'Die langebaan-jongens komen echt wat te korf DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 Weer koopzondag voor kerstdagen LEIDEN Ook dit jaar wordt in december een speciale koopzondag 1 gehouden in Leiden. Het college van B en W heeft besloten dat op zondag 15 december de winkels de hele dag open mogen zijn. Vorig jaar waren voor het eerst op een zondag voor de kerst de winkels open. Dat was een groot succes. 1 In het kader van de winkelslui tingswet kan het gemeentebestuur vier bijzondere dagen aanwijzen waarop winkels de deuren kunnen openen voor klanten. In 1991 zijn dat. behalve zondag 15 december, maandag 1 april (Tweede Paasdag), zondag 20 oktober (als een grote snuffelmarkt in de Groenoordhal- len wordt gehouden) en donderdag 26 december (Tweede Kerstdag). Het verzoek van de winkeliers voor ontheffing op zondag 7 juli, tij dens de Lakenfeesten, is afgewe zen. Volgens een woordvoerder van de gemeente werd van die mogelijk heid in het verleden te weinig ge bruik van gemaakt. "Als we vijf mo gelijkheden zouden hebben, dan zat deze zondag er zeker bij. Maar nu is deze afgevallen". Vogelbeurs De vereniging van vogelliefhebbers 'Avi- bus' houdt komende zondag 17 februari een vogelbeurs in de zaal van Blauwkras naast zwembad De Vliet van 10.00 - 14.00. Aanbieders kunnen terecht vanaf 9 uur. Kinderen gratis toegang. Matilo Buurthuis Matilo aan de Zaanstraat 126 organiseert vrijdagavond een bingo. Hoofdprijs een electrisch gourmetstel. Aanvang 20.00. Spoorbumpers De Spoorbumpers organiseren het tradi tionele seniorencarnaval aanstaande zondag in buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade 40. Carnavalsvereniging De Rijnschuimers wordt daar verwacht. Aanvang 14.00. zaal open 13.30. 'Leidse Kees' treedt op. Toegang gratis R.K. jongeren J. van Niekerk spreekt aanstaande vrij dag om 20.00 op de R.K. jongerengroep Leiden over het thema 'Leven, dood en verrijzenis'. De avond wordt gehouden in het St. Jacobshofje aan de Doezastraat 25. Informatie 071-215813. Duinen Buurthuis Vogelvlucht aan de Boshuizer- laan 5 organiseert aanstaande vrijdag vanaf 10.00 een 55-plus ochtend. Bio loog G.J. de Bruin houdt een dia-lezing over de duinen. Geïnteresseerden (maximaal 15) kunnen zich opgeven bij het buurthuis (tel. 313648). Toegang een gulden. Met de deelnemers wordt een tweede ochtend besproken. Ook een duinwandeling behoort dan tot de moge lijkheden. Aangekleed Buurthuis Vogelvlucht organiseert vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur voor kinde ren van 4 tot 12 jaar in het 5 mei-bad het zogenaamde 'aangekleed zwemmen'. Dat betekent niet zwemmen in kleren, maar zwemmen met een verrassing na afloop. Opgave tot donderdag bij het buurthuis (tel. 313648). Burgerlijke Stand V' LEIDEN Geboren: llja Joannes zn. van F.J.H. Schoonens en A.M.C. van Rossum. Roy Petrus zn. van F.N.M. Beelen en W.M. Neder- stigt. Yara dr. van W.L.J. Winkelmolen en S. Hakeem, Brendan Dewi zn. van B.A.J. Hoog- ervors» en A.T. Onderwater, Marjam dr. van S.D. Birdja, Roekhsana dr. S.D. Birdja, Shai- naaz dr. van S.D Birdja, Muave Senau dr. van E.J. Kuiper en D I.M. van Klaveren, Grazidla j Dominique dr. van M. Faber en M.C. van Kla veren, Meke dr. van H. den Hollander en A.J. .de Wit, Diederik Joost zn. van FC M Twaalf hoven en L.M.T. Kehrer, Gerrit Marinus zn. van G.M. Ouwehand en M.H. Kloos, Talha zn van B. Ku? en A. Ku§, Henrietta Elisabeth dr. van P.G. de Boer en M.C. Kalma, Tom zn. van G. van de Werken en E.E.M Geerlings, Simon Philip zn. van R. van Zoest en E.L. Roosegaar- de Bisschop. Tom Julian zn. van P Viering en A. van Hees, Mascha