Ontketend LZ verrast Het IJ NOVO te gemakzuchtig Magere oogst Leidse clubs in zwemcompetitie Leython geeft BCS geen schijn van kans Lef Saturnus niet beloond PAGINA 16 DO/STA MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 LEIDEN - De mannen van NOVO bewezen zichzelf wel een heel slech te dienst door in eigen huis slechts met 3-2 te winnen van het met een negatief saldo onderaanstaande Vo- lendam. Leython 2 redde het uiter aard niet tegen koploper Allides ïrging met ere tenonder (0-3). De uwen van Gemini herstelden zich prima na enige mindere wed strijden en versloegen het sterker geachte AV'40 in Delft met 1-3. NOVO's start was nog wel goed. Er werd scherp geserveerd, en werd er door Volendam toch nog een aan val opgezet, dan was de blokkering, dermate gesloten, dat er weinig eer te behalen viel. NOVO liep zo uit r 8-0 en maakte de fout er iets te gemakkelijk over te denken Dat gaf Volendam de mogelijkheid wat terug te komen. Weliswaar gaf deze set nog geen problemen, want NO VO won met 15-11. Maar Volendam voelde dat er meer in zat en deed er nog een schepje op. NOVO's blok faalde, en de aanval en spelverde- ling warpn dramatisch slecht. Het volg laat zich raden; Volendam n tweemaal op rij (15-8, 15-4) en NOVO moest oppassen om niet te verliezen. Coach Sjaak de Jong praatte in op zijn jongens en dat hielp. De moed was terug en met grote dosis enthousiasme wer den de bakens weer verzet en kwam NOVO met 10-15 langszij. De vijfde vas toen nog slechts een forma liteit met 11-15, dus bleef het verlies beperkt tot een punt. Als excuus kon worden aangevoerd dat enige zeurende blessures en een mindere trainingsopkomst het ritme ver stoorden. Leython 2 ontmoette koploper Allides en wist aardig tegenspel te bieden. Het begon gehandicapt door het ontbreken van drie man ziektes en blessures (Ronald Kamphues. Rob van Daalen en Niels van Weeren), waardoor Mark Schrijvers en Rogier Schalkwijk in de basis startten en het goed deden. Tot 8-8 ging het goed in de eerste set. toen gaf het betere blok van Al lides echter de doorslag: 19-15. Ley thon 2 kwam vervolgens achter met 2-8. wist door een goede opslag beurt en prima spelverdelen van Renee Leeflang terug te komen tot 8-8, en liet het daarna net als in de eerste set door een mindere aanval weer afweten: 9-15. De derde set ging helemaal fout, mede omdat Re- nee Leeflang al snel door zijn enkel ging en moest uitvallen (7-15). Ge- mini lag een wedstrijd voor en kwam deze week niet in het veld. In de promotieklassen speelde Graficon niet zijn beste wedstrijd tegen Netwerk (de gevolgen van weinig trainen) en bleef tot 12-10 aan de positieve kant van de score. Toen waren vijf passfouten vol doende voor verlies: 12-15. Wat om zettingen binnen de opstelling sor teerden flink effect, want Graficon had de spirit terug en trok gelijk met 15-5. De derde set was de span nendste. Fouten over en weer maakten het minder fraai, maar het spel bleef boeien. Uiteindelijk was Graficon de gelukkigste met 17-16. De vierde was een copie van de vori ge, met nu Netwerk als de winnaar: 13-15. Donar kreeg hierna nog alle kansen op de winst, maar viermaal schoten; alles een foute pass en een falende verde diging braken hen op en ondanks het uitstekende spel van Ubo Brou wers was het Netwerk, dat de set pakte (11-15 en,2-3). De smalle basis die RVV nu in het veld brengt - enige spelers werden en 2-3). Daar Rentokil verloor kwam doorgeschoven om het tweede team Skania inderdaad op kop. in de eerste klas te redden - breken Leython 3 kon ook tegen Be Fair de de ploeg danig op. Tegenstander balans niet doen omslaan. In de eer- VOY. dat onderaan bivakkeerde ste set liep Be Fair uit naar setpoint met een punt, had zich versterkt (7-14), maar