Leidse schakers geen partij voor Bulgaarse grootmeester Dekker Squash wacht op eerste zege van Zandvliet Nederland zwicht niet voor werelddambond Short plaatst zich als laatste voor kwartfinale lav Opvallend aanwezig MAANDAG 11 FEBRUARI 1991 PAGINA 19 LEIDEN - De schaakprofessionals uit het Oostblok hebben het toch gewonnen van de Nederlandse clubschakers. De Bulgaarse grootmeester Evgeny Ermenkov bleef als enige ongeslagen in het 51ste Daniel Noteboom-toernooi. De laatst overgebleven Nederlandse kanshebber, Dmitri Reinderman, verspeelde zijn kansen op de eindzege door in de zesde ronde in betere stelling remise te nemen te gen de Leidenaar Helmuth Cardon. Het toernooi was dit jaar ongekend sterk bezet met vier spelers van bo ven de 2500 Elo-punten en zes met meer dan 2400 punten. Winnaar Er menkov (2510) had het echter ook tegen de mindere goden bepaald niet gemakkelijk. Vier van de zes parijen stond hij slechter. In de der de ronde leek Machiel de Heer, jeugdspeler van Philidor Leiden, voor een verrassing te zorgen. Met wit had De Heer een ijzersterke pion op f6 weten te krijgen die de zwarte koningstelling van Ermenk ov in zijn greep hield. Hoewel hij zeer veel bedenktijd verbruikte, kon De Heer toch geen direct win nende voortzetting vinden. Door tijdnood en gebrek aan ervaring gaf de Leidenaar zijn tegenstander als nog de kans winnend te counteren. Ermenkov maakte het toernooi stijlvol af door de Tsjech Pavel Blat- ny (2495) in een fraaie strategische partij te verslaan. Sinds hij voor Bulgarije op de Olympiade uitkwam, houdt Er menkov een 'winter-expéditie': Groningen, Wijk aan Zee en Leiden. "Nederland bevalt uitstekend", zo zei de 41-jarige grootmeester. "In Wijk aan Zee kwalificeerde ik me voor de hoofdgroep en van de zo mer won ik al het open kampioen schap van Nederland. Ook ditmaal klopte mijn strategie: op techniek toeslaan in het laatste fase van de partij. Wat betreft techniek ben ik misschien wel 2600 Elo-punten waard. Tegen De Heer stond ik bij voorbeeld wel slecht, maar nergens verloren". De 18-jarige Reinderman, num mer twee met 5,5 punt, durfde tegen Cardon niet op winst te spelen in een eindspel waar hij twee pionnen voor de kwaliteit had. Na zijn mid delbare school heeft Reinderman (Het Witte Paard, Zaanstad) het be gin van zijn studie een jaar uitge steld om zich volledig op het scha ken te storten. Hij miste nog het kil lers-instinct, maar beloofde beter schap: "Mijn score loopt regelmatig op. Iedere keer dat ik in Leiden meedoe, haal ik een halfje meer. Volgend jaar win ik dus alles". WARMOND - Dekker Squash zien reikhalzend uit naar de eerste overwinning van hun kersverse nummer 1, Rick Zand vliet. De oud-kampioen van Neder land doet er zelf niet moeilijk over dat hij in de eerste divisie nog geen potten heeft kunnen breken. Twee- eneenhalf jaar niet aan de bak zijn in een energie vretende sport als squash haalt niet alleen de-scherpte uit de slagen, maar tast ook de con ditie aan. En lopen is bij squash een alles beslissende voorwaarde. Dat Zandvliet voor Dekker Squash van grote waarde is mag worden afgeleid uit het feit dat de Warmondse eerste divisionist sinds zijn optreden alleen nog maar won. De zege op Victoria 2 was overigens een winst op punten. Dekker Squash scoorde 93'punten en Victo ria 88. Het warei van Dekker Squash, Brielle van der Poel en Carel de Bruyn, die daar voor zorgdroegen. Van der Poel won van Fokko de Koning (9-4, 9-2, 9-8) en de Bruyn was conditioneel te sterk voor Wagemaker (8-9, 9-3, 9-2, 9-3). Harm Jan Kits kon tegen Mark van der Kamp alleen in de tweede game tegenstand van betekenis bie den: 1-9, 7-9, 1-9. En Zandvliet leek best in staat zijn eerste overwining te pakken tegen Joost Maaskant, maar miste net de accuratesse in zijn op risico's gebaseerde spel: 9-3, 5-9, 1-9, 7-9. De vrouwen