Postagentschap door brand in de as gelegd Straks slopen ze het winkelcentrum weer' Gemeente betaalt mee aan brug in kern Stompwijk Amnesty Leiderdorp brengt manifestatie Ande(r)s' Strijd tegen villa's Endegeest gaat door Omwonende: Je schrikt je rot natuurlijk9 Toch nog puinstort in recreatiepias Omwonenden korte tijd geëvacueerd Autokrakers slaan toe in Leiderdorp Jongerenwerker SJJO wil niets Kever dan in Oegstgeest bKjven DONDERDAG 28 FEBRUARI 1991 STOMPWIJK - De gemeente draagt tenminste 83.000 gulden bij aan de aanleg van een nieuwe brug bij het Dorpshuis in Stompwijk. Dat be drag vormt de helft van de aanlegkosten. De aannemer die achter het Dorpshuis acht huizen bouwt, betaalt de andere helft. Aanleg van een nieuwe brug is noodzakelijk omdat de brandweer eist dat de nieuwe panden in geval van nood goed bereikbaar zijn. De raadscommissie voor financien is het eens met het voorstel van B en W om B3.000 gulden bij te dragen, maar de commissie verkeer en vervoer is verdeeld. Een aantal commissieleden wil dat de gemeente 100.000 gulden bijdraagt. Omdat de aannemer zijn kosten doorbere kent in de prijs van de huizen, zouden deze te duur worden. De ge meenteraad van Leidschendam (Stompwijk) buigt zich in haar verga dering van 4 maart over de voorstellen. LEIDERDORP Amnesty International Leiderdorp organiseert zaterdag een manifestatie, 'Amnesty Ande(r)s' in de Sjelter aan de Heemraadlaan. Vooral de Andeslanden Peru, Bolivia en Chili staan centraal tijdens deze manifestatie waarbij muziek, informatie en theater de ingrediënten zijn. Bezoekers worden eveneens geïnformeerd over het werk van Amnesty en de Leiderdorpse groep in het bijzonder. Het programma ziet er zaterdag als volgt uit: na de opening om elf uur 's ochtends zijn er kinderaktiviteiten als schminken en een grabbelton. Een boekenmarkt is er tussen elfen vier uur. Gerechten uit de Andeslanden wor den rond het middaguur geserveerd en ten slotte speelt om vier uur theater groep Amnesty Purmerend het stuk 'Komt er nog een happy end?' met tek sten van Marijke Boon en Ivo de Wijs. Startsein Vlietlandbrug VOORSCHOTEN - Gedeputeer de P. van Heemst zal morgen om half drie op de hoek van de Voorschotense Nicolaas Maes- kade en het Frans Halsplant soen een bord onthullen, waar op de werkzaamheden aan de Vlietlandbrug worden aange kondigd. Na deze handeling vaart Van Heemst met het pontje over naar het recreatiege bied Vlietland. Vervolgens wordt in het Vlietlandpaviljoen de bewegwijzering van het ge bied gepresenteerd. OEGSTGEEST - De werkgroep milieubeheer Leiden gaat er nu al van uit dat zij haar strijd tegen de bouw van villa's bij het Oegst- geester landgoed Endegeest voortzet. Volgens de werkgroep gaan B en W op tal van punten uit haar bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan Endegeest niet eens in. In een brief aan de Oegst- geester gemeenteraad, die zich vanavond behalve over het be zwaarschrift van de werkgroep ook nog over zeven andere be- VOORSCHOTEN - "Ik sliep net toen ik wakker werd door een brandlucht. Je schrikt je rot natuurlijk en ik belde dan ook gelijk de brandweer en de politie. Maar die waren gelukkig al onderweg". De ochtend na de nachtelijke brand in het winkelcentrum Hofland aan de Voorschotense Admiraal de Ruytersingel zit de schrik er bij de bewoners van de woningen boven het uitgebrande PTT-agentschap nog goed in. OEGSTGEEST - De puintetort in de Oegstgeester Klinkenber- gerplas gaat nog even door. Ge deputeerde P. van Heemst heeft onlangs weliswaar de dam van schoon puin in de plas voltooid, maar volgens een woordvoerder van de provincie behoeft het bouwwerk verbreding in ver band met de aanleg van een