De Japanse imitatiekunst laat vis niet onaangeroerd Schardijn, een zilte Zeeuwse lekkernij Ger Blok zit nog even in het zadel Roma denkt aan uitverkoop spelers Magnetron en vis perfecte combinatie Vandalisme kan dure kwestie worden Dronkelap Adams weer op Wembley WOENSDAG 20 MAART 1991 Surimi-produkten als vervangers voor krab of kreeft Zoals er al vele jaren sojaprodukten als vleesvervangers op de markt zijn, zo zijn er al minstens even lang visvervangers. Vooral de Japanners hebben de vervaardiging van de visvervangende produkten heel aardig onder de knie. Maar, tussen beide vervangers zit één heel belangrijk verschil. Wordt bij de vervaardiging van sojapro dukten geen vlees gebruikt, de suri mi-produkten, waar we het hier over hebben, worden echt van vis gemaakt. De belangrijkste grond stof van surimi-produkten is kool- vis. Door toevoeging van extracten en forse percentages luxe vissoor ten ontstaan er vervangers van on betaalbare zeevruchten als krab, kreeft en garnalen. Dat alternatieve krab-, kreeft- en garnalenprodukten steeds meer be langstelling genieten is niet vreemd. Ten eerste bieden de niet van echt te onderscheiden 'vervan gers' legio toepassingsmogelijkhe den. Ten tweede zijn de surimi-vis- produkten zeer betaalbaar. Voor een ons krabvlees zijn prijzen van 25 gulden en meer geen uitzonde ring. Voor de surimi-produkten be taalt u rond de 3 gulden per ons. Het in Nederland verkrijgbare surimi- assortiment bestaat onder meer uit krab-sticks, krabvlees in stukjes of brokjes, krabvlees in de vorm van krabschaar, en garnalen (qua smaak, vorm en kleur nauwelijks van echt te onderscheiden). Koolvis Surimi vindt haar oorsprong zoals gezegd in Japan. In dit eilandenrijk, waar de bevolking extreem veel vis consumeert en waar imiteren tot kunstvorm is verheven, is men al ja ren lang bekend met de vervaardi ging van Surimi, of eigenlijk van Kamaboko. Kamaboko is het produkt van op zee schoongemaakte, gemalen en diepgevroren witvis (koolvis of Alaska Pollack). Op deze manier ontstaat een soort 'pasta', waarvan pas aan wal een eindprodukt wordt gemaakt. Daar wordt het halffabri kaat ontdooid, voorzien van smaak makers en eventuele natuurlijke kleurstoffen, geperst in de ge wenste vorm en verpakt. De toegevoegde smaakmakers heten nadrukkelijk geen smaak stoffen, want het betreft hier be hoorlijke percentages krabvlees (10 procent) of geconcentreerde extrac ten van garnalen (2 procent). Wat betreft de overige toevoegingen moet vermeld worden dat deze de toets der kritiek ruimschoots kun nen doorstaan. Japan en de Ver enigde Staten (een grote importeur van Surimi) stellen immers veel ho gere minimum-eisen aan voedings middelen, dan wij in Nederland ge wend ziin. Visstructuren -IVan de grondstof Kamaboko wor den dus de meest uiteenlopende surimi-produkten vervaardigd en de mogelijkheden met deze pasta zijn erg groot. Allerlei visstructuren kunnen ermee geïmiteerd worden (kreeft, krab, garnalen) en het pro dukt kan elke gewenste kleur gege ven worden. Wat in Nederland aan surimi te koop is, is slechts een zeer klein gedeelte van het Japanse aan bod. Telkens staat bij de produktie van surimi de betaalbaarheid voorop. Surimi-varianten doen allemaal sterk denken aan de produkten waarvan ze zijn afgeleid. Het is die kunst van ,het imiteren die de Ja panners zo perfect beheersen. En, we zeiden het al, er is niets op tegen om de ogen te sluiten en te denken dat men echte krab of kreeft eet. De surimi-produkten lenen zich uitstekend voor verwerking in cocktail, salades, soepen, mousse; als vulling voor bladerdeeg gerech ten en als garnering. - De surimi-produkten zijn