De Algemene houdt hoofd koel TOP ondanks nederlaag definitief uit gevarenzone Files keert terug in harde realiteit Leiderdorp doet beroep op Ed Zaal 111 Overwinning Grasshoppers goed voor zelfvertrouwen Korfballers pakken kampioenschap na zenuwslopend gevecht Foreholte strijdend ten onder MAANDAG 25 FEBRUARI 1991 TJO/STA PAGINA 17 LEIDEN De overgangsklasse is voor TOP ook volgend jaar het domein, ondanks de 16-14 neder laag tegen DEVD. De Danaïden maakte de vorige week behaalde titel in de eerste klasse F niet echt waar, hoewel het door de 11-10 overwinning op Blauw Wit '51 ongeslagen blijft. De tweedeklasser Zuiderkwartier stelde in de tweede helft orde op zaken en wandelde moeiteloos over EKVA: 20-12 winst. Het al gedegradeerde Crescendo toonde karakter tegen TOV en schoot in de slotminuten net te kort: 14-15. OEGSTGEEST Het sprookje van Fiks duurde twaalf wedstrijden. Gestart als degradatiekandidaat ontpopte de Oegstgeester eersteklasser zich als heuse titelpretendent. Zaterdag bleef een gelukkige afloop echter achterwege. Met de duidelijke cijfers 10-16 deed mede-koploper Oranje Wit Fiks in de beslissende onderlinge confrontatie weer te rugkeren in de harde werkelijkheid. Onder de korven was balgoochelaar Jaap Rietdijk van Fiks niet te klop pen. Zijn ijver kon echter een aanvallend falen van de Oegstgeester ploeg niet verbloemen. (foto Loek Zuydcrdutn) Gezien de ruime marge kon coach Daan Vreeken vrede hebben met het nu vrijwel zekere missen van het kampioenschap. "Als je de hele wedstrijd in de race bent geweest, telkens op één punt blijft, dan is het een zure appel. Nu was het verschil te groot. Iedereen was er tevoren van overtuigd dat we zouden kun nen winnen. Maar ze waren toch iets sterker dan we dachten. Een betere rebound, zuiverder schot, vooral bij de dames, en ook tactisch. Ze scha kelden onze sterkste man knap uit". LEIDEN - De vrouwen van eredivisionist Olivetti Grasshoppers hebben afgelo pen zaterdag hun zelfvertrou wen bij Byte BV Groningen flink kunnen opkrikken. Na een stroef begin won de Katwijkse ploeg in Groningen met 76-94. De wedstrijden tegen BV Gronin gen verlopen voor Grasshoppers dit jaar altijd voorspoedig. In de ope ningswedstrijd van de competitie was de ploeg van coach Han Wal- laart duidelijk te sterk. De return in Groningen bracht wederom twee punten voor Grasshoppers, al was het tegenspel van Groningen een stuk beter. Bij Groningen leefde de hoop om in de derde wedstrijdje kunnen winnen. Door het zuiver schieten van ach ter de driepuntslijn nam de Gro ningse ploeg een 20-12 voorsprong. In de vijftiende minuut had Grasshoppers de stand weer in evenwicht gebracht: 29-29. De ver dediging van de Katwijkse ploeg sloot nu goed, terwijl de aanval en kele eenvoudige scores bracht. De ruststand bood de Groningse ploeg dan ook nauwelijks uitzicht op een positief resultaat: 33-53. In de tweede helft groeide de voorsprong van Grasshoppers zelfs tot 46-76 in de tiende minuut, waar na Grasshoppers de teugels liet vie ren: 76-94. "Zo'n overwinning geeft weer wat moed. De zesde plaats is nu een stuk dichterbij", aldus coach Han Wallaart. "Vanavond kunnen we ons ook nog plaatsen voor de beker finale. Ik neem niet aan dat we dat laten liggen". Grasshoppers heeft de eerste wedstrijd in Spijkenisse reeds gewonnen met 91-105. Topscores Grasshoppers: Zora Malacko 21 pnt, Marie-José Allers 16, Anja Kuyt 14 en