'Hypotheek doolhof voor consumenten' Sores aan Mersey De opmars van de fysiotherapeuten OVER DE GRENZEN 'Alleen aids-test bij hoge levensverzekering' Vice-premier Antillen weg WOENSDAG 6 MAART 1991 SPORT PAGINA 19 De wereldkampioenschappen in Italië blijven ruim een halfjaar na het laatste fluitsignaal nog steeds voer voor publicitaties opleveren. Zeker voor de FIFA, die deze week voor de zoveelste keer wat 'WK-cijfers' bekendmaakte. Dit maal handelt het om een verslag van de medische commissie van de wereldvoetbalbond, die zich de afgelopen maanden over het aantal blessurebehandelingen tij dens de WK-wedstrijden heeft ge bogen. Dat blijken er 123 te zijn geweest. Onduidelijk blijft of dit een toename ten opzichte van het toernooi in Mexico '86 betekent. dische commissie, had een kwart van dat aantal langere behande ling en genezing nodig. De zwaar ste blessure trof de Argentijnse doelman Pumpido, die na een botsing met een van zijn mede spelers een been brak. De deelnemende ploegen aan de WK in Italië blijken ten opzich te van '86 ook meer fysiothera peuten en minder doktoren in hun medische teams te hebben opgenomen. Bij het toernooi in Mexico waren 39 artsen aanwe zig, en 46 fysio's. Vorig jaar lag die verhouding op respectievelijk 38/55. Als aanvulling op dat on derzoek nam de commissie bo vendien nog een kijkje in de keu ken van de teams. Daar bleken 13 koks bezig met het bereiden van een sportmaaltijd, tegen 16 in Mexico. Doordat 'slechts' 32 spelers 'noemenswaardige' blessures op liepen - voornamelijk enkel- en knieproblemen -, meent de FIFA- commissie te kunnen conclude ren dat de preventiemaatregelen en de strikte richtlijnen aan de scheidsrechters om het spel 'kort' te houden resultaat hebben ge had. Zoals dat volgens het college ook opgaat voor de dopingcontro le tijdens de WK. De voetballers leverden 240 buisjes urine in, waarvan geen enkele een positief resultaat opleverde. Maar dat was eigenlijk vantevoren al bekend. Dagen coach Falcao zijn geteld De dagen van Paulo Roberto Falcao op de trainersbank van het Brazi liaanse elftal lijken geteld. Nu Brazilië na zes interlands nog geen over winning heeft behaald, richt het spervuur van kritiek zich op de trai ner. Toen Brazilië afgelopen week tegen Paraguay niet verder kwam dan een gelijkspel, loeide het publiek op de uitpuilende tribunes. De tegenvallende prestaties van de Brazilianen baren de natie zorg en bleken zondagavond zelfs reden voor een televisiedebat. Voetbal verslaggevers van naam discussieerden over de kwaliteiten van de oud-international die een half jaar geleden juichend werd binnenge haald als bondscoach. De emoties liepen daarbij hoog op. Zo lang niet gewonnen, dat was sinds 1983 niet gebeurd. „Falcao is een prima voetballer, hij is keurig, hij is ontwikkeld, hij is een man van de wereld, maar... daarmee ben je nog geen trainer", sput terde Oldemario Touguinho, de voetbalcrack van Jornal do Brasil en een goede vriend van Pele, die ook kritiek heeft geventinleerd. De des kundigen achter de tafel waren het snel eens. Falcao's opstellingen deugden van geen kant. Bovendien, hoe haalde de trainer het in zijn hoofd om sterren als Bismarck buiten de ploeg te laten? Roda JC - FC Utrecht 1 -2 (0-0). 56 Plugboer 0-1 81 De Kruij'f 0-2. 