Arsenal verliest ongeslagen status Winterslaap AC Milan en Van Basten is voorbij Cijfers en feiten FC Utrecht heeft maling aan harde grasmat en PSV 0VERDE GRENZEN AA Gent en Anderlecht blijven in evenwicht PAGINA 14 MAANDAG 4 FEBRUARI 1991 EREDIVISIE FC Groningen - RKC 2-1 (1-0). 29. Meijer 1-0, 46. Huizingh 2-0, 53. Boogers 2-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: De Wijs (RKC). Willem II - Ajax 3-2 (2-0). 9. Van Geel (strafschop) 1-0, 27. Stewart 2-0, 70. Bergkamp 2-1, 84. Stewart 3-1, 87. Pettersson 3- 2. Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 12.000. Gele kaart: Veldman (Willem II). FC Utrecht - PSV 1-1 (0-1). 5. Ellerman 0-1, 67. Verrips 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Popescu (PSV). EERSTE DIVISIE Vlissingen - Dordrecht 0-3 (0- 0). 50. Slagboom 0-1, 88. Lan- gerak 0-2, 90. Slagboom 0-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 1200. Gele kaart: Schenk (Vlissingen). NAC - Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers. 4392. EREDIVISIE Achttiende speeldag, drie wed strijden. Toeschouwers: 34.500. Na achttien speeldagen: 1.337.623. Rode kaarten: geen. Na achttien speeldagen: 20. Ge le kaarten: 3. Na achttien speel dagen: 278. Aantal doelpunten: 10. Na achttien speeldagen: 418. Topscorer van de dag: Stewart (Willem II) 2. EERSTE DIVISIE 24ste speeldag, twee wedstrij den. Toeschouwers: 5592. Na 24 speeldagen. 640.782. Rode kaar ten: geen. Na 24 speeldagen: 40. Gele kaarten: 1. Na 24 speelda gen: 461. Aantal doelpunten: 3. Na 24 speeldagen: 702. Topsco rer van de dag: Slagboom (Dordrecht) 2. TOPSCORERS Eredivisie 1. Pettersson, Bergkamp (bei den Ajax) en Stewart (Willem II) 13. 4. Ellerman (PSV) 12, 5. Van Geel (Willem II) 10, 6. Houtman (Sparta), Bosman, Romario (bei den PSV), Meijer, Huizingh (bei den Groningen), Boogers (RKC) 7. Eerste divisie 1. Cornelissen (NAC) 30, 2. De Gier (Den Bosch) en Hofstede (De Graafschap) 18, 4. Van Oostrum (Emmen) 14, 5. Van Hooydonk (RBC) 13, 6. Koolhof (De Graafschap) en Custers (Eindhoven) 12, 8. Leeuwerik (De Graafschap), Van Roon (Haarlem), De Jonge (Emmen) 11, Langerak (Dordrecht) en Vink (Wageningen) 11, 13. Vel- ten (Heracles), Lammers (NAC), Burleson (Excelsior) en Boere (VW). TILBURG (GPD) Ajax weet voor eventjes weer wat ver liezen is. Precies 360 dagen en 52 (competitie-, beker- en oe fen-) wedstrijden is het geleden dat niet minimaal één punt werd behaald. Gisteren bleef de Amsterdamse ploeg voor het eerst sinds 9 februari van het vorige jaar, toen onder identieke winterse omstandigheden met 1-0 van MW werd verloren, met lege handen achter door een 3-2 nederlaag te gen Willem II. De Tilburgse winst deed de 20.000 Michel Kreek goeddeels onzicht- het Gemeentelijk Sportpark afloop in carnavaleske sferen ko men. vergelijkbaar bij een WK schaatsen in een uitverkocht Thialf. Maar ook al vooraf kon worden ge dacht aan een dergelijk typisch win ters sportevenement. In een tempe ratuur waarvan alleen ir. Sipkema het warm schijnt te krijgen, diende in de betonnen veste een voetbal wedstrijd plaats te vinden. Arbiter Frans Houben achtte de grasmat evenwel goed bespeelbaar, wilde de plaatselijke politie geen overuren op een doordeweekse dag bezorgen en gaf groen licht. Gelukkig voor Houben en geluk kig voor de twee elftallen veroor zaakte het outdoor-spelen op een in- door-vloer geen grote ongelukken. De vraag blijft wel bestaan of van hogerhand (KNVB), bij dergelijke weersomstandigheden, niet ge woon de knoop moeten doorhak ken door alle wedstrijden af te ge lasten. Bevroren Ajax-trainer Beenhakker liet na af loop, uiteraard, weten geen voor stander te zijn van spelen op bevro ren velden. Maar, zo besefte hij drommels goed, een trainer die ver liest zal zoiets met groter gemak verkondigen. "Daarbij vind ik dat spelers op dit niveau