vrijwel niet van de echte te onderscheiden. Iedereen kent waarschijnlijk sprot, die gerookte visjes die zo lekker zijn op een toastje. Maar weet u dat sprot, in Zeeuwse wa teren gevangen, schardijn wordt genoemd en in Zeeland vers wordt gegeten? In de winter maanden glinstert daar de schardijn ons met zijn zilveren glans tegemoet vanaf de viskar, marktkraam en uit de etalage van de vishandel. Niet-Zeeuwen weten er niet goed raad mee. Zelfs bij het Rijks Instituut voor Visserij-On derzoek in IJmuiden wisten de zoutwatervisexperts niet dat de sprot in Zeeland als verse vis wordt verkocht en gegeten. Schardijn wordt hier en daar verbasterd tot sardijn, dat lijkt veel op sardine, wat nogal ver warrend is, want de vis heeft op het eerste gezicht inderdaad wel iets weg van het sardientje. De dicht onder de Vlissingse Bou levard liggende vaargeul heet de Sardijngeul. De sardine echter behoort tot een andere soort, na melijk die van de, pilchards die ze in Zeeland pelsers noemen. De schardijn is de kleine broer van de haring, maar de smaak is fijner. Visserijdeskun digen vermoeden dat de haring in de Noordzee zich onder meer voedt met de larven van de schardijn. Zij leiden dat af uit het feit dat er weinig schardijn is als er veel haring voorkomt en omgekeerd. Op het ogenblik is de schardijnstand bijvoorbeeld niet denderend. Maar het grote aantal ondermaatse visjes bij de vangsten kan een teken zijn dat er een sterke jaarklasse op komst is. Gebakken Traditioneel wordt schardijn ge bakken gegeten. Reken per per- n half pond. De beste i de visjes schoon te maken is de kop eraf snijden en vervolgens de ingewanden te verwijderen. Leg daarvoor de visjes op hun zijkant en snijd een reepje van de buik af. Daar na schraap je ze van binnen schoon. Even naspoelen onder de koude kraan en laten uitlek ken. Doe dan bloem in een plas tic zak en doe de visjes erbij. Goed schudden om de bloem over de vis te verdelen. Verhit vervolgens wat arachi- de- of maisolie in een grote koe- kepan en leg als de olie heet is dè schardijntjes met de staart naar het midden in een grote cirkel in de pan. Bak de vis bruin, ze vormt een grote koek in de pan, draai die in gedeeltes om en bak ook de andere kant bruin. Ser veer de warme schardijn met wit brood, boter en citroensap. Hebt u schardijn over dan kunt u die in het zuur leggen. Gewoon met wat azijn en in rin gen gesheden uien in de koel kast zetten en een week later eten op de boterham. Doe er eventueel wat fijngesneden dille bij, maar dat is geen Zeeuwse traditie. Amerikaan Jim Gossé uit Middelburg maakt schardijn heel anders klaar. Jim is Amerikaan, gebo ren in Philadelphia en getogen in New York, waar hij zijn Ne derlandse vrouw ontmoette. Jim was pas afgestudeerd en voelde zich prima bij het voor uitzicht als leraar voor een Ne- wyorkse schoolklas zijn brood te zullen gaan verdienen, toen hij besloot met zijn uit Heemste de afkomstige vrouw een vakan tie in Nederland door te bren gen. Die vakantie duurt eigenlijk nog altijd voort want Jim bleef in deze contreien. Hij kreeg een baan bij rijkswaterstaat en in zijn vrije tijd verkent hij op de fiets het Zeeuwse landschap. Toen deze winter de weersom standigheden hem het fietsen onmogelijk maakten, ging hij er te voet op uit en ontdekte hij in een etalage van een viswinkel „van die mooie visjes^kleine zil verwitte beestjes die aan sardi nes deden denken". De gelijkenis met sardines bracht Jim op een idee. Hij be sloot de sardijn, want dat was het, klaar te maken zoals ze dat in Mexico en ook in Spanje en Portugal doen met sardines. Dat wil zeggen onder de grill en met veel knoflook en ingesmeerd met