Van Poppel bezig aan comeback Veenboer hekelt instelling FC Lisse Berlusconi wil Van Basten en Sacchi op één lijn krijgen Rijndelfland in mindere mate voorstander van middenvak Miskende sprinter boekt litzege in Parijs-Niee Siemerink in hoofdtoernooi Key Biscane VRIJDAG 15 MAART 1991 PAGINA 17 Doelman keert weer terug Van onze redacteur Rob Onderwater LEIDEN Paul Veenboer weet het zeker: FC Lisse degradeert niet. De 25-jarige doelman gaat zich de laatste tien competitie duels hoogstpersoonlijk bemoeien met het voorkomen van doel punten. Vice-koploper Katwijk zal het morgen in de streekderby ondervinden. Na een half jaar blessureleed, Veenboer brak zijn been in de tweede competitiewedstrijden tegen WOG, is hij tot zijn vingertoppen geladen om zijn ploeg de juiste weg te wijzen. Als tribuneklant heeft de inkoper van een bedrijf in project-inrich ting immers geconstateerd dat de zaken de laatste tijd minder flo rissant verlopen. Het schort volgens Veenboer aan de mentaliteit in Lisse. Verklaar je eens nader. "Neem nou die wedstrijd tegen FC Lisse gaat het slot van de com- Rijnsburgse Boys. Eerst met 2-0 petitie dus op de rand van het toe voorkomen en vervolgens met 2-3 laatbare spelen? gaan rusten en uiteindelijk met 3-4 "Dat kunnen we niet eens. Deze verliezen. Dat kan en mag absoluut ploeg kan geen degradatievoetbal niet gebeuren. En dan moet je na af- spelen. We hebben geen jongens die loop niet zeuren over de scheids- erin kleunen. Nee, FC Lisse moet rechter. Eigen schuld, dikke bult, het hebben van goed, degelijk voet had je de wedstrijd maar niet uit bal. Op het concept is niets handen moeten geven". Is dat onkunde? "Welnee. Een kwestie van instel ling. Die is trouwens toch al een stuk minder dan vorig seizoen. Toen had de ploeg iets onverzette lijks. Een over-mijn-lijk mentaliteit. merken, maar als een aantal poppe tjes niet functioneert, dan is het niets meer waard". Het is dus een kwestie van snel punten pakken e middenmoot. 'Daar horen MILAAN (GPD/ANP) Silvio Berlusconfzal vandaag alle spelers van AC Milan verhoren om achter de gerezen problemen binnen de topclub te komen. De multi-ondernemer voelt zich geroepen aan de vooravond van de voor zijn club zo cruciale week van dit seizoen (wedstrijden tegen Olvmpique en Inter) zijn vertrouwen in zijn personeel uit te spreken. Toch heeft hij al partij gekozen in het slui merende conflict Van Basten-Sacchi. "Over bepaalde zaken valt in de sche wondjes moet helen. voetballerij niet te twisten. De t ner is de baas over de spelers. Ik zie geen enkele reden om ontevreden r dat de ploeg daarna vol zelfvertrouw. op jacht gaat naar nieuwe succes- We zouden bijna vergeten dat Sacchi. Hij heeft hier Milan alles nog kan goed werk geleverd beeldig zich zou wenser voor Van Basten, voetballer die elke trainer zich wensen. Ik zal er alles aan doen orr een breuk te voorkomen. Ze heb ben allebei een contract volgende De coaches betaald voetbal heb- die elke voetballer ben, binnen de WON (vereniging Hetzelfde geldt van oefenmeesters). een eigen be en voorbeeldige langenorganisatie opgericht. De Nederlandse toptrainers willen, als specifieke groepering ten op zichte van hun amateurcollega's, auto- loed kunnen uitoefenen speel" Hoe bevalt het een Haarlemmer in Lisse? "Goed. Ik heb nog geen moment spijt gehad van mijn keuze. Toen ik nog bij Telstar speelde, had ik diver se aanbiedingen. Lisse leek me de beste en dat had ik achteraf gezien ker dat ik morgen in het doel sta, goed bekeken. We werden in mijn "Ja, jaar op de