Leiderdorps bedrijf Scan ware op de fles SJJO claimt opnieuw filiaal buiten Haaswijk Wassenaar krijgt RTL 4 Rijnlands Lyceum moet wachten op nieuwbouw Buurt plundert voormalige kleuterschool MAANDAG 25 FEBRUARI 1991 Rijnsburger zit inwoner Oegstgeest met mes achterna OEGSTGEEST - Een boze Rijns burger heeft zaterdagochtend een 31-jarige Oegstgeestenaar met een mes bedreigd. Om onge veer half elf reed de Leidenaar met zijn wagen de afrit van de rijksweg bij zijn woonplaats af in de richting van de Oegstgeest- se Rijnzichtweg. Toen de Rijns- burger met zijn auto te dicht achter de Leidenaar aanreed, toonde deze daarover zijn erger nis door de middelvinger van zijn rechterhand in de lucht ste ken. De 45 jaar oude Rijnsburger ontstak daarop in grote woede en reed achter de Leidenaar aan. Deze stopte even verderop, op de kruising bij de Rhijngees- terstraatweg. vlakbij het plaat selijke politiebureau. De Rijns burger stapte uit zijn wagen, wild zwaaiend met een keuken mesje. Hij kon de Leidenaar ech ter niet bereiken, want deze had inmiddels de portieren van zijn wagen van binnen uit afgeslo ten. Na enige tijd tevergeefs scheldend en tierend op de wa gen te hebben gebeukt droop de Rijnsburger af LEIDERDORP - 'Swing of ik schiet', was het motto tijdens het optredenzaterdagavond, van tenorsaxofo- ^ist Hans Duif er met zijn band Reflud in De Hollandsche Tuyn in Leiderdorp. Candy's vader kreeg het op een welhaast agressieve manier voor elkaar dat de met 100 liefhebbers afgeladen jazztempel van jazzclub De Wa genschuur zijn bevelen opvolgde. In de Hollandsche Tuyn is men vooral blues, dixieland en jazz oude stijl gewend. Die drie stijlen kwamen nauwelijks aan bod. Dulfer, toch al een muzikant die aan convententies een broertje dood heeft, laat zich de laatste tijd namelijk laten beïnvloeden door extreme stromingen zoals speed- en trashmetal. In de Hollandsche Tuyn stond men elkaar dan ook af en toe wat onwenn ig aan te kijken. Toch kreeg Dulfer, sinds enige tijd direc teur van Paradiso in Amsterdam, met zijn zeer experimentele optreden het publiek in de houdgreep, (foto Ellen De openba re verkoop LEIDERDORP - Het softwarebedrijf Scanware International aan de Weversbaan in Leiderdorp is failliet. De inboedel van de uitgever van onder meer de Oranjediscette en de Tour-de-Francediscette is vrijdag bij executie verkocht. De opbrengt van de verkoop, ongeveer 50.000, lost een deel af van Scanware's belastingschuld. Oud-werknemers die ongeveer 26.000 gulden aan achterstallige lonen vorderen, hebben weinig hoop hun geld alsnog te ontvangen. Volgens Elkerlyck wint tafelteiinistoemooi LEIDERDORP - De Leiderdorpse Montessori-basisschool Elckerlyc heeft zaterdag de wisselbeker van het tafeltennistoernooi voor basis scholen gewonnen. Het toernooi werd voor de zevende keer georga niseerd. Tweede werd de openbare Koningin Julianna-school. De der de plaats ging naar de rooms-katho- lieke basisschool De Meijehof. In totaal deden zeventien groepen lig directeur M. de Jong 'niet koosjer'. "Het is duidelijk dat De Jong niet te vertrouwen is in zakelij ke transacties. Hij is nu met de noorderzon vertrokken en ik denk dat wij onze vorderingen wel kun nen vergeten. We kunnen nog pro beren om hem privé aansprakelijk te stellen, al was het maar om hem af te leren dit soort geintjes uit te ha len. Hij heeft al eens anderhalf jaar op Curagao gezeten om schulden te ontduiken, dus dit is niet de eerste keer". De werknemers probeerden al eerder hun achterstallige lonen te innen, maar stuiten daarbij op een bijna lege bankrekening van Scan- ware. "We kregen eerst contant geld en later een machtiging om bij de bank 2300 gulden op te nemen. Er Ruilbeurs Een ruilbeurs voor voetbalkleding en voetbalschoenen. Die organi seert de jeugdcommissie van de Zoeterwoudse voetbalvereniging S.J.Z. vanavond in het clubhuis op sportpark Haasbroek. Tussen zeven en acht uur is iedereen daar wel kom. Fotocursus Het Open Jongeren Centrum F- Kwadraat in Voorschoten organi seert samen met de foto-doka club