Schaatsbond op zoek naar geldbronnen Beschadigde Bianchi praat weer Westland-marathon niet populair bij schaatstop Terugkeer Hughes bepalend voor vertrek Haarlem-bestuur Rooks meldt zich vooraan ZATERDAG 9 FEBRUARI 1991 SPORT PAGINA 17 Marcel Kooy als eenzame schaatser op weg naar de over winning. (toto ANP) MAASLAND (GPD) - De West- land schaatsmarathon was even te veel van het goede voor de Ne derlandse marathonrijders. Daags na de strijd om het Neder lands kampioenschap in Anke veen meldden gisteren slechts tien A-rijders zich bij de organisa tie aan voor de wedstrijd in Maas land. Die zou aanvankelijk gaan over 150 kilometer, maar werd donderdagavond alsnog tot der tien ronden van acht kilometer in gekort. Voor Marcel Kooij maak te dat allemaal niets uit. De 23-ja- nge schaatser uit Rijsenhout had totaal geen last van de eerder ge leverde inspanningen in Anke veen, waar hij tiende werd. Giste ren boekte hij zijn grootste over winning uit zijn nog korte carriè re als marathonschaatser. Onbe dreigd, a la van Wijhe na een solo van meer dan dertig kilometer. De wedstrijd in Maasland was aan de toprijders niet besteed. Op zich niet zo verwonderlijk. Het programma is overvol. Dat niet al leen, de rijders wisten niet beter dan dat deze marathon over 150 kilometer zou gaan. Na het NK in Ankeveen was dat voor velen te gek. Nico Keijzer, voorzitter van Maaslands Ijsvermaak, die deze wedstrijd organiseerde, erkende achteraf ook de fout. „Het leek ons wel aardig om onze marathon over 150 kilometer te laten verrij den. Een beetje met het idee de rijders vast proef te laten draaien voor een eventuele Elfsteden tocht. Later beseften we dat wij op een dwaalspoor zaten. Don derdagavond hebben wij de wed strijd alsnog ingekort, maar te laat". De gevolgen waren duidelijk merkbaar. Slechts tien A-rijders, veertig B-rijders en veteranen en drie vrouwen schreven zich in. Jos Pronk, de 42-jarige onverslijt- bare Noordhollandse marathon crack behoorde met Bert Ver duin, Edward Hagen en Frans Boon tot degenen die geen bood schap hadden aan een overladen programma: „Je moet nu profite ren van de mogelijkheid op na tuurijs te kunnen schaatsen. Dat betekent dus elke dag aan de bak. Ook vandaag dus". Vermoeid De marathoncracks waren echter vermoeid. Van een wedstrijd was daardoor amper sprake, te meer ook omdat de weersomstandig heden voor de rijders duidelijk in het nadeel waren. Een strakke oostenwind en sneeuw zorgden ervoor dat de Westland schaats marathon als veel zwaarder werd ervaren dan het Nederlands kam pioenschap een dag eerder. Direct in de eerste ronde for meerde zich al een kopgroep van negen man met Jos Pronk, Bert Verduin. Frans Boon. Marcel Kooij, Hans Pieters, Edwin Ha gen, Ferdi Wisse, Gerrit Molenaar en aanvankelijk ook Sjaak Bak ker. Die moest echter na een valpartij snel afhaken. De acht overgeblevenen, zes A-rijders en twee B-rijders (Molenaar en Wis se) bleven lang bijeen. De rest van het veld verbrokkelde zeer snel en volgde de kopgroep op vele minuten. Molenaar (valpartij) en Wisse (kapotte schaats) haakten later af. Marcel Kooij kreeg al gauw door dat zijn metgezellen niet bepaald fit waren 'Het werd alles of niets". Het werd alles voor Kooij, die van de anderen niets te duchten had. Pronk: „Ik probeerde het nog wel, maar het kon gewoon niet. We kwamen snelheid te kort". Voor hen restte slechts de strijd om de tweede