meGapooL Leython trekt zich op aan topvolleyballers SPOoTTV AKTIE 599,- 399,- PSV vreest schorsing voor Popescu Larsson terug naar Zweden Cruijff geeft persconferentie Wervelende show van Nederlands team WOENSDAG 6 MAART 1991 PAGINA 17 MECHELEN (GPD/ANP) - PSV moet het wellicht enkele weken zonder Georghe Popescu doen. De Roemeense libero werd gister avond van het veld gestuurd in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Mechelen (2-4 voor PSV). De vraag is of de Belgische voet balbond de KNVB zal informeren. De managers Ploegsma en Courant probeerden meteen na het duel scheidsrechter Laenens te bewegen de rode kaart niet op het wedstrijd- formulier te vermelden. Die weiger de dat. Ploegsma en Courant den ken echter de bond te kunnen ver leiden niks door te geven aan de KNVB. Eerder dit seizoen kreeg de tucht- commissie van de KNVB te maken met een rode kaart van John van 't Schip die in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Lierse van het veld was gestuurd. De Ajacied werd niet geschorst omdat de tuchtcommis- sie meende dat Ajax op dat moment - eind juli - wellicht nog niet wist van de nieuwe FIFA-regel dat het neerhalen van een doorgebroken te genstander automatisch rood ging betekenen. Dat was precies de reden waarom Popescu, die in zij n eerste halve jaar in Nederland al vijf gele kaarten in casseerde, gisteren rood kreeg. Hij bracht de doorgebroken Severeyns ten val, al dan niet bewust. Iedereen sprak vervolgens schande van de i scheidsrechter Lae- Luchtgevecht tussen Pieter Bijl van FC Utrecht (midden) en Graham Arnold vanRodaJC. De Ütrechtenaa liest dit gevecht, maar zijn ploeg won wèl. <tot« Toen de arbiter vervolgens KV Mechelen een dubieuze strafschop gaf, was het hek van de dam. In het tumult dat volgde werd ook assis tent-trainer Hans Dorjee van het veld gestuurd. Later kreeg Erwin Koeman nog geel. AMSTERDAM (ANP) - Peter Lars son keert met onmiddellijke ingang terug naar Zweden. De Ajacied be reikte gisteren overeenstemming met AIK Stockholm. Ook beide clubs zijn gisteren tot een akkoord gekomen. De bijna dertig jarige Zweed was bij Ajax uit de basis verdrongen door Marciano Vink. De Zweedse international werd in 1987 door Ajax van Götheborg gekocht, dat in de UEFA-beker had ge- De vriendschappelijke wedstrijd, uitvloeisel van de transfers van Bos man en Koeman, was tot de rode kaart van Popescu halverwege de eerste helft, uiterst aantrekkelijk. Binnen zeven minuten leidde PSV met 0-2 door briljante goals van Ro- mario. Het werd uiteindelijk 2-4, met voor PSV nog twee fraaie tref fers van Kalusha. Overigens kreeg ook KV-speler Deferm een gele kaart. Die had geen gevolgen. In België tellen gele of ro de kaarten in een vriendschappelij ke wedstrijd niet. Hanssen Gene Hanssen, de aanvoerder van Roda JC, heeft zijn club ernstig be nadeeld. Na de achterstand van 0-1 tegen FC Utrecht gedroeg hij zich binnen enkele minuten twee keer als een op drift geslagen amateur. Eerst gooide hij de bal bij en inworp in het gezicht van Plugboer, vervol gens schopte hij naar Smolarek. Hanssen kreeg rood, Roda verloor het duel in de subtop met 1-2. Bij een flinke schorsing wegens wangedrag mist hij tevens de top pers tegen PSV en Ajax. Hanssens gedrag was onverklaarbaar, gezien het zoetsappige verloop van de wedstrijd tot dan. Misschien dat hij de weg kwijt was door de juist door Plugboer gemaakte doelpunt voor Utrecht. Natuurlijk was scheidsrechter Luinge voor het publiek de schuldi ge. Hoewel de arbiter matig floot en de