Maija van Duyn 12. Meisjes bekeren verder LEIDEN De toekomst van Grasshoppers ziet er zo slecht nog niet uit. Afgelopen week hebben de meisjes junioren zich geplaatst voor de eindstrijd van het nationale be kertoernooi. Zij bleven over twee wedstrijden tegenstander OSG uit Utrecht met drie punten voor. In de finale stuit Grasshoppers nu op Kroon'75 uit Friesland of Byte BV Groningen. Die grote man in het Oegstgeester kamp, Daans jongste broer Theo Vreeken, kwam inderdaad zaterdag in het stuk niet echt voor. Niet zo zeer omdat hij als de reguliere prijs- schutter, de vorige wedstrijd nog goed voor twaalf treffers, de zuiver heid miste. Een stringente ruimte dekking van Oranje Wit voorkwam dat hij in positie kwam, terwijl zijn vakgenoten de rol in de punt van de aanval niet konden overnemen. Vreeken opende nog wel de sco re, maar bleef daarna tot halverwe ge de tweede helft vrijwel onzicht baar. Intussen had de Dordtse te genstander na een uiterst mager eerste kwartier (2-2) een ruime voor sprong genomen, die bij rust 3-6 groot was. In Fiks' tweede aanval speelde Jaap Rietdijk onder de korf een sterke wedstrijd, maar ook hier ging het scoren het Oegstgeester kwartet maar moeilijk af. Niettemin leek Fiks in het laatste kwartier te rug in de wedstrijd te komen. Theo Vreeken en Matthijs de Visser zorg den tien minuten voor het einde voor 8-11 en plots leek alles weer mogelijk. "Dat waren de momenten waarop we kans hadden om op twee punten te komen", vond ook Vreeken. "Maar door twee domme fouten ga ven we het direkt daarna weer uit handen. Ik heb daarom ook nooit overwogen te wisselen. Ik kan ie mand inzetten, die er een in kan schieten, maar wat ik op de bank heb zitten, is in verdedigend op zicht weer te zwak. Ik hoopte heel lang dat de vlam er alsnog in zou schieten". De belangen voor KIOS en De Alge mene bijzonder groot in sporthal Vespo in Nieuw-Vennep, daar naast het kampioenschap ook een tweede promotieplaats op het spel stond. Perry Venema speelde een sterke eerste helft en zorgde met drie tref fers voor rust dat zijn team in het spoor bleef van de tegenstanders. Met veel zelfvertrouwen wist de ploeg van Cor Gravenkamp telken male weer terug te komen. Bep de Mooy zorgde vijf minuten voor de pauze voor 6-6, even later Ramond Terwiel voor 7-7. De ruststand gaf een 7-9 score in het Leidse voordeel Na de hervatting duurde het tot de zesde minuut tot Alfred Lam- booy kon scoren (8-10). Hierna volg de een periode van tien minuten waarin beide ploegen de korf niet konden vinden. Het fysiek sterke dameskwartet van de Nieuwven- nepse opponenten zorgde zelfs voor een licht overwicht. Daardoor kon KIOS uiteindelijk toch dichterbij kruipen (10-10). Een uitgebluste Perry Venema (pas hersteld van ziekte) werd vervangen door Bart Het duo Vreeken/De Visser zorg de na 8-13 ook voor 10-13, maar daarmee was het met het Oegst geester verweer gedaan. In de laatste vijf minuten voerde Oranje Wit de marge nog op tot 10-16. "We hebben verloren van de kampioen", concludeerde Vreeken, die de afge lopen week snel ("binnen twee mi nuten was het beklonken") tot over eenstemming kwam met het Fiks- bestuur over contractverlenging. Verwey. Om beurten scorend leek de wedstrijd op een spannend slot af te stevenen, maar op de stand 12- 12 sloeg De Algemene toe. KIOS miste in de vijfentwintigste minuut een strafworp en direct schoot Alf red Lambooy 12-13 