Ede haalt Becker voor spotprijs Siemerink zet zegereeks voort SPOoTTV msamm Arnold Stam maakt kans op KNSB-cup Nederlands estafetterecord De Zijl/LGB Duitser pas actief in halve finale Atletiekgala Den Haag zit nog zonder hoofdsponsor VRIJDAG 22 FEBRUARI 1991 PAGINA 17 Tiende overwinning in successie STUTTGART/LEIDEN - Jan Siemerink heeft zich geschaard bij de laatste acht van de Stuttgart Classics, een met 1,6 miljoen gul den aan prijzengeld gedoteerd tennistoernooi. Siemerink, de nummer 98 van de wereldranglijst, zegevierde gisteren in twee sets over de Spanjaard Sergio Bruguera, die als dertigste staat ge klasseerd: 6-2, 6-3. In de eerste ronde had de 20-jarige linkshander al de aanzienlijk hoger getaxeerde Oostenrijker Horst Skoff uit het toernooi geslagen. In de kwartfinale treft Siemerink vandaag de Sovjet-speler Andrej Tsjerkasov, die verrassend Emilio Sanchez elimineerde. De overwinning op Bruguera bete kende voor Siemerink de tiende in successie. Zij laatste verliespartij liep hij alweer enige tijd geleden op, tijdens de achtste finales van de Australian Open tegen Goran Prpic. Sindsien won hij vijf partijen en daarmee de hoofdprijs in het Engel se Telford, en sloeg hij zich via drie wedstrijden in de kwalificatieronde naar het hoofdtoernooi in Stuttgart. Daarin schakelde hij dus vervol gens Skoff en Bruguera uit. "Of tien achtereenvolgende overwinningen voor mij een record is in het profcir cuit weet ik niet zeker, maar ik ver moed van wel. Ik zit op dit moment in het goede ritme", aldus Sieme rink. "In Australië kreeg ik dat ritme te pakken, in Engeland heb ik het kunnen behouden. Op zo'n manier krijg je steeds meer zelfvertrouwen. Ik wist eerder al wel wat ik kon, maar toen stond ik nog niet in de top-100. Nu blijkt dat ik gewoon kan meetennissen en zelfs kan winnen", aldus de Rijnsburger. Dat bleek ook in zijn partij tegen Serge Bruguera. Na de eerste set al vrij eenvoudig in de wacht te heb ben gesleept met 6-3, kende de linkshander ook in de tweede nau welijks problemen. Hij brak onmid dellijk door de service van de Span jaard heen en finishte via nog een break op het eind op 6-3. Siemerink kon na nauwelijks een uur spelen alweer .de kleedkamer opzoeken. "Ik serveerde weer goed en kreeg ook steeds kansen om op te lopen naar het net omdat hij bij de base-li ne bleef hangen". Vooraf had de Rijnsburger zich zelf, ondanks zijn lagere positie op de wereldranglijst al de nodige kan sen toegedicht. "Ik wist dat hij beter speelt op gravel, net als Skoff. Die positie op de wereldranglijst zegt dan ook niet alles". Tegen Tsjerkasov, ook twintig en zeventiende op de ranglijst, heeft Siemerink tot nu toe nooit ge speeld. "Maar ik weet dat hij ook van achteruit tennist. Hij heeft een goede backhand, een goede fore hand en maakt weinig fouten. Ik speel gewoon mijn eigen spel, vice-volley, er aan te vallen". Naast Siemerink plaatste de Tsjechoslowaak Karei Novacek zich als ongeplaatste spe ler in de kwartfinales. N loos tegen de toernooifavoriet Ivan Lendl: 2-6 1-6. Lendl behaalde zon dag een zwaar bevochten overwin ning in het toernooi van Philadel phia door Sampras in de finale te verslaan. In Memphis, waar 1,2 miljoen gul den te verdelen is, komt het niet tot een revanche. Sampras raakte in de eerste game van de tweede set ge blesseerd aan zijn linker dijbeen toen hij zich strekte voor een volley. Na een korte behandeling en over leg met trainer