voordeelregel niet kende, was zijn besluit Hanssen weg te sturen terecht. Voor Utrecht was het in het laatste half uur simpel voetballen. Plugboer en Smolarek hadden de beslissing kunnen brengen, maar hielden de spanning enigszins in stand tot tien minuten voor tijd. Toen verrastte De Kruijff doelman Bolesta. De tegentreffer van Boere- bach in de slotminuut deed niet ter zake. De openingstreffer viel na 56 mi nuten. Smolarek speelde Plugboer slim vrij in het centrum: 0-1. Voor rust gebeurde weinig. Als de bal eens gevaarlijk bij een der doe len kwam, was het meestal toeval. Zo was Arnold te langzaam om een wilde trap van Verhagen te achter halen en mocht Smolarek doorlo pen omdat Hanssen de verkeerde kant opstapte na de Poolse schijn beweging. AIK Stockholm zat verlegen om een libero omdat John Ericsson naar Norrkoping is overgestapt. Larsson debuteert op 7 april voor zijn nieuwe club. Dan begint de competitie in Zweden. BARCELONA (SID) - Johan Cruijff, herstellend van een hart operatie, geeft morgen een eerste persconferentie. Dat gebeurt in de St. Jordi-kliniek in Barcelona waar hij is opgenomen. De trainer van Barcelona onderging op 28 februari een dubbele by pass-operatie. Van zijn ziekbed gaf Cruijff al aanwijzin gen voor de Europa Cupwedstrijd van vandaag tussen FC Barcelona en Dinamo Kiev. Nederlaag Timman LINARES (AFP) - Jan Timman is op de achtste speeldag van het in ternationaal schaaktoernooi in Li nares van de gedeelde vierde naar de zesde plaats gezakt. De Nederlandse grootmeester verloor gisteren in Spanje van Bel- javski, die de eerste plaats bezet met een 1/2 punt voorsprong op Ivantsjoek. Kasparov en Karpov speelden voor de 156ste keer tegen elkaar. Karpov had wit. Het was de 113de puntendeling. Zwijgzaam Als feestvierder staat Carlo van Muyden. voetballer bij Kic- kers'69. bepaald niet bekend in Leimuiden. Erger, de libero be moeit zich zelden met iemand. Tijdens trainingen verkleedt hij zich in een apart hok. meestal af gescheiden van z'n ploeggenoten. Die zien Van Muyden dan ook zel den in de kantine verschijnen. Af gelopen zondag vertrok Van Muyden zoals gebruikelijk weer als een speer richting (ouderlijk) huis. Toch keek alles en iedereen die met Kickers'69 had te maken daar vreemd van op. De wedstrijd tegen LFC was immers nog bezig. Er waren nog tien minuten te spe len toen Van Muyden zijn schoe nen uittrok en van het veld stie felde, zonder interventie van trai ner Mat Kantebeen en scheids rechter Van der Els. Kantebeen wilde daarop een in valler het veld insturen, maar werd geconfronteerd met een onthutsende mededeling: Van Muyden was van het veld ge stuurd en kon dus niet meer wor den vervangen. "Ik heb toch het een en ander meegemaakt, maar een speler die zomaar van het veld looptnee, dat is onder mijn leiding nog nooit gebeurd", "Wat de precieze aanleiding is geweest, heb ik niet waargeno men. Wat ik wel gezien heb is dat die Van Muyden en een speler van LFC fSjaak te Hennepe, red) aan het bakkeleien waren. Ik heb ze bij me geroepen en een officiële waar schuwing gegeven. Later heb ik gehoord dat die Van Muyden aan zijn haren is getrokken door Te Hennepe. Dat moet gebeurd zijn op het moment dat ik stond te schrijven. Van Muyden wond zich dermate op over de waarschu wing dat hij z'n naam niet wilde geven. Ook niet toen-ie zonder mij te waarschuwen van het veld liep. En dat mag nu eenmaal niet. Ei genwijs, ik kan er niets anders van zeggen. Wie doet nu zoiets Een tweede waarschuwing (dus rode kaart) viel de zwijgzame