AC Milan blijft 'uit' kwetsbaar fflii-TTTMBr-I AA Gent weer los van de concurrentie Katwijk op karakter naast SW Bordeaux op alle fronten bedreigd OVER DE GRENZEN PAGINA 14 MAANDAG 25 FEBRUARI 1991 de pauze verrichtte Metgod een spectaculaire redding op een inzet van Gert Aandewiel. Na rust had Quick Boys het windvoordeel en de kansen om een verrassende over winning te boeken. In de slotfase verzuimden Aandewiel en Leen van der Plas uitgelezen kansen te verzil veren. De reserves versloegen Oegstgeest met 6-2. Ondanks de 0-3 nederlaag op ei gen terrein eredivisieclub NEC treurde Noordwij k-trainer John Eelman niet. Tevreden stelde hij vast dat er weer eens kon worden gevoetbald. "We weten waar we aan toe zijn, we moeten er weer ingroei en. Organisatorisch moet het be ter". Arno Arts, Bert Willemsen en oud-gediende Frans Janssen scoor den voor de Nijmegenaren. uvs UVS oefende bij eersteklasser HMSH uit Den Haag op kunstgras. De Leidse hoofdklasser kwam goed uit de startblokken en had na een kwartier al twee keer gescoord via Hans van Leeuwen en Wout Holver- da. De tweede helft was wat minder van Leidse kant waardoor HMSH kon tegenscoren. UVS speelde niet in zijn sterkste opstelling. Marcel Tolsma (vakantie), Gerry Jansen (ziek), Ruud Boot (liesblessure) en Frank Roosa (gescheurde en ver rekte enkelbanden) konden niet van de partij zijn. Roosa is vier we ken uitgeschakeld. Door de lijst van afwezigen kregen de jeugdige spe lers Patrick Preuter en Edgar van Tol een kans zich te manifesteren. Koodenburg ging op bezoek bij het twee klassen lager spelende FC Lisse (zo) en speelde gelijk, 1-1. De Leidenaren hadden wat problemen om een volledig team op de been te brengen. Even overwoog trainer De Schiedammer Simons wordt in de 'sandwich' genomen door Henk. Langemaat en Leon Meijs(r). (foto Jan Reurings zelf de schoenen aan te trekken. Uiteindelijk was dit niet nodig. Roodenburg zat wat krap doordat een aantal jeugdspelers in de zaal uitkwam. Dennis Hoogendoorn opende na rust de score voor Lisse, waarna Roodenburger Michael Verver de stand uit een strafschop gelijktrok. Wim Bouckaert miste even later nog een strafschop voor de thuis club. Docos kón het gisteren op het kunstgras van Meerburg niet bol werken tegen LFC. De Kanaries wonnen dank zij doelpunten van Marco Moenen en Ivan Haft met 2-0. Gansier weg als coach van VS COLORADO SPRINGS (SID) - Bob Gansler, coach van de voet balploeg van de Verenigde Sta ten. heeft ontslag genomen. De wegen van de oorspronkelijk uit Hongarije afkomstige 49-jarige voetbaltrainer en de Ameri kaanse bond scheidden zich na de nederlaag (0-1) van de Ver enigde Staten tegen Bermuda, de afgelopen week. Voorlopig zal John Kowalskt. die verantwoordelijk is voor de Amerikaanse zaalploeg, de taak van Gansler overnemen. Gansler heeft iets meer dan een jaar bij de USSF als bondscoach gewerkt. Hij speelde met zijn ploeg in Italië, maar het eerste Amerikaanse optreden in een eindronde van wereldkam pioenschappen leverde nederla gen op tegen Italië. Tsjechoslo- wakije en Oostenrijk. Enkele maanden geleden nog had Alan Rothenberg, de voor zitter van de Amerikaanse voet balbond. bevestigd dat Gansler in functie zou blijven tot 1994, wanneer de eindronde in de Verenigde Staten wordt ge speeld. Zaterdag echter zei Ro thenberg dat zijn bond had be sloten een wijziging aan te bren gen in de positie van de bonds coach. De USSF heeft nog geen op volger van Gansler benoemd, maar de Joegoslaaf Bora Milu- tinovic lijkt de voornaamste kandidaat. Milutinovic speelde vorig jaar met Costa Rica ook in Italië en bereikte verrassend, ten koste van Zweden en Schot land. de laatste zestien. Inliaalduels LEIDEN - De KNVB heeft ko mende week beker- en competi tiewedstrijden vastgesteld. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag, beker; achtste-fi nales: De Graafschap Dordrecht 90. kwart-finales: Den Bosch - Vi tesse, Roda JC - Ajax, Willem II - PSV. Eredivisie, woensdag: SW - Sparta, NEC - FC Utrecht, Heerenveen - Twente. Zaterdag: Heerenveen - MW. SW - Fortuna S, PSV - Feye- Zondag: RKC - NEC. Den Haag - Volendam, Ajax - Gro ningen, Sparta - Twente, Vitesse - Willem II. Eerste divisie, woensdag: FC Zwolle - Wageningen, Heracles - Eindhoven, RBC - Vlissingen. Zaterdag. Heracles - Wagenin gen, Veendam - De Graafschap, Telstar - NAC, WV - AZ, Dordrecht - Cambuur, Helmond Sp - Eindhoven, GA Eagles - Vlissingen. Zondag: Den Bosch - Emmen, Excelsior - Zwolle, RBC - Haar lem. Oefenzege PSV LEIDEN - Betaalde clubs gre pen het afgelaste weekeinde aan om te oefenen. Het overzicht: Kortgene. NAC - PSV 0-2 (0-1), Romario 0-1, Dees 0-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Van Haaften, toeschouwers: 1400. Noordwijk. Noordwijk (eerste klasse zaterdag) - NEC 0-3 (0-1), Arts 0-1, Janssen 0-2, Willemsen 0-3. Toeschouwers: 200. Zoeterwoude-Rijndijk (kunstgras). Katwijk (eerste klasse zaterdag) - SVV 2-2 (0-2). Trustfull 0-1, Gorree 0-2. Krayenoord 1-2 en 2-2. Vlissingen. Vlissingen - Roda JC 0-3 (0-2). Arnold (2) en Hof man scoorden. Toeschouwers: 150. Enschede. FC Twente - FC Zwolle 2-2 (0-1). 17. Loeffen 0-1, 57. De Vries 0-2, 65. Musemic 1- 2, 90. Mulder 2-2. Scheidsrech ter: Elzinga, toeschouwers: 2000. Katwijk. Quick Boys (eerste klas zater dag) - Sparta 1-1 (1-1). Kanbier 1- 0, Van der Gaag 1-1. Toeschou wers: 500. Rijswijk. Rijswijk (tweede klasse zondag) - FC Den Haag 0- 6 (0-2). Doelpunten van Otto (3), Van Eijkeren (2) en een eigen treffer van De Vroedt. Vlissingen. Vlissingen - MW 1-6 (0-1). Doelpunten: Dorst (Vlissingen), Francois (2), Thai, Lanckohr. Dicken en Vincent. Toeschouwers: 1000. Zwart Wit-UVS LEIDEN - UVS oefent morgen avond in Rotterdam tegen zater dagtweedeklasser Zwart Wit '28. Quick Boys speelt dezelfde avond om 19.30 uur tegen het Amstelveense RKAVIC op ei gen veld. Het duel met CSKA Moskou gaat overigens niet door. Buur Katwijk neemt het in Wassenaar op tegen Blauw Zwart, terwijl Rijnsburgse Boys ook morgen om 20.00 uur Docos als tegenstander treft op De Morsch. In deze confrontatie zal Huug Aandewiel vermoedelijk zijn rentree maken na een sei zoen lang uit de roulatie te zijn geweest. Voorts acteert Noord wijk dinsdag om 20.00 uur op ei gen veld tegen Alphense Boys. LEIDEN Katwijk is in korte tijd kind aan huis ge worden bij Meerburg. Vori ge week werd DHC op het kunstgras van de zondag vierdeklasser door Katwijk de oren gewassen, dit week einde kwam serieuzere te genstand naar het winterver blijf van Lagendijk en con sorten in Zoeterwoude. De profs van SVV moesten za terdag toezien hoe de onver zettelijke Katwijkers een 0-2 achterstand teniet deden en een verdienstelijk 2-2 gelijk spel boekten. Plaatsgenoot Quick Boys bood SVV goed partij (1-1), Noordwijk kwam er tegen NEC evenwel niet aan te pas (0-0). Aanvankelijk zag het er naar uit dat Katwijk, zonder de verlate Marco van der Plas, de eredivisionist uit Schiedam niet