De Zijl/LGB weer te tam Handbalteam is niet in WK- vorm Geslaagde inhaalrace brengt Scylla toch langs Bartok NOVO herstelt zich op tijd Goud voor snelwandelaar Mischa Meyer Haldan sterk Leidse boksers Tweede plaats voor LZ 1886 in vijfkamp ongeslagen MAANDAG 11 FEBRUARI 1991 DO/STA SPORT LEIDEN - Ruim een week geleden stond Miijam Hooman/Kloppenburg op het erepodium in de Bossche Maaspoort om gekroond te worden als de terechte winnares van de Top-12. Afgelopen za terdag moest zij met 'haar' Scylla alweer in actie komen voor tweede ronde van de competitie heren eredivisie. In het verre Limburg heette NMS/Bartok de tegenstander en tevens de concurrent voor een plaats in de play-offs. De alom in karnalvalstemming verkerende Limburgse fans (150) genoten zichtbaar van de 4-0 verkregen voorsprong, die uiteindelijk door een sterke eindsprint van Scylla omgebogen werd in 4-6 winst. Dus: Wie het laatst lacht, lacht het best. Natuurlijk is de afwezigheid van Peter Paul de Vrind(blessure) voor Scylla een aderlating van jewelste. Maar de nu als kopman fungerende Gerard Bakker jr. bleek ook in dit cruciale duel diens afwezigheid NIMES (AFP) - Paul Haldan is bij een sterk bezet tafeltennistoernooi in Nimes tweede geworden. Hij ver loor de finale van de Brit Chen Xin Hua, 21-10, 21-13. De van orgine uit China afkomstige Engelsman was de enige die in Frankrijk wist te winnen van de ex Roemeen, die een week eerder bij hetTop-12-toernooi in eigen land nog enigszins teleur stelde. Haldan speelde aanvankelijk sterk in zijn poule. Hij versloeg in drie games de Zweed Jan Ove Wald- ner, momenteel de nummer één van de wereld. Ook het Franse talent Gatien was niet opgewassen tegen de Nederlander. In de andere poule rekende Xin Hua af met de Belg Saive en de Zweed Lindh, de winnaar van de Top 12 in Den Bosch. ruim te compenseren. Het dubbel Bakker/Kloppenburg versus Chen Sung/Hub Dullens ging in 3 games naar Bartok. Ook het andere dubbel Martin van Rijn/Jeroen Koudstaal tegen Pieke Fransen/Richard Aarts werd in 3 games verloren. Vervolgens moest Hooman het opnemen tegen de Limburgse Chinees Chen Sung. Tegen het vervaarlijke spel van Sung was de strijdbare Hooman echter niet opgewassen. Ook inval ler Jeroen Koudstaal (uit het twee de team) was de mindere van Hub Dullens. Accepteren Terwijl Scylla een achterstand van 4-0 moest accepteren en Bartok hoop op een zege koesterde, onder streepte Bakker zijn blakende vorm door simpel Pieke Fransen, woon achtig in Leiden, opzy te schuiven. Ook Van Rijn had in de zesde par tij geen kind aan de zwakke Aarts, stand: 4-2.. Na de pauze bewees 'Pietje' Bakker zijn niet geringe waarde voor Scylla door meedogen loos Sung in twee games te verplet teren. Toen Koudstaal dapper zijn steentje bijdroeg door Aarts te ver slaan en Van Rijn zich knap langs Dullens worstelde leek de zege een feit te worden. Doch het laatste ob stakel voor Scylla vormde de partij tussen Mirjam Hooman en Pieke Fransen. De Leidenaar in Limburg se dienst koesterde in de derde ga me een 20-16 voorsprong. Maar de verbetenheid van Hoomans tafel- tenniskunsten overvleugelde alle Limburgse illusies. Met een 25-23 stand in de derde game stelde Hooman de Leidse zege veilig en liet Fransen, incluis de Limburgse heksenketel vertwijfeld achter. Een zwaarbevochten ning derhalve voor de Leidse ploeg, die nog altijd wacht op de rentree van kopman Peter Paul de Vrind, zodat Hooman naar het