Wisselvallig TOP kijkt naar beneden Martina klasse apart onder taekwondoka s Inzinking kost Leiden zege La Lau en Van Dorp tonen stijgende vorm Basketbalsters Lisse verslaan Canadians Zonnige tijden breken aan voor Fides Pacta Handbalsters kansloos tegen Russinnen Rijnsburgse dammers in degradatiezone MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 PAGINA 17 LEIDEN - De open West-Nederlandse Taekwondo kampioen schappen in de Leidse Universitaire sporthal voor A en B klassen verliepen voor de sportscholen Aad van der Luit en Gerard van den Berg succesvol. Taekwondoka s van beide sportscholen vie len in de prijzen. In totaal waren 175 deelnemers. LEIDEN Ook tegen OSG kon Luba Leiden afgelopen zaterdag avond niet voorkomen dat één zwakke spelfase de zoveelste neder laag dit seizoen veroorzaakte. In Utrecht verloor Leiden met 72-64. Leiderdorp haalde verrassend uit door het Amsterdamse Azimma met 94-72 te verslaan. Leiden coach Ben Ponsioen moet onderhand de wanhoop nabij zijn, want iedere keer dat zijn hard werkende team een wedstrijd onder controle heeft en uitzicht krijgt op de overwinning, gooit een slechte periode roet in het eten. De enige 'onzekere factor' in dit voorspelbare wedstrijdverloop is de vraag op welk moment in de wedstrijd de Leidenaars hun kansen verprutsen. Zaterdag tegen OSG kwam dit mo ment kort na rust. Getuige de 30-41 tussenstand in het nadeel van de thuisspelende Utrechtenaren had Leiden tot dan toe de wedstrijd volledig onder con trole. In vijf minuten tijd speelde Leiden het echter klaar om de wed strijd volledig uit handen te geven. Zowel aanvallend als verdedigend stortte het als een kaartenhuis ineen en OSG profiteerde optimaal. On der andere door twee driepunters boog OSG de opgelopen achter stand om in een 45-41 voorsprong en voor Leiden restte niets verder dan alleen maar achter de feiten aan te lopen. Verklaring Een echte verklaring voor de tradi tionele inzinking weten zowel de spelers als Ben Ponsioen niet te ge ven. Als enige verklaring zou Pon sioen de fysieke en geestelijke afwe zigheid van enkele spelers (Ben de Jong) aan kunnen voeren. Maar daarvan wil de ambitieuze coach niets weten. Zijn stand-in en tweede center bij Leiden, Richard Zevenhoven, speelde zaterdag weliswaar een goede eerste helft maar mist nog de ervaring om een wedstrijd volledig te kunnen dragen. Samen met de goed spelende Loet de Ruijter kon ook hij echter niet voorkomen dat Leiden wederom de twee punten aan de tegenstander moest laten. Al met al een verdiende overwinning voor OSG: 72-64. Leiderdorp Can Suleyman (Van der Luit) won de gouden medaille in de gewichts klasse tot 58 kilogram. Wijnand van der Meer pakte brons in de catego rie tot 76 kg., en in de categorie bo ven 76 kg. waren Pascal van Parid on (zilver) en Jurgen Kromhout (brons) succesvol voor Van der Luit. Süleyman, Van der Meer, Van Paridon en Kromhout kwamen alle maal uit in de B-klasse. Gerard van den Berg had in totaal dertien inschrijvingen in zowel de A- en B-klasse. Zes Taekwondoka's van sportschool Van den Berg vie len in de prijzen. In de gewichts klasse tot 76 kg. A-klasse, dat zijn zwarte banden, was er een eerste plaats weggelegd voor Dico Hoog- eveen, die ook voor het nationaal team uitkomt. René Pet behaalde een tweede plaats in de categorie boven 83 kg. Cees Kuyt (rechts) van sportschool Van den Berg behaalde een eerste plaats in zijn categorie. In de B-klasse was er een gouden tweede