Halogeenlampen elektrisch onveilig Sportvoeding duur en onnodig V èi Martin Centrum doet gooi naar titel tweede divisie VCS levert punt in maar behoudt kans TluIVE NTI L DINSDAG 5 MAART 1991 SAMENSTELLING RAYMOND PEIL De elektrische veiligheid van halo- geenverlichting, -dimmers en - transformatoren moet dringend worden verbeterd. Deze conclusie trekt de Consumentenbond uit een onderzoek van deze, de sterk in op mars zijnde, verlichting. De bond heeft de Inspectie Gezondheidsbe scherming van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur gevraagd de controle op de elektrische veiligheid te verscherp- De bond onderzocht 44 armatu ren, 4 dimmers en 3 transformato ren, vooral de wat minder dure ty pen die bij bouwmarkten, waren huizen en verlichtingszaken te koop zijn. Slechts 4 armaturen, een dimmer en 2 transformatoren vol deden aan alle veiligheidsnormen. 4 armaturen waren zelfs 'volstrekt onveilig', aldus de Consumenten- bon^ Voorlichting voor consumenten die grens overgaan Veel vakantiegangers maken tij dens een (korte) vakantie bij de grens een uitstapje naar de Duitse koopcentra. Zij worden dan gecon fronteerd met verschillen in de re gels die beide landen hanteren ten aanzien van produktaansprakelijk- heid, garantie-afspraken, produkt- informatie, verkoop- en betalingen- voorwaarden. In het Duits-Nederlandse grens gebied is hiervoor voorlichting aan zowel de Duitse als Nederlandse consument van start gegaan. Voor alsnog komen er aan Nederlandse kant drie consumentenwinkels en aan Duitse zijde twee van deze in formatiecentra. Ook kan men voor informatie over consumentenzaken terecht op het kantoor van het Duits-Nederlandse samenwer kingsverband Euregio in Gronau. Als gevolg van taalproblemen zijn verkoopvoorwaarden en derge lijke voor de consument vaak on duidelijk en is hij niet in alle geval len op de hoogte van zijn rechten. De consumentenwinkels gaan con sumenten adviseren hoe ze eventu eel uit de moeilijkheden kunnen ge raken. In het kader van het project wor- den de problemen voor de consu ment op een rijtje gezet en is aange geven hoe die knelpunten zijn weg te nemen. Dat gebeurt ook in vier andere Europese grensregio's. De projecten worden uitgevoerd in het kader van een actieprogramma dat is opgesteld door de Europese Com missie. Die zorgt ook voor de mede financiering. Halogeenverlichting brandt meestal met behulp van een transformator op laagspanning (12 Volt). Maar er zijn ook halogeen- ISOlBti© lampen die op netspanning (220 Volt) werken. De transformatoren zijn inge bouwd in de voet van de armaturen of in de stekker. Elektrisch is de transformator een kwetsbaar on derdeel van de halogeenverlichting, zegt de Consumentenbond. Als de bedrading in de armatuur is bescha digd, kan in het laagspanningsge- deelte gemakkelijk kortsluiting ontstaan, zo bleek uit het onder zoek. Als er geen beveiliging is inge bouwd kan de stroom de transfor mator opblazen, waardoor op het Bij 4 van de onderzochte apparaten voldeed de isolatie tussen het net en het laagspanningsgedeelte niet meer aan de normen, waardoor het risico bestaat dat de armatuur on der 220 Volt komt te staan. Deze 4 armaturen twee tafel/bureaulam pen en twee vloerlampen zijn door de bond dan ook als onveilig bestempeld. De onderzoekers merken op dat het gebruik van een dimmer er toe leidt dat de gloeispiraal in de halo geenlamp