op de borden, gevolgd door een doelpunt van Ramond Terwiel. Na een prachtige actie van Bart Verwey mocht Ar- noud Lambooy de verkregen straf worp verzilveren. De 12-15 eind stand betekende dat er een feestje kon worden gebouwd. "De degradanten hebben de be slissing gebracht. We hebben elke week moeten knokken voor de pun ten. Dat zal volgend jaar in de eerste klasse (waar in het seizoen '79-'80 voor het laatst werd geacteerd) waarschijnlijk anders verlopen, om dat er beter gekorfbald zal worden. Dat ligt onze ploeg beter dan het fy sieke spel wat er nu wordt gespeeld. De tolerantie binnen de groep is groter geworden, er is een goed con tact in de spelersgroep," verklaarde coach Gravenkamp het succes van zijn team. Eén enkel voordeel nog zag men in Oegstgeest na de nederlaag. Fiks mag ook volgend jaar weer in de knusse en altijd bomvolle Apollo- hal blijven, want bij promotie naar de overgangsklasse zou 'verban ning' naar grote Leidse Vijfmeihal vrijwel zeker zijn. Dat zou pas echt een wreed einde van een sprookje zijn gewest. BRAM VAN GENT ZAALKORFBAL In Amstelveen bezorgde TOP titel kandidaat DEVD een moeilijke avond. Geen moment bewezen de Amstelveners een echte kampi- oensploeg te zijn. Met Frank Nijen- huis op de reservebank en Ria Nij- enhuis voor de op vakantie zijnde Jacqueline Winter startten de Sas- senheimers voortvarend door vlot naar 0-3 uit te lopen. Hierna werd gedurende twintig minuten geen enkele keer de korf doorboord. DE VD profiteerde van het falen van de Sassenheimse ploeg door de leiding in handen te nemen. Pas drie minu ten voor rust (met Frank Nijenhuis voor Aad Wiegerink) kwam TOP weer tot een score middels Stella Tiggelman. Wapenfeit Dit wapenfeit gaf de ploeg van Theo Korporaal voldoende vertrouwen om na rust wel de kansen te verzil veren. Gerco Langelaan herstelde het evenwicht (6-6) met twee tref fers. Kort daarna tilde Ria Nijen huis haar ploeg naar 7-8. Doelpun ten van Ron van der Willik en Gerco Langelaan hielden hun ploeg aan de leiding (9-11). DEVD besefte dat de titel op het spel stond en moest het initiatief naar zich toe trekken. Een 14-12 stand kon zeven minuten voor tijd gelijk getrokken worden door opnieuw een dubbele score van Gerco Langelaan. In de laatse mi nuut bij de stand 15-14 kreeg TOP een unieke kans om een welver diend punt in de wacht te slepen. Stella Tiggelman mocht vanaf de strafworpstip de stand gelijk ma ken. Zij miste echter en daar DEVD direct een tegenscoorde, werd de eindstand bepaald op 16-14. Degra datiekandidaat Het Zuiden kan door het verlies tegen Blauw Wit (16-17) niet de kloof met TOP op de ranglijst overbruggen, waardoor TOP volgend zaalseizoen wederom in de overgangsklasse zal spelen. De Danaïden speelde weinig ge ïnspireerd tegen Blauw Wit '51. De kersverse kampioen grossierde in misverstanden en kon niet in haar spel komen. Het talrijk toege stroomde publiek constateerde dat de tegenstanders ruimschoots de tijd kregen om uit te lopen. Pas in de negentiende minuut liet Eric Pe ters de eerste treffer voor de Leidse formatie noteren. Het spel van de te genstanders was ook niet hoog staand, waardoor de achterstand voor de ploeg van Janko Breedveld niet al te groot werd. Heiko Locher zorgde er voor dat de 2-6 achter stand vlak voor rust nog enigszins overbrugbaar werd. Door doelpun ten van zijn hand werd de ruststand op 4-6 bepaald. Commotie Na rust ontstond