ging daarna zo knoeien, met een eerste divisie spelverdeler dat Leython 3 nog langszij kon ko en een divisie aanvaller en zij waren men. Meer zat er niet in, want Be het die het gezicht van de strijd be- Fair maakte uit met 14-16. Het ver paalden. RVV's voorbereiding was volg was voor Leython 3 aleen maar slecht; de ploeg was de weg kwijt en zwakker. De pass liet het afweten en arriveerde daarom te laat zodat in- nu werd het 9-15. In de derde set spelen er niet bij was. Van het begin kwam Leython 3 met een slechte af kon RW niet afstand nemen en opstelling in het veld en dat bete- was VOY volkomen gelijkwaardig, kende geen aanval (7-15 en 0-3). RVV's verdediging stak niet goed in Bij de vrouwen lag het niet in de elkaar en men miste een juiste mid-^ lijn der verwachtingen, dat Gemini denaanvaller, die de beslissende tik"*' zou winnen van AV'40, immers er kon uitdelen. Toen bovendien Hans waren drie nederlagen op rij gele- Pardon met een spierscheuring den. Maar het kan verkeren en al moest uitvallen, was de motivatie leek het er aanvankelijk niet op (Ge- helemaal weg. VOY won met 3-1 mini kwam achter met 8-0), toch be- (15-13, 15-12, 9-15, 15-11). gon het halverwege die eerste set te- VCS miste tegen Skania 2 Hans rug te krabbelen. Het lukte niet die Geerlings, waardoor Reino Jagt- set nog binnen te halen (via 11-5 man - de tweede spelverdeler - het werd het 15-8), maar de hoop dat het moest maken. VCS moest even beter ging kwam er in de volgende wennen en liep een achterstand van set al uit. Waarschijnlijk hielpen een zeven punten op, die niet meer goed paar arbitrale beslissingen in Gemi- te maken was (8-15). Toen Reino ni's voordeel ook wel wat, een feit Jagtman eenmaal zijn draai had ge- was dat nu het omgekeerde gebeur- vonden ging het in de tweede set de. Gemini liep uit naar 0-8 en fi- onverwachts goed, met een 15-12 nishte op 8-15 door hard werken en overwinning als resultaat. VCVS goed verdedigen. En Gemini ging ging gelijk door en verbaasde zich door en via 9-9 werd het nu 11-15. En over het feit dat Skania tweede dat ondanks een dubbele vinger- stond en kampioenskansen had (15- blessure, die Winnifred Pauw op de 5). Daarmee had VCS zijn kruit ver- stand 3-4 kreeg door een duik over iedereen was weg de vloer. Gelukkig werd de conster- (een crime zoals Peter Franke later natie goed verwerkt. Op 3-3 in de uitdrukte) en bij Skania lukte alles vierde set wisselde AV'40 twee ineens wel: 2-15. In de vijfde set nieuwe speelsters in; Gemini profi- kwam VCS met 3-8 achter, kwam teerde en liep snel naar 3-7. Op 9-10 nog gelijk op 13-13, maar het lukte werd het nog even spannend, maar niet om winnend af te sluiten (13-15 Gemini liet de winst niet meer lo pen: 9-15 en 1-3. Gemini had de winst afgedwongen met een enor me veldverdediging, die alles van de vloer haalde. In de promotieklas speelde Leython volgens eigen zeg gen in de eerste twee sets niet op zijn best, maar het weerwoord van NOVO was van dien aard, dat het redelijk gemakkelijk overeind bleef. In de eerste set (15-7 winst), ging het nog aardig, daarna stonden de vrouwen volgens Maria Vodegel af en toe te slapen. Nu eens scoorde NOVO vijf maal op rij, dan weer Leython. Aan het eind was NOVO aan de beurt: 14-16. Toen vond Ley thon het welletjes en ging het spe len, zoals het kan. Met Helena Boon stra (ex-NOVO) als excellerende spelverdeelster ipv Ineke Snelting rolde Leython zijn tegenstandster vakkundig op (15-4, 15-1; 3-1). Gemini 2 wist niet hoe het het had vrijdagavond bij het onderaan staande WW. In de eerste set kon het de Wassenaarders nog aardig bijbenen, al verloor het op het nip pertje (16-14), maar daarna viel er geen eer te behalen. Wat het ook probeerde, WW haalde elke bal ge