mm i*w rli w Van Kempen werft schaatsers voor Swift SpoorPtTV Siemerink veegt 'kwalletje' Skoff Troost boos Van Nisselroy op het matje NAC'er Brood weer pechvogel Rooks neemt voorsprong op concurrentie WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 PAGINA 17 STUTTGART/LEIDEN - Jan In de tweede ronde ontmoet Sie- Siemerink heeft in de eerste merink de Spanjaard ___0_ ronde van de Stuttgart-classic Bruguera. Hij ontmoette hem één een opmerkelijke prestatie leverd. De Rijnsburgse tennis- keer eerder op 14-jarige leeftijd, hij won toen in drie sets. De Rijnsbur- ser veegde Oostenrijker Horst ger ziet de confrontatie met vertrou- Skoff, nummer 28 op de wereld- u ranglijst met 6-1, 6-0 van de baan. wen tegemoet. "Op snellere banen vind ik 'm niet zo gevaarlijk. Er lig gen naar mijn gevoel kansen". De wedstrijd in de achtste finales heeft morgen plaats. Vandaag stond voor Siemerink, die via de kwalifikaties Siemerink een trainingssessie met Edberg op het programma. Door zijn overwinning op Skoff begon nerveus aan het duel tegen maakt de Rijnsburgse tennisser de Oostenrijker. Beide spelers won- weer een flinke stap op de wereld- nen vrij gemakkelijk hun eerste op- ranglijst. De huidige nummer 98 slag-game. Daarna kwam de Rijns- verdiende ongeveer 50 punten voor burger met 15-40 achter op eigen de wereldranglijst, goed voor een service, maar kon toch met 2-1 aan sprong van ongeveer tien plaatsten, de leiding komen. In de volgende Het toernooi in Stuttgart heeft een kwam Siemerink met 0-40 voor, ver- prijzengeld van een miljoen dollar, loor vier punten op rij, maar kon De plaats in de tweede ronde levert 4*. »'i. - 4. .'A vervolgens toch de eerse doorbraak forceren. "Toen kwam ik eigenlijk pas goed los en begon het lekker te lopen. Bij Siemerink in elk geval ruim 20.000 gulden op. Stefan Edberg is niet zonder Jan Siemerink zette gisteren in Stuttgart zijn zegereeks voort en klopte de Oostenrijker Skoff. (archieffoto) redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden Flexibel de Duitser Baur, de Zwitser Hlasek en de Tsjechoslowaak Novacek. lopen dat hij bij ons de eindstrijd haalt en dan naar Parijs 3-0 in de tweede set voelde ik me moeite in de tweede ronde van het- echt zeker van de overwinning". zelfde toernooi beland. De Zweed, Skoff onderging zijn nederlaag die eind vorige week de eerste gelaten. "In het begin van de wed- plaats op de wereldranglijst her- strijd probeerde hij me uit het spel overde op de geblesseerde Boris te nalen door heel veel te springen Becker, zegevierde in zijn eerste en te bewegen op bij mijn service, partij met 6-4 7-6 over de Duitser nale de Spanjaard Javier Sanchez Agassi 's zondags "spelen. En dan Paul Haarhuis verdedigt van 20 vertrekt. Als het hele toernooi vol- tot en mét 25 mei zijn titel tijdens gens schema loopt, is er niet zo veel het invitatie-tennistoernooi in Ede. aan de hand. Maar als het bijvoor- De Brabander, die vorig jaar in de fi- beeld op zaterdag regent, moet Het is echt een kwalletje. In de Markus Zöcke. tweede set zag-ie wel in, dat het 'm niet zou lukken en gaf-ie het eigen lijk op". versloeg, is onlangs door toernooi- komen we in de problemen", aldus Edberg moest gisteren bijna twee directeur Peter Langendijk gecon- Lagendijk. „Ik bepaal echter niet al- r zwoegen om een vernederende tracteerd. Van de Nederlandse ten- leen of Agassi wordt gecontrac- nederlaag te voorkomen. Hij speel de erg wisselvallig. Zocke wist tel kens van de mindere momenten van de Zweed te profiteren. Hij slaagde er in in de tweede set een