n Thaise politie arresteert 15 studenten Vrouwen strijden om macht Bangladesh Opnieuw hard optreden van Albanese militairen Zjivkov eist vergeefs stopzetten van proces Referendum verplicht in alle Sovjet republieken Zes van Birmingham wellicht snel vrij Mandela en De Klerk praten over onderwijs DINSDAG 26 FEBRUARI 1991 BUITENLAND: - PAGINA 9 Militairen beloven burgerregering BANGKOK/SINGAPORE (GPD/AP) - De Thaise politie heeft gisteren op de universiteit van Bangkok 15 studenten gearresteerd die meededen aan de eerste openlijke protest demonstratie tegen de militaire staatsgreep van het afgelo pen weekeinde. Volgens de politie hebben de studenten het samenscholingsverbod overtreden. Majoor-generaal Paitoon Suwanvi- chien, plaatsvervangend hoofd van de hoofdstedelijke politie voor spe ciale zaken, verklaarde dat de 15 studenten tot zes maanden gevan genisstraf riskeren. Een 21-jarige vrouw, die zag hoe haar mede-stu denten weggevoerd werden, zei dat de demonstratie, gehouden door zo'n 1000 studenten, bedoeld was om de militairen ertoe over te halen de macht terug te geven aan het volk. Thailand krijgt binnen enkele da gen een voorlopige regering onder leiding van een burgerpremier, die het land zal regeren tot er verkiezin gen zijn gehouden. Dat hebben de militaire machthebbers gisteren be kendgemaakt. De opperbevelheb ber van de strijdkrachten, generaal Sunthorn Kongsompong, maakte voorts bekend dat er een speciale commissie in het leven zou worden geroepen die de corruptie in de re gering van de zaterdag afgezette premier Chatichai Choonhaven zou onderzoeken. De banken is ge vraagd hun medewerking te verle nen aan dit onderzoek. Cocaïne De Spaanse politie heeft in de buurt van de Canarische Eilanden een schip met twee ton Colombiaanse cocaïne onderschept. Het ging om de grootste cocaïnevangst in een keer in de Spaanse geschiedenis. De politie arresteerde de tien opva renden, allen Zuidamerikanen. In het noordwesten van de provincie Galicie werden tegelijkertijd drie aanhoudingen verricht. (AP) Reunion Frankrijk stuurt versterkingen naar het eiland Reunion in de Indische Oceaan, waar de plaatselijke politie gisteren voor de tweede opeenvol gende dag werd .geconfronteerd met demonstrerende en plunderen de jongeren. De rellen ontstonden in het weekeinde nadat een demon stratie tegen de sluiting van de tele visiepiraat Tele Free Dom uitliep op een botsing met de politie. Zeven gendarmes zijn tot nu toe bij de bot singen gewond geraakt. (AP) Leraren staken Op vijfhonderd scholen in Moskou is gisteren geen les gegeven. De le raren eisten met een waarschu wingsstaking van een dag een bete re financiering van het onderwijs en kleinere klassen. Een woordvoer der van het stakingcomité zei dat er alleen al in de scholen in de hoofd stad 3500 leraren te weinig zijn. In de klassen zitten vaak meer als veer tig leerlingen. (DPA) El Salvador Bij een helikopter-ongeluk in El Salvador zijn gisteren vijf Ameri kaanse militaire adviseurs om het leven gekomen. De helikopter is verongelukt in een meer, twaalf ki lometer ten oosten van de hoofd stad San Salvador. Materiaalpech is de oorzaak van het ongeval. Direct na de start meldde de piloot dat er problemen waren met het hef- schroefvliegtuig. (Rtr) Marx en Lenin eruit De regerende communistische par tij in Mongolië zal haar basisprin cipes, de leer van Marx en Lenin, wijzigen. Die is niet meer van deze tijd, zo zei partijleider Gombojavyn Ochirbat gisteren tijdens een partij congres. De reden dat de namen van Marx en Lenin niet zijn opgenomen in het nieuwe programma is omdat het duidelijk is dat de ideologie die tientallen jaren regeerde vandaag de dag op vele gebieden niet meer bij de tijd is, zo zei Ochirbat. (Rtr) Botsingen Bij bloedige botsingen in Zuid-Oss- etië, het noordelijk deel van de Sov jet-republiek Georgië, zijn zeker zes doden gevallen. De slachtoffers vie len bij gevechten tussen