarom deed hij - bij wijze van uitzondering - de cata comben even aan in de theepauze om de boel te sussen. Welnu, met de reputatie en het 1 imago van de club is het dus uitein- i delijk allemaal wel goedgekomen. UVS spotte in Wormerveer niet al leen met de wetten der logica, in fei te spotte het ook met de eigen status van 'salonploeg'. De mooi-weer- brigade van trainer Ruud de Groot zou geen vechtboetbal kunnen spe len en de mouwen in perioden van tegenslag niet kunnen opstropen. Maar die hele bewering kwam giste ren op de tocht te staan na het klei ne mirakel in de Zaanstreek. Het is met UVS maar weer af wachten waf het komend weekein de tegen Papendrecht in de eigen Kikkerpolder wordt. Men mag dan weer met elf man aantreden maar een garantie voor succes is dat uiter aard niet. Al liet De Groot na het kunststukje van zijn jongens gister middag even nadrukkelijk zijn spierballen zien. "Papendrecht gaat eraan", klonk het uit de mond van de coach die opeens de hele wereld denkt aan te kunnen met zijn knok ploeg voor een dag. Marcel Tolsma was wel het mooi ste voorbeeld van de gedaantever wisseling in de Leidse gelederen. De invaller voor de opnieuw met zijn enkel tobbende Wout Holverda maakte in drie kwartier meer me ters en slidings dan in zijn hele car rière bij elkaar. En de rest deed niet vpor de anders zo gezapige link- spoot onder. De verbouwereerde WFC'ers hadden de indruk dat UVS met twee man meer in plaats van minder terug was gekomen voor de tweede ronde. Een vanwege buitenspel afgekeur de treffer van diezelfde Tolsma was al een voorteken van het onheil dat de roodhemden te wachten stond. Dat bleek vijf minuten later toen Frank Roosa (hij maakte een zeer geslaagde rentree) een vrije trap breed legde op aanvoerder Hans van Leeuwen. De linksbenige mid denvelder koos niet voor een harde pegel, maar stiftte de bal schitte rend over de muur en onder de lat: 2-2. WFC maakte het UVS daarna nog wel even moeilijk maar verder dan een bal op de paal en een handvol bedenkelijke afzwaaiers kwam de collega-degradatiekandidaat niet. In de laatste minuut sloeg de schrik nog even toe bij de blauwwitten. Rob Dorlas werd op de huid gezeten door Maarten Gulien die de bal van de voorstopper afpakte en 3-2 scoor de. Maar arbiter Jan van Biljouw had als een van de weinigen een overtreding geconstateerd en gaf een vrije trap aan UVS. Van Biljouw kreeg daarmee wat sympathie terug bij de bezoekers. Toch kon de arbiter weinig worden verweten. Bij een 1-1 stand (WFC scoorde na 33 seconden 1-0 via Edwin Derksen en Hans de Kruys maakte in de derde minuut al 1-1 op aangeven van Roosa) stuurde hij ge heel volgens de regels Nico van Dam weg. De rechtsback was in het nauw gebracht door zijn collega Dorlas en trok zijn tegenstander Gulien tegen de grond toen die vrije doorgang kreeg. UVS probeerde vervolgens met tien man en een 1-1 stand de rust te halen. Geen van beide lukten. Bij een vrije trap van WFC werd het 2-1 en vervolgens mocht Andriessen gaan douchen. Andriessen' "Die scheids gaat voor de muur van ons staan en roept 'achteruit'. We kon den niet eens inlopen. Ondertussen nemen die gasten de vrije trap en scoren (Edwin Derksen. red.) 2-1. Toen werd ik boos. Ik riep klootzak. Ach. een beetje scheidsrechter speelt dat mee en komt even langs om te vertellen dat je dat niet hoort te zeggen". Maar Van Biljouw kwam met een andere mededeling langs: An driessen mocht gaan. "Een keer schelden okay, maar die jongen bleef aan de gang", aldus de scheidsrechter. "Trouwens, ik stond niet voor de muur van UVS. Ik zei alleen 'achteruit' en verder hoef ik niet te fluiten voor het ne men van een vrije schop". Andriessen besefte tijdens zijn ti rade nog niet welke schade hij zijn ploeg berokkende. Even later wel. "Opeens is het wel 2-1 en sta je met negen man. Ik heb de ploeg gedu peerd en dat neem ik mezelf kwalijk als routinier. Maar ja, in de geest van het spel hè. Ik voelde me ver schrikkelijk genaaid. Gelukkig zijn de jongens fantastisch teruggeko men. Dat geeft toch weer moed voor de toekomst". In de degradatiestrijd schiet UVS als degradatiekandidaat met het schamele puntje weinig op. Maar qua moraal was het uiteraard pure winst die werd geboekt. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN - Het heeft Lugdunum weinig moeite gekost om de winst te pak ken. Met 3-0 werd SJC die per in de degradatienood ge drukt. Veel hadden de Noordwijkers niet in te brengen in de uitwedstrijd in de Kikkerpolder. Lugdunum speelde gecon centreerd en stond ook op scherp om de kansen te be nutten, terwijl de Noordwij kers al snel de handdoek gooiden. De Kikkers liepen echter niet in op koploper Blauw Zwart, dat zelf ook makkelijk won. Lugdunum was gisteren weer bijna op volle oorlogssterkte. Alleen op Ton de Rooij zal nog wel even ge wacht moeten worden. De terug keer van Marcel Prins en Edwin Verhoogt daarentegen heeft in posi tieve zin doorgewerkt voor de thuis club. De eerste gaf in de 27-ste mi nuut met een afgemeten voorzet Harm de Vos de openingstreffer op een presenteerblaadje. Daarnaast zorgde hij met zijn vele positiewis selingen voor enige verwarring in de SJC-verdediging, waarvan Fred van der Kaaij nog wel eens kon pro fiteren, zoals dat in de achtste mi nuut gebeurde. Toen werd echter de daarop volgende voorzet van de Leidse rechterspits door SJC'er Jan van der Berg onderschept. De andere 'verloren zoon' Edwin Verhoogt, net terug van een schor sing van vier duels, heeft nog niet het wedstrijdritme te pakken. Hij maakte in de laatste minuut voor rust wel het tweede doelpunt voor Lugdunum. Een vrije trap van Kees van Tongeren langs de SJC-muur zette de middenvelder in een kans rijke positie. Hij bleek het schieten nog niet verleerd en liet de Noord- wijkse keeper Ted van der Meer kansloos. Mogelijkheden In de eerste 45 minuten waren er nog meer mogelijkheden voor Lugdunum. Eenmaal wist Ted van der Meer een doelpunt van Harm de Vos te voorkomen. Kort na de ope ningstreffer zette Richard van der Berg de doorgebroken Fred van der Kaaij correct van de bal en behoed de zijn ploeg daarmee voor een gro tere achterstand. SJC stelde er in de eerste helft niet veel tegenover. Trainer Harrie Loerts had de taktiek van zijn ploeg aangepast aan de opponent. De Noordwijkers lieten Lugdunum het spel maken en probeerden via snel le counters de Leidse verdediging te ondermijnen. Maar er was voor Wim Eradus weinig reden om bang te zijn voor een tegendoelpunt. De enige echte goede kans voor de gas ten deed zich in de 19-de minuut voor. Leon van der Zalm speelde zich goed vrij en gaf John Peschier de kans op de gelijkmaker, maar de bal ging voorlangs. Waar het publiek, circa 500 in aan tal, een fanatiek uit de kleedkamers komend SJC verwachtte, daar kwam men bedrogen uit. De Noord wijkers, waar Carlo van der Zalm Arjan Alkemade was komen te ver vangen, hadden blijkbaar de hoop op een punt in de thee achtergela ten. Geen spoor van de wil om te winnen en dat mag toch vreemd worden genoemd aangezien SJC nog lang niet veilig is voor het de gradatiespook. "Er klopte iets niet met de instelling. Ze wilden wel. maar ze konden het niet. We hebben verdiend verloren, mede omdat we geen kans hebben gecreeerd", stel de Harrie Loerts terecht, "we zaten gewoon te slapen bij de spelhervat tingen". Daarmee doelde hij niet al leen op de tweede treffer van Lugdunum. maar ook op de derde. Deze viel 24 minuten voor tijd. Met een verre inworp stuurde Andre Hoekstra Edwin Verhoogt de diep te in. De a) eerder doeltreffende middenvelder kon door een organi- satiefout in de SJC-defensie vrij in schieten en zijn seizoenstotaal op twaalf goals brengen. Leuk Het doelpunt was één van de weini ge leuke momenten in de tweede helft. Het andere was de kans voor Ron van der Weijden, die alleen voor Ted van der Meer niet doeltref fend afrondde. Het enige, dat daar naast het vermelden waard is, was de onnodig opgelopen boeking, die Edwin Verhoogt van scheidsrech ter Oortman ontving. Dit enige ne gatieve feit weerhield Lugdunum- trainer De Klerk er niet van om na afloop te stellen dat hij "nog nooit zo makkelijk had gewonnen". Met deze uitspraak zat de vertrekkende oefenmeester dicht bij de waarheid. LARS ULRICH Bayern aast op Feyenoord-talent ROTTERDAM <GPD> - F. dreigt