doorbraak naar 5-5 te forceren, nissers werd verder Richard Kraji- teerd. De andere directieleden 1 eek aangetrokken. Dutch World Tennis (de BV die het van Boris Becker, Peter Sampras en Guy Forget aan het demonstratie- ROTTERDAM (ANP) - Sjaak PajJij ui'te maken. Troost heeft gisteravond boos gere- Twee Spanjaarden kwamen giste- ageerd op de berichtgeving van de ren tweede ronde. Bruguera VOETBAL - Hans Galjé heeft zijn, maar in de tiebreak bleek Edberg toernooi op de gravelbanen van het contract met de Belgische eerste- toch attent genoeg om met 7-2 de Tesqua-complex. De onderhande- klasser Club Brugge met een jaar lingen met Andre Agassi zijn nog verlengd met een optie voor nog een gaande. De kans dat de Amerikaan seizoen. De bijna 32-jarige doelman, NOS. De ongelukkige verdediger, die maandag bij de training op nieuw een scheenbeen brak, rekende af met de als derde ge plaatste Oostenrijker Thomas Mus- ter (6-2 6-3), Emilio Sanchez zege- Ede komt, is wat betreft La gendijk echter erg klein. „Agassi moet op zaterdag, de dag van de finale, om zeven uur die in Nederland furore maakte bij FC Den Haag, is momenteel in Brugge stand-in voor Danny Verlin den. Bij zijn vorige Belgische werk- volgens de nationale omroep nooit vierde met 7-6 6-3 over de Israëliër avonds in Parijs zijn. Hij heeft daar gever, Waregem, was Galjé wel vas- - Mansdorf. Overeind bleven voorts sponsorverplichtingen. Ik wil niet te keus. meer voor Feyenoord willen uitko men. „Hoe komen ze erbij? Daar is geen sprake van", zei Troost. „Ik heb zes of zeven getuigen, dat ik dat nooit heb gezegd. Dat bericht is voor honderd procent niet waar, uit de duim gezogen. Ik wil zo gauw mogelijk weer spelen en in principe gewoon bij Feyenoord. Ik zit al 21 jaar bij die club. Het heeft ook niets te maken met dat conflict rond de trip naar de Canarische Eilanden. Dat is uitgepraat." Het contract van Troost loopt aan het einde van het seizoen weliswaar af, maar hij is zeker bereid over een nieuwe overeenkomst te praten. „Ik denk, dat ik sneller hersteld zal zijn dan de vorige keer. Het is een mooie breuk. Het bot staat er recht op. Een operatie is ook niet nodig. Ik meld me donderdag weer in het zieken huis. Ik wil zo snel mogelijk van het gips af en er een brace omheen. Ge woonlijk staat er vier tot zes weken voor zo'n breuk. Ik' kan niet in een glazen bol kijken, maar het is niet uitgesloten dat ik deze competitie nog in actie kan komen. Al zal ik te- TT vreden zijn, wanneer ik bij de start was geen toeval dat Frans Over- devest, de ploegleider van de schaatsequipe waarvan het duo deel uitmaakt, aanwezig \fras bij de aangeklede presentatie van de wie- Ieramateurs. "Het is een goede zaak dat Stam ook als wielrenner de zijde van Van Kempen heeft gekozen", vond de Lissenaar. "Hij kan nog heel wat van Richard opsteken". Van Kempen deelde die mening: "Arnold is een jongen met talent. Hij moet alleen nog leren omgaan met zijn licha!am. Dat geldt niet al leen op het ijs, maar ook op de De tafeltenniscompetitie is op zijn kop gezet. En dat kostte de kop van competitieleider Rob Pe ters. De Limburger stapte direct op nadat het hoofdbestuur het schema eigenhandig wijzigde om de clubs te behagen. De meeste verenigingen uit de eredivisie hadden geklaagd omdat pro gramma met bijna allemaal dub bele wedstrijden in het weekein de onaanvaardbaar vonden. Het college toonde zich gevoelig voor de argumenten, wat dus voor Pe ters aanleiding was om zijn bie zen te pakken. Ruim twee seizoe nen deed hij het werk onbezol digd: "En dat heb ik altijd