bij de groep tot 58 kg. Jur- medaille voor Cees Kuyt die uit- gen den Hartog behaalde ook een kwam in de gewichtsklasse tot 64 tweede plaats (tot 76 kg), kg. Moen Roshanali eindigde als Bij de vrouwen in de A-klasse wist de twintigjarige Marcettie Mar tina, geselecteerd voor het natio- meter naai team, met groot overmacht de eerste plaats te bemachtigen. DEN HAAG - Met de Nederlandse Kampioenschappen in het vooruit zicht toonden Joost la Lau en Yvon ne van Dorp in de Haagse Houtrust- hallen aan dat hun vorm (snel) stij gende is. Bataaf La Lau won de 800 meter in 1.54.81 en Van Dorp liep een 200 meter mee met de mannen en finishte in 24.47. In het koude Uithoorn won Regina van Duvn een race over tien Engelse mijlen in 54.05. Jan-Dirk Hazeleger en Theo van der Veer werden bij de mannen tweede en derde in 49.35 en 51.44. Bataaf Joost la Lau viel in de Houtrust van zijn geloof door niet direct met een bliksemstart de te genstand te proberen te verrassen. Hij begon rustig rond de vierde plaats en probeerde een regelmati ge race te lopen. Deze taktiek is meestal en zo ook vandaag de juiste; hij rukte al snel op naar de eerste plaats die hij niet meer uit handen gaf en eindigde in de sterke tijd van 1.54.81. Yvonne van Dorp kreeg het van de wedstrijdorganisatie gedaan te mogen starten op de mannen-200 dat terwijl vele (snellere) mannen wegens het grote aantal in schrijvingen werden afgewezen. Ze LEIDEN De titelkansen van TOP zijn na het 14-12 verlies bij Futura voorgoed ver speeld. In de laatste drie duels zullen de Sassenheimse korfballers de blik vooral omlaag moeten richten. Kampioenskansen zijn er nog altijd voor De Danaïden, 12-14 winst op Ro zenburg, en Fiks, dat ondanks een 17-17 gelijkspel bij ONDO (sGr) weer alleen aan de lei ding kwam. Ook tweedeklasser De Algemene is na de krappe 16-12 zege op Phoenix in de race voor een promotieplaats. Na de overwinning op Azimma gis teravond lijkt Leiderdorp lang zaam maar zeker weer op het goede spoor te komen. Zeker ook gezien het gemak waarmee de Amster dammers werden verslagen belooft nog veel goeds. Zonder de ziek thuisgebleven Altonio Campbell stonden de Leiderdorpers halver wege de eerste helft al met 30-18 voor. Mede hierdoor, maar ook door de snel groeiende foutenlast was Azimma gedwongen om in een zóne verdediging te vluchten. De basis voor de eindoverwin ning was toen echter al lang gesla gen. Kort na rust was een opleving van de op de spelverdelersplaats spelende Maarten Wals hier debet aan. Hij scoorde niet alleen twee driepunters, maar pakte ook be langrijke rebounds en gaf boven dien knappe assists. Leiderdorp vergrootte hierdoor zijn voorsprong van 57-45 naar 65-47 en na een snoei harde dunk van Diederik Hofstede was het voor Azimma einde verhaal. Bij Leiderdorp kwamen liefst zes spelers in de dubbele cijfers. Lisse behaalde zaterdag een mreizame overwinning op Wils kracht. In de Apollohal werden de Amsterdammers met 70-71 versla gen. HAROLD VAN BIEMEN De wisselvalligheid van TOP be gint spreekwoordelijk te worden. Zelfs coach Theo Korporaal begint er aan te wennen en dat benauwd hem danig. "De agressiviteit op de goede momenten ontbreekt. Wel licht is deze groep te lang bij elkaar en raakt de spanning er wel een beetje uit. Volgend seizoen moeten we het misschien wel eens over een andere boeg gooien". Een alleszins begrijpelijke wens, maar nu reeds breekt het gebrek aan goede wisselspelers Korporaal regelmatig op. De alom