■MTr-TrrniTiia 'Het moet hier geen ballentent worden' VRIJDAG 1 MAART 1991 Nieuwe baas Natuurhistorisch Museum benadrukt publieksfunctie Wim van der Weiden, de nieuwe er flink aan worden getrokkken or ballentent worden", aldus Van der Weiden. Vanuit wetenschap pelijke hoek is er de nodige kri tiek geuit op de succesvolle dino- tentoonstelling die de afgelopen zomer honderdduizenden bezoe kers naar het Pesthuis trok. Om dat nog lang niet exact duidelijk is hoe de dieren er in werkelijk heid uit zagen, werd de samen stellers volksverlakkerij verwe ten. Van der Weiden heeft minder moeite met dergelijke tentoonste- lingen. "Als je er maar bij vertelt dat het er ook anders kan hebben uitgezien". De directeur hoopt dat mensen door het bezoek aan een dergelijke expositie geïnte resseerd raken in het onderwerp. "Dan is zo'n thema heel verant woord". Dergelijke grootschalige expo sities zullen in het nieuwe muse um zeker niet aan de orde van de dag zijn. Toch behoort een stuntje op z'n tijd tot de mogelijkheden en is misschien zelfs noodzake lijk. Met name in de begintijd moet er flink aan worden getrok ken, meent Van der Weiden. Een naam opbouwen, door veel wisselende en voor het publiek interessante exposities. Een plaatsje veroveren in de steeds groeiende toeristische sector, dat zijn de opdrachten die de nieuwe directeur zichzelf en zijn mede werkers stelt. "Het museum is op de goede weg als de mensen op bellen met de vraag welke exposi ties er in een bepaalde periode te zien zijn". Apart Behalve de tentoonstelingen moet ook het uiterlijk van het publiek trek ken. "Het moet een apart bouw werk worden, zo'n museum dat ieder in z'n leven eens wil hebben gezien". Op voorhand is de locatie van het Pesthuis hiervoor niet erg aantrekkelijk, weet Van der Wei den. De onaantrekkelijk brede Plesmanlaan. compleet met ben zinestation en vierkant bedrijfs gebouw van een trouwauto-fir- ma, biedt geen florissante omge ving voor een fraai museum. Het wordt dus zaak de aanloop route zo in te richten dat het pu bliek de omgeving vergeet. Dat dit mogelijk is, heeft de museum directeur gezien in Helsinki, waar een museum is gebouwd vlakbij een spoorlijn, evenmin een ver heffend uitzicht. Door middel van een botanische tuin en een geo grafisch overzicht van Finland langs het pad naar de ingang, heeft de bezoeker minder aan dacht voor de wat trieste ambian ce om zich heen. Dergelijke zaken moeten de ko mende tijd ook in Leiden worden uitgewerkt. Indien het museum in 1995 daadwerkelijk de deuren wil openen, moet volgend jaar de eerste spade de grond in. schat Van der Weiden. Dit betekent dat haast geboden is met de architec tuur van het nieuwe gebouw. Er bestaat inmiddels een grove schets van hoe het geheel er moet gaan uitzien, maar het kan nog al le kanten op met de bouwontwer pen. Voldoende werk aan de winkel, ook zonder dat het nieuwe muse um er al staat. Een nieuwe uitda ging voor Van der Weiden die het vak intussen kent als zijn broek zak, maar toch nog zeer ambitieus is. "Het zal mijn oude achter grond als geschiedenisleraar wel zijn dat ik mijn ervaring wil over dragen aan anderen om daardoor gezamenlijk iets op te bouwen". Belasting Arbeidsongeschikten een handicap kunnen voor het invullen van een belastingbiljet terecht bij de A.N.I.B. Het is mogelijk van de belas tingsdienst geld terug te krijgen vanwege de extra kosten die de handicap met zich meebrengt, ledereen kan bellen voor een afspraak: 143464 Darisexpressie Er zijn nog plaatsen vrij voor de cursus dansexpressie voor tieners op maandag middag van half vijf tot half zes in buurt huis Vogelvlucht aan de Boshuizerlaan 5. Tijdens de cursus kunnen tieners van 13 tot en met 17 jaar kennismaken met dans. beweging en spel. Dementie De Stichting Ouderenwerk begint in maart weer met gespreksgroepen voor verzorgenden van dementerende ou ders. Onder leiding van drie begeleiders kan worden gesproken over onzekerheid en teleurstelling bij de verzorging. Meer informatie bij N. van