Stilist verliest van spierkolos Degradatienood Philidor per wedstrijd groter Kramer gooit eigen glazen in MAANDAG 25 FEBRUARI 1991 PAGINA 15 LEIDEN - De overlevings strategie die de schakers van Philidor gedurende de laatste jaren met succes in de lande lijke hoofdklasse toepasten, lijkt dit seizoen niet te zullen werken. Door een dreigende 5 1/2-4 1/2 nederlaag bij Utrecht zouden de degradatiezorgen de Leidenaars ditmaal, met nog slechts drie ronden te gaan. weieens boven het hoofd kunnen groeien. Tijdens de voorgaande seizoenen slaagde Philidor er na een slechte start nog telkens in. om in de loop van de competitie sterk terug te komen. Gedurende het huidige seizoen blijft zo*n ommekeer ech ter tot nog toe uit. Wel mocht de formatie van Michiel Vergeer reeds enkele malen aan de felbe geerde matchpunten ruiken, een gegeven dat echter weinig zoden aan de dijk zet. Het lijkt voor Phi lidor inmiddels tien minuten voor twaalf om het dreigende degrada tietij nog te keren Bovenin het klassement van de hoofdklasse deed Volmac/Rotter- dum ondertussen'uitstekende za ken. De ploeg won zelf met 3 1/2-6 1/2 bij het Nijmeegse SMB (met ditmaal een optimale Leidse bij drage dankzij zeges van John van der Wiel. Jeroen en Marcel Piket en Rinie Kuijf). terwijl rivaal HSG verrassend met dezelfde cijfers onderuit ging bij Eindhoven: 6 1/2-3 1/2. Een uitslag die de com petitie prompt van een groot deel van de spanning ontnam. De Rot terdammers vallen imrrters. met weliswaar het onderlinge treffen tegen HSG nog voor de boeg. op de bij gelijk eindigen cruciale bordpunten al moeilijk meer door hun concurrent te achterhalen. Philidor miste in het vierpun tenduel tegen Utrecht enkele kansen voor open doel en kijkt nu tegen een 5-4 achterstand aan. Met Henk van Maaien op winst tegen Nieuwenhuis en Heieen de Greef met een plusremise in han den tegen Tom de Jong. leken de Leidenaars geruime tijd op rozen te zitten. Van Maaren gaf echter exact op de 40ste zet en daarmee de tijdcontrole een vol stuk weg. wat ondanks de reeds veroverde pionnen toch fatale gevolgen had. Een slecht voorbeeld, dat door De Greef werd gevolgd. Ook zij deed onnodig een stuk cadeau en kon de strijd staken. In plaats van een 1 1/2-3 1/2 voorsprong keek de Leidse formatie tegen een achter stand van 3-2 aan. Dit tot ergernis van onder anderen Nico Kuijf. die zijn ploeg met een snelle winst op Schwartz nou .i.-m een 1-0 voor sprong had geholpen. Ragg de Graaff had vervolgens voor een rustige remise met Duchattel ge tekend. Coen Stehouwer bleef een dreigende tijdnoodfase be spaard. toen zijn opponent Van Gaaien in de evenwichtige positie niet meer dan remise zag De mis sers van Van Maaren en De Greef bleken dan ook een bittere pil. waarbij Philidor nog slechts mocht hopen op een gelijkspel Herman van Halderen moest tegen Dekker namelijk een reeds in de lucht hangend verlies incas seren. terwijl er voor Fred Halle beek tegen oud-Philidor-man Van der Spek niet meer dan een remise in het vat zat. De in Leidse gelederen teruggekeerde Hans Kuijf begreep daarop dat hij op het kopbord Knoppert onderuit moest halen. Alle moeite ten spijt kwam de kersverse promoven dus niet verder dan remise: 5-3. Nadat Peter Gelpke de reeds lang in de lucht hangende winst op Van der Tuuk had gerealiseerd, rustte op Piet Bakker de taak om Den Boer opzij te zetten. De hoop daarop bleek ijdel. totdat Bak kers opponent in een potvaste stelling met vrijwel al het materi aal