inzetbare Aad Wiegerink moest afgelopen za terdag wegens ziekte verstek laten gaan en voor het vrouwenkwartet, met Barbara Romsom weer in de gelederen, is nauwelijks aanvulling beschikbaar. Spoor Wissels bleven in het duel tegen Futura daarom uit, hoewel het ge toonde spel daar in de eerste helft alle aanleiding toe gaf. Tot 4-4 kon TOP in het spoor blijven van de thuisploeg, maar in de resterende dertien minuten van de eerste helft viel een enorm gat: 9-4. Een vefschil van vijf goals is op dit niveau aller minst beslissend en toen TOP op haalde tot 12-9 zag Korporaal nog al le kans op een goed resultaat. Opnieuw bleven TOP-treffers ruim tien minuten uit en in die pe riode besliste Futura het duel. Na 14-9 kwam TOP opnieuw terug, maar het eindsignaal voorkwam bij 14-12 mogelijk succes. Frank Nijen- huis was met vier goals de meest trefzekere Sassenheimer. Rozenburg bleek voor De Danaï den een moeilijk te nemen hinder nis. Het ontbreken van Eric Krom hout deed zich voelen en de gladde vloer en stugge korven maakten het er ook niet makkelijker op. "We hebben meer mentaliteit ge toond", karakteriseerde coach Jan- ko Breedveld, "dat was de voor- naamte reden waarom we uiteinde lijk de wedstrijd wonnen. Het draai de bij ons niet echt voor rust en bij Rozenburg lukte alles. We zijn ech ter niet in de put beland en maakten een 8-5 achterstand goed. Toen wij met 10-12 voorkwamen haalde Ro zenburg zichzelf uit het spel door af te geven op de scheidsrechter". Na 10-7 kwam de Leidse ploeg door treffers van Heiko Locher (3) en Marcel Keijzer (2) op 10-12 en het leed geleden. Eric Peters, die twee treffers afgekeurd zag, en nogmaal Heiko Locher zorgden voor een 12-14 eindstand. Opnieuw bleek Fiks over vol doende veerkracht te beschikken om in de slotfase een forse achter stand teniet te doen. Ditmaal was het degradatiekandidaat ONDO, dat in de laatste drie minuten een zeker ogende 17-14 voorsprong zag wegsmelten. "Niet de juiste af loop", concludeerde coach Daan Vreeken echter, "niet voor ons en niet voor Pernix. Desondanks blij ven we nog steeds meedoen in de strijd om het kampioenschap". Ondanks dreigende degradatie bleek ONDO een gevaarlijke tegen stander. Coach Ron Ek werd er on langs de laan uitgestuurd en ver vangen door Frank Berendes. De Hagenaar was enige tijd geleden werkzaam bij Fiks en kent derhalve de kwaliteiten van topschutter Theo Vreeken. Een enorm lengte voordeel was een tweede troef voor de thuisploeg, die uit de laatste drie duels vijf van de acht punten verza melde. Gedurende de gehele wedstrijd dicteerde ONDO het spel. Fiks bleef echter in de buurt en kwam na rust (9-7) regelmatig (10-10 tot 13-13) langszij. Een 16-13 achterstand bleek eveneens weg te werken. Jac queline Anholts, Reinetta de Mooy en tenslotte Theo Vreeken (met vijf goals topscorer) zorgden voor als nog voor 17-17 Emoties Zuiderkwartier miste in Koog aan de Zaan de laatste kans op promo tie. Koog Zaandijk bleek op het be slissende moment de emoties beter in bedwang te hebben. De Leidse mannen hielpen zichzelf vrijwel volledig uit het spel door zich bo venal met de leiding te bemoeien en het vrouwenkwartet kon dit on danks vijf treffers (invalster Anne- lies van der Blom (3) en Sandra Mar- quenie (2)) niet volledig compense- Een gemiste strafworp brak bij 8- 8 het moreel van de Leidse ploeg. Ruim tien minuten lang bleven tref fers uit en onderwijl liep Koog Zaandijk naar een beslissende 13-8. Theo van