nogal wat commo tie rond het opstellen bij een vrije bal van Blauw Wit'51. In het duw en trekwerk blesseerde Paul Hus- ken zich aan de knie en moest ver vangen worden door Frans Brand. De ongeslagen status was voor de Leidenaars blijkbaar de inspiratie om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een getergde Heiko Lo cher nam zijn ploeg op sleeptouw en liet 7-7 oplichten. Twee minuten voor het eindsignaal scoorde San dra Slingerland met haar tweede treffer 10-9. De Dordse bezoekers konden echter direct de stand in evenwicht brengen, maar Heiko Lo cher (7x) zorgde pal voor tijd (11-10) dat de ongeslagen status gehand haafd bleef. Bij Zuiderkwartier mocht Mark Zierkzee debuteren op de plaats van de geschorste Theo van Leeu wen tegen het al gedegradeerde EK VA. Vlot scorend kwamen de Lei denaars nooit echt in de problemen. Een snelle 3-0 voorsprong beteken de in feite al de beslissing in de wed strijd. Kitty de Wit (5-2), Sandra Marquenie (6-4) en Aldo Spadon (2x) wisten voor de pauze te scoren. Eric van Lunteren bepaalde de rust stand op 8-7. De bezoekers uit Al- mere konden vlak voor en na rust even langszij komen. Na tien minu ten in de tweede helft kwam Martin Verhorik in het veld voor de ver dienstelijke Mark Zierkzee (2x) met 12-10 op het scorebord. Annelies van der Blom was tien seconden binnen de lijnen en scoorde met een fraaie doorloopbal 14-10. Dirk Jan de Kreek (3x) noteerde 19-11. Kort daarna mocht Carla Akse de twintig volmaken. Eindstand 20-12. Een debacle dreigde voor Cres cendo in de thuiswedstrijd tegen TOV. Een 2-8 tussenstand leek al leen maar groter te zullen worden, daar de Leidenaars geen vuist kon den maken in de aanval. De sterk spelende Wijnand Alberts en Alfons Cornelissen scoorden ieder twee maal voor rust en gaven de stand een draaglijk karakter (6-9). Peter Baak miste een strafworp op slag van rust: 6-10. Veel strafwor- pen bepaalden de tweede helft. Ani ta Alberts wist er drie te benutten en mede door twee treffers van Henk Alberts kon Crescendo nader bij sluipen. De ploeg toonde karak ter en kwam met een doorloopbal van Peter Baak zelfs tot 14-14. maar middels een strafworp kon TOV de overwinning (14-15) opstrijken. Een uitstekend spelend Vcloci- tas eiste het onderste uit de kan van kampioen ADO. Strijdend gingen de Leiderdorpers ten onder. Het goede veldspel kon niet al te vlot worden bekroond met doelpunten, wat de ploeg van coach Wim van Poelgeest uiteindelijk opbrak. Bij de stand 10-12 twee minuten voor tijd berustten de groenblauwen. Daardoor kon ADO nog uitlopen naar 10-15. Bert van Osnabrugge en Ron Goudsmit scoorden ieder drie maal. Leuk Tegen het bezoekende BFC maakte KNS er een leuke wedstrijd van. Carmen Zitman scoorde voor rust (5-7) tweemaal. Het laatste kwartier van de wedstrijd werd beheerst door KNS. Met name Karin Ultzen maakte zich verdienstelijk. Zij wist haar ploeg op 10-10 te brengen. Het goede aanvalsspel kon niet worden afgemaakt, wat de bezoekers de ge legenheid gaf om uit te lopen naar veertien doelpunten. Hans Kooien (3x) en Ab Knetsch brachten het to taal voor hun ploeg op twaalf. KLAAS BOSMAN Griep velt Blanchard DEN HAAG (ANP) - Alex Blan chard zal vrijdag in Dusseldorf niet om de vakante Europese titel in het halfzwaargewicht tegen de Duitser Graziano Rocchigiani boksen. De oud-Europese kampioen is geveld door buikgriep. Alex Blanchard hoopt op uitstel