Les Misérables: echte draak Speelse en uitbundige 'Feeks' Themadag over rolverdeling bij toneelgroepen De vorm als uitgangspunt Hato-ensemble in de Waag KIJK UIT Exposities Concerten VRIJDAG 1 MAART 1991 KUNST PAGINA 25 Succesvolle musical moet in Nederland nog vorm krijgen 'Les Misérables'. musical van Claude-Michel Schönberg (muziek), Alain Boubil en Herbert Kretzmer (muziek). Kostuums: Andreana Neo- fitou. Decor John Napier. Regie Ken Caswell. AMSTERDAM De musical 'Les Misérables' is eigenlijk een raar ding. Staat er iemand op de barrica de te roepen dat hij van daaruit een 5 betere toekomst ziet gloren. Wordt hij even later luid toegeklapt door mensen die zich voor de pre mière van de musical in smoking, dan wel cocktaildjurk hebben gehe sen, onder wie Lubbers, prinses Margriet en echtgenoot Pieter. Kortom, publiek dat het zich een paar meter verderop, buiten het the ater, niet in het hoofd zou halen zul ke teksten toe te juichen, laat staan te roepen. Maar goed, gisteravond beleefde Nederland dan eindelijk de lang verwachte première van de Neder landse 'Les Misérables', een musi cal die al jaren bezig is de wereld te veroveren. Toen de voorstelling voor het eerst in Londen werd gespeeld, wa ren de kritieken vernietigend, maar niet lang daarna begon het publiek de kassa's te bestormen. Had de pers het dan zo sterk bij het verkeer de eind gehad? Bepaald niet. Strikt genomen is het verhaal een draak. Op basis van de gelijknamige ro man van Victor Hugo laat de voor stelling de belevenissen zien van Valjean, die kort na de val van Na poleon in de gevangenis terecht komt. Negentien jaar later is hij vrij, The Taming of the Shrew' door de Sly Compa ny en The London Academy of Music and Dra matic Art. Regie: Caroline Eves. Muziek: Willi am Hetherington en Jennifer Tatam. Gezien op 28 februari in de Leidse schouwburg. LEIDEN Shakespeare en de 'Vo geltjesdans' zijn niet echt een voor de hand liggende combinatie. Toch opent Lamda, The London Acade my of Music and Dramatic Art, daarmee de uitvoering van 'The Ta ming of the Shrew'. De aandacht van het vooral uit scholieren be staande publiek is op die manier vrijwel direct gewonnen. Na de pau ze dreigde het even rumoerig te worden, zeker als mensen hoogst ongelukkig 'Koppen dicht' menen te moeten roepen. De uitvoering door Lamda bleek gelukkig even wel boeiend genoeg om de aan dacht van het jeugdige publiek te herwinnen. Een compliment voor het gezel schap van jonge mensen die stude ren aan de bovengenoemde theater opleiding. Ze brengen een speelse en uitbundige voorstelling die uit een mengelmoes van stijlen is opge bouwd. Na een vrij eigentijdse ope ning volgt een op de commedia dell' arte geïnspireerde speelstijl met Pianist Bar speelt Beethoven bij K&O LEIDEN - De pianist Alwin Bar ver zorgt voor K&O de Beethovency- clus 1991. Vanavond en op vrijdag 29 maart speelt hij in de Kapelzaal van het K &0-gebouw aan de Oude Vest. Vrij dag 26 april geeft hij een derde con cert in de Stadsgehoorzaal. Op het programma staan dan de Sonaten 109, 110 en 111. Abonnementen en losse kaarten zijn verkrijgbaar op het Uit-Buro van K&O op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur en op zaterdagen tus sen 9.00 en 12.00 uur. De drie con certen beginnen om 20.00 uur. musicalachtige intermezzi waarin de zangcapaciteiten van het gezel schap worden getoond. Verder schuwt men een bepaald effectbe jag niet; zo dwaalt er op een gege ven ogenblik een radiografisch be stuurde speelgoedhond rond, heeft