Voorschoten een fotocursus. De cursus wordt gegeven in activitei tencentrum 'Het Arseaal', op woensdagavond van half acht tot half tien. te beginnen op 13 maart. Inschrijven kan tot en met 9 maart in F-Kwadraat of telefonisch (071- 619407). Belasting De Leidse belastingdienst gaat Lei derdorpers die hulp nodig hebben, assisteren bij het invullen van het belastingformulier. Plaats van han deling is de Muzenhof. Er moet wel telefonisch een afspraak worden ge maakt met de heer Kelder, telefcon 071-251880. Postzegels Zoeterwoudenaren kunnen van avond in Ons Huis aan het Koster pad terecht voor een postzegelruii- avond. De families Hulsbos en Groen zijn er de organisatoren van Aanvang zeven uur. was maar 72 gulden", aldus de oud werknemer. Een softwarebedrijf in Capelle aan de IJssel overwoog vorig jaar om Scanware over te nemen, maar dat ketste af op 'gebrek aan vertrou wen', aldus een woordvoerder. "Dat had vooral te maken met de handel in roebels die de Jong had met men sen uit Rusland. Er werd over ge sproken dat dat zwart zou zijn en dat boezemde niet veel vertrouwen in. Daarnaast gingen er geruchten over contacten met de onderwereld en zelfs over een heroïnelijn; De Jong zou het geld zo doorsluisen". Directeur M. de Jong was van morgen niet bereikbaar voor com mentaar. Boten lopen vast bij redden ijszeilers ROELOFARENDSVEEN - Twee boten zijn afgelopen zaterdag vast gelopen in het ijs van de Braasse- mermeer bij hun pogingen om en kele ijszeilers te redden. De zeilers waren 's ochtends bezig hun sport te beoefenen, maar het ijs bleek niet sterk genoeg waardoor zij in de pro blemen kwamen. Twee boten probeerden te hel pen. Eén boot kwam vast te zitten in het ijs. De andere bracht de zeilers aan wal om vervolgens de vastzit tende boot te gaan helpen. Prompt liep deze boot ook vast. Met behulp van de rijkspolitie te water en een helikopter van de rijkspolitie dienst luchtvaart werden beide boten los getrokken. Plus Sportnet en Kindeniet WASSENAAR - Het Wasse- naarse kabelnet wordt met in gang van 5 maart uitgebreid met Sportnet, RTL Plus en Kindernet. De uitbreiding is mogelijk nu de modernisering van het Casema-kabelnet is afgerond. Sportnet is te ontvangen op kanaal UHF 30, op de frequen tie 540.25 MHz. Liefhebbers kunnen RTL Plus op kanaal UHF 21 bekijken, op de fre quentie 471.25 MHz. Kindernet is te ontvangen op kanaal VHF 7, op de frequentie 189.25 MHz. Op dinsdag 5 maart zal de Wassenaarse VVD-wethouder Ch. B. Aptroot de nieuwe tele visieprogramma's op het net introduceren. Dat gebeurt in het Cultureel centrum Wa- renar aan de Kerkstraat. Kindernet is bestemd voor kinderen van drie tot dertien jaar en zendt dagelijks van 07.00 tot 10.00 uur uit. Het ka naal wordt met België BRT 2 gedeeld. Sportnet zendt op werkdagen gedurenden acht tien uur en in de weekeinden 24 uur per etmaal uit. "Kinder- en tienerwerk door jongeren in de verdrukking' OEGSTGEEST - Het bestuur en de coördinator Robert Weijnand van de Oegstgeester SJJO (een organisatie voor jeugd- en jongenwerk) claimen andermaal een dependance in oud Oegstgeest. Deze claim is eerder door het gemeentebestuur van de hand gewezen. Volgens Weijnand kan dat deze keer niet zo gemakkelijk. In het recente rapport over de SJJO van bestuurskundestudent H. Hupkes over de SJJO wemelt het volgens Weijnand van de gegevens en cijfermateriaal waarmee de claim kan worden onderbouwd. Hupkes' conclusies komen er sim pel gesteld op neer dat de thuisbasis van de SJJO in Haaswijk geheel verkeerd is gekozen en de stichting te weinig activiteiten organiseert. Het Oegstgeester Kanaal tussen Haaswijk en de rest van Oegstgeest i psychologische barrière vormen, waardoor de SJJO steeds meer een club voor Haaswijk lijkt Dat terwijl de stichting wordt ge acht heel Oegstgeest te bedienen. Coördinator Weijnand vertelt dat. sinds de SJJO zich heeft ontfermd over een groep jongeren die in de zomer van 1989 voor veel proble men in de nieuwbouwwijk zorgde, ook andere doelgroepen zijn afge haakt. "Wij bereiken nu weliswaar de