op het bord. tot een stukoffer overging. De nieuw gerezen illu sies waren echter al snel vervlo gen. Het offer was zo sterk, dat re mise nu voor Bakker het maxi maal haalbare lijkt Het pleit zal daartoe in een derde zitting moe ten worden beslecht, waarbij een 5 1/2-4 1/2 winst voor de Utrechte naren voor de hand ligt. LSG werkte zich in de eerste klasse B dankzij een alleszeggen de ö-2 tegen Krimpen a/d Ijssel iip naar een gedeelde derde plaats Met nog ontmoetingen tegen de beide koplopers Volmac 2 en DD in het vooruitzicht, is het nog maar de vraag of het tiental zich op deze positie zal handhaven. Si mon Duindam en Wim van de Pol gaven in de thuiswedstrijd tegen Krimpen de mogelijkheid op een monsterscore uit handen. Duin dam kon de weelde van een stuk voorsprong niet aan en moest na tenietdoening van dit materiele voordeel opgeven. Van de Pol weigerde een remise-aanbod, om verv olgens volledig in de fout te springen. Dankzij tussentijdse ze ges van Folkert Geertsma en kop man Adriaan Clemens kon LSG de score in evenwicht houden: 2- De Leidse puntenmachine kwam daarna volledig op gang Jan-Aart van der Steen. Jan Tole- naaren Wim Heemskerk trokken daarbij allen een beter staand to- reneindspel winnend naar zich toe. Nadat invaller Albert had gezorgd, vond ook Leon Ko- nings de tijd rijp om het bereikte voordeel winnend uit te buiten. De winst van Annemarie Ben schop. onlangs nog winnares van het sterk bezette Chesspot-toer- nooi. was op dat moment nog slechts een formaliteit: 8-2. Timman Jan Timman is sterk van start ge gaan in het schaaktoernooi van Luuïrea I to da raaniee tegen da Sovjetrus Gelfand liet de Amster dammer een overw inning volgen op diens landgenoot Gocrevitsi. Daarmee nestelde Timman zich met 1 1/2 punt op de derde plaats achter de ongeslagen koplopers Anand uit India en de Sovjetrus Beüavski. Een andere schaker uit de Sov jetunie. Ivantsjoek. zorgde voor een verrassing door wereldkam pioen Kasparov in de eerste ron de te verslaan. Kasparov herstel de zich in de tweede ronde door winst met de witte stukken op zijn landgenoot Gelfand. RUUD DOBBELAAR KNSB-cup voor Bozjev Mey stuit weer op Zjelezoski INZELL (GPD) Igor Zjelezoski en Uwe-Jens Mey gelden als sprinters van uitzonderlijke klasse. De één (Mey) rijdt een nagenoeg perfecte 500 meter, de ander is ongenaakbaar op de kilometer. Toch zal de naam van de Sovjet-sprinter veel vaker in de statistieken opduiken dan die van de (Oost- )duitser. Zjelezoski startte zes keer op een wereldkam pioenschap en ging vier keer met de titel naar huis. Uwe- Jens Mey nam aan acht WK's deel. Hij is nog altijd zonder titel. Mey en Zjelezoski, beiden 27 jaar, voerden in Inzeil een ware sprint show op. Al het goud en zilver dat er voor de mannen op de Zuidduitse baan te verdienen was, werd door het tweetal betwist. Mey voerde na de 500 meters het klasseiïient aan; Zjelezoski's naam prijkte na de 1000 meters bovenaan de lijst en ook aan de kop van het eindklassement. Een schrale troost voor Mey was mogelijk dat zijn 500 meter van gis teren het hoogtepunt vormde van het toernooi. Na een opening van 9,65 (de snelste opening ooit staat met 9.57 in Berlijn eveneens op zijn naam), kwam Mey uit op 36,64. De snelste tijd dit seizoen gereden en goed voor een baanrecord. Die race gaf de sportstudent uit Berlijn zo veel voldoening dat zijn teleurstel ling vanwege een opnieuw gemiste wereldtitel naar eigen zeggen ui terst klein was. "Ik wil volgend