sneller verdampt, waar door de lamp minder lang meegaat. Sommige onderzochte armaturen z halogeenlamp. Helaas vaak elektrisch niet veilig. kunnen gevaar opleveren omdat er scherpe randen aan de armatuur zit ten op het punt waar het snoer naar binnen gaat. In een aantal gevallen zagen de onderzoekers slordig ge monteerde bedradingen en onder delen en te heet wordende transfor matoren of lampvoeten. In de direc te omgeving van sommige lampen werd het volgens de bond veel te heet. Verder is de onderzoekers opge vallen dat op armaturen het merk. de naam van de fabrikant, het ver mogen en de geschikte spanning vaak niet zijn aangegeven. Ook werd geconstateerd dat op de ver pakking van dimmers staat dat die geschikt zijn voor halogeenlampen, terwijl op de dimmer zelf staat dat dat juist niet zo is. Lampen Behalve armaturen heeft de bond ook halogeenlampen onderzocht: 12-Volts standaard- en reflectorlam pen en 220-Volts buislampen. Een buislamp voldeed niet aan de veilig heidseisen. Volgens de bond produ ceren halogeenlampjes niet alleen licht, maar ook ultraviolette stra ling, die op de lange duur schadelijk kan zijn voor de gezondheid. De uv- straling is bij 12-Volts reflectorlam pen soms net zo sterk als die van de zon in voor- en najaar. Daarom raadt de bond aan nooit rechtstreeks in deze lampen te kijken en ze niet als leeslamp te gebruiken. Voordelig zijn halogeenlampen volgens de bond niet: rekening hou dend met prijs, verbruik en brand duur kosten ze net zoveel als gloei lampen. Tl-buizen en spaarlampen zijn goedkoper en zuiniger met energie, aldus de bond. De prijs van de halogeenarmaturen noemt de bond 'pittig'. Sommige dimmers en transformatoren gebruiken stroom als de lamp niet aan is. De Consumenbond vindt de vol gende lampen een goede kwaliteit bieden voor een redelijke prijs: ta fel/bureaulamp Massive 1230/21/31 (105 gulden), vloerlamp Ikea Mega- fon (140 gulden), plafondspot Vrie- land 6058 (50 gulden), Vrieland 6088 (60 gulden) en de merkloze Bouw- varia (17 gulden), set plafondspotjes Ikea NOT (115 gulden) of WLP Ne derland 7130/3 (150 gulden). Bij de dimmers kwam Dimtronic (25 gulden) er qua prijs/kwaliteit er het best af, losse 12 Volt trafo FWGB FW 6798 (30 gulden), de 12 Volt standaardlampjes Hema Halo geen 20.02.0002 (12 gulden) en Os ram Halostar 64440 (10 gulden), 12 V reflector lampje Hema Reflector 20.02.0002 (12 gulden). Het beste buislampje bleek de slechts als 're delijk' beoordeelde Osram Halostar 64701 (18 gulden). Sportvoeding is alleen zinvol bij duursporten. Niet voor deze dames. Speciale dorstlessers, repen, ener giedranken, eiwitpoeders en eiwit dranken voor sporters zijn duur en voor amateursporters vaak overbo dig. Voor veel sporters is het ge bruik van dit soort preparaten een onnodige aanslag op de portemon nee. Een zelfgemaakt drankje of wa ter kan net zo goed in de behoefte aan vocht voorzien. Alleen bij in spanningen van langer dan ander half uur kunnen energiedranken nuttig zijn. Dat zegt Konsumenten Kontakt na een onderzoek van sportpreparaten. Veel drinken is nodig tijdens sporten, zegt de consumentenorga nisatie. Het is van belang dat dat vocht snel in het lichaam wordt op genomen. Dat zou volgens de recla me het best gaan met isotone dorst lessers. Een dorstlesser is isotoon als het aantal deeltjes per liter gelijk is aan dat van bloed. 