'Minder overlast bij vrije sluitingstijden' Politie denkt beter te kunnen controleren 'Laat de politie maar wat minder auto's controleren' 'Niet bouwen i voor Leidse wo Bollenstreek WOENSDAG 20 FEBRUARI 1991 fM I"'T1' «ht LEIDEN - Een van de doelstel lingen van het referendum is om de 'gewone mensen' meer te be trekken bij de plaatselijke poli tiek. De kiezers moeten meeden ken over beleid, de overtuiging krijgen dat ze direct invloed kun nen uitoefenen op de besluiten. Tal van organisaties hebben voor de komende weken bijeen komsten gepland om de Leide- naars warm te maken voor het nieuwe fenomeen. D66. de partij die aan de wieg stond van het Leidse referendum, was gister avond als eerste aan de beurt. In de Burcht-societeit aan de Burg- steeg werd een forum belegd waar de vrije sluitingstijden cen traal stonden. Uitgenodigd waren R. van Lint (Groen Links) en P. Langenberg (D66) namens de politieke partij en. Verder gaven L. Kamphues (eigenaar Koets-o-Theek), Rob van Son (buurtvereniging Pan- cras-West) en Van Loe (horeca- bond FNV) acte de présence. Wie dat zeker niet deden, waren de 'gewone' Leidenaars. De zaal werd bevolkt door een man of Eerste forum in reeks over referendum REFERENDUM twintig, van wie de meesten gere geld worden gesignaleerd op an dere vergaderingen her en der in de stad Voor hen moet het een saaie avond zijn geweest. De argumen ten waarmee de voor- en tegen standers elkaar al jarenlang om de oren slaan, werden achter de forumtafel maar weer eens van stal gehaald. Hierdoor ontspon zich een uiterst ordelijke, maar te vens voorspelbare discussie. Wie voor de tachtigste maal e»"n op merking hoort waarmee hij het oneens is, kan zich daarover na tuurlijk niet meer echt kwaad ma ken. Politie uit de verf. Hy zette D66-fractie- voorzitter Langenberg schaak mat toen deze pleitte voor meer politie-toezicht. Dit terwijl hij de hele avond zat te verkondigen dat de overlast voor omwonenden af neemt indien de cafés op verschil lende tijden de deur sluiten. Van Lint vroeg zich af hoe Lan genberg deze uitspraken met el kaar kan verenigen. "Als het alle maal zo rustig wordt als u be weert, kan de politie juist wel minder gaan doen". Leo Kamphues leverde een an dere opmerkelijke bijdrage aan de discussie. Volgens de disco uitbater is het onmogelijk een ca fe tot sluiting te dwingen indien bezoekers overlast veroorzaken. Dit blijkt volgens hem uit uitspra ken van de Raad van State. Lan genberg daarentegen beweerde de vergunningen wel het een en ander is te regelen. De laatste liet zich vervolgens ontvallen dat de politie de bestrij ding van overlast moet verheffen tot prioriteit. Enige leden van het buurtcomité Pancras-West wre ven het raadslid onder de neus dat de politie het op een gemid delde zaterdagnacht al druk ge noeg heeft. De reactie van Langenberg be tekende meteen het dieptepunt van de avond. "Dan moet de poli tie zich dan maar eens wat minder bezighouden met technische con troles van auto's. Dat is toch min der noodzakelijk na de invoering van de APK". RESTAURATIE BUITENHUIS RHIJNHOF LISSE In de Bollenstreek mag al leen worden gebouwd voor de eigen bevolking en niet voor woningzoe kenden uit de Leidse agglomeratie. Die mening verkondigde gedepu teerde T. Jansen (WD) en statenlid E. Schuyers (D66) gisteravond tij dens het politiek cafe in Lisse. Al leen de PvdA toonde zich gister avond in De Beurs bereid in de Bol lenstreek huizen voor de Leidde re gio te bouwen. PvdA'er J. Wolf wees er op dat van huizenbouw voor woningzoe kenden uit de Leidse agglomeratie pas sprake kan zijn