van het gevecht maar daar ziet het niet naar uit. Volgens Ruhling blijft Blanchard als er vrijdagavond een nieuwe kampioen wordt gekroond de eerste uitdager. LEIDEN Eerder dan gepland heeft De Algemene zaterdag avond het kampioenschap in de tweede klasse F binnengehaald. Door het 12-13 verlies van concurrent Avanti in de wedstrijd tegen DKV(D), had de Leidse formatie voldoende aan één punt om de ti tel in de wacht te slepen. Dat punt moest wel behaald worden te gen de andere concurrent KIOS uit Nieuw-Vennep. In een ze nuwslopend treffen werd deze hindernis genomen en triomfeer den de blauwwitten met 12-15. Geflankeerd door coach Cor Gravekamp (links) en voorzitter Van Weesel viert de jeugdige selectie i mene het pas behaalde kampioenschap. «oto Lo< LEIDEN - Leiderdorp heeft in de persoon van Ed Zaal een nieuwe trainer aangetrokken. Eerder deze week had Altonio Campbell, tot voor kort trainer-coach bij Lei derdorp, ontslag aangevraagd en gekregen. Wellicht dat Zaal het tij kan keren voor Leiderdorp, dat, mede dankzij de 74-128 nederlaag tegen koploper Weert, de degra datie met rasse schreden naderbij ziet komen. Op zich is het vertrek van Camp bell bij de Leiderdorpse eerstedi- visionist geen opzienbarende ge beurtenis. Immers, de filosofie die hij ten aanzien van het basket balspelletje er op -na houdt past totaal niet bij de jonge en onerva ren Leiderdorpers. Door het run and-gun basketbal waren de re sultaten uiterst mager. Leider dorp draagt al vanaf het begin van het seizoen het rode lantaarn in de eerste divisie B en degradatie lijkt onvermijdelijk. Bovendien meldde Campbell zich regelmatig ziek voor trainingen en wedstrij den en zette zijn manier van coachen nogal eens kwaad bloed bij zijn discipelen. Een gesprek met het bestuur bracht geen verbetering en uit eindelijk koos de Amerikaanse balvirtuoos eieren voor zijn geld. Lang zonder coach hoefde Lei derdorp niet rond te lopen, want gisteren slaagde het bestuur er in de 'werkloze' Ed Zaal voor de rest van het seizoen vast te leggen. Zaal, vorig seizoen afgedankt door DAS, had in het begin van het seizoen al te kennen gegeven bij Leiderdorp aan de slag te wil len, maar trok die belofte na het vertrek van het merendeel van de selectie weer in. Belangrijkste opdracht voor Zaal zal zijn het moreel binnen de gelederen weer enigzins op peil te brengen en de impasse waarin Leiderdorp momenteel vèrkeert te doorbreken. Afgaande op de uitslag van de wedstrijd tegen koploper Weert 2, 74-128 in het nadeel van Leider dorp, heeft Zaal op de trainingen nog bergen werk te verzetten. Wel moet daarbij gezegd worden dat het verlies zaterdag was ingecal culeerd, maar de manier waarop de nederlaag in Weert tot stand kwam moet wel erg ontluisterend zijn geweest. Na een 46-56 rust stand liep Weert via 51-76 door naar een marge van meer dan 50 punten. Bij Leiderdorp ontbrak behalve Campbell ook Maarten Wals (vakantie). Diederick Hof stede speelde een goede wed strijd door niet alleen Bert Kragt- wijk (slechts 14 punten) uit de wedstrijd te houden, maar zelf ook nog eens 20 punten te scoren. In diezelfde klasse speelde Lis- se in de ogen van coach Johan Koster een niet echt hoogstaande wedstrijd thuis tegen WSC. Ge lukkig voor de Lissenaren bakte WSC er helemaal niets van en kon de wedstrijd nog met een positief resultaat worden afgesloten: 63- 51. Belangrijke handicap voor Lisse was het