90 Boerecach 1-2 Scheids rechter Luinge. Toeschouwers 5.000 Rode kaart: 57. Hanssen (Roda. twee keer geel) VRIENDSCHAPPELIJK Nederland - Engeland (onder 17) 2-0 (1-0). 40 Alberda 1-0, 70 Aioerda 2-0 Scheidsrechter Lammers. Toeschouwers 4900 (gratis toegang) KV Mechelen - PSV 2-4 (2-2). 2 Romano 0-1. 10 Romano 0-2, 25 Severeyns 1-2, 29 Emmers (strafschop) 2-2.48 Kaiusha2-3,81 Kalusha2-4 Toeschouwers 3500. BUITEN L. VOETBAL DUITSLAND: Sankt Pau'i Hertha BCS 2-2 Be ker. achtste finales: Eintracht Frankturl - Saar- Speelman. Timr brucken 3-2 n.v. (2-2, 1-1) FRANKRIJK: Nancy Caen 0-0. Sochaux - Nice Eerste ronde Fairbank (VSt) - Fernandez (VSt) 4- 6 6-4 6-2. Man n (VSt) Gemer (GBr) 6-4 6-4. Louie-Harper (VSt) - Sh fieï (VSt) 7-5 6-4 6-2, Ke- lesi (Can) - Caverzas*» (Ita) 6-1 3-6 6-2. Ksch- wendt (Lu*) - Grossman (VSt) 6-3 7-5, Harvey- Wild (VSt) - Allen (VSt) 6-4 6-1. Strnadova (Tsi) - Haiard (Fra) 6-4 7-5 Tweede ronde PorwkjDuil- Martmez (Spa/5) 6-4 3-6 7-5, Sabatm. (Arg 2) - De Lone (VSt) 6-2 6-2. UNARES Internationaal toernooi, achtste ronde: Goere- vitsi (Sov) - Salov (Sov) T2 - 1/2, Kamsky (VSt) Speelman (GBr) 0-1. Karpov (Sov) Kasparov (Sov) 1/2/ -1/2. Be'iavski (Sov) - Timman (Ned) 1- 0, Ehivest (Sov) - Gehand (Sov) 1-0. Anand iind) - Ivantsjoek (Sov) 0-1LjuDojevc (Joe) - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2 Stand: 1 Beiiavski 6,5 punt, 2. Ivantsjoek 6, 3 Kasparov 5,4 L|ubO|evtc, Joesoepov 4, 6 Anand. Nederlagen Liverpool stapelen zich op (GPD) Liverpool blijft deze dagen weinig bespaard. Na het plotselinge vertrek van manager Kenny Dalglish, nu dertien dagen geleden, verloor de club twee competitie wedstrijden. Na de nederlaag op het kunstgras van Luton Town (3-1), ging Liverpool afgelopen zondag op het eigen Anfield Road onderuit tegen Arsenal (0-1). En passant werd de club door stadgenoot Everton, in de tweede replay, ook nog eens uit de strijd om de FA-cup geknikkerd. Afgelopen donderdag leken The Reds in Alan Hansen nog de beoog de opvolger van Dalglish in (eigen) huis te hebben. De 35-jarige voor malige aanvoerder, door Dalglish voorgedragen als nieuwe manager, kampt al maandenlang met een sle pende blessure. De verwachting luidde alom dat de Schotse verdedi ger, die 620 keer uitkwam voor Li verpool, nooit meer zou spelen en dus de positie van Dalglish kon Vrijdag kondigde Hansen zijn be sluit om te stoppen met voetbal in derdaad aan. Tot grote schrik van Liverpool maakte hij echter tevens bekend geen trek te hebben in de managerspost op Anfield Road. „Ik heb nooit enige ambitie gehad om in de voetballerij werkzaam te blij ven", aldus Hansen. „En ik zal ook niet op die beslissing terugkomen. Drie weken geleden heb ik voor me zelf al besloten te stoppen met voet bal. Om de druiven niet al te zuur te laten smaken en om geen valse ver wachtingen te wekken, maak ik nu dus ook einde aan aan alle specula ties. Ik doe het niet." Na de bekendmaking van Hansen leek de weg naar de hoogste positie bij Liverpool vrij voor Ronnie Mo- ran. Oldtimer (57) Moran was assis tent van Dalglish en treedt sinds diens vertrek op als zijn plaatsver vanger. Voor Moran hing veel, zo niet alles, af van de wedstrijd tegen medekoploper Arsenal. Bij winst maakte hij een goede kans op de baan; bij verlies kon hij het wel ver