tribune, machteloos? thuis, rond plaats "Je observeert het gelaten. Soms Nu geloven ze het allemaal wel. Je acht ongeveer. Nu hebben we de ko- denk je, zoals afgelopen zaterdag: ziet water van komt. Het is allemaal mende drie weken niet de gemak- hoe is het mogelijk dat zoiets kan zo wisselvallig". kelijkste tegenstanders: Katwijk, gebeuren". DOS Kampen en Quick Boys. Num- Heb je wel vertrouwen in dit elf- rner één, twee en drie. Maar ik ben tal? ervan overtuigd dat we vier punten "Natuurlijk. De basis is niet al te pakken", groot, dat niet, maar er loopt genoeg talent in Lisse rond. In elk geval ge noeg om FC Lisse voor de eerste klasse te behouden". En Eilander, houdt hij de boel w$l scherp? "Het zou nóg scherper kunnen. Kijk, die slapte moet er gewoon uit. Eilander mag van mij best tijdens de wedstrijd man en paard noemen. Het gaat om het belang van FC Lis se. Uitgangspunt is het behoud in de eerste klasse en daar moet alles voor wijken. Daarom mag Eilander van mij sneller reageren op de bank". moeten dat respecteren' Twee maanden geleden sprong Berlusconi al tussen Sacchi Basten en schonk hij de at een baalweek. Gisteren meende de voorzitter dat hij geen problemen ziet voor de toekomst. "Ze zijn ver standig genoeg om problemen uit te praten. Ik zal erop toezien dat het geen ordinaire ruzie wordt. Sacchi is lyrisch over Van Basten als voet baller, terwijl Van Basten Sacchi zijn beste trainer noemt, waar hij Hoe voelde je het afgelopen half worden, dus is het het beste dat ik ooit onder heeft gewerkt. Zelfs be- bij AC Milan. Ze op technische beleidszaken in het betaald voetbal. Tijdens de goed bezochte oprich- Van tingsvergadenng werd een voorlo- aller pige bestuur gekozen. Leo Been hakker (Ajax). Jan Roker (Roda JC) en Hans Westerhof (FC Groningen) vormen het dagelijks bestuur. Leo Steegman (FC Volendam), Pim Ver beek (ex-Feyenoord). Rob Baan (Cambuur) en Theo Vonk (FC Twente) zijn als lid toegetreden tot het praesidium. De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en FC Den Haag. die was vastgesteld voor Hemelvaarts dag 9 mei. is door de gemeente ver boden. De politie beschikt, mede door de traditionele kermis in Gro ningen, over onvoldoende man schappen om dit risicoduel te bege leiden de KNVB zal daarom naar een andere datum moeten uitzien. ter dan Cruijff. Dat heeft hij tenmin ste onlangs gezegd. Ik hoop niet al leen dat ze beiden bij Milan blijven. Ik weet dat zeker en ik kan het we ten". "Ik denk dat ik een paar psychi- metHeeft Katwijk gen Oegstgeest ging het wel lekker, al heeft zo'n vriendschappelijke wedstrijd tegen een mindere tegen stander nauwelijks waarde". dan toch. Katwijk speelt degelijk, zeker niet oogstrelend. Als de men taliteit van onze ploeg goed is, dan zal je zien dat FC Lisse een goede ploeg heeft, die tot verrassende din gen in staat is. Alleen hoop ik dat het geluk nu eens aan onze zijde is. Het heeft ons in derby's vaak tegen gezeten". Is Nico Groeneweg nu een concur rent voor je? "Hij is mijn keeperstrainer. Hij heeft het perfect gedaan, laat dat Ligt je toekomst bij Lisse? "Als ik het naar mijn zin heb. wil ik nog doorgaan. Eerder heb ik een tijdje niets gedaan. Dat was in de periode dat ik overhoop lag bij Tel star. Toen ben ik een trainerscursus gaan volgen. Het diploma heb ik ge haald, maar ik vond mezelf nog te Sterke schaatsmijl van 'Leidse' junioren LEIDEN Drie jeugdige schaat- de Leids/Alphense regio toeeedaan ir-h laat in hnt «Ponpn nno «»?geaddn DELFT - De afdeling Rijndelfland zal zich niet voetstoots