Grootse plannen voor (d aalhuis Zoeterwoude CDA-afdeling Wassenaar worstelt met bloot op tv Tennisclub wil complex kopen en opknappen Tien mille missiegeld gestolen Stichting knapt pand op en wil de wereld helpen liNHMMI'Hil Aan Leiderdorpse Plantage LEIDERDORP - De Leiderdorpse tennisvereni ging 'De Munnik' wil het tennispark aan de Plantage overnemen van de gemeente. Ze denkt als eigenaar goedkoper uit te zijn dan als huur der. Leiderdorp wil het complex wel verkopen, maar de overname is onzeker tot de prijs is be paald. "Voor het clubgebouw vraagt de ge meente ongeveer 400.000 gulden, maar dat vinden we te veel voor een pand dat zo verrot is", stelt De Mun- nik-voorzitter R. Teijken. "We heb ben een nieuw gebouw nodig met acceptabele voorzieningen voor de 1100 leden die we nu hebben". Dat nieuwe clubhuis zou een 'gezellige sociale ruimte' moeten hebben in plaats van de 'holle ruimte' die er nu is. Goede kleedkamers en vergader en werkruimten staan eveneens op het verlanglijstje. "Dit gebouw is neergezet toen we maar vierhonderd leden hadden. We zijn er echt uitgegroeid". Teij ken geeft toe dat de club zelf te wei nig aan onderhoud heeft gedaan. "Maar wat heeft het voor zin als je toch een nieuw pand neerzet?". "We willen geen geld weggooien en renovatie zou net zo veel kosten als gedeeltelijke nieuwbouw. We zouden maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat de pui eruit valt. En als we nieuw pleisterwerk aanbrengen komen de rotte plek ken er binnen een jaar weer door heen. Wat ons betreft breken we een deel van het huidige gebouw af en breiden we het flink uit". Door de aanleg van 'all weather'-banen moet tenniscom- plex De Munnik ook in de winter bruikbaar wor den, hoopt club voorzitter R. Teijken. (foto Verlichting Bovendien wil de club verlichting op de banen, nadat een dergelijke aanvraag twee jaar geleden afketste op protesten van omwonenden. "We hopen dat we de vier banen aan de Hoogmadeseweg kunnen over nemen", zegt Teijkens, doelend op banen van de tennisschool van A. van Leeuwen naast De Munnik. "Daar staan geen woningen dicht bij, zodat we lichtmasten kunnen plaatsen. Van Leeuwen is wel gene gen om vier van zijn banen te ruilen met vier van onze twaalf banen". Ook het Leiderdorpse college is al akkoord gegaan met een dergelijke ruil. Door de banen 's avonds te ver lichten kunnen de tennissers langer spelen. Teijken: "Nu is in de zomer tussen vijf en tien uur praktisch ie dereen op de baan. Door verlichting aan te brengen kunnen we het ge bruik van de faciliteiten in de avonduren beter spreiden. Dat scheelt dagelijks toch anderhalf uur per baan". De club wil daarnaast vier banen een zogenaamde all weather'-laag geven, zodat ook buiten het officiële ZOETERWOUDE - Aan de gro te hoeveelheid Zoeterwoudse stichtingen, verenigingen en clubs is een nieuwe organisatie toegevoegd: de Stichting het Graalhuis. Het Graalhuis staat enkele tientallen meters van de kerk aan de Zuidbuurtseweg. In de 62 jaar dat het huis er is, bood het onderdak aan jongens- en meisjesclubs, een kleuter school en een edelsmid. Sinds januari heeft de stichting het gebouw gehuurd van de kerk. De stichting wil projecten in de Der de Wereld en in Oost-Europa finan cieel steunen. Daarnaast probeert ze het hergebruik van goederen te bevorderen. Geld wil de stichting verkrijgen door geschonken spul len te verkopen. Aan deze goederen mag best iets mankeren, eventueel knappen vrijwilligers ze op. De meeste vrijwilligers hebben geen baan. Vrijwilligerswerk biedt ze de kans contacten te leggen en de eigen vaardigheden in dienst te stel len van anderen. Vanaf januari heb ben vijftien medewerkers van de stichting bijna al hun vrije tijd ge stoken in het opknappen van het verwaarloosde pand aan de Zuid buurtseweg. Materiaal en schoon maakmiddelen kregen ze gratis. Het