jongeren die we ook moeten be reiken, maar het kinder- en tiener werk zijn in de verdrukking ge raakt. Kinderen en tieners voelen zich bij ons niet meer zo veilig". Chaos Weijnand wil trouwens af van het beeld dat uit het rapport naar voren komt als zou het bij de SJJO een grote chaos zijn. Weijnand wijst er op dat het onderzoek tegelijk is be gonnen met de reorganisatie "Nu deze reorganisatie zo goed als is af gerond. is het rapport voor een groot deel achterhaald". De SJJO-coördinator zegt voorts teleurgesteld te zijn in het voorstel dat burgemeester en wethouders de gemeenteraad donderdag doen. Burgemeester en wethouders wil len 'vooralsnog' niet overgaan op een structurele uitbreiding van de personeelsformatie van de SJJO. Wel laten zij het jongerenproject in aanmerking komen voor verlenging tot 1 januari 1992. Speciaal voor de jongeren die de SJJO en omwonenden destijds veel problemen bezorgden, is per 1 april vorig jaar jongerenwerker Angela Peufflik aangetrokken. Haar con tract loopt 31 maart aanstaande af. Weijnands betreurt het in hoge ma te dat hij voor de periode 1 april 1991-1 april 1992 hoogstwaarschijn lijk geen beroep op Peufflik kan doen. Peufflik bevalt alle partijen - ook de jongeren - uitstekend, maar het is cao-technisch erg moeilijk om haar weer een tijdelijk arbeidscon tract aan te bieden. Weijnand zegt de gedachtengang van het gemeentebestuur moeilijk te kunnen volgen. In het voorstel steken burgemeester en wethou ders de loftrompet over het jonge renproject. maar een echte honore ring blijft uit. oordeelt de coordina- REGIO Het Rijnlands Lyceum in Sassenheim mag mogelijk pas in 1993 een nieuwe school bouwen. Uit het investeringsplan van het ministerie van onderwijs blijkt dat pas in 1993 geld beschikbaar is voor de bouw van een nieuwe school. Daarmee wordt een lelijke streep gehaald door de plannen van het bestuur van het Rijnlands Lyceum. Dat ging er van uit dat de Sassenheimse school nog dit jaar de eerste paal voor het nieuwe gebouw kon slaan. De nieuwbouw voor de scholengemeenschap in Sassenheim stond gepland voor 1989. Het schoolbestuur kreeg vooruitlopend daarop van het ministerie alvast een ton om de nieuwbouwplannen voor te bereiden. Daarvan zijn een ontwerp plus bestekken gemaakt voor de nieuwe school. Die zijn eind december vorig jaar ingediend bij het ministerie van onderwijs. In het nieuwe investeringsplan staat de Sassenheimse school echter pas vermeld voor nieuwbouw in 1993. Het ministerie heeft als reden dat de scholen voor middelbaar beroepsonderwijs eerst geld moeten krijgen. Daar is de afgelopen jaren een groot aantal scholen gefuseerd zonder dat geld beschikbaar is gesteld voor nieuwe huisvesting. Die scholen gaan nu dus voor. Het naar achteren verschuiven van de Sassenheimse nieuwbouwplannen is inmiddels aangekaart bij de verantwoordelijke staatssecretaris Wallage. Rector H. Hietbrink: "Hij heeft gezegd dat we alle gegevens naar hem moeten toesturen en dat hij de zaak in heroverweging zal nemen", aldus Hietbrink. die verklaart nog hoop te hebben dat zijn school alsnog dit jaar mag bouwen. "De voorbereidingen gaan gewoon door" Hietbrink wijst er op dat het onderhoud van de huidige barakken steeds meer geld gaat kosten. "Bovendien zijn we het na 18 jaar wel eens zat in die spaanplaattroep". Personeel van bej aardenoord grijpt insluiper VOORSCHOTEN - Een 27-jari- ge inwoner van Zwolle is gis terochtend aangehouden in het Voorschotense bejaardencen trum Noord - Hofland. De man was om ongeveer half twaalf binnengeslopen en had 145 gul den gestolen uit een jas van een van de verzorgers. Toen de man zijn plundertocht wilde voort zetten werd hij gegrepen door personeel en overgedragen aan de politie. Hij bleek te zijn weg gelopen uit een psychiatrische inrichting in zijn woonplaats, waar hij een vervangende straf uitzat voor een groot aantal dief stallen. De afgelopen weken verbleef hij in Den Haag in een tehuis voor weggelopen jonge ren. Van daaruit maakte hij al eerder 'tochtjes' naar Voorscho- Inbraak mislukt in