ontbreken van Niels Bader en Andre Kamps, beide centers waren geblesseerd. Bovendien verscheen Paul Ruig- rok ziek in sporthal Meerzicht. De meeste punten moesten dan ook van buitenaf worden gescoord. Jurgen Goudswaard (14 punten) legde vijf minuten voor tijd met twee driepunters de basis voor de overwinning. Door het verlies van Voorburg 2 heeft Lisse weer aansluiting gekregen met de top drie. Door de 87-70 nederlaag tegen Celeritas is voor Luba Leiden het einde van de malaise nog niet in zicht. Na een goede wedstrijd (ruststand was 35-38) stonden dt Leidenaars één minuut voor tija maar vier punten achter (74-70) te gen de nummer twee van de pro motiedivisie. Daarna sloegen de stoppen door bij Leiden. Uit on vrede met een aantal arbitrale dwalingen liepen de Leidenaars tegen twee technische fouten aan, waarvan het voor e.gen publiek spelende Celeritas optimaal pro fiteerde. De uiteindelijk 87-70 ne derlaag betekende de zoveelste nederlaag voor Leiden op rij. Voor Leiaen scoorden Ben de Jong en Loet de Ruijter repectie- velijk 24 en 18 punten, Martin de Vries scoorde er 29 voor Celeritas. Bij de vrouwen ging Lisse in de eindfase onderuit bij concurrent Canadians: 52-47. Na een goede start (14-23 in de vijftiende mi nuut) viel het aan Lisser zijde als een plumpudding ineen. Nie mand durfde meer enig initiatief te nemen en binnen vijf minuten maakte Canadians de achter stand ongedaan: 27-25. Na de spelhervatting ging de strijd op en neer, maar helaas voor Lisse vertoonden de prestaties in de laatste vijf minuten een neergaan de curve, terwijl de Amsterdam mers hun sterkste spel wel voor het einde hadden bewaart. Bij Ca nadians was Marja van Heivoort niet af te stoppen. Annelies van der Hulst en Lyda Hoogervorst scoorden beide tien punten voor Lisse. Na het midweekse debacle te gen koploper Rotterdam Zuid (77-48) herstelde MSV zich uiterst moeizaam tegen Landslake Lions: 55-54. Zonder de geschors te coach Frans Nelissen en met Renate Sluys op vakantie was de Noordwijkse ploeg danig gehan dicapt. Resultaat was dan ook een slechte wedstrijd, waarin beide ploegen alleen veel inzet en vechtlust toonden. Ondanks de vele missers en veelvuldig balver lies kon MSV met één punt voor sprong gaan rusten (21-20). maar toen twee minuten voor tijd een nadelige 49-54 stand op het score bord stond moest bij stand-in coach Rick Driessen de moed on getwijfeld in de schoenen zijn ge zonken. Zijn ploeg hervond zich echter tijdig en geholpen door een flink aantal missers van Landslake wonnen de Noord- wijksen nog met één punt ver schil. Marjan Janson was bij af wezigheid van Sluys topscorer met 21 punten. HAROLD VAN BIEMEN AALSMEER - De vrouwen van Foreholte gingen tegen Aalsmeer strijdend als leeuwen met 23-18 ten onder. Aalsmeer verdiende de zege, maar de marge van vijf pun ten was te groot gezien het wed strijd beeld. De mannen van Sa- turnus wonnen van EMM met het kleinst mogelijke verschil: 15-14. Frans van Iersel kon de verge lijking met de ex-trainer van Noorlander/Foreholte Ian Kecs- keméthy, gisteren moeiteloos doorstaan. Hij liet zich vanaf de bank duidelijk horen en ook de arbiters werden door hem niet ontzien in zijn commentaar op de zijns inziens slechte leiding. Nu had hij daar bepaald geen onge lijk in. Een andere reden voor de woedende reacties van Van Iersel moet worden gezocht in het ster ke verweer van Foreholte, dat duidelijk aantoonde