zich gewoon aan de omstandigheden moeten aanpassen". Over het verlies wilde Beenhak ker "niet al te dramatisch doen". "Het moest er een keer van komen", aldus de oefenmeester. Dat een ne derlaag er een keer van moest ko men, kondigde zich drie weken ge leden al in Rotterdam aan toen te gen Sparta zielloos met 0-0 werd ge lijkgespeeld. Op eigen veld mar cheerde de Ajax-machine voor de beker tegen FC Groningen wel weer op volle kracht, maar de 3-1 winst vorige week in Arnhem op Vitesse kwam met pijn en moeite tot stand. Vorm Behalve het koude weer, zat de Am sterdammers gisteren nog wel meer tegen. Bij voorbeeld de vorm waar in een aantal Ajax-spelers momen teel verkeert. De brille die Van 't Schip en Witschge voor de winter stop uitstraalden is geheel en al zoek. Omdat ook nog eens Brian Roy door ziekte buiten de ploeg bleef en diens 20-jarige vervanger baar was, waren Amsterdamse indi viduele acties gisteren in Tilburg duidelijk op de bon. Nadat Stanley Menzo na acht mi nuten Willem II met een slechte uit trap een zetje in de rug gaf, bleek al snel voor Ajax gisteren weinig eer te behalen. De bal kwam aan de voet van de watervlugge Mohammed Sylla evensnel terug bij de Ajax- doelman, die vervolgens in de ogen van Houben bij het heroveren iets te kordaat te werk ging. Martin van Geel wist van elf meter wel raad met de genereuze arbitrale beslissing (1- 0). Ook nadat de Limburgse 'Ameri kaan' Earnest Stewart vanaf randje buitenspel op Menzo mocht afren nen om 2-0 te maken, zette Ajax zijn matte en redelijk voorspelbare voetbal voort. Pas met inbrengen van de enige echte koevoet waar over Beenhakker beschikt, Ron Willems, kwam na ruim een uur spelen wat meer diepte en agressie bij Ajax. "Ik heb het in de tweede helft even aangezien of we het nog voetballend konden oplossen", al dus Beenhakker. "Nou, al snel was duidelijk dat 't er niet in zat. Dan ga wege het tweede bedrijf je dus gewoon maar pompen. Kij- aansluiting (1-2). En zelfs Spitsuur voor het doel van Willem II. Ajacied Ron Willems laat doelman Roland Jansen tevergeefs uitvallen. Maar een doelpunt werd het niet. (toto anp> ken wat er uitkomt". Door Dennis Bergkamp i wonder ontfutselde een treuzelende met se aanhang zich alsnog met een ge- Vink handig de bal en bracht Ste de hulp van Willem fl-doelman Rol- lijkspelletje tevreden moest stellen, wart opnieuw in stelling voor een and Jansen, 'pompte' Ajax halver- Het dynamische duo Sylla-Stewart lange sprint (3-1). Door Stefan Pet- ir (je koerste het schip echter alsnog in tersson mocht Ajax nog even ho- had veilige haven. Het Gabonese loop- pen, maar ook niet meer dan dat. Nog geen euforie bij FC Groningen GRONINGEN (ANP) - FC Gronin gen heeft zich tussen PSV en Ajax op de tweede plaats van de ranglijst gewurmd. In eigen huis bleef de trots van het noorden RKC gisteren met 2-1 de baas. Een juist beeld geeft de competitiestand overigens niet. FC Groningen heeft een punt meer dan Ajax. maar ook twee wed strijden meer gespeeld. Ondanks al le euforie wilde Hans Westerhof nog niets weten van een aanval op de na tionale top twee. "Wij kijken naar het aantal verliespuntenaldus de trainer van FC Groningen. Op het keiharde en moeilijk be speelbare terrein van het Ooster- park-stadion nam FC Groningen het initiatief. De eerste mogelijk heid was echter voor RKC. Na een snelle uitval schoot Goossens van dichtbij tegen een Groninger been. Vlak daarop nam de thuisclub de leiding door Meijer, die vanaf de rand van het strafschopgebied en via de handen van doelman Teeu- wen doel trof. Het was de zevende competitietreffer van de aanvalslei der. Had Teeuwen schuld aan de ope ningstreffer. later herstelde hij zich met schitterende reddingen. Bij het tweede Groninger doelpunt, een kopbal van Huizingh vlak na rust. was Teeuwen kansloos. Enkele minuten later