plaats. Hans Pieters beslechtte die, voor Pronk, in zijn voordeel. Moolhuizen Bij de vrouwen kon helemaal niet van een wedstrijd worden gespro ken. Tineke Dijkshoorn viel na de eerste ronde al uit. Petra Moolhui zen won na 56 kilometer. Zij ein digde ver voor Lenie van der Hoorn uit Ter Aar. HAARLEM (GPD) - Het huidige bestuur van Haarlem wil dat Bar ry Hughes uiterlijk woensdag laat weten of hij bij de voetbalclub te rugkeert als commercieel mana ger. Wanneer het antwoord van de eerder opgestapte Hughes ne gatief is, wil de demissionaire lei ding van de eerste divisievereni ging dat 'formateur' Hans Rutte de opdracht een nieuw bestuur bijeen te krijgen teruggeeft. „In dat geval treden we niet af. maar blijven we zittenaldus vice- voorzitter Frans Bastianen. Verder heeft het dagelijks be stuur. dat gisteravond in spoed zitting bijeen was. Rutte - in het geval Hughes zijn oude functie opnieuw gaat bekleden - twee weken de tijd gegeven met kandi daten te komen voor een nieuw voetbalkabinet. De 34-jarige ma kelaar, die gisteren na een be denktijd van vijf dagen de forma tieopdracht aanvaardde, achtte een periode van drie weken nood zakelijk. De opstelling van het nog zit tende bestuur wekt op z'n minst verbazing. Toen voorzitter Henk Hut afgelopen zondagavond we reldkundig maakte dat de vier le den hun portefeuilles ter beschik king stelden vanwege de interne problemen, was de terugkeer van Hughes geen dwingende voor waarde, maar niet meer dan een verzoek. „Zijn woorden moeten verkeerd zijn geïnterpreteerd of Hut heeft het zelf onjuist overge bracht", zocht Bastianen naar een verklaring voor het 'misver stand'. Prioriteit „Voor ons heeft de terugkeer van Hughes altijd de hoogste priori teit gehad. Omdat hij eerder kei hard heeft gesteld niet meer met dit bestuur te willen werken, heb ben wij met onze beslissing om terug te treden de weg willen vrij maken voor hem en anderen. Hughes heeft voor Haarlem grote publicitaire waarde. Hij is zeg maar het uithangbord van de club. We willen dus dat hij zijn oude taak als commercieel mana ger weer oppakt. Doet hij dat niet. dan is daarmee de opdracht aan Rutte automatisch vervallen. Want Rutte hoeft niet terug." Ex-bestuurslid Rutte. die van wege het beleid een paar dagen eerder uittrad dan Hughes, rea geerde verbaasd op het antwoord van Haarlem. „Hut", aldus de Haarlemmer, „heeft me duidelijk gevraagd of ik een nieuw bestuur wilde samenstellen. Met daarbij het verzoek een poging te doen Hughes terug te halen. Ik ga trachten om het Hughes uit te leg gen. Ik heb hem nog niet over deze ontwikkeling kunnen spre ken. We hebben van de week al leen wat algemene zaken doorge- Giller Rutte noemde het gisteravond een 'giller' dat Haarlem hem niet meer dan veertien dagen de tijd geeft om met een nieuwe formatie te komen. „Drie weken is eigen lijk al vreselijk kort. Het bestuur maakt zichzelf belachelijk met deze zware eis. Een giller, echt. En laf bovendien. Het is zo lang zamerhand een schaakspel ge worden. In overleg met Hughes zullen we op passende wijze met een tegenzet reageren Dat kan op twee manieren: of we zeggen zoek het verder maar uit of we zetten het mes op de keel." HEERENVEEN (ANP/GPD) - De KNSB moet op zoek naar nieuwe geldbronnen om de professionalisering van het hardrijden bij te houden. Ondanks de schijnbare financiële kracht van de organisatie kan de schaatsbond zijn toppers geen