Van der Burg is het verschii kkelijk zat Marathonrijders moeten nu oogsten Veelvraat Van Kempen ook snel op natuurijs Aad Grimbergen valt in de prijzen Loorbach zet Voetelink de voet dwars MAANDAG 11 FEBRUARI 1991 SPORT PAGINA 15 HAARLEM (ANP) - De kam pioenen van het kunstijs blij ken ook op natuurijs te kunnen presteren. Zowel Richard van Kempen als Yep Kramer won nen het afgelopen weekeinde 'naturel'. Laatstgenoemde schreef gisteren een marathon in Giethoorn op zijn naam. Van Kempen, die zaterdag dicht bij huis in Ter Aar en gisteren op de bevroren Hofvijver in Den Haag zegevierde, werd zaterdag avond bovendien winnaar van een reguliere marathon op de kunstijsbaan van Haarlem. "Ik heb deze week nog niet lekker gereden, maar in Haarlem ging het weer, dus ik geef de moed nog niet op", zei de Nieuwvener na de veer tiende wedstrijd om de KNSB-be- ker. Donderdag nog werd de super sprinter van het kunstijs tijdens de strijd om de nationale marathonti- tel op natuurijs weggereden door de onverwoestbare Dries van Wijhe. Op de Kennemer-ijsbaan demon streerde Van Kempen weer eens zijn kwaliteiten. In de sprint, die Bozjev inzette, zegevierde hij voor de Sovjetrus en Huitema, die de derde plaats bezette. De reeks marathons op natuurijs van de afgelopen week hadden het veld in Haarlem sterk uitgedund. Slechts 44 rijders waren komen op dagen. Het werd een snelle wed strijd, waarin negen man (Cazemier, Henk van Benthem, Koopmans, Huitema, Oliemans, Marreiros, Pronk, Van Kempen en Bozjev) na een jacht van vijf kilometer op zes tien ronden voor het einde het peto- lon lapten. Met Van Kempen bij deze vluchters stond de winnaar vast. Zijn messcherpe sprint maak te alle anderen kansloos. Bij de vrouwen bewees Alida Pas veer haar kracht met een onbetwist bare triomf voor Lenie Dijkstra en Van onze correspondent Fred Scgaar HAARLEM/DEN HAAG - Door de toenemende belangstelling van de commercie en de televisie worden de marathonrijders er te genwoordig beter van. Je hoeft geen medelijden met ze te hebben, want zij laten zich allang niet meer afschepen met een kop warme chocolademelk op kosten van de sponsor. i Kempendie een dag eerderal in Ter Aar in Haarlem had Boukje Keulen. In het algemeen klassement versterkte zij hiermee haar leiderspositie. Giethoorn Yep Kramer heeft gisterochtend in Giethoorn de Holland-Venetietocht op zijn gebracht. De Fries zegevier de in een massasprint voor Erik Huizebosch en Dick Hoeve. Kramer werd de opvolger van Jan Roelof Kruithof. De architect uit Havelte zegevierde vier jaar gele den op veteranenleeftijd na een so lo. Kruithof was zondag opnieuw van de partij. Te midden van andere veteranen eindigde hij vijfde in de door Wim Westerveld gewonnen ra- Yep Kramer, oud-langebaan- crack, is specialist van de mara thons op kunstijs. Begiftigd met een scherpe eindsprint en (mede- hopman in de sterkste ploeg wint hij elke winter veel wedstrijden. De laatste twee seizoen was hij winnaar van de Aegon Trophy. Nu waterrijk Nederland bevroren is, komen de natuurijsspecialisten naar voren met als exponenten Dries van Wijhe, die kampioen 100 kilometer werd, en Elfstedenkanon Evert van Benthem, die zaterdag met een overwinning in Bovensmil- de aangaf dat hij weer favoriet is als 'de tocht der tochten' mocht door gaan. Weer in hun element konden de 'bonkers' van het natuurijs een beetje denigrerend doen over de over naar perfectie strevende tech nici van de kunstijspistes. Kramer, Van Kempen c.s. kregen in de media speldeprikjes te voelen. Wellicht dat Kramer extra geladen aan de start van de Holland-Vene tietocht verscheen. Op het snelle ijs