Het boegbeeld is niet meer T>UIVE Ragout en goulash: veel saus, weinig vlees BH Vivisectie en zeehondjes bron van inkomsten voor malafide inzamelaars Commissie voor klachten over uitvaart Volleyballers Orion zetten SKC zonder problemen opzij: 3-1 DINSDAG 5 FEBRUARI 1991 j^MÜMWÉ SAMENSTELLING RAYMOND PEIL Nog steeds zijn er lieden die onder het mom van diervriendelijke of milieuvriendelijke acties mensen geld uit hun zak proberen te klop pen met methoden die sprekend lij ken op die van instellingen voor het goede doel. Zo is vorige week in Ha- zerswoude van deur tot deur ge leurd met stickers van de Amster damse oplichterorganisatie Wad- denzeecards. Er kan niet genoeg gewaar schuwd worden tegen dit soort in zamelaars. Waddenzeecards biedt actiestickers aan tegen de prijs van 4,95 gulden. Aangezien het een commerciële organisatie is. be draagt de nettowinst per verkochte sticker meer dan viereneenhalve gulden. Tel uit de winst. Eerder wa ren de verkopers al eens actief in de Haarlemmerstraat, waar een paar armzalige ansichtkaarten voor 10 gulden te koop werden aangebo den. De stickers en kaarten van Wad denzeecards wekken sterk de in-* druk voor het goede doel te worden verkocht. Er staan teksten op als 'Stop Dierenleed!! Laat ze leven!! Geef het door!!' bij een afbeelding van een zeehondenbaby. En: 'Help!! Doe mee!! Stop vivisectie!! Geef het door!!' bij een foto van een zielig kij kend hondje. Geen cent van deze actie komt ten goede aan de Landelijke Vereni ging tot Behoud van de Waddenzee, die juridisch niets kan doen tegen de oplichtersclub. De misleidende organisatie gebruikt ook wel eens namen als Candlelight cards' of Peace Cards' of andere liefdadig klinkende uitdrukkingen. De ko pers beschikken over een betrouw baar ogende, maar niets betekenen de legitimatiekaart en vermijden meestal nauwkeurig te zeggen dat zij voor hun eigen portemonnee op pad zijn. Gelukkig zijn de mogelijkheden voor deze malafide organisaties enigszins beperkt omdat zij op hun materiaal moeten vermelden dat de handel niet voor een liefdadig doel is. maar voor commerciële doelein den. Zo staat er bij Waddenzeecards met heel kleine lettertjes op de stic kers 'Waddenzeecards is een zuiver commerciële organisatie'. Wat bete kent dat ze op de manier geld pro beert te verdienen. Maar dat staat er dus niet erg dui delijk. Want er wordt eveneens een tekst bij gedrukt die vermeldt dat Waddenzeecards tegen de moord op zeehondjes is en tegen vivisectie. Dat zijn we bijna allemaal, alleen proberen maar weinig mensen arge loze burgers geld uit de zak te klop pen. Lees dit goed na, als men mate riaal - dat voor het goede doel lijkt te zijn te koop aanbiedt. In Amsterdam zit de Stichting Centraal Bureau Fondsenwerving, die voorlichting geeft over inzame lingsacties en de organisaties daar achter. Men kan daar nagaan of men met een malafide inzamelaar te ma ken heeft. Het adres is Vondelstraat 138, 1054 GT in Amsterdam, tele foon 020-181754, fax 020-161716. Deze stickers niet kopen. Tenzij men graag nodeloos bedrijven met winstoogmerk spekt. Anti aids-set Zwerfkei Buitensport uit Woerden maakt sinds vorige maand nogal wat reclame voor een anti-aids-set, die via kampeerwinkels en dergelij ke te koop wordt aangeboden Het bedrijf zegt dat zo n set nodig is bg 'reizen en werkzaamheden in lan den met een verhoogd infectierisico voor ziekten als aids. hepatitis tbc en dergelijke'. Het pakket (prijs 39,50 gulden) bevat een bcade- mmgshulpstuk, spuiten en naalden, een scalpel, deppers. infuus, hand schoenen en mondkapje en hecht- materiaal. Volgens Zwerfkei is het een 'must voor iedereen die voor va kantie of beroep landen buiten Eu ropa bezoekt'. Daar klopt weinig van in sommi ge landen in Azie is het zelfs straf baar om zonder medische verkla ring injectienaalden en spuiten bij zich te