Fiorina Elisabeth dr. van A.G.F. Boogaards en M.H.A. Hoek, Violet Eline dr. van J.B. Geerders en M. de Wekker, Jacoba dr. van W de Jong en P.J. Guijt, Ro bert Gerrit zn. van P.A. van der Vijver en C. van Delft, Cheryl dr. van P.P. Bodijn en M A. Mei|- vogel, Danny zn. van P.P. Bodijn en M.A Meij- vogel, Musoke Diana Gabriela dr. van I. Nabu- nya, Marlinde Christine dr. van C. Boxman en M.C. Kanbier, Bianca dr. van G.G. Berghorst en J. Eikelenboom. Albert zn. van G.G. Berg horst en J. Eikelenboom, Cherilyn dr. van G.H.P. Blikman en I. Hemmes. Melanie dr. van E.J.G. Hoogkamer en Y.M. Arbouw, Niek Abraham zn. van E.A.T. Vermond en M.J. Bos- ker, Chelsey Mariah dr. van H. van Egmond en D.W.M. Hillenaar, Britt dr. van O. Hvmden en S C. Comfort, Chahinaze dr van L. Sahi en H. Mostadi. Derek Johannes zn. van J. Wijntjes en A. Benschop, Nishaant Akaash zn van H. Bhikhie en N. Ramlal, Stephanie dr. van J. van Egmond en M van den Eijkel, Robbert Alber- tus zn. van A.C. van der Hilt en P.J A. van de Coevering, leke Maria dr. van A.R. Noyon en S.M Luijben, Renate Hubertine dr. van D. Edelenbos en J.M. Boesveld, Ruben zn. van W.A. Monteba en M. van Heuvel. Amy Cathari ne dr. van R J.L van der Luit en C. Rhijnsbur- ger, Monique Madelon dr. van L. Noort en C.T Fokkema. Saskia Louise dr. van G. Brussen en F.L. Walta, Amanda dr. van F.J. van der Swart en A. Homberg, Willem Mauritz zn. van P.W Dekker en A A.M. Groenewoud, Coen Alexan der Maria zn. van G.P. Paulides en J.C.T.M. Bots, Jasper Sebastiaan zn. van L.J M Oyen en M. Zandbergen, Pirn zn. van J.A.M.O. Wijn hof en W.A. 't Hart, Marjolein Margaretha Hele na dr van E.W.Ph. van Boven en M.H. van Rheenen, Niels zn. van K Prashad en H.C.M van Rijn, Antoma Petronella dr. van G.J. van Welie en E.A.M. de Ridder, Esmay Alinda dr. van R A. Schelwald en A.J.M. van der Kleij, Le enden Machiel Alexander zn. van M.J. Smit en E.J. van Velzen, Remco Gerardus Petrus zn. van G.M van Dam en J.M.H. van der Ploeg. Dirk zn. van M L. Schaap en A.M. den Haas. Il se dr. van F A Hoppener en A F Mentzij, An gela Maria dr van G. van der Bent en W.A. Remmelzwaal. Gehuwd: J T M Boogmans en M. Drenth, P Stroosnijder en M.L. Bleeker, A.A. Teeuw en B.M. Zonderop, H. Gijsman en A.L van der Kroft. Jacobus van Wieringen (72) stopt bij IJsclub Hoogmade REDACTIE: EMIEL FANGMANN, TELEFOON 161444 Het zal even wennen zijn als straks secretaris Jacobus van Wieringen (72) is vertrokken bij IJsclub Hoogmade. In de bijna 90- jarige geschiedenis van de club is het secretariaat altijd vervuld door een Van Wieringen. Grootvader was één van de oprichters en tevens 30 jaar secretaris, terwijl zijn zoon dat 17 jaar lang deed. Jacobus tenslotte maakt op zijn beurt de 43 jaar vol. Of het dan echt afgelopen is met de opvolging is nog niet duidelijk. Volgens de eind van dit jaar vertrekkende Van Wieringen worden er wel pogingen in het werk gesteld om één van zijn zoons te bewegen in de voetsporen van zijn vader te treden. "Maar daar bemoei ik mij niet mee. Dat zoekt het bestuur maar uit", aldus de inwoner van Hoogmade. Van onze redacteur Kees van Kuilenburg HOOGMADE - Van Wierin gen stopt met het clubwerk, om dat hij het welletjes vindt en er ei genlijk ook geen zin meer in heeft. "Er komt zoveel op je af. Vroeger was je alleen actief in ijswinters en nu krijg je de gehele zomer post om te verwerken. Daar ben ik op uitgekeken", zegt hij. "Neem nu alleen dat laatste wereldkampioenschap in Heerenveen. Ik had 87 aanvragen voor zitplaatsen van leden bin nengekregen. Uiteidelijke kreeg ik er vier toebedeeld en daarbij nog eens 48 staanplaatsen. Als