'erschil tussen de isotone dorstles sers en water is dat er in de eerste suiker zit. Een blikje dorstlesser van een kwart liter bevat evenveel energie als tweederde banaan. Een mengsel van een derde (ongezoet) vruchtensap en tweederde water heeft hetzelfde effect. Volgens KK kost dorstlesser in blik 2,12 tot 5,50 gulden per liter. Wie zelf een drankje maakt is goed koper uit: water met (duur) vruch tensap kost ongeveer 70 cent per li ter. Voor de helft van de prijs kan men er ook komen. KK onderzocht in totaal vier po pulaire dorstlessers, zeven sportre- pen, acht energiedranken en negen eitwitpoeders en -dranken. Energie dranken bestaan voor gemiddeld 93 procent uit koolhydraten. Vocht onttrekken De meeste energiedranken zijn zo geconcentreerd dat ze vocht aan het lichaam onttrekken. Het vocht dat ze leveren is niet voldoende om het vochtverlies door intensief trainen te compenseren. Bovendien, aldus KK, zitten in de dranken absurd du re koolhydraten. Honderd gram koolhydraten uit meel of suiker kost ongeveer 20 cent. Bij energie drankjes kost eenzelfde hoeveel- Eiwitpoeders en -dranken leve ren voor 8 tot 34 gulden dezelfde hoeveelheid eiwit als melk voor 3,60 gulden: 100 gram. Deze preparaten zijn vooral bij krachtsporters in trek. In Nederland eten we echter meer eiwitten dan wordt aanbevo len. Volgens de onderzoekers van KK hebben de meeste amateur- krachtsporters dan ook geen bijzon dere preparaten nodig. Mensen die twee tot drie maal per week sporten hebben volgens de door KK geraad pleegde deskundigen geen sport voeding nodig. Fanatieke sporters doen er goed aan meer koolhydraten in hun dieet op te nemen, bijvoorbeeld brood, aardappels, deegprodukten als ma caroni en spaghetti, rijst en fruit. Dit is vooral van belang bij het beoefe nen van duursporten. Over sportrepen zegt KK dat ze niet nodig zijn voor vitaminen- en mineralenvoorziening, maar dat ze een voordeel hebben boven choco laderepen en candy-bars omdat er veel minder vet in zit LEIDEN - Martin Centrum heeft gisteravond Oud-Beijerland een be langrijke overwinning geboekt op Frans Maas (3-4). De zaalvoetballers uit Voorschoten lijken een serieuze gooi naar de titel in de tweede divi sie te doen. Boerenburg ging bij De Rozet met 4-2 ten onder, Necom ver loor thuis van Rovedo (3-5). Lijstaanvoerder Martin Centrum startte zeer behoudend tegen het twee plaatsen lager geplaatste Frans Maas, dat niettemin een 1-0 voorsprong nam. De gastheren de den zichzelf echter das om, door zich te veel met de scheidsrechter te bemoeien. Een speler van Frans Maas moest zijn protesten bekopen met een twee minuten straf. In die twee minuten sloeg Martin Cen- Edwin Otte van Quick Boys is nog steeds de trotse leider in het klassement van de zaterdagschutters. De middenvelder in dienst van de Katwijkers voegde één doel punt toe aan zijn totaal Rob Bink is inmid dels zijn naaste belager. De spits van Lei den produceerde twee treffers en staat nog één goal achter. Eric Grosman (Ter Leede), ook scorend, staat op een totaal van twaalf. Wim Bouckaert (FC Lisse) blijft lijstaan voerder op zondag. In de top van het klas- t veranderde bijna niets. Alleen Per Rob Bink (Leiden) Ene Grosman (Ter Leede) R.charo Trompen (Kagia) Hans Verkuyien (Ter Leede) Coen Warnau (Hazerswoudse 'e Wetering (RCL) ZONDAG Wim Bouckaert (FC Lisse) Rober Marijnen (VVSB) YachyaFarhane(LFC) Joost V.nk (SJZ) Per Veiibnef (ROAC) Edwin