Bob Russo probeer de hij het nog eve niet ging, staakte hij onmiddellijk. „Dit is het begin van het seizoen", verklaarde hij naderhand, „ik wil geen risico lopen". „Doorgaan zou hem op weken in activiteit komen te staan", meende Russo. Sinds hij vorig jaar septem ber op 19-jarige leeftijd het US Open won, was Sampras nooit ge heel fit. De Zweed Mats Wilander, in 1988 na drie grandslam-zeges korte tijd eerste op de wereldranglijst, werd in de derde ronde uitgeschakeld door de Duitser Michael Stich. Het ziet er naar uit, dat hij binnenkort VOLENDAM (GPD) drie punten. Met ook Piet Kleine Huitema nog kansrijk lijkt de laatste wedstrijd de interessantste van het lange seizoen te worden, Arnold Stam uit het Brabantse Kaatsheuvel werd dit seizoen van VGZ overgenomen door Klerk's. Zijn grote talenten wendde hij voor al aan als knecht van Kramer en Ri- gisteren het Nederlands record scherper chard van Kempen. Ook gister AMSTERDAM (GPD) Voor Arnold Stam kan de driedaagse finale om de KNSB-cup een ongekend hoogtepunt in zijn carrière worden. De man die al een seizoen lang zijn krachten geeft als knecht van Yep Kramer, stap te gisteravond pardoes uit die rol. r van dagwinnaar Lam- kele malen het peloton te ontvluch- na werd hij in Amster- ten. "Als je mazzel hebt, laten ze je en, mede door de extra rijden, maar dat gebeurde dit keer r de winstronde, leider jammergenoeg niet. Toch ben ik te- issement. Met nog éen vreden. Het ging in de finale name- gaan, zaterdagavond in lijk zo hard dat er niet meer inzat heeft de Brabander 2.9 dan deze veertiende plaats. Het_is punt voorsprong op zijn kopman, wel mooi geweest, Oleg Bozjev staat derde op precies terdag nog in Hee akantie!" Angenent te goed voor B-categorie LEIDEN Een mannenestafetteploeg van De Zijl/LGB heeft gisteravond een geslaagde poging ondernomen toen het het Nederlands record op de 4 x 50 meter wisselsla"g"te verbeteren. Bram Pronk, Patrick Braam, Vili Adam en Marcel de Natris kwamen in zwembad De Zijl tot een tijd van 1,45.29. Het oude record stond op naam van De Zee schuimers met 1,46.5. De aanval op het record maakte onderdeel uit van de promotiecampagne van de zwemclub. De poging van de vrouwenestafetteploeg om het wereldrecord op de 4 x 100 meter schoolslag scherper te stellen mislukte echter. Het team, bestaande uit Nancy Kijk in de Vegte, Hanneke Koopman, Petra Hillenius en Ria Willemse bleef met 4,57.9 op ruim drie seconden steken. Het wereldrecord is met 4,54,29 overigens al in handen van De Zijl/LGB. Het werd in 1989 gevestigd. KNVB verschuift Volendam-Aj ax het tenniscircuit verdwijnt. Wi- ter Westendorp wedstrijd Nederland-Malta wenst vrij te houden. Ook het duel tussen PSV en Heerenveen verdwijnt dat weekeinde van de agenda. Westendorp beticht de voetbal bond van 'bestuurlijke onbehoor- Burgemees- lijkheid'. "De KNVB houdt zich Edam/Volen- niet aan eerder gemaakte afspra- Handbalteam oefent tegen Zwitserland dam heeft gisteren tevergeefs bij de ken. In Zeist is bekend dat e vond was hij present toen Huitema aan de haal ging met Rein Jonker. Stam sloot aan en even later ook Piet de Boer en de Fries Peter de Vries. Niemand kon Stam achteraf Daarop verwijten volop te hebben meege- schaats werkt aan de vluchtpoging maar remmend werkte hij ook niet. "Het is jammer dat ik niet heb ge wonnen", zei Stam. "Rijden om de overwinning is toch wel een stukji leuker. Ik denk ook dat ik ben in plaats van Yep. Ze