na het jaar 2000. Leiden moet zich, volgens Wolf, Antnlfralfpr 1, t*i 1 irt eerst richten op bebouwing van de Boterhuis- of Oostvlietpolder. Ook het vliegveld Valkenburg blijft een toekomstige woningbouwlocatie voor de Leidse regio, meende de PvdA-woordvoerder. Pas na de eeuwwisseling, als er opnieuw ge brek aan bouwgrond zou ontstaan, zou Leiden zich kunnen wenden tot de Bollenstreek. Wolf noemde gisteravond vooral bouwen in Sassenheim-Zuid en Hil- legom aantrekkelijke mogelijkhe den in verband met de bouw van NS-stations. Op die manier kan de groeiende bevolking optimaal ge bruik maken van het openbaar ver voer, meende de PvdA-woordvoer der. LEIDEN - Huize Rhijnhof wordt in oude luister mige begraafplaats. Of. zoals architect Boude- krijgt hersteld. Het rijksmonument wordt momenteel gerestaureerd en kan volgend jaar door de r we bewoner worden betrokken. Huize Rhijnhof, vermoedelijk in het begin van de achttiende eeuw gebouwd, is bij de meeste Leidenaren bekend als de aula van de gelijkna- - -onieuwe aula die ook wordt ge- ijn Veldman die de restauratie begeleidt, zegt: bruikt voor het nog te bouwen crematorium bij "Half Leiden is hier wel eens geweest in een of de begraafplaats, andere verdrietige omstandigheid". Het oorspronkelijke buitenhuis kreeg defunc- De foto (afkomstig uit het gemeentearchief) tie van aula toen rond 1912 de tuin van het bui- toont Huize Rhijnhof in oorspronkelijke staat ten begraafplaats werd. De begraafplaats rond de eeuwwisseling. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 partijgenote Koek wil de Koets-o- theek weg hebben uit de Kruis straat. want zij is de buurvrouw en stemt dus in met de nieuwe be huizing Lammermarkt. Dacht je dat ze tegen mij gezegd heeft: Sloos, je krijgt een ontzettende herrie bij je in de buurt, wel nee. Zou ik in haar plaats wel gedaan hebben. Kortom, waar is de soli dariteit tussen PvdA-leden geble ven? Is er niet meer, is weg". "Weetje wat adjunctcommissa ris van politie De la Rivière tegen mijn medestander Ruven t heeft gezegd? 'Het geluid van de &oets- o-theek wordt opgenomen in het geluid van de omgeving'. Nou, dat is gelul van een dronken aard bei. neem me niet kwalijk. Het wordt straks dweilen met de kraan open. Die Koets-o-theek- beslissing is toch volkomen in strijd met het referendum, want strak hebben we dus de hele nacht herrie als het aan de ge meente ligt. Het lijkt wel of de ge meente de horeca en de bevol king tegen elkaar uitspeelt." Boos (3) Hendrik Jan Ruven. ook huisei genaar aan de Marepoortkade. draagt de titel "jonge onderzoe ker" niet voor niets. "Ik heb geke ken naar het Utrechts horeca be leid. Want dat wordt in Leiden al tijd als voorbeeld aangehaald. In Utrecht heeft men in ieder geval LEIDEN De Leidse poli tie denkt de horeca-overlast beter te kunnen bestrijden als de sluitingstijden voor cafés worden verruimd. Dat zei woordvoerder W. Weijn- schenk van de politie gister avond tijdens een commis sievergadering. Verschillen den insprekers en fracties lieten zich kritisch uit over de mogelijkheden die de po litie heeft om op te treden te gen de mogelijke overlast van cafébezoekers. De huidige regeling kost echter meer energie van de Leidse politie, aldus Weijnschenk. "Als er vrijere sluitingstijden komen, hoeven we niet meer te controleren of kroegen op tijd dicht gaan. Dan kunnen we ons specifiek gaan richten op de ge melde overlast". De politieman pleitte voor een duidelijk telefoonnummer waar mensen met hun klachten terecht kunnen. Het is de bedoeling dat sur veillerende agenten dan ter plekke