spo0r;tv Loopbaan Kemkers ten einde Harrewijn stopt als bondscoach basketbalteam 'Korfbal is zeker geen meidensport' Reker breekt met Roda na ruzie met Hendriks "Ik ben met iets buiten het schaatsen bezig' DINSDAG 5 FEBRUARI 1991 PAGINA 15 Vreeken smaakmaker Leidse selectie Van onze medewerker Klaas Bosman LEIDEN Theo Vreeken is onmiskenbaar één van de smaakma kers van de zaalkorfbalcompetitie van dit seizoen. De uitverkie zing van de Oegstgeester korfballer voor de wedstrijd tegen Ne derland met de Leidse selectie mag derhalve geen verrassing wor den genoemd. Van c redacteur Ad van Kaam LEIDEN - De Nederlandse basketbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach en Ruud Harrewijn op zoek naar een club. Na vijfjaar besloten beide partijen een einde te maken aan het con tract dat nog loopt tot 1 juli van dit jaar. Omdat Oranje zich niet wist te plaatsen voor de eindronde van het EK dat eind juni in Ro me wordt gehouden, staat er in de tussentijd niets meer op de agenda voor de nationale ploeg. Theo Vreeken: "Ik zal Het gaat goed met eersteklasser Fiks uit Oegstgeest. Mede door de inbreng van de veel scorende Theo Vreeken staat de ploeg onverwacht bovenaan de ranglijst, daar waar verwacht werd dat handhaven al ui terst precair zou worden. Over de Programma morgenavond in de Vijfmei- hal: 18.45 uur Leiden jun.-Nederland jun. 20 00 uur Leiden 2 - Nederland (lol 21 jaar) 21 15 uur Leiden 1 - Nederland Opstelling Nederland: Arianne Bon-van Leeuwen (DKOD). Jitle Bukkens (Oost- Arnhem), Daniêlle Busch (DOS'46), Han- neke van Eek (Fortuna). Mirelle Fortuin (Deelos), Ingeborg Meyerhoven (ROHDA), Jacqueline Polley (Deetos). Hans Heems kerk (Fortuna), Aegle Frieswijk (SCO), Mar co Lauf (ROHDA), Oscar Mulders (Deetos), Ron Steenbergen en Eric Wolsink (beiden Oost-Arnhem), Bram van der Zee (Allen Weerbaar) Coach Ben Crum. Opsteling Leiden: Barbara Romson, Stel la Tiggelman en Jacqueline Winter (allen TOP), Lian Tieleman en Erica de Rooy (bei den Permx), Tanja Huizing (Fiks) Heiko Locher (De Danaïden), Anne van der Zaag en Gerco Langelaan (beiden TOPj.Henny Piket (Fides Pacta) en Theo Vreeken (Fiks). Scheidsrechter: Leo van Huét. T ennistoernooi Rosmalen gered HILVERSUM (GPD) - Het inter nationale tennistoernooi van Ros malen, dat door het afhaken van sponsors in de problemen was ge komen, is gered. De organisatie van het enige grasevenement op het Eu ropese vasteland bereikte dit week einde overeenstemming met een 'belangrijk nationaal bedrijf. Daar door is het doorgaan van het toer nooi op het Brabantse amuse mentspark Autotron voor de ko mende drie jaar gegarandeerd. •Het Challenger-tennistoernooi in Den Haag krijgt een andere sta tus. De spelersvakbond ATP orga niseert dit seizoen in navolging van het World-Seriescircuit, dat jaar lijks met een evenement voor de beste acht spelers van de wereld wordt afgesloten, voor het eerst drie Master-challengers en heeft de Eu ropese editie aan de Residentie toe gewezen. Kantebeen keert Kickers de rug toe LEIDEN Mat Kantebeen gaat op zoek naar een nieuwe club. In over leg met het bestuur van Kickers'69 heeft de Leidse gymnastiekleraar besloten om de Leimuidense zon dagvierdeklasser aan het einde van het huidige seizoen de rug toe te ke ren. Een minder dan optimale ver standhouding met enkele selectie spelers en teleurstellende