moeten ten. Dat is misschien wel gunstig ook. Het is alleen j mer dat Huitema zo dichtbij geko- Voor Richard van Kempen was gisteravond geen hoofdrol wegge legd. De Nederlandse kampioen van het kunstijs beperkte zich tot het dichtrijden van gaten voor kop man Kramer, wat logischerwijs veel kracht kostte. Van Kempen reikte de eindsprint niet verder dan de KNVB in Zeist bepleit om de eredi- zanger-gitarist in de band Seldon visiewedstrijd Volendam-Ajax vol- Wilander. „Ik heb muziek nodig om gens het competitieschema op zon- mijn aandacht te verleggen. Het dag 10 maart te laten spelen. D-wedstrijd als Volendam-Ajax niet doordeweeks kan worden inge haald", aldus de burgemeester. "Het is triest om te moeten vaststel- muziek is dat er geen Bondscoach Rinus Michels heeft len dat ik als gemeentebestuurder Beide duels vinden plaats in Thun speelt zelf een soort rock and roll. drie dagen wél de bevoegdheid heb om wed strijden te verbieden, maar niet r de EK-kwalificatie- door te laten gaan". voor de Europese titelstrijd, speelt dertiende plaats. Een plek voor Aad het Nederlandse mannen handbal- Grimbergen. De Rijnsburger voel de zich een stuk beter dan eergiste ren in Assen en liet dat weten ook. Tijdens het eerste deel van de koers was de schaatsenverkoper, vorige trainings- week zaterdag nog goed voor de ze- Alkmaar, regelmatig van vo- zien. Hij probeerde zelfs en- zijn onderdeel stage die de selectie zowel in Duits land als Zwitserland brengt. ■-volley, en zal proberen gelijk week nog over de eigenwijsheid van zijn protégé Boris Bec ker, die volgens de manager een te zwaar programma af- Tsjerkasov werkte. "Hij doet wat hij zelf wil. Niemand praaf hem iets uit het hoofd, zelfs God niet", mopperde hij nadat de win naar van de open Australische kampioenschappen zich we- van de tiplijst, de Zweed Stefan Ed- gens een dijbeen-blessure had moeten afmelden voor het ÏSÏÏ toernooi in Stuttgart. Camporese: 6-3, 7-6. Edberg zet het toernooi voort tegen zijn landge noot Magnus Gustafsson. Koevermans Mark Koevermans heeft Sampras de kwartfinale bereikt het indoor-tennistoernooi Memphis. De laatste winna het Amerikaanse Open gaf tijdens tie-toernooi de derde game van de tweede set op voorbeeld wegens een blessure. Sampras had Daaruit zou men kunnen afleiden dat Tiriac de bewegingen marionet uit Leimen niet r Pete beïnvloeden. In werkelijkheid trekt de Roemeense poppenspeler echter nog steeds aan de touwtjes. De komst van Becker naar het invita- Ede is daar een mooi De drievoudig Wimbledon-kam- de eerste set met 6-2 gewonnen. De pioen deed in 1985 voor het eerst als stand in de tweede set was op het profspeler Nederland aan. Vier moment 40-40. Paul Haarhuis werd ir ronde uitgeschakeld. Hij Sampras's opgave 1-1, maanden voordat Becker op het heilige gras van Londen in de finale de derde Kevin Curren versloeg, stond hij in vas kans- de Rotterdamse Ahoy'. Wim Bui- DEN HAAG (GPD) - De stichting Atletiek Promotie, die voor zondag 17 maart Ben Johnson heeft ge strikt voor een optreden in de Haag se Houtrusthal, zit nog steeds zon der hoofdsponsor. Laser Compu ters haakte gisteren alsnog af als kandidaat. Stichtingsvoorzitter Hens Brabers is woedend op de computerfirma. "Ze hebben ons twee weken aan het lijntje gehou den, en nu geven ze opeens niet thuis". Hoewel Brabers toegeeft 'minder sterk uit de strijd te zijn gekomen' gelooft de Hagenaar nog altijd hei- Jeugdtoernooi in