iemand een walkman op en is het te gen elkaar opbieden van de vrijers voor Bianca in een quiz-vorm gego ten. Vader Baptista wil zijn dochter Bianca pas aan één van de drie kan didaten uithuwelijken, als hij voor zijn andere dochter, de onstuimige Katharina, een huwelijkspartner heeft gevonden. Petruchio is dege ne die er wel wat in ziet om deze wil de kat te temmen. We zien hem een reeks van harde maatregelen toe passen teneinde Katharina klein te krijgen. Deze rol wordt hier vertolkt door een zwarte actrice die daarbij een enorme 'power' aan de dag legt. Wanneer Katharina eenmaal ge trouwd is, kan ook de concurrentie strijd om Bianca worden beslecht. Het feestelijke slot in deze 'Feeks'-interpretatie betekent 'eind goed, al goed'. Van de vraag, of de beroemde slotmonoloog van de ge temde Katharina over de heilzame onderwerping van de vrouw aan haar man in onze tijd van wijzigen de rollenpatronen eigenlijk nog wel kan, lijkt men zich verder weinig aan te trekken. Ongecompliceerde spelvreugde overheerst. WIJNAND ZEILSTRA maar altijd zal hij te boek staan als een dief. Om daaraan te ontkomen, neemt hij een andere naam aan. Revolutionair Maar politie-officier Jauvert weet steeds de waarheid te achterhalen en ziet voortdurend aanleiding Val jean in te rekenen. Intussen heeft deze de kleine Cosette geadopteerd, die hij een veilig bestaan hoopt te verschaffen. In Parijs volgt de con frontatie tussen de Valjean en Jau vert. En daar raakt Cosette verliefd op Marius, een jong revolutionair student. Bij dat alles gaan er regelmatig op dramatische wijze allerlei mensen dood, met als hoogtepunt een slach ting op de barricade. Bij de opera, waaraan veel is ontleend, werkt dat nog wel, maar hier brengen zo veel sterfscènes een komisch effect te weeg. Technisch gesproken valt er niets aan te merken en ook de zang van het ensemble als geheel is de moeite waard. Maar op de een of an dere manier ontbreekt het veel rol len aan reliëf. Inzet alleen is hier niet genoeg. Ook de muziek klinkt niet altijd spannend. Claude-Michel Schön berg schreef mooie melodieën in fraaie arrangementen. Maar muzi kaal interessant zijn ze niet altijd, aria's worden niet echt uitgewerkt. Daar komt bij dat de Nederlandse vertaling van Seth Gaaikema soms wat vreemd aandoet. Hij schijnt een reeks van mooie vondsten te heb ben gedaan en van alle kandidaat- vertalers inderdaad de beste inzen ding te hebben gehad. Maar die kwaliteit verwijnt grotendeels in het geweld van de voorstelling. Ouderwetse zinsconstructies en noodgrepen vallen daardoor des te meer op. Wat te zeggen van: 'Voor we nu verder gaan, eerst iets recht gedaan'. Is het Nederlands dan echt zo onmuzikaal dat dergelijk boch tenwerk nodig is? Eer Voor menig bekende Nederlander was het een eer om mee doen. De operazanger Ernst Daniel Smidt kwam uit de bus als inspecteur Ja- vert en zijn collega Henk Poort kreeg de rol van Valjean. Twee stemmen in de donkere registers die beiden vaak tot de beste presta ties van de avond kwamen, ook in het acteren. Ook Pia Douwes als Fantine, de moeder van Cosette, be schikt over een van de beste stern- Een verrassing was de keuze Danny de Munk als Marius. De Munk, toch op tijd hersteld van een enkeblessure, wil hiermee van zijn Ciske de Rat-imago afkomen. Maar in deze rol is hij een wel heel erg jong studentje, nauwelijks een eer stejaars. Paul de Leeuw mocht de gemene herbergier spelen, met Si- mone Kleinsma als zijn al even on betrouwbare vrouw. De Leeuw blijft erg dichtbij zijn