geten. Na de nederlaag van zondag hield Moran de eer aan zichzelf en trok zich terug als kandidaat. Het opstappen van Kenny Dalg lish als manager bij Liverpool heeft het gehele Engelse volk de afgelo pen anderhalve week behoorlijk be ziggehouden. Iedereen die mogelijk iets te melden kon hebben over de beslissing van Dalglish kreeg wel een microfoon voor zijn mond of een journalist op zijn dak. Een bloemlezing. Brian Clough, manager van Not tingham Forest: „Ministers, kabinetten en zij die met hun broek op hun knieën wor den betrapt dienen hun ontslag in. Voetbalmanagers met een aanstel ling doen dat niet". John Bond, manager van Shrews bury: „Ik speelde eens op dezelfde golf baan als hij. Hij passeerde me met niet veel meer dan een klein hoofd- Record De Joegosla vische club Rijeka heeft in februari een uniek record geboekt. De club heeft maar liefst vier trainers in dienst gehad. Na de ontsla gen trainer Lukovic na men eerst Fi- lipovic en daarna Vrankovic zelf ontslag en nu is Mudrovcic in dienst geno- Kenny Dalglish. knikje. Alsof ik een boom was. Hij is de grootste klaagbak die ik ooit ben tegengekomen". Ronnie Moran, de tijdelijk opvol ger van Dalglish: „Hij komt terug. Wat moet hij an ders doen? De rest van z'n leven golf spelen?" Bobby Gonld, manager van West Bromwich Albion: „Mijn oudste zoon staat op doel bij de reserves van Halifax. En ik maar denken dat ik het moeilijk had Ray Clemence, voormalig doel man van Liverpool: „Het zal een prachtig verhaal zijn wanneer de waarheid over zijn ver trek eenmaal boven tafel komt". Howard Wilkinson, manager van Leeds United: „Als Dalglish ermee stopt vanwe ge de druk van het werk, dan kan de rest er helemaal wel mee ophouden. Dalglish had de beschikking over de beste spelers en het meeste geld". Vrijspraak Roma-arts In het juridisch onderzoek naar de dopingkwestie bij AS Roma is club arts Alicicco vrijgesproken van ver meende medeplichtigheid. Het uit gebreide onderzoek van de burger rechter heeft aangetoond dat An drea Carnevale de 'vermagerings pillen' heeft gekregen van een be vriende relatie die geen enkele band met het voetbal heeft. v" FIFA blij met profs De FIFA heeft verheugd gereageerd op de beslissing van de Italiaanse voetbalbond, om over twee jaar te gaan werken met professionele scheidsrechters. Sepp Blatter, secretaris generaal van de wereldvoet balbond, liet weten in Italië het lichtend voorbeeld te zien. „Ik ben er zeker van dat veel landen op korte ter mijn zullen volgen." Blatter was ëén van de weinige of ficials die vorig jaar bij de wereldtitelstrijd in Italië de arbitrage bekritiseerde. „Succes blijft echter afhankelijk van de mentale weerbaarheid van de professionele scheidsrechters", vervolgde Blatter. „Van geld alleen gaat uiteraard nie mand beter fluiten." De Italiaanse voetbalautoriteiten besloten vorige maand met ingang van het seizoen 1993-1994 veertig scheidsrechters te betalen. Zij moeten de wedstrijden in de Serie A en B leiden. Ze gaan tussen de tachtig en honderdduizend gulden verdienen, vijf keer in de week trainen, maar daarnaast wel een andere (maat schappelijke) functie mogen blijven uitoefenen. Het scheidsrechterscomité van de FIFA verklaarde deze week andere grote voetbalbonden te zullen sti muleren het Italiaanse model over te