fiets-/voetpad over de dam. Be paald is dat er maximaal 400.000 kubieke meter schoon puin in de plas wordt gestort. Dezelfde zegsman ontkent dat de controle op de puinstort te kortschiet. Het Oegstgeester raadslid G. van Eisen (Groen Links) heeft onlangs zijn be zorgdheid geuit over de gang van zaken bij de puinstort. De controle daarop zou in de tijd dat het gebied nog eigendom was van de zakenman Menten van een hogere kwaliteit zijn ge weest. Voorhof Recrea b.v., de ex ploitant van het toekomstige re- createigebied, is verantwoorde lijk voor de acceptatie van het puin, zegt de provincie-woord voerder. De provincie contro leert achteraf en doet dat 'steek- proefgewijs' met watermon sters. De wakkere bovenbuurvrouw was niet de enige die gisteravond politie en brandweer belde. De politie was om kwart over elf gealarmeerd door een automatische brandmelder in de groentewinkel naast de super markt. Agenten konden geen vuur haard ontdekken, maar constateer den wel een enorme rookontwikke ling. De politie waarschuwde direct de brandweer en evacueerde de be woners van de bovenwoningen. "Dat ging allemaal vrij soepel, want de meeste mensen lagen nog niet in bed", vertelt een woordvoer der van de politie. "Niemand wist op dat moment hoe groot de brand was, dus we konden geen enkel risi co nemen. Overal rookte het ge bouw, uit ventilatieroosters, uit kie ren bij deuren en ramen, overal". De brandweer arriveerde na enkele mi nuten en stuurde een paar teams met persluchtmaskers het rokende gebouw in om de vuurhaard te loka liseren. "Op een gegeven moment hoorden we achter een stalen rol luik geknetter", vertelt een brand weerman, "en dat luik hebben we opengebroken". Daarna bestreed een ploeg brandweermannen met behulp van een hogedrukspuit het vuur in de groentewinkel. Ook op het dak zette de brandweer een spuitploeg in. "Want je weet maar nooit hoe het vuur zich plotseling een weg baant". Uitgebrand Inmiddels had de vuurhaard een groot aantal nieuwsgierigen getrok ken die het spektakel gadesloegen. "Ik trok net mijn pyama aan toen ik de brandweer hoorde langstuutte- ren", zegt een buurt bewoner. "Dan wil je natuurlijk wel even weten wat er aan de hand is, want een brand in de buurt is toch spektakel, hoe je het ook wendt of keert. Gelukkig zijn er geen slachtoffers gevallen". De brandweer zette twee spuit- Verkiezings avond Warmond WARMOND - Het CDA in War mond organiseert vanavond een verkiezingsbijeenkomst. Mevrouw L. Offringa, lid van provinciale sta ten praat over planologische pro blemen in Warmond. CDA-wethou- der J. Wassenaar beantwoordt vra gen. Aanvang 20.00 uur in het Sta tionskoffiehuis. wagens en 24 brandweermannen in. Die hadden het vuur in een half uur tje onder controle, maar konden niet verhinderen dat het postagent schap in de groentenwinkel geheel uitbrandde. Het nablussen duurde tot ongeveer half twee. Een half uur daarvoor konden de bewoners al te rugkeren naar hun woningen om dat het gevaar geweken was. De politie schat de totale 'bouw kundige' schade op ongeveer een half miljoen gulden. Veel woningen en winkels in de buurt liepen rook- zwaarschriften uitspreekt, stelt de werkgroep dat zij voor ant woorden 'helaas kennelijk bij Ge deputeerde Staten moet zijn'. j De werkgroep schrijft de ge- meenteraad verder dat door be bouwing zeker de helft van het ge bied tussen bos en weiland verlo ren gaat en daarmee het woonge bied voor veel vogels. Dat de wet houder ruimtelijke ordening, H. Rijks (WD), niet eens in gaat op de landschappelijke en andere waarden van het gebied bij de A44 noemt de werkgroep 'typerend' voor de opstelling van B en W. Daar waar B en W wel ingaan op de bezwaren van de werkgroep, gebeurt