tv-typetjes, in tegenstelling tot Simone. Samen zorgen ze voor de weinige echt ver makelijke momenten. I 'Les Misérables' is geproduceerd naar een blauwdruk die in alle ande re landen waar deze voorstelling wordt gespeeld, is gebruikt. Dat ga randeert dat het publiek iets krijgt te zien. Maar het wachten is nu op het moment dat de Nederlandse versie ook echt inhoud krijgt en een meeslepende voorstelling wordt, waarin de sterfscènes écht ontroe- HANS VISSER LEIDEN Een altijd actueel probleem: verhoudings gewijs zijn er meer vrouwen dan mannen actief in tó- neelverenigingen, terwijl in de meeste toneelstukken het aantal vrouwenrollen minder is dan het aantal mannenrollen. Veel verenigingen proberen het reper toire af te stemmen op de bezetting, waardoor men soms vreemde stukken moet spelen of zich in onlogi sche travestieën moet begeven. Het Zuidhollands Centrum voor het Amateurtoneel houdt morgen in Theater 'De Poort' aan de Paviljoens gracht in Den Haag een themadag over dit probleem. Vaak kan het eenvoudig worden opgelost door enkele kunstgrepen, bijvoorbeeld door een dialoog tussen twee mannen door een man en een vrouw te laten spe len of door het stuk enigszins te bewerken. De dag staat onder de deskundige leiding van Gud- run Beckmann (provinciaal toneeladviseur), Joke Ei bers (dramaturge), Ilja Tammep (actrice) en Willeke Hieminga (actrice). De themadag, die van 10.00 tot 16.00 uur wordt ge houden, is voor iedereen toegankelijk. op hun vorm. Toegegeven, na het bezoeken van deze tentoonstelling, bekijk je de omgeving even met an dere ogen, ga je op zoek naar hoek jes en plekjes waarvan de vorm je opvalt en die het naast elkaar ge plaatst nog niet zo slecht doen. Dit spelletje van registreren en combi neren blijft je wellicht bij, de foto's van Moniek Spaans zijn qua compo sitie en techniek niet interessant en dwingen weinig respect af. Die ver geet je dan ook snel. NICOLE ROEPERS LEIDEN - "Schilderijen stelen uit de werkelijkheid". Zo noemt Mo niek Spaans haar manier van foto graferen. En voor haar bestaat de werkelijkheid vooral uit muurstruc turen, steen- en rotsformaties, zand en vloeroppervlakken, want dat is wat we op de tentoonstelling in De Kleine Klup zien. Eigenlijk kun je de foto's het best omschrijven als vormstudies, want Spaans combi neert in twee- en drieluiken afbeel dingen met een gelijkende of juist afwijkende vorm. Zo plaatst ze twee foto's met soortgelijke graffiti naast elkaar, of een open en een dichte koepel, een donker en een zwart vlak. In een en kel tweeluik wijken de afbeeldin gen qua onderwerpkeuze meer af: een wit vlak met een rond gat waar door je een blik op een flatgebouw krijgt, plaatst ze naast een opname van een zandoppervlak waarin op dezelfde hoogte als de doorkijk op de vorige foto, een bolletje zand is verschoven. Tegenstellingen en overeenkom sten bijeengebracht in verschillen de structuren, daar gaat het Spaans blijkbaar om. Soms zijn de afbeel dingen herkenbaar, dan weer ab stract, maar de achterliggende be doeling is overduidelijk. Zij laat ons alledaagse elementen uit de werke lijkheid zien, waar je snel aan voor bij loopt en rangschikt deze beelden LEIDEN - Het Hato Ensemble ver zorgt vanavond in het kader van de Gaudeamus-serie 'hedendaagse muziek' een concert in De Waag aan de Aalmarkt. Het ensemble, dat in 1976 is opge richt, legt zich toe op de uitvoering van experimentele muziek, waarbij de computer een grote rol speelt. Ook tijdens het concert in De Waag wordt van de computer gebruik