Georgi sche orde-troepen en Osseetse na tionalisten, aldus het Sovjet-pers bureau Tass. De Georgische presi dent heeft gisteren gezegd vredes onderhandelingen te willen begin nen met de Zuid-Ooseten, mits zij hun wapens inleveren. (DPA) Aanslag Londen Op een spoorlijn 31 kilometer ten noordwesten van Londen is gis terochtend een aanslag gepleegd. Een explosie vernielde om 06.37 uur een ongeveer 100 meter lang baan vak bij St. Albans. Een geparkeerde auto werd ook beschadigd, maar persoonlijk letsel werd niet gemeld, aldus de politie. De politie verdenkt het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA) van de aanslag. (AP) Generaal Sunthorn zei verder dat generaal Chatichai binnenkort zou worden vrijgelaten. Naar verluidt zal Chatichai. die in 1988 op demo cratische wijze tot premier werd ge kozen, niet worden vervolgd. De troepen, die afgelopen weekeinde de regeringsgebouwen en andere strategische punten bewaakten, zijn naar hun kazernes terugge keerd. Chatichai wordt ergens anders vastgehouden dan de andere gear resteerde leden van de regering. Naast de premier zijn in het week einde ook de plaastvervangende premier, Arthit Kamlang-ek, en de secretaris van het ministerie van binnenlandse zaken, Anant Ananta- kul, ingerekend. De toestand in de hoofdstad Bangkok leek gisteren verder nor maal, op de protestdemonstratie op de universiteit en de paniek die uit brak op de beurs na. Op de eerste handelsdag na de coup verkochten veel investeerders hun aandelen, waardoor de index beduidend lager uitkwam dan afgelopen vrijdag. Ofschoon de Verenigde Staten in middels de meeste hulp aan Thai land hebben opgeschort komt het hulpprogramma van de Wereld bank niet in gevaar, zo verklaarde Bill Brannigan. een woordvoerder van de Wereldbank. "Wij beperken ons tot economische overwegin gen", zo zei hij. Cambodja De Wereldbank leende Thailand vo rig jaar 80 miljoen dollar (134 mil joen gulden) en overweegt een nieu we lening voor verbeteringen aan de watervoorzieningen. In samen werking met het Internationale Mo netaire Fonds (IMF) koos de We reldbank Bangkok als plaats voor de jaarlijkse bijeenkomst in okto ber van de 155 aangesloten regerin gen. Asean-diplomaten verwachten dat de Thaise militaire machtheb bers een heel ander beleid jegen Cambodja zullen voeren dan Chati chai. Deze was het bewind in Phnom Penh sympathiek gezind en was bereid tot samenwerking met de door Vietnam gesteunde rege ring in zijn streven om heel Indochi na tot een afzetmarkt van Thaise produkten te maken. De militaire leiders steunen echter de Rode Kh mers in hun strijd tegen Phnom Penh. De Khmer-guerrilla's krijgen wapens en andere hulp van de Thai se militairen. De militairen pleegden hun staatsgreep na het uitlekken van plannen voor een ingrijpende reor ganisatie in de legerleiding. De eer ste topmilitair die in aanmerking kwam voor ontslag, zou de opperbe velhebber van de strijdkrachten, generaal Sunthorn, zijn. Hij pleegde de coup met de volle steun van de legerbevelhebber, generaal Suchin- da Kraprayoon, die gezien wordt als de belangrijkste man in de junta. Van onze correspondent Bob Mantiri SINGAPORE/DAKH A Twee vrouwen strijden morgen bij de algemene verkiezingen in Bangladesh om de macht. De ene is sjeik Hasina Wajed, de 43- jarige dochter van Mujibur Rahman, de eerste president van Bangladesh. Zij leidt de Awami (Volks) Liga. Haar rivale is begum Khaleda Zia Rahman, de 46-jarige weduwe van generaal Ziaur Rahman, die in 1975 via een staatsgreep aan de macht kwam. Khaleda voert de Bangladesh Nationale Partij aan. Het waren deze twee vrouwen die in december vorig jaar de ondergang veroorzaakten van president Ers- had en de weg effenden voor de ver kiezingen. Hun breed gesteunde an ti-regeringscampagne dwong gene raal Ershad op 6 december tot een onmiddellijk aftreden, na een ijze ren bewind van ruim negen jaar. De interim-regering van waarne mend president