nemen. Blatter zei dat de scheids rechters onder de huidige omstan digheden niet meer in staat zijn, de taktische en atletische ontwikke ling van de sport bij te benen. „Verbetering van het niveau van de arbitrage is ëén van de belang rijkste doelstellingen van de FIFA in de komende jaren", aldus Blatter. De Russische trainer Valeri Ne- pomniasji is de nieuwe bondscoach van China. Hij tekende deze week een contract dat loopt tot aan het WK'94. De 47-jarige trainer was vo rig jaar de coach van Cameroun op het WK. Genoa heeft drie zeer produk- tieve buitenlanders in dienst. De Tsjech Skuhravy, de Uruguaan Aguilera en de Braziliaan Branco hebben tezamen al twintig doelpun ten gemaakt in de competitie. Al leen het Duitse drietal van Inter heeft het tot nu toe beter gedaan: 24. Het Hollandse trio van AC Milan staat op 15. Juventus heeft de minst produktieve vreemdelingen: Has- sler en Julio Cesar scoorden teza men slechts eenmaal. HILVERSUM Eerste koers. 2000 m 1 Fancy Dancer (A. Molie- ma) 2 44.0 -1.22,0.2. Fortune Kades. 3 Edel Da- vis Niet gestart Expression Toto winnend 1.90. plaats 1.70. 4.40. koppel 5.40, trio 52,80 Tweede koers, 2000 m 1 Esmaralda (G van Eykelenborg) 2.43.4 -1.21.7.2 Mr Creith. 3 El.saV.ctnx Toto winnend 17.10. plaats 4.70. 1.60. koppel 10.90. trio 242,00. Derde koers, 2000 m 1 Ei.sa Morgan (J. Ruiigrok) 2.38,7 - 1 19,4, 2 Fury Tornado, 3. Frutera Westland, 4. Danielle Expres. Toto win nend 11.70. plaats 3.80, 4.20. 4,40. koppel 23.90. tno 443.10. kwartet 6 221,10 Vierde koers. 2440 m l Dizzy Dean (R Pools) 3 14.1 -1 19.5.2 Da ve Victrix, 3. Comrade Toto winnend 1,30. plaats 1.50. 3.40. koppel 20,60. tno 161.70. Vijlde koers. 2000 m 1 Dave Shoeing (M Schwaab) 2 37.3 1 18.7, 2. Charitable. 3 C.ska Crown. 4 Zareih. Toto winnend 3.00, plaats 2,40,1,40, koppel 3,90, trio 28,40, kwartet 72,60. Zesde koers, 2440 m 1 Exclusiv Victrix (H Langeweg) 3.18,2 1.21,2, 2. Ene Dean, 3 Double Trouble Toto: winnend 4,70. plaats 3.10, 3,30. koppel 25.10, tno 586.70 Ze vende koers. 2000 m 1 Explosive Kades (H Lan geweg) 2.36,7 - 1.18.4. 2 Meadowbranch Derby. 3. Dignity Hanover, 4. Dalne Buitenzorg Niet ge start Dallas Cede Toto winnend 2.80. plaats 1.30, 2,30, koppel 5.90. tno 19,20. kwartet 88.80 Achtste koers. 1609 m 1 Excellent V. (H Lange weg) 2.06,2 - 1.18,4, 2 Ecarla Lee. 3. Shotgun Niet gestart: Eelkje, Dana Marco. Toto: winnend 2,20, plaats geen, koppel 2.80, trio 7.10. W-5 (3- 3-3-1-5): f. 1.053.70 Omzet totalisator I. 179.102.00. SUPERLIGA Nederland - Frankrijk 5-2. Gedetailleerde uitsla gen: Heister-Marmurek 21-17 14-21 21-14, Boute Chatelaine 9-21 12-21, Gerdi Keen - Coubat 18- 21 21-10 21-11, Heister/Trinko Keen - Chatelaine /Marmurek 17-21 21-15 21-13, Trinko Keen/Noor- Marmurek,Coubat 21-12 21-15. Heister - Chatelai ne 16-21 21-16 21-18, Boute - Marmurek 12-21 17-21. Return volgende week dinsdag 12 maart in St. Egreve (Fra). 