ge maakt. Onder meer zal het muziek stuk 'Sparkle' voor computer en klarinet worden uitgevoerd, dat in opdracht van het Fonds voor de Scheppende Toonkunst is geschre- ven door de componist Takayuki Rai. De aanvang van het concert is 20.15 uur. Lezingen over gothiek en romaanse kunst LEIDEN - De kunsthistoricus Erik Kreytz houdt op de donder dagen 7,14 en 21 maart in de Ka pelzaal van K&O drie dialezin gen over de Romaanse en Goti sche kunst in Frankrijk en over het middeleeuwse Parijs. In de eerste lezing, over Ro maanse kunst, worden de ken merken van deze bouwkunst en beeldhouwkunst besproken, waarbij de beroemde kerken van Autun en Vézelay aan de or de zullen komen. Ook wordt aandacht besteed aan de kunst nijverheid in deze periode. De tweede lezing gaat over Gotische kunst en geeft een beeld van de streek rond Parijs, waar de Gotiek ontstond. Onder meer wordt een beeld gegeven van de late Gotiek, de Ste. Cha- pelle in Parijs. Ook wordt inge gaan op de altaarstukken van Jan van Eyck en Rogier van der Weyden. De laatste lezing geeft een in druk van het middeleeuwse Pa rijs en de monumenten die uit die periode zijn overgebleven. De lezingen zijn een voorbe reiding op een busreis door Frankrijk, waarbij ook Parijs wordt bezocht. De aanvang van de lezingen is 20.15 uur. Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat 1, 'Zilver, goud en kornalijn', Turk meense sieraden uit Centraal-Azië; 'Istan bul - mensen en emoties'; 'Asmat - schilde rijen en sculpturen'. Toneelspelers in Ja panse prenten', t/m 3/3; 'Batak - Indonesië', t/m 14/4; di t/m za 10-17 uur. zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3. permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-1-6 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. permanen te expositie; Vijf eeuwen mo di t/m za. 10-16 uur. Signaal. Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen, do 12-21 uur. vr 12-18 uur. za 12-17 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1schilderij en van Diederik Gerlach, werk uit de jaren 1987-1990, t/m 22/3; ma t/m vr 10-22 uur, zo 14-17 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerkgracht 9, aquarellen van Els en Frans de Haas, t/m 18/3; ma t/m do 19-22 uur, di do 9-12 uur, za zo 13-16 uur. Galerie Coup d'Arl - Nieuwe Rijn 27, 'Van mensen en torens', Caroline Gresnigt en Ar- di Brouwer met litho's en werken op papier, t/m 2/3; aquarellen recent werk van Leo Aarts, van 3/3 t/m 30/3; wo vr za 10-10 uur. do 10-21 uur. Irene Pnni Basiliek voor een schilder (El Greco) na te lefonische afspraak te bezichtigen op za zo woe do vr 12-10 uur. Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1. 'schilderijen stelen uit de werkelijkheid', fo- towêrk van Moniek Spaans, t/m 14/3; ma t/m za 10-22 uur. zo 12-22 uur. Galerie Time is Art - Nieuwstraat 10, sculp turen van Pauline Tonkens, van 3/3 tot 30/3; wo t/m zo 14-10 uur. Propitia - Levendaal 119, De Waag - Aalmarkt 21'Moralisme', grafie ken van Renata Bauer, Astrid Beumer, Pe ter Kattenberg, Trees Klijn en Herby Nijen- huis en vijf Groningse Onderzoekscentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, grafisch werk van Her man Kuijpers, t/m 1/5; ma t/m vr 0-17 uur. Holiday Inn - Haagse Schouwweg, in de blauwe gang: abstracte schilderijen van Ria Roelofs, kunstenares en spiritueel psycho therapeute, t/m 31/3. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, Dora Garcia (Spanje) met wandsculpturen, Johan Slab- bynck (België) met decoratieve en ongrijp bare kunst, t/m 2/3; woe t/m za 12-17 uur. Galerie Liga Nieuwe Beelden - President Steijnstraat 14, 'Rotterdam', werk van o.a. Koos van Vlijmen, Wally Elenbaas, Emiel Antiquariaat Van Paddenburg - Diefsteeg 14, nieuwe kleuretsen van Marcel Schelle- kens, tot 3/4; di t/m vr 13-18 uur, do 19-21 uur, za 12-17 uur. Diaconessenhuis - Houtlaan 55, "Visual and decoratif art', vrolijke kunstwerken van Shu- nyam Gross, t/m 15/4; dag. 8-20 uur. Art Acrylaat - Nieuwstraat 53a, Dolf Schiffer- stein: acrylaat-objecten, tot 7/4; Studio di t/m za 9-13 uur; Galerie: wo t/m za 12-17 uur. do 19-21 uur Alphen Gebouw Rijnstaete - Prins Bernhardlaan 10, figuratief werk van Jan Simmerman, olie verfschilderijen van Evert Schellens, t/m 30/4; geopend tijdens k Hofman Van der Zee - Hooftstraat. Sylvia Blickman met sieraden en objecten, Michiel van Overbeeke met kleuretsen, t/m 27/3; wo t/m za 13-17 uur, vr 13-21 uur. Openbare bibliotheek - Thorbeckestraat, jaarlijkse expositie Alphense Fotoclub Alp- hoto, t/m 8/3, te bezichtigen tijdens de ope ningsuren. Hazerswoude Hillegom Kulturele Raad - Prinses Irenelaan 16. aquarellen, olieverf- en acrylschilderijen van Memard Kloppenburg en Anna Kool-Troost, van 3/3 t/m 24/3; ma t/m do 9-12 uur, 13.30- 16 uur, 19-21 uur, zo 13-17 uur. Katwijk Katwijks Museum Voorstraat 46. werk van Baalbergen Meubelpromenade - 't Heem, aquarellen van Truus Sérdijn en Antje Tjal- kens, tot 5/4; te bezichtigen tijdens ope ningsuren. Leiderdorp Leythenrode - Hoogmadeseweg 55, Jan van Klaveren met aquarellen en gouaches, t/m 6/3, Barbara Bruin Bongers: 'Plekjes die verdwenen zijn', aquarellen, van 7/3 t/m 12/4; dag. 10-20 uur. Lisse Artopa - Grevelingstraat 50, Carla Pont: fi- mo plastieken en keramiek, Topy Fleur gouaches en acryls, Elly Roossink: acryls, De Nachtegaal van Lisse - Heereweg 10. Landschappen, architectuur, figuratieve en non-figuratieve fotografie van Frans Era dus, t/m 31/3; dag. 10-22 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg, Rita Warder met gouaches en pentekeningen, Trudy van der Eerden-Halmans met hand- gevormd keramiek, tot 5/3, bezichtigen tij dens openingsuren. Leeuwenhorst Congres Centrum - Lange- laan. keramische vormen van Aad Goed hart, schilderijen van Cor Fafiani, Libbe Ve- nema en Henk Hofstra, t/m 15/3; dag. 9-21 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling 'Wmtersalon van Oost Europese kunste naars. een brug tussen Oost en West', vr 19-21 uur. za 10-16 uur. Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Nieuwe Damesleden', Suzanne Fiebel- korn, Sandra Hilhorst en Joke Zweedijk met schilderijen, tekeningen en grafiek, t/m 10/3; rel en pastel; Louis Meys en Jean Mane Mersmans: olieverf, Catharma Segers: aquarel en Willy Belmfante kleuretsen en pastel, t/m 13/4; wo, do 13-17 uur, vr, za 11* 17 uur. 2e Paasdag 13-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38. kera miek van Tiny Wi|nands en foto's vanA- lexandra Koeleman. t/m 14/3; wo 10-12 en 14-16 uur.do. za. zo 14-16 uur. Galerie Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Margriet van der Poel: olieverf, tekeningen en pastels; Andre Vaerewijck: keramiek ge- Wassenaar Galerie Bianca - Gravestraat 1, werk van vier kunstenaars uit Bergen, vanaf zo 3/3 (16 uur); do, vr zo 14-17 uur. za 12-17 uur Raadhuis 'De Paauw' Raadhuislaan 22, 'Cornelis Jetses, 1873 - 1955', schoolpla ten, leesplankjes, tekeningen en aquarel- Leiden Kapelzaal K&O wo 6. 