prestaties van het eerste elftal voert Kante been aan als motivatie om de ver bintenis, die een halfjaar geleden is aangegaan, niet te verlengen. Kan tebeen was tot dit seizoen drie jaar actief bij ROAC'79. •Karei Caron, nu nog bij TAW, wordt trainer van de Rijsenhoutse vierdeklasser SCW. De inwoner van Hoogmade, en werkzaam bij de Leidse Sport en Recreatie, volgt Wim van Harskamp (Ter Leede) op. hoofdrol die de zesentwintigjarige korfballer daar zelf in vervult, is hij erg bescheiden. "Ik scoor inder daad makkelijk, maar heb het geluk dat er twee speelsters bij mij in het vak staan, die zich volledig in dienst van mij willen opstellen. Bovendien speel ik al jaren samen met ze en neem ik dit seizoen voor het eerst de strafworpen". Het verwachtingspatroon van menig Fiks-aanhanger is elke wed strijd weer hoog gespannen: Vreek en moet scoren. Toch geeft dat niet teveel spanning. "Scoor ik direct in de wedstrijd, dan overschrijd ik een drempel en wordt het perfect. Duurt het wat langer, dan krijg ik een moeilijke pot. Ik ben bloedje fa natiek, wil winnen in elk onderdeel en kan het niet verkroppen om te verliezen. Er moet voortdurend een nieuwe uitdaging zijn". Kop of munt Een uitdaging zorgde er ook voor dat de Fiks-aanvoerder op zijn zes tiende begon met korfbal. Tot die tijd speelde hij fanatiek voetbal in en bij vv Oegstgeest. Terwijl de hele familie naar het korfbalveld toog, vertrok Theo naar de voetbalvel den. "Het maakt niet uit wat voor sport, als er maar een bal aan te pas komt". Het opgooien van een gul den leidde ertoe dat Vreeken ging korfballen. "Mijn broer stelde me voor het blok: Kop was korfbal en munt betekende doorgaan met voetbal. Het werd dus kop". Na een jaar in de junioren ge speeld te hebben werd hij geselec teerd voor het districtsteam, dat een toernooi speelde in Duitsland. Een uitverkiezing voor het Nederlands „Het kan nog een paar weken duren voor ik mijn plannen voor de toe komst bekend maak. Ik ben met iets bezig. Ja, met iets buiten het schaatsen", vertelt Gerard Kern- kers, die na een diepe mentale inzin king ontspannen oogt. Een zware last lijkt van hem afgevallen. Alles is zo ongeveer bedacht om de oorzaak van zijn roemruchte voetprobleem te vinden en op te los sen, maar niets heeft geholpen. Sterker nog, de beweging die zijn rechtervoet bij elke ijsaanraking maakt, is alleen nog verslechterd. De zogenaamde glijfase is volledig geruïneerd en veranderd in een remfase. Schaatsen op topniveau is daarom verder uitgesloten. En om nog eens dezelfde lijdensweg te starten van onderzoeken en testen, is een schrikbeeld waar Gerard juniorenteam zat in het verschiet, maar de voorbereiding bleek een ronde te lang. Nu maakt hij al negen jaar deel uit van de hoofdmacht van Fiks. "Het is afwachten wat het gaat worden tegen een geolied Neder lands team. Zij spelen al veel langer met elkaar, terwijl een aantal van ons het hoofdklasseniveau nog nooit heeft meegemaakt. Echt uit gesproken favorieten heb ik niet. Kemkers geen trek meer in heeft. „Een vreselijke opgave", noemde hij het ondergaan van allerlei medi sche controles. „Want er bestaat geen duidelijkheid en dat is het erg ste". Ongemakkelijk Hij draait er naar buiten uit nu nog omheen. „Ik heb een koers uitge stippeld en besloten daar op dit mo ment niet over te praten". Bij het plotselinge bezoek