was hij niet weg te slaan uit het voorste gelid. "Ik nam geen enkel ri sico", legde Kramer later uit, "ner gens stond de afstand tot de finish aangegeven". Het tempo lag van begin tot eind hoog. De 54 kilometer werden met een gemiddelde van 37,4 km/u afge legd. Een massasprint was onver mijdelijk. Kramer had gezien dat de bochten linksom lagen. Toen een toeschouwer 'nog éen kilometer' riep, kwam Kramer achter de rug van Arend Veenhof op sprintsnel heid en zegevierde hij met over macht. ondanks het feit dat hij aan zijn lijf verschillende handen voel de van rivalen, van wie sommige de laatste bocht uitvlogen. LEIDEN Aad Grimbergen heeft het afgelopen weekeinde op ver schillende plaatsen in Nederland bewezen in een puike vorm te ver keren. Zaterdagavond finishte de Rijnsburgse marathonrijder als elf de in de marathon van Haarlem, ter wijl hij gisteren op de Haagse Hof vijver derde werd tijdens de resi dentiele marathon. En passant ze gevierde Grimbergen zaterdagoch tend in de 25-kilometer lange mara thon van Oegstgeest voor Leide- naar Alex Jansen en belandde hij gisterochtend tijdens de Holland- Venetie tocht in Giethoorn op de 15de plaats. "Het ging over het algemeen lek ker' aldus Grimbergen. "Het wachten is nu nog op een zege in een grote wedstrijd. Ik heb dit sei zoen al heel wat ereplaatsen bij el kaar gereden, maar een zege ont breekt nog. Op de Hofvijver zat ik zo stuk van alle inspanningen van dit weekeinde, dat er zeker niet meer dan een derde plaats voor me in zat. Ik was allang blij dat ik Klei ne en Van Kempen zo lang kon vol gen. Toen Kleine versnelde had ik geen kracht meer om aan te klam pen. Meer dan dit zat er niet in. Prachtig natuurlijk, al die wedstrij den op natuurijs, maar de kans be staat dat je je over de kop rijdt. Om dat te voorkomen laat ik vandaag in Loosdrecht dan ook mijn gezicht niet zien. Een dagje rust zal me goed doen". Henk Angenent heeft zaterdag avond op de kunstijsbaan van Haar lem de marathon voor B-rijders op zijn naam geschreven. De Wou- bruggenaar was de snelste van een kopgroep van zes. Angenent toonde afgelopen don derdag bij het Nederlands kam pioenschap marathon in Ankeveen al aan in goede doen te zijn. Te mid den van alle grote A-rijders beland de de eerstejaars B-rijder op de 27ste plaats. De vijfde plaats die An genent zaterdagochtend in Ter Aar behaalde bevestigde zijn goede vorm. "De overwinning in Haarlem kwam voor mij ook niet als een ver rassing. Het zat er al aan te komen. Een logisch gevolg van de goede uitslagen van de laatste dagen", al dus de dienstplichtige militair na zijn eerste marathonzege. De pelotonsprint om de negende plaats werd gewonnen door Jan- Dirk Corts uit Koudekerk, terwijl Hans Schipper (Warmond), Ronald de Graaf (Koudekerk) en Piet van de Geest (Zoeterwoude) de plaatsen 13 tot en met 15 voor zich opeisten. Ruud Borst uit Hoogmade is het afgelopen weekeinde in Nieuwlek- kerland Zuidhollands kampioen driekamp op natuurijs geworden. De Hoogmadenaar won zowel de 500, 1500 als 3000 meter. Borst, pas 19 jaar en marathonschaatser van origine, reed deze wedstrijd in voor bereiding op het Nederlands kam pioenschap allround voor junioren, dat voor het komende weekeinde gepland staat. Dat natuurijs heel wat minder 'snel' is dan kunstijs bleek wel uit de tijden die Borst op de hierboven genoemde afstanden realiseerde: respectievelijk 45,2, 2.19,0 en 4.51,0. Henriëtte Vooys is erin geslaagd zich te plaatsen voor de 1000 meter van de nationale afstandskam pioenschappen, die later dit seizoen op het programma staan. Vooys liet op de Amsterdamse Jaap Edenbaan dit weekeinde een tijd