20.15 uur; Divertements-serie met In- grid van Veen (cello) en Olivia Krenek (pia no), werken van Mendelssohn. Bloch, Fau- ré, Rachmaninoff en Chopin. LVC - Breestraat vr 122.00 uur; swingavond met DJ John. za 2. 22.00 uur; concert van twee Neder landse bands Kong en L.U.L. do 7, 22.00 uur; swingavond Extra Ordinai- Boeitiave College vr 1, 20.00 uur; Franse Chanson avond met zanger Philippe Elan. Stadsgehoorzaal zo 3, 20 15 uur; Symfonie Orkest Belli Toni olv Alexandru Lascae. mmv Dimitri Ferscht- man (cello), werken van Rossini. Dvorak en Schumann. vr 8, 20.15 uur; Piano-serie: Patrick Hopper speelt werken van Mozarl en Chopin. De Waag vr 1, 20.15 uur; optreden van het Hato en semble met hedendaagse muziek in het ka der van de Gaudeamus serie, za 2. 21.30 uur; Jazzzpodium Hot House or ganiseert een jazzconserl met I Compani. met Bo van de Graaf (alt- en sopraansaxs). Paul Vlieks (trompet). Vera Vingerhoeds (tenorsaxs). Frank van Merwijk (piano). Jeroen Goldsteen (vibrafoon). Carel van Rijn (bas) en Fred van Duinhoven (drum?), werk geïnspireerd door filmmuziek, een ge heel eigen geluid in de jazz-wereld. Lokhorstkerk zo 3, 20 15 uur; concert Kamermuziek in de Lokhorstkerk. Marjanne Kweksilber (so praan). Rien de reede en Thies Roorda (fluit). Siebe Henstra (clavei Swarls (cello), werk van Pe felemann en Boismortier. Dijk. Alphen Oudshoornse Kerk za 2. 20.15 uur; Zang en Orgelavond mmv de Chr. Gem. Zangvereniging "Soli Deo Gloria" olv Thom Hesseling en organist Ro nald de Jong. Parktheater zo 3, 20.30 uur; The House Band', met tra ditionele Engelse volksmuziek, vr 8. 21.30 uur; Jazz Club Alphen: 'Ben Ger ritsen Band', met Loek van Oostrom (saxen). Loek Dikker (piano). Wim Essed (bas). John Engels (drums) en Ben Gerrit sen (vibrafoon/marimba). Katwijk Dorpskerk wo 6, 20.00 uur; uitvoering van Bachs Matt- hëus Passion door het Chr gem. Koor "Hal lelujah", mmv Ellen Bollongino sopraan, He- léne Versloot (alt), Bas Ramselaar (bas), Marco Bakker (bas), Nicolas Mansfield (te nor), Geramt Roberts (tenor), Marinus Metz (orgel). Peter Doberitz (viola da gamba). Leiderdorp Muzenhof zo 3. 12.30 uur; Von Weber Trio, Manan Jaspers-Fayer (fluit), Johannes Eisenmeier (cello en Ben Hurrelbrinck (piano), werken van Haydn. Weber en Crerny Scheppingskerk vr 8. 20.15 uur; barokconcerl door het en semble voor oude muziek, met werken van Locke, Lawes. Frescobaldi, J.S. Bach. Lisse Aghathaklooster zo 3. 12.15 uur; Cello-ensemble uit Oister- wijk olv Raymondo di Bella, mmv Jenny de Goede (sopraan. Nieuwkoop zo 3, 16.00 uur; "Schemerconcert" van het ensemble "Modest" met werken van Pou- lenc. Satie, Debussy en Gershwin. Noordwijk Cultureel Centrum De Rank vr 8. 20 15 uur; The Deep RArer Ouartet', van 'spirituals' tot 'swing' en van 'ragtime' tot 'rhythm and blues'. Roelofarendsveen zo 3, 12.00 uur; optreden van het "Marsyas" blazersensemble, wer ken van Mozart. Brahms, Ton de Leeuw en Barlok. Sassenheim vr 8, 20.15 uur; concert In de Golt- fusz serie mmv Johannes Leertou wer (viool) en Leo van Doeselaar (orgel), werken van Handel en Rossi. Voorschoten vr 8, 20.00 uur; Voorschotense Operette Vereniging 'Belcanto' met uitvoering van de operette 'Grafm Mari- za', van Emmench Kalman. Wassenaar za 2, 20.15 uur; concert van het Wassenaars Kamerkoor met wer ken van de Engelse Componist. Henry Theaters Leiden Leidse Schouwburg za 2. zo 3. 20.15 uur; Sleuth', moordspel. met Ton Lensmk en Huub Stapel wo 6. 14 30 uur; kindervoorstelling: De Pa- pagaaiejas', jubileumvoorstellmg van Me- nebank en Pierre Bokma. LAK-Theater za 2, 20.30 uur; Nationaal Fonds True Co lor'. de kleur van de beweging en de bewe ging van kleur. wo 6, do 7. 