uit Nederland voelt hij zich ongemakkelijk. Diver se journalisten kregen hem niet eens te spreken. Na zich zolang in de Noorditaliaanse bergen te heb ben verschanst, doet zijn zwijg zaamheid krampachtig aan. Vooral nu hij er geestelijk weer aardig bo venop is. In de loop van december, toen •vast stond dat hij de grote toernooi en kon vergeten, zat Gerard Kem kers volledig in de put. De blijvende lichamelijke klacht was ook een geestelijk probleem geworden. Het vrat aan de sporter die zo aan preci sie hecht. Hij vond rust in Collalbo, waar tevens zijn vriendin Elke Feli- cetti woont, en zette nog eenmaal aan voor een intensieve training. De sprintafstanden vormden zijn laatste houvast als top-schaatser. de slottest draaide anderhalve week te rug op een nieuwe teleurstelling uit. Achteraf blijkt een peesschede-ont steking hem veertien dagen buiten spel te hebben geplaatst en de trai ningsachterstand die hiervan het gevolg was, brak hem op. Ook als sprinter kon Gerard Kemkers het voor de rest van dit seizoen voor ge zien houden. Zijn laatste hoop smolt weg als de sneeuw op de berg flanken rond Collalbo. Geblokkeerd Daarnaast is Gerard Kemkers gaan inzien dat hoe dan ook een terug keer op het hoogste niveau vrijwel geblokkeerd is door de huidige sterkte van de Nederlandse top. Zelfs op een nieuwe uitnodiging voor de kernploeg hoeft hij na een wedstrijdloos seizoen niet meer te rekenen. Ben van der Burg, Bart Veldkamp. Thomas Bos en zijn oude rivaal en strijdmakker Leo Visser zijn niet stil blijven staan. Het hoofdklasse-gebeuren volg ik niet zo, maar het lijkt me leuk om eens tegen Hans Heemskerk te spe len. Het is een goede zaak dat Eric Wolsink terug is in de selectie, want dat blijft een complete korfballer met een schitterende techniek. Korfballers hebben over het alge meen veel balgevoel, dat maakt ze tot allroundsporters. Een meiden- sport is het zeker niet. Ik nodig wel eens collega's uit voor het bijwonen Om een van hen er af te rijden en zijn plaats in het top-kwartet te her overen lijkt onbegonnen werk. Ze ker via een route buiten de kern ploeg om. Voor Albertville is de spoeling dun. want op zijn favoriete Olympi sche afstanden mogen maximaal drie Nederlanders starten. Het valt hem het zwaarst juist Albertville uit zijn hoofd te moeten zetten, want daar had hij Olympisch willen oog sten. De ene bronzen medaille in Calgary heeft hem nimmer verza digd, maar hij zal er toch genoegen mee mee moeten nemen. Zoals er ook geen revanche komt voor de struikeling en val in een dramati sche tien kilometer die hem een me daille kostte. Als wel vaker in zijn carrière ging er net iets mis om het hoogst bereikbare te realiseren. Nog dagelijks draait Gerard Kem kers zijn rondjes over de ijsvloer van Collalbo. Het Nederlandse WK- viertal, dat het komende weekeinde van een wedstrijd en die kijken de ogen uit. Het zaalkorfbal heeft veel charmes. Het is jammer dat in de veldcompetitie het middenvak gaat verdwijnen, want daar kan je lekker draven en de bal laten rondgaan". Flitsend "Leiden heeft een flitsende ploeg, maar ontbeert lengte. We zullen proberen het verlies binnen de per ken te houden, want wat hebben we nu met elkaar gespeeld"' Maar ik zal me als in elke wedstrijd helemaal geven. Buiten het veld kom ik in derdaad over als rustig en mis schien wat verlegen. Maar