kon volgen. Orlando Trustfull rondde in de openingsmi nuten de eerste aanval van SVV doeltreffend af (0-1). Twintig minu ten later keek Katwijk tegen 0-2 achterstand aan, nadat Dean Gorrë profiteerde van een dekkingsfout van Dennis Jan Mieras. SW-er Wil ly Boessen trof voor de rust nog de lat. Na het tweede doelpunt kwam Katwijk beter in zijn spel. Probeer de het eerst nog het tempo van SW te volgen, met als gevolg dat het te veel voor de bal uit liep. schakelde het in de loop van de wedstrijd over op zijn eigen spel. Met Leon Meijs en Henk Langemaat in de mandek king kreeg de ploeg van Lagendijk meer vat op het spel. In de tweede helft, met Theo Scholte in het veld voor Gijs Collë. waren de amateurs zeker de gelijke aan de profs. Dit uitte zich ook in het scoreverloop. In de 60ste mi nuut kon Kees Kraijenoord bij de tweede paal een voorzet vanaf links van Langemaat binnen tikken. Tien minuten voor het eindsignaal kopte Kraijenoord uit een schitterende wegdraaiende voorzet van Meijs de BRUGGE (ANP) - Zijns ondanks is AA Gent een stap dichter bij de Belgische voetbaltitel gekomen. De lijstaanvoerder won zaterdag, met man en macht verdedigend, met 1-0 bij kampioen Club Brug ge, dat nu op zes punten achter stand staat. Anderlecht deed, na twee weken stilstand, vrijdag al een stap terug door met 2-3 te ver liezen bij Germinal Ekeren. De grote winnaar na de winter se onderbreking was lang niet de grote ploeg van het weekeinde. Zoals een gemiddelde Belgische gelijkmaker achter Joop Hiele. Kanbier Quick Boys oefende zaterdag op het trainingsveld van Nieuw Zuid in de vroege avonduren tegen Spar ta. de mogelijke fusiepartner van SW. Zelfs nadat Sparta ter ore was gekomen dat het hoofdveld van Quick Boys was afgekeurd, wilde het toch graag naar Katwijk komen. Quick Boys en Sparta kwamen een gelijkspel overeen. Voor rust moest Tom van der Niet een aantal reddingen verrichten en hield hij zijn ploeg in de wedstrijd. Eenmaal moest de doelman capitu leren. dat was in de twintigste mi nuut toen Spartaan Mitchel van der Gaag doel trof. Na de 0-1 nam Quick Boys het initiatief over. Een combi natie via Marco Dijkhuizen en Gert Aandewiel werd door Fred Kanbier koppend afgerond: 1-1. Vlak voor ploeg betaamt, concentreerde Gent vrijwel alle aandacht op de verdediging. Op het slecht bespeelbare veld een kwetsbare tactiek, die leidde tot geregelde misverstanden tus sen doelman Kazimierski en zijn verdedigers. Brugge miste echter het beetje geluk dat tot treffers had kunnen leiden. Bij vlagen ontsnapte Gent aan de Brugse druk, Vandenbergh en Viscaal waren gevaarlijk bij uit vallen. Viscaal rekende, na een sierlijke val zelfs op een straf schop. maar scheidsrechter Con- stantin gaf de duikelaar het na deel van de twijfel en een gele kaart, éen van de zes. Brugge kreeg, na een handsbal van Ver- kuyl, wel een strafschop. Janevs- ki schoot van elf meter over. Onmiddellijk na rust had Vis caal zijn aandeel in de treffer van invaller Winkels en van dat mo ment ging Gent iets beter spelen. De kansen echter bleven voor de thuisclub, maar waren niet be steed aan Booy, Farina en Borkel- mans, die de lat trof. KV Mechelen, zonder Eykel- kamp, stapte op de ranglijst over kampioen Brugge door een over winning van 2-1 bij Genk. Wil mots zorgde voor de doelpunten, Van der Eist voor de tegentreffer uit een strafschop. Genk bleef los van RWD Molenbeek en Beer schot, verliezend tegen Lokeren en Antwerp. Kortnjk echter