Verhoogt (Lugdunum) Steef Roodakkers (UDWS) Marco de Ridder (SJC) 5 spelers met 9 doelpunten trum genadeloos toe, profiterend van de verhitte gemoederen bij Frans Maas. Cees van Tongeren (2x) en Jan van der Reijden draaiden de score om: 1-3. Hans van As maakte er voor rust nog 1-4 nadat Frans Maas een vrije trap had geclaimd, omdat de bal volgens hen het pla fond had geraakt. De tweede helft werd grotendeels gevuld met praten, terwijl de bezoe kers de voorsprong wensten te con solideren. Dank zij de uitblinkende doelman John Eradus kwam het drukkende Frans Maas. dat nog en kele tijdstraffen te verwerken kreeg, niet verder dan 3-4. Martin Centrum moest het stellen zonder de geblesseerden Peter Ho- gewoning en Piet Sloos. Edwin Ver hoogt hielp het team van Jan Heijne met een eenmalige rentree uit de nood. Bij Heijne gaat het bloed ove rigens steeds sneller stromen. Vol gende week woensdag kan Martin Centrum een beslissende stap naar het kampioenschap nemen door in de 3 Octoberhal runner-up JSB te kloppen. Jeugdplan De Leidse jeugdselectie onder 15 jaar heeft gisteravond op het terrein van NSV'46 in Noorden in het kader van het Jeugdplan Nederland met 2-1 gewonnen van de afdeling Gouda. Voor rust scoorde Richard LEIDEN - In de eerste klasse van de regionale volleybal competitie is Orion bij de mannen niet meer af te stoppen op weg naar het kampioenschap. De ploeg uit Hazerswoude won moeiteloos van RW 2: 3-0. LUSV heeft een te grote achterstand om nog gevaarlijk te kunnen worden, al won nen de studenten imponerend met 3-0 van DAC 2. Bij de vrouwen speelden de VCS en RW in een spectaculaire wedstrijd in Sassenheim gelijk, 2-2. en met dat resultaat be houdt VCS de beste kansen op het kampioenschap. Cees van Tongeren. Eldik (Roodenburg) 1-0 voor Lei den. Nadat Gouda op gelijke hoogte was gekomen, benutte Ronald Pronk (Quick Boys) een penalty: 2- 1. Oefenduels Vanavond oefent Alphense Boys op eigen terrein tegen het Waddinx- veense WSE. Aanvang van deze wedstrijd is 20.00 uur. Op hetzelfde tijdstip trappen Docos en Katwijk af op het terrein in de Morsch. De wedstrijd tussen de ploegen van VC$ en RW trok grote belangstel ling. RW leek na winst van de eer ste set met 14-16 en de tweede set met 5-15 aan het langste eind te zul len trekken maar liep stuk op de on verzettelijkheid van VCS. Onder leiding van Wilna Wallaart en Mir jam Borsje werd het overwicht van RW, dat uitblinksters had in spel- verdeelster Gaby Kuipers en Jac queline Dijkdrent, gebroken en het kampioenschap min of meer veilig gesteld door een gelijkspel, 14-16.5- 15. 15-3. 15-8. In Up Go was kansloos tegen Ley- thon 3 dat een betere aanval demon streerde en een hoger tempo speel de, 9-15,5-15,9-15. Liusna kon tegen Valken alleen in de derde set tegen gas geven omdat Valken geen kijk had op de zachte aanval van Liusna. In de andere sets waren de aanval- SCOREBORD LOTTO Lotto 9 Eerste prijs: geen winnaar Tweede prijs: 12 win naars, ieder bruto 25.000,00 Derde prijs: 118 win naars, ieder bruto 1 701,30. Vierde prijs: 5.032 winnaars, ieder 39,80. Vijfde prijs: 65.950 win naars. elk 5,00. Cijferspel (vaste prijzen) Zes cijfers: 1 winnaar. Vijf cijfers 5 winnaars. Vier cijfers: 26 winnaars. Drie cijfers: 239 winnaars. Twee cijfers: 2.313 winnaars. Toto 9 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 8 win naars, ieder bruto 1.257,90. Derde prijs 