van Holiday Inn wa ren in de derde divisie kansloos te gen lijstaanvoerster Alphen. Zij konden geen game pakken. Al wa ren Ellen Forbes, Marijke Goos en Janine van Gemundt daar heel dicht bij. Aan de Alphense overwin ning viel echter niet te tornen: 5-0. «Hit "Pas sinds een jaar of vier ge loof ik echt dat er meer is tussen hemel en aarde. Hoe dat komtIk zit zo'n vijf- tot zevenhonderd uur per jaar in het vliegtuig, dan heb je de gelegenheid om zo nu en dan eens over het leven na te denken idem: "Ik vind doodgaan niet erg. maar ik wil er wel voor zorgen dat ik lééf op het moment dat ik dood ga. Ik ben een pionier en mijn cre do is: het leven aan de rand van de afgrojid is gevaarlijk, maar het uitzicht is wel verschrikkelijk '"Ik sta niet onder curatele en heb niet het gevoel dat ik door de spelers wordt gedoogd. Ik accep teer geen enkele onrust meer. Wie nu nog zijn mond opendoet, gooi Ex-atletc Ciska Jansen, nu werkzaam bij de afdeling Indi viduele Begeleiding van de NS F, in NRC Handelsblad: "Ik weet nu al zeker dat er straks bij de Olympische Spelen van '92 een aantal sporters over- tramd aan de start zal staan. Ma sochisme in de sport, noem ik het. Dergelijke mensen durven niet eens lekker op vakantie te gaan of een avondje te stappen. Ze zijn bang om een achterstand op de concurrentie op te lopen". De essentie van het schaatsen op natuurijs volgens ex-coach Henk Gemscr, in Het Parool: "Het zijn die zeldzc ten waarop het lijkt alsof de we reld eventjes uitsluitend aan jou toebehoort. Er is niemand op dat meertje. Je bent alleen, in die windstille, vriezende kou. De zon klimt als een vurige bal net boven de einder uit en je gli jdt over het water. Dat is echt genieten". Sportps.vcholoog Peter Blitz, in NRC Handelsblad: "Mannen staan op die ene rech te weg. Ze zijn monomaan. Dat zijn vrouwen veel minder. Het druist teqen hun aard in. Je moet als vrouw bijvoorbeeld wel heel gek zijn om jarenlang veertien uur per dag over een schaakbord gebogen te zitten". "Ik ben nu een gemiddeld goede schaatser, maar mijn 500 meter is niet best en tot voor kort had ik geen idee wat ik met de 5000 meter aanmoest. Ik kon niet doseren, ik deed eigenlijk maar wat". NRC "Als de eikels van de boom val len kan ik daaruit niets conclude ren. Ik kan in de herfst ook niet zien of we een strenge winter krij gen. Volgens mij kan niemand dat. Soms zitten we op de fiets en dan zien we de ganzen van het noordoosten naar het zuiden trek ken. Dan zeggen we tegen elkaar: nu kri jgen we een strenge winter. Maar die ganzen doen dat altijd". Bennie Jolink ('Buizen Be rend'), gitarist/zanger van Nor maal en vaste klant bij De Graafschap, in Voetbal Interna tional: "Wat Oranje in Italié heeft ge presteerd is een grof schandaal. Vooral aan Gullit en Van Basten heb ik me rot geërgerd. Geen bal raken, maar wel een grote bek. Overbetaalde lamzakken zijn het. Laat ze voortaan lekker in Mil aan blijven. Sturing en Latuheru in Oranje! Na die 8-0 tegen Malta begonnen ze al weer praatjes te krijgen. Laat me met lachen. Hummelo en Keppel had meer te genstand geboden". Voormalig Studio Sport-pre- sentator Tom Egbers, in Nieuwe Revu: "Iedereen bij Studio Sport werkt zich rot; ze zijn allemaal maf van sport en lichtelijk getikt je moet wel een beetje gestoord zijn om daar te werken en je dient enigszins van jezelf te houden. Verplichte liefde voor jezelf een geheel nieuw psychopathologisch probleem". "Die zwabbervoet van Gerard Kemkers, dat vind ik verschrikke lijk. Gerard is een fan van Nor maal. Als we in het Noorden spe len, is hij er altijd. Volgens mij is er met die voet niks aan de hand, maar zit het bij Gerard tussen de Cardon heeft door een drukke baan nauwelijks tijd voor schaken, maar speelde desondanks een goed toernooi. Teleurstellend was wel dat hij zaterdagavond de Rus Ziat- dinov (op papier de sterkste met 2515) met remise liet ontsnappen. Na een waar spektakelstuk moest Cardon door gebrek aan tijd een stelling met twee kale koningen for ceren door zijn dame tegen een to ren af te ruilen. Ziatdinov werd een ronde later uitgeschakeld door de tot Nederlander genaturaliseerde Perez Garcia. Gedeeld tweede met Reinderman werd de gedegen spelende Haagse Chilleen Cifuentes (2510). Op die tweede plaats had ook de Ameri kaan Finegold terecht moeten ko men. Hij liet zich echter foppen door Gert Jan de Boer (eeuwig schaak) en kreeg na afloop minuten lang les van Ermenkov: "Je moet niet op trucjes spelen. Houdt het simpel. In het eindspel win je met vrijpionnen, niet met trucjes". De Leidse schakers konden zich niet in de top handhaven. De vijf tien-jarige Carolien Slingerland (Philidor) behaalde een fraai Leids succes door met een zeer effectief gevoerde aanval tegen Nico van der Lijn de schoonheidsprijs binnen te halen, maar verloor daarna van Ziatdinov. De LSG-ers hadden wei nig voordeel van de thuiswedstrijd. Oud-winnaar Leon Konings liet zich al in de tweede ronde verschal ken door Eric Cappoolse uit Alphen aan de Rijn. Adrian Clemens ging ten onder tegen zijn voormalige pu pil, Richard Godijn uit Lisse. Peter Passenier verloor van Blatny, Ik Oei van Cifuentes en Wim Heemskerk van een onbekende grootheid. Voorschotenaar Frits Fritschy bleef met 4,5 punt ongeslagen. Door tegen het Poolse meisje Maria Mi- chalska in eeuwig schaak te ver zanden, kon ook hij geen prijzen meer winnen. Philidoriaan Fred Hallebeek behaalde 4,5, Godijn uit Lisse vier punten. De Katwijkers Wilfried Binnendijk en Cees Beek huis en de Alphenaren Herbert Pas senier en Leen de Jong, bleven ste ken op 3,5 punt. Leithenaar Luinen- burg kwam tot 3 punten, evenveel als Jop Delemarre van Op Eigen Wieken. REMMELT OTTEN Onderzoek (2) Kleren maken de voetballer. Als je als speler bent uitgedost in een prachtige outfit, is de eerste klap reeds uitgedeeld. Een mooi shirt heeft gewoon wat. Het geeft het zelf vertrouwen een duwtje in de goede richting en het wakkert het saamho righeidsgevoel aan. De liefhebber van smaakvolle voetbalkledij komt in Italié volledig aan zijn trekken. Neem alleen al het tricot van het nationale team. Een lelijkerd als Fernando di Napoli krijgt met die prachtige uitmonste ring ineens meer allure. En een Ro berto Baggio raakt de ballen met nog meer gevoel, dan-ie gewoonlijk al doet. Die Baggio heeft trouwens toch niet te klagen, nu-ie in het het gestreept zwart-wit van Juventus speelt. Dan kan het gewoon niet misgaan en Baggio bewijst het iede re week weer. Het kan natuurlijk ook misgaan in een mooi shirt. Ian Rush probeer de het een seizoen in Turijn en het ging niet. Dat was niet verwonder lijk, want Rush zag er in zorgvuldig gesneden Italiaanse 'hemden' ge woon niet uit. Rush gedijdt alleen wanneer hij het rood van Liverpool en Wales om de schouders heeft hangen. Als Liverpool het 'reserve- grijs' moet aantrekken, speelt Rush prompt een klasse minder. AC Milan is, net als stadgenoot In- ter, in het gelukkige bezit van een mooi tenue. Vroeger speelde de ploeg met zwarte kousen, maar Ruud Gullit heeft er hoogstper soonlijk voor gezorgd dat Milan met witte kousen ging spelen. En gelijk heeft hij. Wit heeft meer uitstraling. Kijk maar naar Real Madrid. Jam mer dat de koninklijke het shirt laat vervuilen met een boodschap van een of andere sponsor. Zou het daaraan liggen dat die beker met die grote oren al 25 jaar aan de neus van de Madrilenen is voorbijgegaan? Onderzoek (3) Je hebt wit en wit. Het wit van Real is anders dan het wit van Stomp- wijkse Boys en Kickers'69. De club uit Leimuiden heeft nog een vleugje oranje in het tenue verwerkt en daardoor krijgt het krachtige wit veel minder waarde. En wat eigen lijk net zo belangrijk