neerleggen bij het in december genomen prin cipebesluit om het veldkorfbal in de toekomst nog slechts in twee vak ken te spelen. Het Leids/Haagse bolwerk van het middenvak ver toonde tijdens de gisteravond ge houden voorjaarsvergadering wel enige scheuren. Was de vorige afde- lingsvergadering in oktober nog slechts een minimale vier procent voorstander van het schrappen van het middenvak, inmiddels is ruim kwart van de clubs deze mening duidelijk zijn. Aan hem ligt het niet jong om trainer te worden. Het hebben zich laat in het seizoen nog een keer van hun beste zijde laten zien. Marco Groeneveld won giste ren tijdens nationale wedstrijden in Heerenveen de 1500 meter in 1.59,05. Jeroen Straathof kwam in 1.59,49 als derde over de meet. Ook Marcel Bliek (vijfde m 1.59.89) fi nishte binnen de twee minuten. Ondanks de gewijzigde krachts verhoudingen - van de clubs uit de Leidse regio stemden Fluks. KNS, Madjoe en Zuiderkwartier in met het schrappen van het middenvak -, toonde afdelingsvoorzitter Meij- schaffen er zich blij verrast met de uitkomst. "De vasthoudendheid van de clubs Toplaag Leidse atletiekbaan wordt alsnog vernieuwd LEIDEN De Leidse atletiekbaan kan in de maanden juli en augustus niet worden gebruikt. Dan wordt namelijk een volledig nieuwe top laag aangebracht op het kunststofo vaal in de Leidse Hout. Moreau i MARSEILLE (ANP) Jean Paul van Poppel heeft slechts anderhalve maand op de belo ning behoeven te wachten. Gisteren beurde de 28-jarige bij Post weggepeste renner het De werkzaamheden zijn noodza- eerste rendement van zijn investeringen in de winter. Aan de oude haven van Marseille kelijk omdat een eerdere restaura- versloeg de bij PDM opgepepte sprinter zijn tien medevluchters, onder wie Voor Capelle, uitliep. Vorigfaar^bfeekPhetn aam Peeters en Lance, die de witte leiderstrui van ploeggenoot Rominger overnam, brengen van een dunne nieuwe top laag op de elf jaar oude zwarte on derlaag niet het gewenste effect te sorteren. De gemeente Leiden, opdracht gever voor de vernieuwing, waar mee een bedrag van bijna twee ton was gemoeid, maakte vervolgens bij aannemer NBM aanspraak op de garantie-clausule. Om van een lan gere levensduur van de nieuwe top laag verzekerd te zijn, bestelde de dienst Sport en Rekreatie een dik kere soort kunststof dan vorig jaar de bedoeling was. In de periode dat de baan wordt gerenoveerd, kun nen de geplande wedstrijden geen doorgang vinden. Van Poppel bewees dat hij op de sche verwachtingen de kóp in. weg terug is en niet op zijn retour, zoals door velen verondersteld werd. Tijdens de vijfde etappe van Parijs-Nice van Dieulefit naar de Met Anderson reed "hij Zuidfranse havenstad, dwars door Fransman toe. Tien andere de Provence, zette de Belgische onder Brabander definitief een* dikke Moreno het tempo niet gen. "Ik ken de aankomst, je mag s weliswaar geen ook geen kinder spel", snoerde hij een Zwitserse Nijboer, die later evenals journalist de mond. Van Poppel, als enige had ik die twee in de sprint in elk ge- Excelsior gered door vrouwen LEIDEN De bestuurscrisis bij de oudste gymnastiekvereni ging van Leiden, Excelsior, lijkt te zijn bezworen. Tijdens de gis teren gehouden buitengewone ledenvergadering in de gymnas- t ekzaal aan de Oppenheim- rtraat boden vijf personen zich aan om zitting te nemen in het bestuur: Jacqueline van Vuren- Smit, Tineke Noordervliet, Harm Laarhoven, Pieter van Noot en Frans Ouwerkerk. De problemen bij het bijna 90- jarige Excelsior waren ontstaan doordat het bestuur al enige tijd uit slechts