je niet uitkijkt heb je nog ruzie ook, want je moet mensen teleurstel len en dat is uiteindelijk verve lend". Bijzonder te spreken is Van Wieringen over het feit dat hij dank zij 'Koning Winter' in stijl afscheid kan nemen. Dagelijks is hij samen met zijn echtgenote in actie om de molen- en merentoch- ten succesvol te laten verlopen. Hij heeft dan ook nauwelijks tijd om zijn 'stempelpost' te verlaten en wat over zijn ijsclubwerk te vertellen. Begrijpelijk want een ijsclubbestuurder 'maakt' deze weken dagen van twaalf uur en kan op de dag slechts node ge mist worden. Daarnaast is de club ook nog actief bij ander ijsvermaak. De 'kalender' van de afgelopen twee weken heeft al flink wat activitei ten in het dorp kunnen vermel Dat betekent dat de bestuurders en vrijwilligers vóór negen uur 's morgens de baan in orde moet hebben. "Gelukkig hebben we nu een kleine landbouwtrekker met schuiver waarmee we de baan kunnen vegen. Vroeger ging dat met grote bezems. Ook moet da gelijks de baan worden gecontro leerd. Want 'grappenmakers' heb ben de vervelende gewoonte om bij voorbeeld de routepijlen om te zetten of gewoon mee te nemen. Eén van de bestuursleden gaat op de schaats of de prikslee de baan langs om dit te controleren. Bo vendien kun je dan gelijk zien of de baan nog in orde is. Of er geen wakken of gaten zijn ontstaan. Uiteindelijk trekken er dagelijks duizenden mensen langs en daar ben je wel verantwoordelijk voor", zegt Van Wieringen. In die 50 jaar heeft de IJsclub Hoogmade nog nooit een ernstig ongeluk meegemaakt. Wel zaten de clubs vier jaar geleden in zak en as toen er twee meisjes van elf en twaalf jaar urenlang zoek wa ren. "In samenwerking met de an dere clubs hebben we urenlang het ijs afgezocht en niets gevon den. Uiteindelijk werden ze 's avonds om negen uur gevonden bij een schaatsdisco in Rijpwete- ring. Ze waren vergeten om hun ouders in te lichten. Toen we dat hoorden, ging er een zucht van verlichting door onze gelederen, want we hadden wel in de piep zak gezeten". Extra werk Die tochten betekenen veel extra werk voor de verenigingen. Niet alleen het inschrijven van de deel nemers en uitreiken van de me dailles. maar er moeten twee stempelposten worden bemand. "Daarnaast ook de financiële af handeling. Er zijn dagen dat we voor 10.000 gulden aan inkom sten hebben. Dat betekent dat het bestuur enkele uurtjes werk heeft om dat in orde te maken. Uitein delijk moet het de volgende dag weer bij het district worden ver werkt". Een sprookje wil de 72-jarige Hoogmadenaar wel de wereld uit helpen. "Je hoort vaak dat de winters vroeger veel strenger wa ren en ook veel vaker voorkwa men dan nu. Onzin. Ik herinner mij uit de dertiger jaren dat er ook ijsloze winters waren. Maar dat wordt wel eens vergeten. Als ik de laatste jaren op een rijtje zet, dan komen de schaatsliefhebbers er niet zo slecht af'. Hoewel Van Wieringen bij hoog en laag beweert dat het echt afge lopen is met zijn werk, onder graaft hij die bewering even later toch weer. "Als ze me vragen om te komen helpen, zeg ik echt geen nee. Want het is toch wel gezellig op die baan langs de Does. Vooral ook door die sfeer. Er valt nooit een onvertogen woord en dat is toch fantastisch". Schepje (I) "Als een bom ingeslagen". Zo noemde de Gooi- en Eemlander vorige week de spannende best seller Op zoek naar Ithaka van Leidens burgervader C.H. Goe- koop. De krant uit het Gooi deed verslag van een optreden van Goekoop met het boek op het Hil- "Ik ga op sommige uitnodigin gen in, niet te veel. En dat is heel leuk. Want mijn boek heeft veel emoties opgewekt", zegt de Leid se