Shahabuddin Ah med arresteerde Ershad en een aan tal van zijn nauwe medewerkers. Ershad moet binnenkort terecht staan wegens onder meer corruptie en illegaal wapenbezit. Maar niette min kreeg Ershad van de kiesraad toestemming om voor zijn eigen Ja- tiyapartij mee te doen aan de verkie zingen. Staatsgreep Een kleine honderd partijen nemen aan de verkiezingen deel met in to taal 2700 kandidaten, onder wie 33 vrouwen, inclusief Hasina en Kha leda. Hun respectievelijke partijen hebben met elkaar gemeen dat zij SOFIA (AP) Op de eerste dag van het proces tegen de voormalige Bul gaarse leider Todor Zjivkov heeft de openbare aanklager een 75 pagi na's tellende aanklacht voorgele zen. Zjivkov is de eerste oud-partij leider van een voormalig Oostblok land die zich voor de rechter moet verantwoorden Zjivkov wordt ervan beschuldigd dat hij ongeveer 26,5 miljoen leva heeft verduisterd. Daarnaast zou hij hebben toegestaan dat hoge com munistische functionarissen appar tementen, auto's en vakantiehuizen kochten tegen speciale lage prijzen. Het proces tegen de 79-jarige Zji vkov begon om half tien in het Hooggerechtshof in het centrum van Sofia en duurde vier uur. Van daag gaat het proces verder. Veel Bulgaren geloven echter dat het moeilijk zal worden hem te veroor delen. Voor het Paleis van Justitie hadden zich veel mensen verza meld die leuzen tegen hun voorma lige leider riepen. Binnen verwierp het Hoogge rechtshof onmiddellijk een beroep van de verdediging van Zjivkov waarin stopzetting van de gerechte lijke procedure werd gevraagd om dat er tijdens het vooronderzoek tal rijke vormfouten zouden zijn ge maakt. Na afloop van de eerste zit ting verklaarde Zjivkov dat het pro ces gekarakteriseerd wordt door 'onwettigheden'. "Wetten zijn over treden en er zijn onderzoeken ge weest zonder de aanwezigheid van de macht kwijtraakten door een mi litaire staatsgreep. En Hasina's va der en Khaleda's man kwamen bei de gewelddadig om het leven. De opmerkelijke samenwerking die de twee vrouwen tentoonspreid den tijdens de campagne tegen Ers had. is evenwel ver te zoeken nu hun gemeenschappelijke vijand uit de weg is geruimd. Het tijdelijk be graven conflict manifesteerde zich tijdens de verkiezingscampagne ten volle. Sjeik Hasina beschuldigde de mijn verdedigers", aldus Zjivkov. Oud-premier Andrei Lukanov, een vooraanstaand lid van de Socia listische Partij (de vroegere com munistische partij) en oud-minister van handel onder Zjivkov, zei vrij dag in een interview dat een veroor deling van Zjivkov moeilijk is. Lukanov wees erop dat het vroege re totalitaire communistische sys teem moet worden getoetst aan de democratische normen die de hui dige hervormingsgezinde leiders proberen te introduceren. Zjivkov droeg specifieke verantwoordelijk heden die niet vallen binnen een ju ridisch kader, aldus Lukanov. Zjivkov traf op 10 november 1989 af onder druk van vooraanstaande leden van het Politburo. Zijn aftre den maakte de weg vrij voor hervor mingen die vorig jaar juni leidden tot 's lands eerste democratische verkiezingen. partij van Khaleda ervan de militai re dictatuur in Bangladesh te heb ben ingevoerd en de buitenlandse hulpgelden te hebben misbruikt voor 'politieke experimenten'. Begum Khaleda beschuldigde op haar beurt de Awami-partij ervan het land te hebben verkocht aan In dia ten tijde van haar bewind van 1971 tot 1975. Ze verweet Awami er ook van economische chaos te heb ben veroorzaakt en van Bangladesh een familiebedrijf te willen maken. De boodschap van beide vrouwen aan de kiezers is duidelijk: wat vroe ger is gebeurd, kan straks ook weer gebeuren. Deze beschuldigingen leidden tot stevige knokpartijen tussen aan hangers van Awami en BNP. Twaalf mensen kwamen om het le ven en zeker 1000 werden gewond tijdens de botsingen. Niettemin noemen buitenlandse waarnemers van de verkiezingscampagne de verkiezingen 'de meest vrije, meest legitieme en