Wassenaar WASSENAAR - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee inwo ners van Den Haag aangehou den wegens poging tot inbraak. Toen de twee om half vier pro beerden in te breken in een sportzaak aan de Luifelbaan ging het alarm af. waarop de 18 en 19 jaar oude Hagenaars zich snel uit de voeten maakten. Zij werden meteen gegrepen door twee in de buurt surveillerende agenten, die ook de auto van de twee in beslag namen. Deze wa gen bleek te zijn gestolen in Voorburg. Later gaven de twee toe eerder in Den Haag een wa gen te hebben gestolen, die zij in Voorburg achterlieten. Auto's opengebroken WASSENAAR - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag vier auto's aan de Aronskelkweg in Wassenaar opengebroken. Naast vier auto radio's werd ook een hoorn ge stolen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. VOORSCHOTEN - Twee jongens zijn gisteravond door de politie in gerekend wegens poging tot brand stichting in het voormalige Voor schotense kinderdagverbijf Bibele- bon aan het Aletta Jacobsplant- soen. Het door de 16- en 17 jaar oude Voorschotenaren aangestoken vuurtje kon snel worden geblust. Voor de toestand van het enige tijd geleden ontruimde houten ge bouwtje maakt dat weinig verschil. In de afgelopen week hebben buurtbewoners al grotendeels zorg gedragen voor de sloop. Vooral hou ten panelen en kozijnen moesten het ontgelden. Een woordvoerder van de politie verklaarde machteloos te staan te genover de sloopzin van de buurt. "Onstellend, jong en oud ging dag en nacht tekeer". De politie besloot niet in te grijpen omdat de 'officiéle' sloop nog deze week moet begin nen. "Maar brandstichting, dat ging ons echt te ver". De oude kleuterschool moet wij ken voor de bouw van een multicul tureel centrum in Noord-Hofland. Het kinderdagverblijf Bibelebon verhuisde naar het gebouw van het voormalig Lucas-college. aan de Jo- han-Willem Frisolaan. MAANDAG 25 FEBRUARI Alphen spreker Sjoerd Veerman, kandi- e Thern Katwijk ruilbeurs van de Vereniging Prentbrielkaartenkring De Bollen streek, van 19 00 tot 22 30 uur in De Roskam. Turfmarkt 2. Leiden 20 15 uur m de Kapelzaal van K&O. Hazewmdsteeg ruilavond Vereniging De Postze gelvrienden. aanvang 19.00 uur in wijkgebouw De Linde. Herenstraat. Wassenaar vergadering van de gemeente raad. aanvang 20.00 uur in he Zoeterwoude postzegelruilavond m Ons Hui Kosterspad 3. aanvang 19 00 uu ruilbeurs voor voetbalkleding jeugdcommi SJZ. DINSDAG 26 FEBRUARI Alphen middag zijdeschilderen Zahra. trefcentrum voor vrouwi en meisies. van 13.30 tot 15 30 u in gebouw Ruis erjassen bi| speeltuinvt Katwijk sponen voor mensen met CARA olv een fysiotherapeute, van 15.30 tot 16 30 uur in Sportzaal Boorsma. Zwanenburg. buro Gezondheidszorg. bii|vend advies en informatie, van 10 00 tot 12.00 uur. tel 071- 254654 voorstelling: Het Koekoeks nest', met Petra Laseur en Peter Faber. aanvang 20 15 uur m de Leidse Schouwburg openbare voordracht van hel Theosofisch Genootschap over De Wetenschap van Noordwijk vergadering van de gemeente raad, aanvang 20 00 uur in het ge- vergadering van de vereniging Vogeliustaanvang 20 00 uur in café-rest 1 Vuurschip. Nieuwe Zeeweg Wassenaar »orum-avond met d«scuae<e tus sen vi|f kandidaten van verschillen de parii/en en kiezers, aanvang e voorsteii.ng Moordspel met 0 a Ton Lensink en Huub Stapel, aanvang 20 15 uur n Theater Wa- Zooterwoudo algemene ledenvergadering CDA-Zoeterwoude aanvang 21 00 uur m Ons Huis. Kosterspad WOENSDAG 27 FEBRUARI AJphen isugdmstuif vo«eybai van 18 30 tot 19 30 uur m het gymnastieklo kaal van de Zonneb»oemschool Jongkmdt Conmckstraat Lelden spreekuur verkeersvethghe«d. van 10 30 tot 12 00 uur het Stadsbouwhuis. Langegracht kindervoorstelling De Sneeuw koningin dOOt het Mar hels Jeugd Theater, aanvang 14 30 uur de LeiCse Schouwburg .n»ormetiepuni gemeenschap pen» wonen van 20 00 tot 21 00 t>i Verenig*^ Centraal Wonen. liefdedoor het RO-Theater. aan vang 20 30 uur m het LAK-Theater Cieveringapiaats

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 11