jaar in Albertville mijn gouden medaille van Calgary herhalen. Ik weet na vandaag dat ik het kan." Zjelezoski veroverde zijn eerste wereldtitel in 1985 in Heerenveen. In het Japanse Karuizawa legde hij een jaar later opnieuw beslag op de titel. Een buikvliesontsteking voor- kwam,dat hij het seizoen daarop de trilogie voltooide. Tijdens de Olym pische Spelen in Calgary startte hij Hoogeveen in Brugge snelste shorttracker LEIDEN Jan Hoogeveen is win naar geworden van een internatio naal shorttrack toernooi in het Bel gische Brugge. De nationale kam pioen bleef in de eindrangschik king de Nieuwzeelander Mc Millen, Charles Veldhoven en de Belg De Ruyter voor. Hoogeveen dankte zijn zege aan overwinningen op de 5Ó0 en 1500 meter. Op de 1000 meter kwam De Woubruggenaar uit op een vierde plaats, achter Mc Millen, Veldhoven uit Oegstgeest en Mare Velzeboer (Oud Ade). Monique Velzeboer, dit seizoen nog ongeslagen, was aan een rust periode toe en ontbrak bij de vrou wen. Haar zus Simone kwam on danks een tweede plaats op de 1000 meter niet bij de eerste drie in het eindklassement. Dat laatste gold ook voor Anja van der Poel, on danks een vierde plaats op de 1000 meter en een derde plaats op de 1500 meter. Priscillia Ernst won de wedstrijd in Brugge. De Jongh terug op de taekwondo-mat LEIDEN Mandy de Jongh keert terug op de taekwondo-mat. De Zoetermeerse pupil van Gerard van den Berg maakt haar rentree tijdens de open Nederlandse kampioen schappen op 16 en 17 maart na een rustjaar. waarin zij van een knie blessure herstelde. Randolf ter Haar, een clubgenoot van De Jongh, behaalde zaterdag in Almelo de eerste dan bij het examen voor de zwarte band. Van de 65 deelnemers slaagde 63%. Triatleet Van der Plas ook vooraan in cross LEIDEN Bert van der Plas heeft de achtste plaats behaald op het Ne derlands kampioenschap cross voor studenten. In Tilburg zette de Katwijkse triatleet op het Waranda- parcours bovendien een goede tijd neer. Van der Plas legde de 9.6 kilo meter af in 31 minuten en 28 secon den. als favoriet, maar de Russische spierkolos kende zoveel problemen met de snelle indoorbaan dat hij slechts zesde (500 meter) en derde (1000 meter) werd. Het seizoen daar op bleef hij vrijwel het gehele sei zoen in eigen land om zijn bochten techniek te vervolmaken. Tijdens het indoor-WK op Thialf bleek het resultaat. Zjelezovski werd kam pioen. Het optreden van de Nederlandse debutant Gerard van Velde speelde zich vanzelfsprekend af in de scha duw van het Russisch-Duitse ge weld. Coach Wopke de Vegt om schreef de negentienjarige debu tant desondanks als "een kampioen in zijn klasse". De techniek waar mee de sprinter uit Wapenveld zich over het ijs beweegt is van een zeer matig niveau ("Een cowboy op schaatsen", aldus De Vegt), maar de tijden van Van Velde maakten dui delijk waarom hij te boek staat als een groot talent. Op beide afstanden kwam hij tot een persoonlijk record (37,52 en 1.15,34). Diamant HEERENVEEN (GPD) Of de KNSB-leiders aan het begin van het seizoen voor ogen hadden ge had wat zich zaterdagavond in Heerenveen afspeelde, moet worden betwijfeld. Het werd in de slotfa se van de wedstrijd een ordinaire gooi- en smijtpartij met een diskwalificatie van Yep Kramer als lo gisch vervolg. Daardoor stapte de Rus Oleg Bozjev - ook tot zijn eigen verbazing - uiteindelijk op de hoogste trap van het ereschavotje. Als eerste buitenlandse winnaar van de KNSB-cup. dankte zijn vierde wereld- naar de achtergrond