83 win naars. elk 303,10. Toto-gelijk Eerste prijs geen winnaar Tweede prijs: geen winnaar. Derde pri|S. 4 winnaars, elk 368,90. Vier de prijs: 143 winnaars, elk 15,90. Topscorer West Ham neergestoken LONDEN (Reuter) - Trevor Morley, topscorer van de Engelse tweede-divi sieclub West Ham United, is gisteren neergestoken in een woning in Es sex, ten oosten van Londen. Een woordvoerder van de koploper in de tweede league heeft dat bevestigd. De 28-jarige aanvaller werd met ernstige verwondingen in een zieknhuis opgenomen. Volgens de woordvoerder van West Ham was de toestand van de gewonde stabiel. De politie arresteerde een vrouw voor verhoor. Tony Fitzpatrick. de jongste voetbaltrainer in de hoogste klasse van Schotland, heeft ontslag genomen bij St. Mirren. Een dag na zijn 35ste ver jaardag werd hij opgevolgd door Gordon Smith. St. Mirren maakt een slecht seizoen door en won slechts vier van de 26 wedstrijden in de compe titie. BUITENL.VOETBAL Southampton 3-1. (1-1). OEFENINTERLAND Nedertand-Bolgie 27-12 (13-6). Doelpunten Ne derland: Kleintjens 8, Gijsman, Thorsen, Vonhof 3. Wouters, Kok, Mouton, Van Velzen 2. Kerssens, Van de Velde 1Scheidsrechters EveraertsA/an Gerwen. Toeschouwers: 500. UNARES Zevende ronde Ljuboievic (Joe) - Goervitsj (Bel) 0-1Joesoepov (Sov) - Anand (Ind) 0-1Ivantsioek (Sov) - Ehlvest (Sov) 1/2-112. Gelfland (Sov) - Bet- lavski (Sov) 0-1Timman (Ned) - Karpov (Sov) 1/2- 1/2, Kasparov (Sov) - Kamsky (VSt) 1-0, Speel man (GBr) - Salov (Sov) 1/2/ -1/2 Stand: 1 Beliavski 51/2,2 tvantsjoek 5.3. Kaspa rov 4 1/2, 4. Anand, Ljuboievic, Timman, Joesoe pov 4, 8. Gelfland, Goerevitsj, Karpov, Speelman, 12. Salov 2 1/2, 13. Ehlvest 2, 14. Kamsky 1 1/2 KOPENHAGEN Mannen, eerste ronde Steeb (Dui) - Holm (Zwe) 3- 6 6-3 7-5, T|esnokov (Sov/2) - Baur (Dut) 4-6 6-2 6- 4. Woodforde (Aus) - Wöhrmann (Dui) 2-6 6-1 6-4, Woodbridge (Aus'6) - Henricsson (Zwe) 6-2 7-5. Jönsson (Zwe) - Herrera (Mex) 6-1 6-0, Altur (Spa) - Olsiovski (Sov) 7-6 2-6 6-4, Fetterlein (Den) - Masso (Bel) 3-6 6-3 6-2. Tsjerkasov (Sov/10) - Korda (Tsj) 7-5 6-1, Stich (Dut/11- Mayotte (VSl) 6-1 6-3, Rosset (Zwi/14) - Lundgren (Zwe) 7-6 6-4, Courier (VSt/16) Raoux (Fra) 6-4 3-6 6-2, Cah.ll (Aus) - Paioheimo (Fin) 6-3 6-4, Black (Zim) - Vajda (Tsj) 6-1 3-6 6-3, Jade (Arg) - Wheaton (VSt) 7-5 5-7 6-4, Volkov (Sov) - Champion (Fra) 6-7 6-3 6-4, BOCA RATON Vrouwen: eerste ronde' Fulco (Arg) - Cecchini (lta/10) 6-1 643. Werdel (VSt) - Smith (VSt/11) 7-5 6-4, Gildemeister (Per/12) - Habsudova (Tsj) 6-4 6-3, Huber (Dui/14) - Herreman (Fra) 6-3 7-5. Mc- Grath (VSt/16) - Daniels (VSt) 6-2 6-0, Porw.k (Dui) - Dechaume (Fra) 2-6 7-5 6-4, Ferrando (Ita) - Pampoulova (Bul) 6-0 4-6 6-3, Medvedeva (Sov) - Whitimger (VSt) 6-3 7-5. Coetzer (ZAf) - Demon- geot (Fra) 6-1 3-0 opgegeven. Suire (Fra) RmakJi (VSt) 7-5 7-6. Cioffi (VSt) - Bnooekhovets (Sov) 6- 1 6-0, Bonder-Kreiss (VSt) - Stafford (VSt) 6-4 6-0. Dahlman (Zwe) - Smith (VSt) 6-0 6-0, Rajchrtova (Tsj) Jackson (VSt) 6-2 7-6, Savisjenko (Sov) Schultz (Ned) 7-5 3-6 6-3. len van Valken, gebaseerd op. een sterke service, teveel voor Liusna, 10-15, 6-15, 15-11, 8-15. S'70 werd door Leython 4 weggespeeld en dat terwijl Leython drie basisspeelsters miste, 12-15, 15-6, 4-15, 8-15. De teams van LUSV 1 en 2 zitten elkaar op de hielen op de ranglijst van de eerste klasse. Of dat doorwerkt in de prestaties is een veronderstelling maar zeker is wel dat de gelijke spe len bij beide teams met grote regel maat op elkaar volgen. LUSV kwam tegen Blok '77 niet verder dan 2-2, setstanden 17-15, 12-15, 15- 12, 12-15 en LUSV 2 deed hetzelfde tegen VCO, 15-12, 8-15, 15-9. 