met veel plezier gedaan, maar ik nu kon niets anders doen dan opstappen. Als het bestuur jouw programma niet goedkeurt, staatje als compe titieleider maar één ding te doen". Wegwezen dus. Het verbaast Peters dat het bestuur de kant van de clubs heeft gekozen. Twee keer eerder veegden de hoge he ren de wensen van de achterban van tafel. "Ook het tijdstip waarop het al lemaal is gebeurdverwondert me. De competitie stond nota bene op punt van aanvang. Dan ga je de hele zaak toch niet terugdraai en? Ik vraag me trouwens af of het de wens van alle clubs is om de play-offs na het WK te spelen. Ik weet in elk geval dat één club van niets af weet". Dat zal dan hoogstwaarschijn lijk een vereniging zonder inter nationals zijn. De clubs mét inter nationals waren van mening dat het door Peters ontworpen com petitieplan de spelers tè zwaar zou belasten. "En daar hebben ze gelijk in", "Peters heeft alles in het werk gesteld om voor de WK (eind april in Japan, red) klaar te zijn. Dat was inderdaad een wens die vorig jaar is geuit. Maar na die tijd is de competitieopzet gewijzigd. Er zijn play-offs bijgekomen, dus meer wedstrijden. Om die alle maal voor het WK af te werken, is te veel van het goede". Van Happen laat geen traan om het vertrek van de competitielei- der: "Je moet een beetje flexibel zijn in dit soort gevallen. Maar dat i" Peters niet. Nu niet en ook niet in eerdere gevallen, heb ik al van veel clubs gehoord. Z'n gedrag om direct crp te stappen, geeft aan dat-ie een beetje kinderachtig is. Het is toch zo dat iedereen met ple zier moet tafeltennissen en niet omgekeerd. Peters vond dat het hoofdbestuur achter hem moet gaan staan. Hij mag best een an dere mening hebben, maar in deze kwestie heeft hij duidelijk onge lijk. We hebben ook geen enkele druk uitgeoefend om Peters voor de NTTB gehouden. Nee hoor. we zijn snel op zoek gegaan naar een Rook De transferperiode in de trainers- wereld sluit steeds eerder. Zo rond de jaarwisseling zijn de meeste trainers wel onder de pan nen en is er voor de clubs duide lijkheid. Maar goed ook, dan kun nen de partijen zich voor de rest van de competitie rustig concen treren op het spelletje zelf. Maar bij de vv Katwijk bleven ze deze keer opmerkelijk ver achter bij de besluitvaardige collega-clubs. Als een van de weinige verenigingen in de regio was er bij de zaterda geersteklasser nog geen duide lijkheid over het al dan niet aan blijven van de trainer, Arie La gendijk. De contractbesprekingen slen terden maar voort en een waas van geheimzinnigheid trok voor bij aan de buitenwereld. Was hier rook en dus vuur? Gisteren kwam het antwoord vanuit de kustplaats. Uit de schoorsteen van de bestuurska mer van sportpark De Krom kwam witte rook. En waar witte rook is, is geen vuur. Arie Lagen dijk blijft dus gewoon. In élk ge val nog voor een jaar en dan zien de Katwijkers wel weer verder. Want - zo liet een woordvoerder gisteravond weten - 'al heet onze trainer Rinus Michels dan nog zijn we een beetje voorzichtig en kiezen voor een periode van een Lagendijk gaat verder met Cees du Prie en Kees Guyt aan zijn zij de. De Katwijkse trojka regeert voort. Het is een soort constructie waarbij de eerstgenoemde de functie van technisch coördina tor bekleedt en de twee anderen assistenten zijn. "Maar ik vind het woord hulp trainer een rotwoord". schrijven als hulpjes in de huis houding. "Du Prie en Guyt zijn enorm be langrijk. Prima trainers en geen bijlopers. Het gaat ook niet zozeer om die naamgeving. Er moet ge woon een goed apparaat staan voorde komende tijd. De