woon van de grond en zette er een prima aanval tegenover, die wel scoorde. Met 15-8 en 15-6 droogde WW het arme Gemini 2 finaal af steeg en passant naar de derde plaats vanonder. Leython 2 is een opmerkelijke opmars bezig Skania moest dit aan den lijve i dervinden. De eerste set werd heel gemakkelijk gewonnen (16-15), daarna ging het wat moeizamer met 13-15 en 11-15. Overtuigend bleef het wel. In de eerste set legde het de basis al door een 0-12 voorsprong te nemen door een sterke aanval en een prima blok. Daardoor kon Ska-, nia niet in haar vertrouwde patroon vervallen en kwam Leython 2 nooit in de problemen. GER RENES LEIDEN - Een soepel draaiend Leython gaf zaterdagmiddag de volleyballers van BCS geen schijn van kans. In het onder de rook van Den Boscu gelegen Den Dungen zegevierden de Leider dorpers met 1-3. Leython-coach John Groen haalde na afloop van het duel opgelucht adem: "We hebben nu 23 punten, en dat is ge noeg om ons in de eerste divisie te handhaven, denk ik". Met enige angst zag Leython het duel tegen het Brabantse BCS tegemoet. De Den Dungenaars hadden slechts drie punten min der en zouden bij volle winst naast Leython komen. Omdat Leython de laatste tijd weinig punten verzamelde en afgelopen week nauwelijks serieus kon trai nen vanwege een griepepidemie binnen de selectie, was de bezorg- heid begrijpelijk. In de steenkoude sporthal 't Schotsveld leek het er aanvanke lijk op dat Leython met de billen bloot zou gaan. De scherpte on brak in de eerste set bij een groot deel van de basis. Groen: "Er wer den veel te veel 'nulballen' gesla gen. Smashes die wel langs het blok kwamen, maar geen punt opleverden". De Brabanders pro fiteerden gretig en zegevierden met 15-9. Bas Bloem Bas Bloem, in de tweede set op de plaats van Robert Maassen. zorg de voor de ommekeer. De langste Leython-speler, die het hele sei zoen al kwakkelt met een knie blessure, bleek in topvorm. De messcherpe smashes van Bloem waren niet of nauwelijks te stop pen door het BCS-blok. De winst in de tweede set was dan ook voor Leython: 6-15. Opsteker Deze opsteker inspireerde andere Leython-spelers tot heldenda den. Paul de Winter blokte de bal regelmatig op de veters van de Den Dungenaars, Paul-Jacques Verhoeven scoorde weer als van ouds en ook Rik Uiterwijk blokte en smashte de nodige punten bij elkaar. BCS mocht blij zijn dat het in de derde set nog 8 punten bij elkaar kon sprokkelen. De Leython-trein denderde ook in de vierde set voort. Via een 10-0 voorsprong zegevierde de Leiderdorpse formatie uiteinde lijk met 15-10. Bloem was na af loop een tevreden man. "In maart vertrek ik voor drie maanden naar Amerika. Het is mooi dat ik op de valreep nog heb kunnen la ten zien dat ik het volleyballen nog niet ben verleerd. Volgend seizoen hoop ik meer voor Ley thon te betekenen". LEIDEN- De mannenformatie van De Zijl/LGB was een ex tra lange winterstop gegund. In verband met het recente WK in Perth, Australië had de KNZB gemeend de competi tie in de hoofdklasse drie maanden te moeten stilleggen. De Zijl/LGB was daarom gisteravond tegen Nereus, met 13-9 winnaar, pas aan de zevende wedstrijd toe. In de eerste zes wedstrijden had de ploeg van Albert Spijker prima ge presteerd. Met acht punten wist men zich in gezelschap van forma ties als VZC en De Robben. De Zxjl is echter slecht uit de winterstop ge komen. Op de eerste plaats zette topscorer Mark van Belkum zijn po loloopbaan voort in Italië, wat een Badmintontop is vermoeid op NK NIEUWEGEIN (ANP) - De jacht op i startbewijs voor de Olympische de ^ijl goed te liggen, want geduchte aderlating voor De Zijl is, terwijl in de wedstrijd tegen Nereus tevens naar voren kwam dat men nog verre van de topvorm is verwij derd. Nereus, dat tot