Leeuwen doelpuntte drie maal voor Zuiderkwartier, maar scoorde eveneens in negatieve zin door tegen een gele kaart op te lo pen. Koog Zaandijk won verdiend met 15-12. De 16-12 eindstand deed anders vermoeden, maar tot ver na rust had De Algemene de grootste moeite met Phoenix. Verrassend nam de degradatiekandidaat uit Zoeter- meer een 2-5 voorsprong en verde digde die met verve. Overhaast spe lend probeerde De Algemene de aansluiting te hervinden, maar ver loor zichzelf daarbij regelmatig. Halverwege was de stand nog altijd 5-7 in het nadeel van de Leidse kop loper. Een door Phoenix gemiste straf worp op 6-9 en het inzetten van Remco Molloy voor Marcel van Duyvenbode gaf zo'n tien minuten in de tweede helft nieuwe impulsen. Annemieke Molloy scoorde 7-9 en na vakwisseling bij 8-10 tekenden Remco Molloy en Arnoud Lambooy voor 10-10. Twee goals van Ramond Terwiel zorgden vervolgens voor een beslissende wending in de strijd. Alfred Lambooy, Annemieke Molloy en Arnoud Lambooy brach ten alsnog een ruim ogende 16-12 eindstand op het scorebord. De strijd van Crescendo tegen de gradatie is welhaast gestreden. Niet alleen verloor de hekkesluiter afge lopen zaterdag kansloos bij Avanti, de zege van DKV(D) deed de dag er na de achterstand op de concurrent met nog slechts drie duels te gaan tot vijf punten toenemen. Uitzicht loos was ook de positie reeds na lut tele minuten in het duel tegen Avanti. Zuiver schietend nam de ti telkandidaat een 4-0 voorsprong en ook al poogde Crescendo herhaal delijk terug te krabbelen, de marge bleef intact: 12-8. Wijnand (3) en Henk Alberts (2) namen samen meer dan de helft van de Leidse treffers voor hun rekening. Voor KNS heeft de zaalcompeti tie een gelopen race na de 15-12 ne derlaag bij het laaggeplaatste KCN. Coach René Kooien, die zijn ploeg maar liefst vijf strafworpen zag mis sen. Kort voor rust (8-8) leverde KNS een 5-8 voorsprong in, terwijl in de slotfase bij 11-11 een serie van vier Amsterdamse treffers op rij fa taal was. Edwin Kooien scoorde ze ven maal. Velocitas won met 17-13 van Oranje Nassau. Marjolein Zaagman, Steven de Ronde (elk vier treffers) en Jeroen van Driel (3) waren opval lend produktief in dit duel, dat voor de Leiderdorpers weinig meer om 't hand had. Interim-coach Wim van Poelgeest stond voor de eerste maal langs de lijn. BRAM VAN GENT LEIDEN - In de strijd tegen de gradatie boekten de vrouwen van BV Lisse afgelopen zaterdag een belangrijke zege op het Amster damse Canadians. Olivetti Grasshoppers kon na een erbar melijke eerste helft niet meer in de wedstrijd tegen Bestmate Akrides terugkeren. MSV ver sloeg voor eigen publiek runner- up KBS/Orca's met 82-66. Geheel volgens verwachting zijn Grasshoppers en Lisse er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kampioenspoule, de zoge noemde Elite A. Beide ploegen komen nog acht keer in actie in de Elite B. waarin wordt gestreden voor de plaatsen vijf tot en met negen. Omdat Flash uit Den Bosch voor het seizoen begon zich al terugtrok, hoeft er geen ploeg direct terug te keren naar de promotiedivise. De hekkeslui- ter van de eredivisie moet in twee wedstrijden met de nummer twee van de promotiedivisie uitmaken wie er komend seizoen op het hoogste niveau mag acteren. Beide ploegen hadden afgelo pen zaterdag een voorproefje voor de Elite B. Lisse ontving in eigen huis Canadians. In de eerste helft wisten de teams de basket met moeite te vinden. Lisse schoot tegen een