7-15. Orion had een te solide spel voor RW 2 dat teveel fouten maakte om een kans op tenminste een punt te maken. In de derde set kon RW 2 zelfs een 10-13 voorsprong niet in setwinst omzetten. Goed serveren was voor Orion voldoende om via de aanval ieder verzet in de kiem te smoren, 15-9, 15-5, 15-13. LUSV speelde eindelijk weer eens ouderwets tegen DAC 2, 15-9, 15-12,15-6. De aanval van de studen ten, met als uitblinkers Kasper van der Schaft en Edward Pasman liep als een trein. DAC 2 had daar geen antwoord op. Liusna pakte de eerste overwin ning in de competitie door Ridder- veld met 1-3, setstanden 7-15, 15-8, 7-15, 6-15 te kloppen. De grote vondst bij Liusna was de 4-2 opstel ling. Die bood de aanval meer mo gelijkheden tot variatie. Graficon 2 won met 3-1 van NOVO 2, setstan den 16-14. 15-13. 13-15, 15-2. Bij No vo 2 ontbrak Vink en dat scheelde duidelijk. Renners opgeschrikt door aardbeving TAIWAN (ANP) - De nacht voor de laatste rit van de Ronde van Taiwan, gewonnen door de Nederlander Wolsink, werden de Nederlandse ama teurs in hun hotel opgeschrikt door een lichte aardbeving. Ploegleider Arie Hassink vertelde gisteren dat de schilderijen naar bene den kwamen. „Ik wist niet wat gebeurde, ik lag in mijn bed te schudden, de muren bewogen. Ik schrok me rot. 's Ochtends hoorde we dat een lichte aardschok de oorzaak was". Met de schrik nog in de benen begon de Nederlandse ploeg aan de laatste etappe, waarin de leiderstrui van Wolsink verdedigd moest worden Dat lukte, ondanks de uitval van de Nieuwzeelanders Rendall en Hard en de Japanner Ykimoto. Aanvankelijk bevond Elfrink zich ook in dat gezel schap, maar hij kreeg opdracht tijdens de beklimming van een berg van 1000 meter hoogte Wolsink op sleeptouw te nemen. Wilt u iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbodc) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar tal bus 54, 2300 AB Leiden. Voor de zaalvoetbalcompeti tie staan voor morgenavond de volgende wedstrijden op het pro gramma: Bax-Hoornsch Veer- huys. HMSH-THB Boys. JSB- Zwarte Wolf, Jan de Kuyper- Hans van Goozen, Stoof-Migor, Lugdunum-Wally Sport. Brams Snackbar-Bola Raga Voor de kwartfinales om de LD Cup zijn de zaalvoetballers bij de kwartfi nales aangeland. Op 18 maart worden de wedstrijden Docos- Stoof. Jan de Kuyper-Migor, ROAC-Altior en Leidsch Dag- blad-TAW gespeeld. De finale avond is op 22 april in sporthal Cleijn Duin in Katwijk Zater dag wordt voor de 38ste maal de klassieke wielerronde van Zuid- Holland verreden. De renners passeren tweemaal Alphen (pro vinciale weg). De eerste keer om 14.14 uur en de tweede keer om 14.45 uur. De inbreng van regio- renners is summier. Slechts drie renners: Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge), Peter Tates (Nieuw Vennep) en Ronald van der Tang (Voorhout) gaan in Den Haag van start Ron van Deth blijft bij voetbalvereniging SJZ de kee pers trainen. Joep Duindam haakt bij de vrouwen af. Ben van Wieringen wordt zijn vervanger Paula van der Burg (Noordwij- kerhout) is gekozen in de Neder landse jeugdbowlingploeg die in april om de Tulip Cup speelt Ex-Wereldkampioene