discussie over de contractverlening ging de afgelopen tijd vooral over de toe komst van de vv Katwijk. Daar heb ik een duidelijke mening over en de club heeft daarover na moe ten denken. We hebben allebei steeds de intentie gehad om met el kaar door te gaan, maar bepaal de zaken moesten nog worden in gevuld". Volgens de trainer, die behalve UVS gerenommeerde bollen- clubs als Quick Boys en Rijns burgse Boys als werkgever had, bestaat bij Katwijk het gevaar dat de club zich blindstaart op de prestaties van het eerste team. De coach kijkt verder dan de jui chende meute langs de kant en weet drommels goed dat niet alles draait om hetgeen er gebeurt op zaterdagmiddag tussen twee en vier op het hoofdveld. "Bij Katwijk gaat alles voor de wind. In korte tijd is de club opge rukt van de derde klasse naar de top van de eerste klasse. We zijn zelfs in de race voor de titel. Ze vinden het nu allemaal doodnor maal. lijkt het wel. Maar je moet al verder kijken. Nog afgezien van het feit of je wel of niet kam pioen wordt, de prestaties van de seizoenen daarna zijn in feite nog belangrijker. In feite zou het mij een grotere voldoening geven als ik kan bewerkstelligen dat Kat wijk dit niveau, de top van het amateurvoetbal dus, vast kan houden dan dat er een titel wordt behaald. Dal is voor mij ook de uitdaging nu, de continuïteit waarborgen voor een gezonde club die mee blijft draaien in de top. En daar is veel voor nodig. Rijnsburgse Boys is voor mij een mooi voorbeeld. Toen ik er kwam werd een goed jaar meteen ge volgd door een slecht seizoen. Nu is daar in tien jaar toch iets neer gezet wat een positie in de top van het zaterdagvoetbal garandeert. De jeugd, het management, spon sorwerving dat soort zaken. Kat wijk komt net kijken in de top, dus het is logisch dat het er allemaal nog niet op die manier staat. Het is wel een proces waar de club, wil ze dat ook bereiken, aan zal moe ten werken". Met Lagendijk (voorlopig) als 'procesbewaker'. UTRECHT (GPD) - Carel van Nis selroy zal zich morgen bij de KNAU fiets", moeten verantwoorden voor zijn uitspraken over Rob Druppers tij dens het NK indoor. De bonds- 'Uitgewoond' De Nieuwvener gaat er vanuit, dat coach middenafstand liet in Den hijzelf inmiddels wel weet hoe hij Haag doorschemeren dat de 800 me ter-loper uit Nieuwegein binnen kort wel eens uit Groep 1 zou kun- le-cyclus op de marathon (Assen, nen vallen. „Hij kan niet eeuwig Amsterdam, Heerenveen) voelt Van blijven teren op zijn naam", zei Van Kempen zich net zo 'uitgewoond' Nisselroy, kort nadat Druppers ver- als profwielrenners na de Tour de zuimd had zich te plaatsen voor de France en de daarop volgende crite- finale. riums. "Dat komt door al die wed- mann van de atletiekunie in het ver- Huitema de gevaarlijkste vind, zijn keerde keelgat geschoten. Kauff- er precies hetzelfde aan toe. Wij vor- man: „Ik vind het ongepast dat Van men in elk geval een sterke ploeg. Nisselroy zo bot reageert tegenover Als ik niet win, hebben we altijd journalisten. Ik heb hem gisteren Yep Kramer nog. Die is volgens mij aan de lijn gehad. Toen ontkende hij iets beter in vorm dan ik", weliswaar zich in die zin te hebben Van Stam, in de schaduw van Van uitgelaten, maar dat lijkt me toch Kempen en Kramer derde man van sterk nadat ik er nog eens een aantal de toonaangevende marathon kranten op heb nageslagen. Woens- ploeg, zijn de verwachtingen we- dag mag Van Nisselroy het allemaal gens een recente ziekte minder hooggespannen. "Lichamelijk gaat het wel weer", zei de constructie bankwerker uit Kaatsheuvel, ".naar