percentage van maar liefst 21 procent. Na rust (22- 26) hervond de thuisploeg zich. Tussen de vijftiende en de zeven tiende minuut liep Lisse uit van 49-47 naar 59-49. Ondanks deze ruime voorsprong kwam Lisse maar net met de hakken over de sloot: 65-62. Vrije worpen van An- nelies van der Hulst en Lida Hoogervorst (12 pnt) brachten de ploeg van Peter Lapidaire echter in veilige haven. Mary van Ruiten werd topscoorster bij Lisse met 14 punten. Ex-international Mar- ja van Heivoort scoorde voor Ca nadians 23 punten tegen 70 pro cent. Grasshoppers kreeg te maken met een op revanche belust Akri des. De bezoekers troffen het dat Grasshoppers met geen mogelijk heid wist te scoren. Via 3-12 na acht minuten stond het bij rust 15-34. Ook in de tweede helft ging Akrides door. Pas in de laatste ze ven minuten kon de Katwijkse ploeg wat terugdoen: 41-62. Ma- rie-José Allers kwam tot 15 pun ten bij Grasshoppers, waar slechts vier speelsters aan scoren toe kwamen. "Ik heb er geen en kele verklaring voor", bekende Han Wallaart. "Vorige week liep het zo lekker bij RZ. maar nu was het niks. Het leek wel alsof we met een vierkante, met prikkel draad omgeven bal liepen te spe len. Het zal spannend worden in de Elite B. Sommige ploegen kunnen niet van anderen winnen. Wij hebben bij voorbeeld niet ver loren van Groningen, maar ook niet gewonnen van Canadians. Bij Lisse is het juist weer anders om. Ik denk dat de wedstrijd van afgelopen zaterdag een incident is geweest, zodat we niet zullen degraderen". Grootste kanshebber voor de tweede plek in de promotiedivi sie is nog steeds MSV. De Noord- wijksen versloegen zonder noe menswaardige inspanning Orca's uit Urk met 82-66 (ruststand 39- 28). Al was zaterdagavond de on derlinge strijd tussen Renate Sluys en het Urkse talent Ellen Bakker zeker de moeite waard om te aanschouwen. Beide speel sters zijn typische scoorsters en nemen hun team daarbij op sleep touw. Hoewel Sluys de onderlin ge puntenstrijd verloor (31 tegen 32) slaagde zij er beter in om de rest van het team ten dienst te staan. Met name in de tweede helft waren haar acties onnavolg baar. Meindert van Veen, coach van het nationale team. was spe ciaal gekomen om Bakker te ko men scouten, maar hij moet onge twijfeld zijn ogen uit zijn hoofd gekeken hebben toen hij Sluys op deze wijze zag acteren. Een tweetal aanbiedingen om bij zijn clubteam te komen spelen heeft Sluys echter resoluut van de hand gewezen. Wellicht dat Van Veen volgend jaar met Den Hel der tegen Sluys mag spelen, want als MSV de huidige vorm kan vasthouden komt het ongetwij feld in aanmerking voor een plaats in de eredivisie. LEIDEN De toekomst van Fides Pacta begint geleidelijk aan weer wat zonniger te worden. Gistermid dag won de Leidse eersteklasser moeiteloos met 22-6 van Watervliet en klom daardoor op naar de vierde plaats op de ranglijst. De degrada tieproblemen die de ploeg bedreig den, lijken bovendien voorgoed tot het verleden te behoren. Gezien het grote verschil in de re turn, lijkt het volstrekt onbegrijpe lijk dat het eerste duel in Beverwijk nog met 14-11 werd verloren. In middels is er wel het een cn ander gebeurt. "Vorige keer stonden wij er ook helemaal niet", aldus coach Nelis Vaane. "Het was de wedstrijd waarin Rene' van der Vooren en Ilonka van der Steen (wegens een schorsing, red.) aan de kant zaten. Daarna is het team bovendien ge wijzigd. Op het moment dat het nog kon heb ik ingegrepen. Frank Peter de Haas