een kijkje gaan nemen. Wordt geen overlast geconstateerd, dan wordt de volgende dag verder onderzocht of de klacht terecht was, vertelde Weijnschenk. Groen Links staat vooral scep tisch tegenover het feit dat de kroegbazen zelf verantwoordelijk worden gesteld voor de overlast die hun klanten buiten veroorzaken. Om die reden heeft wethouder H. de la Mar zich niet akkoord verklaard met het B en W beleid 'Sancties Ho- recabeleid'. "Als er een aantal kroe gen naast elkaar is gevestigd, welke eigenaar wordt dan verantwoorde lijk gesteld?", vroeg R. van Schre ven (Groen Links) zich af. Streng De PvdA toonde zich hogelijk ver baasd over het standpunt van Groen Links. "We weten dat Groen Links tegen het vrijlaten van de sluitingstijden is. Maar dat is toch geen reden om tegen de voorgestel de sancties te zijn. Bovendien zou de controle nog moeilijker zijn bij het plan van Groen Links om met een bonnensysteem te gaan wer ken", vond B. Paauw. Het bonnensysteem, een plan dat geen steun kreeg van andere raads leden, houdt in dat kroegbazen een aantal malen per jaar langer open mogen blijven. Paauw vroeg zich af waarom de Groen Links'ers niet met een 'goed doortimmerd' alter natief waren gekomen. Van Schre ven maakte nogmaals duidelijk dat Burgerouders Hoe goed gaat het met twee oud PvdA wethouders uit Leiden die het burgemeesterspluche onder zich voelen? Op het eerste gezicht uitstekend. Want blakend van zelfvertrouwen voelden Marietje van der Molen (net in Hellevoet- sluis) en Cees Waal (al bijna zeven jaar in Deventer) zich sterk ge noeg om door Ischa Meijer onder vuur te worden genomen. Dat ge beurde afgelopen zondag in zijn veertiendaagse talkshow op Ne derland 3. Hoofdgast in dat programma was oud-burgemeester en huidig Nijmeegs hoogleraar in het staats- en bestuursrecht H. Hen- nekens. een idealist die te vuur en te zwaar verdedigde dat een bur gemeester er toch vooral voor de mensen moet zijn. De burgemees ter van Swiebertje-variant. En daar mochten onder anderen Van der Molen en Waal op reageren. Waal meende dat kundig bestu ren vooropstaat, maar hii was er "ook wel voor de mensen Hij had het burgemeesterambt im mers gekozen, omdat hij "er van hield om met mensen om te gaan". Maar Ischa zei dat hij dan ook bij Albert Heijn had kunnen gaan werken. "Een beetje ijdel- heid komt er toch wel bij hé. u wilt toch vast wel staatssecretaris of minister worden?" reageerde de gastheer retorisch. Maar nee. burgemeester was leuker. Van der Molen, die pas kort aan de gang is. voelde veel voor de dienstbare burgemeester. En vol gens professor Hennekens had den vooral de burgermoeders dat goed begrepen. Van der Molen had trouwens op de vacature van hoogste lokale burger gesollici teerd. omdat eigenlijk haar vader dat al had willen worden "maar mijn moeder had geen talent voor ondergeschiktheid". Ze vond dat Waal "een beetje last van zijn Leidse verleden had". Wat moest een burgemeester eigenlijk voor karakter hebben'' vroeg Meijer ook nog "Een hele zelfbewuste persoon die iets wil de". wist Waal. "Nou. u zeker" re ageerde Meijer. Ook mocht een burgemeester van Waal commis- sariaten hebben en die had hijzelf dan ook. Zij het niet bij uitgevers concern Wolters-Kluwer, want er volgens haar fractie wel goede punten in de notitie staan, maar dat vooral bezwaren bestaan tegen de verantwoordelijkheid die bij de on dernemers wordt gelegd. Minder Voorzitter J. Ponsioen van de Leidse afdeling van Horeca Neder land zei dat de sancties veel te streng zijn in verhouding tot de overtreding die wordt gemaakt. De PvdA pleitte