stabiele basis bieden. De grondslag is zeker minder stevig dan in Noorwegen, waar Johan Olav Koss door het behalen van de wereldtitel nogal wat geldbronnen heeft aangeboord. Europees kampioen Johan Olav Koss rekent zichzelf tot de outsiders. BENALMADENA (ANP) - Steven Rooks heeft zich weer voor in het peloton gemeld. De nieuwe kop man voor het rondenwerk in de ploeg van Jan IJaas, die het vorig jaar zonder overwinningen moest stellen, kwam aan het einde van de vierde rit van Andalusië vier tellen te kort op de Duitser Peter Hilse. In de Ster van Besseges gingen de i renners na een onverwachte rust dag weer aan het werk. De Neder landse sprinters legden het op nieuw af tegen de Italiaanse kracht patser Mario Cipollini, die zijn twee de zege behaalde en de leiding in het algemeen klassement heeft. In de vierde rit van Andalusië probeerde Martin Kokkelkoren de aandacht op zich te vestigen. Hij ontsnapte na 57 kilometer met de Spanjaard Espejo. Het duo bleef bij na negentig kilometer aan de lei ding. met een maximale voor sprong van ruim vijf minuten. Kok kelkoren, bezig aan zijn eerste volle dige profjaar bij Jan Raas, moest zijn inspanningen bekopen met een diepe inzinking aan het einde van de etappe. Steven Rooks nam zijn rol in de slotfase over, maar kon net niet ver hinderen dat de Duitser Peter Hilse in Benalmadena als eerste over de streep ging. Vlak voor de Spanjaard Mauri en de Colombiaan Camargo. Rooks werd op vier seconden vier de. De Spanjaard Lezaun bleef lei der in het algemeen klassement met drie seconden voorsprong op Adri van der Poel. Lidoor-softbal iii Voorschoten LEIDEN - De Voorschotense Honk en Softbalvereniging Adegeest or ganiseert morgen een indoor-soft- bal demonstratiewedstrijd. Twee selectieteams uit de landelijke vrouwenhoofdklasse zullen het in sporthal De Vliethorst te Voorscho ten vanaf 14.00 uur tegen elkaar op nemen. Craig Montvidas, de Ameri kaanse coach van het Limburgse Twins, ziet grote mogelijkheden voor het indoor-softbal als kijkspel en is in Nederland de stuwende kracht op dit gebied. 's Ochtends om 10.00 uur wordt er begonnen aan een indoor-softbal- toernooi, waaraan naast Adegeest enkele andere regionale verenigin gen zullen deelnemen. Tot op heden heeft de schaatsbond nooit actief naar sponsors naast Aegon gespeurd. De KNSB heeft een verbintenis met het verzeke ringsconcern tot 1992. Vrijwel zeker zal van de optie voor verlenging tot 1994 gebruik worden gemaakt. Individueel zijn de Noorse schaatsers beter uit dan Leo Visser, Bart Veldkamp, Ben van der Burg en Thomas Bos, die dit weekeinde in Heerenveen de aanval op Koss' ti tel openen. Wordt het budget waar mee beide schaatsbonden werken vergeleken, dan valt dat duidelijk in Nederlands voordeel uit. De totale begroting van de KNSB omvat 3.848.000 gulden. De Noren hebben een budget 1,2 miljoen gulden. Het zijn cijfers, die niet alles zeg gen. De helft van de Nederlandse begroting wordt besteed aan het on derhouden van een bondsapparaat. Omdat het KNSB- bestuur meer dan voorheen „op afstand" wil rege ren, zal het bureau (12 personeelsle den) in de toekomst nog meer geld opslokken. De bedragen die beschikbaar zijn voor de kernploegen lopen in de zelfde verhouding sterk uiteen. KNSB-penningmeester Klaas IJff becijfert dat de kernploegen lange- baan jaarlijks 1,2 miljoen gulden kosten. De Noren staan voor 1,2 mil joen kronen (750.000 aan reizen