Van Basten kan weer niet scoren Boebka gaat door het dak OVER DE GRENZEN Zaalvoetbal in Groenoordhal Marseille trekt zich niets aan van problemen PAGINA 14 MOSKOU (TASS) - Sergei Boebka heeft zaterdag een we reldrecord indoor bij het pols stokhoogspringen gevestigd. In Volgograd, bij de winterkam pioenschappen van de Sovjetu nie. bereikte hij de hoogte van 6 meter en 8 centimeter. Het oude record stond even eens op naam van Boebka. Vo rig jaar maart reikte hij tot 6,05 meter. Dat gebeurde in Moskou. Het wereldrecord in de buiten lucht is eveneens in bezit van de atleet uit de Sovjetunie. In 1988 kwam hij in Nice tot 6,06. Ook Franz Kostioevitsj vestig de een wereldrecord in Volgo grad. Op de 5 kilometer snel wandelen kwam hij tot 18 minu ten en 23,88 seconden. Zijn land genoot Sjennikov had met 18.27,10 het record in handen. In East Rutherford verbeterde Debbie Lawrence het indoorwe- reldrecord op de 1500 meter snelwandelen. Haar tijd was 5.54.35. Een vierde record kwam op naam van de Duitse Uta Pippig. In Stuttgart zette zij de snelste tijd op de 5000 meter neer ooit gelopen. Ze kwam uit op 15.13.72 en haalde daarmee ze ven seconden af van de tijd die de Amerikaanse Lynn Jennings vorig jaar in Hannover liep. De man van dertig miljoen BOSTON (RTR) - Roger Cle mens heeft bij de Boston Red Sox een contract van vier jaar getekend, dat hem ruim 32 mil joen gulden gaat opleveren. Nooit eerder verdiende een honkballer in de Verenigde Sta ten zo veel geld. De 28-jarige pitcher speelt dit seizoen nog voor een bedrag van ongeveer vier miljoen gulden. Met ingang van 1992, wanneer de nieuwe verbintenis van kracht wordt, zal zijn inkomen per jaar worden opgetrokken tot acht miljoen. Clemens speelt al vier jaar bij Boston Red Sox. Hij wordt ge zien als de belangrijkste pitcher van de Amerikaanse profcom petitie. Belg Museeuw glijdt uit in bad GRANADA (AFP) - Johan Mu seeuw heeft zich moeten afmel den voor de Ronde van de Mid dellandse Zee, die dinsdag be gint en tot en met 17 februari duurt. De Belgische sprinter raakte gisteren na de slotrit van de ron de van Andalusië geblesseerd toen hij in zijn hotel in Granada in de badkamer uitgleed. Museeuw, vorig jaar winnaar van twee Tour-etappes, ver wondde zijn linker arm die op dertien plaatsen gehecht moest worden. De 25-jarige Belg was het seizoen goed begonnen. In de Ronde van Andalusië boekte hij twee dagsuccessen. Noorse schaatscoach niet naar symposium HEEKENVEEN (ANP) - Hans- Trygve Kristiansen, de coach van de wereldkampioen Johann Olav Koss, heeft bedankt voor een symposium over schaats- training. dat in mei in Gronin gen wordt gehouden. Kristian sen wil zijn afzegging niet moti- Gezien de overmacht waar mee Koss dit weekeinde m Heerenveen zijn wereldtitel pro longeerde. zal er veel belangstel ling bestaan voor de trainings methoden van de Noren. „Ik zal de organisatoren schriftelijk meedelen waarom ik niet kom. "aldus de Noorse coach. Kristiansen is sinds 1985 bondscoach. Na de Spelen van Albertville neemt hij afscheid. Het symposium wordt georgani seerd onder auspiciën van de Universiteit van Groningen. Weer nieuwe datum voor bekerwedstrijd DOETINCHEM (ANP) Het zondag voor de derde keer afge laste bekerduel tussen De Graafschap en Dordrecht '90. is door competitieleider Jan Huij- bregts op de agenda gezet voor dinsdag 19 februari. Een week later, op woensdag 27 februari, speelt de winnaar van