kwamen de Brabanders terug in de wedstrijd. Boogers, die in de eerste helft een ideale mogelijkheid ongebruikt had gelaten, schoot via de paal raak. Oefenwinst Oegstgeest LEIDEN - Oegstgeest, uitkomend in de vierde klasse zaterdag, heeft afgelopen zaterdag, een oefenwed strijd tegen tweedeklasser 's Grave- zande met 5-2 gewonnen. Voor de thuisclub scoorden Rein Grooters, Arie Koppenhol (2X), Ed van Grie ken en Ed Strijk. UTRECHT - Net als in Utrecht. Groningen en Tilburg, is het boze vermoeden van Jan Huijbregts, had er gistermiddag ook in de meeste andere stadions best gevoetbald kunnen worden. De competitielei- der zei het na afloop van FC Utrecht - PSV (1-1) niet met zoveel woorden, maar in werkelijkheid bedoelde hij dat sommige consuls wel heel erg snel hun veto hebben uitgesproken over de bevroren grasmat. Wel of niet op aandrang van de clubs. Daartoe behoorden in geen geval Willem II (tegen Ajax) en FC Utrecht. Uit louter sportieve over wegingen hadden de trainers van beide clubs er zelfs alle belang bij dat er gespeeld zou worden. Dat gaf FC Utrecht-trainer Ab Fafië ook eerlijk toe. "Onze kansen tegen PSV stijgen op zo'n veld, daar heb ben wij duidelijk op gespeculeerd. In dit soort wedstrijden, waarin spe lers bereid zijn tot het gaatje te gaan, ben je altijd in het voordeel". Dus is de tegenpartij in het na deel. Zo voelde Bobby Robson het al vooraf. De laatste hoop van de Engelsman was gevestigd op John Blankenstein. De foutloos optre dende spelleider gaf echter geen krimp en zag terecht geen aanlei ding spelers en toeschouwers naar huis te sturen. Het bange vermoe den van Robson dat de PSV'ers zich op het door de zon half ontdooide veld minder op hun gemak zouden voelen dan de branieschoppers uit Utrecht bleek vooral na de rust. De grasmat was weliswaar hard als beton, maar wel degelijk be speelbaar. Kennelijk niet voor de PSV'ers. die zich plichtmatig over het veld bewogen en te weinig be zieling en daadkracht aan de dag legden om FC Utrecht in toom te houden. De titelkandidaat is duide lijk niet in balans en miste de be reidheid en het vermogen om zich aan te passen aan de omstandighe den. "Wij probeerden het te mooi te doen", klaagde Robson na afloop. "Utrecht deed dat veel beter en had veel minder moeite met de omstan digheden". Wat zou er dan meer voor de hand hebben gelegen de misplaatste hoogmoed af te straffen en de 'erg ste saboteurs' naar de kant te halen? Dat deed Robson dus niet. Hij be perkte zich tot de vervanging van Ellerman, die al vroeg in de wed strijd zijn bijna traditionele doel punt scoorde. Zijn twaalfde van dit seizoen. Linskens en Scheepers mochten meer dan een kwartier warm lopen, maar zagen vanuit hun ooghoeken hoe Vanenburg, Bos man en Popescu werkelijk niets goed deden. Robson toonde zich tevreden met het punt, wat indirect een verwijt was aan een falend elftal. PSV moet een voorbeeld nemen aan FC Utrecht dat driekwart van de wed strijd domineerde. De met heel wat minder talent gezegende ploeg steunt op wilskracht en zelfvertrou wen. Dat is, zeggen ze in Utrecht, de verdienste van Ab Fafié. Onder zijn bewind verloor FC Utrecht nog maar één competitieduel (tegen Vi tesse) en behaalde uit de laatste tien wedstrijden 15 punten. Uit dank baarheid voor de ommekeer werd Fafié uitgeroepen tot man van de wedstrijd en hield daar een etentje Fafié prees de mentale weerbaar heid van de ploeg, die na de vroege achterstand niet bij de pakken neer ging zitten maar met inzet en over tuiging op jacht ging naar de gelijk maker. Daarin slaagde de ploeg hal verwege de tweede helft toen Ver rips de buitenspelval ontweek en de body-check van Van Breukelen op de koop toe nam: 1-1. "Wij zijn met z'n allen op de goede weg", glunder de Fafié. "Misschien", overdacht hij, "hadden we zelfs iets meer moe ten doordrukken. We