en 450.000 aan trainingskampen) op de begroting. Dat de Noren „het schaatsen in hun hoofd en hun hart hebben" (Kristiansen) is geen loze kreet. Zelfs in de zeven jaar durende pe riode van verval slaagde de bond er in geldschieters te vinden. Met op merkelijk gemak. Dat moet worden toegeschreven aan de kwaliteit van de bestuurders, die de juiste kana len wisten te vinden. Voor een verhoging van de indivi duele honorering ziet Zijlstra mo menteel geen ruimte. De maxi mumtoelage is 40.000 gulden; Koss komt op 54.000 gulden. In tegenste- ling tot Aegon wil het Noorse spon sorskoppel (OL en Hagen) bijsprin gen als het toernooi in Heerenveen een succes wordt. Titelprolongatie kan Koss een premie van 125.000 gulden opleveren. Het beleid van de KNSB is er op gericht de zwakke plekken binnen de organisatie te versterken. Zo werd het kunstrijden nieuw leven ingeblazen en wordt er hard ge dacht aan de organisatie van de we reldtitelstrijd kunstrijden in 1994. Loting Titelverdediger Johann Olav Koss start vandaag in een gunstige uit gangspositie het wereldkampioen schap schaatsen in Heerenveen. De Noor weet op zowel de 500 als 5000 meter de concurrentie, het Hol lands kwartet en de Zweed Gustaf son, voor zich. Het toernooi wordt even na twaalf uur geopend met de rit tussen Thomas Bos en Adne Sondral. Koss treft op de 500 meter in de zesde rit de Oostenrijker Had- schieff. De Noor start in de ongun stige binnenbaan. Thomas Bos, Leo Visser en Ben van der Burg starten op de 500 meter eveneens in de bin nenbaan. Op de vijf kilometer lootte Koss rit vijf, waarin hij uitkomt te gen vice-wereldkampioen Van der Burg. Het duo start direkt na de dweilpauze. Ondanks de toezegging van de Mongoolse schaatsbond om ook een schaatser naar Thialf te sturen, kwam de grote onbekende uit Mon golië niet opdagen. Daardoor wordt op Thialf geen nieuw WK-deelna- merecord gevestigd. De veertig rij ders die vandaag en morgen aan de start komen, betekenen een evena ring van het record uit 1988 toen het WK werd verreden in Alma Ata. 500 meter: 1. Bos - Sóndral (Noo), 2. Visser - Karlstad (Noo), 3. Van der Burg - Gustafson (Zwe), 4. Ade- berg (Dui) - Aoyanagi (Jap), 5. Lee (ZKo) - Veldkamp ,6. Koss (Noo) - Hadschieff (Oos), 7. Sato (Jap) - Bengtsson (Zwe), 8. Troger (Dui) - Shirahata (Jap), 9. Abratkiewicz (Pol) - Kotake (Jap). 10. Marshall (Can) - Tonat (Dui), 11. Kah (Aus) - Zackarias (Oos), 12. Mills (VSt) - Jeklic (Dui), 13. Horvath (Roe) - Sig- hel (Ita), 14. Makinen (Fin) - Kyncl (Tsj), 15. Eminger (Oos) - Schon (Zwe), 16. Wanek (VSt) - Radke (Pol). 17 McNicoll (GBr) - Oh (ZKo). 18. Dolp (Hon) - Ledergerber (Zwi), 19. Tahmindjis (Oos) - Gar^jev (Sov), 20. Tveter (Noo) - Lamberton (Fra). 5000 meter: 1. Aoyanagi - Gustaf son, 2. Bos - Karlstad. 3. Visser - Hadschieff. 4. Troger - Veldkamp. 5. Koss - Van der Burg, 6. Sondral - Lee (ZKo), 7. Sato - Bengtsson, 8. Eminger - Jeklic, 9. Radke - Ade- berg, 10. Marshall - Shirahata, 11. Wanek - Tonat, 12. Kah - Kotaka, 13. Tveter - Sighel, 14. Makinen - Abrat kiewicz - 15. Schön - Ledergerber, 16. Oh - Tahmindjis, 17. Horvath - Mills, 18. McNicoll - Gar^jev, 19. Lamberton - Dolp, 20. Zackarias - Kyncl. Karlstad en Gustafson ook op natuurijs HEERENVEEN (ANP) - Geir Karlstad en Tomas Gustafson, twee stayers die dit weekeinde meedoen aan de wereldtitelstrijd voor allrounders in Heerenveen, willen na het toernooi starten