dat duel een thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Aangezien dat een zogenaamd risicoduel is, dient het treffen zeker een week van tevoren te worden aange meld bij de burgemeester in zijn hoedanigheid van hoofd van de politie. Oefenzege Foreholte LEIDEN - Foreholte en ASC hebben gisteren op een be sneeuwd terrein de degens met elkaar gekruisd. De Voorhoutse vierdeklasser zegevierde met 5- 3 over de afdelingsclub uit Oegstgeest. Ton Arroyo. Nico van Rijn. Mart Bax (2) en Stan Uljee scoorden voor de thuis club. Benno Schoonwater (2) en Arnoud de Mooy schoten raak voor ASC. LA VALETTA (Rtr/AFP) - Malta weigert voor elke te genstander het doel open te zetten. Portugal hoopte za terdag in het kwalificatiedu el voor de eindronde van het Europees kampioenschap de score van Nederland in december (8-0) te evenaren, maar moest zich tevreden stellen met twee punten en één treffer. Die kwam hal verwege de eerste helft van de voet van sterspeler Paolo Futre, die uit een vrije trap scoorde. Met vijf punten uit vier duels heb ben de Portugezen wel de leiding in groep zes overgenomen. Nederland en Griekenland volgen met een punt minder, maar ook een duel minder. De ploeg van Arthur Jorge stuitte in La Valetta op een aanzienlijk meer gemotiveerd team dan Neder land in december. Daarnaast maak ten de Portugezen zelf ook geen ge ïnspireerde indruk. Alleen in het eerste half uur werd de verzwakte tegenstander, die de gebroeders Ca- milleri moest missen, onder druk gezet. Het aanvalsspel leverde na vijf minuten een treffer op, die door de Duitse scheidsrechter Neuner werd afgekeurd wegens buitenspel. Na 25 minuten had Portugal wel succes. Futre zette zich achter een vrije trap en liet doelman Cluett kansloos. De spelers van Jorge von den het na het doelpunt wel goed. Het accent werd op de verdediging gelegd. Tot groot ongenoegen van de 6000 kijkers, die de show van Oranje nog niet waren vergeten. Portugal, onlangs in een speksta- kelstuk door Griekenland versla gen. nam geen risico's meer. In Griekenland verspeelde de ploeg ook onnodig een voorsprong van 2- 1. Twee punten waren het uitgangs punt, het doelsaldo sprak de forma tie blijkbaar niet aan. Het behoudende optreden gaf de ploeg van de Duitser Horst Heese de gelegenheid ook aan aanvallen te denken. De ploeg deed dat met veel overgave en kwam zowaar enkele keren gevaarlijk in de buurt van het doel van de jonge Baia. Aan het be gin van de tweede helft moest de sluitpost zich twee keer strekken bij pogingen van Scuda en Galea. Jorge paste in de tweede periode „Dit is een typische wedstrijd vol emoties. Als Milan in de beginfase scoort, wint het met 4-0. Nu speelt het 0-0 omdat Fiorentina zich steeds beter verdedigde". Over Gullit was de bondscoach zeer te spreken: „Wat me het meest heeft verbaasd, is dat hij weer zo sterk is. Bij vlagen zag ik vandaag de dynamiek van de oude Gullit terug. Hij heeft kracht. Als je op dit veld zo n goede wed strijd speelt, moet je conditioneel sterk zijn". VLISSINGEN (ANP) - Jo Jansen verlaat aan het einde van het sei zoen de in het betaald voetbal debu terende eerste-divisieclub Vlissin gen. De bebaarde trainer, aan zijn derde seizoen bij de Zeeuwse club bezig, wilde zekerheid over zijn toe komst en die kon de clubleiding hem op dit moment niet geven. Vlissingen heeft het in het eerste jaar in het betaald voetbal moeilijk, op financieel en bestuurlijk