hebben. Bovendien ont breekt de beste remedie tegen aids. namelijk het condoom. Men kan be ter contact opnemen met de Basis Gezondheidsdienst (BaGD, de voormalige GG&GD) voor advies met betrekking tot reizen naar lan den met een groot besmettingsge- Nabestaanden die klachten hebben over de kwaliteit van een uitvaart verzorging, kunnen sinds vorige deze week terecht bij een nieuwe geschillencommissie voor consu mentenzaken. Deze is in het leven geroepen door de stichting die over deze geschillencommissies gaat, de SGC. De klachten kunnen gaan over al lerlei zaken, zoals het versturen van rouwkaarten, het plaatsen van rouwadvertenties, het verloop van de begrafenis of crematie, en het verzenden van dankbetuigingen. Ook over de financiële afwikkeling van deze zaken kan men in beroep gaan. De Geschillencommissie Uit vaartwezen, zoals deze officieel heet, behandelt alleen klachten yan uitvaartondernemers die lid zijn van de Landelijke Organisatie van Uitvaartverenigingen (LOVU) of van de Nederlandse Unie van On dernemers in het Uit vaart verzor- gingsbedrijf (NUVU). Het is de be doeling dat later dit jaar ook uit vaartverzorgers van het Nederlands Verbond van Uitvaartverenigingen (NVU) zich bij de geschillencom missie aansluiten. Wie klachten heeft, moet overi gens eerst altijd bij de uitvaarton dernemer aan de bel trekken. Al leen als dat niet tot leidt, kunnen verdere stappen wor den ondernomen. De Geschillencommissie Uit vaartwezen is de twaalfde geschil stichting te laten uitgroeien tot het centrale instituut voor geschillen beslechting in consumentenzaken in Nederland. Hét adres van deze en de andere lencommissie van de SGC. Over- geschillencommissies is Suriname- heid, bedrijfsleven en consumen- straat 24, 2585 GJ Den Haag, tele- tenorganisaties streven ernaar deze foon 070-3105310. Wie een blik ragout of goulash koopt, koopt vooral veel saus. Het percentage vlees loopt nogal uiteen. In sommige blikken zit driemaal zo veel vlees als in andere. Dikmakers zijn deze produkten niet, want de voedingswaarde is vrij laag. Dit blijkt uit een onderzoek van Konsu- menten Kontakt naar samenstel ling, vleeskwaliteit en voedings waarde van ragouts en goulash in blik. KK onderzocht van zes merken goulash en veertien merken en soorten ragout In blik. De onder zochte champignon- en vleesragoüt bevatten gemiddeld 82 procent saus. Goulash bestaat voor gemid deld 55 procent uit saus. Gemiddeld bevat vleesragoüt zo weinig vlees 16 procent dat het produkt geen volwaardige vervanger van vlees bij de hoofdmaaltijd kan zijn. Met een gemiddelde portie ragout uit blik krijgt de consument veel minder vlees op zijn bord dan de 75 tot 100 gram die normaal gesproken bij de warme maaltijd wordt gegeten. Op de kwaliteit van het vlees in de blikken heeft KK overigens geen kritiek. Geen enkele producent stopt slecht verkoopbare stukken met veel bindweefsel als zenen en pezen in de blikken. Veel groenten zitten er niet in goulash of ragout. De goulash van AH en Struik en de runderragoüt van AH zijn met 10 tot 13 procent het best gevuld, wat dat betreft. De meeste andere merken bevatten 5 procent of minder. KK ging daarbij uit van wat in het laboratorium werd gevonden. Dat is namelijk minder dan de producent erin stopt, omdat groenten slinken tijdens het koken. Niets geregeld Konsumenten Kontakt wijst erop dat in de Warenwet niets is geregeld Geen rookreclame Het bestuur van de EG (Europese Gemeenschap), De Europese Com missie, wil alle vormen van reclame voor rookwaren gaan verbieden. Aanvankelijk was men van plan re clame voor tabaksprodukten maar gedeeltelijk te verbieden. Daarte gen hadden landen als Italië en Spanje grote bezwaren, omdat deze staten nu al een volledig verbod op tabaksreclame hebben. Ook Nederland, Duitsland en Groot-Brittannie zijn tegen een ge deeltelijk verbod. De