wisten dat we op dit veld in het voordeel waren en hebben daarom vrijdag hier een partijtje gespeeld". Verguld als Fafié was met de onder scheiding van 'man of the match' had die wat hem betreft uitgereikt mogen worden aan Bijl of Roest, die anderhalf uur lang oog in oog stond met Romario, de beste PSV'er. De Braziliaan verzuimde alleen kort na de openingstreffer van Ellerman 2-0 te scoren en verprutste op de val reep een prima kans op de overwin ning. Het was niet meer dan gerech tigheid. Want als er een ploeg de winst verdiende, was het FC Utrecht en zeker niet PSV dat voor zijn laffe en veelal passieve instel ling een punt te veel kreeg. ALBERT GEESING LONDEN (RTR) - Na 23 wedstrijden heeft Arsenal een nederlaag geleden. Op de 24ste speeldag van de league verloor de ploeg uit Londen de derby tegen Chelsea. Op Stamford Bridge werd het 2-1 Liverpool, nog steeds het best geklasseerd, liet twee punten lig gen. De kampioen speelde gisteren gelijk tegen Manchester Uni ted, dat sinds november niet meer verloor. Op Old Trafford werd het 1-1. De Schotse aanvaller David Speedie, vorige week voor bij na drie miljoen gulden gekocht van Coventry City. maakte nog in de eerste helft gelijk na een fraaie individuele actie van linksbui ten John Barnes. Steve Bruce had Manchester eerder uit een straf schop op voorsprong gezet na opzettelijk hands van de Zweed Glenn Hysen. Barcelona even slordig als Adetico Madrid MADRID (RTR/AFP) - Op het vol strekt onbespeelbare veld van Va lencia heeft Barcelona dit weekein de een punt verspeeld. 2-2. Erg na delig was dat niet. Achtervolger At- letico Madrid blijft vier punten ach terstand houden op de koploper. De ploeg van Ivic speelde 0-0 tegen Be- tis. Barcelona vocht bij Valencia, waar na hevige regenval het veld was ondergelopen, twee keer goed terug na een achterstand. Na de openingstreffer van Roberto, vorig seizoen nog spelend voor de Catala nen. maakte de Deen Laudrup fraai gelijk. Op de benutte strafschop van de Bulgaar Penev reageerde inval ler Piniila adequaat, 2-2. Atletico Madrid speelde zwak te gen Betis, dat vecht tegen degrada tie. Ten dele lag dat aan Futre. Hij kreeg na de rust de rode kaart, we gens het beledigen van de scheids rechter. Eerder al was zijn ploege- noot Renones weggestuurd, na twee officiële waarschuwingen bin nen drie minuten. De reactie van Cruijff op de scher mutselingen. "Ik beschouw Atleti co niet als een concurrent in de strijd om de titel. De ploeg is niet in staat onder druk te presteren". Het enige positieve puntje voor de Madrilenen was het Spaanse re cord, dat doelman Abel vestigde. Hij is al 869 minuten niet gepas seerd. Oud-Bajcelona-doelman Rei- na had het oude record in handen. Achttien jaar geleden hield hij het 824 minuten vol zonder tegentref fer. Voor de uitschieter van de dag zorgde Real Madrid. De in de ver sukkeling geraakte Koninklijke haalde uit tegen Sevilla, 7-0. Crystal Palace blijft in de buurt van de koplopers. De nummer drie ver sloeg het elftal van Brian Clough, Nottingham Forest, in een uitwed strijd. Eric Young maakte vier mi nuten met een kopbal voor het ein de het enige doelpunt voor club uit het zuiden van Londen. Het was de vierde ontmoeting tussen deze ploegen in drie weken. Met de overwinning revancheerde Palace zich voor de 3-0 nederlaag, die het vorige week in de tweede re play van de derde ronde om de FA Cup leed. Verrassend is dat Sheffield Uni ted voor de eerste keer dit seizoen niet meer op de laatste plaats staat. De formatie van Dave Basset klom een stapje door middenmoter Southampton terug te wijzen, 4-1. Derby County, dat met 2-3 verloor bij Aston Villa, staat nu onderaan. De nederlaag van Arsenal kwam pas in de slotfase tot stand. In de 67ste minuut opende Graham Stu art de score voor de thuisclub. Het was pas het derde doelpunt van de 