eenmaal binnen de lijnen kan ik me zowel fy siek als verbaal helemaal laten gaan. Het blijft natuurlijk wel alle maal binnen het normale. Door mijn hoge snelheid in de wedstrijd word ik veel aangepakt. Het com mentaar wat ik dan lever wordt veelal door de scheidsrechters geto lereerd. Een aantal jaren geleden heb ik met Leiden 2 (tot 21 jaar, KB) eens tegen de beloftes van Oranje gespeeld. Dat was erg leuk, mede doordat ik een aantal keren tot sco ren kon komen. Maar of dat mor genavond lukt? We zullen zien". de Thialf-hal ongetwijfeld laat brui sen, vertoefde de laatste weken in zijn nabijheid. Kemkers ging zijn ei gen weg. maar meed zijn ploegge noten niet. Hij verscheen op dezelf de trainingsuren en kwam 's avonds regelmatig even langs in het pen sion waar de rijders van bonds coach Ab Krook vertoefden. Giste ren tegen het middaguur nam Ge rard Kemkers afscheid van de WK- gangers en bleef in het gezelschap van een paar Canadezen achter op de baan. Binnenkort zal iedereen dus uit zijn mond vernemen, wat nu al vast staat. De laatste anderhalf jaar zijn een kwelling voor hem geweest en nu zijn toekomst geen enkel per spectief meer biedt, houdt Gerard Kemkers er na een toch vrij kortstondige loopbaan mee op. De laatste behandeling, van een ortho- manueel therapeut, is al enige tijd geleden voltooid en bleef even vruchteloos als alle andere. Hij is niet weer aan iets nieuws begonnen. De maat is vol. „Ach, er zijn nog wel mogelijkhe den, maar die bieden ook geen ze kerheid". laat Ab Krook weten. De coach wil in het openbaar met op de beslissing van zijn ongelukkige pu pil vooruit lopen. „Als het seizoen is afgelopen, moet hij zelf maar zijn weg aangeven" Maar Krook schetst een somber beeld. „Er zijn altijd nog mogelijkheden om er iets aan te doen. Je moet je alleen afvragen of je dat iemand elke keer weer moet aandoen. Dat is het punt". Ruud Harrewijn ontkent overigens dat de teleurstellende uitschakeling na onverwachte en onnodige neder lagen tegen Belgie en Polen iets van doen heeft met de besluitvorming. "Tevoren al was afgesproken dat we in februari zouden praten over de toekomst. Vijfjaar is een behoorlij ke termijn, zowel voor een bond als voor een coach. Jan van Reenen, de voorzitter van de Topsportliga. en ik waren er in vijf minuten uit. We hebben altijd prettig samenge werkt. maar voor beide partijen is het gewoon beter om eens naar iets anders uit te kijken. Daar hoefden we echt niet moeilijk over te doen. De NBB heeft nu alle tijd om rustig te zoeken naar een geschikte opvol ger". Op zijn beurt neemt de Heemste- denaar plaats in de wachtkamer van de eredivisie om te zien of er aan het einde van de nu lopende competitie een club is die van zijn diensten ge bruik wil maken. Voordat hij bondscoach werd, zat de voormali ge international op de bank bij top clubs als Den Bosch. Den Helder en Leiden. "De spoeling in het westen is dun", weet de leraar lichamelijke opvoeding uit ervaring. "Vorig jaar ben ik daarom al eens in de slag ge weest met Weert, behoorlijk ver van huis. Maar dat liep toen stuk op de financiën". Hoewel Harrewijn nog altijd het hoogste nastreeft, hoeft hij niet per sé onderdak te vinden bij een top per. "Nee. ik voel met heus niet te Dit seizoen heeft Krook minder tijd aan Kemkers kunnen besteden dan een jaar terug. ..Door onze reis naar Amerika