twee personen be stond die het werk niet langer meer aankonden. Alle pogingen om het bestuur aan te vullen, waren op niets uitgelopen. De voorzitter van de nadien 1 gevormde commissie van goede diensten, Hans Pannekoek, leg de gisteravond de leden uit dat indien het bestuur niet met ten minste vijf personen zou wor den uitgebreid de weg naar een fusie zou worden bewandeld en. als dat niet zou lukken, naar op heffing van de vereniging. "Het heeft absoluut geen zin voort te gaan met een niet volledig be- stuur; dat hebben we eerder meegemaakt". (Er was een paar jaar terug ook al eens een com missie van goede diensten op dit gebied werkzaam geweest). De dreigende woorden van Pannekoek hadden het beoogde resultaat. Als het vijftal op de jaarvergadering officieel wordt benoemd, zullen drie vrouwen deel uitmaken van het bestuur. Een opmerkelijk feit, want Ex celsior mag dan sinds enige tijd openstaan voor vrouwen, het le denbestand (130) wordt vrijwel geheel door mannen gevormd. proberen een Nederlandse zege te blij i verwezenlijken in Marseille. Toen zich vorig jaar ik advies ging vragen bij Van den onder de hoede Haute hoorde ik dat Erwin had moeten lossen". zaal bracht waar hij na de sportieve nederlagen ook op juridisch vlak verloor. Zes weken na het begin van het nieuwe wieleijaar, waarin Van Pop pel zich actiever dan ooit manifes teerde. kreeg hij loon naar werken. De eerste overwinning van het sei zoen levert hem zijn eerste provisie boven zijn jaarsalaris van 275.000 gulden op. En wellicht ook een start in Milaan-San Remo. Als plaatsver vanger van de geblesseerde Sean Kelly. Ploegleider Ferdi van den Haute suggereerde althans een se lectie voor de Primavera op 23 maart toen hij met Van Poppel wachtte op de dopingcontrole en grijnzend opmerkte: "En straks op de Via Roma Jean Paul". Van den Haute, aan wie Van Pop pel zijn opleving voor een groot deel te danken zegt te hebben, was na af loop weliswaar tevreden over de tri omf, de eerste voor PDM, maar niet over de gevolgde strategie. "Dat was een verkeerde tactiek. Van Poppel behoort niet bij die ontsnap ping te zitten. Hij is de man voor de massasprint", onderwees hij. "Maar aan de andere kant heeft hij van daag bewezen weer coureur te zijn, die nog kan sprinten, maar ook met een vlucht meegaat. Wat zei Walter Planckaert bij Panasonic ook al weer over mij? 'De oudere renners spelen met mijn voeten'. Nou, vraag dat maar eens aan Van Poppel?", sneerde Van den Haute. De eerste overwinning van Van Poppel komt niet uit de lucht val len. Hij gloorde al een tijd aan de ho rizon. Al in de Siciliaanse Wieler week en een week later in Kuurne trad de normaal in het voorjaar lan terfantende sprinter op de voor grond Tijdens de 'Koers naar de Zon' deze week is hij opnieuw tot in de toppen van zijn tenen gemoti veerd Derde in Saint-Etienne en als een bezetene zijn aandeel leverend KEY BISCANE - Jan Siemerink Zoals hij ook de kritici voorlopig ot zwijgen heeft gebracht, hoewel het zijn vroegere baas Peter Post "Dat heb ik bewust gedaan. Dan gekomen. Wellicht lukt het hem bij andere ploeg wel", zei hij inder- zijn. Breukink ontplooide ers ook ineens Gisbers. De 30-jarige Spanjaard Eduardo Chozas is na de vierde etappe - in Achter de aanvallers ontwaakten twee gedeelten - de nieuwe leider in de achtervolgers op tien kilometer de Ronde van Murcia. Hij is tevens van de finish. Eerst Castorama met de eerste, die geen concurrent meer Fignon en vervolgens Lotto dezelfde tijd achter zich moet ters probeerde Peeters te