20-jarige voetbaler in het eerste elf tal. Kerry Dixon zorgde twee minu ten voor het einde voor 2-0. In de laatste seconden maakte Alan Smith een doelpunt voor Arsenal. Op de valreep werd doelman Dave Beasant daardoor bii ziin 100ste wm f $ss msfs» s/smstm f brw sa y ic&s&m» s as-jawa-»* r MILAAN (GPD) AC Milan en Marco van Basten zijn gisteren uit de winterslaap ontwaakt. De we reldkampioen versloeg het onderaan staande Cesena in San Siro met 2-0- Deze score is de hoogste van de rood-zwarte formatie in de competitie. Ofschoon AC Milan dit seizoen zelden schittert, deelt het nu de eerste plaats samen met Inter en Sampdoria. Marco van Basten maakte na zijn baaldagen een geïnspireerde indruk. Voor het eerst sinds drie maanden scoorde hij weer eens in het rood-zwar- te shirt, al was het slechts vanaf de strafschopstip. Paul Walsh van Tottenham Hotspur schermt, zwaar belaagd door twee spelers van Leeds United, de bal af. Het duel tussen beide ploegen eindigde in 0-0. (foto epa) wedstrijd voor Chelsea gepasseerd, wedstrijd. De middenvelder van Leeds, vierde op de lijst, speelde Aston Villa sloeg zaterdag voor de speler Paul Gascoigne. Hij lag met gehinderd dooreen liesblessure. De nummer twee van vorig jaar, in de league al vijf duels achtereen zon der zege, won desondanks van Der by, 3-2. De Ierse international Tony Cascarino maakte voor Villa zijn eerste doelpunt in vijf maanden. bed. Hij zal ontbreken op Wembley. Engeland aantreedt tegen Ca- Ook David Platt ontbreekt i Benfica blij met rentree Magnusson LISSABON (Reuter) - Benfica heeft plezier gehad van de rentree van Mats Magnusson. De Zweedse schutter, die zeven maanden was uitgeschakeld door een beenblessure, pikte in zijn eerste de beste wedstrijd na zijn kwetsuur meteen een doelpunt mee in de ruime zege van de club uit Lissa bon op Salgueiros. Het werd 4-0. Benfica kwam door dit resultaat op de 23ste speeldag van de Portugese competitie in punten gelijk met kampioen FC Porto, dat thuis verrassend een punt verspeelde tegen de nummer laatst van de ranglijst Belenenses (0-0). José Semedo van de thuisclub zag een strafschop gestopt door Be- lenenses-doelman Ferreira. Bij Benfica opende international Vitor Paneira de score na een pass van Magnusson, de topscorer van vorig seizoen. Rui Aguas, Magnusson en op nieuw Paneira zorgden uiteindelijk voor een ruime overwinning. Zijn muiterij heeft toch gevolgen gehad voor de opstelling van AC Milan, hoewel de speelwijze dezelf de bleef. Zijn vervanger Massaro kreeg nu een basisplaats ten koste van rechtback Tassotti. Het was deze spits, die m de derde minuut een beginoffensief met een snelle treffer beloonde. Massaro scoorde nadat doelman Ballotto een schot van Costacurta losliet. In de vorige twee wedstrijden was hij ook al suc cesvol geweest. Daarna behield het Milanese team een constant veld- overwicht. waarbij met name Gul- lit, Rijkaard en Donadoni vanaf het middenveld voor snelle aanvalsgol ven zorgden, die echter geen doel punten opleverden. Rijkaard was het dichtst bij een treffer maar hij kopte de bal tegen de lat. In de negende minuut van de tweede helft mocht Van Basten een strafschop nemen, nadat hij door zijn bewaker Barchella onderuit was gehaald. Het was zijn zesde tref fer in dit seizoen. Daarna liet Milan de teugels vieren en kon Cesena twee keer voor gevaar zorgen. Cioc- ci miste eerst voor open doel na aan geven van de Joegoslaaf Jozic, daar na schoot de aanvaller een vrije trap op de lat. Bij Milan overheerste vooral een gevoel van opluchting na de over winning. "Het was belangrijk dat we deze wedstrijd wonnen. Na de 2- 0 keerde de rust terug in de ploeg en dat is een gunstig teken voor de ko mende weken", meende Van Bas ten, die ook verklaarde dat hij ein delijk weer een 'lekkere wedstrijd' had gespeeld. Inter verspeelde een