vlak. Jansen, die zaterdagmorgen de spe lersgroep van zijn besluit op de hoogte bracht, zegt dat zijn vertrek een gevolg is van tal van factoren. twee wissels toe om zijn team weer enige inhoud en agressiviteit te ge ven. Zonder succes. Cadete, bij Sporting bijna wekelijks in een op vallende rol. en De Souza konden de ploeg niet inspireren. De nerveuze slotfase, waarin Mal- Speedie Jansen vertrekt bij Vlissingen „Ik heb een weloverwogen beslis sing genomen. Het heeft te maken met de toekomstvisie van de club binnenkort moet gaan werken. Ver der is het voortbestaan van het be taald voetbal in Zeeland vrij onze ker Ik wil een werkbare situatie en ik daar schort het bij Vlissingen mo menteel aan", aldus de trainer, die ta probeerde een niet verwacht punt te redden, gaf Neuner de mees te problemen. Eerst slingerde hij Paneira op de bon na een grove overtreding op Scuda. In blessure tijd kreeg Galea zelfs rood. „Wij wil den niet opnieuw tegen een hoge PIRAEUS (SID) - Voor de tweede keer binnen vier weken moest in de Griekse voetbalcompetitie een wedstrijd met Olympiakos Piraeus voortijdig worden afgebroken. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tussen de bekerhouder en Athinaikos, bij de stand 2-2, be stormden honderden toeschouwers het speelveld van het Karaiskakis- stadion. Zij hadden het gemunt op voor Liverpool nog geen vaste plannen voor vol gend jaar heeft. Nol de Ruiter mag dinsdag 12 maart als coach van het Olympisch elftal op de bank zitten tijdens de kwalificatiewedstrijd tegen Malta. De beroepscommissie van de UE FA trok de schorsing van vier wed strijden wegens wangedrag in de uitwedstrijd tegen Portugal in. Het beroep van De Ruiter diende zater dagmorgen in Geneve. De Ruiter, die komende week zijn contract met de KNVB met een jaar verlengt, moet wel een geldboete betalen. Joe Galea neemt de Portu- ge ster Paolo Futre in de heupzwaai. In de slotfase van de wedstrijd werd de Mal tezer verdediger van het veld ge stuurd. Por tugal won met 1- 0.. «foto EPA) nederlaag aanlopen. Dat zou de sastreus zijn geweest. We kwamen er echter te laai achter dat een suc cesje binnen handbereik lag", aldus Heese. Op 20 februari ontmoeten beide ploegen elkaar weer. scheidsrechter Michalis Naoum, na dat hij de gelijkmaker van Athinai kos had goedgekeurd. De politie zette driehonderd man schappen in om de onruststokers terug te dringen naar de tribunes. Daar staken zij zittingen in brand. Buiten het stadion kwam het tot nieuwe onlusten. De politie moest de wegen afzetten. De overheid deed geen meldingen over gewon den en arrestaties. MADRID De top-drie in de Spaanse competitie hebben hun thuiswedstrijden afgelopen week einde winnend afgesloten. Barcelo na won tegen het onderaanstaandse Betis met 4-2. maar beemdigde de wedstrijd met tien man, omdat Alexanco met twee gele kaarten het veld werd uitgestuurd. Atletico de- Madrid won thuis met 2-0 van Val- ladolid, maar scoorde beide doel punten pas in de laatste vier minu ten. Osasuna, dat stug blijft door gaan met winnen, had grote proble men met het dit seizoen zwakke Athletic Bilbao, maar won toch: 1-0. Na 22 wedstrijden heeft Barcelona 36 punten, vier meer dan het goed volhoudende Atletico de Madrid. Osasuna staat derde op zeven pun ten, terwijl Real Madrid -wederom een teleurstellend gelijk spel (1-1) bij Mallorca- op de vierde plaats staat op tien punten. Barcelona speelde met name in