Rijn: 316167. Bingo In buurthuis Cornelis Joppensz aan de Oppenheimstraat 6a wordt vrijdagavond 1 maart van kwart over acht tot elf uur een bingo gehouden. Open huis De Vrije School Mareland aan de Ma- resingel 19 houdt op zaterdag 2 maart een open huis van elf tot een uur. Ieder een die informatie wil over het Vrije Schoolonderwijs is welkom. Fanfare De drumfanfare Franciscus Band Leiden nodigt iedereen uit voor de jaarlijkse bandavond op zaterdagavond 2 maart om half negen in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Jazz De jazzband 'Shoot Again' geeft zater dagavond 2 maart om half tien een voor stelling in de Droomfabriek aan de Witte Singel. Wandelen Op zaterdag 2 en zondag 3 maart kan ie dereen meedoen aan wandeltochten door Leiden. De afstanden zijn 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Deelnemers krijgen als herinnering een sleutelstadmedaille. Inschrijving bij J. Woordes 01720- 75724. Informatie De Stichting Werkgelegenheid Leiden begint in maart met haar cursusprogram ma. Woensdagavond 6 maart van acht tot tien uur kan informatie over de cur sussen worden verkregen. De informa tie-avond heeft plaats in het Olga-verza- melgebouw aan de Evertsenstraat 99 Lezers schrijven Graffiti Vorige week stond er in uw krant een bericht over een voorlichtings avond van de gemeente in de Stads gehoorzaal. Voorlichting over het ontdoen van de binnenstad van graffiti. Er werd een beetje uitgehaald naar middenstanders die niets van zich lieten horen nu de gemeente eindelijk eens initiatieven ontplooit om iets aan dat. voornamelijk, ge- kladder te doen. Nu. ik ben een van die middenstanders uit het gebied dat schoongemaakt zal worden. Maar ik heb geen bericht gekregen over die voorlichtingsavond. Dus 'niks af laten weten', maar 'niks voorlichting'! Is het niet verwerpelijk dat een gemeentebestuur dat tekort schiet in zijn taken (en altijd tekort zal schieten aangezien bepaald niet de beste mensen uit de maatschappij een politieke loopbaan kiezen. Al duizenden jaren wordt negatief ge oordeeld over politici en dus moet je echt voor niets anders geschikt zijn eer je zo'n 'loopbaan' ambieert) van middenstanders (ook al zo'n be roerde groep) verlangt dat die beta len voor de vervuiling van de stad? Laat de vervuiler maar zelf betalen; zodra die daar achter komen hou den de meesten vanzelf op. Toen er een Amerikaanse presi dent zo gek was naar Leiden te ko men sloeg de vlam bij de gemeente in de pan. Langs de geplande route moest toen ook alles 'schoon'. Bela chelijk natuurlijk, maar enfin. Mijn pand is toen bewerkt met een of an der schoonmaakmiddel dat zeer slecht weggespoeld is. Waarschijn lijk zal ik nog steeds mijn luiken niet kunnen schilderen omdat de verf niet meer houdt. Dacht de ge meente (en u?) nu werkelijk dat ik daar voortaan vrijwillig aan mee zal werken. Ik had ze toen moeten aan klagen in plaats van die schade voor eigen rekening te nemen. Waarom pakken ze het niet 'voor lichtend' aan? Met hier en daar een bord in de stad 'Impotenten doen het met een spuitbus' moet ik nog zien dat een jongere door blijft 'spuiten'. Het doet er mijns inziens niet toe of die uitspraak waar is of niet. En zo zijn er nog wel meer spreuken te bedenken. A. de Kleijn Boekhandel Atleest Kort Rapenburg 12a Leiden Solidariteit In de rubriek Steeds in het Leidsch Dagblad van 20 februari uit de heer Daan Sloos enige gedachten over de besluitvorming rond de toekomsti ge bestemming van het Parmentier- complex aan de Lammermarkt. Hij combineert daar het gegeven dat ik in de Kruisstraat woon met de mogelijke verplaatsing van de Koetsotheek naar de Lammer markt. Het is nu reeds de derde keer dat de heer Sloos via het Leidsch Dagblad suggereert dat mijn woon adres de besluitvorming in het ge meentebestuur zou hebben beïn vloed. Welnu, dat is niet het geval, en daarom lijkt het mij goed een paar zaken even op een rijtje te zetten: - De Koetsotheek kan hoe dan ook niet gevestigd blijven in het huidige pand aan de