niet naar Aalsmeer te zijn gekomen om zich te laten afslachten. Met herhaaldelijk goed uitge voerde positiewissels werd de 5-1 defensie van Aalsmeer telkens weer voor problemen geplaatst. De binnenverdedigers werden door die wissels gedwongen meer naar het centrum tc verdedigen en daar maakten Mirjam Collart, Elly van Leeuwen en vooral Nico- leta Boriceanu voortreffelijk ge bruik van. Tussen de binnenver- dedigsters en de hoekverdedig- sters van Aalsmeer gingen zij de ruimte in om de bal. als zij werden aangetast, naar de hoekaan- valsters. Ellen Warmerdam en Claudia de Jong, af te spelen. Laatstgenoemde kwam dan ook met drie treffers en een ver diende strafworp. die door Nico- leta Boriceanu feilloos werd be nut, goed voor de dag. Jammer dat haar collega, Ellen Warmer dam, aan de overzijde daar bij achter bleef. Zij werd echter min der goed aangespeeld dan De Jong door Boriceanu. Aalsmeer verwachtte waarschijnlijk dat de wedstrijd thuis dik zou worden gewonnen, hetgeen met de kwali teit die de bloemenploeg bezit niemand zou hebben verbaasd. Maar de ruststand, 11-9,-was niet overtuigend. Dat mede dankzij het ijzersterke keepen van Anita Seur. Het was in feite Marian Bult die het vonnis over Foreholte vel de. Zij scoorde bij de stand 16-15 twee treffers, 17-15, 20-15 en speelde eenmaal zo fraai aan dat scoren geen probleem meer kon zijn voor Manja van der Klaauw, 19-15. Het werd tenslotte 23-18 voor Aalsmeer. In de tweede divisie speelde HVS een hele, slechte wedstrijd tegen Terneuzen. Defensief ging het nog maar offensief kon alleen Irma van der Bosch van de Stompwijkse ploeg een voldoen de scoren. Het beste bewijs voor de geringe schotvaardigheid van HVS m deze wedstrijd is de uit slag. 9-6 voor Terneuzen. rust 6-5. Na de hervatting kon HVS dus maar eenmaal het net achter de doelvrouwe van Terneuzen doen bollen. In de derde divisie gaat Olym- pia '72 recht op het kampioen schap af. Als gisteren de reserves van QuintUS zouden hebben ver loren zou de Wassenaarse ploeg gisteren al kampioen zijn gewor den. Met Marjan Mens in de gele deren, afwisselend op de centrale opbouwpiaats en de rechterhoek spelend, liep het bij Olympia'72 als een trein. De rust ging in met een onaantastbare voorsprong, 4- 11 Na de hervatting werd het 4-13. De arbitrage trad streng op tegen de gemaakte overtredingen aan de cirkel. Het regende strafwor- pen, zeven voor Olympia'72 en vijf voor Terneuzen. De strafwor- pen werden allen benut. Olym pia'72 kan volgende week thuis tegen Vires et Celeritas kampioen worden. De mannen van Satumus won nen in de tweede divisie met een punt verschil van EMM. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel. EMM begon sterk en nam een 5-3 voorsprong maar toen Sa tumus de aanvallen inzette vanuit de hoeken kwam het man co van de defensie van de Vlissin- gers snel aan het licht. De snelle Leidse hockaanvallers dwongen hun verdedigers tot noodgrepen die door de goed leidende arbiters zonder pardon met strafworpen werden gehonoreerd. Saturnus mocht er zeven nemen en die wer den alle benut, rust 7-10. EMM kwam na de rust sterk terug en zonder het geweldige keepen van Ad van Fessem zou de winst mis schien nog naar EMM zijn ge gaan. Nu bleef Satumus, net als in de eerste wedstrijd in Leiden, met een punt in de meerderheid. 14-15. Overigens een verdiende winst. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17