de eerste helft tegen het zwakke Be tis slecht. Na de teleurstellende 1-0 bekernederlaag afgelopen woens dag tegen de bescheiden tweede di visieclub Las Palmas is het duide lijk, dat de geschorste Stoichkov en de herstellende Ronald Koeman naar mate de competitie vordert steeds meer gemist worden. On danks het slechte en onzorgvuldige spel van Barcelona was Betis te zwak om tegenstand te beiden en Laudrup en Bakero konden voor een 2-0 ruststand zorgen. In de tweéde helft was het spel van zowel Barcelona als Betis aan zienlijk beter. Eerst was het Bakero die zijn tweede doelpunt in de wed strijd en zijn 100ste in de Spaanse competitie scoorde, waarna Betis via een penalty van Ivanov iets te rug kon doen. Salinas, die aan het einde van het seizoen van Cruijff mag vertrekken, bracht het verschil weer op drie poelpunten. maar Be tis had het laatste woord door op nieuw een door Ivanov benutte strafschop. Tussen deze laatse twee doelpunten door kon Barcelona- aanvoerder Alexanco vertrekken vanwege twee gele kaarten. Na af loop prees Johan Cruijff het spel van Salinas en zei, dat als de Baski- sche speler zo goed blijft spelen, hij hem het komende seizoen toch nog een kans wil geven. MAANDAG 11 FEBRUARI 1991 LIVERPOOL (RTR) - David Speedie heeft zaterdag in zijn eerste thuis wedstrijd voor Liverpool laten zien dat hij zijn geld voor de lijstaanvoerder waard is. De Schotse aanwinst, die tien dagen eerder voor 670.000 pond (ruim twee miljoen gulden) overkwam van Coventry City. had met twee treffers een groot aandeel in de overwinning van 3-1 op stadgenoot Ever- ton. Bij Liverpool ontbraken de geblesseerde spelers Ian Rush en Steve Mc- Mahon. Na een kwartier had de Deen Jan Mölby succes met een schot van zeker twintig meter. Maar Everton. dat vijf van de laatste zes wedstrijden in winst had omgezet, kwam op gelijke hoogte door Pat Nevin. Direct na de hervatting kreeg Speedie de geest. Met twee doelpunten binnen drie minuten tilde hij Liverpool ineens naar 3-1. LEIDEN - De voetbalvereniging LFC organiseert komende zondag in de Groenoordhal een zaal voetbaltoernooi. De meeste clubs uit Leiden heb ben hun medewerking toegezegd omdat het er naar uitziet dat de velden zondag nog onbespeelbaar zullen zijn. Het toernooi begint om 09.00 uur. LFC organiseert komende woensdag met Leiden in dezelfde Groen oordhal voor de zesde maal een zaalvoetbaltoernooi voor D-E- en F-junio- ren en voor meisjes D-junioren. De vee annex sprorthal is vanaf 09.00 uur het terrein waar in totaal 128 wedstrijden worden gespeeld. Henk de Bolster staat opnieuw garant voor dit evenement waaraan de meeste verenigingen uit Leiden en omstreken deelnemen. De meisjes en D-junioren spelen in de ochtenduren, de E- en F-junioren in de middag. Om 16.15 uur zijn de finales. Weer rellen in Griekse competitie Goed weekeinde Spaanse toppers Wachter wint reuzenslalom ZWIESEL/GARMISCH-PAR- TENKIRCHEN (RTR) - Anita Wachter heeft gisteren in Zwie- sel in het wereidbekercircuit de reuzenslalom bij de vrouwen ge wonnen. Een dag eerder was de Franse Carole Merle de sterkste in de super reuzenslalom, ge houden in het bekende ski-oord Garmisch-Partenkirchen. De mannen kwamen het afge lopen weekeinde niet in actie. De afdalingen van vrijdag en za terdag en de super reuzenslalom van gisteren in Val d'Isere wer den afgelast, wegens mist en he vige sneeuwval. De vuurdoop van de Olympische piste in Frankrijk