Ajax: slechts losse flodders UVS werkt aan zelfvertrouwen Sldbby zet opmars ploeg Priem voort WOENSDAG 20 MAART 1991 LEIDEN UVS heeft ten koste van zaterdageersteklasser Katwijk de laatste ronde van het Zilveren Molentoernooi bereikt. De kwakkelende zondaghoofdklasser poetste het in de competitie danig ge schonden blazoen op door de hooggenoteerde Katwijkers met 2-1 te verslaan. In de finale zullen de Leidenaars het tegen Quick Boys moeten opnemen. "Alles watje nu wint is alleen maar goed voor het zelfvertrouwen", was de waarde die UVS-trainer Ruud de Groot aan het duel hechtte. Hij had natuurlijk groot gelijk, ook al moet er bij worden gezegd dat Katwijk, zonder een zevental vaste basisspe lers, met een veredeld tweede elftal aantrad. Nu was UVS ook niet com pleet maar had, met vier invallers, minder te klagen dan de Katwijkse opponent. Het verschil in kwaliteit leek in eerste instantie echter niet in het voordeel van UVS uit te vallen. De eerste de beste aanval van Kat wijk was al meteen raak. Piet van Duyn brak door en zijn voorzet werd door Cor Haasnoot tot doel punt gepromoveerd (0-1). Leiden slaat zijn eerste slag in strijd om periode LEIDEN - De voetballers van Lei den hebben hun eerste slag gesla gen in de strijd voor i nacompetitie. Door een doelpunt van spits Rob Bink, al na tien minu ten, zegevierde de zaterdagtweede klasser gisteravond met 0-1 bij Oranje Wit. De Leidenaars stonden bijna de gehele wedstrijd met de rug tegen de muur, maar de excelle rende achterhoede gaf nauwelijks kansen weg. Doelman Peter Selier hoefde slechts twee keer te redden. Op zaterdag 30 maart speelt de ploeg van Peter Ciere het tweede duel om het tweede periodekam pioenschap tegen Herovina. Voor volgende week dinsdag staat het duel Herovina Oranje Wit op de rol. De haltfe competitie was nood zakelijk omdat de drie ploegen ge lijk bovenaan eindigden in de stand van de periode. De winnaar plaatst zich voor de nacompetitie om een plaats in de eerste klasse. Rijnsburgse Boys heeft zich enigszins hersteld van de afgang te gen ARC (2-6) van jongstleden za terdag. De ploeg van Arie Kurver won gisteravond verdiend op het terrein van Docos voor de districts beker van DHC: 3-2. Huug Aande- wiel, Ron Carli en Piet Janmaat te kenden voor de Rijnsburgse tref fers. De overwinning kwam niet ge heel zonder kleerscheuren tot stand. Carli (zijn derde) en Jaco van Delft kregen een boeking. De Leidenaars zochten maar von den in de eerste twintig minuten niet de vereiste vorm om de fysiek sterkere Katwijkers van repliek te dienen. Naarmate de tijd verstreek kwam UVS echter beter in de wed strijd. Daar was het verrassende spel van aanvaller Patrick Preuter debet aan. De jeugdige spits miste eerst alleen voor doelman Teun van Duyvenbode een dot van een kans maar zijn doelpunt in de 25ste mi nuut toonde iets van zijn onmisken bare klasse. Een sterke solo over de lengte-as van het veld rondde Preu ter even bekwaam af (1-1). Die ge lijkmaker had Katwijk eigenlijk aan zichzelf te danken. "We misten op een gegeve ment de nodige felheid en hadden king uit te delen. Toen ontsnapte Preuter aan de bui- tenspelval en ditmaal was Van Duy venbode kansloos op het uitge kookte lobje van de UVS-spits (2-1). Een voorsprong die gezien de kan sen verdiend was, want de reservet roepen van assistent-trainer Guyt waren in de tweede fase van de eer ste helft beduidend minder dan UVS. De Katwijkse compensatie moest komen door de inzet na rust wat op te schroeven en dat ondervond Preuter die bij een nieuwe uitbraak door Corné van Duyvenbode tame lijk hard werd neergelegd. Arbiter Molleman, die goede met zwakke momenten