burgemeester. Gezeten in zijn werkkamer bewijst Goekoop aan de hund van een enorme stapel fanmail dat zijn boek in vrucht bare aarde is gevallen. Mr. C.H. Goekoop is na zijn op treden bij Adriaan van Dis half december nog steeds on tour. Van Op zoek naar Ithaka is onlangs de tweede druk van opnieuw 4000 exemplaren verschenen. De pro feet werd niet alleen in de eigen Leidse parochie geeerd. Twee we ken geleden bereikte het boek de zesde plaats in de Libris nonfic tie-toptien - net onder Snoeck's almanak -. Het werk stond in de Bijenkorf-top 20. En Goekoop werd ondertussen voorzitter van de Vrienden van het Nederlands Instituut in Athene. De Leidse burgemeester steekt zijn nek uit. Niet alleen met het publiceren van dit boek, maar ook met ingezonden brieven op de recensies die hem in De Volks krant en NRC Handelsblad ten deel vielen. Want waar ging het allemaal om? Goekoop gaat er in zijn boek van uit, dat de Griekse dichter Homerus rond 800 voor Chr. zijn gedicht de Odyssee - 12000 verzen - in een realistisch decor plaatste. Daarmee is Goekoop niet de eer ste. Velen wilden het oude Ithaka, de woonplaats van de held Odys seus, terugvinden. Onder hen Goekoop's grootvader Adriaan die aan het begin van deze eeuw met toonaangevende archeolo gen in-Griekenland samenwerk te. Grootvader Adriaan kwam bij zijn lokalisering dicht bij de plaats, waar kleinzoon Cees nu uitkomt. Cees Goekoop is de eer ste die meent dat Ithaka op Eris- sos, een noordelijk deel van het huidige eiland Kephalinie, gele gen heeft. Schepje (2) "Goekoop is in zoverre overtui gend dat - als er een lokatie moet worden aangewezen - zijn Erissos waarschijnlijk het meest in aan merking komt", schreef Volks krant recensent Micha Kat on langs. Er is al tweeduizend jaar gezocht met de meest uiteenlo pende conclusies, dus dat is een mooi compliment, zou je denken. Mis poes! Kat zegt aan het slot van zijn beschouwing dat Goe koop nergens vermeldt waar hij de vertalingen vandaan haalt en dat met die vertalingen is ge knoeid om het bewijs te leveren. Volgt één voorbeeldje. En al had Goekoop gelijk, waarschijnlijk heeft Homerus niet één enkele plaats in gedachten gehad, dus waarom zoeken, zo sluit Kat af. Volgens hem is de kans 'nihil', dat er in het gebied dat Goekoop aan wijst ooit naar het paleis van Odysseus gegraven gaat worden. In NRC Handelsblad werd Goe koop door 'oud-historicus' en bet weter Bastiaan Bommeljé een paar weken terug nog harder on deruitgehaald. Maar unfair, zoals Bommeljé had moeten beseffen. Deze cynicus is wel hardleers. Hij heeft in zijn recensie voortdurend over Troje. U weet wel, die plaats uit dat andere boek van Homerus, de Ilias, die verwoest kon worden omdat de vijand in een houten paard verborgen de stadsmuren binnenkwam. En wat schrijft Bommelje: "Zelfs als iemand de resten van een houten paard vindt, zou dat niets bewijzen over juist dat ene paard uit de Ilias". Nee, inderdaad, maar het zou toch wel heel mooi zijn als zo n paard überhaupt eens gevonden werd. Zowel NRC als Volkskrant von den de hele zoektocht naar Ithaka dus maar onzin. Het ging toch om een gedicht en wat heeft het dan voor zin om te gaan zoeken, zo zag je ze denken. Literatuur, leuk om te lezen en voor sommige mensen zit er altijd veel meer in dan het verhaaltje. En dat staat al in boe ken en Goekoop heeft die boeken gel uit 1854 met als poststempel 'Ithaka'. De Hilversumse gymna siasten deden hem vorige week een schepje cadeau. Daarmee is de kans dat het tweede doel - op gravingen doen op Erissos rond de haven van Phiscardo - weer groter. De vraag is alleen: hoe lang, hoe diep en hoe