steeg twee plaatsen in de degradatie- groep na de eerste overwinning op vreemd terrein, 1-0 bij Lierse door een doelpunt van Lemoine. Liverpool van slag LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft een slechte week slecht voltooid met een nederlaag van 1-3 bij Luton Town. Zaterdag kwam Arsenal, dank zij een be ter doelsaldo aan kop in de eer ste divisie, vrijdag vertrok manager Kenny Dalglish, woensdag werd vier keer een voorsprong uit handen gegeven in de overgespeelde bekerwed strijd tegen stadgenoot Everton. Arsenal won met 4-0 van Cry stal Palace. Van B reukelen moet boeten voor interview KORTGENE (GPD) - Hans van Breukelen moet betalen. De doelman is door PSV beboet naar aanleiding van een inter view in het weekblad Panorama van afgelopen week. Daarin kri tiseerde Van Breukelen coach Bobby Robson die volgens de keeper eens zou moeten ingrij pen. De Engelsman deed dat overigens onmiddellijk en zette zaterdag John Bosman uit het elftal. Van Breukelen gaat akkoord met de boete die hem wordt op gelegd. „Ik heb gepleit voor evenwicht in het elftal. In India hebben we afgesproken met een vast concept door te gaan, maar sinds we terug zijn gaat het weer minder. Ik heb gepraat vanuit een frustratie, maar ik realiseer me dat ik op de stoel van de trai ner ben gaan zitten. Dat verwijt Robson me en daar kan ik inko men. Ik heb hem in een lastig parket gebracht. Daarom accep- I teer ik de boete." In het interview in Panorama pleit Van Breukelen voor een keuze tussen Romario en Bos man. „Ik heb dus voor m'n beurt gepraat. Zaterdag zat Bosman reserve, dat was Robson al eer der van plan. Nu krijgt iedereen de indruk dat Robson onder j druk tot die beslissing is geko men. In een gesprek dat we heb ben gehad vond Robson me ne gatief in dat verhaal. Dat vind ik zelf niet, maar als je rust in de tent wilt, help ik met zo'n ver haal inderdaad niet erg mee." Die oefenwedstrijd, zaterdag in het Zeeuwse Kortgene, be keek John Bosman vanaf de bank. Robson had de keuze op Romario laten vallen, geflan keerd door Ellerman en Ka- lusha. John Bosman was niet i blij met die aanval. „Ik was ver- j baasd dat ik niet speelde. Ik vond juist dat het de laatste tijd wat beter ging. Met mij dan. niet j met de ploeg nee. We zullen 1 zien, ik ga er vanuit dat ik woensdag tegen Willem II ge- C-jeugd van Roodenburg sterk iu Groenoordlial LEIDEN - De jeugd van Roodenburg heeft gisteren in de Groenoordhal beslag gelegd op de eerste plaats bij de C-jeugd. Teylingen eindigde op de twee de plaats in het door Lugdunum georganiseerde toernooi. SW en Dordrecht werden derde. Bij de A-jeugd greep SW de eerste plaats, gevolgd door Dordrecht. Roodenburg en UVS legden beslag op de derde plaats. Bij de B-jeugd bleek SW weer de sterkste, door in de fina le Dordrecht te verslaan. Feye- noord en Roodenburg eindig den op de derde plaats. Olympus ver van top verwijderd ZAGREB (ANP) - Tussen de Ne derlandse kampioen Avéro Olympus en de top van het vrou wenvolleybal zit nog een wereld van verschil. De bleek bij de eindronde van de strijd om de Europese beker voor landskam pioenen, waar de ploeg uit Sneek met slechts een gewon nen setje laatste werd. De winst in de Joegoslavische stad ging naar het organiseren de Mladost. De formatie trok profijt van de komst van een Russische coach en een Russi sche speelster en versloeg in de eindstrijd veelvoudig bekerwin naar Sverdlovsk in de finale op merkelijk eenvoudig in drie