dat zonder enige onder bouwing, aldus de werkgroep. Zij had gevraagd naar de behoefte aan de villa's en heeft nu als ant woord gekregen dat er geen enke le twijfel bestaat aan die behoef te. Cijfers ontbreken, aldus de werkgroep en bovendien blijkt uit een advertentie in een landelijk avondblad dat er 'kennelijk niet voldoende kopers uit de regio hebben gereageerd'. "Er wordt dus geen bijdrage geleverd aan het terugdringen van het woon werkverkeer in de Randstad". Brandweer en omwonenden bij het Voorschotens winkelcentrum Noord-Hofland: het i een drukte van belang r rond middernacht en waterschade op. "Ik ben er nog netjes vanaf gekomen", zegt een be woner die vanmorgen mistroostig de schade in Hofland bekijkt. "Maar ik moet wel een paar ritjes naar de wasserette maken voordat mijn kle ding en beddegoed weer een beetje fris ruiken". De groentewinkel waarin het uit gebrande agentschap is gevestigd heeft als een van de weinige winkels in Noord-Hofland geen sprinklerin stallatie. Als in een pand brand uit breekt houdt deze installatie via sproeiers in het plafond het interi eur nat. De Spar naast de het agent schap heeft wel zo'n installatie. Deze heeft zo goed gewerkt dat het hele interieur is doorweekt. Voorlo pig is de winkel dicht. nog moedt dat de vuurhaard is ontstaan door een technische storing. Het on derzoek wordt voorgezet. INBRAAK In een woning aan de Sikkelkruidstraat in Voorhout is gistermiddag ingebroken. De da ders kwamen binnen via een deur aan de achterzijde van het huis. De hele woning werd vervolgens door zocht. Het is nog niet duidelijk wat wordt vermist. LEIDERDORP - Naar nu pas bekend is geworden hebben au tokrakers in de nacht van dins dag op woensdag zes auto's opengebroken, die geparkeerd stonden in de Leiderdorpse Klimopzoom of omgeving. De radio-cassetterecorders zijn uit de wagens verwijderd. In twee gevallen zijn ook de geluids boxen meegenomen. In alle ge vallen hebben de autokrakers de sloten van de autoportieren opengebroken. Van de daders ontbreekt tot dusverre elk spoor. Klaverjassen Klaverjassen en sjoelen. Dat kun- nen de liefhebbers morgenavond in de kantine van de Leiderdorpse ijs- club aan de Mauritssingel. Ook de supportersvereniging van voetbal club RCL gaat morgenavond kla verjassen en wel in de kantine in sportpark De Bloemerd. Aanvang beide avonden acht uur. Kindertoneel Leiderdorpse kindertjes kunnen za terdag in de Muzenhof genieten van de kindervoorstelling 'Otto 39 en de bah-bakken'. AmoHuibers verzorgt de voorstelling. Aanvang half drie. Ha venzangers Voor de agenda kondigt de Zoeter- woudse jongerenvereniging Utopia alvast aan bezig te zijn met de orga nisatie van een optreden van de Ha venzangers. Medio oktober is deze carnavals-achtige groep in Zoeter- woude te verwachten. Ook dit con cert wordt 'groots' dat wil zeggen in clusief opbouw van een tent aange pakt. Volksdansen Volksdansen en stijldansen kan ko mende zaterdagmiddag in het Voor schotense buurthuis Bloemenwijk Boschgeest. Om twee uur begint de volksdans-instuif voor de wat oude ren. 's Avonds om negen uur is het tijd voor de maandelijkse stijldans avond met gezellige muziek. Toe gang in beide gevallen gratis. Modeltrein baan Treintjesliefhebbers (zoons én hun vaders!) opgelet: dit weekeinde wordt er een grote modeltreinbaan van de Haagse 'Module Groep' ten toongesteld in het Vlietland College aan de Voorschotense Van Beetho- venlaan. Ook is er een ruilbeurs. De zaal is zowel zaterdag als zondag geopend van elf tot vijf uur. Toe gang een gulden. Van onze redacteur Wim Koevoet OEGSTGEEST - De jongeren, de SJJO en de mensen uit de buurt. Iedereen wil dat ze blijft. De Zoetermeerse