betalen van de huur hoeft vol gens woordvoerder Th.J.M. van Roosmalen geen probleem te zijn als hij een sponsorclub op de been i krijgt. De eerste sponsor zou al bin- seizoen gespeeld kan worden. "Daarmee verlengen we het speel seizoen van zes maanden naar een heel jaar. Voor de vereniging is dat ideaal, omdat je dan je mensen het hele jaar binnenshuis houdt. Nu OEGSTGEEST - Jong Oegstgeest loopt nu wèl warm voor een brom fietscursus. Leverde een vorige po ging nul aanmeldingen op, nu zijn dat er al zestien, terwijl de inschrij ving nog open staat. De cursus biedt plaats aan minimaal tien en maxi maal twintig deelnemers. De bromfietscursus wordt gege ven als onderdeel van een landelij ke actie om het aantal verkeers slachtoffers terug te dringen. De cursus is bedoeld voor 15,5- tot 17 jarigen, omdat deze groep de ver keersregels vaak niet goed blijkt te kennen. Ongeveer een derde van de "Het is ongelofelijk hoeveel mede werking je hier krijgt. Een uitgevro- ren bouwvakker komt regelrecht van zijn werk naar het Graalhuis", aldus een dankbare Van Roosma len. Hij hoopt een groot deel van de maandelijkse hoeveelheid grof vuil te krijgen, zodat zijn stichting de bruikbare materialen eruit kan ha len. Samen met mede-oprichtster H. van Winden volgde hij een 3-jarige cursus aan de pastorale school. Na die cursus wilden ze in hun eigen gemeente aan het werk om mede burgers te helpen in Zoeterwoude en ver daarbuiten. Dat het idee voor het Graalhuis goed aanslaat blijkt uit de bureau's, kleding en andere goederen die nu al in het gebouw aanwezig zijn. Aan een buitenlands project heb ben de 'sociaal bewogen' initiatief nemers tot nu toe nog niet durven denken, omdat ze het te druk had den met het opknappen van het huis. Het is de bedoeling in de toe komst kleinschalige projecten te gaan steunen, waarbij de garantie gegeven kan worden dat al het ge schonken geld ook goed terecht komt. Ondanks personele banden met de kerk, werkt de stichting onaf hankelijk. "Er is geen sprake van bedeling, of van een verkapt werk- lozenproject", verzekert Van Roos malen. Vanaf 18 februari kunnen spullen bij liet Graalhuis worden afgele verd. Na een opknapbeurt worden die weer verkocht. Op 1 maart volgt de officiële opening. blijven veel mooie banen na de be ëindiging van het seizoen onge bruikt liggen, hoewel het zelfs in de winter soms prima tennisweer is". Het Leiderdorpse college heeft zich positief uitgelaten over zowel verkeersslachtoffers zijn jonge bromfietsers. De cursus wordt georganiseerd door de Stichting Jeugd en Jonge renwerk Oegstgeest (SJJO), de plaatselijke afdeling van Veilig Ver keer Nederland en de gemeente Oegstgeest. In tien lessen van twee uur wordt jonge bromfietsers ge leerd hoe zij hun grommend mon ster veilig door het verkeer kunnen laveren. Een woordvoerder van de ge meente Oegstgeest verklaart waar om de cursus nu meer aanmeldin gen krijgt dan en paar maanden ge- VOORSCHOTEN Geboren: Marlinde Ch. d.v. C. Boxman en Ch. Kanbier, Renate H. d.v. D. Edelenbos en J.M. Boesveld, Joseph D. z.v. D B. Topliff en K.E. Topliff, Evelien d.v. J Neu teboom en A.Y. Oudshoorn, Anthea M. d.v. P. Kelder en M.G.H. Linssen, Eveline J.M. d.v. J. Ph. van Dalen en E.B.M. van Spijker Gehuwd: J.Ch. van Hoeve met E. van der Lende Overleden: I. van Egmond, oud 85 jaar; C. Steenlage. oud 82 jaar. de privatisering als de verlichting en de baanverharding. Burgemees ter en wethouders willen echter eerst de prijs van het complex vast stellen voor ze een beslissing aan de raadscommissies voorleggen. leden: "In november hebben we al leen via scholen en de SJJO gepro beerd deelnemers te werven, maar nu pakken we het groter aan via kranten en folders". Een mede werkster van het SJJO verwacht nog meer aanmeldingen. Momen teel is het krokusvakantie, maar volgende week komt er via de scho