tweede paar kan opschuiven, hetgeen Scylla als ploeg mogelijk sterker maakt. De Leiderdorper ondervindt nog altijd last van zijn schouder, maar zal ver moedelijk over twee weken weer speelklaar zijn. Het door de NTTB, op verzoek van de eredivisieclubs, gewijzigde speelschema betekent voor Scylla echter met nog vijf ron den te spelen een positief zicht op de kampioenspoule. RON HOOGENDAM LEIDEN Het inhaalprogram ma is voor de volleyballers uit de regio niet onverdeeld gunstig ver lopen. NOVO had na een goede start zijn handen vol aan het Am sterdamse US (3-2). De i van Gemini verloren met 1-3 Nivoc. NOVO was gehandicapt door het ontbreken van beide middenaan vallers Macco Korteweg-Maris en Bart Pedersen. Daardoor moes ten de Noordwijkers schipperen met de opstelling. In de eerste set kon NOVO geen afstand nemen van US, dat tot 10-10 bijbleef, vooral omdat het middenblok geen vat had op de middenaanval van US. Toen kreeg Pieter Keu- ning het op zijn heupen. Een reeks goede blokkeringen bracht NOVO de winst (15-10). Wie dacht dat de Noordwijkers zouden doorgaan, kwam bedro gen uit. De concentratie verslap te, waardoor geen pass meer aan kwam. US trok de tweede set met 15-4 naar zich toe. Het herstel van NOVO leverde in de derde reeks onvoldoende op (11-15). Bij 12-8 in de vierde set leek US de winst voor het grijpen te hebben, maar mysterieuze krachten deden NO VO opleven: 16-14. Een snelle voorsprong (8-3) in de vijfde set gaven de Noordwijkers niet meer uit handen (15-8) en (3-2). In de promotieklas ontmoette Gemini 2 het Goudse Jodan Boys. De ploeg miste twee basis spelers, hetgeen duidelijk in de socre tot uitdrukking kwam: 0-3 (12-15, 8-15 en 4-15). Jodan Boys beschikt over een degelijke ploeg met veel slagkracht, die gezien het vertoonde spel en de positie op de ranglijst nog hoge ogen kan gaan gooien in de strijd om pro motie. In de eerder gespeelde ontmoe ting RW-VCS bljift de uitslag 3- 1. daar het protest van VCS tegen deze uitslag niet werd gehono reerd. Bij de vrouwen had Gemini na tuurlijk op voorhand moeten win nen van NIVOC maar dat pakte anders uit. Het spelletje dat NI VOC de thuisploeg voorschotelde was alleszins acceptabel en zorg de vaak voor onoverkomelijke problemen. Bovendien miste de thuisploeg Tanja van Bezooyen en kon In Lavreysen niet in het veld verschijnen omdat zij ziek was geweest. In de eerste set zat er op 8-9 nog steeds winst in, maar een feller en attenter NIVOC haalde meer van de grond en won: 10-15. Ook in de volgende reeks bleef het lang ge lijk en weer dolf Gemini het on derspit. Dit keer omdat het in de slotfase de ballen te eenvoudig te rugplaatste over het net (11-15). Coach Casper Brusse vond het toen tijd om wat te gaan schuiven met de opstelling (Winnifred Pauw kwam bijvorbeeld op de midpositie te staan) en dat sor teerde effect. Gemini won nipt en trok de stijgende lijn in de vierde set door (10-5). Bij 12-12 was get afgelopen en NIVOC maakte uit (12-15 en 1-3). In de promotieklas had NOVO eerder in de week wat uitgepro beerd om in het competitietreffen tegen Oikos, dat drie punten meer bezat, optimaal aan de start te ver schijnen. Het werd een prima par tij van de ploeg uit Noordwijk. Spelverdeelster Sandra Schaap lanceerde haar aanvalsters uitste kend en Trees Vink was verdedi gend zeer sterk. Even moest NOVO.nog met een tegenslag afrekenen, toen Peggy Zoet in de derde set door haar knie ging, maar veel invloed