Jongerenwer ker Angela Peufflik (24) zelf wil ook niets liever dan het jongeren project van de SJJO in Oegst geest voortzetten. En toch dreigt ze te moeten verdwijnen. Als van avond de Oegstgeester gemeente raad besluit het alom geprezen jongerenproject tot 1 januari vol gend jaar voort te zetten, lijkt het doek definitief voor haar te val len. Haar redding zou zijn een be sluit tot een structurele uitbrei ding van de personeelsformatie van de SJJO. Maar dat zit er niet Het probleem voor Peufflik en haar werkgever, de SJJO, is dat de cao voor het welzijnswerk niet twee tijdelijke arbeidscontracten achter elkaar toestaat. Voor Peuf flik zijn er 1 april aanstaande, als haar contract voor het eenjarig jongerenproject afloopt, twee mogelijkheden: of ze wordt ont slagen en opgevolgd door een an dere jongerenwerker of ze komt in vaste dienst bij de SJJO. Dat laatste kan alleen maar als de ge meente het jongerenwerk struc tureel subsidieert. SJJO-coördinator Robert Weijnand vertelt over een kunst greep die zou kunnen worden toe gepast. Peufflik moet dan eerst worden ontslagen. Via een uit zendbureau haalt de stichting voor het jeugd- en jongerenwerk haar vervolgens voor een maand binnen. Na die maand kan haar dan weer een contract van de SJJO tot het einde van dit jaar worden aangeboden. Op deze wij ze wordt omzeild dat zij direct achter elkaar in tijdelijke dienst komt. Peufflik: "Maar daarmee wordt er niets opgelost, want ik heb dan alleen nog maar zeker heid tot het einde van dit jaar". Overlast rustig is in Haaswijk. De Oegst geester nieuwbouwwijk beleefde in 1989 een hete zomer. Jongeren zorgde voor verschillende vor men van overlast en bij de SJJO, die gedurende de zomerperiode dicht was, konden ze niet terecht. De zomer van 1990 was voor Haaswijk veel rustiger. In april van dat jaar was Peufflik met het jongerenproject begonnen. De 60 jongeren om wie het gaat, hebben haar van begin af aan geaccep teerd. Volgens Peufflik is er spra ke van een hechte band. "Ik zou de jongeren graag nog intensiever begeleiden. Door het jongerenproject telkens met een jaartje te verlengen, maakt de ge meente het er voor de jongeren werker niet eenvoudiger op. Jon gerenwerk moet ene proces zijn. Is het dat niet, dan kun je alleen maar een beetje preventief bezig zijn. Jongerenwerk houdt niet op bij het voorkomen van overlast. Daar begint het pas". De groep die Peufflik onder haar hoede heeft, was aanvanke lijk veel minder homogeen dan nu. Er waren subgroepen die heel grote verschillen vertoonden. "Er was niet één specifieke groep. Om daar vat op te krijgen is dan extra moelijk. Ik heb vrijwilligers gere- cruteerd uit al die die subgroe pen. Dat werkte. Het leuke is nu dat al die groepen door elkaar zijn gaan lopen. Als je de situatie van aan het begin vergelijkt met die van nu. Sommigen kwamen met grote bek binnen en dachten dat ze hier de dienst konden uit maken. Nu lopen linea recta naar de typemachine om de notulen van de vrijwilligersvergaderin- gen uit te typen". Weerslag "Behalve voor mijzelf is die onze kerheid ook voor het project een slechte zaak", zegt Peufflik. "In feite schuift het gemeentebestuur van Oegstgeest een beslissing over het jongerenwerk wéér voor zich uit. Da s voor geen enkele partij goed. Ik snap ook niet waar ze naar toe willen. Jongeren zijn er nu eenmaal, die verdwijnen niet na een project van een jaar. Maar het maakt het gemeentebe stuur niet zo veel uit wie wat doet, als het maar gebeurt. Ik vind dat heel onmenselijk". "Die onzekerheid slaat terug op mijn functioneren. Ik zit midden in een soort van rouwproces, voortdurend ben ik aan het af scheid nemen. Dat is heel ver moeiend. Telkens als ik