5. Jönsson (Zwe) Herrera (Mex) 6-1 6-0. Wood- bridge (Aus/6) - Henncsson (Zwe) 6-2 7-5. Altur (Spa) - Oihovski (Sov) 7-6 2-6 6-4, Woodforde (Aus) - Wöhrmann (Dui) 2-6 6-1 6-4, Tsiesnokov (Sov/2) - Baur (Dui) 4-6 6-2 6-4, Fetterlein (Den) - Masso (Bel) 3-6 6-3 6-2, Gunnarsson (Zwe) - Küh- nen (Dui) 6-3 6-2. Hlasek (Zwi/3) - Zoecke (Dui) 2- 6 6-4 6-3. Novacek (Tsj/4) Enqvist (Zwe) 6-2 3-6 6-4, Bergstróm (Zwe/7) - Eltingh (Ned) 6-3 7-5, Jarryd (Zwe/8) - Wuyts (Bel) 6-3 6-2. Agenor (Hai) - Antonitsch (Oos) 4-6 6-3 6-3. Svensson (Zwe/1- Strelba* (Tsj) 7-6 6-2, Saceanu (Dui) - Tauson (Den) 6-1 6-2, Hoegstetd (Zwe) - Pescosohdo (Ita) 6-4 7-5, Agenor (Hai) - Antonitsch (Oos) 4-6 6-3 6- Eigen Huis hekelt banken DEN HAAG (ANP) De manier waarop de meeste banken hun hypotheekvoorwaarden presenteren, is ronduit slecht. De voorwaarden staan verspreid over diverse formulieren en akten, wat tot verwarring leidt. Bovendien stellen veel banken voorwaarden die grote financiële risico's voor de klanten inhouden. Ook zouden de banken hun winstmarges te veel verhogen. Dat concludeert de vereniging Ei- papierwinkel toegestuurd. Die be- gen Huis op basis van eigen onder- vat de al jaren geldende algemene zoek. Dat zal worden gepubliceerd voorwaarden en daarnaast, in een in de nieuwe Hypothekengids van apart document, wat er inmiddels deze consumentenorganisatie voor in deze voorwaarden is veranderd, huizenbezitters en -kopers. Wie een hypotheekofferte vraagt, De gedragscode, die de hypo- krijgt volgens Eigen Huis een hele theekbanken onlangs zijn overeen- UTRECHT (ANP) - Een algemene verplichting tot een aids-test bij le vensverzekeringen is alleen aan vaardbaar bij ongewoon hoge be- Denen willen brug met Zweden KOPENHAGEN (AP) - De Deense premier Schlüter heeft gisteren ver klaard dat Denemarken bereid is een overeenkomst met Zweden te sluiten over de bouw van een vaste oeververbinding over de Sont voor auto- en treinverkeer. De 18 kilometer lange brug- en tunnelverbinding tussen Denemar ken en Zweden zou, gecombineerd met een soortgelijke verbinding met Duitsland, het einde betekenen van de tijdrovende veerdiensten tussen de drie landen. De Deense minister van verkeer Ikast heeft vandaag een ontmoeting met zijn Zweedse collega Georg An- dersson om het Deense standpunt over het Sont-project toe te lichten. De Zweedse regering dringt al lan ger dan een jaar aan op een Deens besluit in de kwestie. Met de aanleg van de brug en de tunnel zou een be drag gemoeid zijn van naar schat ting 5,4 miljard gulden. De ver wachting is dat een akkoord binnen een week kan worden gesloten. dragen. Op medische gronden kan een aanvrager van een levensverze kering niet worden verplicht een aids-test te ondergaan. Dat is de kern van een advies dat een beraadsgroep uit de Gezond heidsraad heeft uitgebracht aan de bewindslieden van WVC en Justi tie. De Gezondheidsraad heeft be keken of de levensverzekeraar op basis van de schriftelijke gezond heidsverklaring een formulier dat elke aspirant-verzekerde moet invullen - mag verplichten tot een aids-test. Een verplichte aids-test is alleen gerechtvaardigd als het gaat om een buitensporig hoog verze kerd bedrag, vindt de beraads groep. In de praktijk ligt de grens op 200.000 gulden. De Nederlandse Vereniging van Levensverzekeraars (NVL) heeft al gezegd het advies van de Gezond heidsraad subjectief en discrimine rend te vinden. De NVL vindt dat de raad niet moet uitgaan van posi tie en de persoonlijke omstandighe den van de aanvrager. Verder is de raad volkomen voor bij gegaan aan de al geruime tijd ge volgde testprocedure, hoewel staatssecretaris Simons (volksge zondheid) daar in zijn