was ik gewoon niet meer in de gelegenheid om me er mee te bemoeien. En toen we hier in Collalbo kwamen, was het eigelgk al gelopen voor Gerard". Deskundigen Maar of aan de stuurloze voet alles gedaan is wat mogelijk was? Krook: „Daar kan ik met zomaar ja op zeg gen. Wat is alles doen? Alle deskun digen die het vanuit hun eigen vak gebied bekijken, denken heel mak kelijk. dat lossen we even op. Toen ik in de zomer videobeelden van hem zag, meende ik ook dat hij na drie aanwijzingen weer goed zou nj- den. De materiaaltechneut zegt, even de ijzers veranderen. De orto- pedisch schoenmaker gelooft in zooltjes en zo hebben ook de psy choloog, de neuroloog, fysiothera peut en manuele therapeut hun ei gen oplossing aangedragen. Boven dien kostte elke behandeling, die bloksgewijs zijn afgewerkt, acht tot tien weken. Rekening houdend met de perioden dat er ijs is. kun je dus niet alle registers open trekken. Maar theoretisch is er op alle gebie den nog wel wat te bedenken". Zuchtend stelt Krook zich echter de vragen: „Maar moet je daar op nieuw mee aankomen? Hem weer omhoog praten en zeggen dat het wel goed komt''" Hij geeft aanslui tend het antwoord „Én dan stapt hij op het ijs en volgt weer de teleur stelling". goed voor één van de wat mindere goden in de eredivisie of van mijn part een club uit de promotiedivi sie, De enige voorwaarde die ik stel. is dat men de ambitie heeft om ho gerop te willen. Ik wil best een paar uur in de auto zitten, maar dan moet daar wel wat tegenover staan. En dan niet alleen in financieel opzicht. Het sportieve aspect is voor mij nog altijd het belangrijkste" Komt bij Harrewijn dan ook de naam van Leiden, zijn oude duppie, nog in gedachten op? Hij lacht. Maar dan serieus. "Natuurlijk, waarom niet. Ik loop nog wel eens binnen in de Vijf Meihal en de sfeer is er. voor zover ik kan nagaan, nog altijd prima. Wat minder mensen, maar toch nog de bekende gezich ten. Het gaat nu niet echt goed. maar zet er Leidse jongens als Huy- bens en Piket bij, plus een Ameri kaan en je hebt een winnend team dat best in de eredivisie meekan. De onderlinge verschillen zijn in de promotiedivisie gering". McEnroe mijdt Europees circuit MILAAN (AP) - John McEnroe komt volgende week niet naar Brussel. De Amerikaanse tennisser is „buitengewoon bang" in verband met de Golfoorlog het doelwit te worden van terroristische acties. Afgelopen vrijdëg trok McEnroe zich al terug van een tennistoernooi in Milaan. SCHAATSKALENDER WEDSTRIJDEN Dinsdag 5 februari Annen 19 30 uur, marathon 1 uur en 1 ronde. 05929-1364/1511 Warmond 19 00 uur. houlen schaatswedstrijden, 01711-12222 LekkerVerV 19 00 uur. natonaai korlebaankam- poenschap. junioren jongens 12 tot en met 15 jaar. 01805-1317. Koudekerk 18 30 uur kortebaanwedstnjden voor welpen en pupillen Woensdag 6 februari Ammerstol 19 00 uur, gewestelijk kampoen schap langebaan vrouwen B en C. 01825-1806 Koudekerk 20 00 uur open kamp.oenschappen veor jeugd (16 00 uur) en senoren (19 00 uur) Lekkerkerk 13 00 uur. gewesteii|ke kampoen schap kortebaan mannen, 01805-1317 Nieuw-Lekkeriand. 