een beetje olijfolie. Het re sultaat is om .je vingers bij af te likken, Zeeuwse schardijn op exotische wijze. Je neemt 1 pond schardijn, wat olijfolie, vier teentjes knof look en wat bieslook en peterse lie. Maak de schardijn schoon. Dep de visjes droog en smeer ze in met de olijfolie die is ver mengd met de zeer fijngehakte knoflook. Leg de sardijn op een grillrooster en grill de visjes in een minuut of tien krokant. Doordat het zulke nietige visjes zijn behoeven ze niet te worden omgedraaid. Strooi er wat ge hakte bieslook en peterselie over en serveer de sardijn als borrelhapje of met witte brood en boerenboter bij de lunch. De magnetrön is uit de moderne keuken niet meer weg te denken. De optimale toepassing van de ei genschappen van de magnetron echter blijft in veel gevallen nog achterwege. Jammer, want juist de magnetron leent zich uitstekend voor het bereiden van gezonde, smaakvolle maaltijden. Volgens een wijze van bereiden die snel en energiebewust is. Het koken van een pond aardap pelen gaat in een magnetron 18 mi nuten sneller en kost 32 procent minder energie. Een ander voordeel van het ko ken in de magnetron is het behoud van voedingswaarde. Doordat de microgolven de levensmiddelen rechtstreeks en snel verwarmen, leidt dit tot zo min mogelijk verlies van kostbare vitaminen en minera len. Koken met de magnetron geeft bovendien ook een smaakvol resul taat. Groente blijft knapperig en vis en vlees blijven sappig. Alleen het bruine korstje blijft achterwege. Daarvoor is een warmtebron voor nodig die van buiten komt. Een van de meest ideale produk ten om in een magnetron te berei den is vis. En juist in de magnetron blijft de verfijnde smaak behouden. De combinatie van vis en magne tron leidt bovendien tot zeer gezon de creaties. De Stichting Nationaal Visbu- reau in Rijswijk heeft een folder ge maakt met enkele snelle, gezonde visrecepten voor de magnetron. Dit bijvoorbeeld: Vis 'allerlei' (lunchgerecht voor twee perso- 200 gram rauwe vis. in stukjes; 50 gram Hollandse garnalen; 1 dunne prei. gehalveerd en gewas sen; citroensap; 50 gram extra be legen Goudse kaas, geraspt; 2 eet lepels fijngesneden peterselie; 2 eieren; 1 deciliter koffieroom: zout en peper: 2 kleine tomaatjes. Snijd prei klein. Doe ze in qui- che-vorm met diameter van 20-22 centimeter. Breng groente - afge dekt - op hoogste stand in ca. 2 mi nuten aan de kook. Verdeel vis- stukjes over groente. Besprenkel ze met citroensap. Strooi garna len, kaas en peterselie er over. Meng eieren met room, zout en pe per. Schenk mengsel er ook over. Zet quiche-vorm - weer afge dekt - in magnetron en laat op 'vis stand (ca. 600 W) in 6-9 minu ten vis gaar worden en eiermeng- sel stollen. Verdeel tomaatjes in partjes. Leg deze na 6 minuten langs rand. Verwarm zonodig ge recht nog enkele minuten. Con troleer goed of eiermengsel ook in centrum gestold is. Eet het met bruin stokbrook. Voor de eerste maal in de geschie denis van het Engelse voetbal moet een club schadevergoeding betalen voor het wangedrag van de toeschouwers. De rechter ver oordeelde het tegenwoordig in de derd.e divisie uitkomende Reading F.C. tot betaling van 265.00 pond sterling (870.000 gul den) als schade- en rente vergoe ding voor de gewelddadigheden van april 1984 bii de wedstrijd Reading - Bristol City. Bij die gelegenheid werden stukken beton door toeschou wers van de tribunes naar bene den gegooid. Vijf politie-agenten raakten daarbij ernstig gewond. Eén van hen, sergeant-David Cun ningham (35), werd aan het hoofd getroffen. Hij moest enige maan den later om gezondheidsrede nen het politiekorps verlaten. De jury was volgens de