is: het tenue moet mooi over de schouders val len. Je kunt met mooi wit op de proppen komen, als de shirts niet 'als gegoten' zitten is het effect weg. ASC heeft dat goed begrepen. De afdelingsclub steekt wat ons betreft ver boven de rest uit. Een prachtig zwart-rood gestreept shirt (de over eenkomst met Milan berust louter op toeval), gelardeerd met een smaakvol kraagje. Het bestuur van de good-old beseft dat op zo'n hemd geen plaats is voor de reclamebood schappen van de Lada-garage. ASC komt er wel dit seizoen, als was het alleen maar omdat team 1 in hetzelf de shirt speelt als de F7. ARC speelt in dezelfde uitrusting dan ASC, maar dat doet de Alphense club pas VELP (ANP) Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond blijft op het standpunt staan dat de vorig jaar november ge kozen president van de werelddambond (FMJD), de Rus Baira- mov. moet verdwijnen. Geeft de F*MJD op dit punt niet toe. dan zal de KNDB zich de komende jaren als passief lid gaan opstellen. Evenals de Sovjet-damfederatie. die het volgens de KNDB volko men met Nederland eens is. "Bairamov is geroyeerd door zijn bond", deelde het KNDB-bestuur mee. LONDEN (AFP) Nigel Short heeft zich als laatste voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi schaken geplaatst. De 25-jarige Brit overmees terde zaterdag in Londen zijn negen jaar oudere landgenoot Jonathan Speelman in de verlenging. De eerste partij met een speeltempo van zestig zetten in drie kwartier per speler, werd remise. Short won het tweede duel met de zwarte stukken. Short nam revanche voor de nederlaag, die hij in augustus 1989 in de kwartfinales van het kandidatentoernooi tegen dezelfde opponent leed. Het was de vierde tweekamp, die na een eindstand van 4-4 in de verlenging beslist moest worden. In Wijk aan Zee versloeg de Zwitser Viktor Kortsjnoi de Hongaar Gyula Sax in de eerste verlenging, de Sovjetrus Artoer Joesoepov hield de span ning er tegen zijn landgenoot Sergej Dolmatov tot in de tweede verlenging in. In Sarajevo bleek de Sovjetrus Boris Gelfand in de eerste 'barrage' be drevener in het snelschaken dan de Joegoslaaf Predrag Nikolic. Drie spelers behaalden reguliere overwinningen in de tweekampen. De Sovjetrus Vassili Ivantsjoek maakte in Riga indruk door zijn landgenoot Joedasin met 4 1/2 - 1/2 te verslaan. De Indiër Viswanathan Anand won in Madras met 4 1/2-1 1/2 van de Sovjetrus Drejev en Jan Timman bedwong de Duitser Robert Hubner in Sarajevo met 4 1/2-2 1/2. Anatoli Karpov was als uitdager van wereldkampioen Gari Kasparov in de vorige cyclus vrijge steld van de eerste ronde. De loting voor de kwartfinales zal op 22 februari, tijdens de openingsce remonie van het supertoernooi in Linares plaatsvinden. Daar nemen ook Kasparov en Karpov, evenals Timman deel. Vanaf 10 augustus worden de vier tweekampen voor de kwartfinales in Brussel gehouden. Voorzitter Schotanus zegde op de zaterdag in Velp gehouden algeme ne vergadering wel toe dat men een gesprek wilde met de FMJD. maar dat aan de uitgangspunten van de KNDB mets zou worden gewijzigd De bondsvoorzitter gaf toe dat de Nederlandse afvaardiging op het congres eind november in Gronin gen was overrompeld. "Wij waren verrast door de opstelling v.m .ie voorzitter van de vergadering (Roo- zenburg) en gingen er van uit dat het FMJD-bestuur onze kandidaat zou steunen en het congres de kan didaatstelling van Bairamov nooit zou accepteren. Wij hebben een be oordelingsfout gemaakt en ons te passief opgesteld. Dat verwi jt neem ik graag voor mijn rekening", aldus Schotanus. Verschillende afgevaardigden drongen er op aan om een vólgens de FMJD-reglementen toegestane procedure te starten, om op die ma nier het protest van de KNDB naar de andere landen toe geloofwaardi ger te maken. Een door de provin cies Groningen en Noord-Holland ingediend voorstel