18 30 uur, Zu<d-Ho"ands kam pioenschap langebaan jongens A. 01848-2688 Ter Aar 19 00 uur, marathon mannen 75 ronden, 01722-2247/3054 Warmond 14 00 uur. schoolwedsfnjden Hoogmade 19 30 uur, 12-I6jarigen, 01712-8369 Noordwi|k 21 30. marathon Noordwijkerhout korte baan Sparendam 19 00 uur, Nederlands kortebaan- kampoenschap.Noord-Hofland TOERTOCHTEN Nog geen meldingen ontvangen (Heeft U iets fe meiden bd 071-161414. sportr*- dacr-e LD) DINSDAG 15 15-16 50 BBC 1 Snooker BA «-Mas ters toernocx m Wembley 16 00-16 30 Sportnet Wereld van kam pioenen 16 30-17 30 EURO Europacup basketbal 16 30-18 00 Sportnet Boksen. 17 00-18 00 BBC 2 Snooker BAH-Mas- Iers toernooi m Wembley 17 30-1800 EURO Freestyle Skièn 18 00-18 30 EURO Spaanse doelpunten 18 00-19 00 Sportnet Kickboksen 18 30-19 00 EURO Eurosport News. 18 55-19 25 Ned 2 De Heilige Koe auto- en motorsportmagazine 19 00-19 15 Sportnet Sport uil Spanje. 19 15-20 00 Sportnet VS Pro Ski Tour 20 00-20 30 Sportnet WerekJ van kam- 20 00-22 00 Super Ultra Sport. 20 10-20 40 BBC 2 Cncket AustrahA-Erv getand 20 30-22 30 Sportnet Snooker Steve De- vis-Gary Wilk.nson 21 00-22 00 EURO Worstelen 22 00-23 00 EURO World Champons- h.ps Darts 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Journaal 22 15-00 15 Super Ultra Sport 22 30-23 30 Sportnet International Mo torsport 22 45-23 15 Dtd 3 Sport-Ptatz 23 00-00 00 EURO WK handbal voor vrouwen m Seoul 23 30-00 00 Sportnet Voetbal hoogte punten urt de Spaanse compel»!.e 23 55-01 10 BBC 1 Snooker BAH-Mas- ters toernooi m WemWey 00 00-00 30 EURO Eurosport News 00 30-0100 EURO Hoogtepunten WK schaatsen voor vrouwen n Noorwegen 01 0O-O2 00 EURO Internationaal Indoor Voetbaltoernooi m Bercy Parijs j 01 00-02 00 Sportnet VS Pro S*u Tour WOENSDAG 08 00-09 30 Sportnet Atletiek 08 30-09 00 EURO EuroOcs 09 00-10 00 EURO V/K handbal voor 09 30-11 00 Sportnet Boksen 10 00-10 30 EURO Hoogtepunten WK Rodelen 11 00-12 00 Sportnet Kickboksen 11 30-12 00 EURO Eurotxs 12 00-13 15 Sportnet Bowlen 1200-1400 EURO Teme Speoal Agasv-Chesnakov 13 15-14 15 Sportnet Go auto-en motor- sportmagazme 14 00-14 30 EURO Judo HERKRADE (GPD) Jan Reker heeft gisteravond ontslag geno men als trainer van Roda JC. Helemaal onverwacht kwam de rigou reuze stap van de Brabander, bezig aan zijn derde seizoen bij de Kerkraadse club, niet. Reker had het de laatste maanden regelma tig aan de stok met bestuurslid technische zaken Nol Hendriks, die volgens de oefenmeester een te zware stempel drukte op het tech nisch beleid. Hendriks is echter ook de belangrijkste financier van Roda JC en had om die reden een soort veto-recht als het ging om aan- en verkoop van spelers. Of Reker het huidige seizoen nog af maakt in Kerkrade is ongewis. Al aan het begin van dit seizoen dreigde Jan Reker zijn porte feuille een keer in te leveren. Een heftige controverse tussen hem en Nol Hendriks kon nog maar net op tijd door voorzitter Servé Kuijer gesust worden. Het bestuurslid technische zaken had Reker na de verkoop van John van Loen en Henk Frascr een aantal alter natieven aan de hand had gedaan om de opengevallen plaatsen in te vullen. Reker wenste daar echter niet op in te gaan. Toen daarop aanvankelijk ook nog de resultaten tegenvielen, werd Reker door Hendriks opnieuw daarover aangesproken. Voor de trainer was dat hetzelfde als een motie van wantrouwen, het geen hem deed besluiten zijn contract in te leveren. De al gememo reerde lijmpoging van Kuijer kon toen erger voorkomen. Om meer klaarheid te scheppen, werd nadien besloten frequen ter overleg te voeren over het technisch beleid. De laatste