weer een speler te verliezen, nu tegen de zin. Bayern Munchen heeft de 18-jarige Raymond Victo ria een contract aangeboden. De Duitse topclub gaat ervan uit dat Victoria volgend seizoen deel uit maakt van de A-selectie. De tot gisteren zorgvuldig ge heim gehouden interesse van Bayern u»or Victoria zou selft al in een contract zijn geresulteerd. Uli Hoeness, manager van de club die woensdag doordrong tot de halve fi nale van de Europa Cup voor lands kampioenen, wilde dat gistermor gen niet bevestigen. „Hij is wel hier geweest en wij gaan ervan uit dat hij volgend jaar hier speelt. Maar het contract is nog niet getekend. Het wordt in elk geval een overeen komst voor twee of drie jaar". De interesse van Bayern Mun chen voor de jonge, supersnelle spits dateert van afgelopen SOmctl Raymond Victoria zelf gisteravond „In augustus heb ik met Feyenoord een toernooi gespeeld in Sunder land. waar Bayern ook was. In januari ging Victoria met zijn vader een dagje naar Munchen. „Om eens te kijken en tc praten. Ik was erg onder de indruk". Belang rijk was ook de toezegging van Hoeness dat de jonge Feyenoorder niet gekocht zou worden voor het tweede elftal. „Als ik het doe. is het met voor de jeugd of het tweede elf tal. Ik kom bij de A-selectie, dat heeft Hoeness me toegezegd". Bij Feyenoord wist men al die tijd dat Bayern Munchen belangstelling had. Directeur Snoeck gistermid dag: ..Maar pas deze week is het me duidelijk geworden dat het serieus is. Ik ga een dezer weken met zijn ouders praten". Dat zou weieens te laat kunnen zijn. De ouders van de havo-stu dent, bezig aan zijn laatste studie jaar, zien niet direct moeilijkheden ontstaan als hun zoon naar Beieren verhuist ,.Hij is wel achttien, ma ir hij staat erg stevig in zijn schoenen. Raymond wil zo hoog mogelijk voetballen en voor hem is het ook heel belangrijk dat hij goed wordt begeleid In Munchen was hij wat dat betreft erg onder de indruk VU de sportieve organisatie. Bovendien hebben ze bij Bayern een hele smal le selectie. Dus is het misschien daar nog gemakkelijker in het eer ste elftal te komen dan bij Feye noord", aldus zijn moeder. Moeilijke WK voor tafeltennisploeg TOKYO tAFP) - Het Nederlands mannen-tafeltennisteam gaat een moeilijk wereldkampioenschap te gemoet. De loting voor het landen- toernooi. dat op 24 april in Chiba (nabij Tokyo) begint, pakte voor de ploeg van bondscoach Jan Vlieg on gunstig uit De mannen werden in Groep B gekoppeld aan China, de Sovjetu nie. Duitsland, Polen. Hongarije, Tsjechoslowakije en Frankrijk. Paul Haldan, Trinko Keen. Danny Heister en Casper Mol zijn door Vlieg voor het WK geselecteerd. Het vrouwenteam werd in Groep B verbonden aan Korea, Hongkong. Japan. Zweden. Verenigde Staten. Roemenie en Frankrijk. LEIDEN - Het blijft ongemeen spannend aan de top van de vier- deklasse A. Beide koplopers lie ten gistermiddag geen steekjes vallen: Foreholte versloeg SJZ op eigen veld met 1-0. FC Lisse bracht Leidsche Boys een 5-1 ne derlaag toe, zodat de hekkesluiter nu nog 'steviger' de laatste stek inneemt. Met een verschil van minstens drie punten op de me- de-degradatie-kandidaten wordt de situatie voor de Leidenaren nu toch wel pijnlijk. VIERDE KLASSE ZO. Meerburg - LFC 2-2 LFC was de vernedering van vorige week (7-0 tegen Alkmania) volledig te boven. De Boshuizer- kadeploeg knokte weer eens echt voor de punten, dit tot tevereden- heid van trainer Hen Beerenfen- ger. Meerburg deed, vechtend voor lijfsbehoud, niet voor de te genstanders onder. Het resultaat hiervan was een interessante pot, waarbij een terechte eindstand van 2-2 op het bord verscheen (Hans Boom en Ronald Vermond voor Meerburg. Hassan Kartal en Yacha Farhane voor LFC). Scheidsrechter Oussoren speelde in deze wedstrijd een discutabele rol: voor rust onthield hij LFC een penalty, terwijl hij er na de hervatting ten onrechte eén toe kende. FC Lisse - Leidsche Boys 5-1 Leidsche Boys liet zich gisteren van twee (extreme) kanten zien. In de eerste helft liet het de Lisse- naren alle hoeken van het veld zien. Ondanks dit overwicht keek men bij rust tegen een 2-1 achter stand aan. De drie goals kwamen tot