had het niet op het spel, want NOVO won overduidelijk met 3-0 (15-9, 15-1 en 15-12), waarmee het op ge lijke hoogte kwam met Oikos. een belangrijk gegeven in de strijd om degradatie te voorkomen. Gemini 3 werd in de strijd te gen DAC behoorlijk op achter stand gezet, maar wist in één ruk terug te komen en te winnen met 15-8. In de volgende set maakte het team het nog bonter: het kwam op 3-13 te staan, maar weer liep het gemakkelijk in zonder in paniek te raken en finishte nu op 16-14. Dat was te danken aan het voortreffelijke spel verdelen van Jolien de Zwart en Ingrid Kahl- meyer, die de aanval naar harte lust van bruikbare ballen voorza gen. De derde set liep nu heel re gelmatig via 14-2 naar 15-8 (3-0). Voor de districtsbeker had VCS op papier een makkie tegen tweedeklasser MVKV. Het nam die gelegenheid te baat om reser vespelers Olaf van Dam en Ro bert-Jan Batenburg in te zetten en alleen als het fout dreigde te gaan werden de basisspelers van de bank gehaald. Het niveau was niet hoog, maar VCS won zoals het moest: 0-3. Gemini 2 had zijn handen vol aan eersteklasser Jupiter 2. De ploeg begon met een 0-10 voor sprong en geloofde het toen wel. Deze overmoedige stemming kwam Gemini 2 bijna nóg duur te staan, maar won de eerste set wel (12-15). Het wreekte zich echter in de volgende twee (15-10,15-12). In de laatste twee reeksen mocht de ploeg erg blij zijn dat de halfzieke Marco Feyen toch op de buiten kant stond, want hij knalde de Voorschotenaren eigenlijk naar de volgende ronde (12-15 en 10- 15). Leython 3 kende tegen VW (Den Hoorn) twee invallers, te we ten spelverdeler Leon Poffe en aanvaller Eric Vermeulen. De eer ste set ging net naar VW. vooral door fouten van Leython 3. Ook in de volgende sets. die Leython 3 won, kostte de zwakke verdedi ging veel punten (15-17, 13-15 en 12-15). Graficon bereikte de volgende ronde doordat Radius 2 niet op kwam. RVV had de grootste moeite met het een klasse lager spelende Fortuna uit Delft en won met 2-3. Bij de vrouwen beschouwde NOVO de bekerstrijd tegen eer steklasser VCO meer als een oe fenwedstrijd. Door rommelig spel aan weerszijden ging het vrij gelijk op, met NOVO als de iets betere (13-15, 13-15, 16-17). In de eerste set sloeg WW haar opponent Dosko finaal weg (15-4), maar vanaf de tweede reeks ac teerde het team te laks. Dosko hanteerde de plaatsbal veelvuldig en daar had WW geen antwoord op. 8-15. 12-15 en 13-15. Gemini 2 zette binnen drie kwartier Valken aan de kant met een 0-3 nederlaag (4-15, 8-15 en 4- 15) en toonde daarmee aan dat er toch nog een groot gat zit tussen promotie- en eerste klas. Valken speelde te simpel en Gemini 2 had aan een goede opslag en volle concentratie genoeg om te win- GER RENES VZC straft lauwe' houding af LEIDEN-De hernieuwde kennismaking met De Zijl/LGB is voor het thuisfront op een teleurstelling uitgelopen. De aanhang van de Zijl/LGB had op voorhand al ingeschat dat De Zijl-jongens tegen VZC weinig in de melk te brokken zouden hebben, want de bijval die de ploeg ten deel viel was gering. Daar was alle reden toe want de Zijl wist in het tref fen tegen de Veenendalers op geen enkele manier te over tuigen. Sterker nog, VZC dat vorige week nog de eer moest laten aan de Robben, revancheerde iich ondubbelzinnig door De Zijl met maar liefst 17-9 te verslaan. Het was ook de eerste thuiswed strijd waarin topschutter Mark van Belkum ontbrak. Van Belkum heeft zijn pololoopbaan