ver wordt er gespit. "Helemaal niet zo gek, dat schepje", reageert Goekoop's uit geverij Heureka dan ook. "Het is namelijk heel moeilijk officieel toestemming voor grote opgra vingen te krijgen in Griekenland. Ik meen dat de familie Goekoop zelf in het begin in Griekenland opgravingen met keukengerei uit de zeilboot gedaan heeft". De in Weesp gevestigde uitge ver van historische boeken hoopt net als Goekoop dat Op zoek naar Ithaka in vertaling verschijnt. Op dit moment ligt het boek ter be oordeling op de redacties van vier buitenlandse uitgevers: Neff en Bertelsmann uit Duitsland en Ri der en Blackwell uit Groot-Brit- tannië. Maar ook zonder internationale verbreiding van zijn theorie on derneemt de burgemeester stap pen om tot een plaatselijk contro le van zijn gedachten te komen. "Van de zomer ga ik weer naar Griekenland en deze week krijg ik hier een Griek met goede con tacten op de ministeries op be zoek. Zijn moeder woont in de Goekoopstraat in Argostoli, ge noemd naar mijn grootvader". En Goekoop heeft ook mazzel: de vrouw van de gouverneur van het betreffende gebied kan het boek goed lezen; ze is Nederlandse. Zo zijn er wel meer toevallighe den in het leven van de burgerva der. "Ik heb altijd wel belangstel ling voor de klassieke oudheid ge had. Weetje hoe het eerste toneel stuk heette waarin ik, als student van een jaar of twintig, een kleine bijrol speelde? Het was van Jean Giraudoux en werd voor de ver eniging van vrouwelijke studen ten hier in Leiden door Ank van der Moer geregisseerd. Dat heette 'La querre de Troie n'aura pas lieu'. De oorlog om Troje zal niet plaatsvinden", zegt Goekoop. La ter begon die oorlog toch. Het graafgevecht om 'Ithaka' móét nog beginnen. den. Daaronder de traditionele kortebaan, die in Hoogmade nog op de ouderwetse manier wordt gereden. "Tegen elkaar en de bes te gaat naar de volgende ronde. Geen gesodemieter met tijd, zoals je bijna overal tegenkomt. Dat is niet leuk voor de toeschouwers. Gewoon de man of vrouw die het hardste rijdt gaat verder", legt de Hoogmadenaar uit. "En daar ko men de rijders voor, zo is mijn idee". Kortebaan Wat dat betreft is er weinig veran derd in Hoogmade. Ook bij het aantreden van Van Wieringen kwamen de rijders al graag naar het dorp aan de Does. Niet alleen voor het geld de prijzen waren en zijn goed in Hoogmade maar vooral voor de sfeer. Zo herinnert de Hoogmadenaar zich bij voor beeld nog goed de winter van 1958. "Wim van der Voort had een paar jaar eerder bij de Olympi sche Spelen in Oslo een zilveren medaille behaald. Die gaf zich bij ons op voor de kortebaan. Nog nooit had er zoveel volk langs de baan gestaan. Het feit dat Van der Voort bij ons zou rijden was als een lopend vuur door de omge ving gegaan. Hij was de enige die op hoge noren reed. Het grappige was dat hij er al in de eerste ronde door Aad van Adrichem uit Moordrecht werd uit 'gehakt'. Die jongen reed nog op die houten platte schaatsjes. Maar het werd wel duidelijk dat die kortebaan toch iets is voor specialisten en dat die langebaan-jongens wat te kort komen. Ook vandaag nog. Toppers als Van der Burg en Vis ser worden er door knapen als Van Hameren. Borst en Boelsma zo uitgereden", legt Van Wierin gen uit. In datzelfde jaar ook nog een leuk succes voor een lid van de IJsclub Hoogmade op die korte baan. Dorus Borst werd in Bode graven kampioen van Zuid-Hol land, terwijl zijn broer Kees als vierde eindigde. "Het grappige is dat Kees dit jaar nog vierde werd bij het kampioenschap voor vete ranen, terwijl hij de 50 al royaal is gepasseerd. En Dorus is al een jaar of wat lid van ons bestuur". Ook