20.30 uur; Effecten in Ontwikke ling 'Orgie', van Pier Paolo Pasolmi, met Marcel Faber en Kathenka Woudenberg. Leiderdorp Muzenhof za 2. 14 30 uur; kindervoorstelling (4-12 jaar) 'Otto 39 en de bah-bakken'. door Arno Den Haag Appeltheater za 2. wo 6. do 7. vr 8. 20 15 uur. zo 3. 14 00 uur, Toneelgroep De Appel 'De Buddha van Ceylon' AT&T Danstheater za 2. 20.15 uur; Nederlands Dans Theater 'In and out'. Hans van Manen. Step Lightly". Paul Lightfoot; 'Encantados de Servir-lo', Paulo Ribeiro. zo 3, 16.00 uur; Scapino Ballet Rotterdam, nieuw ballet van Ed Wubbe, 'Pa Norbotlen' van Mats Ek en 'Inner Move' van Nils Chrrs- man: 'Grenzeloos', do 7. vr 8. 20 15 uur. RockmuS'cal "Ha-r'. door The Broadway Musical Company New York. Diligentia za 2, 20.15 uur; Jenny Arean solo: 'Het Huishoudschoolsyndroom', zo 3. 14 30 uur, Pianorecital Eugen lnd|ic, werken van Debussy. Chopm en Schu- wo 6. 20 15 uur; 'Scoren', met Kiki Classen, Hans Come lissen. Johan Ooms e a. do 7. vr 0. 20 15 uur. Jules DeekJer -Oeel- der draait door' Dr. Anton PhHipszaal za 2. 20 15 uur; Koninklijk Concertgebouw orkest olv Riccardo Chailty, werken van Pro kofiev en Schumann zo 3, 14 15 uur; Orchestra Smfonica Haydn di Bolzano e Trento olv Alun Franos. mmv Emmy Verhey (viool), werken van Haydn wo 6. 20.15 uur, N.gel Kennedy met Vlaams Symfonie Orkest, werken van Bach en V»- Koninklijke Schouwburg za 2, zo 3, ma 4 (try-ouls). di 5 (première), wo 6, 20.15 uur, Het Nationale Toneel try- out- 'Maria Stuart'. met o.a. Anne-Wil Blan- kers en Wil van Kralingen. Nederlands Congresgebouw za 2, 20.15 uur; Gospel Gala. Amsterdam Carré dag. (beh. ma). 20.15 uur, opera/musical 'Les Miserables', van Alam Boublil en Ciau- de-Michel Schönberg. naar Victor Hugo, met o.a. Henk Poort, Danny de Munk. Simo ne Kleinsma en Bill van Dijk. Concertgebouw za 2.16 00 uur, Radio Filharmonisch Orkosl en solisten olv Edo de Waart, werk van Wa gner zo 3, 13 30 uur, Christelijke Oratonumvere- mging Groot Noord otv Willem W.esehahn, mmv Het Nederlands Banh Orkest e a 'Mat- thflus Passion van Bach, zo 3.20 15 uur. Alfred Brendel (piano), werk van Mozart di 5. wo 6. 20 15 uur; Nederlands PMhar- monisch Orkest olv Anton Kermes, mmv Emmy Verhey (viool), werken van Wage naar, Bruch en Franck. vr 8, 20.15 uur, Residentie orkest otv Janos Furst, mmv Kurt Nikkanen (viool), Hilary di 5. wo 6. 20 15 uur, 'En ik dan van Anme M G Schmidt, met Henny Om. Carol von Herwenen, Ingeborg Elzevier e a do 7, 20.15 uur. theater-optreden Liesbeth List, mmv Rob van Dijk (piano), vr 8. 20 15 uur; Hoofdstad Operette 'Orp heus in der Unterwelt', van Offenbach, mmv Amta Hems, Jacco van Renesse e a. Muziektheater ZO 3. 14 00 uur. 5.20 15 uur. Het Natone- le Ballet 'Romeo 4 Juha'. Van Dantz.g/Pro- kofiev. mmv Nederlands Ballet Orkest otv Roelof van Driesten do 7. 20.15 uur. Nigel Kennedy (viool). Gluck, mmv Nederlands Kamerorkest otv Graeme Jenkins Nieuwe do la Martheater za 2. 20.15 uur. 'Jaloezieën', van Haye van der Heyden, met Anard van der Scheer. Trudy Labij. Annet Nieuwenhuijzen e a di 5. wo 6. do 7. vr 0.20 15 uur; Een heldere avond', van Paul Haenen Stadsschouwburg za 2. 20 15 uur. (première) Xenry V'. van Shakespeare, met Pierre Bokma. Elsje de Wi|n, Peter Bolhuis e a zo 3. 14.00 uur, Het Folkloristisch Dansthe ater Dansend langs de zijderoute' ma 4. 20 15 uur, The Timeless Orchestra"

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 25