eerlijkste in de ge schiedenis van het land'. "Geen en kele partij is van de verkiezing uit gesloten. de interim-regering is neutraal, de waarnemend president heeft ferme en duidelijke regels neergelegd. waarmee iedereen heeft ingestemd", zegt Barry Tur ner. lid van de waarnemersgroep van het Britse Gemenebest. Chaos Awami en BNP verschillen ook grondig van mening over de vraag welk democratisch systeem het meest geschikt is voor Bangladesh. Hasina Wajed geeft de voorkeur aan een systeem, waarin de regering verantwoording aflegt in het parle- MOSKOU (GPD) - Zeven van de vijftien Sovjet-republieken willen niet meedoen aan president Gor- batsjovs referendum over de toe komstige structuur van de Sovjetu nie. Het Sovjet-parlement daarente gen besloot gisteren dat de volks raadpleging hoe dan ook door het hele land zal worden gehouden. Het referendum moet Gor- batsjovs nieuwe Unieverdrag, dat nog niet door de republieken is on dertekend. bekrachtigen. De Op perste Sovjet van de Unie verklaar de gisteren boycot-besluiten van de zeven republieken ongeldig. Bo vendien hebben lokale overheden, werkcollectieven. kazernes, institu ten en openbare verenigingen in deze republieken het recht gekre gen zelf stembureaus te openen. Het referendum wordt geboycot door de drie Baltische republieken Estland. Letland en Litouwen en door Georgie. Moldavië, Armenie en Azerbeidjan. Litouwen heeft al een eigen 'opi niepeiling' achter dc rug (met de overgrote meerderheid van de kie- WENEN/TIRANA (DPA/GPD) - Het Albanese leger treedt ook na de bloedige onrust van het afgelopen weekeinde hard op tegen de opposi tie. Dit meldde een woordvoerder van de oppositionele Democrati sche partij, Gene Polio, gisteren in Wenen. Tegenstanders van de communis tische regering worden in het hele land gearresteerd. Bij een controle zondagavond door een militaire pa trouille is in het centrum van de Al banese hoofdstad Tirana opnieuw een burger doodgeschoten. Volgens een officiële verklaring zijn in het weekeinde een politieagent en drie burgers bij schietpartijen voor het gebouw van de legeracademie in Ti rana gedood. Zondagnacht zijn in de buurt van de legeracademie opnieuw schoten gehoord, aldus Polio. Daarbij is vol gens de Albanese televisie een offi cier gewond geraakt. Polio sprak ook over een arrestatiegolf onder te genstanders. In meerdere steden in het land zijn duizenden opposanten gevangen genomen Andere bron nen spreken over dertig arrestaties in 24 uur. Over de nieuwe regering, de ingestelde presidentsraad en de opvallende aanwezigheid van het leger in de straten van Tirana zei Polio, dat de machtsverhoudingen op het moment onduidelijk zijn. Pessimistisch Salih Berisha, voorzitter van de De mocratische Partij meent dat Alba nië o een burgeroorlog afkoerst. "De kans is groot dat de parle mentsverkiezingen niet doorgaan. Communisten en leger maken zich schuldig aan staatsterreur. De cha os die het land in zijn greep heeft, laat het voeren van een behoorlijke verkiezingscampagne niet toe". Ook westerse diplomaten in Tira na zijn pessimistisch. In die kringen overheerst de mening dat alleen massieve internationale druk. voor al uit de hoek van de Europese Ge meenschap, kan verhinderen dat Albanië naar de totale chaos af- f A" Begum Khaleda Zia Rahman. ment. BNP vindt echter, dat een presidentieel systeem Bangladesh beter past. Wie van de twee ook aan de macht komt. het zal geen eenvoudig kar wei zgn het land economisch uit het slop te halen. De Awami Liga staat een geleide economie voor. de BNP is voor een vrije-marktsysteem. Maar afgezien van slogans als voed sel en onderdak voor iedereen en een corruptie-vrije regering, heb ben de twee partijen het volk geen zers voor onafhankelijkheid), zater dag worden eigen volksraadplegin gen gehouden in Letland en Est land. In Georgie gebeurt dat op 31 In navolging van Gorbatsjov noemt het parlement deze republi keinse referenda 