in wedstrijden op natuurijs. In het vooralsnog denkbeeldige geval van een Elfstedentocht wil Karl stad zelfs graag in Nederland blijven. De Noor ontbrak tijdens de vorige editie, Gustafson reed het 200 kilometer lange traject wel. De wedstrijdleiding zal prominente WK-deelnemers zeker geen toe stemming geven in de wedstrijd te starten. „Geen lid, geen wedstrijd", ver klaarde secretaris Gerrit van den Ham. De Vereniging De Friesche Elfste den is wel bereid de schaatsers een VIP-kaart te verstrekken, zodat zij de toertocht kunnen rijden. Van onze correspondent Eric de Bie HUIZEN Naast de televisie staat een bos bloemen. 'Van een hockey- fan', vermeldt het begeleidende kaartje. „Ik weet niet wie het boeket heeft gestuurd", moet Rob Bianchi bekennen. „Maar ik zie het wel als een teken dat er ook mensen zijn die je waarderen. Dat is de andere, posi tieve kant van deze affaire. Want als hockeycoach ben ik natuurlijk wel beschadigd, hoewel ik ervan oyer- tuigd ben dat het niet hun opzet was om mij persoonlijk te raken". Rob Bianchi doet eindelijk zijn mond open. Ruim twee weken had de coach van het Nederlandse man nenhockeyteam nqdig om zijn ant woord op de motie van wantrouwen van de ervaren kern te formuleren. In die periode weigerde hij perti nent elke reactie. „Ik had tijd nodig om alles rustig op een rijtje te zet ten. Ik begrijp het ongeduld van de pers, maar ik wenste zelf te bepalen wanneer ik naar buiten treed. Ik had geen zin om via de kranten over deze kwestie te discussieren. Zo werk ik niet. Ik ben van mening dat als je het ergens niet mee eens bent, je daarover met de betreffende per soon praat. Oog in oog". Teleurgesteld De 42-jarige inwoner van Huizen, die zoals de zaken nu liggen gewoon zijn contract tot en met het Euro pees kampioenschap in Parijs (juni) uitdient, is dan ook vooral teleurge steld in de wijze waarop de groep Delissen/Leistra haar kritiek heeft geuit. De ontevreden spelers stap- Rob Bianchi: "Bij mij is alles bespreekbaar". ten niet rechtstreeks naar de bonds coach. maar benaderden eerst vice- voorzitter Els van Breda Vriesman. Daarna werd Paul Litjens, binnen het bondsbestuur belast met de por tefeuille technische zaken, ven het ongenoegen op de hoogte gebracht. Bianchi zelf moest via een journa list ervaren dat er een gedeelte van de spelersgroep kritiek had op zijn functioneren. „Bij mij is alles bespreekbaar. Dat heb ik de jongens ook altijd gezegd: als er iets is, kom naar mij toe en dan praten we er over. Men heeft echter andere wegen bewandeld. Nu kwam het voor mij als een complete verrassing. Tot ruim twee weken te rug had ik geen enkel signaal opge vangen. Het schijnt dat de spelers hierover in Spanje (waar Oranje on langs enkele oefenwedstrijden af werkte. red.) met elkaar hebben ge sproken. Enkele incidenten daar zouden de bekende druppel zijn ge weest. Ik weet echter van niets. Ik heb niets gemerkt. Ook het verhaal dat ik na afloop van de Champions Trophy in Australië zou hebben ge roepen dat we de ouderen niet meer nodig hebben, is klinkklare onzin. Ik heb die woorden niet uitgespro ken. Zelfs niet als een dolletje". Dissidenten De zeven dissidenten (naast Mare Delissen en Frank Leistra behoren Gijs Weterings, Floris Jan Bovelan- der, Taco van den Honert, Stephan Veen en Jacques Brinkman tot deze groep) bekritiseerden vooral de technische en tactische werkwijze van Bianchi en zijn manier