gedrukt. Slechts Van Velde wist zich bij de top twintig te kwalificeren. Gerjan van de Brink, eveneens negentien de concurrentie reeds voor de vol- jaar, werd zaterdag op de 1000 meter gende seizoenen. "Wij zijn nog niet Kuroiwa geregistreerd staat. "Maar het is geen familie", aldus de Japan- bondscoach. Hij waarschuwde gediskwalificeerd, nadat hij bij het De opmars van Van Velde is des te insteken van de bocht een pilon ling" opmerkelijker omdat hij de helft voor de voeten van tegenstander van het winterseizoen op bed lag. Kevin Scott schopte.^ De 35-jarige Van half september tot half decern- Hans Janssen werd 27ste. ber kampte de schaatser van DSO Aanmerkelijk verder dan Neder- uit Epe met de ziekte van Pfeifer, land in de ontwikkeling van het waardoor hij pas begin januari seri- sprinttalent, zijn de Japanners. Bij eus met de ijstraining kon begin- tie eerste zes in het klassement nen. "Gerard is een ruwe diamant", prijkten drie Japanse namen. Ta- zei interim-bondscoach Wopke de lonten die allen worden opgeleid Vegt. "Het slijpen kan twee jaar du- door voormalig wereldkampioen ren en het kan vijf jaar duren". sprint Akira Kuroiwa (1983). De Ja panse opmars geschiedt vanuit Ku- In de euforie rond Van Velde, roiwa's woonplaats Tsumagoi, waar werd het verlies van een startplaats vijfentwintig procent van de tien bij de mannen voor volgend seizoen duizend bewoners onder de naam De KNSB lanceerde dit seizoen een nieuwe opzet voor de marathon competitie. Vier series en een drie daagse finale waarin alle zestig fina listen met een schone lei mochten beginnen. Alles met het doel de spanning en het spektakel weer te rug te brengen. De opzet slaagde want de finale van zaterdag in Heerenveen was spectaculairder dan de beste scenario-schrijver had kunnen bedenken. Voor Kramer eindigde het seizoen in mineur. De Fries had met zijn ploegmaten een uitstekende uitgangspositie opge bouwd voor de slotdag van deze driedaagse. Met Arnold Stam als lei der en Kramer zelf er kort achter, kon er weinig meer misgaan. De tac tiek was afgestemd op het behou den van de posities. Toen vier rij ders een ronde voorsprong namen, werd het nog beter. Kramer behoef de alleen Bozjev maar achter zich te houden. Op ploeggenoot Arnold Stam. met zo'n beste sprinter, be hoefde hij niet te letten. Ploegleider Frans Overdevest had zijn breedste glimlach al ver voor de laatste ronde op het gelaat. Toch liep de avond die zo vreug devol had moeten worden, volledig uit de hand. Kramer bleek in de slotfase zijn handen niet te kunnen thuishouden. Mede door zijn te scherpe manier van rijden tuimelde Lammert Huitema tegen het ijs. Evert van Benthem dook over hem heen. Een ronde later gingen ook Stam en De Marreiros onderuit. De vier krabbelden gelukkig zonder letsel overeind maar waren wel kansloos geworden. De beslissende sprint werd vervolgens gewonnen door Kramer voor Van Kempen en Bozjev. Fluitconcert Kramer gooide, terwijl een snerpend fluit concert de matig bezette hal vulde, zijn armen juichend omhoog. De KNSB-cup was voor de derde keer in successie voor hem. Tenminste dat dacht hij. Scheidsrechter Kerst Woudman hield er op de 'moeilijk ste avond uit zijn loopbaan' een an dere mening op na. Na een protest van Huitema en Van Benthem, be studering van de tv-beelden en het rapport van de bochtcommissaris besloot hij Kramer te diskwalifica- ren wegens 'snijden van een tegen stander en het maken van trekken de bewegingen aan