sets. Olympus, de enige debu tant in de finale, voldeed slechts in zijn tweede wedstrijd, uitge rekend toen favoriet Mladost Zagreb de tegenstander was. Weersing en co brachten de thuisclub op de rand van de af grond. Meer dan een gewonnen set zat er desondanks niet in. „Op beslissende momenten scoorden we niet", aldus coach Van Wijnen. De vertrekkende trainer twij felde daarom over zijn eindoor deel. „We hebben zaterdag een heel goede wedstrijd gespeeld. De nederlaag tegen Ravenna, op de slotdag, viel wat tegen. De ploeg heeft voortdurend op zijn tenen moeten lopen. Dat eiste zijn tol in de laatste wedstrijd." Vier boksers al zeker van EK ROTTERDAM (ANP) - De tech nische raad van de Nederlandse Boks Bond (NBB) heeft reeds vier amateurs aangewezen, die in mei in Gothenburg deelne men aan de strijd om de Europe se titels. Naast tweevoudig Eu ropees kampioen in het zwaar gewicht Arnold Vanderlijde zijn ook Orhan Delibas (zwaarwel- ter), Mighei Dias (veder) en Pe ter Zwezerijnen (halfzwaar) ze ker van uitzending. De NBB wil nog enkele bok sers meer afvaardigen maar heeft daarover nog geen beslis sing genomen. Kandidaten voor de uitbreiding van het team zijn: Wilfred Herts (veder), Arthur Santana (licht), Ronald Vos (welter), Larry Sedney (midden) en Bert van Berkel (zwaar). Bayeni neemt weer de leiding DÜSSELDORF (SID/DPA) - Brian Laudrup heeft Bayern München, voorlopig, weer aan de eerste plaats in de Bundesliga geholpen. De Deense international bracht drie minuten voor tijd Bayern München de winst (2-1) bij Bayer Leverkusen. Werder Bremen, dat zaterdag niet speelde en Kaiserslautern, 1-0 tegen Hamburger SV, hebben een wed strijd minder gespeeld dan de Beiers en slechts één punt achter stand. De verrassing na de winterpauze was echter niet de ontwikkeling aan de kop van de ranglijst, maar de overwinning van Stuttgart op Borussia Dortmund, 7-0. Stuttgart vernietigde daarmee de meeste illu sies van Dortmund en hielp zichzelf uit de degradatiezone. Bayern München, dat volgens manager Ulli Hoeness in de tweede competitiehelft geen wedstrijd meer zal verliezen, speelde zeker voor rust sterker dan Bayer Lever kusen. maar bepaald met indruk wekkend. De wedstrijd begon in feite pas een kwartier na rust, toen de negentienjarige Oliver Page voor Leverkusen scoorde. Na die treffer leek Bayer de betere ploeg, maar in de slotfase maakte Roland Wo- hlfarth gelijk voor Bayern. Lever kusen kon die tegenslag niet ver werken en drie minuten voor tijd za gen de 24.000 toeschouwers dat het gelijke spel de thuisclub ook nog uit de vingers gleed. Doelman Voll- born was kansloos tegenover Brian Laudrup. MILAAN (GPD - De crisis van AC Milan in uitwedstrij den duurt voort. Gisteren liet de dure ploeg uit Noord-Italië bij het al gedegradeerde Cagliari een kostbaar punt liggen: 1-1. Het duel was een uitgelezen kans voor de wereldkam pioen om na drie en een halve maand weer eens buiten het San Siro-stadion toe te slaan, maar het Hollandse trio liet de gehavende wereldkampioen (zonder de routiniers Baresi, Tassotti en Ancelotti) in de steek. Jean-Pierre Papin blijft zijn tegenstander Ferrx de baas. (foto ap> BORDEAUX (ANP/SID) - Wanneer het failissement niet zorgt voor de gedwongen degradatie van Girondins Bordeaux, landskampioenenin 1984, 1985 en 1987, dan lijken de spelers hard bezig aan de onvrijwillige afgang. Bordeaux verloor zondag voor de zoveelste keer, nu met 0-1 bij het eveneens bedreigde Sochaux, en