werd daardoor uitge steld. De internationale ski-fe deratie probeert met een nood- programma het seizoen zo goed mogelijk tot een einde te bren gen. Wachter schonk zichzelf in Zwievel een vervroegd verjaar dagscadeau. De Oostenrijkse wordt morgen 24. Ze legden de twee manches van de reuzensla lom gisteren af in de zeer snelle tijd van 2 minuten en 16,83 se conden. Daar kon niemand te genop. Twardokens was na de eerste manche nog de snelste. In het tweede deel van de race moest de Amerikaanse echter terrein prijsgeven op Wachter en ein digde als tweede. Vreni Schnei der. de Olympisch en wereld kampioene uit Zwitserland, werd derde. de Val Wiberg slaagde er niet wedstrijd te beëindigden. De j'eugdige Zweedse, in Saalbach zeer verrassend tot wereldkam pioene gekroond, kwam in de eerste manche ten val. Ze liep daarbij een spierblessure op. Zaterdag won Merle de vierde super reuzenslalom van dit sei zoen. Ze werd geholpen door de afwezigheid van Kronberger. De lijstaanvoerster van de strijd om de algemene wereldbeker is nog niet hersteld van de knie blessure. die ze onlangs van de wereldtitelstrijd opliep. De 27-jarige Merle, die bij de titelstijd in Saalbach brons ver overde. had dit seizoen nog geen wereldbekerwedstrijd gewon nen. De overige medailles in Garmisch-Partenkirchen gin gen naar Duitse deelneemsters. Dedler won zilver, Gerg brons. Merle kwam door het over winning in het klassement van de super reuzenslalom in de buurt van Kronberger, die waar schijnlijk nog enkele weken niet in actie zal komen. De Francai- se, vrijdag in de afdaling goed voor de tweede plaats, heeft een achterstand van nog maar zeven punten. In de totaalstand is de voorsprong van Kronberger na genoeg onoverbrugbaar. Noordse ski Jelena Vialbe uit de Sovjetunie heeft gisteren bij de wereldkam pioenschappen in de Noordse skidisciplines haar tweede gou den medaille veroverd. Na de winst op de 15 km klassiek pro longeerde de 23-jarige skiloop ster haar titel op de 10 km vrije stijl. In het Italiaanse Val di Fiem- me kan ze vijf gouden medailles verdienen, waarvan de eerste twee binnen zijn. Vialbe geldt ook als belangrijkste kansheb ster voor de 5 en 30 km langlauf en de estafette. Op de tien kilo meter vrije stijl (28 minuten en 25.9 seconden) had ze weinig concurrentie te duchten. De Zweedse Marie-Helene Westin bleef 35 seconden bij haar ach ter. Bij de mannen was het week einde voor de Scandinaviërs. De Noorse skiloper Björn Daehlie was op de vijftien kilometer vrije stijl 8.4 seconden sneller dan de Zweed Gunde Svan, die daarmee van zijn tweede gou den medaille werd afgehouden. Daehlie finishte na 36 minuten en 57,2 seconden. Svan heeft op de 10 en 50 km nog de kans zijn achtste indivi duele wereldtitel te behalen en daarmee de succesvolste skilo per aller tijden te worden. De Rus Smirnov, die daarbij een bedreiging is, werd nu «ierde. „Ik ben nu eenmaal geen schaatsspecialist", zei Smirnov. „Ik rekende mezelf op deze af stand ook zeker niet tot de favo- Nederlands bobduo eervol elfde op WK ALTENBERG (ANP, DPA) - De Nederlandse tweemansbob van Rob Geurts en Marco Ver- sterre is bij de wereldtitelstrijd in Altenberg elfde geworden. Het goud ging naar het Duitse duo Lochner/Zimmermann. Geurts en Versterre rekenen na hun optreden in Altenberg op uitzending naar de Olympi sche Spelen, die volgend jaar in Albertville worden gehouden. In 1984 plaatste de Nederlander