Lammert Huite- Het betekende dat Kramer zijn punten van de slotavond kwijt was en Oleg Bozjev zich totaalwinnaar mocht noemen. Vóór zijn diskwali ficatie was Kramer zich van geen kwaad bewust en er na evenmin. Kramer ging zelfs in de aanval en noemde het protest van de gevallen rijders passen in de hetze die het ge hele peloton dit seizoen al voert te gen zijn zo succesvolle ploeg. "Ik ben volstrekt onschuldig, ik benutte de ruimte die er was. Ze kunnen me rijdend niet kwijtraken en daarom proberen ze het zo", al dus de Fries, die na zijn uitschake ling nog een tegenprotest indiende. Boos was Kramer vooral om het feit, dat hij niet was gehoord door de scheidsrechter en zelfs niet de gelegenheid had gekregen de tv- beelden te mogen bekijken. Thuis zal hij ongetwijfeld een vi deo hebben staan die de beelden Borst verdringt Angenent van tweede plaats Tijd Ben Johnson zegt niets DEN HAAG (ANP) - Een Euro pees record op de 60 meter (6,49) mannen voor de Rus Vitali Savin en grote verwarring rond de tijd waarneming bij internationale in- doorwedstrijden in Karlsruhe waren de opvallendste gebeurte nissen van het laatste atletiek- weekeinde van februari. In Parijs behaalde Duitsland in het eerste optreden na de hereniging een overtuigende overwinning in een zeslandenwedstrijd. Ben Johnson gaf in Karlsruhe driftig interviews weg, hoewel hij achter de internationaal nauwe lijks bekende Cubaan Joel Issasi na raadpleging van de finishfoto tweede was geworden. Op dat moment geloofde Johnson nog dat hij met 6,49 seconden sjechts éénhonderdste boven het wereld record van Leroy Burrell was ge bleven. Wat kenners al tijdens de wed strijd hadden gevreesd, bleek waar: de elektronische tijdwaar neming had gefaald. Later werd dat door de organisatoren beves tigd. die daarop een van geen en kele statische waarde zijnde handtijd van 6,3 seconden be kend maakten. Het was niet de enige teleurstelling in de Duitse stad. Katrin Krabbe zegde af we gens een verkoudheid en Sergei Boebka, veertien dagen geleden goed voor 6,08 meter met de pols stok, kwam met moeite over 5,80 meter. De Roemeense Ella Kovacs zorgde op de 800 meter voor de beste wereldseizoenprestatie met 2.00,78. Zij versloeg de Olympi sche kampioene Sigrun Grau- Wodars en verdrong haar ook van de kop van de wereldranglijst. Ernstige twijfels bestaan ook aan de juiste registratie van de tijd van Igor Kazanov (Sov) op de 60 meter horden. Met zijn 7,44 secon den zou Kazanov slechts 0,08 se conde verwijderd zijn gebleven van het wereldrecord van de Amerikaan Greg Foster. Vitali Savin zorgde in Moskou voor een Europees record op de 60 meter. De Rus was 0,02 secon de sneller dan de oude recordhou ders Marian Worinin (Polen, 1987) en Linford Christie (Engeland, 1990). In Parijs trad voor het eerst na bijna 49 jaar een gezamenlijke Duitse ploeg aan. De Oostduitse 'bloedtransfusie' bleek de ploeg goed te hebben gedaan. De Duit sers wonnen de zeslandenwed strijd met twee punten voor sprong op de Sovjetunie: 102-100. In het sportpaleis Bercy in Parijs liep een Russische 4 x 400 meter vrouwenploeg een wereldrecord van 3.28.80. Verder werden in Parijs nog vier beste wereldseizoenpresta- ties geleverd. Sigrun Grau- Wodars noteerde 2.00,90 op de 800 meter, maar werd een dag later al weer verdrongen. De Spaanse Sandra Meyers zorgde voor de snelste 400 meter van het seizoen met 51,82 seconden. De prestaties van Irina Sergejeva (200 m in 22,59) en Monique Ewanje-Epee (60 m