Van Muyden ten deel. Zijn daad had tot gevolg dat Kickers met tien man verder moest. Dat werd hem door zijn medespelers niet in dank afgenomen, ofschoon de thuisploeg zonder de inbreng van de 'wegloper' tot de enige en dus winnende treffer kwam. De bran dende vraag: waarom liet Van Muyden in hemelsnaam zijn elftal in de steek? "Ik kon niet meer voor mezelf "Een aantal jaren geleden heb ik 'ns een akkefietje aan de hand gehad, waarin ik mezelf niet meer in de hand had. Dat heeft voor mij nog juridische gevolgen gehad. Je begrijpt dat ik daar zondag geen zin in had. Er waren nog tien mi nuten te spelen en dus tijd genoeg om die LFC'er nog een keer tegen te komen in het veld. Dat wilde ik voorkomen. Ik heb mezelf de laatste jaren goed in de hand en dat wil ik graag zo houden. Ik be sef dat ik mijn ploeg heb gedu peerd. maar op dat moment rea geerde ik impulsief Er schoot me op dat moment maar een ding door mijn hoofd: dat gelazer van toen wil ik niet nog een keer mee maken". Mat Kantebeen is nog steeds verbaasd over het gedrag van zijn laatste man, die normaal gespro ken nog geen vlieg kwaad doet. "Hij doet zelfs z'n mond nooit open. Een echte liefhebber. UVS had ooit nog 'ns interesse voor 'm. Weetje wat-iezei? 'Ook in Leimui den is de bal rond en het gras groen. Laat mij maar lekker hier'. Ik moet Carlo nog spreken, maar ik ga er niet direct van uit dat ik 'm moet straffen. Het is mij wat te goedkoop om iemand die buiten het potje piest aan te pakken. Laat hij eerst z'n verhaal maar vertellen, dan pas ga ik ermee aan de slag". Van Muyden tot slot: Onderbroekenlol Het officieel orgaan van de Noordwijkerhoutse strandlopers heet De Koploper. Het periodiek biedt niet alleen nuttige informa tie over het clubleven, het biedt ook verstrooiing in de vorm van bedenkelijke onderbroekenlol en rechtse humor. In de jongste uitgave van het blad staat bijvoorbeeld een brief gericht aan een van de leden. Frits van de Geer. Het schrijven is afkomstig van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Niet heus natuurlijk, maar wie het blad op schoot neemt, moet zich verplaat sen in de komische wereld van De LEIDEN Avital Selinger heeft zijn meerdere dan toch ge vonden. In een eindelijk weer eens propvolle Vijf Meihal ging de aanvoerder van het Nederlands volleybalteam gis teravond door de knieën voor de elfjarige André Maas. De 'mini van de avond' van de organiserende vereniging Ley thon doorstond de training met de kleinste Nederlandse in ternational namelijk glansrijk. Het leverde het jonge talent een vrijkaartje voor een wedstrijd van Oranje in de World Volleybal League op. Ook het tweede mannenteam van de Leiderdorpse volleybalvereni ging bood de gelouterde internatio nals naar vermogen tegenstand. De bloedfanatieke Selinger, de 2 meter 8 lange krachtmens Edwin Benne en Ron Zwerver, genomineerd voor de verkiezing van beste volleyballer van de wereld, moesten met zijn drieën drie punten aan Leython 2 la ten: 15-3. Met name Ewout van der Schaft en Mels Hoogendoorn trok ken zich gaande het duel op aan het niveau van de tegenstanders. Het programma dat de Neder landse volleybalselectie in de vorm van een zogenaamde clinic in Lei den afdraaide, bevatte alle ingredi ënten voor een gedenkwaardige avond. Alle helden waren aanwezig. Ondanks bezwaren over het grote aantal clinics van onder anderen Benne en Zwerver was van ver moeidheid weinig te merken. De reuzen bleven de hele avond hoog springen en hard slaan. Zelfs voor het uitdelen van handtekeningen voelde