uitspraak van mening dat Reading bij die gele genheid blijk had gegeven van grove nalatigheid. Enkele maan den eerder had de aanhang van Reading al gegooid met stukken beton, die van de tribunes waren losgerukt. Inplaats van de schade te herstellen had de club niets ge daan. Gascoigne bijna rond met Lazio Roma Paul Gascoigne speelt het volgende seizoen vrijwel zeker voor Lazio Roma. Zijn zaakwaarnemer, Mel Stein, verklaarde gisteren overeen stemming te hebben bereikt over een contract voor drie jaar. Er zouden nog slechts enkele details moeten worden ingevuld. „In principe zijn we akkoord", aldus Stein, na een vergadering met de Romeinse clubbestuurders van bijna tien uur. De speler van Totten- ham Hotspur moet ongeveer 27 miljoen gulden opbrengen. Dat is een record-bedrag. Stein had nog geen contact gehad met de middenvelder, die herstel lende is van een operatie aan zijn maag. „Als Gascoigne het net zo inte ressant vindt als ik, gaan we terug om het af te ronden." 23.000. Rode kaart 72 Thétis (Montpellier) :aar1en Suvrqn (Montpellier). Robson (Man- >r United) Eerste wedstri|d 1-1. Manchester Indianenverhalen. Zo betitelt Ger Blok de berichten rond zijn per soontje. De oefenmeester zou in navolging van Guus Hiddink ont slagen zijn bij het Turkse Fenerbahce, maar niets is minder waar. De voormalige trainer van onder meer de KNVB en RKC is nog al tijd als technisch adviseur werkzaam bij de club. „Acht weken ge leden was ik volgens enkele Nederlandse kranten ook al ontsla gen", stelt Blok mismoedig vast. ,,Echt allemaal onzin. Ze schrij ven maar wat". Hoe vast in het zadel zit je dan nog een ontsnappingsclausule in zijn bij Fenerbahce? contract (Hiddink mocht bij positie- Blok: „Fenerbahce is momenteel verebetering verkassen, red.), ze een kruitvat. Na het ontslag van hadden gedacht dat hij zou blijven. Hiddink zijn het hectische toestan- "Ze vonden het niet prettig dat hij den. Iedereen bemoeit zich ermee, aankondigde aan het eind van het komt met suggesties en daarnaast seizoen te vertrekken. Bovendien is zijn de suppporters erg boos. In de het in Turkije geen usance om ont- Turkse kranten wordt nu de naam slag te nemen. Hier wordt een trai- van Ivic als mogelijke opvolger ge- ner ontslagen. Vandaar dat het be noemd. Je bent hier nooit zeker van stuur hem vorige week alsnog zelf je positie. Het kan van de ene op de heeft ontslagen", andere dag met je gebeurd zijn, moment niet veel te adv zijn op alle fronten uitgeschakeld In de competitie zijn voor Europees voetbal en in de be ker liggen we er na vorige week woensdag ook uit. Ik scout nu nog een beetje". Het verhaal gaat datje hoofdtrai ner bent? Blok: „Dat is ook o s op het veld, Waarom ben je niet solidair met Hiddink geweest? Blok: „Dat was niet aan de orde. Hiddink is ontslagen, omdat hij bij een andere club heeft getekend. Ik had daar verder niets mee te maken. niet al te rooskleurige positie. Als je ontslag kanSn™ kun ie naar )e «eld fluiten. Kansloos tt;,- tot op heden heeft het bestuur mij nog niet op het matje geroepen. We gaan dus gewoon door". Wat houdt de functie van tech nisch adviseur in? $1 Bovendien'zit'ik het bij staan. Ik ben geopereerd mijn rug en kan geen training ge ven. De vroegere assistent van Hid dink heeft het voorlopig Dat heb ik Hiddink ook uitgelegd en dat kon ie volledig begrijpen. On ze relatie is nog steeds goed". Hoe ziet jouw toekomst eruit? Blok: „Mijn contract loopt aan het eind van het seizoen af. Daarna Ik sta nog ^en weg bij Fenerbahce. Het be- dan blijft stuur wil andere Wat ik daarna ga doen, weet ik nog niet. Misschien trek ik weer naar een ander land. Ik heb mijn he le