horden in 7.82) waren ook de beste van dit seizoen. Katrin Krabbe, dit seizoen goed voor 7,06 seconden op de 60 meter en over veertien dagen in Sevilla grote favoriete voor het overne men van Nelli Coomans Wereldti tel, versloeg Irina Sergejeva. De Russin die veertien dagen gele den in Wolgograd 7,03 seconden liet noteren, had echter een kwar tier tevoren haar beste wereld- prestatie op de 200 meter gele verd. Krabbe zegevierde op de korte sprint in 7,22, Sergejeva no teerde 7,31. LEIDEN Ruud Borst slaagde, waar Henk Angenent faalde. De 18- jarige Hoogmadenaar won zaterdag in het schaatswalhalla van Heeren veen de afsluitende marathon bij de B-rijders. Angenent daarentegen miste tijdens de slag en zag na af loop good-old Jan Kooiman met bloemen en cup in de handen staan. Borst verdrong de Woubruggenaar bovendien van de tweede plaats in het algemeen klassement. Angen ent kwam op het Thialf-ijs als der tiende over de finish, wat een duike ling naar de zesde plaats in de to taalstand tot gevolg had. Kooiman, voor de wedstrijd als derde gerangschikt, was zaterdag avond opnieuw uitblinker bij de schaatsers met een B-licentie. De schaatscrack uit Ammerstol koos al na enkele van de 75 af te leggen ron den het hazepad, en noopte het pe loton met de hoogstgeklasseerden Dirk Maarssen en Angenent tot een serieuze achtervolging. Net ingelo pen demarreerde Kooiman op nieuw, met Douwe de Boer, Gerard Meelker en Ruud Borst in zijn kiel zog. Het kwartet pakte binnen een mum van tijd 100 meter op de grote groep. Angenent zag het gevaar Kooi man en waagde een poging zich bij het viertal te voegen. Onder impul sen van vooral Kooiman slaagde de kopgroep er 15 ronden voor de meet in aan te sluiten bij het peloton. Dat betekende de nekslag voor Angen ent die de groep Kooiman tot op 100 meter was genaderd. Nadat Jan-Dirk Corts de peloton sprint om de vijfde plaats had ge wonnen, moesten de vier leiders nog vijf extra ronden rijden. Tijdens deze toegift gebeurde niets schok kends, zodat een eindsprint de be slissing moest brengen. Kooiman ging de sprint aan, maar zag enkele meters voor de streep de lange be nen van Borst langszij komen. Borst zegevierde voor Kooiman, De Boer en Meelker. In de eindrang schikking was de eerste plaats voor Kooiman, terwijl Borst en Maarssen de plaatsen twee en drie voor zich opeisten. Borst, telg uit de Hoogma- dese schaatsfamilie, toonde zich na Ruud Borst: "Eerst kijken wat ik op de langebaan kan afloop zeer tevreden over het afge lopen marathon seizoen. "Ik heb twee marathons gewonnen, werd uerae tijdens de strijd om de Aegon- cup, tweede bij de KNSB-cup en 19de in het eindklassement van alle marathons dit seizoen. En dat ter wijl ik maar 50% van alle wedstrij den gereden heb. Ik wil me nu nog niet alleen maar richten op de mara thon ik ben tenslotte pas 18 maar de komende tijd eerst kijken wat ik op de langebaan kan. Als ik daar misluk heb ik tijd genoeg om me op het marathonschaatsen toe te leggen. Dan kan ik altijd nog ge bruik maken van de snelheid die ik bu het langebaan schaatsen heb ontwikkeld". Bij de A-njders deed Frans Bie- mond in positieve zin van zich spre ken. De lange-afstandsschaatser uit Nieuwe-Wetenng maakte op het Heerenveense Thialfijs deel uit van een vierman sterke kopgroep en eindigde achter Vundennk. Krom kamp en Pronk als vierde Richard van Kempen won achter deze groep de pelotonsspurt en legde beslag op de vijfde plaats Aad Grimbergen sprintte naar