Kruisstraat. Al in een veel eerder stadium heeft het gemeentebestuur besloten geen Hinderwetvergunning af te geven. Dit besluit werd met name ingege ven door de klachten die er uit de buurt kwamen. De gemeente erkent dat er hier door verplichtingen zijn om ver plaatsing van de Koetsotheek mo gelijk te maken. - Als de fractie van de PvdA er niet van overtuigd zou zijn dat het plan om de Koets onder te brengen in het bouwplan Lammermarkt een aanzienlijke verbetering gaat in houden, dan zou die mogelijkheid nooit aangegrepen zijn. Immers: het betreft hier een nieuwbouwplan met een geluid- dichte bunker voor de Koets, zodat het punt van de geluidsoverlast van binnenuit niet meer bestaat. Ook voor het probleem van de overlast op straat mag in de situatie op de Lammermarkt een aanzienlijke ver betering verwacht worden. Aanpas singen in het oorspronkelijke plan hebben dit nog versterkt. - In de vergaderingen van de com missie Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening heb ik mij altijd van elk commentaar onthouden als de Koetsotheek aan de orde was. Voor de goede orde voeg ik daar aan toe dat ik ook in de vergaderingen van de PvdA-fractie mij bij dit on derwerp afzijdig heb gehouden. Overigens dank ik de heer Sloos voor het aan mij toegeschreven ge zag, als zou ik in mijn eentje de hele fractie, of zelfs het hele gemeente bestuur, voor mijn karretje hebben kunnen spannen. - De heer Sloos spreekt in de ge noemde rubriek van de "solidariteit tussen PvdA-leden". Hij verwijt mij dat ik hem niet persoonlijk heb aan gesproken. Ik weet echter niet wat erger is: ik heb hem dan misschien niet als persoon benaderd, maar hij zelf uit zijn beschuldigingen alleen maar via de krant. Actievoeren is prima, en ook met kritiek op de PvdA valt wel te leven. Maar het zou goed zijn om dat met argumenten te doen, en het spel op de bal te spelen in plaats van op de individuele speler. Ongegronde ver dachtmakingen aan het adres van éen persoon horen daar niet in thuis. REDACTIE: EMIEL FANGMANN, TELEFOON 161444 Stemadvies D66 probeert in Leiden weer op geheel eigen wijze te scoren. De partij plakt op de verkiezingsbor den niet maar gewoon de affiches met naam en lijstnummer. Wel nee, 'Voor vrije sluitingstijden' staat met grote witte letters op de posters. Een beetje volksverlakkerij, vinden wij. Want de indruk wordt gewekt, dat de mensen die op D66 stemmen, ook voor vrije slui tingstijden kiezen. En dat is hele maal niet zo. Of de sluitingstijden worden vrijgegeven hangt immers af van de uitslag van het referendum op 6 maart. Blijkt de meerderheid van de Leidenaars tegen het ver anderen van de sluitingstijden, dan blijft alles bij het oude. Of D66 dat nou wil of niet. Alle frac ties in de gemeenteraad hebben namelijk afgesproken zich aan de uitslag te houden. Daarbij Icomt nog dat volgende week woensdag de leden van de provinciale staten worden geko zen. En die houden zich helemaal niet bezig met de tijden waarop de kroegen in Leiden dichtgaan. Dubbel raar, dus eigenlijk, dat af fiche. De Leidse fractievoorzitter Pex Langenberg heeft een heel ande re mening. Hij vindt de posters prachtig. Het enige jammere is dat de boodschap die erop staat zo kort is. Zo ongenuanceerd. "Het zou hpt mooiste ziin als we den Heuvel krijgen r Van onze redacteur Roy Klopper LEIDEN - Als er zoiets bestaat als een museum-bobo, dan is het Nationaal Natuurhistorisch Mu seum in Leiden er in geslaagd zo iemand binnen te halen. Wim van der Weiden (51) treedt per 1 mei in dienst van het museum dat in 1995 moet zijn neergestreken aan de Plesmanlaan bij het Pesthuis. Van der Weiden heeft zijn spo ren in het museumvak ruim schoots verdiend. Van 1982 tot 1985 was hij directeur van het Omniversum in Den Haag. Vanaf 1978 is hij directeur van het Muse- on in de Hofstad. Voorts is hij voorzitter van ICOM '89 (Internationale Council of Museums), bestuurslid van de stichting Nederlands Openlucht museum en van de internationale federatie voor restauratie- en