ZOETERWOUDE Richard van Kempen wordt steeds waardevoller voor Swift-Casba. Voor de komst van zijn schaatsmaatje Arnold Stam naar de Leidse wielervereni ging kreeg de Nieuwveense rietdekker gisteravond bij de ploegpresentatie in Zoeterwoude van alle kanten lof toege zwaaid. Met een tweede marathontopper in de gelederen haalde Swift bovendien de banden met de schaatssport nauwer aan. "Bij de kwalificaties werd ik twee keer eerste. De kernploeg reed weliswaar niet mee, maar mijn tij den van 7.12 en 15.26 op slecht ijs wil ik in elk geval verbeteren". Of het wielercollectief van Swift net zo sterk is als het Klerk's schaatskwartet, moet het komende seizoen uitwijzen. Ploegleider Wim de Wilde kreeg aan de hand van een enkele zondagse trainingstocht een globale indruk van zijn negentien man sterke amateurformatie, van wie gisteren alleen Vital Timmer mans wegens familie-omstandighe den ontbrak. Aan de Zeeuwse oud coureur de taak om die omvangrij ke groep tot een man of vijftien te rug te brengen. Samen met assis tent-ploegleider Cor Kloosterman hoopt De Wilde het komende week einde aan de hand van een rondrit door Zeeland meer inzicht te krij gen in de capaciteiten van zijn ren ners, onder wie de nieuwkomers Pascal Vergeer, Laurens Koster en Herman Bakker. Afvallers BREDA (GPD) Maandag meldde hij zich met de arm in het gips in het ziekenhuis. De foto's wezen uit dat het gips er voor de helft af kon. Ruud Brood kon dus gisteren weer voor het eerst voluit trainen. Tot hij botste met collega Gabriels en hij weer naar het ziekenhuis kon. Nu met een op drie plaatsen gebroken kaak. Vandaag al wordt de libero van NAC geopereerd. ..Dan moet ik ze ker tien dagen volledig rusten, in to taal ben ik zeker een aantal weken weg", aldus Brood gisteravond vanuit het ziekenhuis in Breda. "Als het goed is, selecteert de groep Robin van Kessel en misschien ook de ben geëindigd". zichzelf uit", aldus De Wilde. Afval- Mark Varkevissèr moeten zelf maar Iers krijgen in de loop van het sei- aangeven, wanneer ze klaar zijn zoen nog wel een herkansing. Voor voor het grote werk. Ze moeten na- de zes renners die ik mag inzetten tuurlijk nog wel rijpen. Het is een voor de topcompetitie, heb ik een hele stap van de nieuwelingen en ju- groep van twaalf of misschien wel nioren naar de amateurs. In het vijftien nodig. Als het maar jongens voorjaar, als er zo nerveus wordt ge- zijn die wat voor hun sport over koerst met al die waaiers, komen ze hebben, zoals die schaatsers. Die zeker nog niet aan bod". lang geen bijzaak meer. Ik wil wel uitleggen' Druppers zegt 'behoorlijk boos' te zijn op Van Nisselroy, die hij ver denkt van kinnesinne. „Het is niet geestelijk ben ik nog niet de oude" de eerste keer dat Van Nisselroy Als hij na de marathon-driedaagse zich afzet tegenover middenaf- weer op adem is gekomen, wacht standlopers die hij niet persoonlijk hem bovendien nog de strijd om de traint, zoals Baltus, Van Helden en afstandskampioenschappen op de Dielis. Ook Han Kulker heeft er een 5000 en 10000 meter in Den Haag. aantal jaren geleden al eens van langs gekregen. 