noteren van 1,30,6, wat voldoende was voor plaatsing. Op de 500, 1500 en 3000 meter van het NK zal Vooys moeten toekijken. De Rijnsburgse viel na melijk met vijfde plaatsen op de 1500 (2.18,8) en 3000 meter (4.57,6) net buiten de boot. Op de sprint kwam Vooys met haar tijd van 46,2 niet in de buurt van een NK-ticket. heeft de wedstrijden op natuurijs ontdekt als het alterna tief van de Ster-spot en de toppers, maar dan ook alleen zij. profiteren evenredig. Bevroren baarden en be bloede knieen verkopen nu een maal. Het schaatsen op natuurijs lijkt professioneler te worden. Die ontwikkeling gaat gepaard met strubbelingen over start- en prijzen geld. data van wedstrijden op de nu overvolle agenda en verdeling van de inkomsten. De onlangs in het leven geroepen Stichting Natuurijs Klassiekers gaat de problemen te lijf. Voorzitter Ron Couwenhoven heeft zich bo vendien ten doel gesteld de schaat sers meer dan in het verleden een graantje te laten meepikken van de belangstelling. Er is 130.000 gulden beschikbaar voor de organisatie van een compe titie over de tien belangrijkste wed strijden op natuurijs. Het bedrag is bijeen gesprokkeld door het marke tingbureau ProSport. "We willen het professioneler gaan aanpak ken", zegt Couwenhoven. "We heb ben de garantie dat de NOS alle wedstrijden uitzendt. Dat is heel in teressant voor de sponsors. Vroeger begon iedereen pas te denken op het moment dat het begon te vrie zen. Maar wij zijn van de zomer al begonnen met het uitstippelen van de lijnen. Er is nu ook overeenstem ming over het prijzengeld. De win naar van één van de wedstrijden uit de reeks verdient duizend gulden". Logisch dus dat Richard van Kempen zich het afgelopen week einde een slag in de rondte reed. Za terdagmorgen schaatste hij een wedstrijd bij zijn eigen club in Ter Aar, dezelfde avond nog verscheen hij in Haarlem aan de start van de KNSB-marathon. Gisteren startte hij eerst in de Holland- Venetie- tocht in Giethoorn, waarna hij naar Den Haag scheurde om mee te doen aan de Hofvijver-marathon, waar h»j eerste werd. "Je moet het er nu van nemen", zegt de rietdekker voor halve da gen. "Nu er natuurijs is. kunnen we wat verdienen. Het is heel aantrek kelijk, daar kom ik eerlijk voor uit. Een startgeld van tussen de 500 en 750 gulden is niet niets. Maar ik ben niet iemand die dan na een paar rondjes stopt. Als ze je betalen, moet je ook wat laten zien". De ploeg van Van Kempen, Klerks, die behalve een aantal schaatsers alle een manager, een HEERENVEEN (GPD) - Ben van der Burg had zich voor genomen om de ongetwijfeld lastige vragen slechts met ja en nee af te doen. "Ik heb toch niets te vertellen. Het was een groot drama met me. Ik ben het nu verschrikkelijk zat", klonk het zaterdagmiddag bars na de blamerende verto ning van de Oranje-rijder. Van der Burg presteerde zo zwak op de 5000 meter (achttiende) en 1500 meter (veertiende), dat hij zich niet eens mocht melden voor de afsluitende 10000 meter. Even later begon de gedesillusio neerde Zuidhollander, die zich na het EK in Serajewo ook al een ver liezer voelde, toch te vertellen. Zijn verhaal kwam er hortend en stotend uit en klonk zeer verward en tegen strijdig. Een verklaring van zijn fa len kon je het niet noemen, het wa- »ren de woorden van een teleurge stelde sportman, die twijfelt aan zichzelf en het liefst in een ver hoek je wegkruipt. "Ik schaats niet om het schaatsen, ik schaats orp te winnen", zei hij druk gebarend, om even later pre cies het tegenovergestelde te bewe ren. Verslaggevers keken hem niet begrijpend aan. Van der Burg: "Ik ben het zo verschrikkelijk zat. Alles. Jullie