len waarschijnlijk 'nog een flinke stroom'. "Als het dit jaar een succes, wordt kunnen we er misschien een jaarlijks project van maken", klinkt het optimistisch. Op het gemeente huis wordt er al over gedacht om nog dit jaar een tweede groep te vor- Van onze redacteur Paul van der Kooij WASSENAAR - De komst van RTL-plus op Wassenaar- se kabel heeft voor beroering gezorgd in de plaatselijke CDA-afdeling. Een deel van de christenen neemt aanstoot aan het vele bloot dat de zen der zou bieden en vindt niet dat de overheid het kijken naar sex moet bevorderen. Ook de vele shows en spelle tjes zouden niet erg bevorder lijk zijn voor de geestelijke ge zondheid van de burgerij. Andere CDA'ers vinden dat de overheid zich niet te veel moet be moeien met het zenderaaanbod of vinden de zender zelfs wel leuk. De vice-fractieleider, P. Vreug- denhil, is woordvoerder van de strenge stroming. Deze directeur van een internationaal zendings genootschap weet zich in zijn ver zet tegen RTL-plus gesteund door fractievoorzitter H. Schel haas en de wethouder van onder wijs, cultuur en emancipatie M.L.A. van Rij. Welzijnswethouder V.J.W. Wensveen behoort tot de 'rekke lijke' CDA'ers. In het college van burgemeester en wethouders stemde hij dan ook, samen met de twee WD-wethouders, voor het plan om RTL-plus toe te laten op de Wassenaarse kabel. Idee daar achter is dat de vanuit Keulen opererende zender veel kijkers trekt. In de grensstreken zou al leen 'zusje' RTL4 beter worden bekeken. Duitsland 3 zou veel minder in trek zijn en in de beslis sende vergadering van het colle Wassenaars CDA-raadslid P. Vreugdenhil: "Seksueel getin te programma's zijn niet nut- ge koos alleen de wethouder van cultuur voor de terugkeer van de Duitse 3, die in Wassenaar plaats moest maken voor CNN. Sex Vreugdenhil vindt het 'onvol doende' dat B en W hun keus lie ten bepalen door de wil van de kijkers en mag zich graag opwer pen als hoeder van de geestelijke volksgezondheid. "Vanuit mijn christelijke overtuiging vind ik dat we als overheid een eigen ver antwoordelijkheid hebben", zegt hij. "Ook bij de wetgeving kijkje niet alléén naar wat de mensen willen". Het raadslid noemt blootfilms en 'seksueel getinte program ma's' niet nuttig en vindt dat de kijkers er nu al mee worden over voerd. Op niet-rijpe kijkers zou den ze zelfs een ronduit kwalijke invloed hebben. Ook de vele shows en spelletjes zijn aan hem niet besteed: "Het is allemaal uit gesproken consumptief. Je steekt er niets van op; het is puur tijd verdrijf'. Als Vreugdenhil het voor het zeggen zou hebben, brengt de beeldbuis meer cul tuur, meer natuurprogramma's, meer actualiteit en 'films die wat meegeven'. De praktijk valt hem vaak te gen, al doet het de CDA-politicus deugd dat RTL4 wat terughou dender is geworden met erotiek. "Dat mensen zulke films toch ook in een videotheek kunnen huren, daar kun je niks tegen doen. Maar als je het bevordert, komt een ze kere verantwoordelijkheid om de hoek kijken". Schieten In de rondvraag van een commis sievergadering heeft hij zijn be WOENSDAG 13 FEBRUARI 1991 OEGSTGEEST - Ruim tien duizend gulden voor het mis siewerk in de Derde Wereld is maandagnacht gestolen bij een inbraak in het Centraal Missie Commissariaat aan de Rijngeestherstraatweg in Oegstgeest. De dader schopte een kel derraam in en brak de kluis open, waar hij tienduizend gulden vond en enkele duizen den guldens aan buitenlands geld en travelercheques. Vier mille weg bij bedrijf Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Leiderdorpse Zijldijk is gisternacht vierduizend gulden gestolen. De dader forceer de een bovenraam in het kantoorge deelte en nam het geldkistje van de afdeling boekhouding mee. zwaren beknopt uiteengezet. CDA-wethouder Van Rij steunde hem daarbij en de PvdA liet we ten dat de vederlichte program mering van