'Nu ben ik aan de beurt. Terwijl ik me een maand te rug juist heel reëel heb opgesteld te genover de bond. Ik wil in alle rust aan mijn comeback werken, en kreeg daarvoor tot na het indoorsei- zoen de tijd van de bond. Ik heb nog geen drie wedstrijdjes gelopen of Van Nisselroy gooit al olie op het vuur". Volgens Druppers, die morgen avond in Gent zijn laatste kans krijgt om de A-limiet (1.48,00) voor het WK in Sevilla te halen, is Van Nisselroy bepaald niet de eerst aan gewezen man om over zijn toe komst te oordelen. „In hiërarchie is hij na Kauffman en Boverman de derde man. Ik heb er vrede mee dat mij een blunder wordt aangewre ven omdat ik zaterdag in de serie niet hard genoeg heb gelopen. Dat kan ik alleen mezelf verwijten, dat was stom. Maar om daar nu meteen al weer consequenties aan te ver binden gaat me toch te ver". komen op hun fiets i marathon doodleuk De bekende amateurklassieker r het clubhuis voor De Ster van Zwolle gaat zelfs aan al- een trainingsrit. Anderen daarente- Swift-renners voorbij. De Wilde: gen zijn niet goed bezig. Ik hoef De belangstelling daarvoor was zo geen namen te noemen. Ze wet 4 J~44 zelf wel wie ik bedoel. Dan kun gestudeerd hebben wat ze willen, maar als ze de sfeer minder maken, heb ik ze liever niet in de ploeg". Jonge renners krijgen wel een stellen met een startbewijs voor vol gend jaar. Nu hebben wij tussen al die andere verenigingen nog niet voldoende naam. Jammer, want ik had graag deelgenomen aan die De Wilde, die zijn idool Jo de Roo eens weten hoe ver ik kan komen in ("Hij heeft meer successen geboekt die dan wie ook van de huidige Neder landse wielergeneratie") uit Zee land naar de ploegpresentatie in Zoeterwoude had meegelokt, moet nog zien hoe zijn pupillen zich tij dens de topcompetitie houden. "Het is niet te vergelijken met de promotiecompetitie van vorig jaar. Toen was de koers beslist als je twee minuten voorsprong had. Nu begint de finale pas na 150 kilometer. Daar valt wel op te 1 ten de jongens toch zelf doen". TIM BROUWER DE KONING Onnekes krijgt extraatje van 'Leo van der Kar' geen namen te noemen. Ze weten groot, dat wij ons tevreden moesten valt wel op te trainen, maar dat moe- AMSTERDAM (ANP) - Bert Onne- kans van De Wilde. "Jongens als klassieker, waar ik nog eens als vijf- nummer één blijft, is wielrennen al ALTEA (ANP) - Steven Rooks heeft gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Valencia meteen maar een optie genomen op de eindzege. De kopman in de ploeg van Jan Raas werd in de eindsprint van de rit over 180 ki lometer met start en finish in Al- tea weliswaar versiagen door de Italiaan Roberto Pagnin, maar nam een fikse voorsprong op veel concurrenten. De renners ontdekten dat de winter na Noord-Europa vat heeft gekregen op Spanje. In Sevilla sneeuwde het maandag voor het eerst in veertig jaar en fietsen aan de Costa Blanca was gisteren al lerminst een pretje. Het peloton ploeterde van begin tot einde in de stromende regen. Met de moei lijkheidsgraad van de etappe was het barre weer een verklaring voor de grote tijdsverschillen. De beslissing werd geforceerd op de flanken van de Col de Ra tes, een berg van de tweede cate gorie die twee keer moest worden beklommen. Bij de laatste gele genheid, na 121 kilometer, for meerde zich een kopgroep van 23 man, onder wie Rooks, Luc Suy- kerbuyk, Marc van Orsouw, Sean Kelly en Charly Mottet. In de af daling viel dit pelotonnetje uit el kaar. Vier sterken bleven over: Pagn in, Rooks, Peter Hilse (Dui) en Melchior Mauri (Spa). In deze volgorde gingen ze ook in Altea over de streep. De drie in de spurt verslagen coureurs wezen na af loop beschuldigend in de richting van de in Spaanse dienst rijdende Italiaan, ploeggenoot van Suy- kerbuyk en Hermans. Pagnin zou zich aan het portier van de volg auto naar voren hebben laten sle pen. Het bewijs kon volgens de jury echter niet worden geleverd, zodat het protest werd afgewe- Rooks kon er niet lang om ma len, toen hij het slagveld achter zich zag. Mogelijke