leven al gezworven. Ik heb zeggen. Kijk, als de assistent-trainer Saudi-Arabie. Honduras etcetera om adviezen vraagt, kan ie natuur- gezeten, ik draai mijn hand niet om lijk altijd bij me terecht". Waarom is Hiddink er vorige week uit gevlogen? Blok: „Het feit dat hij volgend sei zoen bij Valencia aan de slag gaat, ondanks zijn doorlopend contract, heeft kwaad bloed gezet bij een deel van het bestuur. Hij had dan wel Voor Pieter Huistra breken waarschijnlijk goede tijden aan bij Glasgow Rangersnu manager Graeme Souness plotseling over een aanzienlijk klei nere selectie beschikt. Maar liefst vier spelers hebben van de Schotse voet balbond een schorsing aan hun broek gekregen na de wanordelijkheden tij dens de uit de hand gelopen derby met Celtic afgelopen zondag. Mark Hately, Terry Hurlock en Mark Walters werden in dat duel van het veld gestuurd, terwijl Scot Nisbet zijn derde gele kaart ontving. De fans van de Rangers bestormden na afloop massaal het veld en raakten slaags met de politie. Souness, die vroeger zelf ook niet te beroerd was om op het veld zo nu en dan een doodschop te verkopen: „Een grof schandaal. De spelers hebben zich ernstig misdragen. Dit kost ons straks nog de landstitel. Aberdeen zit ons immers dicht op de hielen". Zondag treft Glasgow Rangers de grote rivaal Celtic opnieuw, dan voor de competitie. Voor Huistra - op de foto (archief) in het Oranjeshirt tegen de Sovjetunie - gloort er hoop. AS Roma moet waarschijnlijk en kele van zijn beste spelers verko pen. Een woordvoerder van de Itali aanse voetbalbond heeft dit gezegd. De club uit de hoofdstad, sinds ja nuari niet meer verslagen, heeft een te grote schuldenlast. De Italiaanse bond wil paal en perk stellen aan het financiële beleid van de clubs in de Serie A. Naar het zich laat aan zien heeft AS Roma de grens over schreden. Sinds het overlijden van de draagkrachtige president Dino Viola, in januari, verkeert de club in een crisis. Roma zal op zijn minst een verbod krijgen nieuwe voetbal lers te kopen. „Zoals het er nu uitziet", aldus de woordvoerder van de bond, „zal Ro ma spelers van de hand moeten doen. Ik denk daarbij aan toppers als Giannini en Desideri." Giannini, international, staat volgens bron nen uit Milaan in de belangstelling van Inter. Hij zou achttien miljoen gulden waard zijn. De schuld van AS Roma,'dat ook de Duitse internationals Voller en Berthold onder contract heeft, be draagt 45 miljoen gulden. De krant Voorzitter voelt opeens nattigheid De voorzitter van de Italiaanse voet balbond, Antonio Matarrese. zal vanavond geen rustige avond heb ben. Als vice-voorzitter van de UE FA zorgde hij ervoor dat zijn ge boortestad Bari de finale om de Eu ropa Cup I kreeg toegewezen. De UEFA nam dat besluit, nadat Ma tarrese, wiens broer voorzitter is van Bari, zich garant stelde voor de recette van een uitverkocht stadion. Elke onverkochte plaats moet hij zelf bijleggen. Aangezien in novem ber de kans op de aanwezigheid van een Italiaanse ploeg (Napoli of Milan) niet onwaarschijnlijk was, ging hij accoord. Als Milan de finale niet haalt is de kans op een uitver kocht stadion echter heel gering. Corriere dello Sport rekende uit dat eventuele kopers zo'n 150 miljoen gulden zouden moeten investeren, om de club weer terug te brengen aan de top van Italië. De familie van de overleden president Viola is be reid zijn aandelen in de club van de hand te doen. Sportief gaat het beter met AS Roma. De ploeg herstelt zich de laatste weken sterk van een zwak begin in de Serie A en is bovendien doorgedrongen tot de laatste vier van het nationale bekertoernooi. Daarnaast staat AS Roma op het punt de