afwisselde, toonde zich vergevingsgezind door geen boe moeite c de organisatie te blij- Op zich zou dat ook niet bij de Lagendijk waarnam, zijn ploeg het initiatief uit handen geven. De Leidse opponent kreeg als ge volg daarvan een aantal goede i overtredingen werd gespeeld. Bei de ploegen lieten elkaar spelen en dat was natuurlijk vooral in het voordeel van UVS dat het technisch voorsprong te surplus in kansen r overigens niet erg balvaste sluitpost Guyt van de problemen bij de Leid- hoofdklasser. "Dit moet ze toch i kick geven" plaats in de yan Duyvenbode. Meer geluk dan j i ijsheid dus, waarmee Katwijk tot in de 41ste minuut overeind bleef. RUUD PATTIAPON Roda JC pakt punt KERKRADE Ajax blijft met de moed der wanhoop vech ten voor een landstitel. Leo Beenhakker zegt nog steeds te geloven in de enige hoofdprijs die er voor de Amsterdam mers is overgebleven. Het optreden van zijn jonge klas in Kerkrade sterkte hem gisteravond in die gedachte, al lever de Ajax door het gelijke spel (0—0) opnieuw een punt in ten opzichte van aartsrivaal PSV. "Ik ben de eerste or dat we de zaak niet hand hebben. We zitten, mogen stellen, in de wachtkamer. toe te geven Ajax kan de achterstand op de eigen Eindhovenaren terugbrengen tot je drie punten, wanneer het inhaaldu- el tegen SW in winst wordt omge- ker, misschien tegen beter weten i Trainer Van Loon weg bij AV Holland LEIDEN - Trainer Cor van Loon daan maar momenteel komt de vol- ber dit jaar verlaten. De 35-jarige afweging tussen de toekomst GAK-medewerker uit Oude Wete ring zegt zich binnen de huidige interesses structuur van AV Holland niet vol doende te kunnen motiveren om zijn trainerschap nog langer te con tinueren. De bezwaren spitsen zich vooral toe op de, vooral technische, struc tuur van de Leidse club. Van Loon is van mening dat er vanaf de jeugd tot aan en met inbegrip van de se nioren één lijn gevolgd moet wor den met betrekking tot het techni sche beleid. Hij signaleert dat deze grotendeels, zo niet geheel, ont breekt en dat er ook weinig (geen) pogingen in het werk worden ge steld dit te verbeteren. Na lange tijd problemen signale ren en oplossingen suggereren is voor Van Loon het einde nu geko men. Van Loon: "Zolang ik er lol in heb vind ik het niet erg er veel tijd in te steken. Dat heb ik ook jaren ge- AV Holland en andere persoonlijke belangen is de club nu duidelijk in het nadeel". De trainer heeft besloten pas per één september weg te gaan om zijn atleten goed te kunnen blijven be- - geleiden met het wedstrijdseizoen wa* rooskleuriger bekijkt dan op de baan in het vooruitzicht. Ook werkelijkheid heeft de club nu de gelegenheid tij dig een vervanger aan te trekken ma. "Wie weet wat voor bokke- sprongen ze in Eindhoven nog ma ken", klonk het hoopvol uit de mond van de grijzige technisch di- rekteur. "Het lijkt me sterk dat zij helemaal geen foutjes meer maken. En het zal me een zorg zijn hoeveel verliespunten we nu al hebben gele den. Zolang de concurrent er aan het eind van de rit maar eentje meer heeft, geniet ik niet minder van het feest". Dat de Rotterdamse coach in Am sterdamse dienst in de moeizame periode na de winterstop de zaken Draaikonten (1) Quick Boys mag zichzelf graag af ficheren als het toonbeeld van professioneel bestuur. Maar de Katwijkse eersteklasser demon streerde de afgelopen dagen een staaltje bestuurlijk amateurisme dat op afdelingsniveau niet zou misstaan. Nou moeten ze dat vooral zelf weten, zou je zeggen, maar het vervelende is dat vooral collega-clubs als Rijnsburgse Boys en Katwijk de dupe zijn van de ontwikkelingen in Katwijk Zuid. Afgelopen zaterdag bereikten de clubs overeenstemming over het