geen international zich te groot. "Dat hoort er nu eenmaal bij", zei Avital Selinger na drie uur clinic, een combinatie van training en de monstratie. "We willen de sport po pulair maken. Dan moet we de men sen het allerbeste voorzetten. Dat eis ik ook van mezelf. Zelfs als het publiek het niet zou merken, dan nog geef ik mij voor honderd pro cent. Ik wil in alles het hoogste be reiken. Als team willen we nummer één worden. Uiteindelijk probeer ik de beste spelverdeler van de wereld te worden. Dat kan alleen maar door er keihard voor te werken". Dat deed de onvermoeibare Selin- £>e clinic van het Nederlands volleybalteam was gisteravond niet alleen een serieuze aangelegenheid. Er werd ger dan ook, al had hij het gister- 00jc gelachen, bijvoorbeeld door de heren Zwerver (l) en Benne. Laatstgenoemde inspecteert de vloer van de Vijf gjg aridere ke- Meihal nauwgezet. (foto Lork Zuydrrduin» Zandstra blijft verbazen CALGARY (ANP) - Falko Zandstra heeft gisteren in Calgary zijn beste prestatie op de tien kilometer met ruim een halve minuut verbeterd. De jeugdwereldkampioen kwam op de Olympic Oval tot een tijd van 14.01,63. De prestatie zal niet als wereldrecord voor junioren worden erkend. De tien kilometer is geen officieel onderdeel bij de jeugd. Met drie jeugdwereldrecords prolongeerde Zandstra het afgelopen weekeinde zijn mondiale titel. Bij de speciaal voor de Nederlandse schaatsers ingelaste wedstrijd eindigde Arjan Schreuder in 14.25,53 als tweede. Arjan Ottens werd in 14.51,06 derde. Bij de meisjes was Ellen Linnenbank de beste 5000-me- ter rijdsters: 7.57,70. Marion van Zuilen en Wendy van der Poel finishten als tweede en derde. De KNSB gaf jeugdcoach Leen Pfrommer tijdens het succesvol le WK-toernooi toestemming de hooggelegen indoorbaan te huren ten einde de schaatsers de kans te geven hun persoonlijke records aan te scherpen. Tot voor het toernooi in Calgary had Zandstra 14.39,5 als beste tijd staan. Hij verwezen lijkte die tijdens een trainingskamp in Inzeil. De Fries, woonachtig in de onmiddellijke omgeving van de Thialfhal in Heerenveen, stormde dit jaar van de 83ste naar de vijfde plaats op de wereldranglijst aller tijden. Op de tien kilometer bezet Zandstra nu de achtste plaats. Niet meer dan zeven schaatsers doorbraken ooit de 14-minutengrens. De Noor Johann Olav Koss verbeterde tijdens het WK voor alrounders in Heerenveen het wereldrecord tot 13.43,54. De eerste confrontatie tussen Falko Zandstra en Johann Olav Koss vindt in Heerenveen plaats. De wereldkampioenen op de schaats tref fen elkaar volgende week dinsdag tijdens het IJsgala op de mijl. Na zijn opzienbarende prestaties bij de wereldtitelstrijd voor junio ren wordt Zandstra gezien als de voornaamste bedreiging voor de Noor Koss, die het seizoen bij de allrounders heeft beheerst Bij de enige ontmoeting van dit schaatsjaar met de Nederlandse se- niorentop bleek Zandstra op de windgevoelige baan in Alkmaar duide lijk de mindere. Door zijn prestaties in Calgary is hij zijn oudere con currenten op de wereldranglijst aller tijden echter gepasseerd. "Als trainer Leen Pfrommer geen bezwaar maakt zetten wij Zand stra en Koss tegen elkaar", verklaarde Ron Mulder van het organisatie bureau Referee gisteren. Mulder maakte tevens bekend dat de Duitse Anke Baier, de wereldkampioene bij de meisjes, in de Thialfhal haar voorgangster Ulrike Adeberg vervangt. Leo Visser doet niet mee; hij heeft verplichtingen bij zijn werkgever, de KLM. geval promotie voor de volleybal- sport in Leiden en