Europese Commissie heeft nu gezegd met een nieuw voorstel te komen waarin een totaal verbod op tabaksreclame zal zijn opgenomen. Dit voorstel gaat een opdracht aan de EG-landen om vatten om wetten tegen rookrecla me tot stand te brengen. over de samenstelling van ragout en goulash in blik. De producenten mogen de produkten naar eigen in zicht samenstellen. Ze hoeven ook niet op het blik te zetten wat er pre cies in zit. Voor de consument is dat wel erg onduidelijk, aldus KK. De consumentenorganisatie vindt dat er op de blikken wel hoeveelheden vermeld moeten worden. In geen enkel blik ragout of gou lash werd conserveermiddel aange troffen. Dat is ook niet nodig want deze produkten zijn goed houdbaar doordat ze flink zijn verhit en daar na direct ingeblik. Dat Struik zijn blikken ragout voorziet van de tekst 'zonder conserveermiddel' is onzin. KK noemt dat dan ook een mislei dende verkooptruc. Alleen aan de ragouts van het huismerk van AH en die van Unox worden kleurstof en/of stabilisator toegevoegd, respectievelijk E160a (caroteen) en E450 (fosfaat). Deze stoffen hebben, voor zover bekend, geen schadelijke gevolgen voor de gezondheid. Nodig zgn ze niet: de andere producenten gebruiken ze niet. smaak van een produkt en ont breekt ook in vrijwel geen enkel blik. De vleesgerechten in blik be vatten gemiddeld 0,2 gram glutami- nezuur per 100 gram. uiteenlopend van 0,05 tot 0.5 per 100 gram. In alle onderzochte produkten zit van nature al glutaminezuur. Op Struik en Unox (kipperagoüt) na wordt aan alle onderzochte merken ragout en goulash ook nog deze smaakversterker toegevoegd. Unoxprodukten (behalve kipra- goüt) bevatten de hoogste waarden. Op weinig blikken wordt de aanwe zigheid van glutaminezuur ver meld. Vooral mensen die er overge voelig voor zijn daar niet mee gehol- Glutaminezuur, de werkzame stof van de smaakversterker natri- umglutaminaat (ook wel natrium- glutamaat, ve tsin of MSG ge noemd), versterkt vooral de vlees SCHROEVEDRAAIER Sandvik brengt sindskort elektriciens- schroevedraaiers op de Nederland se markt die al aan de nieuwe stren gere voldoen. Dit houdt in dat ze on der een spanning van 10.000 Volt worden getest; de 'oude' norm was 5.200 Volt. Bovendien worden de tests niet meer steekproefsgewijs, maar stuk voor stuk uitgevoerd. De schroevedraaiers zijn herken baar aan de in het handvat aange brachte dubbele driehoek, waarbij ook het jaar van fabricage is ver meld. Haarlem-voorzitter na 26 jaar weg HAARLEM (GPD) Eind vorige week werd hij nog afge schilderd als een kapitein, die zijn zinkende schip niet wenste te verlaten. Henk Hut (60 jaar. hoofd accountants dienst van de Hoogovens, ex-penningmeester van het KNVB-sectiebestuur) was immers al 26 jaar voorzitter van Haarlem. Een voetbalregent oude stijl, die al praeses was bij de Roodbroeken, toen Ruud Gullit net leerde lopen. Hut wilde het liefst, zo leek het, nog een kwart eeuw aan zijn ambtstermijn toevoegen. toen Hut nog aan het roer stond. Over Hughes en Rutte werd binnen skamers bij Haarlem smalend en hatelijk gesproken. Hut toen over het opstappen van de twee commer ciële 'boys': „Het bestuur consta teerde. dat wij onderling niet meer vertrouwelijk konden praten. De in houd van onze gesprekken werden 1965 leek vastgelijmd, en gaf het woordelijk door Rutte doorgebriefd Vorig seizoen stapten vier bestuurs leden bij Haarlem op. Hut bleef zit ten. Onlangs gaven Hans Rutte (be stuurslid commerciële zaken) en commercieel manager Barry Hug hes er de brui aan. Hut bleef zitten. Afgelopen zondag stond de voor zitter evenwel plots op van zijn voorzittersstoel, waarop hij sinds stokje uit handen. Onder druk de aanzwellende kritiek op het be stuurlijk beleid kwam het boeg beeld van Haarlem tot zijn opmer kelijke beslissing. Hut en zijn drie mede-bestuursleden Bastiaenen, Van Eerden en Van Meel stelden hun functies ter beschikking en vroegen 'dissident' Hans Rutte een nieuw voetbalkabinet in de Spaar- nestad te formeren. Daarin is wel licht voor de andere dissident, Bar ry Hughes, toch weer een voorname rol weggelegd. Hut: „We zijn tot gaan' deze stap gekomen in het belang van Haarlem en het voortbestaan van het voetbal in onze stad. Hug hes is van eminent belang voor Haarlem". Hoe anders lag het vorige week, Henk Hut: "Het is zo niet langer vol te houden ".