Groenoordhallen LEIDEN - De voetbalvereniging Lugdunum organiseert zondag een jeugdzaalvoetbaltoernooi -voor A-, B- en C-junioren in de Groenoord hallen. De aftrap is om 09.30 uur. Onder de deelnemers bevinden zich de jeugdelftallen van Feyenoord, SW, Dordrecht'90, UVS, Rooden- burg en, uiteraard, Lugdunum. lig in de komst scheelt ons een kwart van het bud get, maar de gemeente Den Haag en de KNAU staan garant voor dat be drag. Bovendien is de reclame op de startnummers nu vrij. Daar zullen we nog wel een sponsor voor kun nen vinden". Ben Johnson moet de trekpleis ter worden van het indoorgala, waar op tien nummers minstens drie in ternationale coryfeeën per discipli ne zijn geïnviteerd. Het Canadese sprintkanon, dat over twee weken tijdens het WK in Sevilla zijn come back op het hoogste niveau viert, zal in de Residentie een vermogen op strijken voor een spurt over vijftig meter. "Maar een startgeld van 100.000 dollar, zoals ik ergens heb gelezen, is uit de lucht gegrepen", zegt Brabers. Dat Johnson in Den Haag de tendijk, toernooidirecteur van het zijn. evenement in de Maasstad, onder kan nam dit jaar pogingen om de Duit ser weer op de deelnemerslijst te krijgen en zou daarbij zelfs 400.000 dollar hebben geboden. Te weinig vond Becker, die echter voor bijna een kwart van dat bedrag wel bij de zesde editie van het Dutch World Tennis in Ede komt opdraven. Organisator Peter Langendijk had gisteren tijdens de persconfe rentie in Amsterdam de verklaring: "Tiriac wil in de toekomst meer eve nementen rond Steffi Graf gaan or ganiseren. Zij heeft echter een con tract met het managementbureau Advantage, dat voor Dutch World Tennis toevallig alle contacten met de spelers verzorgt. Advantage heeft dus gewoon een 'deal' met Ti riac gesloten: jij krijgt Graf als Bec ker op enkele toernooien van ons speelt. En wij zijn, zeg maar, de eer sten die daarvan profiteren", aldus Johnson "Het de toernooidirecteur, die in totaal 345.000 dollar aan startgelden be steedde. Een koopje dus voor Langendijk, hoewel Becker voor die prijs na tuurlijk niet de gehele week (van 20 tot en met 25 mei) zijn kunsten ver toont. Geheim Voorlopig is Becker twee weken met vakantie, op een zorgvuldig ge heim gehouden bestemming. Hij bezint zich over de opvolging van de Australiër Bob Brett, die ruim drie jaar als zijn trainer fungeerde. Woensdag besloten Becker en Brett uit elkaar te gaan. Een opvolger is nog niet bekend, hoewel er in de Schleyer-Halle van Stuttgart, waar het Classics-toernooi wordt ge speeld, diverse namen circuleren. Kandidaten zijn de Hongaar Balasz AMSTERDAM - Henk Angenent mag de weergoden op zijn blote knieen danken voor het vele na tuurijs van de afgelopen maand. rde de B-marathon- imelijk zijn krachten kennen. Op de bevroren wateren bewees hij verschillende keren met de grote mannen uit het A-peloton mee te kunnen. Angenent ontwaakte en veran- leider derde van een kleurloze meerijder n opvallende gangmaker. Dat ploeg let- bleek gisteravond op de Jaap Eden- Yep nog baan waar Angenent zesde werd. naar een tweede plaats m de tussen stand om de KNSB-cup voor B-rij- ders oprukte en promotie naar de A- rijders bewerkstelligde. Dit laatste gold overigens ook voor Koudeker- ker Jan-Dirk Corts en Piet van dei- Geest uit Zoeterwoude. Angenent gooide gisteren al na 15 van de 65 af te leggen ronden de knuppel in het hoenderhok. Onbe wust. "ik gleed lekker, keek om en zag dat ik