wat de prijzen betreft scoorde Hoogmade goed bij de schaatsers. "In die vijftiger jaren was een overwinning goed voor 100 gulden. Nu liggen die prijzen tussen de 300 en 400 gulden. En meestal is het elders ook nog wat minder. Wat dat betreft is het toch wat veranderd op het natuurijs. Vroeger keek iedereen naar de winter uit en als het dan zover was, dan was het ook feest. In elk dorp stonden wedstrijden op het programma en was er geen ge brek aan deelnemers en ook niet aan toeschouwers. Bij een goede koppelkoers stonden honderden mensen langs de baan. Nu heb je moeite om een ploegje af te vaar digen naar districtkampioen schappen en ook het publiek is nog maar schaars aanwezig. Be grijpelijk, want ze kunnen vanaf oktober tot dik in maart op de kunstijsbanen terecht" Tochten De trots van de IJsclub Hoogma de, en die ook van de andere zes dorpen in de omgeving, zijn toch wel de molen- en merentochten. Iedere club is daarbij verantwoor delijk voor tien kilometer baan. Jacobus van Wieringen: "Als ze me vragen om te helpen, zeg geen nee. Want die sfeer op het ijs is toch fantastisch doto Ben de Bruyn» niet goed gelezen. Maar dat ver haaltje letterlijk nemen, kom nou toch. dat is toch uit de tijd, dat de den ze vroeger. Ik vat de 'oud-his toricus' Bommeljé even samen. Misschien moeten we dat oud- historicus ook wel letterlijk ne men. Want Bommeljé is nu jour nalist. Schepje (3) schrijver van Maigret, "Niemand zal beweren dat het Parijs van Si- menon, om een voorbeeld te noe men, een fictieve plaats is". Een briefschrijver stelde dat het 'Den Haag' van Couperus' Eline Vere toch ook tot in details klopte, tot op de dag van vandaag. Weer an deren noemden het boek span nend en vonden evenmin dat er met Goekoops uitgangpspunt iets mis was. U begrijpt dat Goekoop er zich niet bij neer kon leggen en hij was niet de enige. Het moet bij de NRC brfeven geregend hebben. Zes werden er afgedrukt, waaron der een van de burgemeester, de langste, één van een Leidse kan tonrechter en één van een Leids professor in de geologie die Griekse stenen voor Goekoop heeft onderzocht. Goekoop schreef beheerst terug dat hg niet het verhaaltje letterlijk heeft ge nomen, maar alleen het decor. Hg maakte een vergelijking met de Ook Kat van De Volkskrant kreeg van de Leidse burgemees ter onder uit de zak. Goekoop had wel degelijk vermeldt waar de vertalingen uit het Grieks van daan kwamen. Die waren van zijn eigen hand. De burgemeester en oud-gymnasiast kwam tot de nieuwe verwoording van de pas sages uit de Odyssee na een verge lijking met vele bestaande verta lingen. Kat verwart geknoei met creativiteit, zo valt er met enige goede wil in de brief te lezen, want Goekoop doet een vertaal vondst die cruciaal is voor het zoeken naar Ithaka. Schepje (4) "Ik heb het bij die twee reacties gelaten", reageert de Leidse bur gemeester in zijn werkkamer. In het geheel niet uit het veld gesla gen maakt hij plannen voor de toekomst, zoals graven in Grie kenland. Uit de fanmail blijkt dat Geokoop door hooggeleerden ge steund wordt. Niet alleen krijgt hij post, ook elders blijft de burgemeester merken dat het eerste doel van zijn boek - een groot publiek be reiken - geslaagd is. "Ik hoorde in een boekwinkel in Amsterdam, dat Nederlandse vertalingen van Homerus weer veel beter lopen. En mensen hebben mg gewezen op Homerus-vertalingen uit de negentiende eeuw die ik hele maal niet kende". Bij de jubile rende Leidse 'Postzegelvrienden' kreeg hij onlangs een Griekse ze Burgemeester C.H. Goekoop in zijn zeilboot rond de Griekse kust.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14