van trai nen. De ex-profvoetballer van het ter ziele gegane FC Amsterdam, heeft echter vanaf zijn aanstelling als verantwoordelijke man voor Oranje herhaaldelijk geroepen dat hij er niet is om de hockey-interna- tionals te leren hoe ze met een stick een bal moeten stoppen. „In mijn ogen moet ik zorgen dat er een team staat en dat alle neuzen in dezelfde richting wijzen", aldus Bianchi. „In Australië was dat het geval en je zag het resultaat: een tweede plaats. Als je nu ook de vi deobanden van onze wedstrijden daar bekijkt, zie je dat we goed heb- Hooman „Iedereen vraagt zich af feltennisster Mirjam Hooman nu opeens de Top-12 wint", trekt Bian chi vervolgens een vergelijking. „Pingpongen kon ze al jaren. Dat heeft ze niet opeens geleerd. Het feit dat haar coach nu in de zaal aanwe zig mocht zijn, speelde bij die over winning een rol. En die heeft tijdens de wedstrijden heus niet verteld hoe ze haar batje moest vasthou den". „Ik ben ook niet van plan om nu iets aan mijn manier van trainen te veranderen. Dat heb ik de spelers groep maandagavond (tijdens een bijeenkomst in Bunnik, red.) duide lijk gemaakt. Ik ben de coach en dus verantwoordelijk voor de pres taties. En ik neem dan ook uiteinde lijk de beslissingen. Daarbij sta ik natuurlijk wel open voor suggesties en andere meningen. Als ze mij maar via het juiste kanaal berei ken". De 'couppoging' van Delissen en de zijnen lijkt dus mislukt. Het be stuur van de KNHB heeft de zijde van Bianchi gekozen en de Huizer gaat tot het EK gewoon verder op de door hem gekozen weg. „Maan dag heeft iedereen zijn zegje kun nen doen en wat rnjj betreft is de lucht nu geklaard. Op 27 februari is de eerste centrale training en dan gaan we ons voorbereiden op het EK. Als er in de aanloop naar dat toernooi dezelfde kritiek weer de kop opsteekt, zal ik als coach toch maatregelen moeten nemen. Dan zou het inderdaad kunnen gebeu ren dat er spelers uit de selectie worden gezet". En na de Europese titelstrijd aan de voet van de Eiffeltoren'' „Dat zien we dan wel", meent Bianchi. „Na het EK volgt er een evaluatie en bekijk ik met de bond of we het con tract verlengen. In principe wil ik wel doorgaan. Ik vind dit werk leuk en weet zo langzamerhand wel dat er altijd iemand aan je stoelpoten zaagt als je succes hebt. Dat is te genwoordig in de topsport nor maal". Zagen Over zagen gesproken. Volgens sommige insiders is de kwestie rond Rob Bianchi te vergelijken met de Thijs Libregts-affaire. Enke le spelers binnen de selectie zouden worden gebruikt om de huidige bondscoach te wippen, zodat zijn voorganger Hans Jorritsma kan te rugkeren. De kwade genius achter dit alles zou dan Joost Bellaart. manager tijdens de periode-Jornts- ma, zijn. Bianchi: „Daarover wil ik niets zeggen. Ik heb wel mijn ideeen over de achtergronden, maar kan ze niet hard maken. Dus hou ik ze voor mij. Enkele spelers hebben kenbaar gemaakt dat ze Jorritsma graag zien terugkeren. Maar hu heeft vorig jaar zelf ontslag genomen. Ik heb hem niet weggestuurd. Dat ik anders ben dan Jorntsma is logisch, maar ik weet zeker dat we hetzelfde wil len bereiken". Toernooizege voor Siemerink LEIDEN Rijnsburger Jan Sieme rink heeft zijn eerste internationale toernooizege geboekt. De 20-jarige tennisser won gisteravond de finale van het Challenger-toernooi in het Britse Telford. Siemerink zette de Canadees Martin Laurendeau over tuigend met 6-3.6-4 