van het peloton weg- schaatste Ik ben toen maar doorge gaan in de hoop dat een paar man nen zouden aansluiten". Die hoop bleek ijdel. Angenent bleef acht ki lometer lang op kop rijden en strek te toen de rug. "Het had geen zin langer door te gaan. daarvoor was de afstand naar de streep veel te groot". Van der Geest gokte gisteravond wel goed. Hij zette 15 ronden voor de meet aan en bleek de aanstichter van de beslissende ontsnapping. Dirk Maarssen. Jan Hopman. Dou- we de Boer en Eimo van Pelt spron gen mee en lieten zich niet meer pakken. Maarssen zegevierde voor Hopman en De Boer. Van der Geest werd vijfde. "Daarmee heb ik mijn A-licentie voor volgend jaar zo goed als veilig gesteld. Daar was het mij om te doen. niet om de ritzege. Wat ik bij de A-rijders te zoeken heb'' Dat zie ik volgend seizoen wel. Ik denk dat het zwaar voor mij zal wor den. aan de andere kant is het na tuurlijk prachtig om met de besten Angenent. enkele ronden voor de finish ontsnapt, eindigde als zeven de terwijl Ruud Borst zijn schaats als negende over de meet drukte. De Kouderkerkers Jan-Dirk Corts en Ronald de Graaf belandden res pectievelijk op de elfde en zeven tiende plaats. Angenent. achter Maarsen als tweede geklasseerd in het klassement, heeft zaterdag in Thialf tijdens de laatste marathon de kans om de KNSB-cup te verove ren. "Maai* dat zal heel erg moeilijk order Ma, houden. Maar een poging wagen is het minste wet ik kan doen JAN BROUWER DE KONING Kolkman blijft LEIDEN - Ab Kolkman blijft ook volgend jaar verbonden aan VTL. De oefenmeester is momenteel be zig aan zijn tweede seizoen bij de Leidse afdelingsclub. VTL legde in tussen beslag op een periodetitel en heeft derhalve nog uitzicht op pro motie naar de viërde klasse. Europa minder courante 50 meter Taroczy, die zich heeft losgemaakt Zaterdag 23 februari Waterpolo wedstrijd Zijl LGB-Danixa Ravijn Zwembad de Zijl Aanvang 20.15 uur U aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO ^1. Joop Burghouwt SR Lage Rijndijk 36 - 2315 JN Leiden Tel 071-224753 - Fax 071-222056 zal lopen, vindt Brabers geen ramp. "Integendeel. Ik heb dat zelf voor gesteld. Wanneer Johnson in Sevil la inderdaad piekt op de 60, dan zal- ie een week later niet meer zo gemo tiveerd zijn. Een beste jaartijd neer zetten op de 50 zal hem daarentegen juist wel stimuleren". Alleen wanneer Johnson in Sevil la door de mand mocht vallen, vreest Brabers dat de ex-wereldre cordhouder linea recta terugvliegt naar Toronto. "Hij is ook maar een mens. We hebben trouwens voor zien in een dergelijke calamiteit, er is een schaduwprogramma dat er zijn mag. Maar eerlijk gezegd zie ik Ben in Spanje niet falen. En wij kunnen heus onze financiële ver plichtingen voldoen", zegt de voor malige atletiekcoach, die dank zij inkomsten uit bordreclame, televi- siecoverage (Avro en Europsport) en garanties van gemeente en KNAU de begroting sluitend krijgt. de Joegoslaaf Goran Ivanisevic, de Pool Wojtek Fibak, de Tsjechos lowaak Tomas Smid en de Joego slaaf Niki Pilic. "Boris heeft me ge vraagd", gaf Pilic gisteren toe. "Ik voel i al moet ik ook spannnig e de Amerikaan Pete Sam pras en dus Becker al zijn inge deeld. "Op deze manier proberen op woensdag en donderdag de we, waar 255.000 dollar aan prijzen- hij de finale zou halen, verstek geld klaar ligt, overigens aardig moest laten gaan", doen toenemen. Momenteel zijn al Het Nederlandse contingent in 22.000 kaarten verkocht, terwijl Ede bestaat in elk geval uit drie VRUDAG 7 00-18 00 Sportnet Zeilen 18 00-19 00 Sportnet Truckraces 19 00-19 30 pURO World Sports Special 19 00-2100 Sportnet NBA Basketball Detroit-New York 19.30-20.00 EURO Eurosport News 20 00-22 30 EURO Stuttgart Class* Ten nistoernooi 20.25-20 55 Ned 3 Sport Studio magazt- 21 00-22 00 Sportnet Go auto-en motor- sportmagazme 22 00-23 30 Sportnet VS Pro Boksen 22 1 5-22 20 Super Sports News 22 15-22.30 Ned 3 Stud* Sport Journaal. 