omgeving bete- De nationale volleybaftrots heeft kende. Bovendien verzekerde v avond niet ren. Zijn specialiteit, in zijn eentje een compleet zestal verslaan, stond klaar. Ik speel ditmaal namelijk voor de verande ring niet op de rol. Geen mens die dat onderdeel overigens zal hebben gemist, want het onderlinge duel van de Nederlandse topvolleybal- hetzelfde gebleven. Voor de toe- springt. "Dan gaat het niet Iers sloeg ook aan als uitsmijter. Se linger: "Zo'n set van vijf tegen vijf bevalt ons goed. Het lijkt me voor het publiek ook leuker. Als ik het al leen opneem tegen een heel team. ben ik schouwers is dat geen bezw£ zij ze meerdere demonstraties van de selectie van trainer Harry Brok king bijwonen. Voor Leython was dit eenmalige bezoek van Oranje dui- binnen vijf minuten echter een buitenkansje, dat in elk nog zenden guldens, maar we hebben een aantal leuke dingen kunnen doen die ons geen geld hebben ge kost". Het had sportief gezien allemaal kunnen zijn als niet VIER GOEDE REDENEN OM NU UW OUDE APPARAAT IN TE LEVEREN SAMSUNG VIDEORECORDER SX-7120 VHS-videoretorder, 32 voorkeurcenders 4 progrommo's, 14 dogen timer -OTR-toets, picture-seorch (5x) -Stort oonsluiting, wordt geleverd inclusief afstandsbediening FABRIKANTENPRIJS 799, UW OUDE VIDEO: 200,- ■.mL'.MBi.'Mnirrrra PHILIPS PORTABLE CD SPELER AZ 6892 4 voudige oversompling, 16 bits, 20 nrs progrommeerboor shuffle ploy, music scan, intro stan, dynomit Boss Booster -indusief in-eor phone, afstandsbediening, schouderriem, net-odopter en kunststof droogtos FABRIKANTENPRIJS CD: 455, j ADAPTER IIS, UW OUDE CASSETTERECORDER 171, '.mu.MiHiunTmi BEL 06-35033030 de eerlijkste winkel van Nederland 3/0,- BEL 06-35033030 Leython 2, maar de Leiderdorpse hoofdmacht zijn opwachting had kunnen maken als sparring-partner van Nederland. Aanvaller Benne sprak onlangs publiekelijk de wens uit ook eens tegen een eerstedivsio- nist te kunnen oefenen. De spelers van het eerste-divisieteam van Ley thon, die zich nu op de tribune in burgerkleren zaten te verbijten, hadden niets liever gewild. Maar het programmaboek was al gedrukt en de spelers van Leython 2. zowaar met reclame op hun shirt, al opge trommeld, zodat de selectie van John Groen voor de verandering eens moest wijken voor de pupillen van Wim Spierdijk, die uitkomen in de derde divisie. Zo had met Robert Maassen van het eerste ("Zo'n kans krijg ik waar schijnlijk nooit") maar Kees van de Bos van het tweede team ("Een on vergetelijke ervaring") de twijfel achtige eer de snoeiharde sprong- services en smashes van de interna tionals om de oren te krijgen. Met een door de zaal dolende Zwerver, die voor zijn eerste en laatste opslag zün aanloop vanaf de tribune koos. als voornaamste opponent. Zo te zien zit het wel goed met de nationale selectie. De broodvolley ballers kweten zich voor de zoveel ste keer bewaam van hun taak om amusement op het hoogste niveau te brengen. Hoewel de geruchten van een op hande zijnde terugkeer van Peter Blange niet van de lucht zijn, kan Nederland vanaf 17 mei ook in de huidige samenstelling tij dens de World Volleybal League ho ge ogen gooien. Tenzij de Leython- mini André Maas daarbij niet als toeschouwer, maar als tegenstander aanwezig zou zyn. TIM BROUWER DE KONING "Uit doorgaans welingelichte kringen hebben wij vernomen dat u mogelijk tot het ras der elite- spermavoortbrengers zou beho ren. Wij twijfelen er niet aan dat u zich voor kunstmatige insemi natie van zwangerschapsbeluste loopvrouwen ter beschikking zult stellen". Zij