punt bij Bol ogna, maar koesterde na afloop het doelpuntloze resultaat. De degrada tiekandidaat was in de tweede helft gevaarlijker dan de koploper. Her- bert Waas had halverwege de twee de helft met een fraaie solo het duel kunnen beslissen, maar de Duitser faalde toen hij alleen voor doelman Zenga stond. Inter kwam nauwelijks in het ei gen spel. omdat Matthaus een ano nieme wedstrijd speelde. Voorstop per Ferri werd tien minuten voor het einde uit het veld gestuurd na dat hij een doorgebroken tegen stander van achteren onderuit haal de. Uit de daarop volgende vrije trap, kopte Di Gia de bal van drie meter over het lege doel. Trainer Giovanni Trapattoni was na afloop niet ontevreden over het resultaat: "Het is soms beter om 0-0 te spelen dan om per se te winnen. Toch moet mijn ploeg, als het kampioen wil worden, eens een uitwedstrijd win- Juventus (zonder de geschorste Schillacci) nam bij Atalanta weinig risico. De club uit Bergamo, waar trainer Frosio deze week is ontsla gen, had na drie nederlagen ook geen behoefte aan een open kracht meting. Beide teams stuurden aan op een remise zonder doelpunten. Alleen de Argentijn Caniggia ging een paar keer op een avontuurlijk duel aan met de Braziliaan Julio Cesar. Slechts op een moment wan- keldè het evenwicht, nadat Baggio de bal uit een directe vrije trap op de lat deed belanden. De international viel even later geblesseerd uit. Sampdoria (zonder de geblesseer de Vialli) versloeg Fiorentina in een boeiende wedstrijd. De Genuese ploeg kwam pas drie minuten voor het einde aan de leiding. Branca zorgde evenals vorige week bij Ce sena voor de enige treffer. De inval ler kopte een voorzet van Mancini in het doel. In de eerste helft was Fu- ser uit het veld gestuurd nadat hij voor de scheidsrechter had geap plaudisseerd na aan dubieuze be slissing. BRUSSEL (ANP) - AA Gent heeft in de Belgische competitie zijn voorsprong van een punt op An derlecht behouden. Het duel tussen de titelkandidaten eindigde giste ren in Gent onbeslist, 1-1. Club Brugge blijft met vier punten ach terstand derde. De titelverdediger verspeelde eveneens een punt. Te gen Antwerp bleef hét 0-0. Van de topploegen behaalde slechts KV Mechelen, zij het moei zaam, een overwinning. Beerschot, bijna failliet en inmiddels afgezakt naar de laatste plaats, werd versla gen met 1-0. Mede door het slechte veld kon den Gent en Anderlecht van het topduel geen fraaie vertoning ma ken. Met hard werken hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Door een benutte strafschop van ex-PS- V'er Eric Viscaal, zelf neergelegd door landgenoot Adn van Tiggelen. opende de thuisclub de score. Het talent Lamptey maakte gelijk voor Anderlecht. Dat was de vijlde tref fer van de zestien-jarige Ghanees in vijf wedstrijden. Bij AA Gent speelde Mark Ver- kuyl voor de tweede keer mee. Bij zijn debuut voor de formatie van trainer Renë Vandereyken was hij enkele weken geleden geblesseerd geraakt. John van Loen deed pre cies vijf minuten mee, als invaller, bij Anderlecht. Met het inzetten van de Nederlander probeerde trainer Aad de Mos in de slotfase tevergeefs de winnende treffer te forceren. De Nederlandse trainer De Wit, die bij Antwerp voorlopig de taken van de onlangs ontslagen Davido- vic waarneemt, behaalde een suc cesje door tegen Club Brugge gelijk te spelen, 0-0. Voorlopig is Henk Hou waart nog niet aangesteld als oefenmeester van de ploeg van on dermeer Frans van Rooy. Zijn komst is voorlopig afgeketst op fi nanciële gronden. Hendri Krüzen maakte na maan den geblesseerd te zijn geweest zijn rentree bij KV Kortijk. Aan de hand van de Nederlander behaalde de de gradatie-kandidaat zijn eerste over winning sinds begin november. Te gen Racing Genk werd het 5-0. Kru- zen en Anton Janssen maakten bei den een doelpunt.

Leidsch Dagblad | 1991 | | pagina 14