ook. Ik moet eens heel diep gaan nadenken. Ik heb een heel jaar voor niets getraind. Als je ziet hoe veel ik er voor gedaan heb en dan hier 7.01 rijd. geeft dat te denken. Dan had ik mijn tijd wel beter kun nen besteden. Er zal iets radicaal moeten veranderen, want ik heb Mart Moraal wint wintertriathlon LEIDEN Mart Moraal heeft de wintertriathlon van Driebruggen op zijn naam geschreven. Na 12 kilo meter hardlopen, 28 kilometer wiel rennen en ruim 20 kilometer schaat sen op natuurijs liet de Oegstgeest- se triatleet de Boskoopse atleet Fred van Zoest 5 1/2 minuut achter zich. De eindtijd van Moraal be droeg 2.27,34. geen zin om er alle energie in te ste ken met dit gesukkel als resultaat. In mijn hoofd moet het anders wor den." De oorzaken? Van der Burg. nor maliter niet op zijn mondje geval len. wist geen antwoord. Hakke lend: "En vergelijk me alsjeblieft niet met Kemkers. Bij hem is het duidelijk, waar het aan ligt; bij mij niet. Het is een opeenhoping van kleine details. Mijn val in december in Collalbo, kapotte schaatsen in Davos en zo kan ik een tijdje door gaan. Als je goed bent, gaat alles vanzelf, denk je nergens bij na. Maar ik was te bewust met van alles bezig. Hierop letten, dat nakijken. Als je zo in de weer bent gaat het ge heid fout. Op de vijf kilometer hield ik er rekening mee, dat Koss hard zou vertrekken. Maar hij ging rela tief rustig weg. Hij heeft me niet verrast", aldus Van der Burg. De speaker geeft op dat moment een goede tussentijd door. De num mer twee van Innsbruck draait zich om. kijkt naar het ijs en vraagt zich hardop af: "Welke gek is er nu weer hard aan het rijden''". Het blijkt Ro berto Sighel te zijn. Weer een schaatser, die Van der Burg zich moet dulden. Hij staat op en wil richting hotel. "Ik ga vanavond maar een beetje tv kijken. Hopelijk leidt dat me een beetje af. Ik heb vier banden met opnames van Freek de Jonge bij me op de kamer, maar zelfs die hebben me niet ge holpen". klinkt het gedeprimeerd. De schaatser beseft nog niet eens, dat zijn tegenvallende resultaten ook financiële gevolgen hebben. Volgend jaar zakt hij 16.000 gulden in schaatssalaris. coach en een verzorger in dienst hebben, heeft de zaken goed voor elkaar. Coach Frans Overdevest doet alleen geheimzinnig over de begroting waarmee zijn ploeg werkt. Overdevest zegt dat de spon sor "de rijders in staat stelt hun hob by uit te oefenen". De toppers rij den echter al lang niet meer voor al leen een onkostenvergoeding. "Toch moet u zich er niet teveel van voorstellen", zegt Overdevest. "Van Kempen en Kramer hebben allebei een baan. Die moeten onbetaald verlof opnemen nu er natuurijs ligt". Het kwam de belanghebbenden heel goed uit dat juist Dries van Wij he de eerste belangrijke wedstrijd op natuurijs won. Uit publicitair oogpunt gezien had het marathon- schaatsen zich geen beter winnaar kunnen wensen. Waarbij door kriti- kasters onmiddellijk de link werd gelegd met Joop Zoetemelk, die aan het einde van zijn carriere een aan tal belangrijke wedstrijden 'mocht' Is het in het marathonschaatsen zo dat het publiek de winnaar krijgt die het verlangt. "Onzin", roept Overdevest. "Hij was op dat mo ment de sterkste. "Geen sprake van", zegt Van Kempen "Ons ploe- genspel functioneerde niet zoals het zou moeten. En vergeet niet: ieder een wil graag Nederlands kampioen worden. Er is ook weer wat mee te verdienen" Zoals vandaag in de Ronde van Loosdrecht, waar volgens organisa tor Jan van der Eijk de rijders die voorin zitten "zo maar duizend gul den pakken. We hebben flinke pre mies. Maar je moet niet alleen aan de toppers denken. Ook voor de middelmatige rijders moet er wat te verdienen zijn. Van Kempen, een van de beter betaalden toch. vindt dat er niet alleen de eerste vijf moet worden betaald Anders zeggen die mindere goden straks: Ik kom niet meer. Dat betekent het einde van het marathonschaatsen". WEDSTRIJDEN MAANDAG 11 februari LEIDERDORP. 