Scholen verhuizen massaal Wassenaarder 'zag geen uitweg meer' en pleegde groot aantal autokraken gSSiligi Akkoord over fusie Steijn Voorschoten Dales opent nieuwe kazerne Controle op puinstort KHnl^enberg slecht' Brand schuur: lichte paniek in Oegstgeest Rijntamboers: wel geld voor oud papier Nieuwbouw in Leiderdorpse Buitenhof begonnen Oegstgeest zamelt afval gescheiden in Geen gedwongen ontslagen VRIJDAG 22 FEBRUARI 1991 OEGSTGEEST Het Oegstgees- tcr raadslid G. van Eisen (Groen Links) is bezorgd over de puin- stort in de Klinkenbcrgerplas op de grens Oegstgeest/Sassenheim. Uit een voor Van Eisen betrouw bare bron put hij het vermoeden dat de provincie de stort van schoon puin onvoldoende onder controle heeft. "Die controle is in elk geval minder scherp dan in de tijd dat de put nog van Menten was", aldus Van Eisen. "Toen moest elke vrachtwagen eerst stoppen en werd alles ge controleerd. Nu wordt er ook heel 's ochtends vroeg gestort en kan men vaker gewoon doorrijden", vergelijkt de Groen Linkser. Wethouder H. Rijks (WD. openbare werken) slaagt er niet in Van Eisen gerust te stellen. Hij heeft Van Eisen gezegd dat de puinstort en de controle daarop buiten de invloedssferen van de gemeente Oegstgeest liggen. De wethouder heeft de onrust van Van Eisen zelfs nog wat verhevigd met zijn opmerking dat Oegst geest nog altijd de uitslagen van het provinciale onderzoek naar de waterkwaliteit van de plas niet binnen heeft. Die uitslagen had den er drie maanden geleden al moeten zijn. Het is de bedoeling dat in de plas van 'schoon puin' een dam wordt gemaakt. Deze scheidt de plasi in twee delen. De provincie bekostigt het project met de op brengsten uit zandwinning uit en puinstort in de plas. Aan de puin stort is vandaag overigens een einde gekomen. Gedeputeerde P. van Heemst (PvdA) hyeeft van middag de dam voltooid. 'Spoor' Papelaan morgen even dicht VOORSCHOTEN - De spoorweg overgang bij de Papelaan in Voor schoten gaat in de nacht van zater dag op zondag een paar uur dicht. Dit in verband met werkzaamheden aan het spoor, dat, zoals bekend, momenteel wordt verbreed. De weg zit 'dicht' tussen negen uur 's avonds en zes uur 's morgens. Voetgangers en (brom)fietsers kun nen er tijdens die uren wel door, au to's zullen echt moeten omrijden. Medische Diensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars. Van der Meer. Tan, Zwanen burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage. Groene- veld. de Ruiter, Janssen, Mans en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: P. Baars, tel: 218661Ros- Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. tel: 132500, Mid delstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 18 Groep 3 - Boels. Smit, Lely. W de Bruine. J de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Huibers, tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, tel: 125820, Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, Paulides, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur- mevr. E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel: 768918, Meloenstraat 39. zo 8 uur tot 24 uur: E. Paulides. tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul. Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur S. Kooijman, tel 122268, Noordemdeplein 2a. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, tel: 761754, Von dellaan 58. Waarnemingsregcling Homeopatische arlsen: C. Juf(ermans/D. Koster. Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft Leiderdorp za en zo S P Ouwerkerk. tel 891037; spreek uur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13 00 uur op Florijn 10. tel: 891000. OEGSTGEEST Een schuur bij een woning aan de Oegst- geester Aert van Neslaan is gisteravond vrijwel geheel uitgebrand. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De po litie stelt vandaag een onder zoek in. Hoewel de brandweer het vuur snel onder controle had, was er toch lichte paniek aan de Aert van Neslaan. De schuur in kwestie is namelijk tegen de woning aan gebouwd. De brandweer heeft kunnen voorkomen dat de woning vlam vatte maar er is toch sprake van lichte schade, vol gens een politie-woordvoer- der. ZOETERWOUDE - De leden van de Zoeterwoudse vereni ging 'Rijntamboers' verblikken of verblozen niet van alle tumult op de oud papier-markt. Er zijn al verenigingen die voor elke ki lo oud papier moeten betalen in plaats van er geld voor te krij gen. De gemeente Zoeterwoude heeft zich echter garant gesteld voor een bepaalde minimum prijs. De ophaalploeg van de Rijn tamboers gaat derhalve morgen weer de Hoge Rijndijk langs. Dat de actie effectief is blijkt uit de resultaten van vorig jaar: toen werd er 170 ton opgehaald en daarmee konden heel wat nieuwe instrumenten worden gekocht. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 22/2 tot vr 1/3 door: Apotheek Centraal. Breestraat 74, Leiden, tel: 071-120552; Apotheek Linnaeus. Kempenaerstraat 31. Oegstgeest. tel: 071-173330; Apotheek Schoolstraat. Schoolstraat 83, Voor schoten. tel: 071-617957. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling. Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26. Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G, Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Voor de praktijk van mevr. S. Stibbe i LEIDERDORP - Als het nieu we scholencomplex van 4,7 mil joen gulden in de Leiderdorpse wijk Buitenhof eind dit jaar klaar is voor gebruik, begint een massale verhuizing van scholen in Leiderdorp. Oud-wethouder van onder wijs, G. Keijzers, heeft gister middag de eerste paal geslagen voor het scholengebouw aan de Klerkenhof. In de nieuwbouw komen een gym nastieklokaal, de openbare basis school De Hobbit en de protestants- christelijke basisschool 't Bolwerk, die is voortgekomen uit een fusie van de Siem van der Stoelschool en Samen Onderweg. Het gebouw dat de Siem van der Stoelschool achterlaat (aan de Wild- dreef) en de Driemaster gaat heten, wordt het onderkomen van de twee protestants-christelijke basisscho len Zijlkwartier en In de Hout kamp. De gebouwen die deze scho len achterlaten, krijgen een andere bestemming. De twee scholen die zich in de nieuwbouw in Buitenhof vestigen krijgen elk negen groepslokalen, een speellokaal en een gemeen schapsruimte. De massale scholenverhuizing komt voort uit een saneringsopera tie. Die is hard nodig sinds uit een leerlingenprognose duidelijk is ge worden dat voor Leiderdorp in 2004 een overschot van 32 lokalen dreigt. Die overcapaciteit bedraagt thans al 20. Wethouder G. Keijzers heeft gisteren de eerste paal geslagen i joen gulden in Buitenhof. Het Lysander-duo geeft zondag aan staande een koffieconcert in het Voor- schotense Ambachtshuis aan de Voor straat. Gijsbert Boggia (fluit) en Mea van Delden (harp), die tesamen het duo vor men, beginnen om half één te spelen. Toegang gratis. Natuurwandeling Liefhebbers van een natuurwandeling kunnen morgen terecht in de duinen van Meijendel, Wassenaar. Natuurgidsen van de Leidse afdeling van het IVN (Ver eniging voor Natuur- en Milieueducatie) begeleiden de wandeling, die ongeveer twee uur duurt. Aanvang twee uur bij boerderij Meijendel. Deelname is gratis. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest gaat in het najaar het huisvuil van haar burgers geschei den ophalen. Iedere veertien dagen wordt het groente- fruit- en tuinaf val (de zogenaamde 'natte fractie') apart opgehaald. In de tussenlig gende Weken wordt het overige af val verzameld. De raadscommissie voor milieuzaken ging gisteravond akkoord met deze voorstellen van B en W. Oegstgeestenaren zullen waar schijnlijk pas in september de spe ciale bakken ontvangen waarin zij hun afval gescheiden kunnen aan bieden. Voordat het zover is spen deert de gemeente 40.000 gulden aan een voorlichtingscampagne om uit te leggen hoe en wanneer welk afval op de stoep moet worden ge- TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: H.A.J.G. Breuer, Boerhaaveplein 1, Oegstgeest, tel 071-155176. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R da Silva, Van Duivenvoordelaan 36, tel: 14767. VOORSCHOTEN - Twee'inwoners van Voorschoten zijn vannacht gewond geraakt bij Vinkweg, ter hoogte van Ter Wadding. De 19-jarige bestuurder raakte om ongeveer een uur met haar auto slip en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De bestuurder liep verwondingen op 22-jarige medepassagier e klaagde over een pijnlijke rug. Beiden werden AZL. De auto raakte zwaar beschadigd. r onderzoek overgebracht r VOORSCHOTEN Van Steijn Beheer, in Voorschoten beter bekend als 'de kistenfabriek', is overgenomen door papiergigant KNP. Er wor den vooralsnog geen gedwongen ontslagen verwacht en met de bonden is overeenstemming bereikt. Het personeel van de Voorschotense ves tiging is gisteren van de ontwikkelingen op de hoogte gesteld. Volgens districtsbestuurder J. van der Borgt van de Bouw- en Houtbond FNV heeft het personeel van de Voorschotense fabriek zijn er tijdens die bijeenkomst "geen kritische vragen gesteld" en is het personeel "be reid om de schouders er onder te zetten". Steijn, dat jaren op de hoek van de Oranjelaan en Papelaan was ge vestigd, maakt houten en kartonnen verpakkingen. Sinds een paar jaar botsing op de beschikt het Voorschotense bedrijf over een splinternieuwe behuizing de Industrieweg. Voorlopig kunnen de Voorschotense werknemers het bedrijf, dat nu vestigingen heeft in Monster, Heinenoord, r het Swalmen en Venlo, in hun (woon)plaats blijven. Er zijn nog geen plan- r andere vestigingen te laten verhuizen. DEN HAAG/WASSENAAR - De Haagse rechtbank heeft gisteren direct na de zitting uitspraak gedaan in de zaak tegen een van 25 autokraken verdachte 20-jarige inwoner van Wassenaar. Conform het voorstel van de aanklaagster werd de man veroordeeld tot twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Het onvoorwaardelijk deel van deze straf hoeft de Wassenaarder niet uit te zitten als hij een alternatieve klus van 240 uur klaart. Daarvoor krijgt hij een jaar de tijd. WASSENAAR - Minister I. Dales heeft gistermiddag de nieuwe brandweerkazerne van Wassenaar goepend én bezichtigd. De nieuwe brandweerkazerne aan de Johan de Wittstraat, naast het gemeentekantoorver vangt de 45 jaar oude aan de Pieter Twentlaan. De oude kazerne lag wat ongelukkiger want ver verwijderd van alle andere gemeentelijke diensten en gebouwen. Van de oude kazerne, een monumentaal koetshuis, wor den zeven luxe appartementen gemaakt met behoud van de monumentale waarden. De bouw van de nieuwe kazerne is nog geen jaar geleden begonnen. Het ontwerp is van architectenbureau Poort en Partners. Dit bureau heeft ook de zeven appartementen ontworpen. Nadat minister Dales een bord met een wervende tekst voor brandweervrijwïlligers had onthuld ('Niet met de helm geboren, zet 'm op als vrijwilliger bij de brandweer') nam zij een kijkje in de nieuwe kazerne. In haar gezelschap bevonden zich burgemeester P. Schoute en brandweercommandant G. Spruit. Ook het publiek kan een 'rondje kazerne' maken. Morgen tussen een en vier uur bestaat daartoe de mogelijk heid. Tevens kunnen brandweervoertuigen worden bekeken en zijn er verschillende brandweerdemonstraties. Voor de leerlingen van de basisscholen is er een kleurwedstrijd. (foto Ellen Martens) „Ik ben gewoon fout geweest. Was ik maar eerder met mijn ouders gaan praten", gaf de Wassenaar der tegenover de rechtbank toe. Eind augustus vorig jaar had hij een aantal tegenslagen te verwer ken. Sollicitaties liepen de mist in. Bij de politie wilden ze hem niet hebben. Ook de marine had geen belangstelling. Aan de andere kant