(foto archief) Hughes. Blijkbaar was dat al een hele tijd aan de gang. Om een voorbeeld te geven: vorig jaar, nog voor de degradatie, is binnen het be stuur aan de orde geweest of Hug hes als trainer op de bank moest plaatsnemen. De meerderheid vond van niet. omdat hij al zijn aandacht nodig had voor het optuigen van de commercie. Als dan blijkt dat Barry precies op de hoogte was wie voor en wie tegen had gestemd, is er iets Zo kun je niet met elkaar om- „Het duo Hughes en Rutte is veel te hard van stapel gelopen. Het riep vorig jaar al, dat Haarlem in twee jaar zou terugkeren naar de eredivi sie en binnen vijfjaar Europees zou spelen. Ik heb toen al gezegd: jon gens alsjeblieft, doe rustig aan, dim een beetje. Ik loop lang genoeg mee om te weten, hoe moeilijk het is voorspellingen waar te maken". Haarlem is nooit populair ge weest bij zijn Noordhollandse ach terban. Dat werd ook pijnlijk duide lijk, toen Hughes zijn business-se ats (3750 gulden) aan de man pro beerde te brengen. Er zijn er, ander half jaar nadat Hughes in dienst kwam en drie maanden nadat het fraaie sponsorhome werd afge bouwd. iets meer dan 60 van ver kocht. Hut: „Onze businessclub is niet geworden, wat we ervan ver wacht hadden. Ik weet eerlijk ge zegd niet, waarom Haarlem niet is te verkopen. Hét duo Rutte/Hughes riep dat ook wel eens en dan vroe gen wij als bestuur op ons beurt: 'Leg ons dan eens uit. waarom Eind hoven wel 135 businessclub-leden heeft?' Die worden ondergebracht in een noodkeet. Of neem Heracles met 100 business-leden. Het zou in mijn ogen best kunnen, dat Hughes gevlucht is. Zijn prognoses zijn niet uitgekomen. Hij heeft ingezien hoe moeilijk het is en gebruikt het argu ment dat 'Haarlem geen reet ver stand van zaken doen heeft', omdat dat beter past dan aan het einde van de rit te zeggen: het is me niet ge lukt". Ondanks alle kritiek beseft Hut dat Hughes éën van de weinigen is, die met zijn uitstraling deuren kan openen, die voor anderen gesloten blijven. Hut: „Wij willen de sterkst mogelijke combinatie aan het roer hebben bij Haarlem. Daar hoort Hughes bij. Ik zie graag, dat hij te rugkeert". Het nieuwe door Rutte te forme ren bestuur kan meteen zijn handen uit de mouwen steken om de gaten in de begroting te dichten. Het te kort over dit seizoen wordt geraamd op een half miljoen. Vorig jaar werd bij de eerste-divisieclub, die amper publiek trekt, een verlies van vier ton geleden. Slechts door het verko pen van zijn beste spelers weet Haarlem begroting: 1,5 miljoen gulden het hoofd boven water te houden. FC Twente heeft zich met het aantrekken van spelers als Nu- man en Peeper de afgelopen seizoe nen zo'n beetje tot Haarlems hoofdsponsor opgeworpen. „Maar", weet ook Henk Hut, „Het is niet langer zo vol te houden. Haar lem moet twee dingen doen: of van buitenaf middelen aantrekken of te rugschakelen naar een nog lager ni veau. Het zal hoe dan ook op grond van de licentie-reglementen een sluitende begroting moeten indie- THB geeft winst uit handen LEIDEN - De zaalvoetballers van THB hebben gisterenavond een 0-3 voorsprong uit handen gegeven. Uiteindelijk kwam De Rozet tien minuten voor tijd nog op 3-3. Voor THB Boys scoorden in de eerste tien minuten Wim Bouckaert, Ge rard van Beek en Victor Klaren. Daarna gingen de Lissenaren knoeien waardoor het onnodig een punt verspeelden. Andere uitslagen in