was dit seizoen een beetje een tobber, niet helemaal top-fit en aanvallend zowel als verdedigend niet b»j de les en Conchita Prins kon als eerste-jaars senior de druk nog niet aan". Na deze ingrepen trad een opmer kelijk herstel in. resulterend in een fraaie score van zes punten uit de laatste vier duels. De zege van gis termiddag, maar vooral de wijze waarop deze tot stand kwam, maak te het allemaal nog fleuriger. Onbe vangen speelde het Leidse achttal, met veel beweging, schotkracht en doorbraakdreiging. Watervliet oog de daarbij als bevroren en werd vol ledig weggespeeld. Na zeventien minuten stond er al een 8-0 stand op het scorebord, het resultaat van soms zeer fraaie acties. Opmerkelijk was dat ook alle spe lers meedeelden in de score, van Pa- trica Gottmer (vervangster van de geblesseerd geraakte Jeanet Smit) in de eerste, tot Ilonka van der Steen in de laatste minuut. Naast een opnieuw ongrijpbare Henny Pi ket (6) kwamen ook René van der Vooren en Henk van der Waals (elk 3) r tot s Na rust (15-3) bleek de daden drang van Fides enigszins geluwd. "Ik win liever met 30-6", aldus Vaanen, "maar de druk is in de tweede helft natuurlijk een beetje weg. Niettemin hebben we met die 22-6 vandaag waarschijnlijk een be- ■11—nd gat gariagen tan opzichte van de onderste drie, vier ploegen. Watervliet staat nu vier punten ach ter en voor Waterland hoeven we helemaal niet bang meer te zijn. Ge zien het nog resterende program ma, we spelen nog tegen de toppers Vlaardingen en ZKC'31 en tegen Achilles, kan dat zeker geen kwaad" BRAM VAN GENT CHEB (ANP) - Op de laatste dag van het zeslanden handbaltoemooi in Tsjechoslowakije zijn de Neder landse vrouwen niet verder geko men dan ze al waren. Van de Sov jetunie werd kansloos verloren. 18- 30 (11-15). Oranje sloot het toernooi daardoor af met eén overwinning. Oranje bereidt zich momenteel voor op het Europese kwalificatie toernooi, dat in maart in Italië wordt gespeeld. De ploeg verblijfl nog een week op trainingskamp in Tsjechoslowakye. kwam goed mee met haar tijd van 24.47. Met deze tijd. ruim drie tien den van een seconde sneller dan en kele weken terug, lijkt Van Dorp op de goede weg voor het NK-indoor over twee weken waar zij naast de 200 ook de 400 meter zal lopen. Bianca Vermond is deze winter op jacht naar het AV Holland-club- record op de 800 meter De A-junio- re bleef daar in een senioren-race met 2.19.96 minder dan twee tien den van een seconde van verwij derd. Deze tijd betekende wel een nieuw persoonlijk record voor de talentvolle scholiere. Haar clubge noot Marco Kortleever werd derde op de 200 meter bij de jongens A. Met 23.35 wekt Kortleever de in druk zoals gebruikelijk zijn beste prestaties te bewaren voor de Ne derlandse Kampioenschappen. Van De Spartaan uit Lisse kwam Jolan- da Aanhanen aan de start op de 400 meter. De B-juniore liep de aanspre kende tijd van 63.27. Cor Brandwijk en Kees van Hae- ringen van AV Holland joegen op de 3000 meter zonder succes op hun outdoor-tijden van 8.39 en 8.40 met 8.43.87 en 8.46.75. Van Haeringen liep de hele race achter Brandwijk maar kwam door een kleine inzin king van de laatste dichterbij zon der hem nog echt te kunnen bedrei gen. Marian Runcianu van De Bata ven liep voor het eerst sinds jaren weer indoor. Haar tijd van 9.74 op de 60 meter horden was goed voor een finaleplaats; een finale waarin ze helaas niet goed uitwam op een horde en uitstapte. Bij Regina van Duyn begint het lo pen