voortgezet in Ita lië bij Camogli en schijnt volgens de laatste berichten bijzonder goed te voldoen. Coach Albert Spijker zag het vertrek van zijn aanvalsleider met lede ogen aan. "Als zo'n jongen de kans krijgt om in de Italiaanse competitie te spelen dan moetje dat zeker niet laten. Zijn vertrek bete kent echter dat we in aanvallend op zicht moeten inleveren. Hij was enorm creatief en voorlopig zijn we als collectief nog niet in staat zijn af wezigheid te compenseren". De inbreng van de Van Belkums was trouwens toch beperkt. Stond vroeger De Zijl/LGB bijna syno niem voor de Van Belkums, nu was alleen de oudste van de broers, Alex aanwezig. Door zipkte kwam hij echter niet te water. Vooral fysiek werd hij node gemist. Zijn fysieke gelijke Anton Heiden kwam handen en voeten te kort om zi jn met minder spierkracht bedeel de teamgenoten met raad en daad bij te staan. Het ambitieuze V£C dat onder leiding staat van Tom Aal moes, is op het vlak van de 'sterke' jongens met geen enkel team in Ne derland te vergelijken. Met drie vaardige midvoors die allemaal wel een interland achter hun naam heb ben staan werd de Zijl/LGB vanaf het eerste fluitsignaal onder zware druk gezet. Nam eerst Ton Schoeman de mid- voorpositie in. later werden zijn honneurs waargenomen door de ge broeders De Vries die moeilijk door de Leidse defensie waren te beteu gelen. Het was dan ook verwonder lijk dat de Zijl niet alleen met mid- voorgoals om de oren werden gesla gen maar ook met snel uitgevoerde tegenaanvallen. Dat kwam vooral tot uiting in de eerste periode waarin de Zijl/LGB er niets van bakte en al tegen een al leszeggende 0-6 achterstand aan keek. De Zijl/LGB hinkte op twee gedachten want bevreesd voor VZC-midvoors kregen de overige VZC-aanvallers te weinig aandacht waardoor de gehanteerde tactiek, een fanatiek uitgevoerde pressing, maar zelden tot ontplooiing kwam. Albert Spijker. "Evenals in de vori ge wedstrijd tegen Nereus worden we al snel op een onoverbrugbare afstand gezet, daarna gaan we gelijk op. Het ontbreekt ons in de eerste minuten gewoon aan lef. We zijn te lauw". VZC profiteerde van die instel ling door wel elk duel te winnen en met regelmaat de bal achter de ove rigens goed keepende Martin Ne- derlof te laten ploffen. Misschien had het voor de Zijl/LGB anders uit kunnen pakken als men in de eerste periode zuiniger was omgespron gen met de overtalsituaties. Maar liefst drie maal kreeg de Zijl de gele genheid de score te openen maar door of te gehaast of te onzuiver schieten leverde deze pogingen niets op. Later in het treffen leverde de numerieke meerderheden wel de nodige doelpunten op maar toen was het al te laat voor de Zijl /LGB. Het herstel volgde in de tweede en derde periode. De Zijl/LGB was in die fase wel in staat voldoende te genspel te bieden. Onder aanvoe ring van de technisch vaardige Niels Joor werd de in de eerste pe riode berokkende schade nog enig zins binnen de perken te houden (3- 10 en 6-1-1). Net op het moment dat de Zijl/LGB dacht aanspraak te kunnen maken op een eervol resul taat schakelden de bezoekers een tandje hoger waardoor de nederlaag toch nog ruim uitviel. Het goede presteren van de 17-ja- rige Joor en leeftijdgenoot Ronnie Dubbeldeman, die in de laatste pe riode nog wel eens goed doorkwam, waren voor Albert Spijker aanlei ding de wedstrijd tegen Rotterdam met vertrouwen tegemoet te zien. "We zijn erop gebrand die wedstrijd te winnen". Hoewel