programma van het komende weekeinde. De twee derbies Kat- wijk-Noordwijk en Rijnsburgse Boys-Quick Boys zouden volgens het officiéle programma beide om 15.00 uur moeten beginnen. Maar in een vlaag van creativiteit en vriendschap besloten de bollen- tferenigingen om eerstgenoemde wedstrijd te verplaatsen naar 14.00 uur en de tweede naar 16.15. Bij de voetbalbond staan ze nooit te springen bij zoveel vindingrijk heid, maar ze wilden het bollen- feestje niet bederven en stemden Zo hoefden de duizenden voet balliefhebbers in de bollenstreek zich niet de hele week af te vragen waar ze de zaterdag zouden door brengen. Het 'weekendarrange ment' werd voor ze geregeld door de clubs zelf. Ze konden nu twee duels meepikken en moeder de vrouw was manlief nu geen halve dag kwijt aan het zaterdagvoetbal maar een hele. En de penning meesters hadden al dollartekens in hun ogen. Ze vergaten alleen een pendeldienst van touringcars in te zetten tussen sportpark De Krom en Middelmors. Maar dat kon volgend jaar altijd nog wor den meegenomen in het pakket. Wat een fantastische samenwer king tussen die clubs die elkaar vroeger nog wel eens in de haren vlogen. Maar toen gebeurde er iets vreemds. Net toen de affiches wa ren opgehangen en de dorpsom roeper zijn werk had gedaan, kropen ze bij Quick Boys terug. Met het lood in de schoenen en een lichte trilling in zijn normaal zo zware stem mocht Quick Boys wedstrijdsecretaris Arie de Vreugd naar Rijnsburg bellen om het 'nieuws' uit het vissersdorp over te brengen. "We doen toch maar niet mee. Enkele bestuursleden zijn tegen over jullie iets te enthousiast ge weest. De spelersgroep heeft bo vendien bezwaar gemaakt. We hebben verzuimd om ze bij de be sluitvorming te betrekken. Daar om houden we uast aan 15.00 mompelde De Vreugd tegen Gerard van Zuylen, secretaris bij Rijnsburgse Boys. "Dit is natuurlijk waardeloos", is de eerste reactie van Van Zuylen, die duidelijk is geschrok ken van de Katwijkse draaikon ten. "We hebben de affiches al laten drukken en verspreid. Alle men sen zijn geïnformeerd en we heb ben ons hele programma aange past. Dit was een unieke kans om het zaterdagvoetbal te promoten. Die laat Quick Boys nu liggen. En dan praat ik nog niet over de in komsten die aan onze neus voor bijgaan". Draaikonten (2) Dat laatste zit ook de w Katwijk dwars. Er moet door de objectie ve voetballiefhebber nu een keu ze worden gemaakt en de kans is groot dat nu veel toeschouwers De Krom niet aandoen en alleen voor RB-QB kiezen. "We maken een afspraak en dan moet je niet op maandag avond de zaak terugdraaien. Katwijk en Rijnsburg zijn hier de dupe van. Ik vind het jammer dat dit allemaal gebeurt". Bij Quick Boys hebben ze in middels het schaamrood op de kaken. Niet alleen bewijzen ze het eigen imago en de andere vereni gingen een slechte dienst. Ze la den ook nog een andere verden king op zich. Want het schijnt dat de spelers hebben aangegeven bij het bestuur dat ze de zware last van een eventuele Katwijkse overwinning tegen Noordwijk niet mee kunnen torsen in het du el tegen Rijnsburg. Immers: Kat wijk staat nu met een wedstrijd redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden kom toenadering zoeken met Quick Boys. Maar persoonlijk had al die drukte voor mij met ge hoeven. Het maakt me niks tut of ik wel of niet na Katwuk-Soord- wijk speel. Winnen moeten we toch. Maar andere spelers hadden Draaikonten (3) Arie de Vreugd is ook helemaal niet blij met al dat gedoe. "Ik voelde me helemaal niet ge lukkig toen ik Van Zuylen moest bellen om dit verhaal af te steken. Ik weet wat ze nu voelen, want het Nederlands Elftal belde bij ons ook een keer