alsnog de FM- JD-eisen te accepteren en daarmee onnodige financiële uitgaven te voorkomen, wees de meerderheid van de vergadering af. Waar veel afgevaardigden ook problemen mee hadden, was het dreigement van de FMJD om de Ne derlandse spelers na 1 maart van al le internationale contacten uit te sluiten. "Dat nemen we niet seri eus". reageerde Schotanus, "omdat men dat nooit kan waarmaken. Wat er met Nederlandse spelers bij in ternationale titeltoernooien ge beurt. moeten we afwachten. Maar omdat wij wel gewoon lid blijven van de FMJD zal dat ook wel mee vallen". Met vertrouwen ziet het KNDB- bestuur de rechtszaak tegemoet, waarin het ontslag van de aan de FMJD ter beschikking gestelde werkneemster wordt behandeld. "We hebben daarvoor de door WVC beschikbaar gestelde subsidie voor lopig bevroren. Mochten we in het ongelijk worden gesteld, dan moe ten we nog afwachten of WVC als nog die subsidie wil verstrekken", verklaarde de bondsvoorzitter. Dat een en ander de KNDB mógelijk geld gaat kosten, wilde hij niet ont kennen. Het bestuur had al duidelijk ge maakt dat door de nieuwe WVC- subekUeregels vanaf 1992 een hoge re contributie zal moeten worden gevraagd. Voorlopig komt dat voor de vier daaropvolgende jaren op een bedrag van 1,50 gulden per jaar. De vergadering nam dat voor ken nisgeving aan. omdat de beslissing daarover pas in juni wordt geno- Veel waardering was er voor het financiële beleid. Het geraamde ba tig saldo voor 1990 is voorlopig ruim 10.000 gulden. "Dat is weliswaar nog niet voldoende om voor een po sitief kapitaal te zorgen, maar het is een stap in de goede richting. De te genvallers van rond 44.000 gulden zijn goed opgevangen", aldus de voorzitter. De begroting voor 1991 van ruim acht ton werd vervolgens goedgekeurd. Rammers strandt in tweede ronde LEIDEN - Angelina Rammers heeft het tijdens de Nederlandse tenniskampioenschappen tot en met 18 jaar in Bemmel tot de tweede ronde gebracht. Nadat zij Mirjam Siemennk met 7-6. 6-3 had uitge schakeld. werd zij een halt toe geroepen door Maaike Koudstaal. Jolanda Mens en Harold van Schie kwamen in de kwalificaties van het NK tot en met 14 jaar niet verder dan de tweede ronde Na een vlotte zege op Gitta Knol (6-2, 6-0) verloor Mens daarin van Maaike de Visser (7-6, 3-6, 5-7). Van Schie dolf na winst tegen Lars de Koster <6-2. 6-3) het onderspit tegen Rob Men- sink (3-6, 2-6). Vlasveld vijftigste op WK skilopen LEIDEN Marianne Vlasveld heeft tijdens de wereldkampioen schappen skilopen de vijftigste plaats bemachtigd op de 10 kilome ter vrije stijl. De studente uit Oud- Ade was gisteren in het Italiaanse Tesero met haar tijd van 33.44,5 ver uit de beste Nederlandse. Het gezicht spreekt boekdelen. Johan Olav Koss is zeer geliefd bij het publiek en dit Noorse meisje wil dat weten ook. Met een grote bril en met een fraaie 'oorlogsschildering' volgde zij afgelopen weekeinde de verrichtingen van haar grote held. ito to anp> sinds een paar jaar. Goed bekeken hals reeg de club aan de Boshuizer- trouwens, dat schrappen van het kade de ene na de andere prestatie- zwarte shirt. Dat veranderde na vier aaneen. Sinds dat shirt is opgebor- keer wassen in een vale, asgrijze gen. is het alleen maar misgegaan, voddebaal. En je zal maar voor een Dat kan niet worden gezegd van stelletje voddebalen worden versie- WSB. Die club is rijp voor de twe ten. Roodenburg heeft zijn blauwe shirt onlangs ingeruild voor voor dezelfde kleuren als Inter, het zwart-blauw verticaal gestreept Een. eerlijk is eerlijk, mooie uit monstering. Maar het waarom van de wijziging is niet geheel duidelijk. Mooi blauw is immers niet lelijk, dus slaat die verandering nergens op. Het zou trouwens een mooi zooi tje worden als niemand zich meer aan de oorspronkelijke kleuren zou houden. Kunnen de heren bestuur ders ons trouwens even