er juist voor om stren ger op te treden. Na een waarschu wing en een lichte straf moet direct de zware straf (enkele maanden dat zat in Deventer. Van der Mo len bekende nog geen commissa riaten te hebben. "Maar daar moet u wel achtereen hoor", spoorde Meijer haar aan. Achteraf vertelt een redactielid van 'Ischa' dat Waal werd uitver koren omdat hij het prototype van de burgemeester als no-nons- ense manager was. "Hij publi ceert over zijn vak. Hij staat trou wens. dat is wel leuk om even te vertellen, bij de dorpen in de om geving als arrogant en autoritair bekend, en dat wordt geweten aan zijn afkomst uit Leiden En Van der Molen? "Juist vrou wen hebben vaak zo'n originele kijk op dit vak en zij was nog maar kort burgemeester". Boos I "Vind je het gek dat de Leidse be volking monddood is gemaakt? Ik niet. ten tijde van de wethou ders Waal en Tesselaar was de mentaliteit van de bestuurders immers: bek houden!". Daan Sloos. voorzitter van de huiseige naren der Marepoortkade is in voortdurende staat van opwin ding. De mogelijke komst van de Koets-o-theek naar het achtererf van het Marepoortkade-complex heeft de vechtlust "wij gaan tot de laatste juridische druppel door" van Sloos nog meer aan gewakkerd. Met zijn secondant Hendrik Jan Ruven. "de jonge onderzoe ker" zoals Sloos hem noemt, wil hij alle Leidse buurtverenigingen oproepen om volgende week don derdag 28 februari, een kleine week voor de verkiezingen, in het Leids Volkshuis de krachten te bundelen teneinde een vuist te maken. Die vuist moet een sig naal zijn naar de plaatselijke poli tiek De 28ste moet de stategie be paald worden. "Ik nodig allen uit die met de hete hangijzers van de gemeente te maken hebben, zoals het Vrouwenkerkpl in. de Bree straat. Ico-Athibu aan de Hoge Rijndijk Nee. het interesseert me niets dat het zogenaamde provin ciale verkiezingen zijn op 6 maart Ik kan het ook niet helpen dat er geen gemeenteraadsverkiezingen zijn. In dat geval had ik een eigen partij opgericht. Wat voor verkie zingen dan ook. ik geef het advies om in ieder geval tegen de PvdA sluiting) worden opgelegd, zei B. Paauw. Burgemeester C. Goekoop vond dat geen goed idee en hield vast aan het plan om ook een middelzware straf op te leggen. "Het is buitengewoon moeilijk als een kroeg drie of vier maanden dicht moet. Een café kan dan nauwelijks meer bestaan. En de ervaring is dat als gedreigd wordt met maatregelen, dat de overlast dan meteen minder wordt". Afgesproken is om in 1993 te kij ken of de nieuwe regels werken. Volgend voorjaar wordt op verzoek van de fracties een eerste 'tusse nevaluatie' gehouden. en tegen het CDA te stemmen, want die steunen het huidige be leid. Tegelijk roep ik iedereen op om op het referendum tegen de verruiming van de sluitingstijden te stemmen. En na de verkiezin gen gaan we keihard door" aldus een strijdbare Sloos. In de waarschijnlijke komst van de Koets-o-theek naar de Lammermarkt ziet Sloos een sa- menklontering van een aantal ge meentelijke problemen. Project ontwikkelaars willen naast de toekomstige Koets een hoge flat met dure appartementen bou wen. Volgens Sloos belangrijk in dustrieel erfgoed het Parmen- tiercomplex - wordt daarom ge sloopt. En als na het referendum de sluitingstijden worden vrijge laten het licht in de lijn der ver wachting komt er in het woon gebied enorme overlast, volgens de Marepoortkadebewoner. Boos (2) Voor al die toekomstige ellende houdt Sloos vooral 'zijn eigen' Party van de Arbeid verantwoor delijk. "Ik herken ze helemaal niet meer. Dat mijn PvdA de hal ve stad uitlevert aan