nou toe twee punten had vergaard, schoot agres sief uit de startblokken en zette de Leidenaars in de eerste periode al op een 4-0 achterstand. De Zijl/LGB was niet bij machte de excellerende midvoors Meyn en Stan van Bel kum, ondanks de toegepaste zone. voldoende in toom te houden. In het laatste bedrijf van het treffen was er sprake van een gelijkopgaancie strijd. Sterker nog, de omschake ling van een zoneverdediging naar pressing bleek de jongeren van zij 1 Favoriete Eljne Coene kon de moti- Zljl haalde nog op van n.4 naar 13.9 an r" daar bleef het bij. De Leidse vatie voor de Nederlandse titelstrijd na drie 'dodelijke' weken in Azië niet opbrengen en liet de titel giste ren aan Astrid van der Knaap (9-12 8-11). Chris Bruil werd in Nieuwe- gein de opvolger van de wisselvalli ge Pierre Pelupessy door in de fina le in rap tempo te winnen van Edwin van Daim (15-5 15-2). Barcelona werkt op de badmin tontop als een rode lap op een stier. De Olympische kandidaten van bondscoach Martijn van Doorema- len rezen dit jaar de wereld rond om in de kwalificatietoernooien aan NOC-eis (plaats in de kwartfinales van hoog gewaardeerde evenemen ten) te voldoen. Daarnaast moet een hoge klassering op de ondoorgron delijke IBF-ranglijst worden ver- Voor een enkeling als Coe- Robbie Dub- beldeman 2x, Niels Joor 2x, Sjors van Rijn 2x, Alex van Belkum, Edwin Redegeld en Jeroen Duve- kot. LZ 1886 Het in de eerste klasse opererende LZ 1886 heeft eindelijk weer eens van zich doen spreken. In een volge pakt Vijf-Meibad versloegen de ont ketende Leidenaars het op de derde J'" plaats genoteerde Het IJ uit Am- i sterdam met 9-7. De Leidse ople ving kwam precies op het juiste mo ment. immers de nederlagen tegen De Ham en HZ Zian heeft LZ in de onderste regionen van de eerste klasse doen belanden. Hoewel een degradatie naar de tweede klasse buitenland weinig trek in de natio nale. maar uit sponsoroverwegin gen trad ze toch aan en verloor. Bij de mannen ging titelverdedi- elijk deel van de wereld ook al v onderuit tegen Edwii 1 Jan de Graaf, vervanger v vergekomen Ewoud 1 Het LZ-talent Niels Zuidweg (12) duelleert met Benno IJzer van Het IJ. ne (enkelspel en dubbel met Enqa nog steeds tot de mogelijkheden be- van den Heuvel) geen uitzichtloze hoort heeft het optreden van afgelo- opdracht. voor de anderen wellicht pen zaterdag aangetoond dat LZ ze- tei?.0<?£ 6e6rePe"- ker bestaansrecht heeft in de eerste Tijdens de belangrijke trip door klasse. Azie presteerden Coene en Van den Heuvel naar behoren. De eerste had Het ambitieuze Het IJ, met de le de inspannende weken in het gendarische ex-international Ruud Misdorp op doel, werd vanaf het eerste fluitsignaal flink voor de voe ten gelopen door het getergde LZ. Trainer Hans Parrel liet geen twijfel ger Pierre Pelupessy, die in het Oos- bestaan over zijn strijdplan. Vete- terwijl Ben Olde Othof en Arjan Meirink om beurten de bewaking van clubtopscorer Robert Bizot voor hun rekening namen. De ge volgde tactiek wierp aanvankelijk zijn vruchten af, hoewel van Winsem nog wel eens goed door kwam, was het met de produktie van Bizot matig gesteld. Hij kwam geen enkele maal aan scoren toe. Heel anders ging dat toe bij pu bliekslieveling Bas Willemsen die een ware plaag voor de IJ-defensie vormde. Het hoogtepunt van zijn optreden was de werkelijk subliem uitgevoerde boogbal waarmee hij de tevergeefs graaiende Misdorp verschalkte. In de vierde periode moest LZ tol betalen voor de gehan teerde strijdwijze. De cipiers De Graaf en Meirink werden opgeza deld met een maximale foutenlast, terwijl de in vorm groeiende Ben Olde Othof ook definitief de kant kon opzoeken, echter niet nadat hij eerst tweemaal doeltreffend had uitgehaald bij een overtal