de Zijl/LGB veilig in de middenmoot staat ge klasseerd is het voorbarig om te stellen dat de Kooibewoners ver oordeeld zijn tot het spelen van de gradatiewedstrijden. Maar de con clusie lijkt dan ook gerechtvaardigd dat De Zijl in deze vorm hun blik meer naar beneden moeten richten dan naar boven. Leidse scores: Niels Joor 3x, Ronnie Dubbeldeman 2x. Edwin Redegeld. Marco Kerkvliet, Sjors van Reynen en Jeroen Duvekot ie der eenmaal. WIM SIERA Een van de doelpunten tijdens het tweede duel tussen Nederland en België. Doelman Wim de Graeve van België springt omhoog, maar Joop Fiege (no 4) geeft zijn schot een tegenovergestelde richting. Nederlander Patrick van Olphen kruipt rechts door het beeld. (foto anp> Teleurstellende interlands tegen België SCHIEDAM (ANP) - Alleen bondscoach Guus Cantelberg was iets wijzer geworden. Het belang van de dubbele handbalinterland van de mannenploeg tegen België ontging de buitenstaander. Aan de overwinningen van 22-19 (vrijdag in Beek) en 24-19 (zaterdag in Schiedam) op het samenraapsel van Walen en Vlamingen hechtte ook de bondscoach in vaste dienst van het NHV (Nederlands Handbal Verbond) weinig waarde. Het resultaat telde, al hadden de uit slagen hoger moeten uitvallen. Can telberg vond de twee overbodige confrontaties wel belangrijk. "Ik heb dingen gezien waarmee ik ver der kan werken", meende de Lim burger. Hij had onder meer geconsta teerd dat een aantal spelers nog niet in staat is zestig minuten voluit te spelen. En dat de defensie van de Nederlanders bij lange na niet goed functioneerde. Dat had het weinige publiek vrijdag in Limburg en za terdag in Zuid-Holland ook vastge steld. Achteruit Ruim een jaar voor het WK voor B- landen in Oostenrijk lijkt Oranje eerder achteruit dan vooruit te hol len. Sinds de Haarlemse handbal- week, afgesloten met een prima tweede plaats achter Frankrijk, ging het bergafwaarts met de natio nale ploeg. Tien duels werden gespeeld, slechts de twee tegen de Belgen werden gewonnen. Het verontrust Cantelberg nauwelijks. "Het zou niet goed zijn als de ploeg nu al dicht bij de top van zijn kunnen zou staan. We hebben nog een jaar en een maand voordat we naar Oosten rijk gaan. Ik maak me niet druk", al dus de coach. Cantelbergs doel is via Oostenrijk de hoogste mondiale klasse te berei ken. Dat kost geld, want de Neder landse handballers willen meer kunnen trainen. Ze zullen daardoor werk moeten verzuimen. De der- Volgens Cantelberg gaat het de goede kant op. Zoals zo vaak echter staan de sponsors niet in de rij. Mo gelijke financiers kijken naar de uit straling van de sport. En die verwerf je louter door prestaties en daaraan ontbreekt het. Zolang geen con stante resultaten worden neergezet, blijven de donateurs huiverig op af stand. Desondanks blijft Cantelberg op timistisch. Binnenkort wordt de trainingsintensiteit opgeschroefd door regio-trainingen in Emmen, Den Haag, Geleen en Arnhem. Ook is Michel van Halderen als kracht trainer aangetrokken. Want fysiek bleek Nederland bijvoorbeeld tij dens het desastreuze toernooi om de Polar-Cup in Noorwegen - geen enkel punt - ver achter te liggen op andere landen. druk, de krachtpatsers Van Olphen en Schuurs alsmede de drie doel- verdedigers uitgezonderd. Uiter aard was er een goed excuus voor de tegenvallende vertoningen tegen de Belgen, die in Oostenrijk met Ne derland, IJsland en Noorwegen een groep vormen. Spelbepaler Wil Ja cobs ontbrak