projectont wikkelaars. dat zou toch vroeger onmogelijk geweest zijn: alles wordt verkwanseld. Sterker nog. je haalde het niet in je hoofd om het woord projectontwikkelaar op een vergadering te berde te brengen. Kom ik op een vergade ring, zie ik mijn eigen wethouder Van Rij van ruimtelijke ordening vrolijk met zo'n actieposter van mij naar mij zwaaien. Maar han delen ho. maar". "Jullie krant schrijft vorige week dat er 'enige' bezwaarschrif ten tegen de Koets-o-theek en de sloop van het Parmentiercom- plex zijn binnengekomen. Nou. het gaat wel om een paar honderd mensen in totaal. Ik ben dolblij dat het Parmentiercomplex nu weer gekraakt is. Lieve kinderen, dat zijn het. die krakers. En ze be schermen het pand tegen vanda len en dieven, die er al van alles uitgehaald hebben. De politie deed daar niets tegen. Die panden zijn volgens onze architect Barendse trouwens in prima staat. En het is industrieel erf goed. Laat ze staan en vestig er het Leids Historisch Museum, waarin dan eindelijk de industrie geschiedenis van Leiden te zien zal zijn". "Het gemeenteraadslid en mijn iiLllUlVl QiVCl 1VL 1 j^l alternatieve straf voor 204 uur DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse rechtbank veroordeelde de 19-jari- ge W.L. uit Den Haag gisteren tot 204 uur dienstverlening en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden voor het plegen van zo'n 25 auto-inbraken, waaron der twee in Leiden. Aan de gevange nisstraf verbond de rechtbank een proeftijd van twee jaar. De inbraken in Leiden vonden in augustus vorig jaar plaats. Samen met een vriend stal de Hagenaar daarbij radio-cassetterecorders uit de auto's. De Hagenaar zei de inbra ken te hebben gepleegd om aan geld te komen. ,,Ik was in die tijd een gokverslaafde," aldus W.L. De officier van justitie, mr. S.M. van Lieshout had acht maanden gevan genisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk geeist. getracht vóórdat de vrije slui tingstijden een feit werden een serieus horeca- en vestigingsbe leid op te zetten. Er zijn kroegen, zoals .bijvoorbeeld 'Zwarte Bep', gesloten. En de gemeente zet dat het nu allemaal 'beheersbaar' is. Maar uit een telefonische enquête die ik in Utrecht gehouden heb. blijkt dat ook daar de overlast is toegenomen. De grote fout die met dit Leids referendum wordt gemaakt is dat er van te voren he lemaal geen duidelijk horeca-be- leid is. er zyn geen beleidsmaatre gelen. De horenca-nota die er ligt, is volstrekt ontoereikend. En dan voorspel ik toestanden zoals in Haarlem of IJsselstein, chaos en overlast. Dus de gevolgens voor de Lammermarkt en de Mare poortkade zijn duidelijk. Daarom voorspel ik je, ze redden het niet met die Koets-o-theek". 1 1 Voor VVD-gedeputeerde T. Jan- -i sen was de mogelijkheid van be- 1 bouwing in de Bollenstreek onbe spreekbaar. Hij meende dat de Duin- en Bollenstreek alleen wo- r ningen mag neerzetten voor de ei- gen bevolking. Het gebied moet dienst blijven doen als een groene buffer, ingeklemd tussen de grote steden van de Randstad. Ook D66- statenlid Schuyters wil de Bollen streek zo lang mogelijk groen hou den. De komende bebouwing moet daarom zo veel mogelijk plaatsheb- ben binnen de huidige grenzen van de gemeenten. LEIDEN - Geboren: Wilhelmina Elisabeth, dv. M.H.M. Aanhane en M. Batenburg, Corne lls Johannes, zv. C. van den Burg en Th.M.C van Schie; Rowena Paulina, dv R.H.J Oomen en P C. Velthuijzen; Nelia Eliza, dv. T D W.J. Blankenstein en C. Hoekstra: Iris Leonle, dv. J.N. Bioch en G.M. van Leeuwen; Karin, dv. P. Keuning en K. Varkevisser, Lily Anna. dv. A.J. Knox