taekwon do. Mandy de Jongh, gaat weer aan wedstrijden deelnemen. Haar doel is deelneming aan de Olym pische Spelen in 1992 in Barcelo na Softbalvereniging Volle Bak uit Leiden is op zoek naar actieve leden. Telefoon: 071-141714 Op 30 april houdt het triathlonteam Witteman/De Molen in Oegst- geest een hele marathon in esta fettevorm. Inlichtingen 071 - 170489 SVLV roept haar leden op dinsdag 12 maart bijeen in ver band met een mogelijke fusie. De golfafdeling van UDO houdt op woensdag 13 maart een ledenver gadering. AV Holland roept haar leden een dag later (14 maart) bij- een. Bij wielervereniging De Bol lenstreek vergaderen ze op dins dag 19 maart. Secretaresse Mary van der Ting naamt ibchcid. Bij de zelfde vereniging gaat vete raanrenner Gerrit Kleinveld zich met de jeugdrennertjes bemoeien De jeugd ploeg van waterpolo club De Zijl/LGB krijgt Polar Be- ars. Robben/Manjnen en ZPB als tegenstanders in de play-offs De persconferentie van Olympia's Tour door Nederland wordt op 13 mei bij Nissan in Lisse gehouden Wielrenster Angela van Smoorenburg uit Langeraar is opgenomen in de Dinner for Twa'-ploeg van Monique Knol Aan de tafeltennis Top-12 doen een groot aantal regiodeelnemers mee. Het gaat om Paul Haldan. Trinko Keen, Michel de Boer. Va- sile Florea en Casper Mol van Avanti en Gerard Bakker, Mirjam Hooman en Heidi de Haas van Scylla Door een tekort aan le den is de voetbalvereniging MV- VL opgeheven Ceverbo (met Hans van Leeuwen en Mario Fa- ber) heeft het eerste winterstop zaalvoetbaltoernooi gewonnen Atletiekvereniging De Bataven houdt zondag 10 maart een strandloop in Noordwijk Zaal- voetballer Jeffrey Foree gaat Bre- zan weer verlaten. De Amster dammer heeft een aanbieding van het Belgische Hasselt Zwemmer Vili Adam (HPC Heemstede) heeft overgeschre ven naar het Leidse De Zijl/LGB Sportjournalist Peter van Put ten gaat de public relations van wielerploeg TVM verzorgen Tessa van der Valk uit Rijnsburg is single-kampioen van Neder land jeugdbowlen. In het dubbel won zij met Paula van der Burg (Noordwijkerhout) eveneens de titel Rien Hillebrand wordt het volgend seizoen voetbaltrainer bij hoofdklasser DWV Tot het einde van dit seizoen zal Rinus Is rael de training bij de Amster damse club gaan verzorgen Ron van Niekerk (Haarlem) wordt de nieuwe trainer bij Aalsmeer De nieuwe jeugdtrainer van De Sleu tels wordt Blauw Zwart-speler Danny Minnema. J. van Harssel en Co Henzing gaan bij Leiden de leugd van training voorzien Ook dit voorjaar wil de korfbalafde ling Rijndelfland een midweek- competitie organiseren Zwem en poloclub Katwijk zoekt een zwemtramer De voorronde van het voetbalspelletje 4 tegen 4 wor den op 1 mei bij SJC in Noord- wijk gehouden. De finale is op 1 juni bij UVS Van 1 tot en met 6 april wordt de jaarlijkse uitwisse ling tussen Oxford en Leiden ge houden Zondag 10 ma.ui h< t vervolg van de wielerwedstrijden om de Rijn en Bollenstreekcom- petitie bij Avanti, De Bollen streek, Excelsior en Swift/Casba. Aanvang 10.00 uur Ook dit jaar houdt korbalclub Pernix een mammoet-toernooi in de Kikker polder. Het evenement la op H mei (tweede Pinksterdag) Ne derland is dit jaar organisator van de Europa Cup softbal voor man nen. Het toernooi wordt in sep tember in Hilversum verspeeld De triathlon van N icuwkoop is dit laar op zondag 24 maart

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11