kwam de man wel voor aanzienlijke kosten te staan. Hij schafte zichzelf een caravan aan om bij recreatiepark Duinrell te kunnen wonen. Voorts sloot hij een lening af voor een auto, die hij vrij spoedig na de aanschaf total-loss reed. Tot overmaat van ramp klopte de stu diefinanciering bij hem aan. Deze instantie vorderde een aanzie- lijke som terug omdat de verdach te zijn MTS—opleiding had onder broken. Schade Omdat hij geen uitweg meer zag, be sloot de verdachten autokraken te plegen. Hij gapte radio's uit auto's, die hij voor bedragen tussen de vijf entwintig en honderd gulden ver kocht. „En in die auto's richtte u een schade van soms wel duizend gulden aan", merkte de voorzitter van de rechtbank op. De rechtbank heeft er rekening j mee gehouden dat de mededader van de verdachte de initiatiefnemer is geweest. Deze man komt binnen kort voor de rechtbank. Hij heeft1 reeds enkele malen met justitie te maken gehad. De Wassenaarder was wat dat betreft „brandschoon". Tent De groep Damage Done doet morgen het Wassenaarse jongerencentrum Tent aan. 'Damage Done' brengt allerhande stijlen: punk, rock, wave, noem maar op. De groep bestaat uit N.C. Couprie (zang), Gerard Beijersbergen (gitaar), Ed Swart (bas), Bas Beijersbergen (gi taar en zang) en Roland Nijevelt (drums). Aanvang zaterdagavond acht uur in Tent. Koffieconcert VRIJDAG 22 FEBRUARI Alkcmadc blijspel: 'Eigen haard is wel wat heme waard', door toneelvereni ging St Theodulfus. aanvang 20 00 uur m de Alkeburcht, Roelolarends- bijeenkomsl RPF-jongeren en nteresseerden, aanvang 20.00 in gebouw Ouverture Katwijk postzegelveiling in verenigings verband, aanvang 20.00 uur in de achterzaal van S.G. Rijnmond. concert door de Amsterdamse Bachsolisten. met diverse werken uit de barok, aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk Leiden concert in de Pianoserie met 'Aquiles Delle Vigne', aanvang 20 15 uur in de Stadsgehoorzaal. cabaret-estatette II, met finalis ten van het festival 1990. 20.15 uur m de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Boos op de We reld', naar Look Back in Anger, aan vang 20.30 uur in het Micro-Thea- Lente Flora Lisse. huisbroei- en bloemententoonstelling, van 19.00 tot 22.00 uur m de Hobaho-hallen, Haven 10. concert door de kamermuziek groep van het Residentieorkest, aanvang 20.00 u Heereweg. Noordwijk 't Huys Dever, informatie-avond VvNV o dreigde plantensoorten in Noord' wijk en omgeving, aanvang 20.00 uur in Natuurcentrum Jan Verwey, Weteringkade. jaarvergadering HSV De Sport visser, aanvang 20.00 uur. clubge bouw. Bosweg. feestavond NRB met opvoering van 'Lachparade 70 jaar NRB' 20.00 uur in De Rank, Golfbaan. klaverjas-drive 'Nacht va Noordwijk', van 20.00 uur tot zater dag 08.00 uur in het Bollenbad. spreksleider is Rolf Haafkens, vang 20.00 uur in Het Witte F Wilhelminapark. formeerde Kerk, Kerkstraat. Wassenaar antiekbeurs in gebouwencom plex Renbaan Duindigt, van 16.00 tot 21.00 uur. ZATERDAG 23 FEBRUARI Alphen klaverjas-marathom optreden van de Katwijkse for matie 'Les Zazous', aanvang 21.00 uur in jongerencentrum Het Kas teel. Katwijk voorstelling: 'Zwarte Kunst', so- lothoater door Helmert Wouden berg, aanvang 20.15 uur in de aula van het Pieter Groen College. voorstelling: 'Boos op de We reld', naar Look Back in Anger, aan vang 20.30 uur in het Micro-Thea ter, Oude Vest. Leiderdorp winterconcert door Drumfanfare en Majorettenvereniging Tamar- co', aanvang 20.00 uur in clubge bouw Splinterlaan. Leimuiden kinderfilms kijken, vanaf 14.00 uur in speeltuin De Peppel. Lisse ruilbeurs voor postzegels. Ge meenschapscentrum De Poel, van 10.00 tot 16.00 uur in het Poelhuijs, Ruishornlaan. regionale ruilbeurs van de Lan delijke Vereniging van Aanteken- strookjes verzamelaars, van 10.00 tot 17.00 uur in de Pauluskerk, Ruishornlaan.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16