situatie. LZ koesterde een 8-5 voorsprong maar moest toch lijdzaam toezien hoe de hoofdstedelijke formatie angstig dichtbij kwam. Het IJ kwam terug tot 8-7 maar verder liet het zelfverzekerde spelende LZ het niet komen. Met nog 35 seconden op het scorebord liet LZ professio neel, bijna arrogant, de bal rond gaan. Het slotaccoord was boven dien van LZ. Hans van Hees legde in de slotseconde de eindstand vast op 9-7. Als LZ er in de nabije toe komst in slaagt de wisselvalligheid van zich af te schudden dan kunnen er nog mooie tijden aanbreken aan de Boshuizerkade. Doelpuntenma kers LZ: Bas Willemsen 3x, Ben Ol de Othof 2x, Renee van„der Zeeuw, Niels Zuidweg, Hans van Hees en Jan de Graaf. Debutant in de tweede klasse Vi- vax heeft na het puntverlies van de afgelopen weken zich afgelopen za terdag tegen het sterke DWK prima hersteld. Het treffen tegen de Bar- neveldse formatie werd in de laatse seconde in Oegstgeests voordeel beslecht toen Max de Mooy de win nende 8-9 op het scorebord schoot. De andere doelpunten werden ge produceerd door Jack Frauenfelder 3x, Serge Dietz 2x, Eddie Hoek 2x en Dick van de Bosch 1 maal. Katwijk ging met 11-7 ten onder bij het Amsterdamse Dolfijn. Het grote manco bij de Katwijkers was het verzilveren van de overtalsitua- ties. Maar liefst zeven maal liet men een numerieke meerderheid onbe nut. Daarmee is de nederlaag voor een groot deel verklaard. Doelpun tenmakers: Arco Guyt 2x, Martin Jonker 2x, Age Seinstra, Ronald Heemrood en Cees van Duyn. Het gehandicapte WZK Wasse naar verloor eveneens. HPC uit Heemstede was mët 8-10 te sterk. Lang tijd heeft de formatie van Alijd Vervoorn uizicht gehad op een beter resultaat (8-8) maar in de slot fase toonde HPC zich iets koel- bloediger. Voor WZK scoorden: Erik van der Kroft 3x, Edwin van Vrouwen De vrouwen van D'e Zijl/LGB ver loren teleurstellend met 8-7 van Es- ca uit Arnhem. Na drie periodes stond men met 8-5 achter. De laatste periode was overduidelijk voor de fel terugvechtende Leidse vrouwen De verdiende gelijkmaker kwam echter niet op het scorebord. Door deze nederlaag lijkt men uitgescha keld voor de titel in de eerste klasse. Laura Westdijk scoorde driemaal. De vrouwen van LZ 1886 beleven een sterke periode. Na de zege op DSZ werd nu in Delft nipt met 6-7 van DZV gewonnen. De beide ploe gen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Ellen Hoogenboom deed met de winnende treffer de beide punten in Leiden belanden. Leidse scores: Ellen Hoogeboom 3x, Em my in het Veldt 2x, Coby Haastrecht en Corina Hoogeboom ieder een maal. WIM SIERA LEIDEN De zwemcompetitie le verde de Leidse verenigingen het afgelopen weekeinde weinig winst op. Zo op het eerste gezicht vielen de totaalscores van zowel LZ 1886 als De Zijl/LGB wat tegen, maar ook landelijk was er niet al te best gezwommen, zodat de schade be perkt bleef. LZ bleef met het pun tentotaal van 5491.8 in deze vijfde ronde op de tiende plaats van de ranglijst 'staan. De Zijl consolideer de haar elfde plaats in de Zwemkro- niekafdeling met de puntenscore van 5481.5 Wat De Zijl teveel heeft komt LZ aan manschappen tekort voor de competitie. Het zwemprogramma van De Zijl wordt altijd aangevuld met extra nummers om alle zwem mers aan bod te laten komen. Bij LZ moeten de jaargangen bij de mannen geboren in 1972 opgevuld worden met een jongere garnituur. Ook bij de vrouwen moet er dusda nig geschoven worden naar oudere leeftijdscategorieën om niet teveel punten te moeten inleveren. Dit heeft wel tot gevolg dat er in enkele gevallen zwemmers zwaar belast worden en niet meer tot geweldige tijden kunnen komen. In de vierde ronde van de compe- titie was dat eén van de redenen waarom het bij LZ niet geheel naar verwachting verliep. Trainer