kanshebbers werden al direct op grote achter stand gezet. De Belgen Criquie- heeft een extra prijs van het Van Kempen geeft ook in dat op- Sportfonds Leo van der Kar gekre- zicht het goede voorbeeld. "Condi- gen. De 27-jarige kanoeoaeh van tioneel ben ik veel sterker gewor- Beatrix en de NKB uit Veldhoven den. Hoewel^ scjiaatsen^ voor mij verdiende het extraatje dank zij, zoals hij het zelf noemt, de hoofd prijs, die hem vorig jaar ten deel viel. In 1990 werd de bondscoach ma rathonvaren met drie kanovaarders op kosten van het Sportfonds uitge zonden voor een trainingsstage naar Grunau in wat toen nog Oost- Berlijn was. Over die kleine twee weken, toen de Duitse omwenteling zich aankondigde, schreef de com puterdeskundige een stage-rapport dat ver uitstak boven de rapportage die gewoonlijk bij het Sportfonds binnen komt. Onnekes heeft er veel werk van gemaakt, vergelijkbaar met de hoe veelheid arbeid die de Oostduitse kanoers en coaches in hun trainin gen steken. In totaal kunnen dertig jonge sporters en acht coaches dankzij het Sportfonds Leo van der Kar dit jaar op stage. Onder hen bevinden zich ook Eddy Akerboom uit Noordwijk (gymnastiek) en de Leidenaars Wil lem van den Berg en Arjan de la Rie (beiden gewichtheffers. lion en Dhaenens verspeelden bijna een kwartier. Tony Romin- ger, opvallend in de Ronde van de Middellandse Zee, eindigde in ge zelschap van onder anderen Adri van der Poel en Frans Maassen op 21 minuten. Gianni Bugno zwoegde aan de zijde van Mat- thieu Hermans, Tom Cordes en Nico Verhoeven nog verder in de achterhoede. De eerste etappe betekende te vens al het afscheid van de lokale favoriet Miguel Indurain. De grie perige Spanjaard stapte na 61 ki lometer af. De Nederlandse neo- prof Danny Nelissen gaf even eens vroeg in de koers op. WOENSDAG 16 00-16.30 Sportnet Moto News 16 30-18 00 Sportnet VS Pro Boksen 17.00-18.10 BBC 2 Bowls World Indoor toernooi in Preston 18 00-19.00 Sportnet Terugblik op de Eu ropese Truckrace kampioenschappen in 1990. 18 20-18 50 TV 5 Montagne bergsport magazine 18 30-19 30 EURO Trans World Sport. 19 00-21 00 Sportnet VS PGA Golf 19 30-20 00 EURO Eurosport News 20 00-21 00 EURO Boksen 20.00-22 00 BRT 2 Sportavond. 21.00-22 00 EURO Sk. Report 21.00-23 00 Sportnet IJshockey Zwe- den-T|echoslowaki|e 21 23-22 00 Ned 3 Studio Sport 22 00-00 00 EURO Stuttgart Classc Ten nistoernooi 22 15-22 20 Super Sports News 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Journaal 23 00-00 00 Sportnet Wide World of Sport 23 00-00 30 BBC 1 Sportsnight Bowls World Indoor toernooi in Preston en FA Cup Football 23 50-00.20 Did 1 Sport extra tenms (ATP-toernooi in Stuttgart) 00 00-00 30 EURO Eurosport News 00 00-02 00 Sportnet NHL IJshockey 00 30-01 00 EURO Doelpunten uit de Spaanse compet.iie 01 00-02 00 EURO Europacup Volleybal voor bekerwinnaars, vrouwen DONDERDAG 08 00-09 00 Sportnet Atletiek vanurt Wol verhampton 08 30-09 00 EURO EuroOca 08 65-14 00 Did 2 Sport oxtra WK biathlon voor mannen een vrouwen 09 00-09 30 Sportnet Moto News 09 00-11 00 EURO Stuttgart Classic Ten nistoernooi 09 30-11 00 Sportnet Boksen 11 00-11 30 EURO WKbobsieeén 11 00-12 00 Sportnet Terugbak op do Eu ropese Truckracekamp»oenschappen 11 30-12 00 EURO Eurob»ca 12 00-13 00 EURO Ski Report 12 00-14 00 Sportnet World Snooker Classics 13 00-13 30 EURO WK synchroon zwemmen 13 30-18 30 EURO Stuttgart Classic Ten nistoernooi 13 45-17 00 Dtd 2 Sport exira tenms (ATP-toemooi m Slutlgart) 14 00-15 15 Sportnet Pro Bowlers Tour

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17