con serveringstechnieken. Tot vorig jaar zat hij in de Raad voor Cul tuurbeheer. Vanaf aanstaand voorjaar zwaait Van der Weiden de scepter over wat het beeldbepalende na tuurhistorische museum van Ne derland moet worden. Inmiddels voert de aanstaande directeur eerste gesprekken met de mede werkers van het museum. Want er gaat het een en ander veranderen. "In de loop van de jaren is een prachtige collectie opgebouwd, maar de publiekspoot moet veel verder worden ontwikkeld". Het nieuwe museum dient een trekker te worden. Veel verschil lende tentoonstellingen, die een beeld geven van bepaalde ont wikkelingen. Liever een com pleet overzicht dan een heel bij zonder museumstuk dat op zich zelf staat. "Ik heb liever zes muse umstukken waarmee duidelijk wordt hoe de eieren van een be paalde vogelsoort zich in de loop der jaren hebben ontwikkeld, dan dat ik één heel apart en duur ei kan tentoonstellen". Ballentent Voorwaarde is wel dat de exposi ties wetenschappelijk verant woord blijven. "Het moet geen ARTSEN Loidon De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiènten van de artsen. Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: H Janssen, tel 155010, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. de Ruiter, tel: 125096, Rosmolen 2, Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: E de Lange, tel 212025, Bronkhorststraat 43-45 zo 8 uur tot 24 uur: S.C. Middendorp, tel 222822, Bonairestraat 2 Groep 3 - Boels, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely. tel: 416555, Lekstraat 91a. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne. tel: 124245. Kernstraat 11 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E Zaaijer, Paulides. de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur A A. van Rijn, tel 765400, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: J.G. S R.E. Zaaijer, tel 316008, R.P. Geerlingspad 11 Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, tel: 318311 Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: J, Witpaard, tel: 217477 Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via doklersteleloon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: O. Du Ry van Beest Holle, tel 891100; zo R. van Velzen, tel: 891100, beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: C Keijer, Konin- ginnelaan 2a. tel: 156641. Voorschoten za: J. Baars, Wagnerlaan 63, tel 612520; zo C. Meijer. J.W. Frisolaan 13. tel: 613032 Warmond Huisartsenpraktijk Boerhaave. Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel 02522-11393. Wassenaar za: J.C. Spelt, tel: 11844, Van Groeneveltlaan 17; zo: J. Huls, tel: 13027, Hofcampweg 65. Zootcrwoudo via uw eigen huisarts verneemt u wie de week- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 1/3 tot vr. 7/3 door Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071- 226085; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegst geest. tel: 071-176154, Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel 071-762877; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35. Wassenaar, tel: 01751-12402 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest (Loidon on omstrekon): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: H. Vestjens. Rijn- en Schiekade, 23, Leiden, tel: 071-120241 Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21. Oegstgeest, tel: 071-176761 Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe en mevr C. van Roon, Bronkhorststraat 13, Leiden, tel: 218393. alleen op telefonische afspraak. Wassonaar Alarm- en informatiekring dierenartsen dok terstelefoon 070-3455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Loidon, Leiderdorp, Oogstgecst en Warmond wordt waargeno men door H.A.J.G. Breuer, Boerhaaveplein 1. Oegstqeest. tel 071-155176; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk S Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndi|k. tel. 071-414547 O» 410950. Voorschoton/Wassenanr K L. Sutiono-Goei, Kon. Mannelaan 29. Voor schoten. tel: 