14 00, kortebaanwedsl-iden voor longens en meisjes tm 15 jr. ciubkampoenscriap- NIEUWKOOP, I9 00uurclubkampoenschappen LOOSDRECHT: i0 30ui LoosrirecW (klassieker). 23225/23226 SCHOONHOVEN I9J0 en vrouwen 01823-3521 GOUDERAK: 19 40 uur. 18 jaar. 01827-4787 r. langebaan mannen ZOETERWOUDE - Elke zichzelf respecterende ijsveremging organiseert als het even mogelijk is haar eigen In Zoeterwoude hadden de schaatsers zaterdagmiddag bij het plaatselijke marathon kampioenschap het weer mt winterzonnetje zorgden voor bijna optimale omstandigheden op de Noord-Aa. wedstrijden op natuurijs, •e. Een zuchtje wind en een DINSDAG 12 februari KOUDEKERK: 19 00 uur öorpsontmoeling Lei derdorp en Koudekerk. vmN 'ende oaiegceèn BERGAMBACHT: 19 30 uur kortebaan |umoren. 01825-2395 NIEUW-LEKKERLAND: 19 00 mannen en vrouwen. 01848-2688 BLESKENSGRAAF: 20 00 t nen. 01849-2751 OUDERKERK A/DI AMSTEL: 19 30 uur gewes teii|k kamp.oenschap kortebaan vrouwen, neo-se- noren A, 02963-1496 LEKKERKERK: 14 00 uur gewesiei-ik kampoen schap kortebaan vrouwen, neo-senoren en juno- TER AAR: 19 00 uur. geweve- k kampioenschap superspr.nl a"e klassen 01722-2247 ZOETERWOUDE 19 00 uur, kopperwedstnjden (un.oren, senoren op (Je Noord Aa ZEVENHUIZEN 8 30 uur. maralhon Rotte Meren, 200 km, 01802-2208 GOUDERAK: 14 00 uur. kortebaan mannen. 01827-4787 BERGAMBACHT: 19 30 uur kortebaan lumoren C en D 01825-2395/1775 GOUDERAK 14 00 uur. ronde wedstrijd mannen en vrouwen. 01827-4787/2334 NIEUW-LEKKERLAND: 19 00 uur ftuperapnnt mannen 01848-2688 GOUDERAK: 19 30 uur, kortebaan Vrouwen. 01827-4787 TOERTOCHTEN MAANDAG 11 tobruert ZWAMMERDAM. t/o'enviergangtocht over 25 ki lometer Start vanal 10 00 uur b-i .|Sbaan Zwam- merdam Avonds om half acht begmnen de Zwammerdamse kampioenschappen TER AAR 10 00 uur. 10-90 km. 01722-2247 NIEUWKOOP' 10-120 km REEUWUK 10 00 uur. 20-30 km ROELOfARENDSVEEN 10 00 uur. 20-100 km HOOGMADE. LEIDERDORP. VENNEMEER. BUfTENKAAG. WARMOND. RUPWETERING Molentochten. 1520.30.40.50.70 en 100 Mome ter BLEISWUK: 9 00 uur. 10-150 km BODEGRAVEN: 9 30 uur 1S-35 km. 017» 85604 iHeeti U >ets Ie melden Oei 071-161414. tpevtre dacf«e LD. op werkdagen lussen 0900 uur er 11 00 uur on op zonöeg ven 20 00 uur W 22 OC uur) HEERENVEEN (GPD) - Na tuurlijk, de meeste blijdschap na het vijf kilometer-wereldrecord, straalde van het gezicht van Jo- hann Olav Koss. Maar de vreugde bij Thialf-ijsmeester Jan de Jong was nauwelijks minder groot. Hij durfde er vooraf een paar flessen Beerenburg om te verwedden: het WK zou 'zijn' Thialf een we reldrecord opleveren. Maar Gust- afson, Bos, Karlstad, Visser en Veldkamp, ze kwamen zelfs niet in de buurt van de op dat moment nog geldende mondiale toptijd van Geir Karlstad (6.43,59). "Ik zat flink in de piepzak", gaf De Jong naderhand toe. En toen kwam Koss. Met dank aan de 'Jan de Jong-dweiltheorie'. De Jongs honger naar een we reldrecord had alles te maken met de immer durende prestigestrijd die Thialf voert met de Olympic 'Dweilen is een gevoelskwestie* Oval in Calgary. En wereldre cords zijn in die strijd beslissend. Tot zaterdag stonden achter Cal gary zeven mondiale toptijden. Heerenveen had er slechts twee en twee onbelangrijke: de incou rante 3000 meter voor mannen (3.57,52 van Koss vorig jaar tij dens het ijsgala) en het punten klassement van de grote vier