halve finale van het toer nooi om de UEFA-beker te berei ken. De Italianen verdedigen van daag Brussel tegen Anderlecht een voorsprong van 3-0. De Engelse bondscoach Graham Taylor heeft Tony Adams opge nomen in zijn selectie voor de in terland tegen Ierland volgende week woensdag op Wembley. Adams werd in december tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld, nadat hij niet voor het eerst - in zwaar be schonken toestand met zijn auto dwars door de tuinen van een woonwijk was geraasd. De verdediger van Arsenal werd wegens goed gedrag vorige maand al vrijgelaten. Volgens de Britse media was zijn inter landcarrière echter verknald. Groot was daarom de verbazing deze week toen Graham Taylor bekend maakte Adams meteen weer te hebben geselecteerd en hij er aan toevoegde dat voor Adams zo goed als zeker een ba sisplaats is weggelegd. KEY BISCAYNE Mannon, 2 mil|ocn guldon, dordo rondo: Bruguera (Spa) Hlasek (Zwt/12) 6-1 6-2. Agassi (VSt/3) - Guslalsson (Zwe) 6-7 6-2 7-5. Caratti (Ita) Rodolphe Giibed (Fra) 6-4 3-6 6-3. Whealon (VSt) - Curren (VSI) 0-6 7-6 7-5, achtste (males Emilio Sanchez (Spa/7) - Chang (VSl/10) 5-7 6-3 6-4, Reneberg (VSt) Carboneil (Spa) 7-6 7-6. Achtste finales Rosset Patrick McEnroe 7-6,6-1 Cataleanso week Twoodo otappo Lioret de Mar-Parots dol Valles: 1 Qu!>erroz (Spai 186 km in 4 26.27, 2 Abdoejaparov (Sov). 3 E"iot1 (GBr). 4 Redant (Bel), 5 lgies«as (Spa). 6 Weltz (Den). 7 Adn van der Poel (Ned), 8 Heppner (Dui). 9 Moreda (Spa), 10 Klimov (Sov). 39 Bouwmans (Ned). 40 Lubberdmg (Ned). 73 Beuker (Ned), 90 Suykerbuyk (Ned) alien zeilde ti/d ais Outior- rez. 114 Van de Vin (Ned) 6 17, 121 Smmons (Ned) 6 44.122 Jacques van der Poel (Ned). 125 Vink (Ned) beiden zeilde t'fd ais Siemons, 145 Hermans (Ned) 7.05,146 Dekker (Ned) z i Klas sement: 1 Mora (Col) 8,11 44.2 Oul'errez 0 01, 3 Eitrotl. 4 Ekimov (Sov), 5 Heppner, 6 Demies (Bel), 7 Gaston (Spa). 8 Deigado (Spa), 9 Chiap- PUCCI (Ita). 10 Jdanov (Sov), 16 Bouwman.? 45 Suykerbuyk alien ze'lde ti|d als Gutierrez. 47 Ado van der Poel 2 41, 95 lubberdmg 8 28. HILVERSUM Eerste koers. 2000 m 1 Zool oma (J Oscarsson) 2 44,5 - 1 22.3. 2 F.rst ol Vancy. 3 Fagan West- land Toto wmnend 6.10. plaats 2,80 2,00, koppel 12,30. tno 230.40 Tweede koers. 2000 m 1 Ono de Btoomerd (M Heynen) 2 41.3 - 1 20,7, 2 Este- ntle K. 3 Eime Buitenzorg Toto wmnend 2,40, plaats 2,20 8,30, koppel 7,70, tno 45.50 Derde koers, 2000 m 1 Fury Tornado (J. Oorlhui|Sen) 2 40.0 - 1.20.0, 2 Ecarta Lee, 3 FukJa R. 4 Duchess lefystad Niet gestart Deifi Ruimz>chi Toto wmnend 2.00. plaats 1,10 1.30 1.90. koppel 4.40, tno 28,10. kwartet 104.50 Vierde koers. 1609 m 1 Flora W (C de leéuw) 2 06,3 - 1 18.5. 2 Early B<rd. 3 E*po Neyenrode Toto winnend 3.50, plaats 3.50 2.00. koppel 6.80. tno 144.10 V.|fde koers, 1609 m 1 Dazraf1B(M Huel)2 03,7 -1 16.9, 2 Meadowbranch Derby, 3 Cartrna cTAl- mere Toto wmnend 2.50. plaats 1.20 1.20. koppel 2,10, tno 16.80 Zesde koers. 2000 m 1 Dash ol Scot (J Pool) 2 40,6 1 20.3, 2 E*cei>ent Champ, 3 Dora van Ranum, 4 Clara BeHo Net gestart Zorro Biaricum Toto wmnend 2 20 p'aats 1.50 1.80. koppel 3,80. tno 52,30, kwartet 107.30 Ze vende koers. 2000 m 1 Ciao Magnus (F van Kla veren) 2 38.9-1 19 5, 2 Cheetah Ario. 3 Anne Shoeing Toto wmnend 2,80, plaats 2,50 15.10, koppel 92,50, tno 2 034.50 Achtsto koers, 2000 m i Chantal Ge (H Schoonhoven) 2 05.6 1 18.1. 2 Aiperl Cathanna. 3 Assay B N et ga- start Cann Buitenzorg Toto wmnend 16,00. plaats 2.70 1.50. koppel 11.20. tno 267.10. W5-tpet mtbetakng 10-6-1-6-6 452.80 Omzet totaiisator 196 805.- (onder voorbehoud)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19