071-615009. onze complete, genuanceerde vi sie konden overbrengen. Maar daar heb je wel twee posters voor nodig, die zou je dan met kleine lettertjes moeten vullen". D66 wil op deze manier 'duide lijk maken dat er ook een referen dum is op 6 maart', zegt Langen berg. "En we willen daarbij aan geven dat D66 'ja' stemt. Wij ra den in feite aan om voor vrije slui tingstijden te stemmen". De democraten geven dus ge woon een stemadvies, begrijpen wij plotseling. En dat is natuurlijk helemaal niet zo raar voor een po litieke partij. "Ik had ook begrepen", vertelt Langenberg nog gauw even, "dat Groen Links iets met de sluitings tijden zou doen. Die partij zou op het affiche laten zien tegen de vrije sluitingstijden te zijn". Aha, vandaar natuurlijk. "Nee, nee", haast Langenberg zich te zeggen, "wij hadden het eerder bedacht". JANET VAN DIJK Pen-gezin Geachte mijnheer, U zult wel verrast zijn, een brief de ontvangen van een volslagen onbekende. Ik heb uw stad echter gewoon gekozen vanaf de land kaart. Ik stel mij voor dat Leiden in een mooie streek ligt. Ik zou u zeer erkentelijk zijn indien u mij zou willen helpen om in contact te komen met een Nederlandse fami lie, om meer van de Nederlanders te weten te komen. Wij zijn een oorspronkelijke Roemeense familie: moeder (eco nome, 34 jaar), vader (bosbouw- ingenieur. 37), een zoon van 10 jaar en een zoon van 7 jaar. U zou mij een grote dienst be wijzen als u mij aan een adres van een geïnteresseerde familie zou kunnen helpen. Hoogachtend, Familie Tibu. De gemeente Leiden ontving uit het Roemeense Suceava een kaart met deze in het Engels ge schreven boodschap. Carel van Ingen - die ook de stedebanden met Polen en Nicaragua coördi neert - van de directie welzijn ver taalde de kaart en schreef de fa milie Tibu terug. "Ik heb aan ze geschreven dat ik zou proberen contacten te leggen door de krant te benaderen". Liever wil hij daarom het complete adres nog niet geven, omdat de familie dan mogelijk met tientallen reacties overstelpt wordt. Maar voor wie contact wil leggen met dit Roe meense gezin deelt Van Ingen gaarne dat complete adres mee (tel. 254765). Opsteker I U kent ze wel, die bioscooprecla mes van die sigarettenmerken. Daaruit blijkt dat roken avon tuurlijk is of dat avonturiers in ie der geval roken. Eén merk organi seert nu voor de vierde keer het Reis om de wereld evenement. Met spotjes in Veronica's Travel club werden duo's uitgenodigd een avontuurlijk reisplan te ver zinnen. Na twee voorrondes wer den er vijfentwintig uitgewerkte voorstellen toegelaten tot de eindronde. De inzenders van de vijf beste reisplannen daaruit mo gen daadwerkelijk de wereld rond; van half mei tot half juni aanstaande. Morgen worden de winnaars in het Amsterdamse Krasnapolskyhotel bekendge maakt. "Als we niet tot die vijf duo's behoren, gaan we die reis toch een keer maken", zeggen Jolie van den Heuvel (23) en Wilco Schepen (26). De Leidse studen ten zitten bij de laatste vijfentwin tig. "Je moest bij de eerste aan melding in 250 woorden een the ma voor de reis omschreven", zegt Jolie. Haar vriend vervolgt: "En dat werd 'Nederlanders over zee' Schepen is student ge schiedenis. "Ik heb me gespecia liseerd in de geschiedenis van de Westeuropese expansie. En ik wilde wel eens naar al die plaat sen uit de tijd van de Verenigde Oostindische Compagnie, waar de Nederlanders forten bouwden en in specerijen handelden". "Ik mag het literaire reisverslag gaan schrijven", reageert Jolie, studen te Nederlands, met enige zelfspot. "Als we er morgen tenminste bij zitten". Het zou hun eerste grote reis worden. "We hebben weieens een reis lang de Griekse eilanden gemaakt", vertelt Wilco. Er zijn eisen waaraan een Reis om de Wereld-plan moest vol doen. Een duo heeft samen zes tien duizend gulden te besteden en moet precies binnen dertig da gen terug zijn. Men moet in die tijd tenminste vijf plaatsen bezoe ken, waaruit men bewijsmateri aal moet meenemen. "Iets origi neels zoals bijvoorbeeld een stuk steen