wegens drukke werk zaamheden en Robert Fiege is nog steeds geblesseerd. De Nederlandse handbalploeg gaat onder leiding van Michel van Halderen doelgericht op kracht trai- Het mannenteam van bonds coach Guus Cantelberg verzamelt zich vandaag in Papendal, waar ze door de voormalige trainer en coach van bokser Arnold Vanderlijde on der handen worden genomen. Aan de hand van Van Halderens bevindingen krijgt iedere speler van Oranje een individueel trai ningsschema mee naar huis. Naar verloop van tijd worden de hand ballers door Van Halderen opnieuw getest. LEIDEN - Terwijl de NWK- kandidaten van LZ 1886 een zware trainingsperiode voor de komende Winterkampioen schappen afsloten met een traingingsweekeinde, kwamen de hun mogelijke toekomstige opvolgers in Delft uit in een vijf kamp. LZ 1886 eindigde op de tweede plaats terwijl het Voor- houtse De Columbiaan met de vierde plaats uit de strijd te voorschijn kwam. In het Kerkpolderbad in Delft werd de derde aflevering van de vijfkamp tussen enkele regionale zwemvere nigingen afgewerkt. Het Leidse LZ kwam uit deze ontmoeting als twee de uit het water met 95 punten ach ter het Leidschendamse AZL dat 100 punten scoorde. De Colum biaan eindigde op de vierde plaats met 82 punten. Zowel LZ als De Columbiaan be haalde een aanzienlijk aantal ere plaatsen in deze ontmoeting. Zo won Gerard Langeveld (Col) zowel de 100 meter rugslag in 1.18,3 als de 200 meter schoolslag bij de mannen tot veertien jaar in 3.09,0. Martijn van Dam tikte als tweede aan op laatstgenoemde slag in 3.16,0. Marielle Kraan won de 200 meter schoolslag bij de vrouwen met een nieuwe persoonlijke recordtijd van 3.12,2, met Annelies Kortekaas (Col) als derde in 3.21,7. De winnaar op de 100 meter vlin derslag was Dennis van der Lubbe (Col) met 1.09,8 en Mickael Koole werd derde op deze afstand in 1.21,0. Van der Lubbe kon ook no- geens de tweede prijs ophalen voor de 200 meter schoolslag. Martijn Koole (LZ) kwam met de tweede plaats in een jongere leeftijdscate gorie (tot twaalf jaar) uit het water, 1.3-2,2. Hij zag zijn clubgenoot Pa trick Kraan met de hoogste eer gaan strijken, 1.26,9. Voor De Columbiaan werd Peter Kortekaas de snelste op de 100 me ter vrije slag met 1.21,0, waar Remco van den Hout (LZ) goed genoeg was voor de derde prijs, 1.35,4. Bij de 200 meter schoolslag voor vrouwen tot zestien jaar was de tweede prijs voor Monique Barmentloo van LZ met 3.10,8 en de derde prijs ging naar Mariele Langeveld met de tijd van 3.11,5. Rosan Bakker jen Kim Bouw meester scoorden nuttige punten voor LZ op de 100 meter vrije slag waar zij de eerste en de tweede prijs binnenhaalden met de respectieve lijke tijden van 1.13,6 en 1.14,4. Bart Vermeulen leverde ook zijn bijdra ge aan het puntentotaal van LZ door de 100 meter rugslag winnend af te sluiten in 1.13,9. Natasja Sierag trok zich niets aan van haar grotere en oudere tegen standsters en won de 100 meter vlin derslag bij de vrouwen tot zestien jaar in 1.14,8. NORA BAKKER LEIDEN - Drie leden van boksver eniging Leiden zijn ongeslagen uit Rotterdam teruggekeerd. Driss Boukhalfa won gisteren in de ge wichtsklasse tot 51 kilogram op punten van de al negen wedstrijden ongeslageri Hagenaar Leo Kanters (59-58). Houcine Baroudi (tot 51 ki lo) en Mimoun Rahoe (tot 32 kilo) boksten onbeslist tegen respectie velijk de Alphenaar Hermans en de Rotterdammer Jeffrey Westphal. Albert Onderwater, eveneens van boksvereniging