vluchten, pucci, Jesus Montoya Van Poppel persoonlijk haal de de Belg terug. "Marseille was mijn laatste kans in Parijs-Nice, want de komende dagen i Gorospe. De Colombiaanse klim mer Luis Herrera heeft acht tellen achterstand. De Nederlandse aanwezigheid in sprinters weinig eer weggelegd. Al- beide ritten was opvallend. Tot e le aankomsten zijn bergop". Van Poppel gaf toe dat in de fina le het geluk op zijn hand was, in die zin dat Yates fanatiek het tempo hoog hield en iedere voortijdige uit val indamde. In derde positie begon Van Poppel aan de laatste honder den meters. Hij keek naar links, naar rechts en demarreerde. Op het juiste moment, al durfde hij niet meteen zijn armen omhoog te bren- verbaasde mij in positieve zin. We moeten de strijd niet opgeven, want een grote meerderheid van de korf ballers is nog steeds voorstander van behoud van het middenvak. Als afdelingsbestuur moeten we dat standpunt blijven verwoorden. Over de wijze waarop zullen we ons nog moeten beraden. Dit moet ook voor het hoofdbestuur van het KNKV een signaal zijn. Rijndelf- land is met tienduizend leden toch met de kleinste afdeling uit het land". De afdelingsvergadering besprak gisteravond de agenda van de op 1 juni te houden algemene vergade ring van het KNKV. Meest promi nent daarop staan dc wijzigingen in de reglementen, noodzakelijk om het in december genomen principe besluit om het middenvak af te de praktijk te kunnen brengen. Hiervoor is echter een twee-derde meerderheid noodzake lijk. een quotum dat in december nog met werd gehaald. De nota mid denvak werd toen door een meer derheid van 59 procent aangeno- In deze stemverhouding zag Meij er destijds een laatste strohalm, te meer omdat het hoofdbestuur met opstappen had gedreigd als de voor stellen geen meerderheid zouden halen. "Men moet in den lande niet bang zijn voor het aftreden van een bestuur", zo hield hij gisteravond eventueel nog weifelende afgevaar digden VOW. "Als het de enige me thode zou zijn om de mensen om te krijgen, zou je daar eventueel over moeten denken. Het HB is in de cember zelf op de politieke toer ge gaan en dan kun je ook een politiek antwoord verwachten". Hooman voert tafeltennisteam aan ZOETERMEER (ANP) - Jan Vlieg heeft tijdens de wervldtitrhtnjd ta feltennis in Japan de beschikking over zijn sterkste spelers en speel sters. De technisch directeur stelde gisteren de twee kwartetten samen. Bij de vrouwen bestaat de ploeg uit Mirjam Hooman, Bettine Vnese- koop, Gerdie Keen en Emily Noor. Patricia de Groot, onlangs winnares van de nationale Top Twaalf, was de afvaller. Het mannenkwartet wordt gevormd door Haldan. Heister, Keen en Mol. zege leidde dat niet. De winst het dichtst bij in de middagetappe over 88 kilometer van Mazarron naar Torre Pacheco, die op een mas sale eindsprint uitliep. Het Buckler- tandem Wiebren Veenstra-Jelle Jean-faut van foppet is tiet vieren van een overwinning nog i Nijdam ging daarin voor eigen kans leerd. Inde vijfde etappe van Parijs-Nice van Dieulefit naar Marseille v en werd voorbijgestreefd door de niemand sneller dan de sprinter uit de ploeg-Gisbers. (foto a Sovjetrenner Abdoesjaparov. In de ochtenduren had Luc Suy- in de finale achterhaald. In de kerbuyk zich nadrukkelijk in beeld laatste kilometer demarreerde Cho- gefietst. De Nederlander in Spaanse zas. Het leverde hem ei dienst kwam in de afdaling van de op en de leiderstrui. Collada de Bermejo (eerste catego- Pascal Richard, die in 1988 rie) op kop in gezelschap van de Co- reldkampioen veldrijden w lombiaan