heeft nog maar twee punten voorsprong op de hekkesluiters Brest en Toulouse. Volgens Bordeaux-voorzitter Jean Pierre Derose is een pak met geld onderweg. De Chemical Bank in New York zou bijna 5Cmiljoen gulden willen fourneren en er werden ook nog geldschieters uit Zwitserland en Liech tenstein genoemd. Waarom die buitenlandse investeerders Bordeaux zouden willen redden, bleef onduidelijk. Op het veld kwam de redding van de werkgever van Wim Kieft niet dichterbij. Sochaux had aan een treffer van Madar net na rust voldoende voor de belangrijke zege. De teloorgang van beide clubs was aan de tribunes af te lezen. Slechts 5000 toeschouwers kwamen op het duel af. Olyinpique Marseille trok er in Cannes drie keer zoveel. Veel te zien kregen ze niet. Cannes, dat als enige dit seizoen Marseille in eigen huis om de oren sloeg, maakte de kampioen opnieuw een punt afhandig. Gescoord werd er niet. Te danken was dat vooral aan Luis Fernandez, die de defensie van Cannes perfect organiseerde. Jean-Pierre Papin en Eric Cantona, na zijn knie-operatie door oefenmeester Goethals in navolging van bonds coach Platini voor het eerst in de basis gezet, vielen niet op. Trainer Arrigo Sacchi toonde zich na de remise zelfs tevreden met het moeizaam verworven resultaat. Hij koos voor een nieuwe smoes uit zijn repertoire: „We werden verrast door het temperatuurverschil. De hitte heeft het tempo van mijn ploeg gebroken". In de Sardijnse hoofd stad was het 12 graden warmer dan op het in de uitlopers van de Alpen gelegen trainingskamp Milanello. Veertigduizend Sardijnen waren naar het Sant'Elio-stadion gekomen in de wetenschap dat de eigen club volgend seizoen een klasse lager zal spelen. De liefhebbers wilden de op het continent bejubelde vedetten zelf aan het werk zien, maar ze za gen tot hun verbazing de plaatselij ke favorieten schitteren. Cagliari legde Milan vanaf de aftrap zijn wil op dank zij de voor het eerst zeer ge ïnspireerd spelende Enzo Frances- coli. Toch kwam de wereldkampioen bij de eerste de beste tegenstoot aan de leiding. Na een half uur blunder de doelman Ielpo bij een eenvoudig genomen hoekschop, waarna Mal- dini simpel kon scoren. Na de pauze leek Sacchi zich te verzoenen met de magere voorsprong en liet hij de verdedigende middenvelder Carbo- ne opdraven voor de aanvaller Mas- saro. Cagliari behield het veldover- wicht en kwam in de 62e minuut via een vrije trap van Matteoli op gelij ke hoogte. Jürgen Klinsmann was de held bij Inter-Atalanta (3-1). De Duitser scoorde twee fraaie doelpunten en is nu topscorer met 12 stuks. Spanje Barcelona heeft zijn titelspiraties gisteren nog eens kracht bijgezet door de uitwedstrijd tegen Real Val- ladolid njet 5-1 te winnen. Door de magere verrichting van naaste ri vaal Atletico Madrid, die tegen Te- nerife niet verder kwam dan 0-0, be draagt de voorsprong van de Catala nen nu vijf punten. De ploeg van Johan Cruijff raakte geïnspireerd door een achterstand. Onesimo Sanchez, een voormalig werknemer van Barcelona, scoorde na een half uur van dichtbij. De be zoekers stelden door toedoen van Julio Salinas en Aitor Beguiristain nog voor rust orde op zaken. Dit tweetal verzorgde ook de productie in de tweede helft met Beguiristain als slagvaardigste. Het was de eerste keer in vijfjaar, dat Barcelona won in Valladolid en het was voor het eerst sinds 35 jaar dat Valladolid zoveel doelpunten tegen kreeg.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14