kamp (159.356 gevestigd door Ni kolai Guljéyev tijdens het WK in 1987). "Honderd procent het werk van Koss". zei De Jong Maar wie de ijsmaker van Thialf goed be luisterde, kon horen dat hij en zijn staf ook een belangrijk aan deel hadden in de prestigewinst. "Sinds maandag zijn we bezig ge weest een perfecte toplaag te ma ken". De totale dikte Heerenveense ijsvloer bedroeg afgelopen weekeinde 3 1/2 centi meter, de allesbepalende toplaag telde slechts vijf tot zeven mili- meter. Om met De Jong te spre ken: "De toplaag is klasse". Het kostte De Jong echter de nodige moeite en bijna zijn baan als ijsmeester om de Noor óp een perfecte ijsvloer aan de start te krijgen. De ISU dreigde namelijk zijn dweilplannen flink in de war te sturen. De bobo's van de inter nationale schaatsunie nestelden zich zaterdagmiddag in hun pluche-zetels in de veronderstel ling dat Heerenveen zich strikt aan de nieuwe ISU-regels zou houden. Die zeggen dat de dweilpauzes tijdens EK's en WK's door twee Zamboni's (dweilmachines. red.) verzorgd moeten worden. Reden: een snel ler verloop van het toernooi. "We willen geen eindeloos Zamboni- ballet", zei ISU-lid Jean Heckly. Maar Jan de Jong ging uit van zijn praktijkervaring en lapte de re gels aan zijn laars. De Jong: "Als je met twee Zam- boni's tegelijk gaat dweilen, kri jgt de baan niet voldoende tijd om te herstellen. Dan ligt er bij de eerste rit nog te veel water op het ijs. Met twee machines dweilen heeft alleen maar nadelen. Want twee machines, betekent ook twee ijsmeesters. Twee verschil lende visies. De een doet net iets meer water dan de ander, de een rijdt net iets harder dan de ander. Nee. daar kun je geen afspraken over maken. Dweilen is een ge voelskwestie". 1 BASELGA Dl PINE (ANP) - Anita Loorbach zal Nederland op de wereldtitelstrijd sprint over twee weken in Inzeil als vierde rijdster vertegenwoordigen. Die beslissing is genomen na de wed strijden om de wereldbeker, die in het weekeinde in het Noordita- I liaanse Baselga di Pint- WUfdM gehouden. i De ploeg bestaat verder uit Ma- j rieke Stam. Christine Aaftink en Herma Meijer. Loorbach werd ge kozen boven Sandra Voetelink, de andere kandidate voor de open plaats Op de 500 meter van zater- dag bleef Loorbach haar concur rente 0.47 Mconde voor (41*11 (v I gen 42,60 seconden). Gisteren startte Voetelink niet meer op de 1000 meter omdat ze zich niet fit voelde. Eerder had ze bij de opna mes voor een commen lal in Brian hou iral De wedstrijden leverden vier verschillende winnaressen op Dat kwam vooral doordat WWlld- tempi aani Gunda fflaamann, dia zaterdag de 1500 meter won in 2.07,16, wegens het slechte weer niet meer voor de tweede dag te rug kon keren uit Frankfurt, waar ze heen was gegaan voor televisie opnamen. Nu gingen de zeges gisteren, met sneeuw en slecht ijs. naar de Duitse Christine Hauck (1.23,19 op de kilometer) en de Oosten rijkse Emese Nemeth-Hunyady. die 4.36,24 (een nieuw baanre cord) nodig had voor de 3 000 me ter De Japanse Shimazaki had zaterdagochtend, toen de weers omstandigheden nog prima wa ren. de 500 meter gewonnen in 40,99 seconden. Yvonne van Gen- nip spande zich alleen in op de :«MH) mrtiT Ze werd t e. de in 4 38,15, vlak voor Adeberg, die 4.38,55 nodig had. Hanneke de Vries eindigde als vierde (4.41,91). Lia van Schie, op de 1500 meter vierde in 2.10.29 en op de 1000 me ter goed voor 1 27,01. had voor de 3000 meter 4 42.71 nodig In de stand om de wereldbeker leidt Van Gennip voor Nemeth, die eerste is op de 1500 meter De slot wedstrijden zijn in het weekeinde van 2 en 3 maart in Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15