de tweede divisie: Frans Maas - De Zwarte Wolf 5-1, Necom - COAL 2-3. In de hoofdklasse kwam koplo per RGC niet in actie tegen Migor omdat de aangewezen scheidsrech ter niet kwam opdagen. LEIDEN - In de eerste klasse van de regionale volleybalcompetitie heb ben de mannen van Orion hun posi tie als lijstaanvoerder tegen SKC zonder problemen verdedigd, 3-1. Bij de vrouwen bleef VCS nummer een op de ranglijst met RW in het kielzog. VCS won met 1-3 van VCO en RVV gaf In Up Go geen kans, 0-3. Orion was gewaarschuwd voor SKC dat tenslotte concurrent LUSV vorige week met 3-0 afdroog de Het begin van SKC beloofde voor Orion weinig goeds Bij 0-6 achtte de Orion-coach een time-out nodig. Het werkte, want SKC deed daarna nog maar weinig construc tiefs. 15-10. De tweede set was ook duidelijk voor Orion dat sterk bleek in de gronddefensie. Dat vooral knakte de aanval van SKC. dat meerdere malen moest smashen voordat een kans kon worden ver zilverd. Orion won de tweede set met 15-9. De derde set was verdiend voor SKC, 6-15, maar verder liet Ori on het niet komen, 15-10. LUSV zag de wedstrijd tegen NOVO 2, dat zich heeft versterkt met spelers uit het eerste team. niet zonder enige ongerustheid tege moet. De studenten kampen de laatste weken met blessures en dat zou ook tegen NOVO 2 wel eens tot een onplezierige verrassing hebben kunnen leiden. Gelukkig voor LUSV liet de arbiter evenwel ver stek gaan, en vond de wedstrijd dus geen doorgang. Graficon 2 had met Liusna geen moeite, 15-11, 15-13, 15-2. Aarlan- derveen speelde zeker een goede wedstrijd en zou met wat meer be heersing misschien zelfs een gelijk spel hebben genoteerd tegen de combinatie van RW 1 en 2. In de vierde set waren twee onnodige fou ten voldoende om de winst bij RW 2 te brengen, 7-15, 5-15, 15-8, 13-15. Bij de vrouwen stuitte lijstaanvoer- ster VCS tegen VCO op onverwacht verzet. 7-15, 12-15, 15-13, 9-15. Het krachtsverschil, de fanatieke tegen stand van VCO ten spijt, was toch te groot. De service van VCO was voor VCS geen probleem en werd met grote regelmaat omgezet in een tref zekere aanval. RW knalde er tegen In Up Go op los en alleen in de eerste set kon In Up Go nog iets terugdoen, 8-15, 0- 15, 2-15. Voor de grote verrassing zorgde LUSV door Valken met 3-1 te kloppen, 15-13. 15-13, 14-16, 15-6. Het LUSV-blok scoorde vele pun ten terwijl ook pnkballen in het middenveld van Valken herhaalde lijk doel troffen. De anders zo sterke Valken liet het toch in deze wedstrijd afweten en als drup pel die de emmer van Valken over deed overlopen was daar ook nog de arbitrage. LUSV trok zich daar veel minder van aan en dat kwam de rust in het studententeam ten goede. Li usna won niet zonder moeite van Leython 4, 17-15, 15-3, 16-14 De Li- usna-defensie won in feite de rom melige wedstrijd. Leython ver dronk in vele fouten en een zwak verdedigd middenveld. LUSV 2 won binnen het uur van S'70, 7-15, 9-15, 5-15. Goed serveren was vol doende voor de winst FRANK BONTE Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54. 2300 AB Leiden. In de zaalvoetbalhoofdklasse is het eerste team van Noordwijk uit de competitie gehaald. Alle wedstrijden van Noordwijk zijn ongeldig verklaard. De stand is nu: RGC 12-21, Lugdunum 12-18, Migor 12-17, Bola Raga 12-16. Stoof 13-13, Eigeman 13-13, Wally Sport 12-10, Brams Snackbar 11- 8, Jan de Kuyper 12-6, Hans van Goozen 13-0. Nummer tien degra deert Sinds dit seizoen spelen de hoogste reservezaalvoetbal teams op regionaal niveau. De stand halverwege de competitie is: Asbiton 2 12-22, FV Snoekie 12-22, THB Boys 2 12-18, Bax 2 12- 16. Mallon 2 12-15, Boerenburg 2 12-11. RKAW 2 12-11, SVDB 2 12-10, Rovedo 2 12-10, Activitas 2 12-7, Phoenix 2 12-2, Controlec 2 12-0 De Haagse atletiekvereni gingen V&LTC en Olympia'48 hebben besloten te fuseren. De nieuwe naam wordt HAAG-Atle- tiek