22 30-00 00 EURO Worstelen 22 50-23 15 Did 2 D>o Sport-Reportage Bundesliga voetbal en Bundesliga Ushoc- overleg plegen met de Duitse bond persvoorlichter Berend Veenendaal l te houden", gaf Langendijk door de verkoop i dienst heeft. Maar eerst ik met vakantie." De toeschouwers op het Tesqua- complex krijgen het idool in elk ge val pas vrijdag in de halve finale te De organisatie als reden "oor de vreemde structie. Een meer voor de hand lig gende verklaring is dat de twee pu bliekstrekkers een dergelijke aan loop naar de open Franse titelstrijd DWT heeft op Roland Garros, die een week la ter begint, wel prettig vinden. Bec hospitality-units en loges reeds van ruim 2,5 miljoen gulden is verze kerd. "De nu al grote vraag naar kaarten heeft ook ons verbaasd. Toen bekend was dat Becker Naast Richard Krajicek c i vorig jaar, Paul Haar huis, behoort Mark Koevermans tot dc deelnemers. Wellicht komt daar nog een vierde landgenoot bij- Lan gendijk: "We denken e Boedapest 01 00-01 30 EURO Molor Sport 01 30-02 30 Sportnet Volleybal Euro- kamptoenschappen (AS Cannes-Lever- 01 30-03 30 EURO Stuttgart Class* Ten- komen, stond de telefoon rood- kwalificatietoernooi namelijk een ingenieus, complex speelschema ontworpen. ker, door schade Zo ingewikkeld zelfs dat gisteren geworden, zal aanvankelijk nog enige onduide- voelen om in Parijs vermoeid lijkheid bestond over het aantal start te gaan. deelnemers. Na een korte beraadslaging ToririioiHrxnl kwam men op twintig man uit. In de A "JHHblUUUl eerste ronde worden echter slechts De naam van het het blonde ten twee partijen gespeeld. Zestien te- nisidool op de affiches heeft de be- nissers knokken vervolgens om langstelling voor het demonstratie twee plaatsen in de halve finales, toernooi aan de rand van de Velu- gloeiend", aldus de 48-jarige zaken man, die tot nu toe tien spelers op den dan i schande wijs zijn lijst heeft staan, elijk niets Tot die groep behoort niet André Agassi. Langendijk en de zijnen hebben uiteindelijk toch maar be sloten om de Amerikaan niet te con tracteren. "Agassi moet zaterdag avond om zeven uur in Parijs zijn om er een demonstratiepartij voor zijn sponsor te spelen. We wilden het risico niet lopen dat hij, indien landse tenissers te houden. Zu strij- plaats in het hoofd schema". Verder verschijnen zeker Richey Reneberg (VSt), Aki Rahu- nen (Fin), Veli Paloheimo (Fin), Luis Herrera (Mex) en Lars Jonsson (Zwe) op het Gelderlandse gravel. Met Yanick Noah (Fra), Guy Forget (Fra), Magnus Guitlftnn (Zwa), Aaron Krickstein (VSt), David Whe- aton (VSt), Brad Gilbert (VSt) en Jo nas Svensson (Zwe) wordt nog on derhandeld. 02 30-03 30 Sportnet Zeilen 03 30-05 30 Sportnet VS PGA Goll 05 30-07,30 Sportnet World Snooker ZATERDAG 07 30-08 00 Sportnet Were* pioenen 08 00-09 00 Sportnet Ze-ien 09 00-11 00 Sportnel Wortt Ciass*s 09 00-11 00 Did 2 Sport txrthlon (3 7 5 km estafette

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17