'illegaal' en de uit slagen 'van nul en generlei waarde'. De beslissing van het parlement is in elk geval strijdig met de Gor- glijdt. De Democratische Partij van Albanië wordt nog te zwak en oner varen geacht om de toenemende communistische agitatie en intimi datie succesvol te pareren. Berisha: "Wij hebben alles ge daan de kalmte te bewaren en de te genpartij met open vizier te benade ren. Wij hebben er in verklaringen op aangedrongen dat het hervor mingsproces in een dialoog moet worden geregeld. Het heeft niet ge holpen. Wij hebben tegen dove mansoren gesproken". Waarschuwing Berisha somt enkele gevallen van 'staatsterreur' op, zoals die deze da gen door de conservatieve haviken wordt bedreven, het organiseren van een 'spontane mars' op Tirana van Hoxha-gezinde communisten uit alle delen van het land. het voor stel uit regionale communistische hoek om de 'heldenstad' Flora tot nieuwe hoofdstad van Albanië uit te roepen als wraak voor het feit dat Enver Hoxha de voormalige par tijleider van Albanië in Tirana van zijn 'eer' is beroofd en de op een massabijeenkomst in de zuidelijke bergstad Gjirokaster opgestelde eis JOHANNESBURG (GPD) - De Zuidafrikaanse president De Klerk en ANC-leider Mandela hebben gis teren besloten een gezamenlijke werkgroep in te stellen om de crisis in het zwarte onderwijs het hoofd te bieden. De ontmoeting in Kaap stad. waar delegaties van beide par tijen aan deelnamen, duurde 4,5 concreet economisch plan volk voorgelegd. Bangladesh, dat 110 mihoen in woners heeft, behoort tot de armste landen in de wereld. Het gemiddeld inkomen per hoofd per jaar is onge veer 300 gulden. Het land heeft een buitenlandse schuld van 18 miljard gulden, de inflatie loopt tegen de tien procent. Het land wordt gere geld geplaagd door langdurige droogte en overstromingsrampen. En de algemene stakingen als pro test tegen het bewind van Ershad, hebben de chaos nog vergroot. Bovendien heeft de Golfoorlog de Bengalezen beroofd van een belan- rijke bron van inkomsten. In de Golflanden werkten duizenden Bengaalse gastarbeiders, die nu zonder werk zitten en geen geld naar familie kunnen Sturen. Generaals Opmerkelijk is dat de generaals, die altijd het laatste woord hadden, zich dit keer op de achtergrond houden. De militaire leider, luitenant-gene raal Nooruddin Khan, lijkt bereid te zijn om een vreedzame overdracht van de macht naar gekozen verte genwoordigers te garanderen. Maar de vraag is voor hoe lang. Politieke waarnemers maken een vergelijking met het Pakistan onder het kortstondig bewind van Benazir Bhutto De militairen lieten h,..ir aanvankelijk met rust, maar later weigerden zij bevelen te accepteren omdat zij het niet eens waren met het regeringsbeleid. Er werd een si tuatie gecreerd waarin ingrijpen van de president en het leger werd gerechtvaardigd. Dat kan straks ook gebeuren in Bangladesh, onder sjeik Hasina of begum Khaleda. batsjovs eerdere aankondiging dat iedere republiek zelf het referen dum organiseert. Voor dit doel zou elke republiek een eigen comité op zetten. In de genoemde zeven repu blieken is dat met gebeurd. Het par lementsbesluit om dan maar lokale overheden en bedrijven in te scha kelen. betekent m de praktijk onge twijfeld dat lokale partijcellen de organisatie op zich nemen. De reso lutie zal ook al bestaande spannin gen tussen bevolkingsgroepen ver scherpen. In Moldavië bijvoorbeeld willen de Russische en Gagaoez-minder- heden zich niets aantrekken van het republieksbesluit om niet mee te doen. Zij hebben eigen kiescomités opgezet. Gorbatsjov wil de Sovjet-burgers deze formulering voorleggen: "Denkt u dat het nodig is de Unie van Socialistische Sovjet-Republie- ken te behouden als een vernieuw de federatie van gelijke soevereine republieken, waarin de rechten en vrijheden van individuen van alle nationaliteiten volledig worden ge garandeerd". tot royement van de Democratische Partij van Albanië. De