weken kwam er echter opnieuw weinig of niets terecht van enig overleg. Het was slechts een kwestie van wachten tot beide partijen elkaar weer in de haren zouden vliegen. Zover kwam het dus gisteravond. Jan Reker en Serve Kuijer waren over het exacte hoe en waarom niet voor commentaar bereikbaar. Nol Hendriks wilde niet meer dan bevestigen dat Reker inderdaad zijn contract had ingeleverd. Waarschijnlijk is het opnieuw misgegaan omdat de suikeroom van Roda JC van plan is. zonder ruggespraak met Reker. tenminste ze ven spelers aan het einde van dit seizoen te verkopen. Een jaar geleden leek nog alles koek en ei bij Roda JC. In de eufo rie van de goede resultaten en de oprichting van de busincss-club besloten Roda JC en Reker een vijfjarig contract te sluiten. Of schoon het papier nooit is ondertekend, wilden beide partijen doen geloven dat een mondelinge overeenkomst evenveel waard is. Om de druk op de ketel te houden werd er een afkoopclausule in het contract opgenomen, waarbij de ene partij de ander een forse ver goeding moet betalen op het moment dat tot ontslag wordt overge gaan. Formeel moet Reker nu ongeveer een kwart miljoen gulden aan Roda JC betalen. Sparta en SVV dichter bij elkaar ROTTERDAM (ANP) - De fusie- besprekingen tussen Sparta en SVV verlopen naar wens. De eer ste, orienterende fase, is volgens Sparta-voorzitter Floor Bouwer naar tevredenheid van beide be sturen afgesloten. Ook John van Dijk, voorzitter van de Schiedam- se vereniging, rept van een uiterst positief verlopen reeks gesprek ken. De clubs willen de fusie reeds aan het einde van dit seizoen in la ten gaan. „Dat lijkt ons gezien de huidige situatie van de verenigin gen een logische ontwikkeling. verklaarde Bouwer gisteren. „Zo wel Sparta als SW zit toch met het probleem van een tegenval lende publieke belangstelling." Voorlopig geen Elfstedentocht LEEUWARDEN (ANP) - De Elfstedentocht 1991 is voorlopig nog niet in zicht. Volgens ir. Jan Sipkema, voorzitter van de vereniging „De Friesche Elf Steden", is nog zeker twee weken strenge vorst nodig. Het bestuur van de vereniging acht het niet noodzakelijk nu al overleg te plegen met de plaatselijke vertegenwoordigers. Voor deze week is nog geen bijeenkomst met de rayonhoofden voorzien. Sipkema zei gisteren: „Het heeft nog niet echt streng gevroren. In Fries land is zelfs nog geen algemeen ijstoerisme. Op de grote Wateren is het ijs hoogst onbetrouwbaar". Voor een Elfstedentocht moet het streng gaan vriezen, meer dan tien graden. Momenteel vriest het matig. De weersverwachting is, dat de vorst deze week nog gemakkelijk stand zal houden. De laatste Elfstedentocht vond plaats in 1986, net als een jaar eerder won Evert van Benthem. In 1987 kwam het bijna tot een derde achtereenvol gende wedstrijd. Van onze correspondent Harry Hesseling COLLALBO Het hoge woord wil nog niet over zijn lip pen komen, maar er is geen ontkomen meer aan: de schaatsloopbaan van Gerard Kemkers is ten einde. De bijna 24-jarige Eeldenaar heeft deze voor hem dramatische be slissing in het Italiaanse Collalbo genomen. Al bijna acht weken verblijft hij in het idyllische bergdorp in de Dolo mieten, nagenoeg afgesloten van de buitenwereld om het afscheid van zijn geliefde sport te verwerken. i Gennip in betere tijden. Hij zet e

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 15