Van Oostrum zich voor de Olympiade. Eerder had hij ook bij het WK de elfde plaats be reikt. Geurts en Versterre haalden niet eerder een vergelijkbaar re sultaat. "We zijn zeer tevreden", aldus Geurts. "Vooral in de laatste run hebben we bewezen ons te kunnen meten met toplanden. De verschillen zijn minimaal. In de toekomst moet een plaats bij de eerste vijf voor ons haalbaar zijn". PARIJS (AFP) - De perikelen rond de club en zijn voorzitter Bernard Tapie heeft weinig invloed op de ver richtingen van de dure voetballers op het veld. De spelers van Olympique Marseille gaan onverdroten door op weg naar het Frans kampioenschap. Zondag werd de leidende positie nog eens bevestigd door de lastige uitwedstrijd tegen Paris Saint Germain in winst om te zetten: 1-0. Verdediger en international Basile Boli zorgde voor de enige treffer. De achterstand van Monaco bleef door de zege op Metz (2-0) vijf punten. Voor de Monegasken scoorden Passi vóór en Djorkaeff na rust. Auxerre zag de nadelige marge groeien tot acht punten. Rennes hield de num mer drie van de ranglijst voor eigen publiek op 2-2. Montpellier kwam bij Toulon ook niet verder dan een ge lijkspel (1-1) en werd achterhaald door Cannes, dat Nantes met 2-1 versloeg. FLORENCE (GPD) Marco van Basten liep na afloop van de competitiewedstrijd bij Fiorentina ontstemd naar de spelersbus. Zijn verblijf in Italië maakt van hem een rijk man, maar de miljoenen hebben hem tot nu toe niet geluk kig gemaakt. „Aan zo'n wedstrijd als vandaag beleef ik geen greintje plezier. Ik kan niet zeggen dat ik me vermaak. Dit beschouw ik meer als werk", zei hij na de boeiende remise zonder doelpunten. In dat duel bij Atalunta scoorde Van Basten voor het laatst een belangrij ke treffer voor zijn ploeg. De crisis van de spits kwam ook in de kunst stad aan het licht, want AC Milan was veruit de betere ploeg op het veld. De superioriteit werd echter niet in treffers omgezet en daarvoor is volgens het publick Van Basten verantwoordelijk. Slechts een keer zorgde hij voor gevaar, na een mis verstand in de Florentijnse defen sie. De EK-topscorei aarzelde te lang. waardoor de kans verloren ging. Daarna doolde hij verloren in de spits rond. De aanwezige bondscoach Rinus Michels kon enig begrip opbrengen voor Van Basten: „Hi j heeft het heel moeilijk. Er worden voortdurend van achteren overtredingen op hem gemaakt en altijd staat er wel een bewaker op hem. Hij wordt bepaald niet beschermd. Maar een ander probleem is dat hij nauwelijks in het spel wordt betrokken, terwijl Marco op z'n best is als hij veel aan de bal kan komen. De medespelers moeten hem helpen en hem het idee geven dat hij belangrijk is voor de ploeg". Hoofdrol AC Milan (met Rijkaard en Gullit in de hoofdrol) opende met een furi eus offensief. Binnen achttien se conden miste Gullit na een snelle combinatie op een haartje het doel. In de tiende minuut kogelde de Am sterdammer de bal op de paal. In de zestiende minuut haalde Malusci een inzet van Massaro van de lijn. Rijkaard was in deze fase drie keer met een kopbal dicht bij een treffer. Het hoge tempo van AC Milan werd echter gebroken toen Lazaroni de aangeslagen spits Borgonovo (ex- Milan) wisselde voor een extra mid denvelder, waarna beide ploegen aan elkaar waren gewaagd. Michels constateerde na afloop: Gary Megson van Manchester City drukt af op doel.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14