adviesaan vraag wel om had gevraagd. "An ders dan de Gezondheidsraad denkt, wordt nooit alleen op basis van de gezondheidsverklaring een aids-test gevraagd". gekomen, wordt er vaak nog eens afzonderlijk bijgevoegd. In de hy potheekofferte zelf zijn de voor waarden bovendien vaak weer heel anders geformuleerd. Eigen Huis spreekt van "een doolhof, waar veel consumenten geen wijs uit kunnen worden". Sommige banken stellen blijkens het onderzoek van Eigen Huis de voorwaarde dat ze te allen tijde op kosten van de klant een nieuwe taxatie van de woning kunnen laten uitvoeren. Als de waarde van het huis te laag blijkt, kunnen ze eisen dat er extra wordt afgelost. Dat kan volgens Eigen Huis veel gezinnen in grote financiële moeilijkheden brengen. Ook zijn er drie banken die in hun voorwaarden bedingen dat ze bij ge dwongen verkoop van een woning omdat de koper zijn hypotheek- verplichting niet meer kan voldoen niet het hoogste bod hoeven te accepteren. De consument draait dan op voor het verschil. Andere banken kunnen volgens de voor waarden alleen al als het vermoe den van betalingsproblemen be staat, de hypotheek opzeggen. Ei gen Huis stelt daarnaast vast dat de banken hun winstmarges op hypo theken de laatste jaren met 40 pro cent hebben verhoogd. Vooral klan ten die al een hypotheek hebben af gesloten en die te maken krijgen met een renteherziening, worden daarvan de dupe, aldus de vereni ging. Gewoonlijk staat de rente voor vijf of tien jaar vast. Daarna wordt hij opnieuw voor eenzelfde periode vastgesteld op basis van de dan gel dende kapitaalmarktrente. Wie de herziene rente te hoog vindt, kan wel naar een andere bank overstap pen, maar dan moeten hoge kosten voor notaris en afsluitprovisie wor den gemaakt. De hoge winstmarges gebruiken de banken om flinke kortingen te geven voor nieuwe hypotheken. Die gelden echter alleen voor de eerste rente-periode. Daarna betaalt de consument de korting dubbel en dwars terug, stelt Eigen Huis. NEDERHEMERT Bij schapen fokker Ries van Genderen in Neder- hemert heeft, de lente zich maar liefst in zesvoud aangekondigd met de ge boorte van even zo veel lammetjes. Met zijn vrouw Lijntje (m) en assis tente Karin heeft hij zijn handen vol aan de verzorging van de in de schapenwereld unieke genoemde WOrp. (foto ANP) Man herkent aanvallers na coma van 8 jaar HIGH POINT (AFP) - Een man, die al acht jaar in een coma lag. heeft kort na zijn ontwaken enkele dagen geleden onmid dellijk zijn twee aanvallers aan gewezen die hem in die toestand hadden gebracht. Dit is gisteren vernomen in politiekringen in High Point in de Amerikaanse staat North Carolina. Bij zijn 'ontwaken' op 26 fe bruari riep Conley Holbrook, in middels 26 jaar oud, onmidde- lijk zijn moeder om meteen daarop te vertellen dat twee be kenden van zijn familie hem met knuppels hadden bewerkt voor zijn ouderlijk huis in no vember 1982 in Linwood. Holt- brook werd gedurende zijn co ma thuis verzorgd. WILLEMSTAD (GPD) - De Antil liaanse vice-premier Louis Gumbs heeft gistermorgen zijn ontslag in gediend bij waarnemend gouver neur Rosemarie de Paula. Minister Gumbs, die de portefeuilles verkeer en communicatie en volksgezond heid beheerde, is met onmiddellijke ingang afgetreden. Directe aanleiding voor het ver trek van de van Sint Maarten