een zeventiende plaats. neeft geregistreerd. Daarop zal hij ook hebben moeten constateren dat de ruimte tussen de leidende Kleine en de volgende Huitema te krap was om zo tussen te duiken Oud-veteranenkampioen Henk Wijnja. nu gewestelijke trainer van de Noordhollandse marathonrij ders. zei het al voor Kramers dis kwalificatie: "Het zou een schande voor deze sport zijn als men Kramer niet diskwalificeert." En na zijn uit sluiting: "Het zou hem sieren als hij dit zou accepteren." Kramer accepteerde echter niets cn besloot zelfs tot de tegenaanval Maar het is hoogst onzeker of hij met zijn tegenprotest nog iets kan bereiken. Woudman: "Ik heb mis schien niet de juiste weg bewandeld door de diskwalificatie al bekend te maken voor ik Yep daarvan op de hoogte heb gesteld. Maar het was zó duidelijk, er was geen enkele ande re mogelijkheid. Daarom heb ik zijn protest ook direct afgewezen". Uiteraard werd er nog lang gedis cussieerd over het voorval-Kramer, dat veel meer aandacht kreeg dan de knappe zege van Robert Vunde nnk en h-1 uccea van Petra Mooi- huizen bij de vrouwen en Lubbert van der Molen bij de veteranen. Van de drieduizend kijkers in de Thialf- hal die Kramer eerder hadden uit gefloten waren er nog een paar hon derd over om lang daarna te applau- diseren voor Oleg Bozjev. Met een Rus op de troon van het marathon- schaatsen in Nederland kan de KNSB mogelijk internationaal eni ge winst boeken met deze tak van de schaatssport. Het enige positieve puntje van een tumultueus avondje Thialf. Nederlands biljartduo vierde in Viersen VIERSEN (ANP) - De biljartve- dette van Nederland weigert toe te geven aan zijn mentale vermoeid heid. Dick Jaspers speelde in de sleutelwedstrijd van het WK drie banden voor landenteams tegen Denemarken beneden zijn DivMttl waardoor Nederland naast de finale greep. In de strijd om het brons tegen Duitsland herstelde hij zich, maar toen had compaan Havermans een leeg gevoel Nederland werd in Viersen vierde. De hoofdprijs was voor Lennart Blomdahl en zijn zoon Torbjorn. die in de finale Denemar ken versloegen. Eigenlijk was Jaspers' hele toer nooi matig, hoewel het her-tH (MBfl Duitsland fraai was. maar te laat kwam. Tijdens de openingsdag gaf hij toe mentaal niet fris te zijn, maar toen was de weinig aansprekende tegenstander (Mexico) min of meer de oorzaak. Voor de rest was het vooral te danken aan Havermans dat de ploeg zo ver reikte. De biljarter uit Zundert speelde constant. Hij weet de beslommerin gen in zijn zaak goed te combineren met het bedrijven van zijn sport. Hij heeft genoeg afleiding "Maandag sta ik weer biertjes te tappen" Het was jammer dat Havermans in de afsluitende partij niet thuis gaf. "Maar Dick en ik blijven ook een team als het slecht gaat Ik had een zwaar hoofd en een 1- eg ge\ oei Ik zag het niet meer zo goed" Leidenaar Ros wint sabeltoernooi ARNHEM (ANP) - Turnen Ros en Sandra van Dalen, beiden lid van schermschool Kardolus uit Zoeter- meer. hebben gisteren in Arnhem het internationale Snap en Hanen- sabeltoernooi gewonnen De Leidenaar Ros bleef in de fina le de Duitser Quotschalla de baas. Van Dalen versloeg in de strijd om een eerste plaats de Duitse De Per- cin. Bij de vrouwen kwalificeerden nog drie Nederlandse schermsters zich bij de beste zes Knapen (4e). Ellenbrock (5c) ei. De Graaf. Bij de mannen was Ros een een ling Hij werd in de eindstand ge volgd door vijf Duitse schermers.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15