vertellen waarom het nodig'is om het eerste team in een 'aangepast' shirt te laten spelen? Neem UVS. Het elfde ziet er van die club mooier uit dan het eerste. Waarom loopt Wout Holverda in een waterig-blauwwit gekleurd tenue met al die rare strepen? Geen wonder dat-ie maar moeilijk op gang komt. Als je eens dat 'heilige' Sparta-shirt hebt aangehad, kan het daarna alleen maar misgaan, dat is nu wel duidelijk. De hoofdklasser kan een voorbeeld nemen een Quick Boys. Gewoon blauwwit ver ticaal gestreept en verder geen lijn tje zus of zo. Dat leidt alleen maar af. LFC heeft het ook verkeerd be grepen. Met die beroemde zwarte v- de klasse, maar de clubkleuren kun nen wat ons betreft in de aanbie ding P.I.JI rni-t grrl Hoi- vei n - het. Het oranje-zwart van Katwijk komt ook niet voor de schoonheids prijs in aanmerking. Vandaar wel licht dat het eerste de veel beter ogende witte broek aantrekt. De kop van het LD-klassement: 1. ASC. 2 Quick Boys/Warmunda, 4. Leiden/Alphense Boys, B. SJC, 7. RCL/Foreholte, 9. GWS. 10. FC Rijnland (toch knap als debutant), 11 VNA (we zijn verliefd op v-hal- zen). De staart 6tLIC(lMWHi4kt haL). 01 Abbenes. 63. WSB. Onderzoek (4) Dat vergelijkend onderzoek (de ranglijsten moeten natuurlijk niet al te serieus worden genomen) over die parkeerterreinen riep bij het Voorschotense SVLV de nodige vraagteken iip Bn tam ht smd twee seizoenen wordt daar geen gulden parkeergeld meer geheven Dat gebeurt trouwens wel bij UVS en Rijnsburgse Boys. Weten we meteen waarom er rond die velden zoveel auto's langs de weg staan ge parkeerd. Naam: Theo Vreeken Leeftijd: 26 jaar Club: Fiks Beroep: Voorman in magazijn Fiks heeft het afgelopen week einde een kostbaar punt laten lig gen in de strijd om het kampioen schap in de eerste klasse G. In het Zeeuwse 's-Heerhendnkskinde- ren kwamen de Leidse korfbal lers niet verder dan een 20-20 ge lijkspel tegen Tjoba. dat tot dan toe slechts ëen punt had vergaard en reeds was gedegradeerd. Des ondanks kon Theo Vreeken te rugzien op een bijzonder gestaag de wedstrijd. Hij scoorde liefst twaalf keer. n la een dat een "Ik weet het niet. In de kranten ben ik het nog niet tegengeko men. wel een paar keer een speler die tien doelpunten had gemaakt. Voor mij is het wel een persoon lijk record. Ik korfbal nu elf jaar en vanaf mijn elfde jaar heb ik alle kranteartikelen bewaard. Tot voor kort was zeven mijn record. Een paar weken geleden tegen Pernix maakte ik er acht Nu dus KwMir Hor hoog lag jouw schotper- ccntagc In deze wedstrijd "Dat zal toch al gauw tachtig procent zijn geweest. Het was echt ongelooflijk. Ik heb een keer of zes, zeven van afstand ge scoord. en misschien maar twee keer van afstand misgeschoten" Ligt Jouw schotpercentage al tijd zo hoog? Juist niet. De laatste weken ontbrak de zuiverheid bij mij. En dan nu dit" Toch werd het 20-20. Baalde je na afloop "Ja, natuurlijk. Aan de andere kant, ze stonden by rust met 14-10 voor. Het werd zelfs nog 15-10. Zij schoten ook abnormaal zuiver. Het was wel grappig dat ze zich daar een beetje voor verontschul digden". In elk geval was het een kost baar puntverlies. Hoe moet het nu met het kampioenschap? "Ik heb begrepen dat Oranje Wit heeft gewonnen. We staan dus weer gelyk. Maar voor ons is het geen must om kampioen te worden. We staan niet onder druk. al zou het wel leuk zyn om het een keer mee te maken. Over twee weken moeten we thuis te gen Oranje Wit Het zou wel schit terend zyn om daar van te win nen. Het is echt een klereploeg. Onsympathiek. Ze zyn keihard en de smoelen van die gasten staan ons met aan. De speler die scoort lacht nog een beetje, maar de rest loopt er dan bij alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Het zijn net robots. Maar het is na tuurlyk wel een goede ploeg".

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 19