af komstige minister is het feit dat hij twee weken geleden zijn partij, de Democratische Partij, de rug toe keerde. Bij de op 12 april te houden eilandsraadverkiezingen komt Gumbs uit voor nieuwe Progressie ve Democratische Partij. Gumbs wilde eerst aanblijven tot na de eilandsraadsverkiezingen, maar onder druk van minister-pre sident Maria Liberia Peters heeft hij toch eerder het veld moeten rui men. Volgens de Antilliaanse pre mier kan een minister, die zijn partij verlaat, niet aanblijven. Met het heengaan van minister Gumbs ver liest de Democratische Partij van Claude Wathey zijn enige minister in het kabinet. Het Curagaose Bestuurscollege wil meer zeggenschap over de be steding van de voor het eiland be stemde Nederlandse ontwikke lingshulp. Volgens een door het be stuurscollege opgestelde nota wil Curagao grotendeels zelf bepalen het geld (jaarlijks zo'n 60 miljoen gulden) wordt besteed. Dit is de kern van de 40 pagina's tellende nota die deze week door ge deputeerde Eduard Mendes de Gouveia werd gepresenteerd. Akkoord over EG hulp aan Oostbloklanden BRUSSEL (ANP) - De EG-minis- ters van buitenlandse zaken en een delegatie van het Europees Parle ment zijn het gisteren in Brussel de finitief eens geworden over de door de Gemeenschap te verstrekken humanitaire hulp aan de Sovjetu nie. Bulgarije en Roemenie. De Sov jetunie krijgt voor ruim 582 miljoen gulden voedselhulp. Roemenie en Bulgarije ontvangen samen onge veer 233 miljoen gulden hulp. Een principebesluit over die hulp was al eerder gevallen. Maar het parlement was het niet eens met de ministers uit welke potten het geld moest komen. Van het totale bedrag van 350 miljoen ecu (ruim 815 mil joen gulden) komt het grootste deel (330 miljoen ecu) uit het Europese landbouwfonds. LEIDSE BILJART BOND 2DE KLAS: Landzicht 2 - De Heul 1 4-4. TOP 3 - 4-: - DGL 1 5-3. Stand: De Waag 2 78-57. TOG i 70- 51. Landzicht 2 65-58. 1 Wachtie 1 63-61. TOP 3 60-62, Stompwijk 1 60-63. Katwijk 1 55-67, DGL 1 54-67. De Heul 1 53-72: 3DE KLAS: Morskwarti«r 2 - Carambole 1 6-2. Vriendschap 2 - Morskwan er 1 2-6. Spi|keröak 3 - DOS 1 2-6. De Waag 3 TOP 4 6-2. Stand: Mors- kwartier 1 91-34 (kamp.), De Waag 3 85-44, Morskwari-er 2 59-61. DOS 2 57-65. TOP 4 55-68. Vriendschao 2 54-67, Spijkerpak 3 52-69. Caram- bo'e 2 49-72. DOS 1 46-76. 4DE KLAS: Carambole 4 - De Waag 4 0-9. Den Deyl 1 - De Heul 2 3-5, Carambole 3 De Heul 3 9- 0, TOG 2 - Spijkerbak 4 6-2 Stand: De Waag 5 86- 51De Waaq 4 73-58. De Heul 3 70-52. Den Deyt 1 68-57. TO.G 2 67-63. Carambole 3 63-59. Sc /ker- bak 4 58-65, De Heul 2 45-78. Carambole 4 38-85 5DE KLAS: De Heul 4 Landzicht 3 4-4, Vriend schap 3 -1 Wachtje 2 4-4. DOS 4 - Bristol 1 6-3. Mcrskwartier 3 - DOS 3 10-0 Stand: Morskwamer 3 92-33, Vnendschap 3 69-63, Wapen van Voor schoten 1 67-54, De Heul 4 67-55.1 Wachtje 2 67- 55, Landzicht 3 58-62. Bristol 1 56-67, DOS 4 47- 76. DOS 3 32-92. 6DE KLAS: De Waag 6 - Carambole 5 0-9. Stomp- w jk 2 - TOP 5 4-4 De Kroon 2 - DOS 5 6-3. De Pe likaan 3 - TOG 3 7-2. Stand: TOG 3 85-41De Pe likaan 3 66-57, TOG 4 64-58. De Kroon 2 62-69, DOS 5 60-61De Waag 6 58-63, Carambole 5 54- 67. TOP 5 54-69. Stompwijk 2 52-70. 