positie die president Ramiz Alia in de tamelijk ondoorzichtige poli tieke ontwikkelingen inneemt, is de voorzitter van de DPA niet geheel duidelijk. Berisha: "Alia's macht is tanende, of hij wacht af'. "Europaaldus de voorzitter van de DPA, "kan niet doen alsof de dramatische ontwikkelingen in ons land haar niet aangaan. Wij hebben krachtige morele steun nodig en vragen van het buitenland solidari teit in de veroordeling van de fascis ten en pustchisten in Albanië". De Italiaanse regering heeft in middels gereageerd op de jongste gebeurtenissen in Albanië en Tira na gewaarschuwd voor een terug keer naar een repressieve koers. Ook Griekenland bekijkt de gang van zaken in het buurland met grote zorg. Rome vervult een brugfunctie in de nog broze communicatielijn tussen Tirana en de Europese Ge meenschap. Enkele weken geleden zijn in Brussel onderhandelingen gevoerd over een vorm van dringen de humanitaire hulp van de EG aan de Albanezen, wier leefomstandig heden als gevolg van de volledig in gestorte economie dramatisch ver slechterd zijn. In een na afloop uitgegeven ver klaring erkennen beide leiders dat het onderwijssysteem ingrijpend moet worden veranderd. Ze beslo ten tevens tot nader overleg over kritieke en spoedeisende kwesties. Beide partijen zijn vrij andere par tijen te raadplegen, aldus het com muniqué, dat ook een nieuwe ont moeting op een nog nader te bepa len tijdstip in het vooruitzicht stel de. De crisis in het zwarte onderwijs is door Mandeia's collega Sisulu het grootste probleem van Zuid-Afrika genoemd. Voor onderwijs aan blan ke scholieren wordt bijna vier maal zoveel uitgegeven als voor het on derricht aan zwarte leerlingen. Vo rig jaar haalde nog geen 37 procent van de zwarte kandidaten het eind examen van de middelbare school. Er is geen schoolplicht voor zwar- Portugal begint bij Hof zaak tegen Australië DEN HAAG (ANP) - Portugal is bij het Internationale Ge rechtshof in Den Haag een pro cedure begonnen tegen Austra lië. Lissabon acht een Indone- sisch-Austrahsch verdrag van december 1989 waarin beide landen afspraken hebben ge maakt over oliewinning in de Zee van Timor in strijd met de rechten en de belangen van Oost-Timor en de Oosttimorese bevolking. Dat heeft het Hof gis teren in een verklaring bekend gemaakt Portugal verleende in 1975 zijn kolonie Oost-Timor onaf hankelijkheid. Het eiland werd echter kort daarop door het Indonesische leger bezet. Jakar ta voegde vervolgens in 1976 Oost-Timor officieel bij Indone sië, een daad die ondermeer door de Verenigde Naties is ver oordeeld. De VN beschouwen Portugal nog steeds als de soe vereine macht in Oost-Timor en Lissabon maakt zich dan ook tot op heden sterk voor het recht op zelfbeschikking en onafhanke lijkheid voor de bevolking van Oost-Timor. Het oliewinningsverdrag tus sen Jakarta en Canberra werd noodzakelijk nadat in de jaren zeventig aanwijzingen kwamen dat er rijke olievelden lagen in het zeegebied tussen beide lan den Indonesië en Australië twistten echter over de aanspra ken op het continentale plat tus sen beide landen waar zich de vermoedehjke oliereserves be vonden. LONDEN (AP) Een Britse openbare aanklager heeft gisteren voor het Hof van Beroep verklaard dat hij geen argumenten meer kan aanvoeren om de 'Zes van Birmingham' zoals deze in 1975 wegens bom aanslagen tot levenslang veroordeelde Ieren bekend staan nog langer vast te houden. Ofschoon het Hof van Beroep uiteindelijk het laatste woord heeft over vrijlating betekent de regeringsbeslissing om het door de politie verzamelde bewijs niet te gebruiken hoogst waarschijnlijk de invrijheidstelling van de Zes. Op 4 maart staat een volledige zitting van het Hof van Beroep gepland. De zes werden in 1975 veroor deeld voor twee bloedige IR A-bomaanslagen in Bir mingham in 1974 waarbij 21 mensen om het leven kwamen en 162 personen gewond raakten.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 9