die de lachspieren nog on der controle hebben na deze pagi na, kunnen zich overgeven aan de volgende dijenkletser. Alweer een brief trouwens. En opnieuw wordt daar Frits van de Geer op gevoerd. Kennelijk de onbezol digde cabaretier van het clubor gaan. Van de Geer in De Koploper: "Zoals jullie bekend is, werk ik al enige jaren in de bouw. Een van mijn ex-collega's was de Turk Ali Sulieka. Vorige week vonden wij in de schaftkeet bij toeval een brief van AU aan zijn vrouw. Ik wil voorop stellen dat ik tegen dis criminatie ben, doch ik kan niet laten de inhoud te publiceren in De Koploper". En daar komt het prachtige epistel waarvan de wereld vol gens Van de Geer niet verstoken mag blijven. Enkele passages: "Hier zijn echt luilekkerland, ik krijg geld niks aan de hand. Ik kijken altijd een beetje stug, zeg gen ik pijn in de rug. Oma ook kom naar Nederlanden, krijgen vast ook nieuwe tanden. Hier Kfl Holland sta je paf, krijgen geld van wieg tot graf Regering blijft voor ons knokken. Turken worden voorgetrokken. Ikke nog jaar hier potverteren, dan allemaal hier krijgen de keieren. Holland mooi ste land der Welt. waar met niks doen ik krijg geld. Hollanders be talen meest, als ikke thuiskom ge ven groot feest". Tegen discriminatie en dan toch deze brief laten publiceren. Wat stemt Frits van de G» r van daag eigenlijk voor de verkiezin gen van Provinciale Staten, vraagt de redactie van Suizebol len zich af na het lezen van dit ra cistische rijmsel. Van de Geer: "Nee, geen Centrum Democra ten. Wat dan wel? Eh, WD of CDA". David Brandt gaat naar Leidsche Boys LEIDEN - David Brandt gaat met ingang van het volgend seizoen Leidsche Boys trainen. De oefen- meester sloot een overeenkomst voor een jaar. De zondagvierdeklas ser heeft daarnaast een optie bedon gen voor nog een tweede seizoen. Brandt, die nu nog Valken '68 on der zijn hoede heeft, was eerder als voetballer actief bij UVS en RCL. WOENSDAG 17 30-10 00 EURO WK Circus 18.00-18.30 EURO World Cup bobslee- én 18 00-1900 Sportnet Wereld van Kam pioenen 18 20-18 50 TV 5 Montagne bergsport magazine 18 30-19.30 EURO Trans World Sport. 19.00-21.00 Sportnet VS PGA Goll 19 30-20.00 EURO Eurosport News 20 00-21 00 EURO Handbal Usiand- Duitsiand 20 00-22 00"BRT 2 Sportavond EC II. EC 20 10-22 05 Ned 3 Studio Sport EC I. Bayern Munchen - FC Porto 20.10-22 30 Did 1 Sport Extra EC I, Bayern Munchen - FC Porto 20.20-21 20 RTL V EC I. AC Milan Olympic Marseille, eerste belli 21 00-22 00 EURO Ski Report 21 00-23 00 Sportnet World Snooker 21.20-21.30 RTL V Match. 21 30-22 20 RTL V EC I AC Milan - Olympic Marseille, tweede heifl 22 00-23 00 EURO Boksen 22 15-22 20 Super Sports News 23 00-00 00 EURO Europacup voetbal. 23.00-00 30 BBC 1 Sportsn.ght boksen, motorraces en voetbal 23 00-01 00 Sportnet NHL IJshockey 00 00-01 00 EURO Million Dollar Got! Challenge 01 00-01 30 EURO Eurosport News 01 00-02 00 Sportnet Usspeedway we- DONDERDAG 08 00-09 30 Sportnet Atletiek Indoor En- geland-VS mute-3 09 30-10 30 EURO M-non Dorar Gort Challenge 09 30-11 00 Sportnet VS Pro Boksen. 10 30-11.30 EURO Masters Toernooi schermen m Moskou 11 00-12 00 Sportnet Weretd ven Kam poenen 11 30-12 00 EURO Euroboa. 12 00-13 00 EURO Speedbootkam p-oenschappen 1990 12 00-14 00 Sportnet World Snooker 13 00-13 30 EURO WK rodeten. Winter- berg 13 30-15 30 EURO Go» Med<tleranean Open Nice 14 00-15 00 Sportnel Usspeedway Sports 15 30-16 30 EURO Handbal Zetlenden- toernooi. mennen. Frankrijk

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17