Leiden, verdedigt komende maand zijn gewestelijke titel in het zwaargewicht. DEN HAAG - Mischa Meyer is afgelopen weekeinde Nederlands atletiekkampioen bij de jongens B op de 3000 meter snelwandelen geworden. De Bataaf, pupil van Dirk Maassen van den Brink, ze gevierde in 20.23.07. Finaleplaat sen zonder medailles waren er voor Nienke Eygenraam van Randstad Sport. Bas van Koope ren van Holland Leidén, Mark Stoel van De Spartaan en John van der Wulp van De Bataven. Armoe was dit jaar troef in de Haagse Houtrusthallen voor de regio-atletiek. Na éen gouden en vier bronzen medailles vorig jaar werd er dit jaar slechts één me daille veroverd en die dan ook nog op het vrij matig bezette on derdeel snelwandelen. Ook het aantal finaleplaatsen voor atleten uit Leiden en omgeving was dit jaar bedroevend. Slechts enkele prestaties sprongen eruit. De gouden medaille van Bataaf Mischa Meyer was wel de groot ste verrassing. Meyer traint slechts eenmaal in de week op het moeilijke snelwandelen. Boven dien was vóór de race Zaanlander Duca Huitema de favoriet. Huite- ma, vorig jaar de snelste bij de jongens C en in het bezit van een sterker persoonlijk record dan Meyer, werd echter gediskwalifi ceerd, waardoor Meyer de race naar zich toe kon trekken. De pu pil van AV Holland-coryfee Maas sen van der Brink was op aanra den van zijn trainer voorzichtig gestart en had dus genoeg adem over. Ruim 40 seconden voor zijn overgebleven concurrenten (slechts twee in getal en beiden van Zaanland) ging hij dan ook over de finish in 20.23.07. Een andere goede prestatie werd geleverd door eerstejaars B- junior Nienke Eygenraam van het Voorschotense AV Randstad Sport. De vijftienjarige atlete liep de 200 en de 400 meter. Hoewel vooraf meer werd verwacht van de langere afstand pakte de 200 meter het beste uit. Na in haar se rie derde te zijn geworden in 27,06 wees de finishfoto uit dat ze door een voorsprong van één duizend ste van een seconde op een con currente mocht starten in de A-fi nale waarin ze de zesde plaats be haalde in 27.51. Op de 400 meter was een per soonlek record van 63,59 niet vol doende voor een plaats in de A-fi nale. In de B-finale toonde Eygen raam aan dat ze haar grenzen op dit nummer nog niet heeft bereikt gezien haar snelle tijd van 62,86. Mark Stoel van De Spartaan en Bataaf John van der Wulp kwa men uit op de 400 meter. In hun series werden ze respectievelijk derde en vijfde in 53,24 en 54,91. In de B-finale gaven ze elkaar goed partij, wat een tweede en derde plaats opleverde in 54,43 en 55,00. Stoel liep daarnaast de 800 meter in 2.06.15, goed voor een vierde plaats (met precies dezelf de tijd als nummer drie) in zijn se rie. Van der Wulp reikte op de 60 meter tot de halve finale, waarin hij met 7,69 kansloos zevende werd. Beter verging het Meivin Slin gerland van De Spartaan op de 60 meter. Hij werd vijfde in de halve finale met 7,58, wat hem echter ook geen finaleplaats opleverde. Chris Langezaal liep de 1500 me ter in 4.27,32, zeven seconden on der zijn persoonlijk record. Yildiz van der Zijden, net als Langezaal lid van De Bataven, was ook snel ler dan ooit maar dan op de 60 me ter met 8,56. Rens Bouman vestig de een nieuw clubrecord bij De Bataven met 8,94 op de 60 meter horden. In Heemskerk behaalde Willem Boon van de Noordwijkse strand- lopers gisteren de vierde plaats op de halve marathon in 1.08,34.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16