7DE KLAS: Katvw.jk 2 - Spijkerbak 54-4, Bristol 2 - De Waag 7 2-6, Carambole 6 - De Pelikaan 4 1-7, Alpha Bar 2 - Morskwartier 4 0-9. Stand: Mors- kwariier 4 81-45. De Waao 7 80-45. De PaBCMIl 4 71-55. Spijkerbak 5 65-59. Kafwjk 2 56-66. Alpha Bar 2 56-65. BnstOl 2 54-70. Spijkerbak 6 50-75. Carambole 6 49-74; 8STE KLAS: Alpha Bar 3 - TOG 5 0-9, STompw.|k 3 - TOP 7 6-2, De Heul 5 - Vriendschap 4 6-2. Stand: Stompwijk 3 88-37. TOG 5 86-36. TOP 6 80-46. Alpha Bar 3 77-55. Carambole 7 59-64, De Heul 5 53-70, Carambole 8 52-73, Vnendschap 4 42-e2, TOP 7 25-100; Superleague: Snookenj i - The Flukes i 3-6. Jumbo 1 - De Keizers 1 1-8; Eerste divisie ZukF Holland 1SSC 1 Snookeri| 2 6-3. Tweede divi sie Zuid-Holland: BSCZ 2 - Jumbo 2 1 -8. Center 2 -BSCZ3 1-8 The Pocket 1 - Jumbo 3 3-6. Jjmbo 5 - Snookeni 4 8-1, Damlaan Prutsers 1 - Center 1 1-8 Stand: Jumbo 1 12-76, Center 1 12-74, BSCZ 3 12-65, Jumbo 5 12-64, BSCZ 2 12-56. Jumbo 3 12-53. The Pocket 1 12-52. Center 2 12-47. Dam laan Prutsers 1 12-35. Snoeperij 4 12-18. Stand Open Leiden: Steven Toal 50, Edwin van Orssagen 38, André Vuyck 30, Hiran Perera 28, Harry van de Berg 26, Jimmy Ellis 18, S|aak den Broghem 18, Peter Moen 16. Wilberl van der Klugt Pascal van Poppel 12. Freek van der Capeiie Stand Katwijk Pool Ranking: Kees Haasnoot 76 Denms Bouman 55. Merijn Stotter 43, Ko Scheurer 42, Leen van der Plas 38, Henk van der Oever 35, André van der Plas 34, Rico Diks 33, Edsel Angeli- 32, Bert Messemaker 31 Indonesië staat Tribune weer toe JAKARTA (AP) - The International Herald Tribune mag sinds vorige week weer verschijnen in Indone sië. Dat heeft het ministerie van in formatie gisteren bekendgemaakt. De krant kreeg afgelopen novem ber een verschijningsverbod opge legd, na een artikel te hebben over genomen uit de New York Times, dat door de autoriteiten werd be schouwd als beledigend voor presi dent Suharto. De schrijver van het artikel, de in Bangkok werkende Steven Erlanger, mag Indonesië nog altijd niet in. The International Herald Tribune had voor het verschijningsverbod in Indonesië een oplage van onge veer 4000. Volgens het ministerie heeft de verspreider van de krant in Indonesië zijn excuses aangeboden voor het gewraakte artikel, waarin werd gesteld dat de kinderen van Suharto grote zakelijke belangen hebben in allerlei overheidsprojec ten. VS schorten hulp aan Thailand op tot verkiezingen Thailand alleen hervatten, dat land weer een door het volk ge kozen burgerregering heeft. De Amerikaanse ambassadeur in Bangkok, Daniel CVDonahue. heeft dit gisteren gezegd tegen de door de militaire junta benoemde burger- premier Anand Panyarachun. De militaire leiders wierpen op 23 februari de regering van de demo cratisch gekozen premier Chatichai Choonhavan in een geweldloze coup omver. Washington schortte ril,m:d< 1.-li.;,; jiir miljoen dollar aan militaire en eco nomische hulp aan Thailand op. Verkracht na babbelbox-date HARDENBERG (ANP) - Een 19- jange inwoonster van Hardenberg is gisteravond in haar woning ver kracht door een man met wie zij via een 'babbelbox' een afspraak had gemaakt. De politie heeft een spe ciaal team samengesteld voor het onderzoek in deze zaak. Een verge lijkbaar zedenmisdrijf in Ommen, september vorig jaar, wordt tegelij kertijd onderzocht. De politie van Hardenberg heeft dit vanochtend bekendgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19