af terwijl we alles al hadden geregeld". Het is nogal gedurfd om Quick Boys in een adem met Oranje te noemen, maar enfin. Trouwens ook Rijnsburg werd al eens ge confronteerd met een afzegging van het nationale team. maar dat terzijde. De Vreugd: "Toegegeven, het is allemaal niet zorgvuldig gegaan. Mis schien een lesje voor ons, Maar het ging ook allemaal zo snel. Kort voordat we zaterdag naar Benne- kom vertrokken hebben we de af spraak gemaakt. Toen bleek dat niet alle bestuursleden gehoord waren. Vervolgens hebben we ook de spelersgroep te laat ingelicht. Door het late spelen zouden wij overigens kantine-inkomsten mis sen omdat onze supporters na de wedstrijd in Rtjnsburg met meer terug zouden komen. Onze kanti ne is om half acht 's avonds dicht". De wedstrijdsecretaris van Nieuw Zuid wil de pijn verzach ten voor de collega's aan de ande re kant van het dorp en heeft nog een tip in petto: "Ze kunnen bij Katwijk toch om 13.00 uur beginnenDan hebben ze alsnog het voordeel dat we geen toeschouwers van Rijnsburg- Quick Boys bij De Krom wegtrek ken". Ja maar. beste Arie, dan is die uitslag van Katwijk-Noordwijk toch ook al voor de wedstrijd tot Middelmors doorgedrongen en staan de jongens toch nog steeds stijf van de stress'' Gerrit de Best peinst er trou wens niet over om het aanvangs- tijdstip van 14.00 uur nog te wijzi gen. minder twee punten achter op de blauwwitten en zou bij winst een half uur voor RB-QB op gelijke hoogte zijn gekomen. Dat is kennelijk allemaal te veel voor de mentaal onevenwichtige pupillen van trainer Arjen van de Werf. Zijn ze de daar in die duin pan alweer een beetje aan het doordraaien zo tegen het einde van de competitie, of hoe zit dat? Het trauma van een op het laatste nippertje gemiste titel in de eerste klasse wordt nu eigen handig weer van stal gehaald. Terwijl ze het hele seizoen al roe pen dat de obsessie van het eerste kampioenschap al lang geen rol meer speelt. Nee, geen rol, maar wel een hoofdrol... 'Als Katwijk wint. dan is voor Quick Boys de druk groter, want ze moeten dan winnen', luidt de verklaring. Ja, en als Katwijk gelijkspeelt is de druk nog groter want dan kan Quick Boys een punt uitlo pen. En wat te denken als Kat wijk verliest, dan is de druk het grootst, want dan kunnen ze twee punten uitlopen en een voorschot nemen op de titel. En als ze tege lijk spelen op zaterdagmiddag is het helemaal niet meer om te har den voor de jongens. Want ze blij ven dan in het ongewisse over de prestaties van Katwijk. Quick Boys maakt dus gewoon in elke denkbare situatie onnodige druk te. Wat een getrut allemaal... "Die druk is niet het probleem. Het gaat erom dat wij anderen niet tegemoet hoeven te komen, terwijl we er zelf niet beter van worden. De competitie is span nend genoeg zo en we moeten het niet onnodig moeilijk gaan ma ken. Trouwens: ik vind het ook geen stijl van Rijnsburg dat ze zo kort voor de wedstrijd met Benne- ANCARANO - Zeeuw als-ie is, probeerde Cees Priem zo nuchter mogelijk te blijven nadat Jesper Skibby gisteren rit 7 van de Tirre- no-Adriatico voor zijn rekening had genomen. Wéér kraaide de TVM-haan, die tot dit jaar alleen maar klaagzangen produceerde, de victorie. "Dit is een beetje een luxe, hè." genoot Priem in het te gen Ascoli aan gelegen Ancarano. zijn, is niet zo vreemd. Als verantwoordelijke man moet hij de hoofden van zijn duur Willem-Jan van Vliet", voorzitter betaalde spelers boven water hou- de technische commissie en lid den om te voorkomen dat er straks niet meer dan een troostprijs Boebka weer hoger MOSKOU (AP) - Sergei Boebka heeft gisteren zijn wereldrecord polsstokhoogspringen met een cen timeter