vol goede moed aan iets nieuws begin, vra gen de jongeren, waarom zou je, straks ben je er toch niet meer". Maar Peufflik wist toen ze be gon toch al dat ze na een jaar well- licht afscheid moest nemen? De jongerenwerker: "Ik kan me heel goed voorstellen dat mensen dat zeggen. Zakelijk gezien weet je dat het 1 april aanstaande is afge lopen. Maar mij gaat het om de emotionele kant van de zaak. Ik wil niet zeggen dat we hier nu een grote familie vormen, maar de band is wel heel hecht". "Misschien dat bezuinigingen die eraan zitten te komen, mee spelen bij een beslissing van de gemeente. Ik vraag me dan wel af waarmee je meer bezuinigt. Straks wordt het winkelcentrum weer gesloopt en moet er overal graffiti worden verwijderd. Nu staan ze de muren van de SJJO te schilderen. Da's het grote ver schil". DONDERDAG 20 FEBRUARI Lelden voorstelling (Engelstalig) The Taming ot the Shrew'. door Lamda. 20.15 uur Leidse Schouwburg. liefde', door RO-Theater, aanvang Noordwijkerhout open podium Folkclub Noordwij kerhout. aanvang 20.30 uur in Het Wapen van Noordwijkerhout. Valkenburg film-contact-avond Vereniging VRIJDAG 1 MAART Alphen einde week borrel' met optreden van het Trio Tom Koot. aanvang 18.00 uur in café Dick'sies. Hooft- lezing over het expressionisme Hazerswoude concert in de 'Beethoven-cy- optreden van The Bob Color clus', met Alwin Bér op piano, aan- Band'. vanaf 22.00 uur in jongeren- A vang 20.15 uur in de Kapelzaal van centrum Stek. K&O. Hazewindsteeg. Leiden Leiderdorp bingo voor leden van LFC. aan- prijsklaverjassen en sjoelen in Noordwijk thepia-avond Groen Links over 'Afval', met formudiscussie, aan vang 20.30 uur in De Vinkenhof. Achterzeeweg. ZATERDAG 2 MAART optreden Haarlemse GoGo- band 'Gotcha' in jongerencentrum Het Kasteel. optreden 'Jazzsupport' in café Dick'wes, Hooftstraat. vanaf 22.30 het Breehuis. Breestraat. voorstelling: 'Moordspel'. met Ton Lensink en Huub Stapel, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling True Color", door Nationaal Fonds, aanvang 20.30 venngaplaats. Leiderdorp klavegassen Con Bravura, aan vang 20.00 uur in clubgebouw Beu kenschans. klaverjassen bij de Sfeerjassers. aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. Zuid-Holland Noord, aanvang 20.00 uur in De Terp. Wassenaar Comeniuslezmg met sprekers Alexander Münninghoff en Erik Jur- gens. aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk. Laetitia Smit. kunsthistorica, 20.00 uur m de Streekmuziekschool. Katwijk voorstelling: 'De dood van Iwan lljitsj', solotoneel door Henk van Ul- sen. aanvang 20.15 uur in de aula van het Pieter Groen College. huizerkade JÊ 20.00 uur. voorstelling: 'Harold Maude'. met Mary Dresselhuys en Dirk Zee- Lisse lenberg. aanvang 20.15 uur in de concert door leerlingen en do- Leidse Schouwburg. centen van de Stichting Muziek- voorstelling: True Color', door V" Al A school Lisse en Omstreken, aan- het Nationaal Fonds, aanvang I 1- l\l 1 1 ft vang 20.00 uur, Heereweg. 20.30 uur in het LAK-Theater. WLIIUm begin wielerseizoen Avanti met afstempelritten door het polder landschap. start tussen 10.00 en 14.00 uur bij het clubhuis. Westka- naalweg. Star Latin danskampioenschap- pen in de grote parkzaal van Avifauna, vanaf 17.30 uur. Sleutelstad wandeltocht over 5. 10.15 of 25 km. start vanaf 9.00 uur bij de IJshal, Vondellaan. Disney Theater NCRC. om 12.30 en 15.00 uur in de Stadsge hoorzaal. 'Basementparty', met optreden van vijf bands, vanaf 20.00 uur in Jazzconcert groep I Compam voor Jazzzpodium Hot House, aan vang 21.30 uur in De Waag. Leiderdorp kindervoorstelling: 'Otto 39 en de bah-bakken', door Arno Huibers, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16