Ro bert van Zijp was niet echt teleurge steld. maar vond toch dat er op zo wel de mannen als de vrouwenaf standen teveel werd ingeleverd. Bianca Hoeks en Fleur Bakker lie ten toch iets teveel punten liggen op de 400 meter wisselslag. De een was net hersteld van een griep, de ander zat er midden in, en als je dan nog eens drie keer op het startblok moet verschijnen nemen de prestatie wel erg snel af. Ook de mannen waren deze ronde niet op hun best. Voor een, afstand van 800 meter vrije slag moet je wel de nodige trainingsuren achter de rug hebben maar daar ontbrak het bij de mannen nou juist aan. In dat licht gezien waren ze misschien toch nog niet zo slecht. Dick Roest deed er 8.44,4 seconden over, Antoi- ne van Weerde 9.10,1, maar dat kan voor beiden toch sneller. Wel scoor den zij aan het einde van het pro gramma samen met Paul Lepelaar en Christian de Groot nog een in- schrijflimiet voor de Winterkam pioenschappen op de 4x100 meter Richard van Duyvenbode scoor de het meest evenwichtig met zelfs nog een persoonlijk record op de 200 meter schoolslag van 2.44,6 en een goede tijd op de 200 meter vlin derslag, 2.25,5. Veel tijden die de zwemmers achter hun naam had den staan waren zeer recent, zodat er weinig tijdsverbeteringen ver wacht konden worden. Toch deed Anne de Haas dat wel. Op de 100 meter vlinderslag realiseerde zij nu een tijd van 1.24,3. LZ scoorde deze ronde een elfde plaats. De Zijl deed het iets beter dan haar stadgenoot, want zij sloten deze ronde af met een tiende posi tie, De woorden van trainer George Sieverding illustreren de situatie van dit moment. "De strijd in de competitie is voor mijn ploeg eigen lijk voorbij. De beoogde vijfde plaats blijkt bij lange na niet te ha len. Wij richten ons nu maar op de naderende Winterkampioenschap pen en het verdere verloop van de competitie komt op het tweede plan". Daarom kon hij ook niet echt blij of teleurgesteld zijn met de prestatie's van deze vijfde ronde. Robin Sprinkhuizen stond drie keer als puntenzwemmer geno teerd. Na een acceptabele 800 meter vrije slag met de tijd van 8.43,2 en de 200 meter vlinderslag moest ook hij op zijn derde afstand de 200 meter rugslag inleveren, 2.20,0. Nancy Kijk in de Vegte leverde een prima 200 meter schoolslag af. De tijd van 2.46,5 was een nieuw persoonlijk re cord en nog een NWK-limiet. Mark Schouten kwam op de 200 meter vlinderslag tot 2.17,0 ook tot een nieuwe beste tijd maar bleek later voor de 200 meter wisselslag weing lucht over te hebben, 2.25,4.Zijn tweelingbroer Dennis Schouten kwam daarop tot 2.19,4. Jeroen Sprinkhuizen kwam op de 100 me ter rugslag tot een goede tijd van 1.27,2. Patrick Braam kreeg van zijn trainer ook een dikke voldoende voor zijn 100 meter schoolslag in 1.03,7. De B-ploeg van LZ 1886 lijkt het na de vijfde ronde in de competitie niet meer te redden. De vele muta- tie's naar de A-ploeg spelen te veel parten. Het resultaat was volgens ploegleider Paul Chaudron dan ook beschamend. Met een totaalscore van 5103,4 kwamen het nog nadruk kelijker op de degradatieplaats te recht en lijkt er voor hen nog maar weinig over dan te degraderen naar de districtscompetitie. Er werden nog wel enkele goede individuele resultaten geboekt. Ingeborg Hoeks werd tweede op de 100 meter rug slag in 1.25,3. Patrick Kraan won de 100 meter vlinderslag in 1.23,1. In de districtcompetitie hadden Noordwijkerhout en ook De Co- lumbiaan het moeilijk door het af zeggen van veel zieke deelnemers. De Columbiaan uit Voorhout moest met de derde plaats genoegen ne men in de ontmoeting met onder andere streekgenoot Sassenheim. De Voorhouters scoorden 4222,7 punten, net iets achter Sassenheim dat tweede werd. Het Haagse Zian was hier de sterkste. Noordwijkerhout