en I. Cobben. S|on, zv. L.l. Boelen en A.J, van der Zwart; Bartholomeus. zv. J.J. Sikking en G.E. van Erkel, Erica Elizabeth, dv. J.G. Kemperman en C.M. de Lange; Claudia Irene, dv. J.G. Kemperman en C.M. de Lange, Linda, dv. G.J. van Eek en M.M.A. van der Geer; Cor nells Arie, zv. C. den Haas en T. Vletter; Maria Johanna, dv. A.P M. Brandsma en A.M. Se- gers; Johannes Petrus Chandler, zv. P.F.M. Homan en N van den Hoek. Dennis George, zv, G.L. Meijer en J. van Reeken, Lucas, zv J.J Alkemade en J. Mulder; Tom Alexander, zv. R.J. Stemerdink en I.L. van Kamp; Jerry Peter Nlcolaas. zv. B. van Ederen en C.M.S.J. Jacobs; Lisanne Jacoba Catharina, dv. R.L.P. van Weeren en S. van Daalen; Ibrahim, zv. H. Aankich en F. Kharmich; Charlotte Claire Sop hie. dv M.P Rulkens en S. Veen; Cynthia, dv F.J. Mulder en J. van Duijn; Raymon, zv. R Roodakker en J.A.E Dros; Simone. dv. A.M.R van den Bulk en L.M, Brokaar; Anthonia Char lotte. dv. R.G. Sirvania en C.N. Hannik; Jo- chem, zv. P. Venerna en M. Nederpel; Ivo Ru ben, zv. J.G.J, van Schagen en C.J.M. Adri- chem; Izak Cornells, zv G. Hoogstraten en E.F. Koole; Astrid. dv. J. Barnhoorn en I A Bakker; Ester, dv. J. Barnhoorn en I.A. Bakker: Dewi, dv J.A.F. Reibel en A. Vervoorn, Mylè- ne, dv. T. de Mooy en J.A.M. Brakenhoff; San- der, zv. W.E. van Vessem en G. Prins; Chelsea Cormne Helene, dv. C.M van Beelen en M.H. van Duivenvoorde; Mark Paul, zv. L.W Polder vaart en A A M van Schaik; Ronald, zv. W Marquenie en AC Kuijt; Hayat. dv A. El Maghnouji en S. Moussatan; Ruben Henricus Franciscus, zv. P.P. Hanssen en H.M.A M Re- terink; Marloes, dv. W.B. van Ingen Schenau en A.M.A. Warmerdam, Michiel Maarten, zv G.Z.M. van Hulzen en I.Y. Waterloo: Stephan Manus, zv. M.P.J. Diek en S.F Anker, Robin Fabian, zv. M.P.J. Diek en S.F Anker; Remco. zv D van der Spek en A.J. Onderwater: Nico le. dv. J. Broer en P.M. Steenvoorden, Minte Majorie, dv. F J. Panhuis en M.H. van Driesum, Fleur, dv. A.A. Vermeij en I.E. Scher; Sander Marcus Nicolaas, zv. P.V. Duijn en A.W.M. Hoogenboom; Jonna, dv 0.0 van Dam en M.H.M. Kuiper; Sanne Lucia Jozina. dv. J.J.T Angevaare en L.J. Holterman; Huub, zv. G.A van Manen en E T Klaver; Dylan John, zv J. Ouwehand en J. van Os; Eva Naomi, dv. M M Gelens en E A. Tromp; Jennifer, dv. J. van der Heijden en L. Olijerhoek. Overleden: D.C.J. Beekman, geb 13 april 1919, vrouw; H.J T. van Adrighem. geb 20 dec. 1904, geh gew. met P G de Graaf; G H Flanderhijn. geb. 10 maart 1897, geh. gew met A. Harleveld; C. Zandbergen, geb. 3 okt 1917, man; A.A. Kroes, geb. 15 juni 1910, vrouw; H. van Vliet, geb. 8 april 1925, man: E C Thiel, geb. 5 feb 1902, geh gew met J.P Crama: H. Boer. geb. 16 jan 1901. man; H R Chin-A-Foeng. geb 29 aug 1918. man, P de Vries, geb 2okt. 1903. man; J. Paauw, geb 14 juni 1938. echtg. vanG. Harland; J Noest, geb 21 maart 1923. man, B. Westerhoven, geb. 31 juli 1949, man, J.H, Verver, geb. 23 juli 1920, echtg. van M.L, Hereur; C.A.J.J.J. Schouten, geb. 15 juni 1902, geh gew met P.J. Polder man, J. Gui|t. geb 11 feb 1920, man; M. Sluis geb. 24 jan. 1991. dochter. F de Haas. geb. 23 feb 1901. man; A M R. Lagerberg. geb 1 okt 1919, vrouw, M.S. van Dam, geb. 23 juni 1922. geh gew. met J.A. Rommelse, C Vijlbnef. geb. 21 juni 1925, geh. gew met W. Paes, P. De rendorp, geb. 14 feb. 1922, man; A. van Eg- mond, geb. 11 juli 1913, man. Gehuwd: F van Dissel en L.M Boeijmga M A M Korsten en A.M E A. Postmes. P de Wit en K. Schram; N Boelee en E.l. Smits. J.G. j Verrier en M. Groenheijde.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14