van langere afstanden en het trainen bij Bataven-trainer Bram Wassenaar zijn vruchten af te wer pen. In Uithoorn won Van Duyn de zestien Engelse mijlen in 53 58 waarbij ze en passant op de vijftien kilometer ook nog in een persoon lijk record doorkwam. Bij de man nen stak Jan-Dirk Hazeleger. in trai ning voor de marathon van Rotter dam op 19 april, in een goede vorm. Niet echt gehinderd door de felle koude maakte hij de hele race het tempo. Winnaar Jan Zethof was al blij Hazeleger te kunnen volgen maar wist in de eindsprint de Kat- wijker toch nog te verslaan. In de tweede groep had Theo van der Veer van AV Holland moeite om in de kou op gang te komen. Vijf kilo meter voor het einde en met de wind in de rug lukte dat eindelijk zodat Van der Veer de derde plaats in de wacht sleepte met 51.44, tien seconden voor Bataaf Jaap van Duyvenvoorde. Snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink liep gisteren in Rot terdam de vijfde wedstrijd van de winterserie over tien kilometer. Maassen van den Brink won bij de veteranen in een zeer snelle tud van 48.58,4. WILMAR KORTLEEVER LEIDEN De Rijnsburgse Dam club (RDC) sprong in de negende ronde van de tweede landelijke klasse wel heel onzorgvuldig met de kansen om. Tegen middenmoter Constant werd met 9-11 verloren, waardoor RDC in de degradatie zone terecht is gekomen. Na een rustige remise van Ben Fa se tegen Hoogenboom, boekte Gert Cerderhout een overtuigende zege op Keyser. Op tal van borden be reikte RDC voordelige remises. Ri- nus Kromhout overspeelde Frits van Gaans. Een allerellendigste blunder van Kromhout betekende een flinke tegenvaller. Kooloos en Schijf kregep geen kansen om RDC weer in de race te krijgen. Ton Noort probeerde Adrie Huet in een klassieke stand nog te verschalken, doch offerdreigingen van Dussault brachten de uitslag niet uit balans. RDC kwam zelfs nog verder op achterstand doordat Arie Schone- veld alle moeite had om de combi- natieve agressie van routinier Gor- rée te weerleggen. Een pijnlijke ne derlaag derhalve. De 6-8 achter stand was niet onoverkomelijk. Een gelijke einduitslag was de meest waarschijnlijke prognose. Cor van Dusseldorp veegde Meijer van het bord. Enigszins gelukkig kwam Meijer mogelijk in de tijdnoodfase nog even op winst te staan, maar toen dit niet werd opgemerkt boek te Van Dusseldorp in de herkansing alsnog de verdiende overwinning. De nederlaag van Hans Kr. 1. r t. gen de Rotterdamse topper Jaap Riesenkamp was pijnliik. doch in gecalculeerd. Kreder werd totaal in- gekreukeld. bereikte nog wel een armzalig eindspel, echter het was slechts een kwestie van tijd. Cees van den Bosch was de man naar wie alle ogen uitgingen. Johnny Lynch had hij fraai weggespeeld in het middenspel. Het leek slechts een kwestie van techniek. Zenuwen overmanden Van den Bosch, waar door de partij in remise eindigde en RDC met lege handen kwam te In de hoofdklasse van de Dam- bond Midden-Holland gebeurde weinig opzienbarends. Het favorie te DID uit Zoetermeer tracteerde het Alphense HDC op een 12-4 ne derlaag. Achtervolger LDG uit Lei den had geen enkele moeite met de reserves van Damlust uit Gouda en zegevierden met 11-5. Het Hazers- woudse Samen Sterk boekte een re guliere 10-6 zege op het Waddinx- veense Excelsior. Verrassend was de 9-7 overwinning van Rijnsburg 2 op Katwijk 1. Met deze zege ontliep RDC 2 een dreigende degradatie FRANS DE JONGE

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 17