Henry Cardenas. Omdat heeft de smaak ook op de weg vroeg lange Suykerbuyk veruit het meeste werk te pakken gekregen De Zwitserse moest opknappen, had de ontsnap- coureur, rijdend voor de Helvetia- zijn medevluchter Luc Leblanc. ping geen succes. Het tweetal werd ploeg, haalde afgelopen weekeinde in Italië op een tot de verbeelding sprekende wijze de Trofeo Laigueg- dagprijsje lia op. Gisteren ging hij op herha ling in de tweede etappe van de 28ste editie van de Tirréno-Adnati- Richard was na de 206 kilometer Maddaloni naar de spurt iets beter dan aan ue xweede plaats in de ploegen- heeft zjch geplaatst tijdrit in Nevers In Marseille plukte kampioenschappen r de t Alert Key Bisca- De Rijnsburger, die op grond van zijn positie op de wereldrang lijst niet in aanmerking kwam voor rechtstreekse plaatsing, kwarh zon der kleerscheuren door het kwalifi- i 1990 in de Vierdaag- Nido (6-3, 4-6. 6-1) en de Amerikaan i Duinkerken. "Ik ben nog niet Patridge (6-4, 7-5). Mirjam Oremans terug, wel onderwe r mijn oude is nog één partij verwijderd drukte hij al te optmisti- hoofdtoernooi. ADVERTENTIE Rooks twee weken uit de roulatie FROSINONE (GPD) Steven Rooks zal ten minste twee weken niet kunnen fietsen. De tegenwoordig in het Belgische Neerpelt huizende Noordhollander heeft gisteren aan zijn val in de tweede etappe van de Tirreno-Adriatico een gebroken dwarsuitsteeksel van de lendewervel en een gekneusde ringvinger overgehouden. Dat bleek na onderzoek in het ziekenhuis van Frosinone. Rooks zal vandaag per vliegtuig naar huis worden vervoerd en zal daar de eerste dagen zoveel mogelijk het bed moeten houden. Dat betekent dat hij in de eerste grote klassieker van dit seizoen, Milaan - San Remo (volgende week zaterdag), verstek zal moeten laten gaan. Zaterdag 16 maart Waterpolo wedstrijd Zijl LGB Polar Bears Zwembad De Zijl aanvang 20.00 uur Joop Burghouwt VRUDAG 15 20 1 6 50 BBC 2 Sport on Frday WK kunstnjden op de schaats 1991 m Mun- chen en FA Cup Voetbal 16 00-1700 Sportnet Raltysport vanuit lydden Hill. 16 30-17.25 Did 1 Sport Eitra WK kunstnjden op de schaats 1991 m Mun- chen 17 00-10 00 Sportnet Sk.èn 17 00-1000 EURO Paardesport Con cours Hippique in Dortmund 10 00-18 30 EURO WK Schansspringen 10 00-19 00 Sportnel Truckracen 10 30-19 30 EURO Rodeo Show 19 00-21 00 Sportnet NBA Basketball Boston-Utah 19 30-20 00 EURO Eurosport News 20 00-22 30 EURO WK kunstnjden op de schaats 1991 in Munchen 20.25-20 55 Ned 3 Sport Studo 21 00-22 00 Sportnel Go aulo- en motor- sportmagazme 21 00-22 30 Did 1 WK kunstnjden op de schaats 1991 in Munchen 22 00-23 30 Sportnet VS Pro Boksen 22 15-22 20 Super Sports News 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Joumar' 22 30-23 30 EURO Worstelen 22 55-23 25 Did 2 Die Sport-Reportage Bundesiga voetbal en handbai 23 25-23 50 DkJ 1 Sportschau 23 30-00 25 Ned 2 Studio Sport WK kunstrijden op de schaats 1991 m Mun- 23 30-01 00 EURO WK kunstnjden op de schaats 1991 m Munchen 23 30-01 30 Sportnet NHL IJshockey 00 20-01 00 BBC 2 WK kunstnjden op de schaats 1991 m Munchen 01 00-01 30 EURO Freestyle sfc*n 01 30-02 00 EURO Eurosport News 01 30-03 30 Sportnet Pro Boksen 02 00-03 00 EURO Sk. Reoort 03 30-05 30 Sportnet VS PGA Go« 05 30-07 30 Sportnet World Snooker Classes ZATERDAG 07 30-00 00 Sportnet Moto News 00 00-00 45 Sportnet Sk. Europe 06 *5-09 00 Sportnet Spon u.t Spanje 09 00-10 00 Sportnet Usspeedway vanmt Frankfurt 10 00-11 00 Sportnet Turnen art.si>eke- /ntm.sche Wereld Beker

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17