stand door een mooie actie van Lissenaar Paul Pijpers (1-0), een kopbal van Richard Kooien (1-1) en een treffer van Cor Bouckaert in blessuretijd (2-1). Met vele complimenten op zak ('Wij dachten dat jullie de koplo per waren") betraden de Leidena ren voor de tweede maal veld. Al leen leek het of er elf andere spe lers in het veld stonden. Leidsche Boys was geen schim meer van de ploeg die de eerste 45 minuten overheerste. Op dat moment sloeg de equipe van trainer Laszlo Nanai genadeloos toe, zoals dat een koploper waardig is: middels doelpunten van Paul Pijpers, Wim Bouckaert en Marcel de Boer slachtte FC Lisse de tegen stander vakkundie af. Leicfsche Boys moet nu wel alle zeilen bij zetten om het verblijf in de vier- deklasse met een jaar te verlen gen. UDWS - Alkmania 2-0 Tweemaal Steef Roodakkers. De blonde spits bezorgde zijn ver eniging twee punten, die het goed kon gebruiken voor het ontsprin gen van de 'degradatiedans'. Zijn eerste goal was een beauty: hij wurmde zich fraai langs drie man en liet vervolgens de doelman vertwijfeld achter. De 2-0 liet hij op zijn naam bijschrijven na een voorzet op rechts vdn Wim de Roo. UDWS domineerde de wed strijd en leek het geluk eindelijk zelfs eens af te dwingen. Toch hadden de Leidenaren er meer van kunnen maken: kansen cre- éren ging de thuisploeg gisteren gemakkelijk af, maar kansen af maken bleek heel wat moeilijker. Het was daarom meegenomen dat Alkmania zelf nauwelijks ge vaar kon stichten. De bezoekers haalden nimmer het niveau van de zevenklapper van vorige week. Een gemiste penalty vier minuten voor het eindsignaal was het eni ge Roelofarendveense wapenfeit. Foreholte - SJZ 1-0 Vanaf de aftrap verzuimde Pie- ter de Lange de Zoeterwoudena- ren aan een vroege voorsprong te helpen. Dat kwam hen achteraf duur te staan. Foreholte kwam in de achtste minuut-aan de leiding door een treffer van Stan Ujee, die op maat bediend werd door Ton Arroyo. Omdat de Voorhou- ters weigerden de marge te ver groten. ging SJZ op zoek naar de gelijkmaker. Trainer Loek Helder liet zijn mannen achterin een op eén spelen, zodat de tegenstander meer en meer onder druk kwam te staan. Echte uitgespeelde kan sen vielen er niet. maar de drei ging op de gelijkmaker bleef voortdurend aanwezig. Trainer Loek Helder: "De inzet was aan wezig. net zoals tegen FC Lisse. Helaas blijven de goals ook uit, net als tegen FC Lisse. Hopelijk heb ik over twee weken een beter verhaal." Celeritas - SVLV 1-1 Rob Hannaart, een betrouwba re kracht van SVLV. ontbrak gis teren in de uitwedstrijd tegen Ce- leritas. Aan trainer Simon Vene- ma de taak om een geschikte ver vanger te zoeken En die vond hij hij stelde de 16-jarige Daniel Green op, die een uitstekende partij keepte. Voor de rest stelde SVLV teleur. Het sprong te non chalant om met de vele opgelegde mogelijkheden. Jelle Raap scoor de uit een strafschop het enige Voorschotense doelpunt. Ook Ce- leritas kon geen potten breken. De Haagse ploeg scoorde zijn eni ge doelpunt eveneens uit een pe nalty. nadat Daniel Green een aanvaller naar de hoek dreef en hem volgens de arbiter ten val bracht. Zo keerden de Voorscho tenaren min of meer 'gerustge steld' huiswaarts uit een slechte wedstrijd werd toch een puntje behaald. Randstad Sport - RA VA 1-3 Zonder basisspelers als Piet Sloos. Peter Hogewoning. Marcel Groenendijk en Peter Hoogduyn probeerde Randstad Sport de lijstaanvoerder te verschalken Uit een scrimmage viel in de eer ste helft de Haagse openingsgoal van Robby Grol. De Voorschote naren begonnen te vroeg na rust al aan te dringen, waardoor Ray mond de Groot uit een counter 0- 2 aantekende. Na twee ballen op do paal mirhtr Roti aid üandrife se er tien minuten voor het eind- ignaal terecht 1-2 .in Dr/c aan sluitingstreffer had niet het ver wachte effect in dezelfde minuut bepaalde Raymond de Groot uit een vrije trap eindstand namelijk op 1-3. Van twintig meter zag kee per Marcel Delmeer de bal in de kruising verdwijnen. Zo liep Randstad Sport, dat in deze wed strijd zeker niet de mindere van HA VA -I n !.-!•.• ,m. r de nederlaag op.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15