RTL-plus niets toe voegt aan het bestaande pakket. Echt tégen de zender zijn de soci aal-democraten niet en het boe geroep van het CDA verbaast PvdA-fractieleider W. van Noort lichtelijk: "Dat ze elkaar op tv ka- potschieten, maakt het CDA schijnbaar niet uit. Maar als ze, om het plat te zeggen, een wippie liggen te maken is het wèl erg. Persoonlijk voel ik meer voor het laatste dan voor het eerste". CDA-wethouder Wensveen weigert toe te lichten waarom hij voor RTL-plus heeft gestemd en laat zijn secretaresse verwijzen naar fractieleider H. Schelhaas. Dezé sluit zich aan bij de woorden van de strikte Vreugdenhil, maar laat direct weten het niet zo'n zware kwestie te vinden. CDA'ers mogen er verschillend over den ken en hij zal niet controleren of fractieleden straks toch op RTL- plus afstemmen. Aan hemzelf is de zender niet besteed en hij hoopt dat het de niet-rijpe kijker niet in verzoe king brengt. De suggestie dat het verzet vooral in de protestantse bloedgroepen van zijn CDA zou spelen, verwerpt Schelhaas met kracht. "Dat stadium ligt achter ons", zegt hij beslist. Het latente verzet in sommige CDA-kringen lijkt overigens geen staartje te krijgen. Nu er een raadsmeerderheid voor RTL-plus is, houden de christen-democra ten zich verder gedeisd. Zo werkt de democratie nu eenmaal in Ne derland. Ook krijgen ze eindelijk de kans om de verderfelijke zen der te zién. 'Kwalijke invloed op niet-rijpe kijkers' Leiden Informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20. tel 121554 cabaret 'Don Chaot en de foute architekt', door Berl Visscher, aan vang 20 15 uur in de leidse Schouwburg. Oegstgocst bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur m hotel Het Witte Huis bi|eenkomst Humanitas 'Mag ook wat kan?', inleiding over dilem ma's in de gezondheidszorg, aan vang 20.00 uur in het Gemeente centrum, Lijtweg. Woubruggc foto's kijken in de ruim honderd foto-albums van Bep Roodenburg, vanaf 19.30 uur in de grote zaal van bejaardencentrum Woudsoord. Zoeterwoude vergadering Woon-Overleg Zoe- DONDERDAG 14 FEBRUARI Alphen klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd, Hugo de Groot straat. aanvang 14.00 uur. Leiden lunchconcert door Hanneke van de Bund (cello) en Hans van Dam (piano), van 12 45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal K&O, Haze wind steeg voorstelling 'Boos op de we reld'. naar Look Back in Anger, aan vang 20.30 uur in het Micro-Thea ter. Oude Vest. bijeenkomst PvdA met Hans Si mons over 'Democratisering in de zorgsector', aanvang 20.00 uur in het Antonius Clubhuis. voorstelling. 'Rosalie Niemand', door het Mechels Miniatuur Thea ter, aanvang 20.15 uur in de Leidse Noordwijk soos voor 12-15 jarigen, van 19.00 tot 21.00 uur in het JOIN-cen- feestavond t.g.v 50-jarig be staan van de Nederlandse Christen Vrouwenbond afd. Noordwijk/Zee. aanvang 18 00 uur in het Buurthuis, VRUDAG 15 FEBRUARI Alkemade postzegelveiling bij Ruih 18.00 uur in café Dick's straat. optreden Alphense rock 'n roll band 'Hot Coldrex', aanvang 21.30 uur in jongerencentrum Madonna. Olympiaweg. NVPV-Hillegom, voor de jf aanvang 19.00 uur, overige l( ■n 20.00 uur in De Hoeksteen. Ka il Doormanplein voorstelling (voorpremière) 'Het Huishoudschool-syndroom', met Jenny Arean Solo, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg voorstelling: 'Boos op de We reld', naar Look Back in Anger van John Osborne, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater. Oude Vest. voorstelling Tergend langzaam de kantine van de IJsclub, Maurits- singel. aanvang 20.00 uur. klaverjassen bij supportersvere niging RCL, aanvang 20.00 uur in de kantine, sportpark De Bloemerd. Noordwijk 'Mozart-soiree', mmv Gemini Ensemble en het St. Jeroenskoor olv Cees Borger, aanvang 20 15 uur in de Grote Kerk.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16