aan de kant. Het toernooi was gedoteerd met een prijzengeld van 50.000 dollar. Met deze zege balanceert de Rijnsburger op het randje van de top honderd van de wereldranglijst. De winst in de finale geeft tevens aan hoe hard het in een jaar met de Rijnsburger is gegaan. Vorig jaar reisde hij af naar hetzelfde toernooi in Telford. Omdat hij over onvol doende punten beschikte op de we reldranglijst. mocht hij niet eens aan het kwalificatietoernooi mee doen. Zonder een bal te slaan, keer de hij weer naar Nederland terug. BOKSEN - Regilio Tuur bokst dins dag tijdens het Profgala in Rotter dam niet tegen Jean-Baptiste Men- dy. De Fransman doet mee aan de vervroegde kampioenschappen van zijn land en is vervangen door Steve Whetstone. De Amerikaan komt uit Florida. Hij besliste twintig van zijn 48 profpartijen op knock out en won dertien keer op punten. PAARDESPORT - De strafcom- missie van de Internationale Hippi sche Federatie (FEI) heeft de Duitse springruiter Dirk Hafemeister een schorsing opgelegd van vier maan den. Hij mag tot 5 juni niet aan wed strijden deelnemen. Hij is derhalve weer beschikbaar voor de Europese titelstrijd, die half juli in La Baule wordt gehouden. Hafemeister werd schuldig bevonden aan overtreding van het dopingreglement. SCHAATSKALENDER WEDSTRIJDEN VRUDAG 8 februari VOORSCHOTEN. 19». korte baan om kam pioenschap van Voorscholen voor vrouwen en mannen. W van de UscKib of inwoner van Voor scholen UITGEEST 19 45 uur, marathons 45 mmulen en 1 uur. 02513-13458 ZATERDAG 9 februari OEGSTGEEST. 11 uur. wedstr,,d over 25 kilome ter Starl op de Ezeienwe«de. achter Kasteel Poet geest Aanmelden H Heemskerk, Oorpastraat 85. Oegstgeest en L de Kk/yver. Kempenaerstraat 36. Oegstgeest en tot 1 uur voor de wedstnjd Irv schnjlgetd 5 gutden HAZERSWOUDE-DORP 14 00 uur. dubkam- poenschappen Hazerewoudsa Uedub voor se nioren TER AAR 10 uur. KNSB-ma/athon. deelname vnj. 01722-2247 WOUBRUGGE, 13» uur. dubkamp-oenschap- pen korte baan Usdub Woubruggge voor senioren op Wijde Aa VOORSCHOTEN. 11 korte baan om kam poenschap van Voorschoten voor jeugd 8 tm 18 ZOETERWOUDE. 13». marathon om kam poenschap van Zoeterwoude voor vrouwep. man nen en junoren bs de Noord-Aa Daze wedstrijden zijn besloten ZONOAG 10 februari ZOETERWOUDE 12». iangebaaowedetn*Jen voor vrouwen, mannen en junoren GIETHOORN, 08.» uur. Houand-VenefcAlocht. 05216-1944. GIETEN, 20 uur. marathon men nen 1 uur 05926-2483 of 05226-31» OEN HAAG 13 uur. Hofvijver merethon mannen. 070-3835276 MAANDAG 11 februari LEIDERDORP. 14». konebaanwedst.fden voor jongens en meistes tm 15 jr. ckibkampoenschap- pen korie baan mannen vanal 16 jr DINSDAG 12 februari KOUDEKERK 19» uur. dorpsontmoeting Lei derdorp en Koudekerk, versefwnende caiegone*n WOENSOAG 13 februari LEiOERDORP. d-strcakampcanechappan kona baan jeugd 13 tm 16 |r DONDERDAG 14 februari LEIDERDORP. 19» OsJncMkampoenachap- pen marathon voor vrouwen en mannen TOERTOCHTEN ZATERDAG 9 februari: UITHOORN 10» - 14». PokSertocM. 20 km 0297V624S5 Al- BLASSEROAM 09» - 13». Mo»enloch»en M- brasser* aard 2550/75 km. 01659-15055 RUNSATERWOUDE 11 15». Maertocht. 10-40 km 01721-8776*376 AARLANOER VEEN 10» -15». Moiemnergangtoertochi, 25 km. 01725-71656 <H—ft U-ts f mlOfi b* 071-161414. aportre- dache LD. op werkdagen tussen 0900 uur #n 11 00 uw on op zondag van 20 00 uur 22 00 uur)

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17