verbeterd tot een hoogte van 6 meter en 11 cm. Hij vestigde het nieuwe record in zijn woon plaats Donetsk, in de Sovjetunie, waar hij zelf een springfestival had georganiseerd. Vorige week vestig de Boebka al èen nieuw wereldre cord door in San Sebastian met de polsstok 6 meter en 10 cm te sprin gen. van het bestuur van AV Holland, onderschrijft dat er problemen zijn deelname binnen de club. Hij zegt dat er wel veel over problemen gepraat wordt maar dat er weinig gebeurt. Van Vliet wijst op het feit dat het een breder probleem betreft binnen de club en ziet een technische commis sie er een bestuur als afspiegeling van die club. Er is een afname van betrokkenheid en een chronisch ge brek aan (atletiektechnisch ge schoold) kader bij de Leidse club. Van Vliet: "Er moet zeker meer ge beuren en mensen moeten zich ac tief opstellen. Eventuele verande ringen zullen natuurlijk ook ge paard moeten gaan met veranderin gen qua personen en functies". Het lijkt er overigens op dat zulke veranderingen niet binnen korte termijn te verwachten zijn bij de Leidse atletiekclub. Het vertrek van middenlange afstandstrainer Van Loon, toch een van de weinige bre der gediplomeerde trainers bij AV Holland, stelt de club voor proble men. Het trainersverloop is groot en goede atletiektrainers zijn uiterst moeilijk te vinden. het UEFA Cup-toer- overblijft. Ajax kon op Limburgse bodem evenwel niet de indruk wekken dat het nog een serieuze gooi mag doen naar het kampioenschap van Ne derland. De vormcrisis bij een aan tal van zijn spelers mag dan in de ogen van Beenhakker voorbij zijn, het probleem van de matige pro- duktiviteit is nog niet opgelost. Meer dan een uur had de van in ternationals bulkende groep een veldoverwicht, maar meer dan wat losse flodders uit de tweede liin en een handvol hoekschoppen leverde dat niet op. Beenhakker is er de man echter niet naar zijn spelers openlijk af te WOENSDAG 17.30-18 00 EURO WK Circus. 18 00-18.30 EURO: World Cup schans springen, ski6n voor vrouwen 18.00-19.00 Sportnet: Wereld van Kam pioenen. 18.30-19.30 EURO Trans World Sport. 19 00-21 00 Sportnet VS PGA Golf 19.30-20.00 EURO Eurosport News. 20 00-21 00 EURO F3 Powertxja't 1990. 20.00-22 00 BRT 2 Sportavond met Europacup-voetbal 20.10-22.00 Did 1 Sport extra kwartfinale EC-I Dynamo Dresden - Rode Ster Bel grado 20.20-21 20 RTL V I kwartfinale EC-I Olympic Marseille - AC Milan (eerste helft). 21.19-22.00 Ned 3: Studio Sport. 21.20-21.30 RTL V Match 21.30-22 20 RTL V Olympic Marseille - AC Milan (tweede helft) 22 00-23 00 EURO Ringside boksen. 22.15-22 20 Super Sports News 22.15-22 30 Ned 3 Studio Sport Journaal. 22.20-22.30 RTL V Match nabeschou wingen. 22.25-00.20 Did 1 Sport extra kwartfinale EC-I FC Porto - Bayern Munchen. 22.25-00.20 Ned 3 Stud.o Sport FC Por to - Bayern Munchen (onder voorbehoud). 22 30-23.00 Sportnet Wereld van Kam pioenen 23 00-00 00 EURO Europacup voetbal 23 00-01.00 Sportnet NHL IJshockey 23.10-00 50 BBC 1 Sportsnight Europa cup-voetbal 00 00-01.00 EURO WK handbal voor vrouwen in Seoul. vallen. Toch moet Don Leo gister avond met tranen in de ogen naar het optreden van Bryan Roy, zijn grillige linksbuiten, hebben geke ken. Gerry van Egmond, een verdedi ger uit Nieuw-Zeeland die gewoon lijk in het tweede elftal acteert, had weinig moeite met Roy. Als de in ternational hem een enkele keer ontglipte, volgde tot grote hilariteit van de 10.000 Limburgse fans een voorzet hoog over het doel van de Limburgse doelman Jos Smits (ver vanger van de geblesseerde Boles- ta) in de richting van de sintelbaan. MARCEL VAN DER KRAAN Hooman ijzersterk CAMBRAI (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft gisteravond in de Noordfranse plaats Cambrai het eerste stapje gezet op weg naar ver lenging van het verblijf in de Eu ropese tafeltennis-superliga. Oranje won het eerste degradatieduel te gen Frankrijk met 4-3. Bondscoach Jan Vlieg dankte de zege vooral aan Top Twaalf-winna- res Miriam Hooman-Kloppenburg. die ongeslagen bleef. De Francaise Coubat bood nog enige weerstand (16-21 17-21), de voormalige Chinese Wang Xioa Mmg werd door Hooman van de tafel geveegd: 13-21 8-21. Zijn Deense pupil werd ondertus sen op het erepodium door twee rondemissen op klassieke wijze on der handen genomen. Fedenco Ghiotto was ook weer van de partij voor het afhalen van een nieuwe lei derstrui. De grote vraag is of deze Italiaanse outsider vandaag in de slottijdnt op de boulevard van San Benedetto del Tronto ook nog eens overeind kan blijven en deze ronde winnend besluit. Hoe de uitslag ook zal zijn, voor Cees Priem en zijn verzekeringsjon gens zal deze 26ste 'Tirreno' als suc cesvol worden afgeboekt. Met twee etappezeges en nog een aantal ere plaatsen. timmerde de zogeheten vierde Nederlandse profploeg ge ducht aan de weg tussen de Tyrr- heense en de Adriatische. Er ging geen dag voorbij of Priem had ren ners op de voorste rij koersen. De ploeg lijkt nu eindelijk over de noodzakelijke ruggegraat te be schikken om 'gensters te slaan', Vlaams jargon voor in de prijzen fietsen. In zijn vierde jaar als ploegleider is Priem nu opeens in de zonzijde van het vak beland. Het begon bij de Australische revelatie Scott Sun derland die als een donderslag bij heldere hemel de in Italië hoog aan geschreven Trofeo Pantalica won. Twee andere buitenlanders, de Sov jet-kampioen Dimitri Konychev en de Deen Jesper Skibby, kwamen tot scoren in de 'Tirreno'. In deze hoedanigheid zou het team van Priem kansen hebben jn Milaan - San Remo, ware het niet dat er voor TVM zaterdag geen plaats is in de 'Primavera'. Dat heeft alles te maken met de magere resultaten van de afgelopen jaren, waardoor de ploeg is afgezakt naar de 21ste plek op de wereld ranglijst. En alleen de beste twintig hebben automatisch startrecht. Vandaar dat Priem donderdag Mil aan links kan laten liggen en naar Sabatini gaat door KEY BISCAYNE (ANP/SID) - Ga- briela Sabatini heeft als eerste de halve finales bereikt van het met ruim 1.2 miljoen gulden gedoteerde vrouwentoernooi van Key Biscay- ne. De Argentijnse tennisster, vier de op de wereldranglijst, kreeg geen weerstand van betekenis van de donker Amerikaanse Zina Gar rison 6-3 6-2 huis kan met zijn renners. Treuren daarover doet hij echter niet. "Zo is nu eenmaal het reglement en daar over moetje niet gaan zeuren. Daar schiet je niets mee op". Die twee zinnen verklaren in feite de hele metamorfose bij TVM Maakte zich men vorig jaar overal druk om en was men zo gefocust op het behalen van FICP-punten. anno 1991 luidt het devies gewoon zo hard mogelijk fietsen en dan maar kijken wat er inzit ADVERTENTIE KEURIGE HEER ZOEKT fl.10.000 De oplossing voor meneer? Even bi) de Gemeentelijke Kredietbank Leiden langs gaan. Hèt adres voor persoonlijke leningen tot fl. 30 000.- Snel geregeld, geheel op de per soonlijke situatie toegesneden, dus zonder latere problemen. Bovendien kent zo'n lening van de GKB een laag rentetarief en soepele aflossmgsvoorwaarden Ook interessant voor u? Van hade welkom op werkdagen van 9.00-12 30 uur en donder dagavond van 17.30-1930 uur Of bel voor nadere informatie. /""NK GOED VOOR VJJB UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraal 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel 071-254145

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17