of museumgidsjes en bij zondere boeken", oppert Jolie. Ook moet tijdens het reizen de fi nanciële controle in orde zijn. "We moeten echt elk bonnetje be waren", zegt Wilco. Er moet een gedetailleerd reisverslag geschre ven worden. En het zou mooi zijn als het duo over de aardbol zou reizen in de kleding en met een rugzak van de rokersfirma. Wie van de vijf duo's met het beste reisresultaat voor de dag komt, krijgt bij thuiskomst een trofee en nog eens tienduizend gulden. Opsteker (2) "We hebben ons oorspronkelijke globale plan, waarmee we door de eerste voorronde kwamen, moe ten aanpassen. Dat was praktisch en financieel binnen de eisen niet haalbaar. Een medewerker van de NBBS-reiswinkel heeft ons toen voor drie geeltjes geholpen om de vluchten te helpen kiezen", vertelt Wilco. Jolie; "Andere reis- buro's wilden vaak niet helpen als je om prijsvergelijkingen komt. Oh, het gaat zeker om een wereld reis, zeggen ze dan". Het tweetal kwam uiteindelijk, gezien hun historische belang stelling, tot de volgende stops. Maleisië, Malakka, het eiland Pangkor, Jakarta, Tainan op het eiland Taiwan, New York ("Mis schien sporen van stichter Peter Stuyvesant, een concurrent van u", staat er in hun reisplan), en de eilanden St. Maarten en St. Eusta- tius. "Dat is voor achtduizend gulden aan tickets, zodat we acht duizend gulden zakgeld en hotel- geld zouden overhouden", rekent Jolie. Afgelopen maandag werden Van den Heuvel en Schepen nog eens helemaal doorgezaagd over hun reisplan. Dat gebeurde door de jury. die morgen ook de namen van de reislievende duo's bekend maakt. Die jury bestaat onder an deren natuurlijk uit iemand van die organiserende firma. "We mo gen ons verder niet laten sponso ren", zeggen Van den Heuvel en Schepen ten overvloede. Nee, het merk Caballero koopt het Leidse duo niet. Want driejaar terug zijn ze beiden met roken gestopt. Hennie Koek lid PvdA-fractie Leidse gemeente raad Vrouwen Geachte heer Wolfslag, Net als u heb ik grote problemen met het parkeerbeleid van de ge meente Leiden. Veel meer moeite heb ik echter met uw opmerking be treffende de parkeergarages. Ik rijd al zo'n vijftien jaar auto, vrijwel schadevrij. De laatste acht jaar zelfs in een kleine bestelauto en sinds 1987 in Leiden. Ik verzeker u dat ik uitstekend terecht kan in allerlei parkeergarages; ook hier in Leiden, hoewel die ten opzichte van het cen trum bepaald niet ideaal gesitueerd zijn. Ik geef toe dat lang niet alle ga rages ruim van opzet zijn, maar ik denk dat oudere heren met een hoed daarmee net zoveel proble men hebben als ik. Christa van der Ham-Jonker gouw Constantijn Huygenslaan 23 Leiden Verdachte van incest gepakt op Schiphol LEIDEN Op luchthaven Schip hol is gistermiddag een 50-jarige Leidenaar aangehouden die wordt verdacht van het plegen van incest met zijn nu 23-jarige dochter. De man zou haar gedurende acht jaar hebben misbruikt, voor het eerst toen ze 6 jaar oud was. De Leidenaar kwam gistermid dag terug van een lang verblijf in het buitenland. De marechaussee ontdekte dat hij door de Leidse poli tie werd gezocht in verband met de aangifte die de dochter had gedaan. De man is door rechercheurs van de zedenpolitie opgehaald. Hij heeft tijdens het eerste verhoor ontkend. De man is in verzekering gesteld. Gemeentegarantie tot 250.000 gulden LEIDEN - Kopers van woningen tot 250.000 gulden komen in aan merking voor gemeentegarantie. De gemeente heeft besloten de grens op te trekken, zowel voor be staande als voor nieuwe huizen. Eerst kon alleen gemeentegarantie worden aangevraagd voor huizen tot een prijs van 200.000 gulden. De gemeente verhoogt deze grens omdat een regeling van het Rijk is veranderd. De landelijke overheid vergoedt nu ook een gedeelte van de kosten die de gemeente maakt door het verlenen van gemeentega rantie voor woningen tot 250.000 gulden. Deze week verzocht de WD-frac- tie al om de grens te verhogen. Dat besluit was toen echter al genomen.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14