De resterende wedstrijden van de derde ronde om de Leidsch Dagblad Cup worden al le op dinsdag 9 april gespeeld. Op dinsdag 23 april (kwartfinales), dinsdag 7 mei (halve finales) en zaterdag 1 juni (finale) wordt het toernooi afgewerkt De Stich ting Aktiviteiten Noordwijker- hout (SAN) onderzoekt of er een alternatief is voor het inmiddels verdwenen paalzitten. Men denkt nu aan een recordpoging over 90 uur op hometrainers Jeugdle den die naar de interlandvoetbal wedstrijd Nederland-Joegoslavie willen, kunnen via hun club gere duceerde kaarten (zeven gulden vijftig) kopen. Men dient dan wel in groepen van 20 het Ajax-sta- dion te bezoeken. Inlichtingen KNVB afdeling Leiden (071 - 899372) Zaterdag werd er in de regio toch nog gevoetbald. De Al van Voorschoten kreeg bezoek van het sterke Feyenoord en ver loor op kunstgras met 7-0 Ook dit jaar zal Voorschoten een serie wedstrijden tegen de jeugd van profclub> >pelen In april komen SVV, Willem II en Feyenoord naar sportpark Adegeest Voet balvereniging Zwammerdam en trainer Gert Noordhoek gaan nog een seizoen met elkaar door Cees Glas. die trainer zou worden bij hoofdklasser WFC, heeft de club laten weten daarvan alsnog af te zien Paul Driesen (nu nog Slikkerveer) wordt de nieuwe trainer van eersteklasser RKAW SwifVCasba-renner Enk Bos is met zgn Belgische koppelgenoot Van Bockstael vierde geworden in de amateurzesdaagse van Ant werpen De renbaan Nootdorp heeft morgenmiddag vanaf 14.30 uur een uitstekend programma De biljarters spelen op 15,16 en 17 febrauri in De Uiver (Sassen- heim) een toernooi om de Duif bokaal Rob Gansner vertrekt als voetbaltrainer bij DIOS. Ook Martin Planken houdt het bij SMS (Niei^w Vennep) voor gezien De Noordwijkerhoutse bowlers Van Dam en Verweij behaalden de eerste prijs om de Zedde Cup in Volendam. Het Claus-toernooi in Haarlem was een prooi voor het Noordwijkse dubbel Henk Atteveld/Peter Klaui. De Rijns- burgse Tessa van der Valk staat aan kop in de rangschikking van de junioren top tien Gerard van de Hoeven heeft bij de Zoeter- woudse vierdeklasser SJZ een plan gelanceerd om de public re lations beter te behartigen. Het bestuur is enthousiast over de ideeen en suggesties De zater dageersteklasser Quick Boys hoopt nog dit jaar het 150(Lte lid m te schrijven. Waarschgnlijk is de Katwgkse club de grootste van Nederland. ADO'20 uit Heems kerk en Volendam blijven een paar honderd leden bij Quick Boys achter De Noordwgkse korfbaltrainer Peter Nieuwenhui- zen stopt zijn werkzaamheden by Fluks Het Leids zaalvoetbal team. dat op maandag 11 februari in Rijswijk de tweede voorronde om het Nederlands kampioen schap speelt, bestaat uit de vol gende spelers Rob en Rick van Dijk (Bax), Patrick Scheurwater (Bax), Marcel van der Burg (Mar tin). Cees van Tongeren (Martin), Edwin Verhoogt (Martin), Wim en Frans Bouckaert (THB Boys). Ri chard Gottmer (Zwarte Wolf) en Ronald van Kesteren (Noord wijk) Het sponsorcontract tus sen de Nederlandse Basketbal Bond en Borsu Computers wordt niet verlengd De honk- en soft- balvereniging Adegeest uit Voor schoten bestaat vijf jaar en viert dat op zondag 17 februari Mark Rimmelzwaan uit Leiden is de volgende regio-schaatser die door bemiddeling van Menken Van Grieken schaatsles krijgt van Ria Visser Op 21 februari houdt de KNVB afdeling Leiden een regio avond voor het vrouwenvoetbal in het bondsburau aan De Bloe- merd m Leiderdorp Tijdens de jaarvergadering van wielervere niging SwifVCasba (8 februari) neemt secretaris Paul Hoogstra ten afscheid. Ook juniorenbege- leider Gerrit Kransse houdt het na zeven jaar voor gezien Het duo Nancy Albcrs en Jan Jansen gaan het secretariaat vormen RCL heeft in Ruud Fortman een nieu we jeugdtrainer. Fortman speel de 18 jaar in het eerste elftal van het Haagse LENS

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17