moest Leonard Kroon missen en dat scheelde de ploeg van Jan Suykerland toch wel zeventig seconden. Jeroen Seysener kwam met de meest op vallende tijd van zijn zwemmers uit het water. Seysener tikte op de 100 meter vlinderslag aan in 1.27,3 en dat was ruim twee seconden sneller dan de tijd die hij eerder daarop neerzette. Noordwijkerhout kwam tot een totaalscore van 4244,8, maar moest wel toezien dat Katwijk in deze ronde mot 4197,0 punten iets sneller was, terwijl het Noordwijkse NZ&PC daanyeer vlak achter zat, 4256,8. NORA BAKKER LEIDEN - De mannen van Sa tumus kunnen hun ambitie om in de competitie 1991-1992 ein delijk op eerstedivisie-niveau te acteren weer in de ijskast zet ten. Tenminste daar lijkt het na de 21-22 nederlaag in de Vijf- Meihal wel op. Ook de vrouwen van HVS uit Stomp wijk kun nen de kampioenskansen in de tweede divisie adieu zeggen na een offday tegen Hellas 2 in Den Haag, 22-13. Alleen Olympia'72 is niet van het kampioenspad af te krijgen. In Krimpen aan de IJssel wonnen de Wassenaarse vrouwen met 13-14 van Treffers. Als durf in de sport altijd wordt betaald dan zou Saturnus gisteren de wedstrijd zonder twijfel hebben gewonnen. Want durf had de Leidse ploeg ongetwijfeld. Overigens moet daarbij worden opgemerkt dat ook het Vlaardingse WIK als lijstaan voerder zich bepaald niet als angst haas gedroeg. En omdat beide ploe gen risico durfden te nemen, Satur nus in de achtervolging wat meer uiteraard, kreeg een volle bak in de Vijf-Meihal een voor de tweede divi sie zeldzaam spectaculair en op hoog niveau staande wedstrijd voorgeschoteld met aan weerszij den fraaie technische hoogstandjes en combinaties. Spanning De keepers van beide ploegen kun nen. zich erop beroemen dat zij een gave wedstrijd keepten zonder hin derlijke fouten. Jammer genoeg de den de spelers van Saturnus en WIK dat wel, al moeten die fouten hen in de wurgende spanning van de wed strijd worden vergeven. Zoals de vrije kans die de verder goed spe lende Don Olsen in de laatste minu ten om zeep hielp en die mogelijk de wedstrijd ten gunste van Satur nus zou hebben beslist. De stand was. toen 21-21. WIK kreeg in de volgende Vlaar dingse aanval eenzelfde mogelijk heid en benutte die onberispelijk, 21-22. Interessant blijft de vraag of Saturnus de gedurfde 3-3 open dek king die coach Van Gurp direct na rust liet spelen, en die WIK duide lijk in problemen bracht, van 8-11 naar 12-12 en 16-15, misschien niet al in de eerste helft had moeten han teren. Maar nakaarten heeft weinig zin. WIK ligt op koers voor het kam pioenschap en Saturnus moet maar afwachten of de Vlaardingers nog één of twee steken laten vallen. Zelf mogen zij dat nu natuurlijk niet meer doen. HVS De vrouwen van HVS waren tegen Hellas 2 in Den Haag volkomen van slag in de eerste helft. De defensie was zo'lek als een mandje en de ruststand 13-3 voor Hellas 2 was niet eens geflatteerd. Na de hervatting liep het beter bij de ploeg uit Stompwijk maar de achterstand was te groot om te kunnen worden weggepoetst, 22-13. In de derde divisie wisselde Olympia'72 in Vlaardingen een re delijke eerste helft, 6-10, af met een hele zwakke tweede. De defensie liet zich vele malen aan de cirkel verrassen en Treffers, in Wassenaar nog een kansloze oefenpartner (21- 7) kroop in de slotfase steeds dich terbij. Van 9-14 werd het tenslotte 13-14. Een benauwde ontsnapping. Gelukkig heeft de Wassenaarse ploeg enkele matchwinners die ont sporing op basis van individuele kwaliteit kunnen voorkomen. Gis teren was dat Angelique Schonk met zes treffers waarvan drie onbe rispelijke strafworpen. Verder scoorden Diane van Rooden (4), Conny van der Werf (3) en Tieske van Duinen. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 16